RACE! Tensen krijgt eerbetoon in zuid w n buit it? "Nog even en ik beleg in euro's." Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS rw z Blaren kunnen de pret niet drukken Start herinrichting kerngebied zuid 1 ACTUEEL IOSBOOM DSCHADE EXTRA BELONING Koningsweg wordt 'langer' Weer stijging cliënten bij Slachtofferhulp Eemland eicpert schoemaker -x. WOENSDAG 10 JUN11998 SOESTER COURANT PAGINA 7 Gemeente wil straat naar Soester busbedrijf vernoemen iten we niets; zo weer in! in Soest voor de Darthuizen voor de maanden juni, juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 Onze financieel adviseur geeft u graag euro-advies. Rabobank Rabobank Soest-Baarn Gemeente wil aanduiding wijzigen Vooral door geweldsdelicten Insluiper slaat toe aan Regentesselaan Jere1tPWnkel Wat doet BRAC? Met gevoel. O* Di BANG OLUFSEN CENTER Burg. Grothestraat 9, Soest. Tel. 035 601 03 44 OOIT KIEST U VOOR MOOIST Iets minder deelnemers (2.360) aan Soester avondvierdaagse Komende halfjaar werkzaamheden aan Soesterbergsestraat MSPIK M LIVE MUZIEK met DANSGROEP J» 'Jat ÏCEPTIE jaar het i/erlaten. het horen van de naam zal de jongste generatie hooguit de schou ders ophalen, maar menige Soester ondergaat een vlaag van nostalgie als hij wordt geconfronteerd met W.C. Tensen NV, het Soester busbe drijf dat met zijn rode bussen van 1930 tot 1981 mede bepalend was voor het plaatselijke straatbeeld. yentien jaar nadat het lijnennet, het •soneel en de bussen overgingen naar fS§streekvervoerbedrijven van de over heid wil de gemeente een straat vernoe men naar het particuliere bedrijf van weleer. Als de gemeenteraad het voorstel van het College goedkeurt, krijgt het eerbe- 3 horen we graag, iwensband groeit automa- nsïef contact, een persoon- 9 en continu terugkoppe {verkooptraject *1 en onze eus wij de zaken oppakken, d is dan ook om handels- toon gestalte in Soest-Zuid. Achter de Korte Ossendam gaat Bouwmaatschap pij Uyland woningen bouwen. Het nieu we woonstraatje zal Tensenhof worden genoemd, zo heeft de straatnamencom- missie bedacht. Ze wil daarmee de her innering aan het vroegere busstation le vend houden. Het station was tot '81 gesitueerd op de plek waar sinds 1984 het winkelcentrum van de Zuidprome nade is gevestigd. 'Plein van Zuid' Door de nieuwbouw in Soest-Zuid ont staan nog een woonstraat en een plein. Voor dat laatste is 'Plein van Zuid' be dacht, omdat het een plein in Soest- Zuid betreft. Zuidplein heeft volgens de bedenkers een te 'grootsteedse allure'. 19 Juni 1972: Bussen van W.C. Ten sen staan klaar op het busstation Soest- Zuid voor een dagtocht van bejaarden. De Soester onderneming exploiteerde ook tientallen jaren het lijnennet. Foto: Herman van Dam Het woonstraaije dat tegenover de Buntweg wordt gerealiseerd, zal de naam 'Seminariehof krijgen. Tot vlak voor de Tweede Wereldoorlog stond op de hoek van het Driftje en de"Verleng de Kolonieweg het armenhuis Semina rie, dat was gebouwd in opdracht van pastoor Steenhoff. De gemeente gist naar de herkomst van de naam Semina rie, maar vindt die uit geschiedkundig oogpunt wel toepasselijk voor het nieu we straatje. Boerenstreek In de Boerenstreek wordt - vermoede lijk nog dit jaar - begonnen met de bouw van de tweede fase nieuwbouw woningen. Twee straatnamen zijn voor de wijk reeds bedacht: Herdersstaf en Ooshout. Nu is gebleken dat er nog een straatnaam moet komen voor de weg tussen deze twee toekomstige woonstra ten. Hierbij heeft Egge de voorkeur ge kregen boven onder meer Boterkarn, Kaaskuip, Melkkruk, Sikkel en Strekel. Egge is de aanduiding voor een houten of ijzeren raam met pinnen, dat werd voortgetrokken door een paard of trac tor en waarmee grove kluiten werden fijngemaakt. icht appartement met zon- a9- moderne keuken, houten sier- _wandafwerking geven dit apparte- De 2 slaapkamers zijn verbouwd tot s'aaPkamer met deur naar balkon. ier, vernieuwde keuken, bijkeuken, n 19 m2, doucheruimte, toilet en hal. 'e beglazing. Puike staat van on- nnC V '9as op 3e verdieping. 00 m2. Ruim balkon van 9 m2. vanuit de grote living en vanaf het 'geving: winkels, openbaar vervoer Jden. brede raampartij, zitkamer, keuken, r en "a'0101 garderobekast. Appar- van kunslstofraampartijen en dub- "onlng met c.v.-gas en en vriendelijke woonwijk, grenzend jaar 1978. Totaal grondoppervlak t0ilet en doucheruimte. 1e ™ih er en overloop. 2e ver- er met grote kamer, voorzien 9 omstreeks januari 1999. Voor het terrein van restaurant Darthui zen aan de Prins Hendriklaan, waar BBA ruim tien villa's gaat bouwen, heeft de straatnamencommissie niet lang hoe ven nadenken. In deze wijk is bij de naamgeving van de straten het konings huis altijd het thema geweest. Darthui zen is in de afgelopen decennia in Soest zo'n begrip geworden, dat ervoor is ge kozen deze naam te handhaven. Een gedeelte van de Maatweg zal ook een nieuwe naam krijgen: de Langeind- sche Maatweg. J Andy Groothuysen (401 t Net als iedere belegger krijgt Andy al op 4 januari met de euro te maken. Zodra de Europese beurzen op 4 januari 1999 openen, worden koersen In euro's genoteerd. Uw Rabo Beleggersrekening kunt u kosteloos laten omzetten in een Rabo Eurobeleggersrekenlng, zonder dat uw rekeningnummer wijzigt. Bovendien kunnen beleggers nu al met eurofondsen aan de slag, zoals het RG Euro Obligatie Dividendfund en het RG Euro Obligatie Groeifund. Voor meer Informatie over deze fondsen, of over de gevolgen van de invoering van dé euro, kunt u altijd bij uw Rabobank terecht. Zonder dat daarvoor één schep asfalt of één steen hoeft te wor den gebruikt, zal de Koningsweg langer worden gemaakt. De ge meente zal dat doen door wijzi gingen in de straatnamen. Dat is althans het voorstel van het Col lege van Burgemeester en Wet houders aan de gemeenteraad. Dat gaat ten koste van de lengte van de Beckeringhstraat. Deze straat mondt uit op de Koningsweg, maar loopt vervolgens verder tot de Biltse- weg. Dit leidt vaak tot verwarring en daarom zal dit gedeelte per 1 janua ri 1999 Koningsweg gaan heten. Op die datum is de grenscorrectie met Baarn bij de Biltseweg ook tot stand gebracht. Het gedeelte van de Becke ringhstraat, waar de manege is geves tigd, zal vanaf 1 januari worden aan geduid als Jachthuislaan. Ook de rijbaan tussen de splitsing Koningsweg/Nieuweweg en de spoorwegovergang bij Station Soest- Zuid wordt omgedoopt, van Nieuwe- weg in Koningsweg. De bestaande bebouwing en de ventweg zullen daarentegen blijven worden aange duid als Nieuweweg. Het gedeelte tussen de spoorweg overgang en de kruising met de Ei kenlaan en de Kastanjelaan is nu nog aangeduid als Nieuweweg, maar zal Ossendamweg gaan heten. Het aantal cliënten van Buro Slacht offerhulp Eemland is ook in 1997 toegenomen. Vorig jaar werden 2.403 slachtoffers opgevangen, be geleid en geholpen, in 1996 waren dat er nog 2.083. In Soest steeg het aantal cliënten van 430 naar 545. Voor de zeven vrijwilligers van Slacht offerhulp in Soest betekende dat 406 zaken. Hulpverlening werd geboden aan 357 slachtoffers, zestien betrokkenen, negen getuigen, twaalf nabestaanden en twaalf veroorzakers. De meeste zaken (161) hadden te ma ken met het verkeer, terwijl 95 cliënten met geweld waren geconfronteerd. Ver der waren 102 mensen het slachtoffer van inbraak en diefstal en dertien keer was een zedendelict, aanleiding voor contact met het Buro. In de Regio Utrecht steeg het aantal cliënten van Slachtofferhulp vorig jaar met 18 procent tot 7.315. De grootste toename viel te bespeuren bij gewelds misdrijven (van 1.607 naar 2.108). Mi nimaal was de stijging van het aantal mensen dat hulp kreeg na een inbraak, hetgeen parallel loopt met de afname van het aantal woninginbraken in de regio. De stijging van het aantal slachtoffers van zedendelicten vindt zijn oorzaak in met name de stad Utrecht. Daarnaast werden 1.380 zaken gemeld die betrek king hadden op het verkeer. In 129 ge vallen was er sprake van een ongeluk met dodelijke afloop, in 1996 bedroeg dat aantal 117. De meeste slachtoffers die een beroep doen op Slachtofferhulp vallen in de leeftijdsgroep 30-39 jaar, waarbij de vrouwen iets in de meerderheid zijn. De politie vraagt slachtoffers of ze de per soonsgegevens mag doorgeven aan het Buro Slachtofferhulp. Op die manier wordt 65 procent van de cliënten door het Buro benaderd. Dertig procent van Een 52-jarige bewoonster van de Re gentesselaan meldde de politie zaterdag dat ze het slachtoffer was geworden van een insluiping. Omstreeks half een 's middags hoorde ze beneden geluid, maar ze zag niemand. Pas 's avonds ont dekte ze dat haar. handtas, met daarin wat geld en persoonlijke bezittingen, verdwenen was. Vermoedelijk had de insluiper zijn kans gezien toen hij de voordeur op een kier aantrof, omdat die 's morgens door de heer des huizes van een verfje was voorzien. ^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9'\ tel. 602 8132 BRAC is een Bengaalse ontwikkelings organisatie (Bangladesh Rural Advan- cement Committee). In 1985 startte BRAC het Non Formal Primery Educa- tion project (NFPE). Het belangrijkste doel van dit project is dat ook de kin deren van de allerarmsten onderwijs krijgen. De NFPE-schooltjes zijn bedoeld voor kinderen in de leeftijd van acht tot elf jaar, waarbij ieder kind drie leeijaren doorloopt. In Bangladesh volgen meer jongens dan meisjes onderwijs. Om de achterstand in te halen wil BRAC dat minstens 70% van de leerlingen uit meisjes bestaat. Nu in veel dorpjes NFPE-schooltjes zijn kunnen veel meer kinderen onderwijs krijgen. De staatsschool ligt voor jonge re kinderen vaak te ver weg. Natuurlijk kan BRAC dit alleen doen als er vol doende geld is. De Fair Trade Organi satie in Nederland heeft al sinds 1986 contact met de partner-organisatie BRAC. Om de verkoop van de producten van de ontwikkelingsorganisatie te vergroten heeft BRAC de dochteronderneming Aarong opgericht. Met speciale ontwik kelingsprogramma's stimuleert BRAC ook de mensen in de dorpen om in groepen handnijverheidspj*oducten te maken. In de Wereldwinkel wordt regelmatig producten van BRAC verkocht, bijv. textiel uit het dorp Madhabi; schuifpop- pen uit Dhaka, gemaakt door verstan delijk gehandicapten; artikelen van leer uit Dhaka; strokaarten en rieten man den. Openingstijden Wereldwinkel maandag 13.00-17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09.30-17.00 uur. 1 de cliënten neemt zelf contact op, vijf procent wordt doorverwezen via instel lingen, zoals ziekenhuizen of de huis arts. Bereikbaar Voor Soesters is Buro Slachtofferhulp tijdens kantooruren bereikbaar via tele foonnummer 6027719. Tussen 7.00 en 9.00 uur en 17.00 en 23.00 uur kan voor dringende zaken de piketdienst worden gebeld. Tussen 23.00 en 7.00 uur ('s nachts) kan Buro Slachtofferhulp alleen via de regionale meldkamer van de politie worden bereikt. Een gevoelige sensor voor op de BeoVision MX 4000 meet voortdurend het omgevingslicht in de kamer. Doet u het licht aan, of breekt de zon door de wolken, dan worden automatisch kleur, contrast en helderheid aangepast. Beeldkwaliteit vraagt gevoel voor de manier waarop u televisie kijkt. 3 jaar garantie BANG OLUFSEN Het verschil zit 'ém waarschijnlijk in het feit dat De Bron dit jaar niet in schreef vanwege een feestweek op de school. Het aantal deelnemers aan de maandag begonnen avond vierdaagse, dat normaal rond de 2.500 schommelt, bleef daarom ste ken op 2.360. Twee van de vier wandelavonden zitten er inmiddels op. Tijdens de eerste avond hadden de wandelaars ideale omstan digheden, al was het aantal blaren niet gering. Het handjevol vrijwilligers van het Rode Kruis, dat onderweg een post had ingenomen, hielp de veelal jonge deelnemers snel van hun 'kwaaltje' af, zodat ze spoedig hun voettocht konden voortzetten. De blaren konden de pret niet drukken. "We zijn dik tevreden en hopen dat de paden goed blijven," aldus Henk Krops van de plaatselijke regelingscommissie dinsdagmorgen. Vanavond gaan de ruim tweeduizend mensen weer op stap en morgenavond vertrekken ze allemaal om 18.00 uur vanaf het terrein van de Mavo Soest aan de Valeriaanstraat. Op het evenemen tenterrein de Eng wacht iedereen op el kaar, zodat rond 19.15 uur het défilé richting het gemeentehuis aan het Raad huisplein kan beginnen. De wandelaars worden dan begeleid door PVO, Vijos In totaal schreven 2.360 mensen zich in voor de avondvierdaagse die maandag van straat ging. Foto: Goos van der Wilt uit Bussum, een blaaskapel op een wa gen en door een draaiorgel dat tegen over Aqua Indoor zal gaan staan. "Hét was dit jaar moeilijk om muziek korpsen te vinden, omdat er deze week zoveel avondvierdaagsen worden gehou den. We hebben stad en land afgebeld," verklaarde Krops. Om die reden hebben de organisatoren in Soest besloten de avondvierdaagse volgend jaar eerder te houden. Noteert u maar vast in uw agenda: van 31 mei tot en met 3 juni. Op de Soesterbergsestraat is vorige week een begin gemaakt met de herinrichting van het zogenoemde kerngebied. De werkzaamheden zijn gestart aan de zijde van de Zuidpromenade. Wie zich alvast een beeld wil vormen van het resultaat, kan tot en met woens dag 17 juni tijdens de gebruikelijke ope ningstijden in het gemeentehuis terecht. Daar is in de kleine hal een tentoonstel- ling over het herinrichtingsplan inge richt. Te zien zijn onder meer bestra- tingsmateriaien die worden gebruikt, foto's en tekeningen. De herinrichting van de Soesterberg sestraat wordt uitgevoerd door de fa. H. van Asch en behelst het gedeelte tussen de kruising met de Vondellaan en de inrit naar de parkeerplaats van de Zuid promenade. Ook deze promenade wordt opnieuw ingericht. Op z'n vroegst in november worden de Straatwerkers zijn vorige week begon nen met de herinrichting van de Soester bergsestraat. De werkzaamheden duren in ieder geval tot half november. Foto: Goos van der Wilt werkzaamheden, die tijdens de bouw vak stilliggen, afgerond. Indien de her inrichting dan nog niet af is, zal Van Asch het werk in februari volgend iaar hervatten. K U BENT OOK van HARTE welkom KAN 10.00 TOT 14.00 UUR

Soester Courant | 1998 | | pagina 7