w SNS bank regelt overgang naar euro simpel en soepel Zomerschoon Soest maakt goede start Nieuw kruisgebouw Soest geopend I l *4 rintet f 55, HANDEL ft WANDEL I ER IN :uki [Joh. Mets brengt Zuid-Afrika dichter bij huis 1 Hoogvliet over twee weken naar tijdelijke lokatie Kijkershow bij Combi Foto .PAGl^Ai' JENSDAG 10 JUNI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 Primeur! Aanbod steeds gevarieerder Seminar in Holiday Inn Rectificatie Snel Deskundig Betrokken 31 VAN DER MEULEN Noodweer geen noemenswaardige spelbreker Soester Courant Servicepunt Thuiszorgwinkel Krattendiefjes in de kraag gegrepen - #S üit voorreed leverbaar: Gordelcoiitrole Onder invloed Wapen afgenomen JRG. GROTHESTRAaTs? TEL. 035 -601 2516 lok verkoop dinerbonnen fantde Vitara e Vitara, de oor zitten. iet anders dan tWD-techniek. Grand Vitara ssen of u met - Dankzij het l-systeem is 't rijden over te 4WD. Afgebeeld: de Fiat Punto Stile tiging speler met l het stuur 5.325,- :s f 2.750.- 2.575,- anden •'eigen f 3.545,- s f 1.800,- F 1.745,- Soesf lingsweg 14 5-6013227 !)e zomer moet nog beginnen en jle Soester delicatessenzaak Joh. dets heeft hem al verpakt in een botje. Sinds de afschaffing van de [apartheid' en de opkomst van de {democratie geniet men al weer 'een aantal jaren 'met groot blesier' van de uitstekende kwali teit van de Zuidafrikaanse wij- pen. Het gunstige, milde-mediterane kli- naat met de koelere nachten zorgt [voor de intense smaak van de drui ven en de wijn. Dat dit klimaat niet jalleen perfect is voor de druiven, naar ook voor andere gewassen jblijkt uit de overheerlijke Zuidafri kaanse delicatesse die de speciaal- izaak heeft geselecteerd. ■Met zorg geselecteerde ingrediënten, Izoals zongerijpt fruit, jonge groente ■hb* *t£B en geurige kruiden worden als ze op hun best zijn, direct uit het eigen land of de nabije omgeving betrokken en nog dezelfde dag verwerkt tot ware delicatesse. Verser kan het eigenlijk niet en dat vertaalt zich in kwaliteit. Joh. Mets heeft o.a. de zonnigste jams, heerlijke mosterd met protea honey en geconcentreerde blatjangs c.q. chutneys geselecteerd. Aan het lijnen? Geen probleem, de vetvrije dressings en het organisch zeezout zijn voortreffelijk. De zonnige Zuidafrikaanse produc ten zijn een echter aanrader. Laat u naast de kwaliteit van de wijnen ook overtuigen van de kwaliteit van deze delicatessen. De producten zijn verkrijgbaar bij Joh. Mets, Van Weedestraat 90, Soestdijk. Er wordt op zaterdag 13 juni gedemonstreerd met deze pro ducten. Hoogvliet begint maandag 15 juni met de verhuizing naar de tijdelijke winkel in het bedrijfsgebouw van Roest Soest aan de Nijverheids weg. Enkele dagen later hoopt de super markt daar weer open te gaan voor de klanten. Dat Hoogvliet uitwijkt naar het indus trieterrein heeft te maken met de uit breiding van de winkel aan de Wiardi Beckmanstraat. De bouwvergunning daarvoor is al afgegeven en tijdens de gebruikelijke procedure zijn geen be zwaren ingediend. De supermarkt hoopt een maand na de bouwvak terug te ke ren in het dan verbouwde pand. Als tijdelijke lokatie is gekozen voor het industrieterrein, omdat dat' vlak bij de huidige vestiging ligt. Daarmee wordt het ongemak tijdens de werkzaamheden voor de klanten beperkt. Hoogvliet. De oppervlakte van de supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat wordt ver groot van 900 tot 1.130 vierkante meter. Chinees restaurant Hongkong Garden wordt verplaatst naar de andere zijde van de passage die, evenals de ruimte van de voormalige bar 't Juk, bij de win kel wordt getrokken. Hoogvliet gaat de extra ruimte vooral benutten voor de versafdeling. Het niveauverschil in de winkel verdwijnt en de klanten kunnen straks een meer praktische routing ver wachten. Vogelvrienden, toneelliefhebbers, watersporters, wandelaars, bergbe klimmers, ze gebruiken in toene mende mate (verre)kijkers. Ook het professionele gebruik door onder meer reddingsbrigades, de politie en beveiligingsbedrijven groeit snel. Nederland heeft steeds meer oog voor de omgeving. Importeur Technolyt uit Wormerveer speelt in op deze trend en presenteert kijkers in alle soorten en maten. Combi Foto in Soest verkoopt ze en biedt u deskundig zicht op de zaak. De keuze van een kijker hangt niet al leen af van het gebruiksdoel, maar ook van de vergroting, gewicht, grootte en prijs. Prijzen lopen heel sterk uiteen. De prijs wordt o.a. bepaald door de preci sie waarmee lenzen en prisma's geselec teerd, geslepen, gecoat en uitgelijnd worden. Tegenwoordig zijn er kleine lichte compact kijkers, die heel gemak kelijk mee te nemen zijn. Speciale gro te observatiekijkers zijn magnifiek voor flatbewoners met een weids uitzicht. De vogelvriend stelt weer andere eisen dan de watersport. Waar men op moet letten bij de aanschaf en wat de verschil lende getallen betekenen vindt men vaak in de catalogus van een goede fa brikant. Deze informatie is een goede hulp bij de keuze. Omdat ogen gevoe lige en kostbare instrumenten zijn, is het verstandig om een zorgvuldige keuze te maken. Een uitstekende gelegenheid is er nu bij Combi Foto om eens uitvoerig geïnfor meerd en geadviseerd te worden over verrekijkers en telescopen. Van 9 t/m 13 juni is er bij Combi Foto-Video Soest, Zuidpromenade 15, een kijkershow. Tij dens deze dagen vindt men daar een extra uitgebreide collectie kijkers, ge schikt voor de meest uiteenlopende doeleinden. Bovendien, en dat is éénmalig, uw oude kijker, heel of stuk, is gedurende deze kijkershow geld waard! Er wordt veel gesproken en geschre- en over de invoering van de euro. Vaak is het echter weinig concreet. Tijdens het seminar "Van gulden naar euro, praktische oplossingen oor ondernemers", afgelopen vrij dag gehouden in Holiday Inn Soest- duinen Royal Pare, is gebleken dat het ook anders kan. SNS bank had een aantal inleiders uit genodigd om het bedrijfsleven te komen uitleggen hoe er dient te worden gehan deld als de euro haar intrede heeft ge daan. De inleiders vonden een aandach tig gehoor. SNS bank maakt de overgang van de gulden naar de euro voor ondernemin gen zo eenvoudig mogelijk. Salesmana ger betalingsverkeer Wouter van Beek van SNS bank Nederland was één van de sprekers. Hij gaf heel duidelijk aan hoe simpel en soepel de omschakeling kan plaatsvinden. In de eerste plaats krijgt de samenleving per 1 januari vol gend jaar te maken met de zogenaam de duale periode. Tot 31 december 2001 kan er worden betaald en gerekend met en in twee valuta's. "In die periode wordt u niet verplicht om over te gaan van de gulden naar de euro, maar u zult wel snel met de vraag van ondernemingen worden geconfron teerd of u ook betalingen in euro's ac cepteert", maakte Van Beek duidelijk. "Daarom is het verstandig om voor 1 januari van dit jaar uw voorbereidingen te treffen, zodat u aan zo'n vraag van een afnemer kunt voldoen." Van Beek adviseerde de aanwezigen óm voor 1 januari afspraken te maken met "lebiteuren en crediteuren, zodat duide- Üjk wordt waar de voorkeur in geval van nanciële transacties naar uit gaat. Be- Irijven moeten er rekening mee houden dat het gebruik van de euro zich als een [olievlek kan uitbreiden als afnemers en/ of leveranciers beginnen met het stellen van voorwaarden. Geen zorgen ■•rïupr Ha vAru/prHi Over de verwerking van ontvangsten of betalingen hoeven ondernemers die een rekening hebben bij de SNS bank zich geen zorgen te maken. In de duale pe riode zal het saldo zowel in guldens als in euro's worden weergegeven op de bankafschriften. Ook de conversiebere keningen zullen op de afschriften wor den vermeld. Ontvangt een ondernemer een bedrag I in euro's dan worden deze geconver- teerd tegen de conversiekoers van de 1 dag en in guldens afgerekend. Daarbij a wordt de conversie in de omschrijvings kolom van het afschrift vermeld. Voor de omzetting van euro naar gulden geldt hetzelfde. In beide gevallen worden er geen kosten in rekening gebracht. Rekeninghouders kunnen ook twee re keningen aanhouden. Behalve dat er dan geen omzettingen hoeven te worden doorgevoerd, heeft het hebben van twee rekeningen ook een ander voordeel voor ondernemers die gewend zijn met bij voorbeeld dollar- of D-mark-rekeningen zaken te doen. "U mag een euro-credit- rekening compenseren met een gulden- debetrekening. Als u een D-mark-reke- ning heeft, is dat niet toegestaan", aldus Van Beek. SNS online Bedrijven die SNS online gebruiken, kunnen hun saldi- en transactie-over zichten in guldens en euro's op het beeldscherm bekijken. Betalingen kun nen zowel in guldens als in euro's wor den aangeboden. Om het online-gebrui- kers zo eenvoudig mogelijk te maken, heeft SNS bank een handig softwarepro gramma laten ontwikkelen: Euro-Apia. Daarmee is men in staat guldens, euro's en andere valuta's met één simpele druk op de knop om te rekenen. Het soft wareprogramma biedt voorts de moge lijkheid om onder meer offertes, factu ren, cijfermatige rapportages, prijslijs ten, spreadsheets (Excel) en bestanden (ASCII en dBase) om te rekenen. Bedrijven die met het nieuwe systeem willen bankieren, doen er volgens Van Beek verstandig aan om in een vroeg stadium contact op te nemen met hun software-leverancier. Het kan zijn dat het geautomatiseerde administratiesys teem moet worden aangepast voor de implementatie van de nieuwe software. Ook is het zinvol om de betaal-chip knip-autómaat te laten controleren. 'Niet alle automaten zijn geschikt voor de euro. Dus er bestaat een kans dat er softwarematige aanpassingen moeten worden gedaan. Daarvoor dient u bij uw leverancier informatie in te winnen', al dus Van Beek. Er zullen ondernemers en instellingen zijn die met de zogenaamde OLA's wer ken, ofwel optisch leesbare acceptgiro kaarten. Deze kunnen gewoon tot 1 ja nuari 2002 worden gebruikt. Daarna zullen uitsluitend "euro OLA's" worden gebruikt. Ondernemers ontvangen dan nieuwe formulieren met andere formu liercodes. In de tweede helft van 2000 is het mogelijk om deze nieuwe formu lieren te bestellen, zodat de ondernemer de mogelijkheid heeft om ze te testen. Ondernemers luisteren aandachtig tij dens het seminar van de SNS bank. Onherroepelijk Op 1 januari 2002 is het onherroepelijk zover. Dan kan niemand meer met de gulden betalen. Maar wie op dat mo ment nog over veel van de Nederland se muntsoort bezit, hoeft niet bevreesd te zijn dat de gulden snel zijn waarde zal verliezen. De Centrale bank accepteert de munt nog tot 2032. Na de inleidingen kregen de toehoor ders een warm buffet aangeboden en hadden zij de gelegenheid om van ge dachten te wisselen over het seminar. Voorts ontvingen alle ondernemers een 'euro-checklist' op diskette. Daarmee wordt snel inzicht verkregen in noodza kelijk te nemen euro-maatregelen. De diskette bevat voorts een uitgewerkt euro-actieplan, dat is afgestemd op het individuele bedrijf. Bovendien zijn er aparte versies in de checklist opgeno men voor nationaal en internationaal opererende bedrijven. Verder ontvingen de ondernemers een euro-calculator, waarmee vreemde valu ta's kunnen worden omgezet in euro's en omgekeerd. Om de stroom aan informa tie nog eens te kunnen nalezen ontvin gen de toehoorders een fraaie map met daarin de syllabi van de sprekers. Op 6 mei 1998 verscheen in de Soes ter Courant een artikel onder de kop "Krijkamp Den Oude, een nieuw team". Ten onrechte wordt in dat ar tikel de indruk gewekt, dat Krijkamp Den Oude de nieuwe naam is van de maatschap Zwart Mul Co Ac countants en Belastingadviseurs. Zwart Mul Co bestaat echter nog steeds en is gevestigd te Baarn en Houten. Van een splitsing van die kantoren is geen sprake. De heren Krijkamp en Den Oude zijn uitgetre den uit de 'maatschap Zwart Mul Co Accountants en Belastingadvi seurs en hebben de te Soest en Nij- kerk gevestigde praktijk overgeno men en op eigen naam voortgezet. De heren Krijkamp en Den Oude hebben zich tegenover de maatschap Zwart Mul Co Accountants en Belastingadviseurs verplicht om van af 1 april 1998 op geen enkele wijze nog gebruik te maken van de han delsnaam van die maatschap. Zij be treuren de als gevolg van het artikel in de Soester Courant mogelijk bij relaties van Zwart Mul Co Ac countants en Belastingadviseurs ge wekte verwarring. Krijkamp Den Oude, accountants, belastingadviseurs. I Administraties en fiscale adviezen Choristenpad 83 Soest. Teleloon 035 - 601 05 83 De actie Zomerschoon, waaraan Soest dit jaar in gewestverband voor de eerste keer heeft meegedaan, heeft een positieve start te zien ge geven. De afdeling Reiniging en Vervoer haalde aan het eind van de beide actiedagen in totaal 12 m3 groen afval en circa 1000 kg zwerf afval op. De lokaties waar door scholieren en bewoners geruimd, geschoond en gesnoeid is, bevon den zich in de wijken Sniitsveen (Ereprijsstraat, Smitsweg, Valeri aanstraat en omgeving), Klaarwater (Van Hamelstraat en omgeving) en Wostok (Soesterberg). Vrijdag j.1. zijn leerlingen en leerkrach ten van de Prof. Waterinkschool, de Danielschool, de OBS Klimop, De Achtbaan, en de Mavo Soest met werk handschoenen, prikkers en bezems aan de slag gegaan. De basisschool De Wer veling heeft de omgeving van de trim baan bij de Sparrenlaan geschoond. De materialen waren beschikbaar gesteld door de buitendienst van de afdeling Groen en Milieu. Startpunt van de ac tiviteiten was steeds de directe omgeving van de school, maar uit uitlatingen van enkele leerkrachten bleek, dat de scho len in Zomerschoon een mooie gelegen heid zagen om hun betrokkenheid te laten zien bij het aanzien van de gehele buurt. Als blijk van waardering liet de gemeente vrijdagmiddag bij de deelne mende scholen enkele dozen bananen bezorgen. Op het laatste moment blijkt de Desmond Tutuschool aan de Molen straat vrijdag ook de handen uit de mouwen te hebben gestoken. Om niet opgehelderde redenen is de aanmelding niet bij de Zomerschoon-organisatie op het gemeentehuis aangekomen. Buurten Zowel wat scholen als wat buurtbewo ners betreft, springt de wijk Smitjsveen voor wat betreft deelname aan de eer ste ronde van Zomerschoon Soest eruit. Zowel aan de Ereprijsstraat als aan de Valeriaanstraat bleken groepen bewo ners het een goed idee te vinden om "hun" groene carré 'op te zomeren'. Mevr. Hoekstra had zaterdagochtend bij de start om half elf de koffie bruin aan sde Valeriaanstraat en een overbuurman kwam met een nog dampende cake op de broodplank aanzetten. Aan de Ere prijsstraat werden onder de inspireren de leiding van de heer Van der Wal vier van de zes carrés onder andere van over hangend groen ontdaan. De buurtpre ventie-coördinator was vol lof over de aanwezigheid en medewerking van Kinderen van de Achtbaan (Van Ha melstraat) hielden een grote opruimactie rondom de school. buitendienstmedewerkers van de ge meente. Evaluatie De Soester Zomerschoon-organisatie zal de komende tijd de opgedane erva ringen evalueren. Na al is duidelijk dat de voorbereidingen voor volgend jaar eerder opgestart dienen te worden. Uit diverse signalen is naar voren gekomen dat meer buurten mee hadden willen doen, maar dat het niet lukte op zo kor te termijn op het regionale draaiboek in te haken. Bij de gemeente bestaat ook de indruk dat in heel wat buurten zo af en toe spontaan vergelijkbare acties plaatsvinden. Gevraagd Vaste-, inval- en vakantie bezorgers in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Foto: Aldo Allessie De politie heeft vorige week drie jon gens van 15 en 16 jaar betrapt bij het wegnemen van twee volle kratten bier en een krat cola bij een slijterij aan de Burg. Grothestraat. Twee van hen wer den aangehouden, de derde - een broer van een van de anderen - ging er van door maar werd thuis aangehouden. De knapen werden vastgezet. Burgemeester Hans de Widt heeft zaterdagmiddag de feestelijke hero pening verricht van het kruisge bouw op de hoek van de Smitsweg en de Nieuweweg. Hij lanceerde een tros ballonnen, bevestigd aan het lint voor de toegangsdeur. Meer dan 150 Soesters namen zaterdag een kijkje in het drastisch vernieuwde gebouw, de Soester vestiging van het Kruiswerk Noord-Oost Utrecht. Ze toonden zich bijzonder geïnteresseerd, zegt mevrouw J. van Beest, servicema nager. Behlave de burgemeester hield ook mevrouw van Roon, directeur van het Kruiswerk N.O. Utrecht, een toe spraak. Ze wees er o.a. op dat de Soes ter bevolking veel gebruik maakt van het Kruiswerk, zodat het nieuwe servi cepunt in een grote behoefte voorziet. De bezoekers konden bij verschillende afdelingen een kijkje nemen, zoals bij de Verpleging en Verzorging, waar getoond werd wat er allemaal komt kijken bij verpleging en verzorging thuis. Bij de afdeling diëtetiek kon het publiek mee doen aan het Let Op Vet-spel en raden naar de hoeveelheid vet in bekende Soester gebakjes, o.a. de Lange Soesters en de Soestenaartjes. Veel belangstelling trok ook de afdeling Ouder en Kindzorg, vanouds het con sultatiebureau, waar kinderen ditmaal met hun knuffelbeesten terecht konden. De bezoekers konden zich ook overtui gen van de grote uitbreiding van het aantal verpleegartikelen bij de Thuis zorgwinkel. In het kruisgebouw zijn verder nog af delingen gevestigd van Anova-verzeke- ringen, de jeugdhulpverlening van de GGD Eemland en de verloskundige. De aangekondigde voorziening van maaltijden-aan-huis gaat, zoals de plan ning er nu voorstaat, pas in het komen de najaar van start. Dillenburglaan 2A - Soest PC-klapper van de week is de AMD-K6 233 MHz! A-Trend 5130 mainboard gelagerde koeler 32 Mb SDRam A-Trend S3/ large DX 4Mb Mitsubishi 1.44 Mb floppy Quantum Fireball 3.2 Gb Yamaha OPL3 geluidskaart 15" Acer monitor 32x Acer CD-Rom Acer toetsenbord Minitower MT101 PS/2 muis. VOOR SLECHTS 1949,- INCLUSIEF BTW. Idem, maar dan als Intel Pentium II 233 Mhz. 2299,- inclusief BTW. DE ZAAK voor al uw computer, printer en fax benodigdheden i Vjv^"s ookv0or: CD-RO"1: 'De koffie "-7I EPSON SmuscoLORio,. staat klaar, Een magnifieke printer vm[pTERS u bent Van jfl- DleWori/J een Jarte «eikontt^f Vanzelfsprekend,Wl]ook andere merken. Telefoon: 035 - 603 22 24 Bij een verkeerscontrole op de Birk- straat bekeurde de politie vrijdag j.1. zes automobilisten. Ze hadden de veilig heidsgordel niet om. De politie hield vorige week op de hoofdweg in Soest een 48-jarige auto mobilist uit Soest aan, die door zijn rij gedrag de aandacht trok. De man had te veel gedronken, maar weigerde de blaas- en bloedproef. Hij moest zijn rij bewijs afgeven en kreeg een rijverbod van twaalf uur plus een proces-verbaal. De politie trof vorige week woensdag avond tijdens de surveillance een 25-ja- rige Soester aan op de parkeerplaats van de Foekenlaan. Hij lag in zijn auto te slapen. Hij werd gewekt en kreeg het verzoek uit te stappen, waarna de poli tie in de auto een busje traangas aantrof. Dat wordt beschouwd als een wapen, waarvoor de man geen vergunning had. Hij moet een boete van 500 gulden be talen.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9