l Mare O'Polo SALE En dit zijn de knallers van deze week: Bouwvergunning voor de Lindenhof in 'heroverweging' geweigerd 'Geen jeugdopvang, wel gehiidsterreur' O 'Spoorlijn moet nóg een eeuw mee' 499 EEN OOSTERS WEEKEND IN SOEST 6027493 Mare O'Polo Store Slotlaan 230, Zeist VAKANTIE BEZORGERS HEDEN INBRENG KUNST EN ANTIEK UI 76e JAARGANG NO. 44 WOENSDAG 24 JUN11998 In strijd met nieuw bestemmingsplan Senioren klagen over overlast van jongeren in de Schoof A. van der Lee Vandalisme op volkstuintjes Computer weg soest wie 'n<ie GPELe BESPAAR ƒ36.000, 3 Actueel 5 Actueel 7 Actueel 15 Sport 13 Soesterberg Horeca krijgt controle op Oranje-versiering Remu houdt tijdens werk aan kabel rekening met WK KLAREN «E Ook 's avonds en in 't weekend HET VLEESCENTRUM Varkenshaas kiio19.50 Honderd jaar Den Dolder-Soest-Baarn Gevraagd Soester Courant IVan Breukelen Vast-goed Assurantiën Snel Deskundig Betrokken 381 VANDERMEULEN Magere varkens- lappen 593 Bieflappen rundvlees 1298 Zoete Griekse kersen Slagers achterham Knip, wit of tarwe brood 179 Witte puntjes VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Extra geld voor geluidwering bij rotonde Birkstraat HOT NEWS IN BEAUTY-LAND mooi voor minder geld bij f Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152* Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16 Buiten Soest f 32,- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG n Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week be sloten de bouwvergunning voor de nieuwe Lindenhof - gezinsvervan gend tehuis inclusief winkels, wo ningen etc. - definitief te weigeren. Dat is het resultaat van een nieuwe en "volledige" heroverweging. Die heroverweging zelf is het gevolg van de tot nu toe aangehouden bezwaar schriften tegen de eerder verleende maar zeer omstreden vergunning voor het prestige-object van aannemer/pro jectontwikkelaar Vahstal. Aanvankelijk werden de ingediende bezwaren tegen de vrijstelling volgens "artikel 19" niet ontvankelijk verklaard door de recht bank. Eind vorig jaar volgde een nieu we hoorzitting, waarna besloten werd de beslissing op de bezwaren aan te houden tot de goedkeuring van het nieuwe be stemmingsplan Soestdijk. Die goedkeu ring is inmiddels binnen, zodat de be zwaren aan het nieuwe plan-Soestdijk getoetst konden worden. CDA-wethouder Bart Krol (Ruimtelijke Ordening) heeft dat onlangs gedaan, met een vernietigend gevolg voor de bouwvergunning van Vahstal. Het bouwplan blijkt namelijk te groot en te hoog volgens de voorschriften van het bestemmingsplan, dat het perceel voor een deel tot "winkelgebied" en voor een ander deel tot "bijzondere doeleinden" heeft bestemd. Goothoogte Binnen de bestemming winkelgebied geldt bijvoorbeeld een maximale goot hoogte van tien meter en de nieuwe Lindenhof zou daar ver bovenuit ko men. De bebouwing valt ook voor een groot deel buiten het aangegeven be- bouwingsvlak. Binnen de bestemming bijzondere doeleinden mag de goot hoogte zelfs maar zeven meter zijn, en ook die wordt overschreden. Ook hier wijkt de voorgenomen bebouwing af van de voorschriften. Krol heeft het College nu geadviseerd geen voorstel aan de raad te doen om een voorbereidingsbesluit te nemen; het nieuwe bestemmingsplan is immers door de gemeenteraad en door de pro vincie vastgesteld "met het onderhavige bouwplan in hun achterhoofd". "Zij waren op de hoogte van alle perikelen rondom omwonenden, aanvrager en ei genaar van de grond. Toch heeft men gemeend een andere wijze van bestem men in het plan op te nemen," aldus Krol. Hij stelt verder vast dat Vahstal zelf geen bedenkingen meer heeft ingediend te gen het bestemmingsplan, waardoor het ongewijzigd van kracht is geworden. Daarmee is de Lindenhof-kous kenne lijk af, want nu het bouwplan in strijd is met het geldende bestemmingsplan hoeft het gemeentebestuur de bezwaren tegen het bouwplan ook niet meer in houdelijk te beoordelen. De bouwver gunning wordt dus alsnog geweigerd. "Dat de jeugd moet worden opge vangen zal wel waar zijn, maar waar om dat met krankzinnige geluidsex plosies moet gebeuren, is mij een raadsel." Dat schrijft R. Kuypers in zijn brief aan het gemeentebestuur. Mede namens de bewoners van vier andere seniorenwoningen aan de Graanakker heeft hij geklaagd over de geluidsoverlast tijdens de inloopavon den voor jongeren in buurthuis de Schoof aan de Molenstraat. "Dit noem ik geen jeugdopvang, dit is geluidsterreur. Vanavond begon een krankzinnige zijn pogingen een drumstel te mollen. Even later dacht een buur man dat iemand met een cirkelzaag be zig was, maar hij heeft geen verstand van muziek," aldus de briefschrijver. 'Het waanzinnig gedreun en gekrijs' doen hem denken aan het bombarde ment op Rotterdam in de Tweede We reldoorlog. Tijdens de inloopavonden moet hij ramen en deuren sluiten, bin nen blijven en de televisie harder zetten. 'Weinig begrip' Kuypers vraagt ach af of de medewer kers van de stichting Balans wel weten wat agogie betekent: "Dat de groep die haar heil in de Schoof moet zoeken wei nig begrip voor normen en waarden heeft en nog minder begrip van sociaal gedrag is onderhand wel bekend. Maar dat een stel agogen geen kans ziet dat spul iets bij te brengen en ze een beetje in de hand te houden, is toch wel erg droevig. Als de jeugd zonodig moet worden opgevangen door ze een flinke portie agressie in te pompen met deze keiharde 'muziek' en de gehoororganen te beschadigen, laat dat dan in een geï soleerde ruimte gebeuren. Geluidsisola tie is toch het minste wat gedaan kan worden." Volgens Kuypers zouden de luidspre kers ook anders kunnen worden opge steld, zodat de overlast afneemt. Direc teur Piet Tromp van Balans is bereid dat te laten onderzoeken. Hij zal deze, ui terlijk volgende week om de tafel gaan zitten met de buurtbewoners, de politie en vertegenwoordigers van Achtgoed, de eigenaar van de seniorenwoningen. 'Zonder schreeuwen' In de brief heeft een klacht van Kuypers betrekking op een inloopavond in mei. Tromp was toen zelf in de Schoof aan het werk. "Ik kon me zonder te schreeu wen verstaanbaar maken." Dat er geen actie werd ondernomen, zoals Kuypers beweerd, nadat de buurtbewoners had den geklaagd bij de politie, bestrijdt hij. "We hebben die bewuste avond meteen ingespeeld op de klacht, het volume zachter gezet en een raam gesloten." In de jeugdcultuur is muziek heel be langrijk, zegt Tromp. Toch zal het aan tal inloopavonden worden terugge schroefd van drie naar één of twee ke ren per week. Die wijziging staat overi gens los van de klachten van de mensen die op zo'n dertig meter van het buurt huis wonen. De activiteiten in de Schoof zullen juist meer worden gericht op vol wassenen en minder op de jeugd. Het jongerenwerk zal zich toespitsen op de locaties, waar de jongeren zich ophou den, zoals de hangplekken. Op verzoek van het College gaat Tromp praten met de omwonenden, de politie en Achtgoed om een oplossing te zoe ken. "We hebben geen behoefte aan problemen met de buurtbewoners en wat wij redelijkerwijs kunnen doen om Begin de zomer met een mini vakantie naar Oost-Azië. 't Vaarderhoogt heeft een reuze gezellig weekend georganiseerd bomvol vermaak, de ideale bestemming voor een weekendje uit! Het tuincentrum heeft grote metamorfose ondergaan omgetoverd in Oost-Azië» Oosterse markt (Boeddha's, Indonesisch hout snijwerk, edelstenen, batik mode, woondecoratie, Djokja zilver, en nog veel en veel meer) Culinair (Thaise en Indonesische keuken, exotische drankjes, fruitcocktails) Demonstraties (Pentjac Silat, G ar land s maken) Dans en muziek (Balinese danseres, oosterse muziek) ZATERDAG 27 EN ZONDAG 28 JUNI van 10.00 tot ca. 17.00 t xti n 035-0012 883 rVAN DENl accountancy t belastingadvies Koningsweg 29, Soest AA Telefoon (35) 603 70 00 ...j& Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 4 de overlast te vermijden, zullen we niet laten." Jongerenwerker Een van de twee vacatures voor jonge renwerker is inmiddels vervuld. De nieuwe kracht begint na de zomerva kantie en zal twintig uur per week in Soesterberg gaan werken. De overige uren wordt de medewerker ingezet in Overhees of op de Eng, al naar gelang de actuele behoefte. Onder de solicitan- ten bevond zich geen tweede geschikte kandidaat. Daarom zal Balans via haar netwerken gaan zoeken naar een jonge renwerker. Volgens Tromp is de vraag naar jongerenwerkers groot, maar het aanbod klein. Op het terrein van de volkstuinvereni ging Ons Buiten aan de Maatweg zijn in het weekeinde diverse vernielingen aan gericht. Tuinhuisjes, kassen en materia len moesten het ontgelden. Sommige ruiten werden met stenen ingegooid, houten wanden en regenpijpen werden kapot getrokken en ook het mededelin genbord werd vernield. De tuintjes wer den grotendeels ongemoeid gelaten, al bleek er hier en daar dwars doorheen te zijn gelopen. Bij een inbraak op de gemeentewerf aan de Lange Brinkweg is in het weekeinde een computer ontvreemd. Aangifte bij de politie deed een 53-jarige Soester. NEFKENS jerS a u tom obielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Zie adv. op pag. 5 Soesters krijgen eigen Binnenhof. Bouw Darthuizen startin maart. Soester (39) ontkent verkrachting. Eerst onderzoek naar kosten rioolwerk. Soesters tevreden over publiekszaken. Griftland College naar de beurs. Gilde start kaartverkoop. Derde rijhal bij manege Eldorado. Gezellig zomerfeest bij Van Arkel Containers doorn in oog omwonenden. Buys Ballotlaan e.o. ontevreden. Zuid-Afrikaanse zege bij Soest-Zuid. Kadetten van Red Stars derde op NK. Prijs voor jeugd- dammers. Jaarlijks kamp jeugd Smeeing/BDC. Deze week krijgt een flink aantal ho- reca-ondernemingen in de gemeen te Soest bezoek van medewerkers van de brandweer en de gemeentelij ke afdeling Bouwtoezicht. Ze komen speciaal een kijkje nemen bij de Oranje-versieringen, die in het kader van het voetbalwereldkampioen schap in Frankrijk zijn aangebracht. Uit landelijke steekproeven is geble ken dat sommige versieringen zó uit bundig zijn dat er problemen kunnen ontstaan met de brandveiligheid en zelfs levensbedreigende situaties. Ondanks de eigen verantwoordelijk heid van de horeca-ondernemers vindt de gemeente een controle noodzakelijk. Als blijkt dat er inderdaad sprake is van een gevaarlijke situatie en daar aan niet onmiddellijk, op aanwijzing van de controleurs, veranderingen worden aangebracht, zullen van ge meentewege nadere maatregelen worden getroffen. Het opleggen van een dwangsom behoort dan tot de mogelijkheden. De horeca-ondernemingen in Soest en Soesterberg hebben inmiddels een brief van Burgemeester en Wethou ders ontvangen, waarin ze over een en ander zijn geïnformeerd. De Remu is bezig met ombouwwerk- zaamheden aan het kabelnet in Soest. Daardoor kan de ontvangst van radio en televisie - met name in de ochtenduren - soms uitvallen. Sommige tv-kijkers vrezen dat ook de uitzendingen van het Wereldkampioenschap Voetbal daar door in het gedrang komen. De Remu houdt daar echter rekening mee; de werkzaamheden worden uiterlijk om 14.00 uur stilgezet, zodat iedereen on gestoord van de middagwedstrijden kan genieten. De werkzaamheden aan het kabelnet duren tot in de maand juli. Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar "Wat ons betreft gaat de spoorlijn nóg een eeuw mee," liet verkeers wethouder Pieter ten Hove zaterdag weten op het station Soest-Zuid. De wethouder was daar ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de spoorlijn Den Dolder-Soest-Baarn vice versa. Samen met productmanager Rine van der Wiel liet Ten Hove 100 felgele bal lonnen het luchtruim kiezen. "Een unie ke spoorlijn," vond mevrouw Van der Wiel, al was het alleen maar door het "koninklijke tintje" en het feit dat het dorp Soest mede daardoor het unieke aantal van maar liefst vier stations binnen zijn grenzen had. "Vroeger was het eigenlijk alleen maar een los lijntje, maar nu kan je er alle kanten mee op," aldus mevrouw Van der Wiel. Ze wees erop dat de spoorlijn vooral in de spitsuren veel klanten trekt: zo'n 5000 reizigers stappen er per dag in en uit. "En dat scheelt heel wat au to's..." Ze vond het een goed idee om het jubileum "nu eens niet te vieren met een ouwe stoomtrein", maar het accent te leggen op het moderne openbaar ver voer. Wethouder Ten Hove - toevallig jarig - vond het ook prima dat er geen histo rische optocht of iets dergelijks van ge maakt was. Hij wees erop dat Soest veel heeft geïnvesteerd in het openbaar ver voer ("kijk maar naar het busstation hier") en sprak de hoop uit dat de spoorlijn het nog eens honderd jaar zou volhouden. Hij onderstreepte nog eens dat het gemeentebestuur de frequenties van de buslijnen 's avonds en in het weekeinde heeft weten op te voeren. Ongeveer dezelfde plechtigheid her haalde zich een half uurtje later op het Baarns station. Belangstellenden kon den zaterdag, met een bon uit de krant, gratis gebruik maken van het spoor tus sen Baarn en Soest en van de bussen binnen Soest. Of daarvan veelvuldig in Soest voor de voorde maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 I □□□I Administraties en fiscale adviezen kilo vers van 't mes 1 100 gram I 7U heel zak a 10 stuks Foto: Aldo Allessie gebruik is gemaakt kon de NS maandag niet exact zeggen. Ook kon men op de stations foto's uit oude tijden bewonde ren, evenals in het museum Oud Soest, Het officiële gezelschap, inclusief de Railrunner op reuzenformaat, op het station Soest-Zuid. waar ook een verzameling historisch spoorwegmateriaal is samengebracht. De rotonde op de T-splitsing van de Birkstraat en de Soesterbergse- s tra at kan worden aangelegd, nu de raadsfracties akkoord gaan met een extra krediet van 120.000 gulden. Dat geld is nodig voor het treffen van geluidwerende voorzieningen aan een van de belendende percelen. Deze maatregel is nodig als de rotonde wordt gerealiseerd, omdat het verkeer dan dichter langs het betreffende pand rijdt en het aantal decibellen op de gevel toe neemt. Aanvankelijk was ervan uitge gaan dat dit 50.000 gulden zou kosten. De fractie van het CDA, notabene de partij van de verantwoordelijke wethou der Bart Krol, is de enige die tegen stemde. Te veel geld, dan maar geen rotonde, luidde vrij vertaald het argu ment van het CDA donderdagavond. De andere fracties hechten meer waar de aan de verkeersveiligheid en vinden het te zot voor woorden dat Je rotonde zou moeten vallen over een extra uitga ve van 70.000 gulden. Voor de aanleg van de rotonde moet worden afgeweken van het bestem mingsplan en daarvoor moet de ge meente toestemming vragen aan de pro vincie. De verwachting is dat medio au gustus kan worden begonnen met de aanleg van de rotonde in Soest-Zuid. ZIE SNEL PAG. 9 Pijnloos permanent ontharen Verwijderen couperose Verwijderen steeltjeswratten Permanente make-up (fpifpudio Airbrush, de nieuwe 2) ance manier van nagels lakken. Andeweg Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens afspr. 035 - 601 20 13 Tussen 10.00-12.00/13.00-17.00 uur kunt u uw antiquiteiten inbrengen voor één van onze veilingen. Is het een totale inboedel of zijn de goederen te groot om zelf te brengen, dan komen wij geheel vrijblijvend bij u aan huis voor een taxatie en het transport. v; eilinggebouw Van Zadelhoff Vaartwcg 109 1217 SM Hilversum Tel: 035-6247170

Soester Courant | 1998 | | pagina 1