(NAAI O !N idvies Woonpassage Soest START OPRUIMING Soesters tevreden over publiekszaken Griftland College naar de beurs Zondag 28 juni Meubeldag van 11-17 uur Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Gilde start kaartverkoop feestavond Derde rijhal bij manege Eldorado ACTUEEL! WOENSDAG 24 JUNI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 Wij hebben het plan in de toekomst een huis te kopen en willen nu alvast een voorsprong op de hypotheek nemen d.m.v. het FUNDAMENTPLAN. Na twee jaar geeft ons dat al een besparing van zo'n 36.000,- CENTRAAL VOORLICHTINGSBURO Afdeling scoort gemiddeld ruim een acht bij enquête Maarten Voet en Jasper Brouwer beste beleggers fakanlie festival Étr/ LEE BOD V' O Middelman DETROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-602 28 71 '♦JÜTv*" Steenhoffstraat 58 Kaarten voor Golden Earring alleen via VW Wie vergelijkt leest de Soester Courant Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Inschrijven voor Hollandse Hits Festival via speciale bon Nu ook kleutergroepen, extra lessen en wedstrijden f.' Vrouw ontmaskerd door benzinespoor Service bij ^Schoemaker "EEN VOORSPRONG OP UW HYPOTHEEK" ion v.a. 7.500,- krijgt minima# weringsbeurt ondergaan, heeii eft een nationale autopas! d.groen m. rood t>leu j.grijs m. rood *ood *ed mica >lack m. *ood •ood j.blauw m. •ood •ed mica :urq. m. wit cwart •ood •ood nagenta m. cwart joud met. wit >!auw m. >lauw m. >lauw frijs m. bordeaux l.groen m. J.rood m. 1. blauw m. VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN BELEGGINGEN Bel gratis onze infolijn: 0800 - 0227477 en vraag naar de brochure. Soesters zijn over het algemeen te vreden over de afdeling publieksza ken van de gemeente. Met een ge middelde van ruim een acht mag de afdeling spreken van een prachtig rapport. De medewerkers waren niet op de hoogte van de enquête, waarvoor 258 burgers werden aan geschreven. Daarvan reageerden er 117 (45 procent) met het verzoek hun waardering voor de afdeling in cijfers uit te drukken. Voor wat betreft de openingstijden van pu bliekszaken werd gemiddeld een 7,88 gegeven. Een op de vijf klanten zou graag zien dat er naast de donderdag een tweede avondopenstelling komt. Uit de cijfers blijkt dat de burgers die voor een nieuw rijbewijs of paspoort of andere zaken bij publiekszaken aan kloppen, over het algemeen content zijn met de manier waarop ze worden gehol pen. Het klantenbegeleidingssysteem werd gewaardeerd met een 8,26. Over de wachttijd tussen het melden aan de receptie en het moment waarop men aan de balie terecht kan, bestaan weinig klachten. Op dit punt kreeg de gemeen te een 7,91 toegekend. Ook daarna wor den de klanten redelijk vlot tot snel ge holpen, menen de deelnemers aan de enquête. Zij gaven gemiddeld een 7,98. Op deskundigheid scoorden de mede werkers een 8,29, op klantvriendelijk heid een 8,44. Toen de geënquêteerden een algemeen oordeel moesten vellen over de dienstverlening van publieksza ken, rolde een gemiddelde van 8,16 uit de bus. Op de dinsdag krijgt publiekszaken de meeste klanten aan de balie. Spitsuur is het vrijwel dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. De afdeling publiekszaken is op werkdagen geopend van 8.30 tot 16.30 uur en donderdag tevens van 19.00 tot 20.00 uur. De dependance in Soesterberg is elke dinsdag en donder dag geopend van 14.00 tot 16.00 uur. Videopresentatie Een van de klanten zou het leuk vinden wanneer in de hal een doorlopende vi deopresentatie wordt gegeven over ont wikkelingen in Soest. Dat blijkt uit de algemene opmerkingen en/of suggesties die de burgers konden 'achterlaten' op het enquête-formulier. Anderen stelden voor een automaat voor koffie en thee te plaatsen en een centrale leestafel en een speelhoekje in te richten. Naast de complimenten waren er na tuurlijk minder positieve opmerkingen van klanten die niet helemaal tevreden zijn. Opvallend daarbij is dat meerdere keren het paspoort werd genoemd. Het ging daarbij om het bijschrijven van kin deren of het aanvragen van een nieuwe pas na vermissing. Eén iemand had vier keer heen en weer gefietst tussen zijn woning en het gemeentehuis. Hij vindt dat de gemeente van te voren moet aan geven wat de klant in zo'n geval alle maal moet meenemen. Eén burger is van mening dat de func tie van de medewerker aan de info-ba- lie, waar iedereen zich moet melden, meer inhoud moet krijgen. "Het komt op mij wat simpel over als een mede werker achter de balie stukjes uit een krant zit te knippen en gezellig met col lega's zit te praten," aldus de klant. Dat uitknippen gebeurt overigens voor het samenstellen van de knipselkrant van de gemeente. Iemand anders schreef: "Jammer dat de ballpoint van zo'n slechte kwaliteit is (vlekkerig). Misschien dat u hier wat aan zou kunnen doen door bijvoorbeeld een betere kwaliteit pennen aan te schaffen." Voor verbetering vatbaar is ook de verwijzing naar de info-balie, vinden twee mensen. Eén van de 117 deelnemers was bijzon der te spreken: "Dat was snel, 't leek 'n ambtenaar van de gemeente Soest wel." SAARN rood 7.950,- rood 8.950,- blauw 6.950,- rood 5.300,- wit 6.450,- zilver 9.100,- blauw 8.950,- blauw 5.200,- rood 8.950,- wit 5.100,- wit 5.750;- wit 4.750,- zilver 9.950,- zilver 7.450,- brons 8.950,- HATIS: ik brandstol! een aantrekkelijke oge korting lil 9.750,- 9.950, 11.750 11.950- 16.950.. 22.450,. 24.700, 26.750,. 3 2.950,. 012500 ALIST Call-opties, futures, obligaties, rloewel steeds meer mensen zich op de aandelenmarkt begeven, opties kopen en verkopen, is de beurswe- eld voor velen vooral ondoorgron delijk. Dat geldt niet meer voor de ongeveer 55 leerlingen van het jrriftland College die deelnamen aan de beurscompetitie van de Ra- Hbobank. J/ie zich in ieder geval wegwijs hebben gemaakt in de AEX index, fondsen en oersnoteringen zijn Maarten Voet en Jasper Brouwer. De zestienjarige klasge noten besloten mee te doen, omdat nensen in hun directe omgeving enige varing hebben met de handel in aan delen. /let de aankoop van enkele opties sloe gen ze in de eerste van tien weken een jrote slag. "We hadden mazzel," zegt daarten Voet over de winst van 50.000 ,ulden die hij en zijn compagnon maak- en. "Daarna zijn we meer gaan spreiden en hebben we belegd in grote fondsen van bijvoorbeeld de ABN Amro en Ahold, zodat we minder risico liepen. We vonden de winst wel genoeg," vult Jasper Brouwer aan. De winst van het tweetal, dat zich af en oe liet adviseren door deskundige ken- öissen, daalde uiteindelijk tot 25.000 ïlden, maar de twee havo 4-scholieren pieken binnen het Griftland College de beste zaken te hebben gedaan. Adri Grift - financieel adviseur van de orga- Adri Grift (links) van de Rabobank niserende Rabobank die als zelfstandi- overhandigt de winnaars Maarten Voet ge coöperatie overigens zelf niet beurs- en Jasper Brouwer de eerste prijs. Rechts genoteerd is - kwam donderdagmiddag docent economie Luitjes. met cd-bonnen, cd-roms en pennen naar het schoolgebouw aan de Noorder- weg. Ook voor de teams die tweede, derde en vierde werden, had ze prijzen meegenomen. Uitstapje En in oktober zal zij met haar collega Dick Geersing de 55 leerlingen van het Griftland College begeleiden tijdens een bezoek aan de beurs in Amsterdam. Dat uitstapje wordt hen aangeboden door de Rabobank Soest-Baarn die in verband met het honderdjarig bestaan extra werk maakte van de beurscompetitie. "Wij vonden het leuk om de lokale betrok kenheid te bevorderen," aldus Adri Grift. Ook leuk en opmerkelijk vond ze de manier waarop de Soester middelbare scholieren te werk waren gegaan. "Je hebt ook altijd een paar vakmensen er tussen, die op een bank werken en voortdurend kunnen kijken hoe de stand van zaken is. Als je dan ziet hoe leuk de scholieren, in de beperkte tijd en kennis die ze hebben, inspelen op de1 ontwikkelingen en bijvoorbeeld beleg gen in ING-fondsen, die het erg goed i doen, vind ik dat knap." Het was de vijfde keer dat de beurscom petitie werd gehouden. De populariteit neemt toe volgens Adri Grift. Econo- Foto: Goos van der Wilt mie-docent Luitjes van het Griftland College heeft die tendens ook ook op school gesignaleerd. Vorig jaar deden zes teams mee, nu waren dat er zeven tien. Dit jaar maakten 18.399 Nederlanders gebruik van het speciale programma op Internet, waarop kon worden meege speeld. Iedereen kreeg een fictief start kapitaal van 300.000 gulden. Behalve voor scholieren waren er categorieën voor studenten, particulieren en mede werkers van de Rabobank. Landelijk waren er 1.506 scholieren die meede den. Maarten Voet en Jasper Brouwer zijn terug te vinden op de 224ste plaats. Als ze achttien zijn, zullen ze vast en zeker wel eens iets in aandelen doen, maar niet beroepsmatig. Maarten wil bouwkunde gaan studeren en Jasper denkt nog na over zijn toekomstplan nen. De uitslag op het Griftland College: 1. Jas per Brouwer en Maarten Voet, 2. Roder van Arkel, Linda Kromhout, Yu Chao Tung en Roelfïna Visser, 3. Harry Suik en Lucas T\vil- lert, 4. Sandro Pericas en Lourens van Pop- pel. 7 0 0 0 m 2 COMPLEET WOONPLEZ zoek naar een nieuwe an moet u zeker eens bij Soest rende laan kijken. :ollektie in vele prijsklassen. hien nog belangrijker is, >er Soest krijgt u een idvies over inbouw- ir en over de installatie :uken. ekerheid en vertrouwen_ een echte keukenspecia- erwachten. rom naar Schipper Soest, u een nieuwe keuken en moet u zeker 'er Soest geweest zijn. NbOSTRIEWEG üj WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035 - 60110 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Teilefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. voor particulieren en bedrijven Wie op donderdag 27 augustus het concert van de Golden Earring in Soest wil bijwonen, kan alleen via de VW en enkele voorverkoopadres sen een toegangskaart bemachtigen. Een entreebewijs kost 25 gulden. De verkoop start op woensdag 1 juli. Wie reeds heeft gereserveerd kan de kaart(en) vanaf die datum afhalen. De kaartverkoop duurt voorts zolang de voorraad strekt. De andere voorverkoopadressen worden volgende week in deze krant bekend gemaakt. Met de Golden Earring hebben de organisatoren een top-act in huis ge haald. Barry Hay en consorten vor men al decennia lang een van Neder lands meest populaire bands. Het Groot Gaesbeeker heeft de groep kunnen vastleggen dankzjj de samen werking met C-drie, de Plattelands- genotsknotsen, de stichting Balans en de RKJS. Huurprijs 750,- per maand Vraagprijs ƒ369.000,- kosten koper SOEST-ZUID Ca. 85 m2 droge opslagruimte met keuken en toilet, ver warming d.m.v. gevelkachels, eigen energiemeters. Wiardi Beckmanstraat 322 SOEST Op mooie lok. gel. hoekw, tuin op ca. 400 m2 grond> Koninginnelaan40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 VBO L Infcmel: HI7P://WWW.KHN.Nl Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft de kaartverkoop voor de feestavond op zaterdag 29 augustus gestart. Mensen die het Hollandse Hits Fes tival willen bijwonen, kunnen zich inschrijven via de bon die elders in deze krant is afgedrukt. De bon moet vóór zaterdag 11 juli worden opgestuurd. Per persoon mag maximaal één bon worden ingestuurd, waarmee vier toe gangsbewijzen kunnen worden gereser veerd. Een entreebewijs kost 15 gulden per stuk. Zolang er kaarten in voorraad zijn, worden deze gereserveerd. De aan vrager krijgt na 14 juli zo spoedig mo gelijk bericht wanneer en waar hij de bestelde tickets tegen betaling kan op halen. Indien de entreebewijzen die dag niet worden afgehaald, vervalt de reser vering. Het Hollandse Hits Festival bestaat uit optredens van verschillende Nederland se artiesten. Koos Alberts, Jacques Herb, Arne Jansen, de gezusters Tim merman (de dochters van Gert en Her- mien) en de Frontline Showband ver schijnen op 29 augustus op het podium van de feesttent op het gildeterrein de Blaak aan de Ferdinand Huycklaan. De combinatie van deze artiesten heeft op andere locaties al garant gestaan voor geslaagde feestavonden. Koos Alberts. Volksspelen De animo voor de Volksspelen op zater dag is zo groot, dat ieder jaar teams te leurgesteld moeten worden, omdat ze niet meer kunnen meedoen. Daarom heeft de commissie van deze activiteit besloten dat er 72 in plaats van zestig ploegen kunnen deelnemen. Het aantal Met de tweede overdekte rijhal heeft manege Eldorado aan de Bos straat de mogelijkheden voor een groeiend aantal ruitersportliefheb bers aanzienlijk vergroot. Hierdoor kunnen meer en extra lessen en wedstrijden worden gegeven en is de wachttijd verkort van negen maan den tot een maand. Eldorado beschikt nu over drie bakken, zoals dat in het paardenjargon heet. De grote overdekte hal voldoet met afme tingen van 20 bij 40 meter aan de offi ciële wedstrijdmaten. De nieuwe hal meet 15 bij 30 meter, terwijl de buiten- bak 30 bij 50 meter is. De familie Kraay van de manege aan de Bosstraat is zeer content met de uitbrei ding van de capaciteit. Jan Kraay jr.: "In de nieuwe bak kunnen we beginners aan de longe en in privélessen de eerste be ginselen van het rijden bijbrengen, waar na zij kunnen doorstromen naar de groepslessen. De wachtlijst is terugge bracht en we kunnen nieuwe activiteiten ontplooien." De meest opmerkelijke nieuwe activiteit zijn de kleuterlessen. "De bestaande ponylessen beginnen bij een leeftijd van zeven jaar, maar nu kunnen we kinde- ren al vanat hun derde jaar vertrouwd maken met de omgang met zo'n groot dier. Tegenwoordig weet bijna niemand meer van hoe je met een paard moet omgaan en hoe het reageert. Kinderen weten vaak meer computerspelletjes dan van de levende natuur. Ook de li chamelijke ontwikkeling kan daaronder lijden. Veel kinderen zijn stijver en pas siever dan voorheen, toen buiten spelen nog heel gewoon was en computer- en televisie-oogjes niet voorkwamen," al dus Kraay jr. Rustgevend "Omgaan met een pony, het dier verzor gen en erop rijden maakt een kind so ciaal voelend en is tegelijkertijd rustge vend en ontspannend. Bij gehandicap ten is dat bijvoorbeeld duidelijk te mer ken: een half uur paardrijden ontspant hen meer dan drie uur fysiotherapie." Via mond-tot-mondreclame zijn inmid dels vijf kleutergroepen van maximaal acht kinderen gevormd bij Eldorado. De lessen duren een half uur. Een belang rijke voorwaarde is, zegt Kraay jr., dat een van de ouders of een andere ver trouwde volwassene naast de pony mee- loopt. Andere voordelen van de nieuwe rijhal In de nieuwe rijhal van Eldorado kun nen ook kleuters ponyrijden. Foto: Goos van der Wilt zijn dat er voortaan kinderpartijtjes (met onder meer ponyrijden) kunnen worden gehouden en dat pensionklanten meer tijd hebben om te rijden. "En zelf heb ben we meer ruimte om paarden af te richten tot betrouwbare rijdieren, waar we met een gerust hart onze klanten op kunnen laten rijden," vertelt Kraay jr. Hij heeft de leiding over de paardrijles sen, zijn aanstaande vrouw Marianne over de ponylessen en Kraay sr. organi seert de menlessen en -weken. Onder hun supervisie werken de instructeurs die allen gediplomeerd zijn of in oplei ding voor een of meer diploma's. Opening Eldorado verhuurt de nieuwe rijhal ook. Dat is al eens gebeurd voor een ezel- hengstenkeuring en wedstrijden en trai ningen van hondenverenigingen. De nieuwe rijhal wordt zaterdag 28 juni op feestelijke wijze officieel geopend. Be langstellenden zijn vanaf 20.00 uur wel kom bij manege Eldorado aan de Bos straat. Arne Jansen. spelen is uitgebreid naar twaalf. Op dit moment is nog een beperkt aantal plaat sen beschikbaar. Ook het Volkspaardenfeest dreigde uit zijn voegen te barsten vanwege de over weldigende belangstelling onder ruiters en amazones. De Warmbloed Paarden- fokvereniging Eemland, die het Volks paardenfeest organiseert, heeft om die reden maatregelen moeten treffen. Af gesproken is dat dit jaar voornamelijk de jeugd in actie komt. Om het program ma beheersbaar te houden, zullen min der volwassenen aan bod kunnen ko men. Programma De Gildefeesten worden gehouden van maandag 24 tot en met maandag 31 augustus. Traditioneel wordt 'afgetrapt' met een wandel- en een fietstocht en een hardloopwedstrijd. Op donderdag 27 augustus treedt Golden Earring op in de feesttent (zie kader bij dit artikel), de vrijdagavond is bestemd voor de gilde- leden en de feesten bereiken hun hoog tepunt in het weekeinde met de eerder genoemde Volksspelen, het Volkspaar denfeest, de diverse schietwedstrijden, activiteiten voor de kinderen en de feestavonden. Op maandag 31 augustus worden 's middags honderden ouderen onthaald met een speciaal programma. Voor inschrijving entreekaarten Gildefeesten zie bon op pag. 18 De politie heeft vorige week op de Speenkruidstraat een 41-jarige Soesterse aangehouden, die op de Koningsweg een aanrijding had gemaakt met een lantaarnpaal. De politie kwam haar op het spoor door een benzinespoor vanaf de plek des onheils. De vrouw bleek gedronken te hebben en kreeg daarvoor een boete van 900 gulden. Verder kreeg ze nog een proces-verbaal wegens het doorrijden na een aanrijding. Afmeer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eHpert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5