JWWW 1 testraat Samenwerking rode draad bij Balans MAGAZIJN OPRUIMING 'Ik hoor zelden verhitte discussies' Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Openbare basisscholen in revisie 10NDERWIJSI |J°| WELZIJN iover )urdes J^GjNAf WOENSDAG 10 JUN11998 SOESTER COURANT PAGINA 5 .30 uur Directeur Piet Tromp: "Wij moeten vertalers van nota's zijn" huis Jasmijn heeft ruimte in het magazijn nodig en daarom zaterdag grootse opruiming aan de Zuidpromenade. POTTEN, VAZEN, MANDEN ENZ. VOOR DE 1/2 PRIJS. Profiteer hiervan en kom zaterdag 13 juni a.s. een kijkje nemen aan dj Zuidpromenade, vooral als u iet: leuks zoekt voor terras en tuin. Wennen aan gemeentelijke cultuur SWOS krijgt zeven mille van Julianafonds L.J. Sluis nieuwe directeur van Ziekenhuis Eemland DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-602 2871 '♦JïiV Steenhoffstraat 58 voor verkoopinformatie: Van Breukelen Vast-goed Assurantiën j OBS wil kwaliteit verbeteren en marktaandeel vergroten Service bij Schoemaker ;rt Heijn. ;rsjoelen is een idee van een tenorganisatie uit Woudri- >ie stuurt twee begeleiden wordt gezorgd voor een de- ergrondmuziek en een com- houdt het publiek op de •an de verrichtingen van de ers. beste supersjoelers krijgen idiging voor het Nederlands nschap in november. Verder ns de voorronde in de Van raat verschillende prijzen te waaronder toegangskaarten familiepretpark Julianatoren doom en het Omniversum ïenset, een kartbon en een kket. rimage wordt georganiseer) Groot Gaesbeeker Gilde dt ce Bond voor Ouderen (KB0| rtholiek Vrouwengilde. De in- re bijeenkomst op 13 juni be- .0.30 uur in het Gildehuis aan boffstraat. Daar kan men ziel pgeven voor de pelgrimage, en aanbetaling van 150 gulden en gevraagd. Het gezelschap /ee bussen. reis naar Lourdes wordt afge- ie dagen. Onderweg wordt een ebracht aan Nevers, waar Ber gt opgebaard. Voor het verblijf :s zijn drie dagen uitgetrokken, rdt deelgenomen aan een van jen, de Sacramentsprocessie en •rocessie en staan excursies op anima. De terugreis wordt in en gedaan. :he informatie over de Lour- kan worden ingewonnen bij R. Korte, tel. 6013960, me- Veen, tel. 6015788 of René tel. 6020573. Hangplekken voor jongeren. Het eerste advies wat Balans onlangs aan de ge meente uitbracht heeft hier alles mee te maken. Tromp: "Hangplekken zijn niet de oplossing voor de jongerenproblema- tiek, maar het geeft hen in ieder geval een plek in de openbare ruimte. Als ik zie hoeveel reacties het oproept. Nie mand w«l een hangplek in de buurt van zijn eigen huis en dat wordt in niet mis te verstane woorden duidelijk gemaakt. Het verbaast me, want het gaat vaak om de eigen of bekende kinderen. De bood schap die volwassenen de jongeren mee geven, is dat ze niet gewenst zijn. Maar je kunt ze niet blijven wegsturen." Om te voorkomen dat de jongeren zich gaan vervelen en overlast veroorzaken, worden bij de hangplekken speelvoor- zieningen gerealiseerd, zoals een com pleet basketbalveld in Soesterberg en een inline hockeyveld tussen de Bos straat en de Nieuweweg. Ook in Over- hees wordt een hang-, c.q. speelplek in gericht. "Het is een plek waar ze elkaar, maar waar ook wij hun gemakkelijker kunnen bereiken. De jongeren moeten er zelf verantwoordelijkheid voor dragen en in de beginfase zullen we daar zeker op aansturen. De jongerenwerkers van Ba lans moeten zich richten op de jongeren én de buurt, waar de problemen zijn. Communicatie tussen jongeren en vol wassenen helpt de tolerantie te verbete ren. Er is nu al overleg over de inrich ting van de hangplekken, er ontstaat begrip voor elkaar. Dat zijn allemaal kleine stapjes in het proces." Een duur jeugdhonk is in de ogen van Tromp zeker geen oplossing. Zijn erva ring in dit soort centra heeft hem ge leerd dat na verloop van tijd nog één groep (de sterkste) het jeugdhonk claimt en de andere wegblijven. "Het kost heel veel,moeite dat te veranderen. De jon geren kunnen hier een paar avonden in de week in De Schoof terecht. Ik vraag me af of je, op deze schaal, meer moet doen. Je moet voorzieningen hebben, maar niet een jeugdhonk als een vere deld café. Dat is een grote investering, dan heb ik liever dat je buiten in het veld aan de slag gaat." Deze week voert Tromp de eerste solli citatiegesprekken met kandidaten voor de twee vacatures die zijn ontstaan na het ontslag van twee jongerenwerkers Er is werk aan de winkel voor Balans. Veel werk. En de verwachtingen zijn hooggespannen, nu de Stichting Welzijnswerk Soest, de Stichting Jeugd zorg Soest, de Vrijwilligers Vacaturebank en het Internationaal Vrouwen- centrum zijn gefuseerd. Piet Tromp is sinds april de directeur van de nieu we weizijnsstichting. Hij volgde een opleiding voor leraar Nederlands en aardrijkskunde, waar aan destijds grote behoefte was. Toen hij zijn studie afrondde, was er ineens sprake van een overschot. Als invalskracht kwam Tromp in het welzijns werk terecht. In Leeuwarden werkte hij onder meer aan een project voor zeer vroegtijdige schoolverlaters en werd hij directeur van een weizijns stichting die later fuseerde. Na zeven jaar verplaatste hij zijn werkgebied naar Haarlem, waar hij als teamleider en adjunct-directeur 5,5 jaar in de wijk Schalkwijk werkte. Tromp woont nog steeds in Haarlem, maar is op zoek naar woonruimte in Soest. Hij is enigszins geschrokken van de prij zen op de woningmarkt in Eemland, maar vindt het belangrijk dat hij dichtbij de werkplek woont. In de afgelopen twee maanden heeft hij zich een beeld kunnen vormen van de Soester situatie. Vandaar een gesprek met Piet Tromp over hangplekken, begrip en samenwerking. Dat laatste zal de rode draad bij Balans vormen. van de vorige Stichting Welzijnswerk Soest. Balans wil straks koppels gaan vormen van een jongeren- en een op bouwwerker en die de wijken insturen. Deze koppels moeten zich voornamelijk richten op de jongeren, maar ook op volwassenen die als vrijwilligers actief zijn. Deze groep moet van Balans tijd en ondersteuning en eventueel training krijgen, vindt Tromp. Soesterberg was de laatste jaren een beetje een 'stiefkindje', waar slechts ze ven, acht uur per week een welzijnswer ker actief was. De bezetting wordt uit gebreid naar twintig uur per week en volgend jaar komt daar nog eens gedu rende twintig uur per week een op bouwwerker bij. Ook de wijk Overhees krijgt extra aan dacht, gezien de problemen die zich op en rond de Clemensstraat hebben afge speeld. "Als ik van de politie hoor dat daar vorig jaar bijna een burgerwacht was gevormd, dan is daar nog veel te doen voor ons." Buurtbeheer Ook de projecten Buurtbeheer, die bij voorbeeld in de wijken het Smitsveen en de Eng zijn gestart, vormen een spring plank voor Balans. De stichting zal zich verder inzetten om de bewoners actief bij hun woonomgeving te betrekken. In beide wijken wonen veel (allochtone) mensen met een laag inkomen. Juist die wijken verdienen de aandacht van Ba lans, vindt Tromp. "De mensen hebben nu geen binding met de buurt en elkaar en dan ontstaan processen die garant staan voor ellende. Op de tekeningen van Achtgoed ziet het Smitsveen er leuk uit, maar als je ziet wat er gebeurt. Er vindt een sociale schifting plaats, omdat al deze mensen bij elkaar worden geduwd. Dat vraagt specifieke zorg en aandacht. Wij kunnen de sociale binding niet realiseren, maar we kunnen wel initiatieven nemen om de mensen weer bij hun buurt te betrek ken. In Haarlem hadden we een wijk- tuin, waar de mensen aan arbeidsge- wenning konden doen. Ze werkten er samen met anderen onder leiding van een baas en leerden op tijd te komen. Dat lijkt simpel, maar als je tien jaar werkloos bent geweest, is het moeilijk uit die spiraal te stappen. Iets dergelijks zouden wij met de mensen van de Vrij willigers Vacaturebank kunnen opzet ten. Door deze fusie kunnen wij een voudiger onderling verbindingen ma ken. Alle kleine clubjes in stand hou den, kost veel energie. Nu kunnen wij vanuit meerdere invalshoeken werken. Dat is de winst van Balans." Onderwijs Het ultieme doel van de stichting is de buurtbewoners te activeren en saamho righeid en een goede sfeer te kweken. In centrale Voorlichting \V Soest werken houdt op donderdag :aal van het gemeentehuis. 17 W.R.O. ïgsplan Bedrijventerrein Soest n gedeelte van het bedrijfs- en belanghebbenden een ge- t indienen, dan moet dat be- >n Soest, Postbus 2000, 3760 ier genoemde verzenddatum Directeur Piet Tromp van de weizijnsstichting Balans op d< ramp, de voorziening voor skaters in Soest-Zuid, is nu ruin twee maanden werkzaam in Soest: "Wij moeten geen ambte lijke organisatie worden die voortdurend notities de wereld in stuurt. Wij moeten ons bewijzen op de plekken waar iets aan de hand is, waar het gebeurt. Wij moeten de vertalers zijn van de nota's." dat verband hecht Tromp veel waarde aan samenwerking met het onderwijs. "De school heeft een functie en is soms de enige openbare voorziening in een wijk. Bij projecten als Op Stap worden ouders bij de school betrokken en zien ze dat ze wel invloed kunnen uitoefe nen, terwijl ze daarvoor thuis bleven. Dat zijn modellen die het onderwijs en welzijn op winst kunnen zetten. De school is betrokken bij de buurt, wij als weizijnsstichting ook. Op dat terrein is er samen te werken en kunnen we el kaar met onderwijs, kinderopvang en jeugdwerk aanvullen. De samenwerking tussen Balans en het onderwijs is iets waar ik me sterk voor wil maken. Als je intensief gaat samenwerken, vraagt dat wel van beide instellingen dat ze zich ondergeschikt maken aan het model. Je moet je er langdurig aan verbinden, dan kun je leuke dingen doen. Dan kun je bereiken dat bewoners actief bij hun wijk betrokken raken." Tromp zou ook graag gerealiseerd zien dat Balans het buurthuis aan de Albert Cuyplaan kan verruilen voor een ruim te in een schoolgebouw. Het buurthuis kost de stichting 100.000 gulden per jaar en dat bedrag zou Tromp liever in vesteren om zijn idee gestalte te geven. In Groningen is een dergelijk project net van de grond gekomen. "Dan krijg je dat een schoolgebouw van 's morgens zeven tot 's avonds tien uur wordt gebruikt." Tromp zal morgen niet de telefoon pak ken om afspraken te maken met men sen uit het onderwijsveld. Via de over legstructuren die er zijn, zoals het GOA (gemeentelijk overleg achterstandsbe leid) kan de beoogde samenwerking worden uitgebouwd. Tromp was bij zijn komst in Soest ver rast dat er binnen het welzijnswerk wei nig relatie is met het onderwijs. In Haar lem lag dat anders. Maar hij kan nog veel meer verschillen opnoemen met de gang van zaken in zijn huidige woon plaats. "De problemen zijn op zich over al hetzelfde, de schaal waarop is anders. In Haarlem had je meer gespecialiseer de ambtenaren, hier zijn het vooral ge neralisten. Hier zit je dichter tegen het politiek bestuur aan, daar had je veel meer gestructureerde inspraak voor de buurtbewoners in wijkraden. Hier ont breekt een structuur en wordt pas met bewoners overlegd als er iets is gebeurd. Buurtbewoners willen dat de problemen van morgen worden opgelost, maar je moet bijvoorbeeld ook een visie hebben over hoe een wijk er over vijftig jaar uit ziet. In Haarlem was dat bedoeld om ideeën te genereren. Je kunt blijven re noveren, maar je ziet toch dat wijken soms, om het cru te zeggen, een sociale vuilnisbelt worden. De discussies over de visie in Haarlem hebben invloed ge had op bijvoorbeeld de inrichting van een winkelgebied. Op de plek van een oude plas, die als vuilstort diende, is een begraafplaats aangelegd. Het idee kwam vanuit de bevolking en is overgenomen. Het is een praktische oplossing voor een probleemgebied. Wij gaven daar perma nente steun aan de bewoners, maar daar hadden we dan ook de formatie voor." Tromp wil dat de stichting Balans in het veld gaat werken. Op de stelling dat de SWS een instelling was die vooral veel notities produceerde, reageert hij: "Wij moeten geen ambtelijke organisatie zijn die voortdurend notities de wereld in stuurt. Wij moeten ons bewijzen op de plekken waar iets aan de hand is, waar het gebeurt. Wij moeten de vertalers van de nota's zijn. In Haarlem heb ik als winst ervaren de samenwerking die je zocht met andere partijen. Dat zal hier ook moeten gebeuren. De samenwer king intensiveren is het doel van Balans. Het is de legitimatie van je voortbe staan. Intensieve relaties opbouwen, daar zie ik meer in dan gedwongen sys temen." ET MILIEUBEHEER om vergunning ingevolge de l omvattende vergunning, in ier een vergunning werd ver- cens in plaats van deels vlees- en en in werking hebben van :chnieken. bonden ter bescherming van 1 betrekking hebbende stuk- 30 uur -UKE BEDENKINGEN te- (Postbus 2000, 3760 CA n zijn persoonlijke gegevens iet de bedenking bij het ge- BEDENKINGEN inbren- en gedachtewisseling, waar- ger en de adviseurs, slechts ingen heeft ingebracht, tenzij jdig) bedenkingen in te die- BLOEMENHUIS "Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest "De Smitshof": Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest MgRryg> Fax 035-602 92 21 >093593 Directeur Ankie Moerkamp van de Openbare Basisschool Soest (OBS) heeft het naar haaar zin in Soest, maar moet wennen aan de gemeentelijke cultuur. "Het valt me op dat bij vrijwel niemand het besef leeft dat onderwijs wat doet met de maatschappij." "De politiek heeft het over C-drie en de riolering, want dan gaat het om geld. Ik zie hier niet snel een strijd ontstaan over de vraag of het onder wijs een rol moet spelen in het jeugd beleid. Het is allemaal lauw. Men beheert alleen maar. Wat willen wij nou met de kinderen? In feite zegt de overheid in Soest dat de markt en de ouders het maar moeten regelen. Dat is essentieel anders dan in Am sterdam, waar iedereen een mening heeft over wat het onderwijs moet betekenen. Het is niet een kwestie van goed of fout, maar ik zie het wel met verwondering aan." Binnen het gemeentelijk achter standsbeleid (GOA) heeft het onder wijsveld contacten met de overheid. "Maar ik hoor zelden een verhitte discussie over de rol die de gemeen te in het onderwijs heeft," stelt An kie Moerkamp vast. Jeugdbeleid Volgens haar is er voor het onderwijs wel degelijk een taak weggelegd als het gaat om jeugdbeleid, omdat on derwijs de enige plek in de maat schappij is, waar iedereen langskomt. "Er is nu samenwerking met welzijn in het kader van het achterstands plan. Ik denk dat de verenigingen en de scholen veel aan elkaar zouden kunnen hebben op het gebied van sport, muziek en kunst. In samenwer king met Balans hebben we op de Desmond Thtuschool en de Klimop het project Verlengde Schooldag. Zoiets zou je kunnen uitbouwen op andere lokaties, maaar dat is een kwestie van geld." Bij Verlengde Schooldag kunnen kin deren tweemaal tien weken per jaar na schooltijd vrijwillig, maar niet vrij blijvend aan activiteiten meedoen, zoals koken en dansen. De scholen zouden, in de ogen van Ankie Moer kamp, ook kunnen gaan samenwer ken met sportbonden (voor gastles sen op school), maar ook met Balans zou ze de samenwerking willen uit breiden. "Dan heb je onderwijs van acht uur 's morgens tot vier uur 's middags en jeugdbeleid vanaf vier uur 's middags." De oplossing voor de jongerenpro- blematiek bestaat nog niet volgens Ankie Moerkamp. "Die is drie gene raties weg. Ik woon in de Bijlmer meer. Daar leven we min of meer naast elkaar. Maar vooral naast en niet met elkaar. Nederland is niet tolerant, maar onverschillig. Zo lang we geen last hebben, is het goed. Anders roepen we en wijzen we naar anderen in plaats van dat we elkaar te onderzoeken." De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) heeft 7.000 gulden gekregen van het Juliana Welzijns Fonds. Van dat geld kan de SWOS gaan onder zoeken aan welke activiteiten oude ren het meest behoefte hebben. Het gaat daarbij om activiteiten die wor den gehouden in de diverse diensten centra in Soest. Het Julianafonds verstrekt jaarlijks ongeveer 1.200 bijdragen van in to taal 20 miljoen gulden. Het is een onafhankelijk fonds dat zijn geld ont vangt uit onder andere de BankGi- roLoterij en De Lotto met onder meer Krasloten. Drs. L.J. Sluis is per 1 juni de nieu we directeur beheer en bestuurs voorzitter van de Raad van Bestuur van Ziekenhuis Eemland. Met zijn komst is de directie compleet, drs. J.P.M. Zoun was al directeur pa tiëntenzorg. Sluis was hiervoor werk zaam als directeur van het Merwedezie- kenhuis in Dordrecht en het Hofpoort Ziekenhuis in Woerden. "In het Merwedeziekenhuis heeft onder mijn leiding een grote reorganisatie plaatsgevonden. In Eemland zitten we nu midden in een reorganisatieproces. Alles is er daarbij op gericht de organi satie toe te rusten voor de toekomst. Hierin staan begrippen als klantgericht heid, multidisciplinair werken en sa menwerking in de regio centraal." voor particulieren en bedrijven Vraagprijs ƒ2.670.000,- kosten koper Soesterengweg SOEST-CENTRUM Midden in het centrum van Soest gelegen, multi-functioneel gebou wencomplex op 5.340 m2 grond. Het gebouwencomplex is mo menteel in gebruik als scholenge meenschap. Gemeentehuis, politiebureau en overdekt zwembad liggen in de directe omgeving. De totale vloeroppervlakte be draagt ca. 1.750 m2. Het gebouwencomplex kan in overleg leeg en ont ruimd worden opgeleverd. Momenteel is het gebouw verhuurd aan een over heidsinstelling. Wiardi Beckmanstraat SOEST Op mooie lok. gel. hoekw. met ber ging en zeer grote tuin op ca. 400 m1 grond. Indeling: hal, toil., m.k., mod. keuk. m. inb.app., ruime woonk. Verdieping: 3 grote sl.k. en douchecel m. 2e toilet. Zolder met vaste trap en 4e sl.k. Deze wo ning verk. in red. st. van onderh. Vraagprijs ƒ369.000,- kosten koper Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 UDNBk4 [adviseur Interne); HÏÏP://WWW!HH.Nl Er waait een frisse wind door het openbaar basisonderwijs in Soest. Niet zo'n tornado die alles op z'n kop zet, maar een bries. De vijf lokaties van de Openbare Basisschool Soest (OBS) zijn in de revisie, er vindt een om slag plaats. Leerkrachten moeten zich aanpassen en gaan elkaar helpen, ouders worden nadrukkelijker bij de scholen betrokken. Doel: De kwali teit verbeteren en het marktaandeel van het openbaar basisonderwijs ver groten. Kortom: Tijd om weer eens langs te gaan bij Ankie Moerkamp. Ankie Moerkamp: "De collega of des kundige komt kijken wat er gebeurt, om te zien waar het fout gaat. Hij ziet din gen die je zelf niet ziet als je lesgeeft. Het rare van onderwijs is dat het team work is, maar eigenlijk doe je het in je eentje, zodra de deur van het lokaal dicht gaat. Als je er zelf in zit, merk je niet of het wel zo goed is wat je doet. Het kan altijd beter. Je kunt je niet aan je eigen haren uit het moeras trekken. Op deze manier kun je je aan de hand van positieve kritiek bewust worden van wat je doet. We hebben al geoefend met systematisch werkoverleg en dat bevalt goed. Het doorbreekt de eenzaamheid van de leerkracht." "Ander gedrag van leerkrachten. Het klinkt zo zwaar. De mensen denken dat ze zich helemaal moeten aanpassen. In de praktijk gaat het alleen maar om een paar dingen die anders gaan. Het gaat erom het ingesleten gedrag te verande ren. Vaak wordt gedacht: als de kinde ren maar bezig zijn, is het goed. Maar van nu af aan zal de begeleiding in de klas intensiever zijn." Taal Op de lokaties Desmond Tutuschool en Klimop zal het zogenoemde 'verander- onderwijs' met name zijn gericht op de taal. Dat is niet zo verwonderlijk, gezien het grote aantal allochtone kinderen op deze scholen. Op de lokaties Prins Wil lem Alexanderschool, OBS Overhees en Wethouder de Haanschool (Soester berg) komt de nadruk te liggen op zelf standig werken en differentiatie in de klassikale omgang. Ook hier komen ter men als 'pedagogisch klimaat' en 'inter actie' aan de orde. De nieuwe aanpak moet leiden tot be ter onderwijs en een groei van het aan tal kinderen. Nu telt de Openbare Ba sisschool Soest zevenhonderd leerlingen. Het streven van Moerkamp en co. is dat aantal de komende vier jaar uit te brei den tot 850 a negenhonderd. "Ik ga er- Sinds 1 december vorig jaar is de Am sterdamse directeur van de vijf gefuseer de scholen. Een van haar eerste taken was, in nauw overleg met de collega's, een nieuwe route uit te stippelen, die moet leiden tot een ander beleid. Om die weg te vinden, hoefde niet opnieuw het wiel te worden uitgevonden. Ankie Moerkamp geeft maar meteen een concreet voorbeeld uit de praktijk: "Kinderen moesten vaak een tekst lezen en daar vragen over beantwoorden. Als ze de vraag niet wisten, zei de leer kracht: lees het nog maar eens. Dan le ver je geen bijdrage. Nu gaan we dat anders doen. Voordat de leerlingen de tekst gaan lezen, moeten ze denken: waar gaat het over, wat weet ik ervan? Dan pak je het structureel aan, zodat ze het zelf leren te begrijpen. In plaats van ze te toetsen ga je ze leren informatie uit de tekst te halen." Betrokkenheid De grote omslag in het openbaar basis onderwijs ligt volgens Ankie Moerkamp in de betrokkenheid van de leerkracht met de leerlingen. Om het onderwijs opnieuw in te richten is het volgens de directeur van belang te kijken naar het gedrag tussen beiden. Is het dan al die tijd fout gegaan? "Nee," zegt Ankie Moerkamp resoluut. "Het is net als het Pamper-verhaal. M'n vorige Pamper was goed, maar de nieuwe is beter." De leerkrachten gaan elkaar helpen of worden, als daar behoefte aan is, bijge staan door eventueel een andere des kundige. Door eikaars lessen bij te wo nen, te observeren en te evalueren. Niet als een schoolmeester, maar als een col lega. van uit, dat als het komend jaar de ver anderingen worden doorgevoerd, er mond-op-mond reclame zal zijn. Zitten de ouders zullen de verbetering merken, verder moet je je aan nieuwe ouders profileren. Volgend jaar zullen we rond deze tijd een informatiedag houden." Ouders De betrokkenheid van ouders bij de scholen vergroten is een ander speer punt van de OBS. Ankie Moerkamp hecht er veel waarde aan. "Ik wil met de ouders in gesprek over de pedagogische kant. Daar hebben ze echt wel ideeën over. In de medezeggenschapsraad wordt nu nog te veel over procedures gepraat. We moeten het hebben over zaken die ze echt aangaan en meer pra ten over het onderwijs." Luisteren De leerkrachten en lokatie-directeuren van de OBS hebben wisselend gerea geerd op de voornemens, maar het en thousiasme heeft de overhand, zegt Ankie Moerkamp. "De uitdaging is de druk zodanig te houden, dat ze de druk aankunnen. De mens functioneert het best onder enige druk. Goed luisteren en signaleren, dat is de enige legitima tie van mijn functie, opdat de directeu ren de tijd krijgen hun werk te doen. Voor de rest ben ik aangenomen, dat moet ik doen." OBS-directeur Ankie Moerkamp van de Openbare Basisschool Soest: "Het is net als het Pamper-verhaal. Mijn vorige pamper was goed, maar de nieuwe is beter. Foto: Goos van der Wilt Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! SKR££t Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5