i m pp klinkhamer W 30-50% KORTING Soesters krijgen eigen Binnenhof er van! Bouw Darthuizen start in maart '98 Ladg Spring field The Outpost Hil-ton herenmode Soester (39) ontkent verkrachting Visser ÖZEE33? ACTUEEL HOEBÉE 9 17 585 Voortaan eerst onderzoek naar kosten werk aan riool 'Hoop dat flessendief in de cel wat tot rust komt' Uitverkoop zomerkollektie Gevraagd .VAKANTIEBEZORGERS. EXTRA BELONING! PAGINA 2 WOENSDAG 24 JUNI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bodewes bouwt 10 sociale en 4 duurdere woningen in 't Hart w TROMP lig advies derhande- meer naar liensten! intet f 55,- ♦Van Den Brink: i Jarig? Twaalf villa's worden ingepast in bestaande groenvoorziening m w m m Om krediet-overschrijdingen te voorkomen Het blijft genieten! Van Weedestraat 4/8 Telefoon: 035 - 602 33 24 Officier eist anderhalf jaar gevangenisstraf Auto beschadigd door mammoethaspel in Soest voor de voor de maanden juni, juli en augustus Aanmelden: tel. 601 41 52 Man fietst rond met nep-pistool Auto vernield Auto gestolen Spreekuur van wijkagent en surveillant ^Specialist* SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn ■r 29 vestigingen, ruim ntwoordelijk zijn voor verking van glas voor Op onze vestiging in niteit met tieve systemen, pleiding afgerond op t beide benen in de aan. U bezit daarvoor Hing. ibineert dit met naar uw collega's in deze functie dient irschijnen van deze Saint-Roch Veromco genaars, vestigings- AB Soest. u ook contact opnemen •s, vestigingsmanager, 8104. I RG.GROTHESTRAAT55 TEL 035 - 601 2516 ok verkoop dinerbonnen en dakdekkersbedrijf 40 3764 AD Soest 15 - 603 25 16 JFSHUISVESTING BV RIJFSRUIMTE nburgweg 1 Je A 28. m2. m2 kantoor 1 20 m2. jimte van ca. 5m. i.m2 p.jr. |exd. BTW) 'tmw In oktober of november, enkele maanden na het zomerreces van het parlement, is het Binnenhof klaar voor de oplevering. Dan kunnen twintig tot dertig Soesters hun in trek nemen in hun eigen 'Kamer'. 'Binnenhof is de naam van het nieuwe straatje in 't Hart, dat in de hoek van de Nieuwstraat en de Laanstraat een plaatsje op de plattegrond van Soest krijgt. Of Wim Kok of Frits Bolkestein ooit de weg ernaar zullen vinden, is twij felachtig. Als vertegenwoordiger van de lokale regering was wethouder Bart Krol van volkshuisvesting, evenals een aantal toekomstige bewoners, vorige week woensdag wél ter plaatse om stil te staan bij het 'hoogste punt' van de veertien eengezinswoningen die Bode wes Bouw Soest (BBS) daar momenteel realiseert. Het project bestaat uit onder meer tien sociale koopwoningen met een gemid delde prijs van 200.000 gulden. Ze zijn door de gemeente toegewezen aan voor namelijk jongere Soesters. Dat geldt ook voor de vier duurdere woningen (ca. 300.000 gulden), al staat er daarvan nog één te koop. X EET-VILLA Het gemeentebestuur is erg blij met het project van betaalbare woningen. Als wethouder van volkshuisvesting komt Bart Krol op veel bouwplaatsen in Soest, waar hoofdzakelijk dure huizen komen te staan. "Daarom zijn we extra blij dat er ondernemers zijn die bereid zijn iets te realiseren voor mensen met een gewone beurs," aldus de wethouder. Dat BBS op de Binnenhof louter goed kopere woningen neerzet, was een voor waarde van het gemeentebestuur om een bouwvergunning af te geven. Het duurde ongeveer anderhalfjaar voordat overeenstemming was bereikt en de pro cedure kon worden afgerond. Bedrijvigheid in de Binnenhof, het nieuwe straatje in 't Hart. De woningen worden in het najaar opgeleverd. Foto: Goos van der Wilt Daartegenover staat dat op het terrein van Darthuizen twaalf luxe villa's mogen worden gebouwd (zie ook elders in deze krant). In dit project, waarbij ook Bo dewes is betrokken, hoeven geen goed kopere woningen te worden geïnte greerd, zoals tegenwoordig te doen ge bruikelijk bij (grotere) bouwprojecten. Het gemeentebestuur beschouwt de so ciale koopwoningen op de Binnenhof als compensatie. 0 MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. \rotyV IA/ w Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! 1 dagen per week geopend, Y 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188-Soest Restaurant "a la carte Riant terras in het bos Lunch Diner Receptie Vergaderingen en arrangementen Bruiloften en Partijen High tea en brunch Ruime parkeergelegenheid Voor meer informatie: Stephan Ott en Sebastian Ott, Peter Spier uw gastheren Vrijdag, zaterdag, zondag kinderkamer geopend. Soesterbergsestraat 122 3768 EL Soest Telefoon 035 - 601 27 06 Telefax 035 - 601 97 18 w?' T|"M' I Tientallen omwonenden van restau rant Darthuizen hebben zich woensdagavond laten voorlichten over het bouwplan van BBA. Op het terrein aan de Prins Hendriklaan komen twaalf villa's te staan. Het plan behelst acht alleenstaande en vier dubbele woningen. De kavels varië ren van 350 tot 900 vierkante meter. Vijf woningen worden gesitueerd aan de Prins Bernhardlaan en de Prins Hendri klaan. De overige zullen grenzen aan het binnenterrein. Als straatnaam is door het gemeentebestuur gekozen voor nii Darthuizen, zodat de naam van het res taurant bewaard blijft. Het restaurant blijft tot 1 januari 1999 open voor bruiloften en partijen (alleen op afspraak). Daarna gaat het gebouw tegen de vlakte. De ondernemers Bodewes en Van Asch van BBA verwachten dat de bouw in maart volgend jaar kan beginnen en dat aan het einde van 1999 de eerste bewo ners hun woning kunnen betrekken. De verkoop start waarschijnlijk in oktober van dit jaar. Over de prijzen van de hui zen konden nog geen mededelingen worden gedaan. J. Bodewes heeft ge zegd dat er ongeveer twintig belangstel lenden zijn voor de nieuwe villa's. Architect van het plan is de Soester Dick Renooy. Hij legde de buurtbewo ners uit dat het ontwerp wordt ingepast binnen de huidige groenvoorzieningen en de omliggende bebouwing. Volgens Bodewes waren de reacties van de om wonenden positief. In het najaar wordt nogmaals een informatieavond voor hen gehouden. Foto: Goos van der Wilt (boven): De alleenstaande villa's, ge zien vanaf de voor-, zij- en achterkant, (beneden): De dubbele woningen, gezien vanaf de voor-, zij- en achterkant. 11 mi w urnnr I i JfH |fl| W|f I Voordat de gemeente werkzaamhe den aan het rioolstelsel laat uitvoe ren, zal voortaan eerst een nauw keurig kosten-onderzoek worden verricht. Dat kost extra geld en tijd, maar moet voorkomen dat de kre dieten worden overschreden. Het voorstel van het College wordt ge steund door de raadsfracties, zo bleek donderdagavond tijdens een extra com missie vergadering onder leiding van Bart Krol. Hij was in april nog maar net aangetre den als wethouder of hij moest de raad meedelen dat vorig jaar 700.000 gulden meer was uitgegeven aan rioolwerk zaamheden dan was afgesproken. Zijn voorganger en partijgenoot Ries van Logtenstein, die geen lid meer is van de gemeenteraad, had dat verzwegen. Als er weer onder de grond moet wor den gewerkt aan de riolering, zal het College in het vervolg eerst geld aan de gemeenteraad vragen, waarmee een ex tern adviesbureau kan worden inge huurd. De deskundigen van dat bureau moeten dan tot op besteksniveau uitre kenen welk bedrag nodig is voor de be oogde werkzaamheden. Vervolgens zal het College de raad vragen dat bedrag beschikbaar te stellen. Deze methode is omslachtig, maar moet herhalingen van ongewenste krediet-overschrijdingen voorkomen. Metzo'n badpak schijnt de zon altijd! Natuurlijk laanstraat 67 b aam 035-5415588 "Ik hoop dat hij in de gevangenis een beetje tot rust komt", voegde de Utrechtse politierechter mr. C. van Linschoten donderdag aan zijn uit spraak toe. Van Linschoten veroor deelde een 30-jarige dakloze man, die in Soest bekend staat als de lege- flessendief tot vijf maanden gevan genisstraf. Naast het stelen van kratten met volle en lege flessen had de verdachte dit keer ernstigere delicten begaan. Hij bekende tegenover de politie woninginbraken in februari aan de Den Blieklaan en de Gerrit van de Veenstraat en twee fietsendiefstallen. Na verstekveroordelingen tot gevange nisstraffen van enkele weken in februa ri en maart van dit jaar was de maat vol voor officier van justitie mr. I. Hage. Ze zag weinig kansen voor de verslaafde verdachte en een lange onvoorwaarde lijke celstraf leek haar de enige oplos sing. Ook dit keer was de verdachte niet zelf op de zitting aanwezig. Zijn advocate mr. A. Holwerf gaf toe dat de situatie voor haar cliënt er hopeloos uitzag. Zij schetste het beeld van een man die door zijn verslaving van kwaad tot erger is vervallen. Hij heeft sinds kort weer een uitkering, maar daar is "van alle kanten" beslag opgelegd, vertelde zij. Holwerf vertelde ook dat haar cliënt de komende weken nog twee keer voor moet komen en zij vroeg om alle straf fen te combineren om hem in een keer een lange straf uit te laten zitten. Hol werf hoopte dat de man tijdens zijn de tentie een beroep zou doen op hulp. BAVt* GRILL Sc RESTAURANT V Onze In-de-wok geserveerde roerbak-gerechten? Onze regelmatig wisselende nieuwe specialiteiten? Onze ongeëvenaarde sparenbs? (al onze gerechten ook om af te halen) STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 5-6018252 ESPRIT M E X X JACKPOT B I A N C A "O J3 A'RTICLES CARTOON RIVER WOODS E.V.A. Tegen een 39-jarige Soester is don derdag voor de Utrechste rechtbank anderhalf jaar gevangenisstraf geëist. De man wordt ervan verdacht in januari een Amersfoortse vrouw te hebben verkracht. Volgens het slachtoffer had de man er in een Amersfoortse kroeg op gestaan dat hij haar met de auto naar huis bracht. In plaats daarvan reed hij echter naar een bos aan de Soesterweg in Amersfoort. Daar zou de vrouw zijn gedwongen tot orale seks en gemeenschap. De Soester ontkende op de zitting de beschuldiging. Hij meende dat het die avond allemaal net even anders was ge gaan. Zo zou hij de vrouw, die wat bier tjes gedronken had, een rit naar huis hebben aangeboden, omdat ze storend aanwezig was in de kroeg. "Ze verpest te de sfeer en ik ging toch net weg". Eenmaal in de auto was de verdachte Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag aan de Kastanjelaah een mammoetkabelhaspel, daar aanwe zig in verband met werkzaamheden, te gen een geparkeerde auto aangereden. De auto werd daarbij beschadigd. Aan gifte bij de politie deed een 46-jarige Soester. Een andere (lege) haspel was de rijbaan opgeduwd. De daders zijn spoorloos. enkel en alleen naar het bosperceel ge reden omdat de vrouw dringend moest plassen. Na een jointje te hebben ge rookt, had het twee weliswaar seks, maar met wederzijdse instemming, al dus de Soester. "Daarna heb ik aange boden om haar naar huis te brengen." De vrouw zou dit echter hebben gewei gerd. "Ze zat maar op de grond en wil de niet opstaan." De Soester vermoedt dat de Amersfoortse valselijk aangifte heeft gedaan uit boosheid, omdat hij uiteindelijk het wachten beu was en haar alleen achter had gelaten. Officier van justitie mr. R. Schoute hechtte meer geloof aan het verhaal van het slachtoffer. "Als ze zulke goede seks hadden, zoals de verdachte meent, waar om weigerde ze dan de rit naar huis?" Volgens Schoute had de man al vaker laten vallen best wel eens met de vrouw naar bed te willen. "Die avond zag hij zijn kans schoon." De officier vond het ook maar verdacht dat de Soester niet uit zichzelf naar het politiebureau was gegaan, terwijl hij wist dat de vrouw aangifte had gedaan. "Dat doe je toch als je onschuldig bent", meende Schoute. De Soester zei dit niet gedaan te hebben door een slechte er varing met de politie in het .verleden. Advocaat mr. A. Norenburg vroeg zich af of de Amersfoortse door de drank, het jointje en de medicijnen die ze slik te, wel wist wat er die avond was ge beurd. Volgens hem rammelden haar verklaringen aan alle kanten. "Zo zegt de vrouw de ene keer dat ze uit de auto is geduwd, en de andere keer dat ze zelf is uitgestapt." Ook dacht de advocaat dat zijn cliënt fysiek niet meer in staat is om twee keer kort achter elkaar klaar te komen, zoals de vrouw zegt. Norenburg wees er bovendien op dat de Soester later die avond nog naar'de kroeg had gebeld om naar de vrouw te informeren. "Hij maakte zich zorgen omdat hij haar alleen achter had gela ten. Dat doe je niet als je iemand net hebt verkracht." De advocaat vroeg om vrijspraak. De rechtbank doet op donderdag 2 juli uitspraak. Artishock, een paar maanden geleden, vrijdagavond 21.00 uur. De grote zaal is nog leeg. Aan de wanden hangen 25 witte plekken van één meter bij vijfen zeventig centimeter ongeveer. Deze ruimte is de mooiste tentoonstellings zaal van heel Soest. Heldere muren, een hoog plafond en grote kloosterramen die uitkijken op de achterzijde van dit voormalige Sint Jozefgesticht. Ik kan me nog herinneren hoe een aan tal artiesten vanuit de Gouden Ploeg deze ruïne kraakten in de zestiger jaren. De expositiezaal werd toen uitgebroken door de kunstenaars van Artishock on der leiding van de meest begaafde schil der/tekenaar uit ons dorp, Otto Prin sen. Tijdens zo'n chaotische sloopbeurt viel één van de Prinsjes door een gat van de liftkoker naar beneden. Het liep goed af. Beneden in het neo-gotische gebouw (1868) had Otto zijn atelier, waar zijn prachtige, surrealistische schilderijen ontstonden, die nu in het gemeentehuis hangen. Boven op zolder had Tine Andrea haar werkruimte en in de kelder zaten in die provotijd de Kabouters van de Oranje Vrijstaat. Het was een fascinerend gebouw met veel rommelige, geheimzinnege ruim tes, waar het Heilige Roomse leven van Soest nog in alle hoeken en gaten na- spookte. Er is veel in veranderd in die dertig jaar. Huize Sint Smeeing wordt nu bevolkt door een keurig museum en een nette cultuurvereniging. Ik weet nog dat Beatrix op uitnodiging van haar le rares Emmy Eerdmans een beeldenex positie kwam openen in de grote zaal en de gemeente in paniek de smerige tuin van die raddraaiers liet aanharken. Ge meentesecretaris Borreman weigerde de sociëteit te betreden, want AS had geen drankvergunning. 21.15 Uur. De thee is nog steeds gratis. Langzaam druppelen de leden van de tekenclub binnen. Het is een hecht stel van zondagsschilders en semi-profes- sionele doe-het-zelvers, die al jaren één keer in de week bij elkaar komen om model te tekenen. De openbare voorstelling kan beginnen. De "acteurs" installeren hun ezels, pak ken verf en kwasten uit en hullen zich in fraaie operatieschorten. Het model is vanavond een danseres, die boven op een tafel de meest elegan te en verstilde bewegingen maakt op moderne cd-muziek. De penselen en potloden tasten het papier af en lang zaam groeien de contouren uit tot een kleurig, figuratief lijnenspel. Soms pauzeren ze even, wordt de cd ge wisseld en rust de ballerina uit. Wie een tekening of schilderij af heeft, hangt zijn creatie op de open plek aan de wand en waagt een tweede poging. In de loop van de avond wordt het steeds drukker in de soos, waar enkele "storm vogels" levende muziek voorbereiden. Geleidelijk gaan de mechanische klan ken over in levende muziek. 23.00 Uur. Artishock swingt de pan uit. De tableaus zijn allemaal af. De exposi tiezaal toont op de muren een scala van danseressen, als een getekend ballet. Zo'n avond beleef je toch nergens. De sfeer is uniek. Mensen die tekenen en musiceren zijn vaak aardige, vredelievende mensen. Of zoals Shakespeare dichtte in De Koopman Venetië: De mens die geen muziek kent in zich zelf, Of niet ontroerd raakt door een mooi ac- coord, Is rijp voor list, vernielzuchten verraad. Zondagavond 21 juni, op de langste dag van het jaar, was het weer raak. Zie el ders in dit blad. Jan Visser De politie heeft zondagavond op de Den Blieklaan een 22-jarige Soester aangehouden, die daar rondfietste met "een op een pistool gelijkend voorwerp". Dat is in het kader van de vuurwapen- wet verboden. Waarom de man het nep- pistool bij zich had was onduidelijk. Hij was eerder al gesignaleerd op de Wiele waal. Onbekende daders hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag aan de Stadhou derslaan flinke schade aangericht aan een auto, die ze op z'n kant legden. Vol gens de politie moeten de daders dezelf de jongelui zijn die in die nacht de laat ste hele ruit van de telefooncel bij het Baarnsch Lyceum hebben vernield. Aan de Schaepmanstraat is in het afge lopen weekeinde een auto gestolen van een 43-jarige bewoner van de Thor- beckestraat. Het gaat om een lichtblau we Renault 19 met het kenteken TZ-49- HY. De wijkagent van Overhees en de Boerenstreek houdt voortaan spreek uur in dienstencentrum De Vijverhof. Hij zal worden afgelost of bijgestaan door een surveillant van de politie. De eerstvolgende keer is op maandag 29 juni en vervolgens om de twee weken, telkens van 14.00 tot 16.00 uur. De bewoners van Overhees en de Boerenstreek kunnen bij de wijka gent en/of de surveillant terecht voor allerlei zaken die in hun wijk spelen. Het kan gaan om burenruzies, la waaioverlast of bijvoorbeeld honden poep op straat. "Alles kan worden besproken," aldus een woordvoerster van de politie. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3