(Ml uk iruchocK sponsoren S0 Soest Rabobank Bosboom De man/vrouitf achter de sponsors sponsoren S0 Soest FB Krljkamp - Den Oude „Selamat lalan Tour" UUR yV Bodewes Bouw BBS Soest VOORTJES GOMMERS PEKO B.V. Henk van Asch houdt van grote en van kleine zaken Willem van Oosten is nog steeds verliefd op de Doka Jac. de Bruin, de langste fietsen-winkel van Soest Pannenkoeken van 'De Smickel' zijn niet zo maar pannenkoeken... Van Dam 1 Spo Kts lt üaarderhooqt BiftlU PROCAR PAGÏNaI e sweet hereafter torrijder valt Steenhoffstraat iminium ladder auto gehaald dalen bekladden •onenbus oonmaker' niet lom in woning krijgt trap appen van ikende jongen 147 kilometer ar over de 'ouderslaan Bezorgers voor de 'ter Courant Soest - Baarn Toon van der Linden ROEST - @®B©ÏÏ jac. de bruin Brouwer Systeem Plafonds Pi. van den Dijssel b.v. SERVICECENTER BEUKENLAAN BOSBOOM AUTOSCHADE a Casöüderfed soest VAN SOEST WOONWINKEL TUIIM-ADVIESCENTRUM VAN EDE GLAS Van Hengstum H. G. Dijkman Zn. KOGEVO VAN DORRESTEYN @@@@@000 WOENSDAG 20 MEI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 enhoffstraal 46, tel. 601 95 77 indag 25 mei ran de gevolgen van de'dood va„ is dat er niemand is naar wie ies kan worden doorverwezen'! llIsa'"Jd tenten aan menseÉS n. In deze film, gebaseerd op Rut inks gelijknamige boek, dreigt et rampspoed getroffen gemeenscha inder te gaan aan een radeln,? ocht naar verantwoordelijken dorp in Canada wordt getroffen een tragedie; een volle schoolbm van de weg en zakt weg in ee„ ren rivier. De busbestuurster enermeisje zijn nog in leven, maa, eeste kinderen hebben de ram„ verleefd. Een advocaat uit de gm. f probeert de ouders aan te zetten t indienen van schadeclaims. On ssen voert hij via de mobiele tele- wanhopige gesprekken met zü„ dochter, die aan drugs is verslaafd il van advocaat Mitchell Stevens meesterlijk vertolkt door Ian een levende legende op de Brit- laterpodia. Als een rattenvanger lamelen exploiteert Stevens de si- en slaagt erin de meeste ouders te overtuigen dat iemand hier toch schuldig moet zijn. Zijn geloof dat de beste manier is om met ver- >m te gaan, resulteert in een door auwen gespleten dorpsgemeen- het nu verlamde tienermeisje dat ramp heeft overleefd, ziet uitein- in dat deze cirkel van verdacht- gen doorbroken moet worden. Ze :rt Stevens' opzet te verijdelen en irpje naar een ander, beter 'he- te leiden. ng 20.30 uur. Entree f 9,00 CP 7,00. letsel aan beide ellebogen en een tjn de pijnlijke herinnering voor otomjder die vorige week dinsdag 1 kwam op de Steenhoffstraat. De tge man uit Soestduinen schrok n automobiliste die ter hoogte van stkantoor de rijbaan wilde oprij- iy kneep vol in zijn remmen en nderuit. Zijn motor gleed tegen o. Beide voertuigen raakten be- gd. Laanstraat is in de nacht van 1 op maandag een aluminium lad- 1 een auto gestolen. De dief knip- etting waaraan de ladder was ver- kapot. Een 31-jarige Soester aangifte bij de politie. Volgens ertegenwoordigt de ladder een van negenhonderd gulden. rsonenbus van een taxibedrijf is week beschadigd door vandalen werd bekrast en beklad en de probeerden ook het bedrijfslogo bus te verwijderen. Aangifte 'daan door een 61-jarige vrouw. woner van de Nassaulaan heeft le gewaarschuwd voor een onbe- peivUrf vrijdag bij hem aan gebeld met de mededeling dat cv-ketel kwam schoonmaken. «4ter aicmaiid om gevraagd. ™Tdfnbestaat dat de man pro nte komen in de woning van om te kijken of er 'wat te halen D„es'er ?°8weg is zaterdagmor- •anteiv *ïnSe man van °ÏD apt. Vervolgens werden hem appen uitgedeeld door een on- jongeman. akm h w?onacht'g >n Doom en akte deel uit van een groep van 'ver de Molenstraat fietste. Ter een nafaaria stopten ze en ■e een gesprek met de dader. bestnnH aIn™eteenscooter S do°r lemand anders. trapte het slachtoffer van zijn egon vervolgens te slaan. Sdieh,etgaspedaalzater- el mn t' minst«ns zo diep el moeten tasten. Hij kanee£ le?i'8eTetzien' nadat hij een snelheid van 147 kilo- atU;LerdeStadhoutoa'aan usIee dh P^ d00r de tussen half een en half twee in deedtrve en daarbij Iseerden voertui- sestan reden er 280 harder gestane snelheid van 50 kilo- Gevraagd woensdagmiddag) Kerkplein 9, Soest Eemnesserweg 26, Baarn Willem Van Oosten fotoservice Soesterbergsestraat 57 Soest-Zuid tel' 035 - 601 31 09 Van Weedestraat! 47 Soestdljk tel: 035 - 602 59 42 B.V. v/h Fa. H. v. Asch GRONDWERKEN RIOLERINGEN SLOOPWERKEN STRAATWERKEN Zuidergracht 45 - Tel: 609 90 20 1' Heeserlaanlje 56 3766 LW Soesl Poslbus 501 3760 AM Soest Tel. 035 601 83 86 Fax 035 -601 62 43 suzuki CHRYSLER Birkstraat 105, Soest, Telefoon 035 - 601 32 56 Slijterij - Wijnhandel voor gezelligheid... én vooral uw dranken! Soesterbergsestraat 49, tel: 035 - 601 24 90 Hartje Zuid - Soest nieuwbouw - verbouw - reparatie - onderhoud A.A. van Breukelen en Zonen b.v. Van Straelenlaan 7, Soest, tel: 035 - 601 82 67 uw partner in logistiek Nijverheidsweg 12, 3762 ER Soest Telefoon: 035 - 601 05 44 t.o. winkelcentrum Soest - Zuid GALLENKAMP PELSWEG1 SOEST - TEL: 035 - 601 28 57 Lange Brinkweg 34 - 3764 AD Soest Telefoon: 035 - 603 79 00 Fax: 035 - 603 79 22 UW TOTAAL INSTALLATEUR loodgieterswerk, centrale verwarming electrotechriische installatie Laanstraat 34a - Telefoon 035 - 601 24 72 Applikatiebedrijf - Schilderwerken Hartweg 70 - 3762 SG Soest - Tel: 035 - 601 35 Beukenlaan 27 - Soest - Tel. 035 - 601 68 35 Birkstraat 105, Soest, tel: 035 - 602 11 02 0O*C?oVfJ °o° WIJNHANDEL F.C. Kuyperstraat 26 Tel. 6021557 accountants belastingadviseurs Burg. Grothestraat 35 - Soest - Tel: 6016033 e.g. kerkhof bv loodgieters- en verwarmingsbedrijf en dakwerken Korte Brinkweg 37a - Soest - Tel: 035-6014332 Kraanverhuur tot Tel: 601 66 65 (3 LIJNEN) Zonder sponsors geen georganiseerde sport. Zoveel is wel duidelijk in tijden waarin topsporters voor miljoenen van hand tot hand gaan. Geld. Ook ama teurclubs kunnen vandaag de dag niet meer zonder. AI heb je nog zoveel le den en donateurs: de balans is niet meer kloppend te krijgen zonder de joviale steun van derden. Sponsors. Het zijn meestal bedrijven die van je club houden, die meeleven, die het vanuit een warme belangstelling financieel mogelijk ma ken dat met name de jeugd aan haar sportieve trekken kan komen. S.O.Soest heeft een geweldig legertje van sympathieke geldschieters. De club is daar trots op en probeert dat op allerlei wijzen tot uitdrukking te brengen. Door middel van onder aüdere deze, inmiddels overbekende pagina's in de Soester Courant bijvoorbeeld. Iets terug doen door over de sponsors te schrijven, te vertellen wie ze zijn, wat ze doen, wat ze maken of verkopen. Het gebeurt al een aantal ja ren achtereen en iemand uit de commissie kwam op het idee om eens te pro beren iets te vertellen over de mannen en/of vrouwen achter de bedrijven die de vereniging zo gul en spontaan de helpende hand toesteken. Inmiddels zijn ze allemaal, op vier na, de redactionele sportrevue gepasseerd. Het laatste kwar tet bestaat uit: de heren Tom Meijer van 'De Smickel', Henk van Asch van Asbo B.V., Ben de Bruin de rijwielspecialist en Willem van Oosten, fotograaf. Zijn vrachtwagens rijden af en aan. Overal kruisen bulldozers, sjofels, draglines, busjes en kleine snelle auto's van de oranje-groene firma je pad. Op weg naar of komend van een of ander project. Groot of klein, maakt niet uit. Als het maar met grondwerk, riolering, aanleg van wegen, tuinen of sloopwerk van doen heeft. Dan is Henk van Asch je man. Altijd! Hij overziet vanuit zijn gezellig ingerichte ovale kamer zo'n beetje alles wat met de basis van zijn bedrijven te maken heeft. Een rij verticale vlaggen geeft uitleg: er is de holding, Asbo en daarvan is Henk van Asch de directeur, met alle touwtjes in handen die lopen van en naar: B.V. v/h Fa. H. van Asch, Transportbedrijf H. van Asch B.V, Sloop- en grondwer ken Gebr. De Ruijter B.V., Asbestverwijdering De Ruijter B.V., Milieutechniek Eemland B.V., Hoveniersbedrijf Spijker B.V, Recycle Centrum Soest B.V. en de Provinciale Grondbank Soest B.V. Alles is gericht op een totaalbeleid. Als je met Henk van Asch in zee gaat, hoef je voor een bepaald onderdeel van je project niet naar een onderaannemer te zoeken. Hij houdt van groot werk, maar bel hem gerust voor de aanleg van alleen een tuin en dan is het ook al goed. Spijker re gelt het voor u zoals dat een volleerd hovenier betaamt! De Provinciale Grond bank Soest B.V is Henk van Asch zijn nieuwste geslaagde organisatorische kunst stukje, als we de bouw van de gigantische hal, waar grof bouwafval wordt gesor teerd en milieuvriendelijk gescheiden, even niet meetellen. Het schitterende nieu we industriegebied 'De Grachten' is door Van Asch vormgegeven. Heel even was het hele gebied van hem en van niemand anders. De gemeente zag daar wat in, de bank zag daar wat in en binnen de kortste keren was Henk van Asch niet al leen grondbewerker, maar ook grondmakelaar. Hij houdt wel van een betrouw baar uitziend risico. Alles wat met ondernemen te maken heeft kun je bij Henk van Asch stallen. Hij maakt er een creatief uitgewerkt plan van. 'De Grachten' is het bewijs. Henk van Asch gaat overal recht opaf. Geen ingewikkeld gedoe, zeggen wat je wilt, wat je bedoelingen zijn, hoe je plannen inelkaar zitten. Henk kijkt dan met zijn mensen in hoeverre één of meer van zijn bedrijfsonderdelen toegevoegde waarde kan of kunnen leveren. Er zijn dagelijks zo'n 160 mensen voor hem in de weer. Opa Henk is ermee begonnen. In 1919. In zijn eentje, met één paard. Bomen uit het bos slepen. Van 't een komt 't ander. Slechte tijden, goede tijden. Oorlog en vrede. De famlie Van Asch zette gewoon door. 1930: Met een transportbedrijf: één auto, de eerste A-Ford, die grond versleepte van uit het zandgat achter de Beukenlaan 51. Het heet er nu Dal weg en er staan mas sale bouwwerken langs. Aan de overkant zat een leemput: de inhoud werd door het hele land heen verkocht. Opa overleed in 1954. De vader van de Henk van vandaag, Wim, ging door met zijn broers Jan en Bep: transportonderneming en aannemingsbedrijf van grondwerken. Tot in 1969. Wim ging solo verder, de bei de broers deden dat ook, elders. In 1975 meldde zoon Henk de Huidige zich, met zijn HTS-diploma op zak, bij Pa om af en toe eens te helpen. Na zijn exa men in 1973 had hij wat ervaring opgedaan bij Hogenbirk in Laren, 't Waren geen beste tijden voor de branche. Maar dat deert een Van Asch niet. De aanhouder wint immers. De 'helper' groeide al rap uit tot ondernemer. Zijn eerste openba re werk, nadat hij eerst grondig de administratie had gereorganiseerd, vond Henk in Baarn. Hij had vlijmscherp gecalculeerd; de droge zomer speelde hem in de kaart: er waren weinig kosten. Zijn eerste publieke project slaagde volledig. Pa Wim overleed, in 1977, te vroeg. Henk heeft daarna de grote sprong alleen ge waagd. Hoe het de man van De Grachten na zijn doorstart in 1978 vanaf de Dalweg is vergaan is een heel boek waard. Wie graag een perfect overzicht wil kan bij Henk zelf terecht. Hij 'heeft' in het souter- "'f1 rain van zijn hoofdkan- toor een permanente tentoonstelling ingericht. Een soort 'Van Aschmu- seum'. Bel even: u wacht een opwindend uurtje. De mannen die achter Henk van Asch staan, zijn toekomstige opvol gers: v.ln.r.: de heren Huibert van der Zouwen, Wim van der Boon en Jan de Ruijter. De 'Doka'. Iedere verwoede foto-amateur droomde vroeger van zijn eigen donkere kamer. Heel wat mensen bouwden zo'n ontwikkelplekkie in de wc of in de badkamer. Zolder en kelder waren al niet min- f der geliefd; als je de dag maar buiten kon sluiten... Geen streepje licht werd geduld. Pikdonker moest het zijn; een rode lamp zorgde ervoor dat je een beet je om je heen kon kijken. Jc kon kiezen: zwart-wit of chamois, glanzend of mat. Die goeie ouwe doka is geen 'industriegoed' meer. Ook niet bij de vakhandel, dat wil zeggen... de fotograaf verdwijnt niet meer achter een zwart doek of door een lichtsluis, schommelt niet langer met bakjes ontwikkelaar, stopbad of fixeer, maakt geen gebruik meer van glansplaten, maar die doka is er nog wel degelijk: bij Van Oosten staat hij gewoon in de winkel, achter de toonbank en Willem of een van zijn mensen zit er achter. Ontwikke len van films en het afdrukken, tegenwoordig heet dat 'printen', gebeurt volle dig en razendsnel automatisch. En toch is het geen kwestie van maar even op een knop drukken. De liefde voor het vak draagt nog steeds in hoge maten bij aan de beeldkwaliteit van uw foto's. Het inregelen gebeurt met de hand. Elke foto krijgt aparte aandacht. De gang naar de winkel is nog steeds even spannend als vroeger. Alleen u wordt nu binnen een uur uit uw nieuwsgierige lijden ver lost: wel of niet goed gelukt; vroeger duurde het soms wel een week als het druk was. Fotograferen is een kwestie van 'goed bekijken' geworden. Voor iedereen met een beetje gevoel voor compositie, en dat is te Ieren, zijn er kansen op per fecte resultaten. De camera's, waarmee de moderne mens knipt, zijn ongeloof lijk slim en geavanceerd op de markt afgestemd. Kijken en knippen, de camera doet de rest in heel veel gevallen. De 'massa' doet er zijn voordeel mee. Wie de boel goed stilhoudt, dat is nog steeds een prima advies, komt tegenwoordig bijna nooit meer bedrogen uit. Goed op kleur, scherp en helder, dat is wat er meestal bij Van Oosten uit de achterkant van zijn volautomatische doka tevoorschijn komt. En wat toch nog niet goed genoeg is, neemt Willem zonder morren te rug. Die soepelheid, zijn vakmanschap en zijn liefde voor kwaliteit vormen de kracht van Foto Van Oosten. Al vele jaren. Vanaf het eerste moment, meer dan 20 jaar geleden, toen hij zijn eerste eigen winkeltje begon in de voormalige dro gisterij van Mevrouw Wöuda aan de Oude Utrechtseweg. Daar woont Willem nu, waar de winkel was staat een eethoek. Hartje-Zuid, Soesterbergsestraat, daar moet u heen als u perfect afgewerkte foto's wilt. Dat weet heel Soest blijkbaar, want het is er vaak druk. De modernste apparaten staan links en rechts van het pad richting toonbank opgesteld. Je kunt bij Willem mooie zwart/wit-fotoko- pieën maken, maar ook in kleur sta je versteld van de mogelijkheden. Het is dus eigenlijk ook een handige copyshop. Vlakbij de balie staat een monitor. Erbo ven een tekst: 'foto's van foto's, zonder negatief', want veel mensen zijn die kwijt, zeker als het oude prenten betreft. Voor Van Oosten geen opgave. Kwestie van hoogwaardig scannen. Zég maar wat u wilt, op welk formaat, staand of liggend, helemaal of een gedeelte uit de plaat die u meebracht, wilt u het zelf doen? U wilt een mooi lijstje om het verbluffend gave eindproduct? Er is keuze uit tien tallen varianten. We maken kennis met het 'APS'-systeem en dat zit ook in de 1-uurs service. 'APS' (Advanced Photo System) doet u met een camera die het mogelijk maakt om, voordat u knipt, uit drie formaten te kiezen...Na afloop krijgt je er een overzichtelijke indexprint bij van alles wat u haarscherp snapte, com pleet met info-tekst op de achterkant van iedere foto. De film gaat weer terug in de oorspronkelijke cassette. Willem bedrukt ookt T-shirts met uw door uzelf gefotografeerde kleinkind erop, en documenten en foto's voorziet hij van een glashelder beschermende plastic laag, aan twee zijden. Of per cd maakt hij foto- manupulatie mogelijk... Van Oosten, in 't Zuiden van Soest, doet nog veel meer. Laat 't u geduldig uitleggen! Met een doffe plof viel hij op de deurmat. De meer dan een half pond wegen de dikke fietsgids van Rijwielspecialist Jac. de Bruin. 'Bike Totaal '98' staat er sierlijk op. Een boekwerk boordevol ideeën, tips en interessante aanbiedingen. Wie de pil niet in de bus kreeg kan gewoon even bij de mannen van De Bruin aan de Gallenkamp Pelsweg 1 in Hartje Zuid langslopen. Het gaat bij De Bruin niet alleen over fietsen. De langste fietsenwinkel (60 meter diep) van Soest staat ook kleurrijk bol van sportieve, vlotte regenkleding, ijzersterke fietstassen en kinderhelmen (die komen er steeds meer in, veilig!) plus een schitterende serie skelters. Natuurlijk: ook zadels, kettingkasten, pompen, spatlappen, jasbescher- mers, bellen, handvatten, dragers, (snel)binders, kilometertellers.... En als u wilt: De Bruin verzekert uw kostelijke nieuwe fiets met toebehoren voor een prikkie. 'Bike Totaal' is een handig concept, dat bestaat uit een keten van tweewieler- specialisten die overal in ons landje vol fietspaden te vinden zijn. Van Terneu- zen tot Drachten, van Den Helder tot Zetten, Een gebundeld inkoopbeleid zorgt voor plezierige verkoopprijzen. Kwaliteit, vakmanschap en service gaan stevig hand in hand. De Bruin heeft u rondom een uitgelezen selectie topmerken als 'Koga Miyata', 'Gazelle', 'Batavus', 'Loekie'-kinderfietsen en 'Mammoet'-skelters veel te bieden. Er staat nog steeds 'Jac.' voor 'de Bruin'. 'Misschien blijft dat ook wel zo', legt Ben uit. 'Pa is nog altijd firmant en behoorlijk actief. Hij komt hier bijna elke dag, helpt mee op plekken en op tijden waar dat gewenst is. Verkopen en advi seren vindt hij 't leukste. Zoon Ben vertegenwoordigt de derde generatie fiet senmakers in de familie: 'Daar rol je automatisch in natuurlijk, maar je moet 't wel leuk vinden. Pa heeft het, net als opa, met heel zijn hart gedaan. En voor mij geldt dat toch ook wel. Vooral nu de fiets weer zo mooi in de belangstelling is komen te staan'. Fietsen is een sportieve en gezonde bezigheid. Er wordt dui delijk waarneembaar steeds meer gefietst. Dat komt de familie De Bruin maar al te goed uit. De winkel is een lust voor het oog. Wie zich een nieuwe fiets wil aanschaffen, moet beslist even de tijd nemen. Vroeger kenden we maar twee modellen, de 'zwarte heren-' en de' zwarte dames'-fiets. Die laatste is er nog al tijd, in een bijna onveranderde uitvoering met zo'n mooi gebogen halve-hoepel- frame. Ze noemen 'm nu de 'Omafiets' en die blijft in de mode. Verder is het kleur, kleur en nog eens kleur. De deftige Omafiets trekt zich niks aan van al dat sportieve geweld om haar heen in de uitgestrekte winkel van De Bruin. Je hebt de degelijk uitgevoerde 'Stads-City'-fietsen voor de dagelijkse boodschap pen: mandje voor, zijtasjes achter, wat verderop staan de slanke, verleidelijke 'Hybrides' en razendsnelle 'ATB'-ers. Voor kinderen is De Bruin misschien nog wel veel meer een paradijsje. Alles voor de 'Kids', je kunt het zo gek niet be denken. De 'Loekie'-serie is werkelijk uniek. In tal van uitvoeringen, voor de kleintjes, voor de groteren, met van die dikke ribbelige banden, met zij-wieltjes voor de beginner - en die haal je er dan zo weer vanaf als broertje of zusje het juiste evenwicht hebben gevonden. De 'Mammoef-skelters vormen een verhaal apart. Fantastische voertuigen die tegen een stevig stootje kunnen. Voor een paar honderd gulden staat er al een klaar voor uw rakkers tussen de 2 en de 14 jaar. Het zijn net auto's zonder motor, ze spreken enorm tot de jeugdige verbeelding, ze zijn veilig en lijken onverwoestbaar en gul voor wat betreft de afmetingen; Ben de Bruin kan er zelf nog met gemak een rondje mee om. Samen met zijn kleine staf vakkundige medewerkers en zijn vrouw Jeannette bouwt Ben voort aan een schitterend Soester tweewiclerpaleisje. Pa 'golft' wat meer dan vroeger, in de wetenschap dat Ben er wel voor zorgt dat alles soepel blijft lopen. Zijn vrouw houdt de administratie bij. De Bruin is een gezellig familiebedrijf. Zoals 't altijd al geweest is. Fiets er eens langs. Ben ruilt ook heel voordelig Pannenkoekenboerderij 'De 'Smickel'. Er komt een splinternieuw rieten dak op. Niet alleen de Lange Brinkweg zelf, maar heel het dorp kan gerust zijn: er zijn gelukkig nog liefhebbers genoeg die koste wat het kost willen meewerken aan het bewaren van dat vertrouwde beeld van vroeger, die zuinig zijn op hét nostalgische karakter van wat eens van voor naar achter zo'n schitterend agrarisch dorpje is geweest. Ze doen dat zonder de vooruitgang ook maar één haarbreed in de weg te liggen. Eén van die voorvechters voor het behoud van dat goede is Tom Meijer, eige naar van een fraaie, smaakvolle, bijna wereldberoemde restauratieve voorziening op een van de mooiste plekjes van Soest: Lange Brinkweg 26. Het is met een creatieve inval tijdens een telefoongesprek met een Amsterdamse busonderne ming begonnen. Even meer dan een kwart eeuw geleden. Meijer, geboren Soes ter, boven de inmiddels 'oude Albert Heijn', niet zo ver uit de buurt, houdt van formules. Dan bedoelt hij combinaties van zaken die, zodra ze tot een geheel zijn gesmeed, aanslaan bij een groot publiek. Hij demonstreerde dat, voor zijn Smickeltijd, bij Edelsteenslijperij 'De Sprong'. Daar werd niet alleen geslepen en verkocht; je kon er gewoon gezellig binnenlopen en kijken en vragen en heel persoonlijke en vooral mooie sieraden bestellen. Interessant vonden veel men sen dat en ze kwamen van heinde en ver. Tot op de dag van vandaag. Meijer maakt nog steeds reclame voor ze: als je je pannenkoekje op hebt loop je bij de uitgang, aan de binnenkant van het windhok, tegen een op een schaaldeel ge schilderde reklameboodschap ten faveure van de slijperij aan. 'Oude liefde roest niet' zal Meijer gedacht hebben. Hij is er zelf toen niet mee doorgegaan, maar kocht een boerderij 800 meter verderop. Vlak naast de deel: de bijzondere pan nenkoekenboerderij van heden. Hij was 25 jaar geleden zeker geen lid van het horeca-gilde. 'Verre van dafMéijer denkt diep na. 'Ik had dat huis wel gekocht, maar verder had ik nog niets, ja een hypotheek van de bank maar die vertrouw den me wel, mede op basis van die succesvolle commerciële formule die ik voor 'De Sprong' had bedacht. En dat was ook best wel terecht: ik krijg een buson derneming uit Amsterdam aan de lijn: 'Weet jij een uitspanning bij jou in de buurt waar we voor een tientje onze dagjesmensen kunnen laten eten?' Nee, dat wist Meijer zo één-twee-drie niet. Maar zijn eigen nog niet opgeruimde deel flitste door zijn hoofd en hij zocht immers nog steeds naar iets waarvan hij kon leven? Een impulsief antwoord: 'Over zes maanden kun je hier terecht met een volle bus, Lange Brinkweg 26, vraag maar naar Pannenkoekenboerderij 'De Smickel', bij de kerk midden in Soest, twee keer links af...' We kijken hem wat ongelovig aan. 'Ik heb me die zes maanden aan één stuk overhoop gewerkt om het voor- elkaar te krijgen, alles op leverancierskrediet. Stoelen en tafels voor dertig men sen, zoveel zaten er in zo'n bus, haalde ik dagelijks weg uit de grofvuilcontai- ner. Die stond op ongeveer dezelfde plaats waar je nu ook je ouwe spullen kwijt kunt, aan De Schans. En toen ze kwamen heb ik snel uit een zak 'direct-klaar- pannenkoekenmeel van Dr. Oetker' mijn eerste ronde lekkernijen getoverd. Maar dat soort meel heeft hij maar ene keer gebruikt. De officiële opening was op zaterdag 15 december 1973. 'Bijna 25 jaar geleden, je houdt 't toch niet voor mogelijk hè?' Ach waarom niet. Tom Meijer, we vragen het niet, lijkt ons een levenskunstenaar, een genieter. Constant bezig, achter de schermen met nieu we ideeën, ontwikkelingen, plannen voor verbouwingen... Vóór de schermen heeft hij zijn bedrijfsleidster Astrid van Schaick. 'Is goud waard'. Samen met haar rechterhand Patrick Boné houdt ze het unieke restaurant van bedenker Tom Meijer in ere. Met een indrukwekkend assortiment Hollandse heerlijkheden. U kunt er wel 200 pannenkoekkanten uit! Gebakken met volkoren- of witmeel, gezond en smakelijker dan normaal. Dat proef je geheid! Geen gewone eieren: scharreleieren. Een aardig voorbeeld van creatief zaken doen is de 'Panza', een culinaire kruising tussen pannenkoek en pizza. Heerlijk ijsje toe. 'Het beste dat er is, meneer, Mövenpick'. We geloven hem zomaar: Tom Meijer weet maar al te goed wat lekker en gezellig is. U bent daar nog nooit geweest? Dat meent u niet.... cJSihjtJte-L SOEST Lange Brinkweg 26 - Soest - Tel: 601 65 27 electrotechnisch installatiebureau FRANS BOSMAN ELECTRA b.i Birkstraat 48 - 3768 HJ Soest Tel: 035 - 601 33 67 - Fax: 035 - 602 55 6 roodgieters- en verwarmJngat>edrl)7 G. vandenPOL bv van Lenneplaan 69, Soest, tel: 035 - 601 99 54 account ii t h «lasrinjjadvise u r s WONING- EN PROJECTSTOFFERING Burgemeester Grothestraat 28-30,3761 CM Soest Telefoon: 035 - 602 09 73, Fax: 035 - 602 67 55 i Weedestraat 62 Telefoon 035 - 603 00 Van Weedestraat 62 3761 CG Soest Telefoon 035-603 00 04 Telefax 035 - 601 45 32 DORRESTEINWEG 72b SOEST TEL: 035-6012883 Bouw Maatschappij Uyland Ons devies: BMU BOUWT SAMEN MET U! Postweg 57 - Soesterberg - Tel: 0346 - 350 504 Koningsweg 20-1 Soest @035- 6016055 't beste, da's helder! Koningsweg 18 - Tel: 601 59 33 601 57 59 apparatenbouw Dorresteinweg 65 - Tel; 602 03 64* VEEVOEDERHANDEL EEMLAND R. van Doorn llOd* Birkstraat 125a - 3768 HE Soest - Tel: 033 -461 87 14 AANNEMINGSBEDRIJF IS GEMETSELD PLASWEG 24 - TEL: 035 - 6019666 SCHOOL BOEKHANDEL SOEST Nijverheidsweg 20 3762 ER Soesl Telefoon; 035 - 60 2 23 88 Van Weedestraat 42-44 Soest Tel: 035 - 601 81 09 Havenstraat 120 Bussum Tel: 035-693 38 06 BOUWBEDRIJF VAN DEN HENGEL BV Werkplaats en kantoor: Veldweg 2c - 3764 CP Soest Postbus 3204 - 3760 DE Soest Tel: 035-602 10 65 Fax: 035 - 602 61 20 UITVAARTVERZORGING (Familiebedrijf sinds 1938) (J Persoonlijke en eervolle verzorging van begrafenissen en crematies

Soester Courant | 1998 | | pagina 9