"Alles tot in de puntjes geregeld' 199 98 19F 898 Gemengde gevoelens bij LTC Soestdijk Firtina'93 wint sterk bezet toernooi arkens- >f witte 1 'Uitzendkrachten' bij bedrijfssport ooi rita of golfjes tartaar Zes medailles Springbokken Het regent veldfouten bij softballers Knickerbockers 'Rtiiug VAKANTIE BEZORGERS ZAALVOETBAL ZWEMMEN Clubkampioenschap de Duinkikkers voor Van Nimwegen TURNEN Dakwerken Duivenberichten I Twee E-kampioenen in regiofinale Goed voetbal tijdens toernooi DVS/De Kuil in Beukendal Lokale favorieten op open toernooi van Soest-Zuid TENNIS Soest-Zuid neemt afscheid met 5-3-nederlaag Ruime nederlaag tegen Quick: 13-3 Vijf judoka's van Budo Ryu vallen in de prijzen TRIATHLON BEDRIJFSSPORT See you bij Toontje Sandra van Embricqs geselecteerd bij Los Angeles Sparks BASKETBAL YK-vlaai 4e trekking loterij LTC-Soestdijk Winnen voor sommige firma's belangrijker dan deelnemen Eerste mixteam loopt titel mis, maar presteert beter dan ooit <113 juli 1998 >RTIIUG tennis Gevraagd Soester Courant ■tg;** #tti« Cofetarta en Eethuis Aanmelden: tel. 601 41 52 Er was zaterdag goed voetbal te zien tijdens het zaalvoetbaltoernooi in Beukendal, waar DVS/De Kuil het seizoen afsloot. Veel plaatselijke sterren, maar ook internationals (in de zaal) speelden mee. De toer nooizege ging naar Firtina'93 dat in de finale met 2-0 van Wings won. Daarmee nam de Soester hoofdklasser, waarbij Saban Aksit het doel verdedig de, revanche op Wings dat in de poule wedstrijd nog sterker was (1-3). Wings, met Jorge Smeets en Patrick Holster van Jurgen van Nimwegen is clubkam pioen geworden van de Duinkik kers. De zwemvereniging hield de onderlinge wedstrijden zaterdag in Aqua Indoor. Voor de leden van de wedstrijdgroep stonden vijf afstanden op het program ma. Van Nimwegen was op alle discipli nes veruit de snelste, hetgeen natuurlijk niet als een verrassing kwam. Hij realiseerde de volgende tijden: 100 meter wisselslag: 1.07.1; 100 meter vlin derslag: 1.04.7; 100 meter schoolslag: 1.22.0; 100 meter rugslag: 1.05.4; 100 meter vrije slag: 57.4. Paul Sprank gaf per afstand zeven tot twaalf seconden toe op de clubkam pioen, maar legde beslag op de tweede plaats. De derde plaats was voor Step- hanie Epskamp. De Duinkikkers hield ook een titelstrijd voor de recreatieve zwemmers. Van hen werd Edgar Gersinga kampioen, voor Jorg van Oostende (tweede) en Robert van de Velde (derde). Hier waren de verschillen aanzienlijk kleiner. 'i Ipswich Town, was vorig jaar ook verlie zend finalist. Een sterrenteam van Broodje van Toon tje - met onder anderen international Hanky Leatemia die werd gekozen tot beste speler van het toernooi - werd in de halve finale door Firtina'93 gedwars boomd. De beslissing in dit duel (3-2) viel vier seconden voor tijd dankzij een treffer van toernooi-topscorer Mustafa Aksit. Broodje van Toontje eindigde vervolgens als derde door met 4-1 van Sport Inn, een ploeg met voetballers van FC Hilversum, te winnen. Een ander gelegenheidsteam, dat van de Soester Courant, was dichtbij de halve finale, maar werd op doelsaldo uitge schakeld. Hetzelfde lot overkwam titel verdediger Formido. Eemnes en organi- Met zes medailles is de ploeg van de Springbokken teruggekeerd van de E-finale van.de regio. Twee Soester turners werden ook nog eens kam pioen. Max van Gent pakte de titel in de E7- klasse voor zeven- en achtjarigen en Je- 11e Brouwers werd verrassend kampioen in de E6-klasse voor jongens van negen en tien jaar. In dezelfde klasse greep Jasper Jongerius zilver, waarmee het clubsucces in deze sterk bezette klasse compleet was. In de E7-klasse was het brons van Dante Henke. Arjan Pieter Troost en Astrid van den Hoek gingen evenmin met lege handen naar huis. Zij legden beslag op de der de plaats in respectievelijk de E5-klas se (11-12 jaar) voor jongens en in de E4-klasse voor meisjes. De Springbokken had nog elf andere turners die in de finale uitkwamen, maar niet bij de eerste drie eindigden. In de Bunt hield de Springbokken vo rige week woensdag een jazz aerobic demonstratie. De club wil dat volgend René de Bree (links) van Firtina'93 probeert Jeroen van Veenendaal (Soester Courant) de voet dwars te zetten. De la tere toemooiwinnaar versloeg het kran tenteam met 4-1. Foto: MÜO Allessie sator DVS/De Kuil werden laatste in hun poule. Het sterk bezette zaalvoet baltoernooi verliep bijzonder sportief. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. |LJ Telefoon (035) - 601 30 14 jaar in een grotere hal doen, omdat de tweehonderd toeschouwers amper in de kleine sportzaal plaats kon worden ge boden. De choreografie van de jazz- groep was van Mirjam van de Vlies die na afloop de jazz-wisseltrofee mee naar huis kreeg. Dit als dank voor de vijf jaar die zij aan de Springbokken was verbon den. Ze verlaat de vereniging vanwege verhuizing naar het zuiden van het land. Wedvlucht: Chantilly; Datum: 6 juni 1998; Afstand: 387 km; Wind: Oost. DE ZWALUW H. Vonk 1 17 42 49 60; J.W.E. Stam 2 5 6 10 22 23 43 48 61 62 67; E. v.d. Brakel 3 9 12 26 38 39 68; J. v.d. Brakel Zonen 4 11 25 30 33 41 69 70; H. van Es 7 13 18 24 37 63; H. van Es 7 13 18 24 37 63; J. Duijst en Zn. 8 21 71; R. Eimers 14 28 29 46 52 53 57 58 64 66; Gebr. de Bruin 15 32 36 45 47 50 56; G. Rijksen 16 31 34 40 51; H. de Bree 19; H. Huisman 20 27 54 59; A. Hooijer 35 44; J. Benschop 55; J. de Jong 65. Vanaf zaterdag 13 juni staat het ten nispark van Soest-Zuid negen dagen lang in het teken van de verschillen de toernooien met als hoofdpro gramma het B-toernooi. De finales zijn op zondag 21 juni. Bij de heren is titelverdediger Xander de Groot (LTC Soestdijk) van de partij. Een belangrijke concurrent is zijn teamgenoot Robert Jan Mulder. Ook de Zuidafrikaan Steenkamp, ooit vijftigste op de wereldranglijst, doet mee. Favoriet bij de dames is Sakia Huizinga (eveneens Soestdijk) die vorig jaar in de finale haar zus Sonja, winnares in 1996, van de zege afhield. Ook in het C- en D-toernooi zijn volgens de organisatoren leuke en spannende partijen te verwachten. In negen dagen tijd zijn 350 partijen te zien tijdens het open toernooi van TV Soest-Zuid. De toegang tot het tennispark is gratis. Tegen Iduna heeft Soest-Zuid met een 5-3-nederlaag afscheid geno men van de derde klasse en in com petitieverband van Pieter Verbrugh. De trainer/coach kondigde een poosje geleden al aan dat dit zijn laatste seizoen zou zijn. De laatste fase van de wedstrijd werd administratief uitgespeeld. Door de regen was het duel veel later dan ge pland begonnen en voor beide teams stond er niets meer op het spel. Over eengekomen werd een eindstand van 5- 3. Tijdens wedstrijden in Bennekom zijn vijf judoka's van Budo Ryu in de prijzen gevallen. De Soester sportschool keerde terug met twee eerste en drie derde plaatsen. Michel van de Meer won het toernooi in de klasse tot 45 kilogram. Ook Jessica Workom zegevierde. Zij deed dat in de klasse boven 52 kilogram. Eline van Luyn (-34), Tjarda Houtman (-26) en Thomas Houtman (-55) werden derde. Komend weekeinde krijgen 44 judoka's van Budo Ryu les van de grote meester. Anton Geessink, Olympisch kampioen in 1968, geeft de jonge sporters les in Ponypark Slagharen. De Soesters zullen er drie trainingen volgen. i De meeste wedstrijden van de Knickerbockers-teams werden afge last vanwege de neerslag. Bij de he ren softballers regende het veldfou ten. Die deden hen de das om in de wedstrijd tegen Quick. Het werd 13- 3 voor de Amersfoorters. In de eerste inning werd pitcher John Vunderink al in de steek gelaten door de Soester 'fielders'. Het gevolg was een vlotte 4-0-achterstand. De Knicker bockers hadden in dezelfde slagbeurt ook de kans te scoren met 'nul uit' en Hans Stuivenberg op het derde honk. Miscommunicatie met zijn coach dwars boomde hem op weg naar de thuisplaat. Vanaf de derde inning nam het aantal veldfouten toe, waardoor Quick kon uit lopen naar een voorsprong van tien punten en de wedstrijd er na vijf innings op zat. Relief-pitcher Stuivenberg stond voor het eerst dit seizoen op de heuvel en zette twee Amersfoorters met drie slag aan de kant. 'Rookie' Dennis van Empelen schreef het mooiste moment op zijn naam. De korte stop tikte de loper tussen het tweede en derde honk aan en zorgde voor een dubbelslag door de bal vervol gens tijdig naar eerste honkman Van Gooi te gooien, zodat die de slagman kon uittikken. woensdagWarme fricandeau met pom- mes parisienne en boontjes, donderdagDuitse biefstuk met frites en sla weekend: Zigeunerschnitzel met aardap pelpuree en spinazie, maandagKalfsragout met rijst en sla dinsdagShoarmaschotel met rijst en sla Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Dagschotels PAGINA 17 Vandaag stapt Sandra van Em bricqs op het vliegtuig. Voor een binnenlandse vlucht naar Utah. Daarna reist ze door naar Phoenix en vervolgens naar Sacramento. Over een week en drie basketbal wedstrijden is ze weer thuis in Los Angeles. Sandra van Embricqs heeft de selectie trainingen bij de Los Angeles Sparks doorstaan en is de enige Nederlandse speelster in de WNBA, de vrouwelijke profcompetitie die is opgezet door de NBA. In de afgelopen week kreeg ze het goede bericht te horen van haar coaches. "De voorbereiding was goed, het ging lekker. Een heleboel meisjes kende ik al en de anderen zijn ook aar dig. Ik heb het ontzettend naar m'n zin. Ik heb hier ook veel vrienden, al zitten •uitgaan en feesten er voorlopig niet in." De voormalige Soesterse is aangetrok ken als forward en center. Voor de 4- en 5-positie krijgt ze concurrentie van Lisa Leslie - die zondag met de Amerikaanse ploeg wereldkampioen werd - Pam Mc- Gee en de Chinese Hi Su. Naar buiten toe is de succesvolle basketbalster altijd bescheiden geweest en gebleven: "Ik denk dat ik de vierde ben. We zullen gaan roteren, ik kijk wel hoe het gaat," zegt ze, net zo zelfverzekerd als beschei den, vanuit haar tijdelijke woning aan de westkust. Het basketbal in de VS is sneller en fy- sieker, maar veel aanpassingsproblemen kende Sandra van Embricqs niet. De ex-speelster van Red Stars kwam in de jaren tachtig al vier seizoenen voor UCLA uit en markeerde toen haar naam in het geheugen van velen. Professioneler "Alles is hier veel professioneler dan in Europa. De sfeer eromheen, de benade ring. Je kunt merken dat de NBA hier achter zit. Tussen de uitwedstrijden door zitten we in luxe hotels, we hoeven niet in lange rijen te staan, alles is beschik baar. We hebben wel lijnvluchten, zodat we afhankelijk zijn van de vluchtsche- ma's en niet, zoals de NBA-spelers, meteen na een wedstrijd in een charter vliegtuig kunnen stappen. Maar alles is tot in de puntjes geregeld." De wedstrijden uit de WNBA worden rechtstreeks uitgezonden op de televisie, de tribunes zitten vol, met opvallend veel gezinnen. Sandra van Embricqs staat voor een nieuwe uitdaging en heeft zin in de 'grote happening', zoals ze de WNBA omschrijft. Morgen begint de vrouwelijke profcom petitie die eind augustus wordt afgeslo ten met de play offs. "We hebben een heel sterk team met een jonge coach en veel mensen eromheen die in de NBA en in Europa hebben gespeeld," aldus Sandra die in haar loopbaan diverse nationale titels won en tientallen inter lands speelde. Met het Franse Bourges veroverde ze twee maanden geleden de Champions League. Daarna was ze even bij haar moeder thuis in Soest, maar al snel belde Sparks en pakte San dra het vliegtuig naar haar lievelings- stad. Groeten Sandra van Embricqs is een 'winner', dat was ze al toen ze als tiener in de jeugd van Red Stars basketbalde. Bij Los Angeles Sparks heeft ze op Internet haar eigen pagina, waarop de fans haar statistieken en de laatste informatie kunnen aflezen. Het Internet adres kon ze gistermorgen niet vertellen. "Doe Dick van der Hammen en Hans de Rond en verder iedereen die ik ken maar de groeten." irrijschool F. v.d. Heijden in Soest. Bestaat 35 jaar. jgeeftvoor een autorijopleiding krijgt u gedurende n van één uur voor de prijs van f 35,- per uur. iding bromfietscertificaat" iden. Versnelde opleidingen f 1.650,- excl. examen. 494 24 21 - 035 - 601 77 50 3URG LEKKERST Je 7a 291 98 Oranje-fans: elkruimel vulling, 'grasmat' en i vlaggen). id de leukste verrassing!!! TIS WK-schema-poster. n a.u.b. één dag vantevoren. ■ennen t traat 46 II - Tel: 602 10 59 Bij de tennisvereniging LTC Soestdijk is in het afgelopen weekeinde de vierde trekking gehouden in de grote jubileum loterij. De uitslag was: le: 750100, v.d. Hengel bouw 2e: 750997, B. Voorbij 3e: 750794, C. Boerkoel 4e: 750820, W. van Asch 5e: 750874, L. Roodenburg 6e: 750096, v.d. Hengel bouw. De 5e en de 6e trekking vinden plaats op de feestavond van 20 juni a.s. *1 per stuk De bedrijfssportcompetitie is zowel een in- als ontspannende gelegen heid voor collega's om elkaar op een andere manier te leren kennen. Toch zijn er ook firma's bij wie in eens tal van vreemde 'gezichten' rondlopen zodra de sportieve krachtmetingen tussen onderne mingen beginnen. Bijna alle spelers van het eerste team van Stam/SoVoCo kwamen donderdag in actie tijdens de volleybalavond. En zij werken heus niet allemaal voor de werk gevers die hen voor die avond een shirt je met opdruk in de handen hadden ge drukt. Maar de laatste volleybalavond was gereserveerd voor onder anderen de eerste klasse en kennelijk was winnen belangrijker dan deelnemen. Stam, notabene dé sponsor van de or ganiserende volleybalvereniging SoVo- Co, had een blik volleyballers openge trokken en werd zowaar eerste. In de finale versloeg het met tweemaal 15-13 Mercurius dat ditmaal, in tegenstelling tot andere jaren, had gekozen voor spe lers die daadwerkelijk op de loonlijst staan. Chyparse, evenals Mercurius oud-winnaar van het volleybaltoernooi, eindigde als derde ten koste van Krij- kamp Den Oude (15-4,15-8). De eerste klasse is te sterk voor Schip per en Van Arkel. Deze bedrijven pro moveerden vorig jaar naar deze klasse, maar komen in 1999 weer in de twee de klasse uit. Hun plaatsen worden in genomen door Achtgoed en Van de Hengel. De woningbouwvereniging won in de finale met 11-15,15-2 en 15-7 van het bouwbedrijf. Verweij en Hydrotest werden derde en vierde in de tweede klasse. Uit deze klasse degraderen Hypsos (dat zich vooraf afmeldde) en de Kaasspecia list. Zij worden vervangen door de ge meente Soest en Van de Grift die twee weken geleden eerste en tweede waren geworden in de derde klasse. Basketbal Stam is overigens niet het enige bedrijf dat tijdens de bedrijfssportcompetitie 'uitzendkrachten' inzet. Op de eerste basketbalavond dankte Auto Smeeing zijn kwalificatie voor de finaleronde vooral aan twee (ex)basketballers die WOENSDAG 10 JUN11998 1 SOESTER COURANT der stijf op dezelfde banen stonden. De Groot pakte de eerste set, maar kreeg vervolgens ('a la Novotna', aldus Wern- sen) de zenuwen. "Hij had niet hoeven te verliezen. Als ik kon verklaren waar om hij dat toch deed, dan zou ik nu mil jonair zijn," stelde de tenniscoach vast. De arm van Mulder, die de laatste we ken iedereen van de baan roste, kwam ook niet meer door. Twee-twee, het werd moeilijk. De dames deden een nieuwe poging in het dubbelspel (3-2), maar de voorsprong werd andermaal verspeeld door de heren (3-3). "Ze hadden misschien beter op zater dagavond kunnen stappen," dacht Wernsen hardop. Bitter gestemd was hij evenwel niet. "Ik heb er ontzettend van genoten dat we tot de laatste nog zo ver konden komen," Juk afgeschud LTC Soestdijk presteerde beter dan ooit. Het juk van de degradaties uit de twee de klasse was afgeschud en verruild voor een zijden mantel met zilveren bies. Hoe kon dat zo komen? Wernsen: "De pou le was niet supersterk, maar wij hebben gewoon een goed team. Vier jaar gele den speelden we tegen allemaal A2-spe- lers en dan lig je er zo uit. Twee jaar geleden was Sakia geblesseerd en toen zijn we nog maar op één punt gedegra deerd. Bovendien is de sfeer zo goed. Het is één familie op de club, alle teams helpen elkaar." Saskia Huizinga (rechts) en Karin Spelt nisten uit tijdens het dubbelspel. De dames wonnen alles, maar de heren van LTC Soestdijk waren van slag. Foto: Aldo Allessie Van dat laatste werd zondag nog een staaltje gegeven. Door de overvloed aan regenwater waren de buitenbanen onbe speelbaar geworden. En omdat LTC Soestdijk liever niet in de hal ging ten nissen, stroopten zeker dertig mensen de mouwen op om de gravelbanen be speelbaar te maken. In plaats van om tien uur 's morgens kon daarom om twee uur 's middags worden begonnen, 's Avonds laat was het nog steeds druk én gezellig aan de Schrikslaan. was er teleurstelling, ondanks het beste resultaat in de geschiedenis was neerge- naar de eerste klasse een geweldig cadeau van het te zondag mixteam aan de jubi- tennisclub zijn geweest, tweede in de tweede klasse, as LTC Soestdijk nooit eerder pe promovendus van de Schrikslaan er dicht bij. Met nog één wedstrijd deelde de ploeg de eerste plaats De Mets 2. Dat won zondag met 7- l van SBOZ. LTC Soestdijk geloofde het daarom wel toen het na zes van de acht partijen 3-3 stond en verdeelde de resterende twee punten met Joy Jaagpad op papier: 4-4. Tweede, niet slecht. Toch was er sprake van een rouwproces, al duurde dat een kwartiertje volgens trainer/coach Harald Wernsen die ook volgend jaar bij de Soestdijkers trainer zal zijn. Hij sprak van 'mix-emotions', want aan de andere kant was er de vreugde om het kampioenschap van het tweede, het vierde en het zesde team, twee herenploegen en een jeugdforma- tie. Feestgewoel En dus besloten Wernsen, Saskia Hui zinga, Karin Spelt, Xander de Groot, Robert Jan Mulder en Peter Dijkema zich ook maar in het feestgewoel te stor ten. Dat deden ze met overgave en eer lijk is eerlijk, ze hadden zelf ook wat te vieren. Aan de dames had het niet gelegen. Saskia Huizinga speelde volgens haar coach een 'wereldpot'. Karin Spelt sloeg volgens Wernsen 'moon-balls' en hark te Evelien Hamers, ooit behorend tot de vaderlandse top, van de baan. Twee-nul voor LTC Soestdijk, het zat erin. Niet dus, omdat de De Groot en Mui- Zaalvoetbal De laatste zaalvoetbalavond werd maandag afgewerkt in Beukendal. Win naar werd het enige Soesterbergse be- drijfsteam dat deelnam, het Mobilisatie complex. Deze ploeg hield onder meer Kogevo en Yves Rocher achter zich. aan de Koningsweg misschien wel eens naar een auto hebben gekeken, maar verder geen binding hebben met het bedrijf. Tot de andere finalisten behoor den onder meer Krijkamp Den Oude en titelfavoriet Kodak Polychrome. De fi naleronde werd, evenals het toernooi voor gemengde basketbalteams, gister avond afgewerkt, zodat de resultaten niet meer in deze editie konden worden opgenomen. in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING!

Soester Courant | 1998 | | pagina 17