5,- OITIAIK 'Niet te veel verwachten van Balans' Openbare basisscholen in revisie Wandelen tussen de regenbuien door w Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan iACTUEEL «°Sfï ^TOERKOOP Reisburo Hagen 'Is kapvergunning ingebakken in bouwvergunning?' Soest eist teruggave van planschade van Ben Becker ^AGll, 001*11 WOENSDAG 17 JUN11998 SOESTER COURANT PAGINA 5 Weer inleveren pakketten voor Poolse kennissen OBS wil kwaliteit verbeteren en marktaandeel vergroten Soester avondvierdaagse loopt op rolletjes til h Vrijdag en zaterdag het weekeinde van de roos 20 rozen Ditmaal wel in goede volgorde DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-602 28 71 '♦•TTv**' Steenhoffstraat 58 Van Breukelen Vast-goed Assurantiën CL' %>e* Gemeente schakelt rechter in Welzijnsstichting is volgens adviseur te klein om alles te doen Servicë bij Schoemaker Sinds 1963 SOEST WNVQ8 höeJ EENffiGrap^ JOUW RENOVATIE EST - TEL, (035) 601 50 73 .innen Color incert :r Ca- :r niet ezan- uit te waar- ptem- :.t. in lijven Basic Bij de familie De Groot aan h„ sostraat 40 kunnen vrijdan to sen 17.00 en 22.00 uur weerïu- worden ingeleverd voor ken? vrienden en familie in Polen voor het transport. De kosten bedragen 7,50 «J pakket en 2,50 gulden per li, S ketten mogen maximaal 25 W. Voor meer informatie, tel 602(' meente Soest Centrale Voortichti sin 1 - 3762 AV Soest 15 - 609 34 55 vw.soest.n Reizen is voor iedereen een feest. En wat is er nou leuker om een (stukje) reis cadeau te krijgen. Daarom zijn er Toerkoop Reisburo Kadobonnen. Vijftig, honderd of tweehonderd gulden... u kunt net zo ver gaan als u wilt. Er zijn genoeg momenten om zo'n bon te geven. Van een verjaardag tot een jubileum, van een diploma tot een huwelijk. Met een reis cadeau verras je nog eens iemand. Soest Soesterbergsestraat 22, 035-6022803 Er waait een frisse wind door het openbaar basisonderwijs in Soest. Niet zo'n tornado die alles op z'n kop zet, maar een bries. De vijf lókaties van de Openbare Basisschool Soest (OBS) zijn in de revisie, er vindt een om slag plaats. Leerkrachten moeten zich aanpassen en gaan elkaar helpen, ouders worden nadrukkelijker bij de scholen betrokken. Doel: De kwali teit verbeteren en het marktaandeel van het openbaar basisonderwijs ver groten. Kortom: Tijd om weer eens langs te gaan bij Ankie Moerkamp. Sinds 1 december vorig jaar is de Am sterdamse directeur van de vijf gefuseer de scholen. Een van haar eerste taken was, in nauw overleg met de collega's, een nieuwe route uit te stippelen, die moet leiden tot een ander beleid. Om die weg te vinden, hoefde niet opnieuw het wiel te worden uitgevonden. Ankie Moerkamp geeft maar meteen een concreet voorbeeld uit de praktijk: "Kinderen moesten vaak een tekst lezen en daar vragen over beantwoorden. Als ze de vraag niet wisten, zei de leer kracht: lees het nog maar eens. Dan le ver je geen bijdrage. Nu gaan we dat anders doen. Voordat de leerlingen de tekst gaan lezen, moeten ze denken: waar gaat het over, wat weet ik ervan? Dan pak je het structureel aan, zodat ze het zelf leren te begrijpen. In plaats van ze te toetsen ga je ze leren informatie uit de tekst te halen." Betrokkenheid De grote omslag in het openbaar basis onderwijs ligt volgens Ankie Moerkamp in de betrokkenheid van de leerkracht met de leerlingen. Om het onderwijs opnieuw in te richten is het volgens de WET MILIEUBEHEER I zij de volgende melding in het kadert Foto: Goos van der Wilt ;ediend, genoemde instelling zal aan dei ne maatregel van bestuur gesteld, voldoe periode van 17 juni tot 15 juli 1998 rkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. 093593 PVERGUNNINGEN St, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefe njn ontvangen: nifeer, 2x cederachtige ïSchaad door. een eventuele vergunning fe 1 Da k^endmaking kenbaar raakei al ,x v°gelkers, 12x amerikaanse eik, .x ''Jsterbes, 2x fijnspar aan achter^ nenkaanse eik aan voorzijde woning n, 2x beuk, 8x grove den, 2x amerikaais spar n' ^x texus, 1 berk, 1 appelboom kunnen binnen 6 weken na verzendt Soest VaD burëemeester en wethoud; Tientallen millimeters regen viel er yorige week, maar de deelnemers aan de avondvierdaagse hebben er tijdens de wandelavonden geen last van gehad. Zij liepen telkens tussen de buien door en hielden het ook tijdens het défilé droog. Het was niet te warm, het was niet te koud. De Soester avondvierdaagse liep op rolletjes. De ruim 2.350 wandelaars, de dertig, veertig medewerkers en de ingezette mensen van de politie en de brandweer kunnen daarom tevreden te rugblikken op de zeventiende editie van het meerdaagse evenement. Dat deed in ieder geval Henk Krops van de plaatselijke regelingscommissie. "De mensen waren zeer te spreken over de uitgestippelde routes. Je hoort wel eens dat in andere plaatsen elk jaar dezelfde routes worden gelopen, wij proberen steeds zoveel mogelijk variatie erin te brengen," aldus Krops die de wande laars ditmaal onder meer door Pijnen burg en naar Lage Vuursche had ge stuurd. Binnenkort pakt hij de fiets om langs Paleis Soestdijk en in het Baarn- se Bos een aantrekkelijke route te vin- ïSLISSING •vraagde medewerking weigeren. let op het advies van de brandweer geer gunning verlenen. SchTng in stand laten met dien rit C' ^eêene tot wie deze gericht "te zijn mevrouw C.M.C. Bogaerts is. ™are° ongegrond verklaren en me- llen F n°u maals °P wijzen, dat zij haar ren \na ?*en van de gemaakte ten, kan ophalen. Shguan het Van Arkel-instituut iin iiï^or8aniseren rad van gnomen VOOr kennisgev"n2 •oek afwijzen gelet op bepalingen van ii(ïtraingSP'an waaraan mede ten grond- ö1 voorkomen verdere verdichting. io^eeDL°mst^ de bijlage de g rachte bedenkingen ongegrond pn aren I^PPeI,anten hiervan in f .ms stellen en hierover horen. Na Inzage'egging voor de leden van commissie RVO en het horen van anten, Gedeputeerde Staten zoeken de benodigde verklaring n 8®en bezwaar af te geven. PP nten schriftelijk hiervan in :nnis stellen. mctionele commissie advies vragen ?r a' dan niet uitvoeren van ,.weJk ln bet licht van de nu icatief bekende kosten van geluid- nering. 6 d Home m.t.v. art. 125 Gemeentewei mjven bouwvergunning aan te zij dit blijven weigeren dan m.t.v. i y?n bouwverordening .e de vergunning aanvragen, .mgverlenen en de kosten op Se- iome verhalen. ■i Jasmijn koopt dag in - dag uit alle bloemen veilingvers in. Dus ook dagelijks een enorm assortiment rozen. Op het ogenblik zelfs meer dan 20 soorten, keuze genoeg dus. Rozen zetten we dit weekeinde in het zonnetje. U kunt ook diverse primeurs bewonderen: pioenrozen, trosrozen, geurende rozen, extra grote rozen, ze zijn er allemaal bij Jasmijn. Rozenaanbieding div. soorten alleen op vr,ida£®" zolang de zaterdag voorraad strekt BLOEMENHUIS "Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest 1 "De Smitshof": Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035 - 602 92 21 den. Dat doet hij alvast voor volgend jaar, wanneer de avondvierdaagse van 31 mei tot en met 3 juni plaatsvindt. Ongelukjes Slechts een paar afvallers kende de avondvierdaagse. Een van dit kleine groepje was een elfjarig meisje dat woensdagavond op weg naar het start bureau in de Mavo Soest een ongeluk kreeg. Toen ze plotseling de rijbaan van de Koningsweg overstak, werd ze aan gereden door een automobiliste. Het meisje kon zich aanvankelijk niets van de botsing herinneren en klaagde over hoofdpijn. In het ziekenhuis werd een lichte hersenschudding geconstateerd. Krops liet vrijdagmorgen weten dat het ongelukkige meisje een attentie van de organisatoren zou krijgen. Ook donderdagavond gebeurde, vlak bij de Mavo Soest een ongelukje. Op de Valeriaanstraat fietste een achtjarig meisje tegen een portier van een auto, dat de bestuurster net had geopend. Ondanks een gekneusde hand kon de scholiere onder begeleiding van een le raar de avondvierdaagse voltooien en in haar andere hand de bloemen vasthou den tijdens het défilé. Opvallend daarbij was dat het voltalli ge College van Burgemeester en Wet houders de deelnemers gadesloeg. En dat is wel eens anders geweest, omdat ze andere verplichtingen hadden. Krops: "Soms stonden er ambtenaren, of ie mand van de politie of brandweer. Een uniform doet het ook wel bij sommige mensen, maar als er niemand van het gemeentebestuur staat, krijg je dat te horen." Het gebaar van het College werd dus op prijs gesteld. Dat gold tevens voor de muzikale medewerking van PVO, Vijos uit Bussum en de blaaskapel, waarvan de leden hadden plaatsgenomen op een wagen. Langs de Dalweg stond een draaiorgel, zodat de rijen wachtende toeschouwers (er zaten ook al mensen langs de rotonde op de Burgemeester Grothestraat met bloemen klaar) even eens van muziek werden voorzien. Om het défilé in goede banen te leiden, startten alle deelnemers voor de laatste wandeling tegelijkertijd. Voorheen ver zamelden ze zich vervolgens bij de brandweerkazerne, voordat het défilé begon, maar dit jaar groepeerden de wandelaars zich op het evenemententer rein op de Engh. Ook dat beviel uitste kend en is volgens Krops voor herhaling vatbaar. Jubilaris De zeventiende avondvierdaagse kende één jubilaris. De Soester brandweerman Henk van Eijk deed voor de vijfentwin tigste keer mee aan het wandelfestijn. Overigens heeft de brandweer in ver band met het 75-jarig bestaan van het korps aangegeven dat ze volgend jaar speciale medewerking wil verlenen aan de avondvierdaagse. Nog niet bekend is op welke wijze dat zal gebeuren. directeur van belang te kijken naar het gedrag tussen beiden. Is het dan al die tijd fout gegaan? "Nee," zegt Ankie Moerkamp resoluut. "Het is net als het Pamper-verhaal. M'n vorige Pamper was goed, maar de nieuwe is beter." De leerkrachten gaan elkaar helpen of worden, als daar behoefte aan is, bijge staan door eventueel een andere des kundige. Door eikaars lessen bij te wo nen, te observeren en te evalueren. Niet als een schoolmeester, maar als een col lega. Ankie Moerkamp: "De collega of des kundige komt kijken wat er gebeurt, om te zien waar het fout gaat. Hij ziet din gen die je zelf niet ziet als je lesgeeft. Het rare van onderwijs is dat het team work is, maar eigenlijk doe je het in je eentje, zodra de deur van het lokaal dicht gaat. Als je er zelf in zit, merk je niet of het wel zo goed is wat je doet. Het kan altijd beter. Je kunt je niet aan je eigen haren uit het moeras trekken. Op deze manier kun je je aan de hand van positieve kritiek bewust worden van wat je doet. We hebben al geoefend met systematisch werkoverleg en dat bevalt goed. Het doorbreekt de eenzaamheid van de leerkracht." "Ander gedrag van leerkrachten. Het klinkt zo zwaar. De mensen denken dat ze zich helemaal moeten aanpassen. In de praktijk gaat het alleen maar om een paar dingen die anders gaan. Het gaat erom het ingesleten gedrag te verande ren. Vaak wordt gedacht: als de kinde ren maar bezig zijn, is het goed. Maar van nu af aan zal de begeleiding in de klas intensiever zijn." Taal Op de lokaties Desmond Tutuschool en Klimop zal het zogenoemde 'verander- onderwijs' met name zijn gericht op de taal. Dat is niet zo verwonderlijk, gezien het grote aantal allochtone kinderen op deze scholen. Op de lokaties Prins Wil lem Alexanderschool, OBS Overhees en Wethouder de Haanschool (Soester- berg) komt de nadruk te liggen op zelf standig werken en differentiatie in de klassikale omgang. Ook hier komen ter men als 'pedagogisch klimaat' en 'inter actie' aan de orde. De nieuwe aanpak moet leiden tot be ter onderwijs en een groei van het aan tal kinderen. Nu telt de Openbare Ba sisschool Soest zevenhonderd leerlingen. Het streven van Moerkamp en co. is dat aantal de komende vier jaar uit te brei den tot 850 a negenhonderd. "Ik ga er van uit, dat als het komend jaar de ver anderingen worden doorgevoerd, er mond-op-mond reclame zal zijn. Zitten de ouders zullen de verbetering merken, verder moet je je aan nieuwe ouders profileren. Volgend jaar zullen we rond deze tijd een informatiedag houden." Ouders De betrokkenheid van ouders bij de scholen vergroten is een ander speer punt van de OBS. Ankie Moerkamp Het artikel met de kop 'Openbare basisscholen in revisie' stond vorige week al afgedrukt in de Soester Cou rant. Helaas is de tekst in toen ver keerde volgorde opgemaakt. Van daar dat de Soester Courant het in terview met directeur Ankie Moer kamp van de Openbare Basisschool Soest nogmaals publiceert. voor particulieren en bedrijven KRI hecht er veel waarde aan. "Ik wil met de ouders in gesprek over de pedagogische kant. Daar hebben ze echt wel ideeën over. In de medezeggenschapsraad wordt nu nog te veel over procedures gepraat. We moeten het hebben over zaken die ze echt aangaan en meer pra ten over het onderwijs." Luisteren De leerkrachten en lokatie-directeuren van de OBS hebben wisselend gerea geerd op de voornemens, maar het en thousiasme heeft de overhand, zegt Ankie Moerkamp. "De uitdaging is de druk zodanig te houden, dat ze de druk aankunnen. De mens functioneert het best onder enige druk. Goed luisteren en signaleren, dat is de enige legitima tie van mijn functie, opdat de directeu ren de tijd krijgen hun werk te doen. Voor de rest ben ik aangenomen, dat moet ik doen." Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum m Vraagprijs ƒ2.670.000,- kosten koper Soesterengweg SOEST-CENTRUM Midden in het centrum van Soest gelegen, multi-functioneel gebou wencomplex op 5.340 m2 grond. Het gebouwencomplex is mo menteel in gebruik als scholenge meenschap. Gemeentehuis, politiebureau en overdekt zwembad liggen in de directe omgeving. De totale vloeroppervlakte be draagt ca. 1.750 m2. Het gebouwencomplex kan in overleg leeg en ont ruimd worden opgeleverd. Momenteel is het gebouw verhuurd aan een over heidsinstelling. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 VOO lotemtl: HïïV/VWW.KHH Hl De preciese aanleiding wordt niet genoemd, maar de brief van een aantal Regentesselaan-bewoners aan het College van B. en W. maakt duidelijk dat de afzenders "verbijs terd" zijn. Krijg je in Soest bij een bouwvergunning automatisch een kapvergunning voor de bomen die binnen een grens van twee meter van het nieuwe bouwwerk staan? Het lijkt er wel op, constateren de brief schrijvers. Daarbij wordt kennelijk voor bijgegaan aan de soort, de ouderdom, de gezondheid en de staat van onder houd van de bomen. En bij artikel 19- procedures zou de indieners van bouw plannen hooguit bij uitzondering wor den gevraagd rekening te houden met "bijzondere bomen" binnen deze grens. De bewoners hebben het College daar om enkele kritische vragen voorgelegd. Ze willen bijvoorbeeld weten waar dit beleid op papier staat en of het alleen maar te hooi en te gras wordt toegepast, "afhankelijk van het belang van de aan vrager". Ze willen ook horen waarom er bij voorbeeld in "Op 't Hoogt" (de ge meentelijke voorlichtingskrant) en in de tekst van de bouwvergunning nooit iets van dien aard vermeld staat. Verder willen ze van B. en W. vernemen op welke wettelijke bepalingen dat be leid dan wel gebaseerd is, of er tegen zo'n "automatische" kapvergunning ook beroep en bezwaar mogelijk is, en of de Soester burgers die schriftelijk bezwaar maken tegen een verleende bouwver gunning voortaan óók maar meteen een officieel bezwaarschrift tegen een (even tueel automatisch) verleende kapver gunning moeten indienen. De bewoners hebben ook de raadsfrac ties, de commissies RO en SOW, plus de pers en de rechtbank Utrecht (sector Bestuursrecht) geïnformeerd. In ver band met het laatste wordt verwezen naar twee lopende procedures. De gemeente Soest eist van Ben Becker International dat het de planschade vergoedt, die de ge meente aan twee buren van het transportbedrijf heeft betaald. Vol gens de gemeente is dat vastgelegd, Becker ontkent het bestaan van een dergelijke overeenkomst. Het woord is nu aan de rechtbank. Via de rechter hoopt Soest dat Becker alsnog over de brug moet komen. Het gaat om bedragen van 58.000 en 70.000 gulden. Dat zijn volgens een onafhanke lijke commissie de waardeverminderin gen van de twee woningen die naast het bedrijventerrein Nieuwe Gracht liggen, waar Becker zich in 1994 vestigde. In het jaar daarvoor had de gemeente Soest een bouwvergunning afgegeven onder de voorwaarde dat Becker de planschade voor zijn rekening zou ne men. Het transportbedrijf wil de scha declaims niet betalen. Het stelt dat er geen geldige overeenkomst bestaat, omdat de gemeente destijds niet wilde meewerken. De planschade is inmiddels door de ge meente uitgekeerd aan de twee buren van Becker. Soest wil het geld, en de rente vanaf 1995, terughebben van het bedrijf. Vandaar dat het College een rechtszaak wil voeren. De commissie fi nanciën stemde daar donderdagavond mee in. Van de welzijnsstichting Balans mag niet te veel worden verwacht. Dat zegt organisatie-adviseur Jan Rijcken die de laatste twee jaar door de gemeente is ingehuurd om de fu sie van vier welzijnsinstellingen te begeleiden. Rijcken bedoelt niet dat de medewer kers incapabel zijn', maar dat Balans ei genlijk te klein is, te weinig formatie plaatsen en financiële middelen heeft. "Om de vleugels te kunnen uitslaan, zou het beter zijn als de instelling groter was," aldus Rijcken tijdens de evaluatie van het fusieproces. Volgens hem kunnen wel degelijk pres taties worden verwacht van de nieuwe stichting, maar is er zoveel werk te doen, dat van Balans niet mag worden ver wacht dat ze alle braakliggende welzijns terreinen kan omploegen. Met kinderparadijs De Vrije Teugel er bij had Balans in alle opzichten veel meer armslag gehad, maar deze instel ling haakte tijdens de onderhandelingen af, omdat het nog te weinig vertrouwen heeft in de nieuwe stichting. Liever kijkt De Vrije Teugel, die wel bereid is tot sa menwerking in het jongerenwerk, de kat uit de boom. Overleg Inmiddels is afgesproken dat directeur Leo van den Berg van De Vrije Teugel en de onlangs aangetreden directeur Piet Tromp van Balans met elkaar ver kennende gesprekken zullen gaan voe ren, waarna het overleg eventueel op bestuurlijk niveau kan worden voortge zet en bekeken of er alsnog een fusie in het vat zit. Zover is het nog lang niet. Wethouder Pieter ten Hove van welzijn stelde vorige week dat Balans de tijd moet krijgen om met beide benen ste vig op de grond te kunnen staan. Pas na de zomervakantie zal hij proberen bei de instellingen weer rond de tafel te krij gen. Volgens Rijcken zal Balans geheel an ders te werk moeten gaan dan de Stich ting Welzijnswerk Soest (SWS) die fu seerde met de Stichting Jeugdwerk Soesterberg (SJS), de Vrijwilligers Vaca turebank (VVB) en het Internationaal Vrouwencentrum (IVC). 'Redelijk verwaarloosd' Volgens hem bracht het onderzoek van zijn bureau een boedel aan die op be stuurlijk, organisatorisch en administra tief gebied 'redelijk verwaarloosd' was. Achterstand in scholing en kwaliteit van het personeel waren volgens hem de gevolgen daarvan, terwijl de bodem van de schatkist ook al in zicht was geko men. Balans moet in de ogen van Rijcken natuurlijk zelf kwaliteit leveren, maar dat moet in hoge mate worden bevor derd door een duidelijke sturing van het gemeentebestuur, iets wat in het verle den altijd te vaag is gebleven. Binnen de gemeenteraad leefden op brede schaal al jarenlang sterke twijfels over de werkwijze van de SWS, maar niemand durfde dat ooit in het open baar hardop te zeggen. Het gemeente bestuur huurde Rijcken in om dat te doen, zoals het wel vaker dure, externe bureaus inhuurt om een conclusie te trekken, die de ambtenaren en/of de raadsleden zelf ook hadden kunnen be denken. De organisatie-adviseur vindt dat er nu een zakelijker verhouding tussen de ge meente en Balans moet komen. De ge meenteraad moet niet gaan discussië ren over een schommel of een wip, maar in hoofdlijnen aansturen op beleid, con trole daarop uitoefenen en aan budget bewaking doen. Balans zal een beleidsplan opstellen, op basis waarvan de gemeente een budget beschikbaar zal stellen. Daarna zal de gemeente nauwlettend de resultaten van Balans in de gaten houden, maar hoe die precies moeten worden gemeten, is niet duidelijk. In augustus belegt wethouder Ten Hove een bijeenkomst tussen de leden van de raadscommissie welzijn en de directeur en het bestuur van Balans. De commissie maakte vorige week woensdag tijdens haar maandelijkse ver gadering al even kennis met directeur Tromp die nu ruim twee maanden aan het werk is in Soest en vorige week uit gebreid aan het woord kwam in deze krant. Hij vertelde de commissie dat buurthuis De Schoof aan de Molenstraat voorna melijk zal worden benut voor ouderen- activiteiten en dat daar na de zomerva kantie ook de Speel-o-theek zal worden gevestigd, die nu nog aan de Albert Cuyplaan is te vinden. De bezettings graad van het buurthuis moet omhoog, vindt Tromp, maar extra jongerenactivi- teiten komen er niet. Dit tot groot ge noegen van omwonenden. Vertrouwen Vanuit de commissie, en dan met name van CDA-er Jan Pieter Lokker, werd enigszins verontrust gereageerd, maar nadat Tromp stelde dat de jongerenwer kers vooral in het veld te werk zullen gaan, kreeg hij het vertrouwen van de vertegenwoordigers van de fracties. Bin nenkort worden de vacatures van twee jongerenwerkers ingevuld. Zij vervan gen twee medewerkers van de SWS, die volgens Rijcken in goed overleg en zon der problemen zijn vertrokken. De hangplekken aan de Clemensstraat (Overhees), de Bosstraat (Soest-Zuid) en Bloemheuvel (Soesterberg) zijn daar bij de voornaamste lokaties. Tromp heeft zelf niet zo veel fiducie in hang plekken, maar door er ook andere voor zieningen te realiseren en de jongeren werkers daar heen te sturen, denkt hij toch dat er een positief proces in gang kan worden gezet. Met de jongeren en omwonenden wordt al enige tijd over legd over de inrichting van de plekken. Het Soester bedrijf Schots Holding heeft geld beschikbaar gesteld voor een skeeler-voorziening op de Bosstraat. Het bedrijf reageerde daarmee op de handtekeningenactie die jongeren vorig jaar hadden opgezet voor zo'n baan. Volgens Tromp ontstaat dan een voor de provincie unieke plek voor jongeren. In Soesterberg zal eeji basketbalveld worden aangelegd. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5