J Actie 'Meer aandacht voor minima' is in Soest goed aangeslagen m Wijzigingen beleidsregels voor woningbouwplannen Ook Soest betaalt de 'Zalmsnip' uit Straks 'schuldhulpverlening' en 'woonkostentoeslag' Rondje Raadhuis 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE Honderd gulden lastenverlichting Geen 'Van het Raadhuisplein' in de zomer Nieuwe brochure 'geregistreerd partnerschap' De actie die de gemeente een paar maanden geleden begon onder het motto Meer aandacht voor minima' is tot nu toe succesvol verlopen. Naar aanleiding van de mogelijkheid tot kwijtschelding van gemeentelij- te belastingen, aangekondigd in de gemeentelijke voorlichtingskrant Op t Hoogt en het gemeentelijk radioprogramma 'Van 't Raadhuisplein', heeft ai op de eerste dag zo'n 55 telefoontjes en honderd verzoeken om een aanvraagformulier opgeleverd. De mogelijkheid om een eenmalige uitkering aan te vragen leverde eveneens 55 telefoontjes op en ongeveer Weehonderd verzoeken om een aanvraagformulier. Thema's die in de komende maan den aandacht krijgen, zijn 'schuld hulpverlening' (samen met maat schappelijke dienstverlening) en 'mogelijkheden aanvullende woonkostentoeslag.' 'We hopen, door telkens afzonder lijk een thema te belichten, de af zonderlijke mogelijkheden die er voor minima bestaan meer aandacht krijgen en dat er meer mensen op zullen reageren dan de bekende doel groep, degenen die een bijstandsuit kering hebben" zegt wethouder me vrouw N. Blommers, die onder meer sociale zaken in haar portefeuille heeft. "Vaak zijn de regelingen voor veel meer mensen toegankelijk. Niet allemaal tegelijk, maar soms één of twee ervan. Belangrijk is dus dat men niet denkt: dat is toch niets voor mij, maar dat men uitzoekt of men er misschien toch voor in aan merking komt. Daarnaast hopen we dat mensen die potentiële klanten van ons kennen, zeggen: zou hij of zij die regeling wel kennen en er gebruik van maken. We hebben natuurlijk onze senio- renvoorlichters, we hebben een net werk rond de sociale dienst (zoals maatschappelijke dienstverlening, de ouderenbonden enz.), maar het blijft mogelijk dat deze net niet de genen bereiken die ook voor ge bruikmaking van een regeling in aanmerking komen. Dat hebben we gemerkt aan de resultaten van de twee gerichte acties die we tot nu toe gehouden hebben." Het is niet zo ("laten we daar ook eerlijk in zijn," zegt mevrouw Blom mers) dat alle aanvragen toegekend zijn. "Maar de mensen zouden zeker niets hebben gekregen als ze het niet hadden geprobeerd. Het gaat dus niet J - ,;;i_ -—A Wethouder mevrouw N. Blommers alleen om mensen die in een uitke ring zitten. Hen kunnen we wel goed bereiken. Het gaat juist ook om mensen die weliswaar zichzelf be druipen, maar toch ook vaak in aan merking komen voor extra's." Mevrouw Blommers weet dat voor sommigen het invullen van het vra genformulier een drempel is. "Maar we proberen te voorkomen dat er vragen gesteld worden die niet no dig zijn. Toch moeten we wel be paalde dingen vragen omdat ook de gemeente een accountant op bezoek krijgt die wil weten waar het geld gebleven is. Omdat de nieuwe manier van de mensen benaderen effectief is, gaat de gemeente ermee door. Daarbij wordt er de nadruk op gelegd, dat fi nanciële voorzieningen er niet alleen zijn voor mensen met een bijstands uitkering. Ook individuelen of huis houdens met een inkomen dat min of meer gelijk is aan de voor hen geldende bijstandsnorm kunnen er een beroep op doen. Hiertoe beho ren bijvoorbeeld ook ouderen met alleen AOW. Het komt nog steeds voor dat ouderen schromen een be roep te doen op 'steun' van de over heid. Aan de nieuwe acties 'schuldhulp verlening' en 'mogelijkheden aan vullende woonkostentoeslag' zal te zijner tijd uitvoerig aandacht worden besteed. In de laatste week van juni en de eerste week van juli krijgt ieder huishou den dat op 1 januari van dit jaar belastingplichtig was voor de afvalstof fenheffing een bedrag van honderd gulden uitbetaald, de zogeheten Zalmsnip. In de afgelopen jaren zijn met name de kosten van diverse milieuheffin gen, zoals de afvalstoffenheffing en de rioolrechten, fors gestegen. Deze stijgingen werden in belangrijke mate veroorzaakt doordat het Rijk in de afgelopen jaren steeds strengere milieumaatregelen aan de gemeen ten heeft opgelegd. Daardoor moes ten de gemeenten deze heffingen sterker laten stijgen dan ze zelf voor wenselijk hielden. Daarom heeft het kabinet in het laatste kwartaal van het vorig jaar voorgesteld om een deel van deze lastenstijgingen voor zijn rekening te nemen. Besloten werd om in de ja ren 1998 en 1999 een maatregel in te voeren waardoor huishoudens een lokale lastenverlichting kregen aan geboden. Alle gemeenten werden belast met de uitvoering van deze maatregel, die inmiddels bekend is geworden onder de naam Zalmsnip. Het wetsvoorstel is moeizaam tot stand gekomen, maar uiteindelijk heeft de Eerste Kamer op 3 februa ri van dit jaar het groene licht gege ven voor deze maatregel. Naar keu ze kunnen de gemeenten deze lokale lastenverlichting is mindering bren gen op de onroerendezaakbelastin- Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 16.30. Het informa tiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afde ling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie perso nen, de burgerlijke stand, rijbe wijzen, identiteitskaarten, uittrek sels uit geboorteregister, woon ruimteverdeling, huursubsidie, voorzieningen voor gehandicap ten, vergunningen voor markten standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor matiecentrum en de afdeling Pu bliekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan ech ter geen zaken regelen die de bur gerlijke stand betreffen. Aanvra gen voor reis- en rij documenten kunnen op donderdag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van het gemeentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. He dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische afspraak. Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische af spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (035) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of R. W. Krol kan men regelen via secre taresse mevrouw L. Vogel, tele foon (035) 60.93.511. Telefoonnummers Belangrijke telefoonnummers zijn: -11 2 Algemeen alarmnummer (politie, brandweer en ambulan- - 60.93.459 Klachtenteiefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogeüjk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Voor noodgevallen telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1998 donderdag 25 juni, gemeente raadsvergadering maandag 17 augustus, commis sie algemene bestuurszaken, volksgezondheid en maatschap pelijke dienstverlening dinsdag 18 augustus, commissie ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, openbare werken en re creatie woensdag 19 augustus, commis sie sport, onderwijs, welzijns zaken en milieu donderdag 20 augustus, com missie financiën, economische zaken, sociale zaken en cultuur donderdag 27 augustus, ge meenteraadsvergadering maandag 7 september, commis sie algemene bestuurszaken, volksgezondheid en maat schappelijke dienstverlening dinsdag 8 september commissie ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, openbare werken en re creatie woensdag 9 september, commis sie sport, onderwijs, welzijns-' zaken en milieu donderdag 10 september, com missie financiën, economische zaken, sociale zaken en cultuur donderdag 24 september, ge meenteraadsvergadering. Alle vergaderingen worden ge houden in het gemeentehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur. 'N Z-OOO MOETEN H M44Z LIEFST 9OY0 MELEN'. BH DAüervoB. MOETEN WE /N CONDITIE BLUVEn! PUS WE MOGEN NOG- MF£g_ ETEN 04r KOMT MOO/ UIT- Pl!F- WANT 'K tCP'JG WEL HONGEA PAT GETE/Mj POE-POE N'JGi WdAeONI MOETEN WE EiGtNL'JK-puf- Zo TEl MM EN T ALLE PLAS -HOOST DE GLÜSSAK'. Op 25 april 1996 heeft de ge meenteraad het beleid voor het verlenen van vrijstelling op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor plannen ten behoeve van twee of meer woningen aan re gels gebonden. Deze regels hou den in dat aan dergelijke plan nen alleen medewerking kon worden verleend indien de plan nen planologisch aanvaardbaar zijn en passen in de woning- bouwplanning. Met deze afspraken wilde de ge meenteraad voorkomen dat er te veel woningen zouden worden gebouwd. Bij het vaststellen van de gemeentelijke structuurvisie zijn daarover afspraken gemaakt. De in april van dit jaar aangetre den nieuwe gemeenteraad heeft het beleid voor het verlenen van vrijstelling ten behoeve van wo ningbouwplannen versoepeld. Volgens het nieuwe beleid mag aan woningbouwplannen ook medewerking wotden verleend als daarmee het afgesproken aantal te bouwen woningen wordt over schreden. Het moet dan wel gaan om ver vanging van bestaande bebou wing of ter sanering van een pla nologisch onaanvaardbare situa tie. In Soesterberg komen ook plannen voor realisatie in aanmer king indien de geluidszonering van de vliegbasis dat toestaat. Dergelijke situaties worden per geval beoordeeld. De nieuwe beleidsregels zijn uit gewerkt in een artikel onderaan pagina 4. U kunt als u dit wenst daarop reageren. De termijn om te reageren sluit 17 augustus a.s. Indien gewenst kunt u hierover ook uw mening mondeling ken baar maken in een openbare hoorzitting. De bijeenkomst vindt plaats op 13 augustus in t ge meentehuis en begint om 20.00 uur. Mijn vraag... Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór maandag 29 juni aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). gen, de afvalstoffenheffing of het rioolrecht. Uitbetalen De gemeente Soest heeft ervoor ge kozen de lokale lastenverlichting uit te betalen aan diegenen die op 1 ja nuari 1998 in de gemeente Soest woonden en ook belastingplichtig waren voor de afvalstoffenheffing. Dit betekent dus dat wie op die da tum afvalstoffenheffing betaalde, honderd gulden op zijn/haar bank- of girorekening bijgeschreven krijgt. De gemeente Soest heeft voor de afvalstoffenheffing gekozen omdat hiermee het meest recht wordt ge daan aan de gedachte achter de Zalmsnip. Zoals bekend mag worden veronder steld, wordt de afvalstoffenheffing door het energiebedrijf REMU in de voorschotbedragen van gas- en elektriciteitsverbruik meegenomen. Daarom zijn bij REMU de bank- en gironummers bekend van bijna alle huishoudens die de honderd gulden uitbetaald moeten krijgen. REMU heeft dan ook van de gemeente Soest de opdracht gekregen om deze uitbetalingsactie uit te voeren. Dit zal in de laatste week van juni en de eerste week van juli gebeuren. Niet ieder huishouden krijgt de Zalmsnip. Zoals gezegd, alleen de genen die op 1 januari van dit jaar zelf afvalstoffenheffing betaalden, krijgen de honderd gulden uitbe taald. De wet eist immers dat er op 1 januari belastingplicht aanwezig was. Wie dus in de loop van het jaar in de gemeente Soest is komen wo nen, zal de Zalmsnip vermoedelijk al in de vorige gemeente ontvangen hebben. Nadere inlichtingen Wie over de uitbetaling van de Zalmsnip nog nadere informatie wenst, kan zich wenden tot de afde ling financiën en Belastingen van de gemeente Soest, telefonisch bereik baar via telefoonnummer (035) 60 93 508. Het gemeentelijk voorlichtingspro gramma 'Van het Raadhuisplein' is in de maanden juli en augustus niet te beluisteren op Radio Soest. Dit betekent niet dat men gedurende die tijd geen gemeentelijke informatie krijgt. De gemeentelijke voorlich ting geeft ook in juli en augustus elke ochtend rond 09.30 uur actuele in formatie over gemeentelijke zaken in het programma 'Soest actueel'. Het actualiteitenprogramma 'Van het Raadhuisplein' wordt met uit zondering van juli en augustus elke woensdagmorgen tussen 11.00 en 12.00 op Radio Soest uitgezonden. Het wordt op de daarop volgende zondag herhaald, eveneens van 11.00 tot 12.00 uur. De laatste uitzending voor de 'zo merstop' is vandaag geweest. Dit programma wordt zondag 28 juni tussen 11.00 en 12.00 uur herhaald. De eerste uitzending in het nieuwe seizoen is op woensdag 2 september, als vanouds tussen 11.00 en 12.00 In de informatiehoek in de hal van het gemeentehuis liggen enkele nieuwe brochures. Eén daarvan is getiteld 'Geregistreerd partnerschap'. Dit partnerschap is sinds 1 januari van dit jaar ingevoerd. Het is -net als het huwelijk- een wettelijk ge regelde en erkende samenlevings vorm. Het is bedoeld voor paren die niet kunnen trouwen -omdat zij van gelijk geslacht zijn- of die niet wil len trouwen. Zij kunnen hun verbin tenis formeel maken op een manier die vrijwel overeenkomt met het huwelijk. De brochure geeft er alle informatie over. Krantenkop: Hond waarschuwt bewoners voor keukenbrand. Zal wel Fikkie heten. Zijstraat van de Den Blieklaan: Vosstraat. Reptielenliefhebbers op het ver keerde pad. De politie had die reptielen min nende Nijmegenaren toch naar zo'n paddenpoel kunnen sturen? Praatpaal tijdens onweer: Gerom- melmarkt. Tabakorie aan de Tamboerijn: laat die inbrekers opkrassen. Soms gaan de sirenes. In Soest komen ze (erbij). Koninklijk Nederlands Meteoro logisch Instituut Soest. KN-MIS dus. Door alle bekeuringen die de poli tie de laatste tijd uitschrijft, zullen onderhand de bonnenboekjes ook wel op de bon zijn. Bent u al door uw vrouw opgezo- merd? Toontje-tik. Avondvierblaren. Nieuw gemeenteraadslid Borde- wijk (WD): "Mijn geloofsbrieven zijn goedgekeurd, terwijl ik toch al 35 jaar een bekende ben van de po litie." Op 't Hoogt: voor vakantiegangers en thuisblijvers. Kauwgomballenautomaat van de muur gerukt. Niet erg kies-keurig. Regentesselaan: insluiper heeft lak aan schilderwerk. Helderziende voorspelt aan de hand van oude paaseieren. Voorspelling: volgend jaar is het weer Pasen. Wildplassers op de kermis. Weer eens wat anders dan een rups- baan. Geen tekorten voor riolering in Soest. Nee, zeker niet als het om hemel water gaat. OBS-directeur Ankie Moerkamp in een interview: "M'n vorige Pamper was goed, maar de nieuwe is beter.

Soester Courant | 1998 | | pagina 21