D °/o HOE KOM IE AIS SIUPEMT ROND MET IE BUDGET..? Til 1 O eft deze 'singen in knallende i breed elen voor WCES. Rskates 'JHANDËL (t WANDEL "Oosters weekend" bij 't Vaarderhoogt k spörtsp^1^' Soester Onderlinge aruóhocK I Nieuwe schoonheidsitems bij Studio Stance Andeweg fi De dreigende vloek van de boeddha uit Soest... Werk aan de weg in Soest r ®a WOENSDAG 24 JUN11998 SOESTER COURANT 84 *>"- m COLLECTIE^ MMAAL PR USD L^ünu299,. 339,-| 349,- 4^ünu 389,-| A.s. zaterdag en zondag PAGINA 9 Permanente make-up, ontharing, airbrush Boormachine weg Apotheken'Eemland' slaan handen ineen (door niet teveel uit !lgc^J39,- 149,-1 ^^185,- 59C_nu2l9£-| i£^_nu_245,- J ,9'- nu te geven natuurlijk) Assurantiekantoor Deelen Vi Wi De LAAGSTE PREMIE en toch extra uitgebreid verzekerd, inclusief glas! Bij voorbeeld: Opstalverzekering steen/hard Opstalverzekering steen/riet Fl. 0,80 o/oo Fl. 2,25 o/oo Inboedelverzekering steen/hard Fl. 1,40 o/oo Inboedelverzekering steen/riet Fl. 2,25 o/oo natuurlijk bij: VOOR AL UW VERZEKERINGEN, FINANCIËLE DIENSTEN, HYPOTHEKEN EN PENSIOENEN Soesterbergsestraat 26 te Soest, tel.: 6029060 VAN 129,- NU fUJlCOLOR 3 PAK NU SWAGER 'Unagi' The Covenant bedreigt jeugd Wim van lloorn BOUWBEDRIJF SOEST HVQB inten aan uw wensen. stal- RADSON De Comfortmakers ing- v00r In het weekend van zaterdag 27 en zondag 28 juni is 't Vaarderhoogt i onderhevig aan een heuse cultuur schok: Oost-Azië doet haar intrede in Soest. Onder de naam "Een oos ters weekend in Soest", wordt een enorm oosters spektakel georgani seerd. De zomer is begonnen en de vakantie periode breekt weer aan. Om het zo merse vakantiegevoel goed wakker te maken, trakteert 't Vaarderhoogt haar bezoekers op een uitje. Op deze wijze wil zij haar bezoekers bedanken voor het vertrouwen en de betrokkenheid bij het tuincentrum. Na het gigantische suc ces van de oosterse dag vorig jaar heeft het tuincentrum besloten er weer een oosters festijn van te maken, maar dit keer een heel weekend! Op dit al bijna traditionele feest zal het tuincentrum bijna niet meer te herken nen zijn, bij binnenkomst bevindt men zich meteen in een andere wereld. De mensen van 't Vaarderhoogt hebben heel hard gewerkt aan deze metamorfo se en voor deze bijzondere dagen aller lei oosterse specialiteiten naar Soest ge haald. Het worden gezellige dagen met veel kijk- en doeplezier. Oosterse markt Op deze markt staan veel leuke kramen met allerhande oosterse artikelen, waar onder typisch Thaise en Birmaanse ar tikelen, maar ook Indonesisch houtsnij werk, Boeddha's uit Thailand, Djokja zilver uit Indonesië, woondecoraties, batik mode, edelstenen en nog veel meer. Een gezellige markt met volop oosterse sfeer. Demonstraties Men kan zien hoe de typisch Thaise bloemenslingers en -kransen, genaamd "Garlands" worden gemaakt door Thai- landkenner Bussaya Lertvilai. Natuurlijk zijn de "Garlands" ook voor de verkoop beschikbaar. Oosterse dans en muziek Een echte Balinese danseres zal, onder het genot van oosterse klanken, de wel- komstdans en de pauwendans uitvoe ren. Bij het zien van deze authentieke en sierlijke bewegingskunst zal men even vergeten dat we nog steeds in Soest zijn. Speciale aandacht voor... Pentjac silat is een fascinerende Indone sische zelfverdedigingskunst. Het is vrij zeldzaam dat deze oosterse kunstvorm in het openbaar vertoond wordt. Deze bijzondere demonstratie is dus een aan rader voor iedereen. Culinaire hoogstandjes Om de oosterse sfeer echt te proeven heeft 't Vaarderhoogt de Thaise en In donesische keuken naar Soest gehaald. Geheel in stijl wordt het authentieke oosterse eten bereid, een absolute must voor de lekkerbekken. De overheerlijke exotische drankjes en frisse fruitcocktails maken van deze dagen een heus zomer- festijn. De beste manier om een korte vakantie naar Oost-Azië te maken is dus een be zoek aan tuincentrum 't Vaarderhoogt. Aan de Dorresteinweg 72b kan men in het weekend van 27 en 28 juni (van 10.00 tot ca. 17.00 uur) een onvergete lijke dag beleven. Epilscan Een tweede ontwikkeling is het perma nent en pijnloos ontharen met behulp van de bio-elektronische Epilscan. Per keer kunnen 40.000 haren behandeld worden. Er komen geen naalden aan te pas en dus is de methode geschikt voor gezichts- en lichaamsontharing zonder littekens. Ook couperose en steeltjes wratten kunnen met succes behandeld worden. Afhankelijk van het type beha ring telt een ontharingskuur ca. 15 a 19 behandelingen. De prijs hangt af van het te behandelen gebied. De behandeling van dë bovenlip kost bijvoorbeeld ca. f 30,- per behandeling, exclusief gel. Airbrush Airbrush is de nieuwste vinding op het gebied van nagellak. Daarmee kunnen de nagels niet alleen prachtig gelakt worden, maar ook kunnen er figuren op de nagels worden aangebracht. Voor een feestje zijn bijvoorbeeld panterprints, dolfijntjes etc. heel geschikt. Tot de mogelijkheden behoort ook een prach tige "French Manicure": rose nagels met een wit randje, speciaal voor bruidjes, met een prachtig "natural" effect. Air brush is er vanaf f 12,50 per set. Wie belangstelling heeft kan voor deze nieuwe schoonheidsitems terecht bij Stu dio Stance Andeweg, Vosseveldlaan 47, tel. 6012013. nheidsspecialiste Stance An deweg volgt de nieuwste ontwikke lingen in haar vak op de voet. Dat moet ook wel, zegt ze, om kwaliteit te kunnen bieden in een beroep dat ook in deze regio zo ruim voorhan den is. Door gespecialiseerde scho ling kan ze die hoge kwaliteit waar borgen. Öat heeft onlangs geleid tot de introduc tie van een drietal nieuwe items in de schoonheidssalon aan de Vosseveldlaan: permanente make-up, permanente (pijnloze!) ontharing en airbrush nagel lak. Stance Andeweg is een van de wei- nigë schoonheidsspecialistes die "in ei gen beheer" permanente make-up kan en mag aanbrengen. Deze vorm van make-up garandeert een blijvende ver siering in de huid, maar niet zo defini tief als bijvoorbeeld een tatoeage. "Tat- tdo's" worden aangebracht in het onder huidse vetweefsel, bij permanente n^ake-up gaat het niet dieper dan de o^per- en lederhuid. fff minimale houdbaarheid is zes jaar. lanente make-up verdwijnt nooit naai, maar is een ideale manier om jurlijke lijnen te benadrukken en itueel ook kleine correcties aan te igen. De methode is o.a. geschikt voor wenkbrauwen, eyeliner en lipcon- touren. Stance werkt uitsluitend met de rij|dernste digitale apparatuur, die zorgt voor een zeer nauwkeurig en regelma- tigjresultaat. Verkleuren behoort tot het verleden en de methode is, omdat Stan- öffliitsluitend met geregistreerde verdo ving werkt, nagenoeg pijnloos. De prijs van een behandeling is vanaf f 295,-, de handeling is gratis. Uit een tuinhuisje aan het Claroenste- kerpad is vorige week een boormachine ontvreemd. Aangifte bij de politie deed een 41-jarige Soesterse. Patiënten van Ziekenhuis Eemland hoe ven bij ontslag uit het ziekenhuis tegen woordig geen recepten meer mee te ne men. Het Geneesmiddelen Communi catie Centrum Eemland (GCCE), een nieuw samenwerkingsverband van me disch specialisten en apothekers van Ziekenhuis Eemland met huisartsen en apothekers in de regio, verleent een nieuwe service. Vóór ontslag faxt het ziekenhuis de re cepten door naar de apotheek van de patiënt. De apotheek zet de medicijnen klaar en de patiënt kan ze zonder recept afhalen. Na de in juni 1998 afgeronde proef op de afdelingen hartbewaking en cardio logie wordt de nieuwe methode nu op alle afdelingen van Ziekenhuis Eemland ingevoerd. De verbeterde communicatie tussen apotheken en ziekenhuis werpt ook vruchten af bij spoedopname in het ziekenhuis. Veel mensen kunnen op zo'n moment niet benoemen wat ze al aan medicatie gebruiken of weten de dose ring niet. De familie moet in zo'n geval eerst de medicatie ophalen en hier gaat tijd mee verloren. Daarom sturen de Amers- foortse apotheken nu, na een telefoon tje van het ziekenhuis, het medicijnen overzicht door. De arts beschikt hier door meteen over de juiste gegevens. Alle apotheken in de regio Eemland werken mee. Naast het versturen van informatie bij opname- en ontslag organiseert het GCCE ook regelmatig "transmuraal farmacotherapie overleg", waarin apo thekers, huisartsen en specialisten af spraken maken over geneesmiddelen voorschriften. De wijze waarop dit over leg wordt ingevuld in de regio Eemland is uniek in Nederland. Het Geneesmiddelen Communicatie Centrum Eemland is een "dochter" van het Medisch Coördinerend Centrum Eemland. Vanuit dit centrum worden verschillende initiatieven geïnitieerd, die de samenwerking tussen eerste- en tweedelijns zorg in de regio ondersteu nen. Deze samenwerking is van groot belang om een continuüm van zorg voor de patiënt te garanderen. Deze metho-1 de van werken past in de aanbevelingen van het rapport: "Farmaceutische zorg door arts en apotheker" die de Raad voor de Volksgezondheid en Zorg dit vooijaar aan minister Borst van Volks gezondheid deed. Het rapport wijst op het belang van verbeterde samenwer king tussen apothekers, medisch specialisten en huisartsen. Aanbieding;* geldig zolang**® voorraad «reW- Als student moet je keuzes maken, want zo ruim zijn je financiële middelen vaak niet. Wat doe je bijvoorbeeld op het gebied van verzekeringen. Hoe je het ook wendt of keert, je kunt niet zonder. Assurantie kantoor Deelen heeft voor jou dé oplossing; De studentenverzekering verzekert |e optimaal voor 'n betaalbare pri|s Binnen dit pakket zijn de basisverzekeringen opgenomen waar je gewoon niet zonder kunt. Dit pakket bieden we aan voor een lage premie. Een premie die past bij jouw budget Met de studentenverzekering afgesloten bij Deelen hoef jij je wat verzekeringen betreft in ieder geval geen zorgen meer te maken. Wil je meer informatie over de studentenverzekering, vul dan de coupon in en stuur deze (zonder postzegel natuurlijk) naar Assurantiekantoor Deelen, Antwoordnr. 56,3760 WB Soest. Maar je kunt ook gewoon even bellen voor meer informatie |a, Ik wil graag maar informatie over da studentenverzekering Naam telefoon bel mij voor een afspraak stuur mij uw documentatie Stuur deze coupon (zonder postzegel natuurlijk) naar Assurantiekantoor Deelen, Aritw.nr. 56,3760 WB Soest Soesterbergsestraat 43,3768 EB Soest, telefoon (035) - 6031455 telefax (035) 6027624 Internet www.deelen.nl "De dieven zullen in elk geval alle geluk van de wereld nodig heb ben." Zo reageert Harm Heinen, directeur van 't Vaarderhoogt, op de diefstal van een boeddha beeld uit het tuincentrum aan de Dorresteinweg. A.s. zaterdag en zondag is er een "oosters" weekend bij 't Vaarder hoogt. Het zittende boeddhabeeld - 60 centimeter hoog, van hout en bekleed met een soort bladgoud - zou daarbij een belangrijke decora tieve rol spelen. Onverlaten hebben het beeld echter in het afgelopen weekeinde gestolen. Volgens Harm Heinen hebben de dieven zich daarmee een groot risico op de hals gehaald. "Een boeddha brengt geluk. Volgens de boeddhis tische overlevering is het echter wel zo datje een Boeddha moet krijgen; je mag hem dus niet zelf aanschaffen en natuurlijk al helemaal niet stelen, anders brengt hij zeker geen geluk." ISsUBÖSrV Het boeddhabeeld werd gestolen uit dit prieel op het tuincentrum. Het beeldje, dat sinds enkele maan den in het prieel op het tuincentrum prijkte, werd vrijdag j.1. met bepaal de ceremoniën ingewijd. Daarna is het ontvreemd. Hoewel zelf geen boeddhist is Harm Heinen verbijs terd over het gebrek aan respect voor het beeld en de boeddhistische cul tuur en godsdienst, waarvan het een uiting is. "Zoiets steeLje niet. Het is ongeveer hetzelfde als iemand ergens een kruisbeeld steelt. Dat gaat mijn pet te boven." De diefstal kan voor de dader(s) ove rigens nog een bijzonder staartje krij gen, aldus Heinen. Hij gaat welis waar niet zo ver dat hij voorspelt dat de boeddha zélf wraak zal nemen en de daders in het verderf storten, "maar laat ik het zo zeggen: ze zul len al het geluk van de wereld nodig hebben..." De volgende werkzaamheden zijn ge pland: Bij de nieuwbouwwoningen van de Chalonhof wordt de definitieve bestra ting aangebracht. Voltooiing van de werkzaamheden is gepland half augus tus. Op de Energieweg tussen het Wete ringpad en de bocht wordt de bestrating opnieuw aangebracht. Doorgaand ver keer is niet mogelijk. Ook wordt gestart met het opnieuw bestraten van de In dustrieweg tussen de Energieweg en Dorresteinweg. Dit werk is vermoedelijk eind juni afgerond. Op de Koningsweg zal het fietspad tussen de Vrijheidsweg en de Dorres teinweg opgebroken worden. Het fiets pad wordt veranderd in rood asfalt. Het voetpad wordt herstraat met grijze te gels. De werkzaamhedert zullen in week 25 beginnen en in week 28 worden vol tooid. De Maatweg wordt in fases herbes- traat. In week 26 zal de Soesterbergsestraat in het kader van de herinrichting op nieuw geasfalteerd worden. Tijdens de werkzaamheden zal het verkeer worden omgeleid. De rijbaan van de Ossendamweg, vanaf de Soesterbergsestraat tot de Ei kenlaan, is tot half juli afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Indien nodig wordt het fietsverkeer in beide richtin gen over één van de beide fietspaden geleid. Het autoverkeer uit de richtingen Amersfoort en Soesterberg wordt via de Kerkstraat, Torenstraat, Middelwijk straat, Steenhoffstraat en de Dalweg geleid. Om een onevenredig grote belasting van de Eikenlaan te voorkomen wordt de Eikenlaan tussen de Ossendamweg en de Buntweg afgesloten voor alle ver keer, uitgezonderd lijnbussen, taxi's en aanwonenden. De afeet- en afhaalplaats bij het station Soest-Zuid is uitsluitend als taxistandplaats te gebruiken. Het af zetten en afhalen van treinreizigers kan plaatsvinden via de route Eikenlaan- Buntweg-Schoutenkampweg en op de parkeerplaats aan de Bosstraat. De po litie zal intensief controleren op de na leving van de regels en streng optreden tegen overtredingen. Tijdens de afsluiting van de Ossen damweg wordt het éénrichtingverkeer in de dr. 's Jacobstraat opgeheven. Overwegen Voor het vernieuwen van de bielzen en de rails zijn de volgende spoorwegover gangen op de daarbij vermelde nachten tussen 0.30 en 6.00 uur gesloten voor alle verkeer. Overweg Veldweg: woensdag 1 op don derdag 2 juli; Overweg Kaasfabriek: zondag 5 op maandag 6 juli; dinsdag 7 op woensdag 8 juli. FUJIFIÜW ADVANTIX 1 oOO Automatische APS compaclcamero Auto-flits met rode-ogen reductie 3 fotoformoatinstellingen SUPERIA 200-24 SPE C 'fbtorrJT&i „FOTO-VIDEO VAN WEEDESTRAAT 85 - SOEST 035 - 601 39 17 CIIPE Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 I Zaterdag 27 juni Bluesnight met The Bluesscatters Blues uit Holland, dat zijn de The Bluesscatters in optima forma, ontstaan uit een aantal blues-sessies in het Haag se Muziekcentrum OLS. Deze vier mu zikanten hebben in korte tijd een goede live-reputatie weten op te bou wen, met als resultaat dat zij reeds me nig keer als backing band met diverse artiesten hebben gewerkt, o.a. met de Australische slide-gitarist Dave Hole. In november 1996 kwam hun live-cd "Mean Mistreater" uit, opgenomen op diverse locaties in Nederland. Als de namen Willy Dixon, Muddy Waters, Howlin'Wolf en Vaughan je bekend voorkomen, dan moet je The Bluesscat ters zeker gaan horen en zien, de "Roots" en inspiratie komen vooral hier vandaan. De bezetting: Jean-Paul Verdijk, gitaar en zang; Rolf v.d. Kwartet, drum; Mar- co Goedhart, bas; Michel Teeuwisse, harmonica. Aanvang 22.00 uur. Entree f 12,50. Voorverkoop: zaterdag 27 juni 14.00- 15.00 uur. Maandag 29 juni Yamashita, een gerespecteerd kantoor klerk, wordt door een anonieme brief schrijver gewaarschuwd dat zijn vrouw hem bedriegt tijdens zijn nachtelijke vis- tochtjes. Inderdaad treft hij het overspe lige paar in een niet mis te verstane omstrengeling en in koelen bloede ver moordt hij zijn vrouw en haar minnaar. Vervolgens meldt hij zich bij de politie, uiterlijk nog even onbewogen. Als hij na acht jaar wegens goed gedrag voorwaar delijk vrij komt, begint hij zijn nieuwe leven in gezelschap van de paling uit de gevangenisvijver, met wie hij bijzonder contact heeft. Hij opent een kappers zaakje en redt op zekere dag een sterk Vrijdag 26 juni De zomerbreak komt in zicht. Dit is dus hét moment om nog wat spetterends te organiseren. Vrijdag 26 juni zal de Am sterdamse swamprockformatie "The Covenant" de jeugd in Artishock bedrei gen met een onvervalst Underground- geluid. The Covenant is met name bekend in de regio Amsterdam. Dat neemt niet weg dat zij in het voorprogramma van o.a. Pearl Jam, Thelonious Monster, W. A.S.P. en The Tragically Hip hebben mogen spelen. Niet voor niets zijn ze door het meest toonaangevende mu ziekblad "Oor" bestempeld als "De laat ste échte undergroundband!" De vijf mansformatie, beïnvloed door The Cult, Danzig, Alice in Chains en Masters of Reality, staat bekend om zijn interactie met het publiek. Dit geeft garanties voor een wervelende show. Ben je bang om de zomer te starten zon der het voorgevoel? Kom dan vrijdag 26 op zijn echtgenote lijkende vrouw na een zelfmoordpoging. Deze Keiko komt hem helpen in zijn winkel en al snel is het duidelijk dat iets hen bindt. Uiterst behoedzaam gaan de twee met elkaar om; zonder het oeverloze geleuter waar in Westerse filmpersonages zich maar al te vaak verliezen, ontspint zich een ver houding waarin twee mensen met "een verleden" een gedeelde toekomst op bouwen. Tenslotte zal de aal, aanvanke lijk Takuro's enige metgezel, in vrijheid zijn eigen weg gaan. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,00, CJP/65+ f 7,00. Reserveren op maandag van 09.00 tot 12.00 uur, tel. 035-6019577. Agenda juli: ma. 6 Dead man ma. 13 Small Faces ma. 20 La Promesse juni vanaf 21.00 uur langs bij Artishock aan de Steenhoffstraat 46a. De entree is f 7,50. Leden betalen f 5.00. Dit mag geen bedreigende prijs zijn. Sinds 1963 r«i nvob M Bouwgorant MEER DAN 35 JAAR EEN BEGRIP IN DE BOUW NIEUWBOUW VERBOUW RENOVATIE LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST - TEL. (035) 601 50 73 ONDERHOUD FAX (035) 601 74 96

Soester Courant | 1998 | | pagina 9