Her-examen? riza presenteert: 'Café con Leche' rancy-fair PVO (100) zeer geslaagd teestweek op twintigjarige De Bron Schoolreisje lekker dicht bij huis arttóhocK Wit-zwart tegen Oranje: SMG gaat uitdaging aan! GROENEyELD j W f XMM CULTUUR WELZIJN! Tel: 035-601 70 89 Speciale Air Miles bij ABN AMRO Oproep: Vakantieverhalen voor Radio Soest printers ENSDAG 17 JUN11998 fërafog 27 juni in Cabrio: SOESTER COURANT Benefietconcert Soester Muziek Gezelschap °otje voor jubileum versterkt met f 8400 Schoolreisje, vossenjacht, sport- en circus activiteiten Elfenverhalen in kasteel Groeneveld Angelique Post exposeert in Baarn - v, J, 1 £fjj Geen framenummer en geel plaatje op bromfiets Rijden onder invloed Politie schrijft zich blauw op Ossendamweg PAGINA 15 Neem bijles, bel Tramei! Heraut Artemisia Groep 1 en 2 van de Werveling naar manege Eldorado nodigdheden -te stelten antabrikamen ge voor een n wij ook iziekgroep Briza presenteert op erdag 27 juni in Openluchtthea- "Cabrio" het concert met dans, ifé con Leche". Een vleugje lans en een tikkeltje Andes... idelijke koffiebonen met Hol- ise melkdruppels. kwaliteiten en het enthousiasme van veelzijdige musici (waaronder drie sicerende dansers) van Briza staan 'int voor dit boeiende optreden.' ;ds opnieuw is het publiek meer dan iousiast over het warme, zuidelijke leert. Zuidamerikaanse-, Arabische,- tlamencomuziek gespeeld op tal van tandere instrumenten, ondersteund »r aansprekende dansen en een flit- le, gedegen presentatie, brengen het iliek in vervoering, p instrumentale compilatie van op fijns Amerika geïnspireerde nummers h. Rumba, Salsa, Baladi en Huaho), •wisseld met traditionele en eigen lenco-composities (o.a. Bulerias en illanas), aangevuld met een aantal i eigen dansen. Verschillende fluiten I snaarinstrumenten worden onder- ïnd door de basgitaar en bijzonder /erk als de Bombo (Bolivia), de (vaastrommel) en de Caja (de irdafrikaanse voorloper van het imstel). ft hees klinkende Andesriet van Zam- jias (panfluiten uit de Andes) en het llancholiek getokkel op de Charango jdiaans gitaartje) geven zowel jong als het gevoel even op reis te gaan rietl ij bet warme zuiden. Ook de Arabi- le cultuur is duidelijk vertegenwoor- jd in deze warme vorm van reldmuziek. dansers zijn een voorbeeld van hoe tuuriijk muziek en dans in de zuide- fe contreien samengaan. De musici Jan Erik Noske, dwars- en altfluit, colo, kena, keyboard en zamponas; lette Olof, dans, zampona, bombo en fcyboard; Lulu Sametini, dans zam- 'ha, keyboard en percussie; Janine ïott, dans, zampona en keyboard; ital Steixner, caja, udu en drums; Jaro ilraiter, bas, zampona en viool; Frank Vries, flamenco- en jazzgitaar, zam- sha en charango. iJyls. Kaarten a f 15,-; cjp/65+ f 12,50, zijn verkrijgbaar bij de V.V.V. Soest (tel. 035-6012075) en aan de kassa van het theater. Aanvang 20.00 uur. Muziekgroep Briza. Komende zaterdag (20 juni) treedt de Vocale groep "Intermezzo" op in het Cabrio-theater. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 20 juni geeft het Soester Muziek Gezelschap weer een con cert waarvoor iedere muziek- en voetballiefhebber van harte wordt uitgenodigd. Voor deze laatsten is de aanvangstijd vervroegd naar 19.30 uur, zodat er ook nog naar de WK-wedstrijd gekeken kan worden! Het zomderconcert is zoals gewoonlijk weer een benefietconcert, dat wordt ge kenmerkt door het steunen van een goed doel, mede door het houden van een verloting. De opbrengst gaat dit jaar naar de Voluntary Service Overseas (VSO), waar een voormalig lid van het orkest werkzaam is als milieudeskundi ge. Deze stichting zendt beroepskrach ten uit naar meer dan 50 ontwikkelings landen in o.a. Afrika en Azië. Deze be roepskrachten leiden de plaatselijke be volking op om daar landbouw en onder wijsprojecten te starten. De muziek op deze avond is o.a. Itali aans en Latijns-amerikaans, waarbij ook een arrangement te beluisteren valt van de Soester musicus J. Houtzagers. Het concert vindt plaats in de Emmakerk, Regentesselaan en begint om 19.30 uur. De toegang bedraagt f 10,- (kinderen f5,-). Zaterdag 20 juni in de Emmakerk (Re gentesselaan). Aanvang 19.30 uur. En tree f 10,00 (kinderen f 5,-). -f De feestelijke fancy-fair die de Soester muziekvereniging PVO afgelopen zaterdag organiseerde is een succes geworden, un de grote bedrijfshal van houthandel A.P. van Doom was het ]een komen en gaan van kopers, die afkwamen op de vele koop jes of op de levende PVO-muziek. Ook veel bezoekers van de kortebaan-draverij bij Van Doorn namen een kijkje op de "markt". De opbrengst - zo'n 8400 gulden bruto - komt ten goede aan het potje voor de grootscheepse viering van het hon derdjarig jubileum, volgend jaar. De hoofdprijs in de loterij - een fiets - werd gewonnen door Jan de Jong. 'ormde kussens, "raad strekt Vlak voor het afsluiten van het schooljaar heeft De Bron een feest- week achter de rug. Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan waren er tal van activiteiten die de leerlin gen, leerkrachten en ouders bezig hielden. Het begon vorige week met een school reisje voor alle groepen naar familiepark Julianapark in Apeldoorn. En op woensdag werden de festiviteiten hervat met onder meer een vossenjacht. Daar voor trokken de kinderen de wijk Over- hees in. Niet om de vossen (die enkele weken geleden een aantal huisdieren doodbeten) te vangen, maar om op als vossen verklede mensen te 'jagen'. Voor de jongste leerlingen waren op verschil lende lokaties in de wijk ook circus-ac tiviteiten te doen en traden twee clowns op. De kinderen uit de oudste groepen leefden zich uit tijdens diverse sportac tiviteiten. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RA ARM VOOR BOS. NATUUR O/A/YIViN EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 04 46 Vanaf dinsdag 30 juni zal in het 'binnen- bos' van Kasteel Groeneveld een bijzon dere sfeer hangen. Anja Nicola, profes sioneel actrice bij Theater Lumière, neemt de bezoekers mee naar de gehei men van het groene binnenbos. Zij ver telt en verbeeldt verhalen uit het Elfen rijk, oude sagen en nieuwe sprookjes, maar ook uit literaire vertellingen. Het programma is bestemd voor iedereen die nog gelooft in de geheimen en tover krachten van de natuur. Elfenverhalen verwijzen naar een fanta siewereld, naar wezens die naast ons le ven. Volgens sommigen bestaan ze echt, volgens anderen alleen in onze verbeel ding. Maar hoe je er ook over denkt, iedereen heeft wel gehoord van de fee, de kabouter, de trol, de faun en hun verwanten uit het Elfenrijk. Het programma duurt ongeveer een uur. Voor individuele bezoekers start het programma op woensdagmiddag 1 juli om 13.30 uur, zaterdagmiddag 4 juli om 13.30 en 15.00 uur en zondagmid dag 5 juli ook om 13.30 en 15.00 uur. Op vertoon van het toegangsbewijs van Kasteel Groeneveld is de voorstelling bij te wonen. (Volwassenen f 3,-, kinderen van 6 tot en met 12 jaar f 1,50 en kin deren jonger dan 6 jaar en houders van de Groeneveldpas hebben gratis toe gang.) Scholen Het programma voor basisscholen duurt drie kwartier en is geschikt voor kinde ren van 4 tot en met 8 jaar (groep 1 tot en met 4). Voor hen is dinsdag 30 juni om 9.30, 10.45 en 13.30 uur gereser veerd, woensdagochtend 1 juli om 9.30 en 10.45 uur en donderdag 2 juli om 9.30, 10.45 en 13.30 uur. Voor scholen geldt de prijs van f 2,- per leerling. Hou ders van de Groeneveldpas hebben gra tis toegang! Scholen moeten reserveren bij de Educatieve Dienst van Kasteel Groeneveld, tel. 035-5420446. In de Baarnse galerie De Zoete Inval, Faas Eliaslaan 26A, is van 28 juni tot en met 26 september een expositie te zien van tekeningen in diverse technieken van Angelique Post uit Soest. De gale rie is geopend dinsdag t/m vrijdag 9.00- 12.30 en 13.30-17.30 uur; zaterdag 9.00-16.00 uur. Foto: Goos van der Wilt Op vrijdag kreeg de protestants-christe lijke basisschool aan de Clemensstraat bezoek van het Amsterdamse kindercir cus Kristal. De jonge artiesten oefenden 's ochtends met de leerlingen in onder meer goochelen, jongleren, rijden op een eenwieler en schminken. In de mid daguren mochten ook de ouders het proberen. Tot slot van alle festiviteiten kregen de leerlingen een ijsje. Toen ze op het Dalplein politie zagen, gooiden ze de bromfiets, waarop ze re den, in het gras en daarmee wekten ze de aandacht van de surveillanten. Die kwamen tot de ontdekking dat het ver zekeringsplaatje van de brommer ont brak en dat het framenummer onlees baar was. De zeventienjarige jongen die de bromfiets had bestuurd, verklaarde dat hij het voertuig een week eerder van een onbekende had gekocht. Beiden kregen een bekeuring, omdat ze geen helm droegen toen ze op de bromfiets reden en de brommer werd meegeno men naar het politiebureau. De bestuur der krijgt hem terug als hij kan aanto nen dat de bromfiets van hem is en is verzekerd. Op de Van Weedestraat is vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag een Woudenberger aangehouden. Hij reed onder invloed van alcohol in zijn auto. Na de blaastest kreeg hij een rij verbod van twee uur en een boete van 390 gulden. In verband met de reconstructie is op en rond de Ossendamweg een aantal tijde lijke verkeersmaatregelen getroffen. Zoals aangekondigd zal de politie scherp toezien op naleving daarvan. Donderdag schreef de politie zich blauw tijdens een controle. Op de Ossendam weg, de Kastanjelaan en de Eikenlaan werden dertig bekeuringen uitgedeeld aan automobilisten die links- of rechts af sloegen, waar dat momenteel niet is toegestaan. Vijf bestuurders kregen een bon, omdat ze het rode verkeerslicht negeerden. Op vrijdagmiddag werden nog eens 38 automobilisten bekeurd op de Ossen damweg. Van hen sloegen er 35 af, waar dat niet mag en drie anderen reden door ondanks dat het rode verkeerlicht brandde. Omdat de vakantie voor de deur staat heeft ABN AMRO in de periode van 8 juni tot en met 28 augustus speciale Air Miles aan biedingen. Een creditcard is een handig en veilig betaalmiddel op vakantie. Daarom ontvangen cliënten tijdens deze periode bij de aanschaf van een ABN AMRO Credit Card 25 Miles en bij een ABN AMRO Gold Card 50 Bonus Miles. Daarnaast levert iedere creditcard betaling vanaf 100 gulden twee Bo nus Miles op. Zolang de voorraad strekt ontvangen cliënten de vakan tiepas; een couponboekje met 14 kortingsbonnen voor hotels, bunga low- en attractieparken, restaurants en musea. Met de ABN AMRO Credit Card kan wereldwijd bij zo'n 13 miljoen adressen, zoals hotels, luchtvaart maatschappijen en autoverhuurbe drijven, worden betaald. Bij verlies of diefstal heeft ABN AMRO de Stand-by-Service, die ook in het bui tenland 24 uur per dag bereikbaar is. Door middel van één telefoontje blokkeert deze service passen en cre ditcards. Eventueel kan er gebruik worden gemaakt van een voorschot en maakt ABN AMRO direct nieu we passen en creditcards aan. Finan cieel risico wordt op deze manier tot een minimum beperkt. De Stand-by- Service staat vakantiegangers ook terzijde bij verlies of diefstal van pas poort, vliegtickets, bij contacten met officiële instanties of als tolk. Een vakantie zonder kopzorgen be gint al voor vertrek. Onprettige ver rassingen hoeven niet direct het va- kantieplezier te bederven door van Verkoopleider J.G.A. Hillebrink tevoren een reisverzekering af te slui ten. De heer J.G.A. Hillebrink, verkoop leider Rayon Soest vertelt hierover: "Goed verzekerd op reis gaan is de basis voor een zorgeloze vakantie. Natuurlijk sluiten wij gewone reisverzekeringen af, maar als je wat vaker per jaar op vakantie gaat is onze doorlopende reisverzekering ideaal. De premie is dan stukken voordeliger. Met een doorlopende reisverzekering ben je compleet en wereldwijd verzekerd zonder eigen risico. En mocht er onverhoopt iets gebeuren dan is onze hulpdienst 24 uur per dag in touw om professionele hulp te bieden." Bij ABN AMRO kunnen alle vakan tiezaken via een ABN AMRO kan toor, de vakantielijn of Internet in één keer geregeld worden. De vakan tielijn is bereikbaar onder nummer (0800)-024 07 26. Het Internet adres is: wwiy.abnamro.nl/vakantie. Veel vakantiegangers houden een dagboek bij van hun reizen of schrijven hele verhalen in hun plakboek. De luisteraars van Ra dio Soest willen deze belevenis sen graag horen en de abonnees van de Soester Courant willen ze graag lezen. In samenwerking met de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) en de Soester Courant orga niseert Radio Soest een verhalen- wedstrijd met verslagen, impressies en avonturen uit uw vakantie 1998. Deze oproep is niet aan leeftijd gebonden. Stuur uw persoonlijke ervaringen op twee, hooguit drie A-viertjes naar Radio Soest: Postbus 3062, 3760 DB in Soest. Het maakt niet uit of u ver weggaat of thuis blijft in ons mooie dorp, als u maar iets aardigs, leuks of spannends te melden hebt. Vermeld op de enveloppe het woord "Vakantieverhalen" en in uw gefran keerde brief uw naam, leeftijd, adres en telefoonnummer. De tien beste verhalen, die door een deskundige SLAS-jury worden be oordeeld, zullen in september wor den uitgezonden of door u zelf voor de microfoon worden voorgedragen. De eerste prijswinnaar wordt be loond met een heel radioprogramma van een uur, waarin hij/zij wordt geïnterviewd over de vakantie, afge wisseld met zijn/haar lievelingsmu ziek. Het Winnende verhaal wordt ook in tegraal afgedrukt in de Soester Cou rant. Inzendingen moeten 1 septem ber binnen zijn. Voor verdere inlich tingen: Radio Soest, Raadhuisplein 1, telefoon: 6093851. Steen hoffstraat 46, tel. 601 95 77 j Zondag 21 juni: Om 20.00 uur: Drakenburger Concer to #1 voor Orcustra door Stormvogel, met Damar Holstrater dans. Toegang 7,50 gulden, reserveren aanbevolen, tel. 6019577 of 5410196. Om 22.00 uur: Midzomer Zonnewen de met de Zoyster Kluft, Barditus, Eemsaga Catwalk en the Friction Dan- ce. Toegang 5,00 gulden. Maandag 22 juni: In de handboeken kunstgeschiedenis wordt de zestiende-eeuwse Artemisia Gentileschi genoemd als een van de eer ste vrouwelijke kunstenaars. Regisseuse Merlet leerde het werk van deze vrouw kennen en was meteen geboeid. De film concentreert zich op de begin jaren van de kunstenares. Geïnspireerd door haar vader, een frescoschilder, is ze al op jonge leeftijd een gepassioneerd tekenares, maar de samenleving in die tijd accepteert geen vrouwen als kunste naars. De academie blijft voor haar ge sloten en de kerk verbiedt mannen naakt te poseren voor kunstenaressen. Toch krijgt Artemisia het voor elkaar leerling te woren van Augostino Tassi met wie ze niet alleen de passie voor de schilderkunst deelt, maar met wie ze ook een liefdesaffaire begint. Als Arte- misia's vader hier achter komt, daagt hij Tassi voor het gerecht wegens verkrach ting. Aanvang: 20.30 uur; Entree: 9,00 gul den (cjp/65+ 7,00 gulden); Reserveren: maandag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 6019577. Zondag 21 juni Drakenburger Concerto #1 voor Orcustra Kon. Ungr. Nuramorf Konfederaahts Met: Faut Pas Ballet, Eemsaga-video en Zoyster Kluft Offerande Het is op 21 juni op de kop af een jaar geleden dat de Eemsaga werd opge voerd in openluchttheater Cabrio in Soest. De leden van de Zoyster Kluft komen bijeen om dit feit te vieren met muziek, dans en een video van het thea ter. Met Stormvogel, Orcustra, Faut Pas (Dagmar Holstrater en Anouk Soetard- jo), Leanne Lawalata (grondschilde- ring), Wieke Siezenga (gaita) en leden van de Zoyster Kluft. Sinds het Eemsaga-spektakel van vorig jaar is het, behoudens de publicatie van de cd en enkele kleinere tekens van le ven, betrekkelijk rustig geweest aan het Stormvogel-front. Achter de linies is echter driftig doorgewerkt door de beel denaar en zijn handlangers, in het bij zonder aan het muzikale oeuvre. De verse krachten die in dienst traden van de Koning,.de drie sax-ridders Prinsen, Smid en Van Otterloo, inspireerden Stormvogel, immer nog in de geest van Drakenburg, om aan zijn magnum opus eindelijk de vierde, vijfde en zesde be weging toe te voegen. Stormvogels' muziek draagt nog steeds het seriële, trancematige karakter in zich. Het gebruik van electronica, geluidseffecten en "vreemde" maatsoor ten lijkt alleen maar toegenomen, toch heeft zij aan harmonie en akoestiek ge wonnen. Met de komst van de saxvirtu ozen zijn er duidelijk meer elementen uit' de jazz toegelaten en is er meer ruimte voor improvisatie, hetgeen de toegankelijkheid van het soms wat sinis tere Stormvogel-idioom aanzienlijk ver groot heeft. Orcustra bestaat uit: Stormvogel, com positie, piano, synthesizer, stemmen; Thijs van Otterloo, sopraansaxofoon; Semmy Prinsen, tenorsaxofoon; Remco Smid, baritonsaxofoon; Karsten van Straten, slagwerk; Marco van Os, bas. Aanvang: 20.00 uur. Toegang f 7,50. Het einde van het schooljaar komt in zicht en dus worden er schoolreisjes gemaakt. NaarArtis in Amsterdam of Ouwe hand Dierenpark in Rhenen, naar een kinderboerderij in Noord-Holland of Madurodam in Den Haag. Sommigen zoe ken het dichter bij huis. Zoals de kinderen van de groepen 1 en 2 van de Werveling. Zij waren vorige week te gast in ma nege Eldorado. Aan de Bosstraat deden ze allerlei spelletjes, zoals ringwerpen en zaklopen, maar het hoogtepunt van het programma was het ponyrijden onder begeleiding van mede werkers van Eldorado. De ouders bakten pannenkoeken voor de leerlingen.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15