Samer 'De kerk is geen aflopende zaak' ACTUEEL Wiiu van Hoorn Zaterdag supersjoelen in de Van Weedestraat Informatie-ochtend over pelgrimage naar Lourdes WOENSDAG 10 JUN11998 SOESTER COURANT PAGINA4 WOENSDAG 10 NVOB Meningen van lezers Bedankt medeburgers van Soest Tuinset weg Nieuwe brochures in gemeentehuis Ds. Gerrit Olsman predikant van de Open Hof Tussen 11.00 en 15.30 uur Op zaterdag 13 juni in Gildehuis Vluchtelingenwerk ook in AZC actief Directeur P WOENSDAG 1 0 JUNI 1 998 ACTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKING VAN DEG E MEENTE SOEST 4 l POTTE Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST li<l NVOB lid Bouwgaram MEER DAN 35 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 - FAX (035) 601 74 96 Tot mijn verbijstering las ik in de Soes- ter Courant de enorme bedragen waar mee de begrotingen van de gemeente Soest zijn overschreden. Zo even opge teld een slordige vier miljoen, alsof het niets is. (riolering, bibliotheek, PWA, welzijn enz.) Mijn verbijstering en ver bazing waren echter gauw over toen ik terugdacht aan het afgelopen jaar. In maart 1997 werd ik met een collega geschorst en ontslagen. De reden krijgen we maar niet boven water. De desbe treffende burgemeester de heer De Widt, houdt het op 'gebrek aan weder zijds vertrouwen'. Nou dat 'gebrek aan' was er mijnerzijds niet, maar nu kan ik dat niet meer zeg gen. Wat doet men in zo'n geval? Juist, een advocaat inschakelen. Hij be greep er ook weinig van maar is aan de slag gegaan. Na een jaar resulteerde dat in een uitbetaling van een bedrag aan immateriële schade en een bedrag voor loon- en pensioenderving tot aan mijn 65ste jaar. De zogenaamde gouden handdruk. Mijn collega bereikte met behulp van een advocaat hetzelfde re sultaat. In datzelfde jaar wordt, onder bijna ge lijkluidende omstandigheden, in de sec tor welzijn ook een directeur ontslagen. Ook met een gouden handdruk. Als ik deze bedragen bij elkaar optel kom ik zo ongeveer op een bedrag van ruim een half miljoen. En dan neem ik niet eens de extra kosten mee. Wat te denken van een adviesbureau, een inte rim-directeur en de vervangende perso nele invulling! Maak de borst maar nat. Dat bedrag zou voor de gewone burger een lot uit de loterij zijn, maar voor de gemeente blijkbaar peanuts. Deze bedragen zullen toch ergens van daan moeten komen. En misschien voelt u, als burger van Soest, al nattigheid. Uiteindelijk komt de afrekening bij u terecht. Vandaar dat ik, ook namens mijn collega, u toch hartelijk wil bedan ken. Medeburgers mijn dank! A. Broertjes Onbekenden hebben in het weekeinde een complete houten tuinset weggeno men uit een tuin aan de Birkstraat. Er verdwenen twee tafels en zeven stoelen, met een gezamenlijke waarde van ca. 3000 gulden. Aangifte deed de 43-jari- ge bewoonster. In de informatiehoek in de hal van het gemeentehuis liggen vier nieu we brochures om gratis mee te ne men. De brochure "Afstamming; wie zijn de juridische ouders van een kind" vertelt alles over de regels op het gebied van afstamming, zoals die gelden per 1 april 1998. De brochure "De keuze van de achter naam" gaat dieper in op de nieuwe wet telijke regels die vanaf 1 januari 1998 gelden op het gebied van het gebruik van de voornaam en achternaam. Van af 1 januari is namelijk een aantal ver anderingen van kracht geworden. De brochure "Gezag, omgang en infor matie" somt een aantal veranderingen op op het terrein van "gezag", die het gevolg zijn van de andere vormen van gezinsleven naast het huwelijk. De brochure "Wijzigingen in het familie recht" geeft informatie over de nieuwe regelgeving op het terrein van het fami lierecht die binnen afzienbare tijd in werking treedt. Deze brochure is spe ciaal bedoeld voor beroepsdoelgroepen die veel met deze regelgeving te maken krijgen. Hij "staat", zoals dat heet, alweer een paar weken in Soest, al heeft hij nog nauwelijks de tijd gehad om zich een goed beeld van zijn nieuwe woonplaats te vormen: ds. Gerrit Olsman, de nieuwe predikant van de Samen-op-Weg-wijkgemeente de Open Hof. Hij vult hier de (gere formeerde) vacature, ontstaan door het vertrek van ds. Jan Peter Schou ten naar Bloemendaal. De 39-jarige dominee is geboren en ge togen in het Overijsselse Ommen. Hij ging in Hardenberg naar de middelba re school en studeerde theologie in Kampen. Daarna werd hij predikant in Zweeloo, gevolgd door Vries. Van Soest wist hij tot voor kort maar weinig, maar die achterstand zal hij in de komende weken en maanden wel snel inlopen. "Eerlijk gezegd kende ik Soest niet. Ik had altijd de indruk van een redelijk for se plaats, ergens aan de rand van de randstad." Wat hij tot nu toe van Soest en omstreken heeft gezien bevalt hem uitstekend. "De omgeving is prachtig." Met zijn gezin - zijn vrouw Inge en de kinderen Jelmer en Koen (resp. 10 en 9 jaar) - heeft hij onlangs zijn intrek ge nomen in de pastorie aan de Clemens- straat. De verhuizers zijn intussen al weer vertrokken, maar de familie Ols man heeft voorlopig nog de handen vol om het huis op orde te brengen. Midden in de studeerkamer staat in elk geval nog een fors formaat droogapparaat te draaien om het vocht van het stuca- doorswerk zo snel mogelijk af te voeren. De boekenplanken staan inmiddels al min of meer vol, maar er moet nog een aantal dozen worden uitgepakt. Tussen de bedrijven door heeft hij gelukkig even de tijd voor een korte kennisma king. Gerrit Olsman koos er op de middelba re school bewust voor om theologie te gaan studeren. "De bijbel sprak me aan; ik vond het heel interessant om bepaal de dingen uit te zoeken. Maar ook de omgang met mensen in het pastoraat trok me, net als het bezig zijn met vie ringen en de liturgie. De voorbereiding van een dienst vind ik altijd weer leuk, vooral de liturgische kanten, het afstem men van liederen en gebeden op het geheel. Het is heel spannend om daar mee bezig te zijn." Sinds 24 mei ("Wezenzondag") is Ger rit Olsman verbonden aan de Open Hof, waar hij met zijn hervormde colle ga Henna van Heil in Samen-op-Weg- verband samenwerkt. Zijn eerste preek ging over Johannes 14 - Jezus belooft de Trooster - waarmee hij wellicht de toon van zijn verkondiging heeft gezet: "sa men nadenken over de vraag waar ons houvast ligt", zoals hij het omschrijft. "De belofte van de Heilige Geest houdt de discipelen in elk geval op de been en biedt hun houvast." Gerrit Olsman is een overtuigd aanhan ger van Samen-op-Weg, het fusieproces van hervormden, gereformeerden en lutheranen. In de Open Hof - waar her vormden en gereformeerden elkaar al lang gevonden hebben - komt hij wat dat betreft in een gespreid bedje. Ook in Vries is het inmiddels zo ver. Hij is de eerste om toe te geven dat het Samen- op-Weg-proces niet zozeer een zaak van dominees is, maar juist van de gemeen te, maar hij heeft er in Vries van harte zijn bijdrage aan geleverd. Uitdaging In Soest wachten hem andere klussen, zoals het "handen en voeten" geven aan het pastoraat en het wat hij noemt ge wone predikantswerk. Voorlopig is het volgens hem nog een kwestie van ken nismaken en grasduinen. "Soest is een uitdaging," zegt hij. Om dat een "roe ping" te noemen vindt hij ook goed, "maar dat geldt niet exclusief voor do minees..." De Openhoffers zullen hun nieuwe do minee vooral op de kansel leren kennen, maar met een beetje geluk treffen ze hem in z'n vrije tijd ook aan op z'n ra cefiets. Daarnaast is Gerrit Olsman een toegewijd klusser en tuinier. Zijn meest favoriete hobby is muziek, in de meest actieve zin van het woord: in Vries speelde hij als slagwerker in een bandje (zonder naam), dat vooral blues vertolk te. In Vries heeft hij ook zanglessen geno men, wat hem goed van pas kwam bij de - gezongen - delen van de liturgie. "In de Open Hof is dat niet de gewoon te, en ik heb ook nog maar niet geop perd om dat in te voeren, want voorlo pig zijn er muzikale mogelijkheden ge noeg. Bovendien: de gemeente moet 't mooi vinden. Liturgie is in de eerste plaats een zaak van de gemeente, niet van de voorganger." De gezongen litur gie heeft volgens hem goede, zelfs bij belse wortels. "Ook in de bijbelse tijd werden woorden en antwoorden gezon gen. Als dat op een redelijke manier gebeurt is het esthetisch ook aardiger..." Asielzoekers Behalve naar liturgie en pastoraat zal veel van zijn aandacht uitgaan naar de plaats van de kerk in de samenleving, ook de plaatselijke. "Ik ben heel be nieuwd hoe dat zal zijn in Soest." In Vries is hij actief betrokken geweest bij de opvang van asielzoekers en het zoge naamde "kerkasiel" voor uitgeproce deerde vluchtelingen, o.a. een Vietna mees en een Iraans gezin. "Dat werd in de gemeente heel breed gedragen. Zo hoort het ook. Als mensen in nood een beroep doen op de kerk, dan moet je er zijn. Dan word je ook direct geconfron teerd met de vraag wat je geloof con creet betekent en hoe je het praktisch inhoud geeft. Dat is heel uitdagend." Een ander aandachtsveld dat altijd zijn bijzondere belangstelling heeft getrok ken is dat van de jongeren. "De vraag in hoeverre de kerk er voor de jongeren kan zijn vind ik boeiend. Hoe zal de kerk er over pakweg 20 jaar uitzien? Ik ben niet zo zorgelijk als het daarom gaat. De kerk is voor mij géén aflopen de zaak, ze heeft immers iets unieks: het is de plek waar mensen zich kunnen bezinnen op de grote vragen van het le ven. De vorm waarin dat gebeurt mag veranderen, maar die vragen blijven ook in de toekomst bestaan, daar ben ik van overtuigd. En de bezinning daarop moet in de zondagse kerkdienst z'n plek krij gen. Het leven moet mee-resoneren in de viering." Wie wordt de supersjoelkam- pioen van Soest? Op die vraag wordt zaterdag 13 juni het ant woord gegeven in de Van Weede straat. Daar staan dan twee sjoel bakken met een lengte van vijf meter. Iedereen mag gratis mee doen, de drie beste kwalificeren zich voor het Nederlands kam pioenschap. De nationale finale is op 8 november, maar eerst kunnen Soesters komen de zaterdag tussen 11.00 en 15.30 uur meedoen aan de voorronde in Soest. De twee bakken worden neer gezet ter hoogte van Bob's Bloemen, bij de doorloop naar de supermarkt van Albert Heijn. Het supersjoelen is een idee van een festiviteitenorganisatie uit Woudri- chem. Die stuurt twee begeleiders mee, er wordt gezorgd voor een de cor, achtergrondmuziek en een com mentator houdt het publiek op de hoogte van de verrichtingen van de deelnemers. De drie beste supersjoelers krijgen een uitnodiging voor het Nederlands kampioenschap in november. Verder zijn tijdens de voorronde in de Van Weedestraat verschillende prijzen te winnen, waaronder toegangskaarten voor het familiepretpark Julianatoren in Apel-doorn en het Omniversum, een pennenset, een kartbon en een puzzelpakket. Voor de pelgrimage naar Lourdes zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Belangstellenden kunnen op zaterdag 13 juni naar een informa tie-ochtend komen over de acht daagse busreis die op donderdag 24 september begint. Afgelopen maandag heeft de stichting Vluchtelingenwerk een aparte afdeling geopend in het Asielzoekerscentrum Soest. De eerste bewoners zijn inmid dels aangekomen. Vluchtelingenwerk werkt onafhankelijk van het COA, dat het centrum beheert. Vluchtelingen- Werk werkt vooral op het terrein van juridische ondersteuning. Samen met advocaten werken de vrijwilligers aan optimale rechtsbescherming van de asielzoekers. De nieuwe afdeling bestaat uit ruim 10 vrijwilligers. De Commissie Kerk en Samenleving van de Raad van Kerken was behulpzaam bij de werving van vrijwilligers. De pelgrimage wordt door het Groot Gaesbeeker Gilde, de Katholieke Bond voor Ouderen (KB0) en het Katholiek Vrouwengilde. De in formatieve bijeenkomst op 13 juni be gint om 10.30 uur in het Gildehuis aan de Steenhoffstraat. Daar kan men zich tevens opgeven voor de pelgrimage, waarbij een aanbetaling van 150 gulden zal worden gevraagd. Het gezelschap reist in twee bussen. De heenreis naar Lourdes wordt afge legd in drie dagen. Onderweg wordt een bezoek gebracht aan Nevers, waar Ber- nadette ligt opgebaard. Voor het verblijf in Lourdes zijn drie dagen uitgetrokken. Daar wordt deelgenomen aan een van de vieringen, de Sacramentsprocessie en de Lichtprocessie en staan excursies op het programma. De terugreis wordt ic twee dagen gedaan. Telefonische informatie over de Lour des-reis kan worden ingewonnen bij mevrouw R. Korte, tel. 6013960, me vrouw L. Veen, tel. 6015788 of Res van Hal, tel. 6020573. Hangplekken voor jongen advies wat Balans onlang meente uitbracht heeft hie maken. Tromp: "Hangple de oplossing voor de jonge tiek, maar het geeft hen i een plek in de openbare i zie hoeveel reacties het mand w«l een hangplek in zijn eigen huis en dat woi te verstane woorden duid< Het verbaast me, want het de eigen of bekende kinde schap die volwassenen de j geven, is dat ze niet gewe je kunt ze niet blijven wej Om te voorkomen dat de gaan vervelen en overlast worden bij de hangplekk zieningen gerealiseerd, zc pleet basketbalveld in S een inline hockeyveld ti straat en de Nieuweweg. hees wordt een hang-, c.q gericht. "Het is een plek waar ze waar ook wij hun gemakk bereiken. De jongeren n verantwoordelijkheid voo de beginfase zullen we aansturen. De jongerenwi lans moeten zich richten c én de buurt, waar de pi Communicatie tussen joi wassenen helpt de tolerar ren. Er is nu al overleg c ting van de hangplekke begrip voor elkaar. Dat kleine stapjes in het proc Een duur jeugdhonk is i Tromp zeker geen oploss ring in dit soort centra leerd dat na verloop vai groep (de sterkste) het jet en de andere wegblijven, veel moeite dat te veram geren kunnen hier een p; de week in De Schoof te me af of je, op deze sch< doen. Je moet voorzien maar niet een jeugdhonl deld café. Dat is een grc dan heb ik liever dat je veld aan de slag gaat." Deze week voert Tromp citatiegesprekken met ki de twee vacatures die zi het ontslag van twee jc HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Centrale Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 035 - 609 34 55 Internet: www.soest.nl RAADSVERGADERING De gemeenteraad houdt op donderdag 25 juni om 19.30 uur een openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis. AGENDA 1. Belofte van nieuw benoemd raadslid. 2. Spreekrecht. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 14 april 1998. 4. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 5. Vragenhalfuurtje. 6. Voorstel 98-43: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een perceel aan de Mercury. 7. Voorstel 98-46: tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor diverse percelen. 8. Voorstel 98-50: tot het vaststellen van tussentijds bericht 1998-1. 9. Voorstel 98-51kredietaanvraag bouw- en woonrijp maken bouwplan voormalig Driftje. 10. Voorstel 98-52: garantie geldlening C-DRIE/bibliotheek. 11. Voorstel 98-49: tot het geven van straatnamen. 12. Voorstel 98-42: Cultuurnota 1998 en Werkplan Beeldende Kunst 1998. 13. Voorstel 98-47: tot het vaststellen van het Lokaal Onderwijsachterstandenplan 1998- 2002. 14. Voorstel 98-44: verkoop grond bij Plasweg 18. 15. Voorstel 98-45: het voeren van een rechtsgeding. 16. Voorstel 98-53: benoeming lid ouderencommissie. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voorafgaande aan de behandeling van het desbetreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mededelingen, vragenhalfuurtje en bij voorstellen tot be noeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de mogelijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het college een gewijzigd voorstel heeft gezonden, dan wel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens op gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de vergadering van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schrifte lijk of telefonisch gemeld worden. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Apollo 123-127-133 Birkstraat 146a Braamweg 37 (98297) (98163) (98272) Burgemeester Grothestraat 74 (98289) Erica weg 16 (98126) Foekenlaan 2 (98290) Goudvink 81 (98223) Groenling 37 (98249) Heuvelweg 6 (98270) Koppenlaan 24 (98185) Nieuweweg 90 (98248) Nieuwstraat tussen 49 en 51 (97692) (98166) Oranjelaan 34 Soesterbergsestraat 13 Speenkruidstraat 55 Turfstreek 175 Van Lenneplaan 29 (98317) (98247) (98203) (98312) BETREFT HET VERZENDDATUM plaatsen van dakkapellen (voorgeveldakvlak) 25-5-98 uitbreiden van een woonhuis en het plaatsen van 2 dakkapellen 28-5-98 uitbreiden van een woonhuis met een serre 25-5-98 verplaatsen van een abri 25-5-98 uitbreiden van een woonhuis 28-5-98 aanbouwen van een serre 25-5-98 aanbouwen van een serre 25-5-98 plaatsen van een blokhut 26-5-98 plaatsen van een blokhut 25-5-98 plaatsen van een tijdelijke kantoorruimte 28-5-98 bouwen van een zwembad 25-5-98 plaatsen van 1 abri (wijziging verleende vergunning) uitbreiden en verbouwen van een woonhuis wijzigen van de gevel plaatsen van een tuinhuisje uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een blokhut 25-5-98 28-5-98 25-5-98 25-5-98 25-5-98 25-5-98 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be- Ak'u''etrbemaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Bur gemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden inged.end. De stukken kunt n inzien in het gemeentehuis Raadhnisplem 1 Afdeling Planologie en Bou wen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 12.30 uur. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 mei t/m 4 juni 1998 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Perceel: Bosstraat 20 Lange Brinkweg 48 Goudvink 18 Valeriaanstraat 15 Bosstraat 29 Bouwplan Uyland Soesterbergsestraat Soesterbergsestraat 102 Betreft: 1 eikenboom 1 dennenboom 2 elzen 1 prunus en 1 conifeer 1 lijsterbes 2 coniferen/prunus/eik 2x iep 2x abies 2x berk coniferen onder de 6 meter Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kun nen dit mondeling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnum mer 035-6093709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 29 mei t/m 4 juni 1998 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Ereprijsstraat 85 Korte Ossendam 59 Datum verzending: 5 juni 1998 Betreft: 1 berk 1 conifeer Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA, te Soest. BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN INGEDIEND BOUWPLAATS Birkstraat 116a (98152) Dolderseweg 11 (98322) Eigendomweg 65 (98332) Eikenlaan 32 (98324) Hartmanlaan 48 (98334) Heuvelweg 49 (98280) Kerkstraat 88 (98329) Klaarwaterweg 58 (98104) Koninginnelaan 14 (98241) Koninginnelaan 76 (98326) Kostverlorenweg 3c (98333) Soesterbergsestraat 102 (98327) Van Lijndenlaan 11 (98158) Willem de Zwijgerlaan 22 (98331) Willem de Zwijgerlaan 45 (98330) Wostok 2 (98325) Zuidergracht 3 (98303) BETREFT INGEDIEND veranderen en uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een mobiele recreatiewoning plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak uitbreiden van een woonhuis geheel vernieuwen en veranderen van een garage verbouwen en uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een tuinhuisje uitbreiden van een woonhuis en garage/berging uitbreiden van een woonhuis met een serre uitbreiden van een woonhuis met bergzolder en wijzigen gevels geheel vernieuwen van een garage uitbreiden van een woonhuis verbouwen en uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak uitbreiden van een woonhuis met een bijkeuken en een berging uitbreiden van een woonhuis en het aanbouwen van een berging uitbreiden van een bedrijfshal 26-5-98 25-5-98 28-5-98 26-5-98 29-5-9 26-5-98 27-5-98 27-5-98 27-5-98 26-5-98 28-5-98 26-5-98 27-5-98 28-5-98 27-5-98 26-5-98 28-5-98 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING CA De commissie ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en openbare werken houdt op donderdag 18 juni om 19.30 uur een extra openbare vergadering in de raadzaal van het gemeentehuis. Agenda: Notitie betreffende de stand van zaken rioleringswerken. VERLEENDE VRIJSTELLING EX ART. 17 W.R.O. Burgemeester en wethouders hebben vrijstelling van het bestemmingsplan Bedrijventerrein Soest 1997 verleend (verzenddatum: 8 juni 1998) voor: het tijdelijk gebruiken (tot uiterlijk 1 september 1998) van een gedeelte van het bedrijfs pand Nijverheidsweg 12 als noodwinkel (supermarkt) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet Awb) kunnen belanghebbenden een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat be zwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de eerder genoemde verzenddatum wordén ingediend. AANVRAGEN EN ONTWERP-BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. Maatschap W. en S.W.B. Spijker Het betreft een aanvraag voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning, in verband met een verandering van de inrichting waarvoor al eerder een vergunning werd ver leend. De verandering betreft het volledig houden van vleeskuikens in plaats van deels vlees kuikens en deels leg-hennen. De inrichting is gelegen in/op het perceel Birkstraat 142 Soest. 2. Bruil Speciale Bouwtechnieken b.v. Het betreft een aanvraag voor een vergunning voor het oprichten en in werking hebben van een opslagplaats voor de uitvoering van specialistische bouwtechnieken. De inrichting is gelegen in/op het perceel Koningsweg 28 Soest Wij zijn voornemens positief op deze aanvragen te beschikken. Aan de desbetreffende vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stuk- ken liggen ter inzage van 10 juni tot 8 juli 1998 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN te gen het ontwerp van de beschikking indienen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000 3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van een bedenking daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens met bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenking bij het ge meentebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbren gen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtewisseling, waar bij de vergunningaanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst voor 1 juli a.s. een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te die nen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 035-6093593 'k Directeur Piet Tromp ramp, de voorziening v twee maanden werkzaa lijke organisatie worden

Soester Courant | 1998 | | pagina 4