Zuid-Afrikaanse zege bij Soest-Zuid Receptie LTC 'achter de schermen' aarlijks kamp jeugd Smeeing/BDC Kadetten van Red Stars derde op NK Prijzen voor jeugddammers PAGfc WOENSDAG 24 JUNI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 15 eduwe ?No21 weg... P^uivenberichtenJl Dagschotels See you bij Toontje Titelverdediger Xander de Groot verliezer in drie finales TENNIS ijnauwen onge handballers in Goois Natuurreservaat 't Laer Waarschuwingen bij foutparkeren Verkeerscontroles Inbraak in kiosk i* Meningen van lezers Ben Becker Succesvol basketbalteam strandt in halve finale BASKETBAL Tropisch paradijs De kracht van de reclame ligt in de herhaling Klachten bezorging Michael Riethof kampioen van DVSB DAMMEN Installatiebedrijf j. cornelisse bv. I Licht- en krachtinstallaties :ommissie van is de r< eSWOS ingen uit te wisselen Partnerdag is graas I me aan die kunt u voor eventi g thuis, bellen met natuurlijk ook contact t een steun of contact- zorg of een vrijwilli- tie bij u in de buun i wordt dan geke jelijke oplossing, a/ie? weten over de Lande- lag, neem dan contact andelijke Organisatie ers. Telefoon 038-423 Soester Venster KBO icht in het Senioren de eenmalige uitkering n, of diens weduwe, die wee jaar, maar korter militaire dienstplicht l onder oorlogsomstan- ^Korea, Indië, 1940- diverse reacties gekre- senioren-voorlichter I enkele terzake doende n, welke ik gaarne aan i een eenmalige uitke- .000,- die door het mi- defensie wordt betaald, etto uitkering, die geen ft op loon - of inkom- I ig. Ook heeft de uitke- vloed op de hoogte van ;le huursubsidie, of een ijdrage voor verblijf in lenoord of verpleegin- t bedrag wordt ook niet i nd voor de Algemene enwet, de Toeslagenwet, lingen voor heffingen indsuitkeringen. t het bedrag ook buiten I ig op rechten krachtens :n de IOAZ. alle reden voor, indien cht te hebben op d uitkering, een aanmel-1 .lier aan te vragen en in I log eenmaal het adres: Veteranen Uitkering nden 45 00 ferkrade 145-5469997 Louk Nachbahr ;e Soester deed bij de poli- 'an zijn broek. Die was ont- i ie kleedruimte van Beuken- 1 buzzer en een portemon- ek werd later leeg teruggen le bosjes rondom de sport- De Soester Kring f Secretariaat: Albert Cuyplaan 136 Tel. 035-6017001 Wedvlucht: St. Maxence; datum: za terdag 20 juni. De Vriendschap I Altenaar/Reijerse 1,17,37; comb. Westerveld 1 2,22,51,52; B.G. Schimmel 3,6,11,16,18,39, I 43; Vaessen/Veenedaal 4,12,21,25,30,32' 1 36,45; J.W.S. Buchner 5,7,38,48,60; A I Dijkstra 8; H.H. v.d. Veen 9,20,44,55,57; D. I Altenaar 10,29; J.C. Wijnands 13,23,49; C. I Bokma 14,28,33; J. Beijer 15,27,31,47; J. v. I Groningen 19,26,35,40; G.K.H. Holdijk 24; I Kamerbeek/Rauch 34; Mw. Altenaar en Zn. 141,58; W.H. van Drie 42; W. Hoffmann 46* Iz.K.H. Pr. Bernhard 50,59; W. Cochius 53; Comb. Zijtveld/Krol 54; C.P. Jak 56. DE ZWALUW I H. Vonk 1 15 43 54 65 88; J.W.E. Stam 2 3 I 4 20 23 28 29 35 4 0 46 5 2 68 71 81 93 96; I G. Rijksen 5 24 33 57 69 99 103; Gebr. dé I Bruin 6 14 37 44 58 70 75 87; R. v. Horns- I veld 7 38 77 79 85 105; R. van Egdom 8 83 190; E. v.d. Brakel 9 16 17 64; J. van Duijst I en Zn. 10 86 106; A. Hooijer 11 82; J. v.d. I Brakel Zonen 12 13 19 30 36 41 53 89 1 102 104; H. van Es 18 47 91; H. Huisman 121 26 42 97; J. Benschop 22 39 59 63 73 76 178; W. van Dorrestein 25 101; R. v.'t Net 27 I 32 72 80 94; R. Eimers 31 34 48 95; Th. I Wigtman 45 60 74; H. de Bree 49; Th. Post 1 50 100; J. van de Belt 51 56 84; H. Wolfsen 155 92; H. Toonen 61 62 67 98; J. de Jong 166. straat 3-5 3764 CR Soest -6030303 Fax: 035-6029995 woensdagMacaroni met sla donderdag: Kibbeling met frites en sla weekend: Cordon bleu met aardappel kroketten en rode kool. maandagVleesspies met pommes pari- sienne en worteltjes dinsdagSlavink met frites en boontjes Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 Bij het wereldkampioenschap voet bal in Frankrijk lukte het 'Bafana Bafana' tot vandaag nog niet te win nen. Bij het open toernooi van Soest-Zuid was er wel een Zuid- Afrikaans succes. G.J. Steenkamp, ooit de nummer 50 van de wereld, voldeed aan de verwachtingen en won zowel het heren enkel als het dubbelspel. In beide B-finales klopte hij de lokale favoriet Xander de Groot van LTC Soestdijk. De titelverdediger boog in het enkelspel met 6-4 en 6-1 voor Steen kamp. In het dubbelspel gunde Steen kamp, met T. Koelwijn aan zijn zijde, De Groot (die dubbelde met Arno Jel- lema) twee games meer: 6-4, 6-3. Bij de dames bleef de titel in handen van Saskia Huizinga. Vorig jaar versloeg ze haar zus Sonja in de eindstrijd, dit maal rekende ze in de finale af met Ilse Heitkamp: 6-1, 6-2. Saskia Huizinga schreef ook het dames dubbeltoernooi op haar naam. Met D. Kolderwijn vormde ze het sterkste koppel in de poule. Het lukte de tennisster van LTC Soest dijk niet de trilogie te volmaken. In het gemengd dubbelspel verloor ze met De Groot van het duo E. Pastor/I. Koele- wijn: 5-7, 6-2, 6-2. In ruim een week werd op het tennis park aan de Bosstraat in 26 categorie ën getennist. Hieronder volgen de uit slagen van de verschillende finales. Heren BI: Steenkamp-De Groot 6-4,6- 1; dames BI: Saskia Huizinga-Heit- kamp 6-1,6-2; heren dubbel BI: Steen- kamp/Koelewijn-De Groot/Jellema 6- 4, 6-3; dames dubbel BI: Saskia Hui- zinga/Kolderwijn (poulewinnaars); ge mengd dubbel BI: Pastor/Koelewijn- Saskia Huizinga/De Groot 5-7, 6-2, 6- 2; Heren enkel B2: Cohen-Wiersma 4-6, 7-5, 6-0; dames enkel B2: Schaap-Huls kamp 6-4, 7-6; Heren enkel Cl: Delhaas-Cappel 6-2, 3-6, 6-2; heren enkel C2: Cappel-Luth 6-2, 6-2; heren dubbel Cl: Cohen/ Scheepstra-Van de Berg/Wieringa 6-4, 6-3. Dames enkel Cl: Mayr-Delhaas 7-5, 6- 1; dames enkel C2: Reems-Van Mol 6- 1, 6-1; dames dubbel Cl: Van Boeijen/ Visser-Schaap/Schaap 7-5, 6-4; ge mengd dubbel Cl: Visser/Cloo-Zoete- lief/Van Hees w.o. Heren enkel Dl: Dijkema-Nieuwerth 6- 1, 6-2; dames enkel Dl: Denkelaar- Veenkamp 3-6, 6-4, 6-4; dames dubbel Dl: Tubbergen/Veenkamp (poulewin naar); heren dubbel Dl: Smeeing/ Smeeing-Blokland/Derks 6-2, 6-1; he ren enkel D25+: Van Barneveld-Beyler 6-0,6-1; heren dubbel 25+: Van de Lin- de/Oostveen-Smeeing/Smeeing 6-3, 6- 2; dames dubbel 25+: Dorresteijn/Ha- verkort-Cornelis/Fokker 4-6, 7-6, 6-4; gemengd dubbel 25+: Bijsterbosch/ Slotman-Van Mameren/Pels Rijcken 6- 3,7-5; dames dubbel 35+: Krevel/Wes- terveld-Hart/Schipper 6-1, 6-1; heren dubbel 35+: Holwarda/Schimmel-Sten- ger/Timmerman 6-3, 6-1. Foto: Goos van der Wilt Xander de Groot was succesvol met drie finaleplaatsen, maar won geen titel. LTC Soestdijk bestaat 75 jaar en daarom heeft de jubileum- verschillende activiteiten georganiseerd. Een daar- is de receptie die zaterdagavond werd gehouden. In het aan de Schrikslaan concentreerden de tennissers eerste instantie op voetbal. Via een beeldscherm volg den ze de WK-interland van Oranje tegen Zuid-Korea. Na de 5-0-zege hadden de LTC-ers dubbele reden om een feestje te bouwen. En dat is de tennissers wel toevertrouwd, nadat eer der dit seizoen successen werden geboekt door een groot aan tal competitieteams. pofo: Aldo Allessie lag 9 juli gaat de Soester jl het Fort bij Rijnauwen, een Ij ïwwerk gelegen in een klei-1 mte tussen Zeist, de Bilt en it de omvang betreft is het I ;oort. Het meet ruim 31 hec- j »armee het grootste fort van ve vesting is het fort ook een latuurgebied. Door de jaren- iting en de rust is het een jeworden voor vele bedreig- i en dieren. Reden voor •heer om er alles aan te doen stand te houden en de gele- bieden van deze natuur en ;enieten. Een ieder kan deel- deze fascinerende verken- urende tweeëneenhalf u°r rondleiding verzorgd door idige gids, verder is er een ezing in het infocentrum in ralig Kruithuis. Daarnaast m in de sfeer te blijven, kof- gedronken in het voormalig lenverblijf. it vanaf De Schoof aan de 't om 8.30 uur. Autorijders ar een route beschrijving af' iet-automobilisten kunnen Gaarne van tevoren opgeven 1622. 1- koffie of thee en rondlei- gulden per persoon. De jeugd van Smeeing/BDC heeft een weekeinde doorge- l bracht in het Goois Natuurreservaat 't Laer. De 41 handbal- b lertjes fietsten daar op vrijdag naar toe en keerden twee dagen later huiswaarts. In Hilversum werd de jeugd bezig gehouden met onder meer spelletjes, een fietstocht en midgetgolf. Ook werd een kampvuur gemaakt. Ze konden zich uitleven op een luchtkussen en mochten elkaar schminken met verf, maar be smeurden elkaar ook toen ze elkaar geblinddoekt moesten voeren. Van Smeeing/BDC waren zes begeleiders mee. Van hen werd José Horbach na terugkomst in Soest in de bloemen gezet. Zij droeg na vier jaar de algemene leiding over de jeugd afdeling over, maar beloofde achter de schermen beschikbaar te blijven. Smeeing/BDC houdt zondag nog een familiedag op het terrein aan de Henriëtte Blaekweg. De politie heeft vorige week weer veer tig waarschuwingen uitgedeeld aan au- tomobilisten die in de Van Weedestraat J fout of zonder parkeerschijf geparkeerd stonden. Vanaf zaterdag 27 juni gaat de politie zonder pardon bekeuringen (ad f 90,-) uitschrijven. Bij verkeerscontroles heeft de politie vorige week op de Dalweg zeven auto mobilisten geverbaliseerd, omdat ze zonder veiligheidsgordel reden. Een be stuurder bleek ook niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Op de Ossendam- weg vielen zes bekeuringen voor (verbo den) afslaand verkeer. tk Onbekende daders hebben vorige week weer eens huisgehouden in de kiosk bij de parkeerplaats aan de Foekenlaan. Er werden o.a. enkele planken vernield. De daders verdwenen met een aantal fles jes bier, wat snoepgoed en koude snacks. De kassalade werd later leeg in de omgeving aangetroffen. Geachte gemeenteraad van Soest, U heeft reeds de eerste stappen onder nomen om Ben Becker Internationaal Transport Bedrijf BV (zelfs onze be drijfsnaam kan nog niet goed worden geschreven) voor de rechter te slepen betreffende planschade. Deze is reeds door u uitgekeerd aan de belanghebben de. Maar u heeft ook met open ogen toegekeken hoe door "Kijkkader" over de scheiding werd gebouwd. Dit was zelfs al te zien tijdens de funderings werkzaamheden. De heer Hilhorst heeft hier meerdere malen de gemeente op geattendeerd. Helaas ook hier, zoals vele malen in het verleden, spant onze gemeente het paard achter de wagen. Nogmaals zal ik enkele voorbeelden noemen. Vervuilde grond bij gemeentehuis, ver koop van ons mooie zwembad, ver keersdrempels Nieuwstraat, recent nog de Van Weedestraat, voetgangersaan duiding, discussie over meerprijs brand weerkazerne, (onze PvdA-voorman weet toch ook wel dat dit een pineut is op zo'n bedrag) en tot slot nog de CAI aan de Remu. Wat dacht u van de ver loedering van de rotonde op de Molen straat, een stuk ijzer tussen anderhalve meter hoog onkruid. Waar is onze ge meenteraad mee bezig? Denkt men dan zo makkelijk over ons geld. Weet u wel dat uw salaris betaald wordt door belastingheffingen op de burgerbe volking. Wat voor gemeenteraad hebben wij? Na alle blunders van de afgelopen jaren heeft men het nodig gevonden om ons gezicht te redden, gaatf wij een bloeiend transportbedrijf pesten. De heer Hulsbergen bazuint immers rond dat een transportbedrijf niet in Soest hoort. Hij weet niet waar dan wel, als het maar niet in Soest is. Grondwerkbe- drijven wel, daar is hij kind aan huis en slaat hij geen vergadering over. Heeft u wel eens achter een sjovel gereden rich ting Amersfoort om 8 uur 's morgens? U doet voorkomen dat Becker ons in dustrieterrein verstoort en door blun ders uwerzijds het recht geeft om ander halve ton te eisen. Ook dit kost de ge meenschap weer geld. Als werknemer van dit schitterende be drijf (door integratie met Roest BV meer den-96 eenheden met volgmateri- aal 153 stuks en 176 werknemers van wie 70 procent in Soest woont) voldoet aan alle milieu-eisen (pompeiland, vloeistofdichte vloeren, recycling van waswater en geluidsarme vrachtwagen) een bedrijf waar niemand last van heeft. Kortom door heel Europa reclame voor Soest. Waarom moet ons pompeiland aan één kant worden afgesloten, waarom geen toezegging van grond. Wat dacht u van de hockeyvelden of is dit reeds ver deeld? Moet onze werkgever dan ook de be kende feestjes en recepties gaan bezoe ken of misschien geven waar verschillen de leden altijd vooraan staan. Ik hoop dan ook dat u de bekende knop tussen de oren omdraait zoals u weet is er een gezegde. Ga eens even op onze stoel zitten en kijk eens verder dan uw neus lang is, probeer dit schitterende bedrijf voor Soest te behouden, geef aandacht en ruimte. M.H. Bestman Slechts één wedstrijd dit seizoen lukte het de jongens kadetten (15- 16 jaar) van Red Stars niet te win nen. Dat was uitgerekend de halve finale van het Nederlands kam pioenschap dat zaterdag door de Soester basketballers werd afgeslo ten met de derde plaats. De jeugdploeg onder leiding van Kees Renzenbrink was in de reguliere compe titie met overmacht kampioen van West-Nederland geworden en bond de afgelopen twee weekeinden in Alkmaar de strijd aan met de nieuwe titelhouders uit vier andere rayons. Red Stars gaf meteen zijn visitekaartje af met een 111-65-zege op het HSVB uit het Groningse Haren. Daarna werd een andere favoriet, Den Helder, na een zenuwslopende wedstrijd én verlenging met 93-90 geklopt, zodat Red Stars als groepswinnaar doordrong tot de halve finale. Een herhaling voor een aantal spelers, die twee jaar geleden met coach John Bertus als aspiranten de nationale titel veroverden, lag in het verschiet. Maar voor de ingang van het decor voor de eindstrijd werden de basketballers een halt toegeroepen door Canadians, een team dat is samengesteld uit de beste jeugd van drie Amsterdamse verenigin gen: 72-66. Ondanks de teleurstelling herstelde Red Stars zich en won het de strijd om de derde en vierde plaats door voor de tweede maal van Den Helder te winnen: 84-78. Canadians werd kampioen door Black Eagles uit Rosmalén met 67-58 te kloppen. De kadetten van Red Stars kunnen te rugblikken op een succesvol seizoen, waarin alleen van de nieuwe vaderland se kampioen werd verloren en waarin geen noemenswaardige blessures ont stonden. In de aanloop naar het Neder lands kampioenschap had het team deelgenomen aan drie sterk bezette toernooien in België en Frankrijk, waar werd gespeeld tegen topclubs uit Euro pa en Afrika. Na de zomervakantie zul len de meeste spelers uit het kadetten- team uitkomen voor de juniorenploeg. Foto: Aldo Allessie Het succesvolle kadettenteam van Red Stars kwam met 'brons' terug uit Alk maar. Maak van Soest een paradijs. Met deze leuze ging de actie Zomerschoon op zaterdag 6 juni van start. Een prachtig initiatief van de gemeente Soest, wo ningbouwvereniging Achtgoed, de poli tie van Eemland-Noord en de welzijns- stichting Balans. Bedoeling was om bewoners (de scho len waren al een dag eerder actief ge weest) op te roepen hun stoep schoon te krabben, het zwerfvuil uit de gemeente lijke perken te verwijderen en het over hangend groen eens fiks terecht te wij zen. Een aanbevelingsbrief van burge meester en wethouders, inclusief poster en palmbomen, werd ter ondersteuning van de actie rondgestuurd naar buurt huizen en wijkverenigingen. Met de hulp van de gemeentewerken die mate riaal ter beschikking zouden stellen, konden bewoners fiks aan de slag. Ook de Wijkvereniging Overhees kreeg zo'n brief. Helaas pas enkele weken voor de actie. Nou wilde het bestuur best zijn licht eens laten schijnen over deze zomerfrisse opknapbeurt, ware het niet dat twee weken te kort zijn om vol doende wijkbewoners te mobiliseren. Want net zoals de gemeente het even min lukt om binnen drie tellen voldoen de bewoners enthousiast te krijgen voor hun plannen, hebben wij ook tijd nodig om hulptroepen aan te rukken. We hebben het al eens eerder aangege ven: De wijkvereniging bestaat, zoals zoveel verenigingen overigens, uit lou ter vrijwilligers. Hard werkende mensen die maar eens in de maand bij elkaar komen om de komende activiteiten te bespreken. We vinden het dan ook jam mer dat B. en W. niet eerder in de pen zijn geklommen. We hadden dan een poging kunnen wagen om ook van onze wijk een 'tropische paradijs' te maken. Wijkvereniging Overhees Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit hebt, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 6014152). De krant wordt dan nog dezelfde avond nabezorgd. Belt u woensdag na 18.30 uur, dan kunt u uw naam en adres op de band van het antwoord apparaat inspreken. De krant wordt dan echter pas donderdagmiddag nabezorgd. Soesterberg Voor de abonnees in Soesterberg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barneveld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soester Courant op donderdag nabezorgd. Vaste prik in juni bij DVSB is de prijsuitreiking voor de jeugddam mers. Maandag was het weer zover en werd bekend gemaakt dat Mi chael Riethof de beste resultaten had geboekt. Hij kon de prijs nog niet in ontvangst nemen, omdat hij op schoolkamp is. Bram de Vries was wel aanwezig in het duivenzaaltje aan de Koningsweg, waar voorzitter E. Davelaar en jeugdleider Adrie Butzelaar de jonge denksporters in de denkbeeldige schijnwerpers zetten. De Vries werd tweede, gevolgd door Marcel Westerveld, Martijn van de Heu vel, Marleen de Vries, Samantha Loos, Kampioen in de B-groep van DVSB werd Gerard van de Wal die trots zijn tro fee toont aan de fotograaf. Foto: Aldo Allessie Timothy Loos en Martin Karwockzik. In de B-groep voor nieuwelingen werd de eerste prijs gewonnen door Gerard van de Wal. Hij hield onder anderen Rick Schutte (tweede) en Raymond Wassenaar (derde) achter zich. Telefoon (035) - 601 30 14

Soester Courant | 1998 | | pagina 15