Drukte bij afscheid leerkrachten BEZORGERS GEVRAAGD 0800 0230351 Hidde Jansen een dag een echte Vil Y HBBflil Bakker spacecake moet boeten WV Soesterberg in trek Museum toont verborgen vliegtuigen in expositie 300 Squadron in de prijzen .7 V [unstuitleer ibibliothee Kunstbus gaat weer rijden Scholen vallen in de prijzen Gratis adv WOENSDAG 1 JUL11998 Receptie Carolusschool voor Ria Kagenaar en Jan van Wolf eren Rondje Soesterberg even uit de lucht Ex-collega's ziek, zwak en misselijk Klaar voor de vakantie drukte Sï2 U j^Kerkdienstei^^J Medische dienst ^Burgerlijkestandj Zesjarige kleinzoon overleden vlieger bij herdenking Cougarteam beste in Isacar Rally Auto's beschadigd Koplopers verdienen meer ggVEILlGEf VAN SPEl jensma inst Zaterdag inschrijving voor Holiday on Ice 'Sommige stukken waren kunstwerken Hulpverlening ji Geslaagden Agenda Speciale aanbieding Jan Jansen sp« op orgel Doml BüBEBiBB Zelfverdedigi bij Vrouwenr in tien lessen Uwh -- mm Correspondentie-itK: P. Taai, Van Ma 3769 EN SoesteitsiE Klachten belorgin% C. van Barneveld, Molenstraat 112, Sota tel. 035 - 602 18 41 "Ik begin er een beetje stil van te worden. Eerst kom je uitgebreid op de radio, dan in de krant en nu dit. Vermoeiend maar een belevenis. Al die hartelijke mensen met hun bes te wensen." Ria Kagenaar en Jan van Wolferen ston den donderdagmiddag in het middel punt van de belangstelling in de Caro lusschool. Van 13.15 tot 15.15 uur traden alle groepen aan met hun eigen verhaal richting de beide leerkrachten die af scheid namen van de Carolusschool. Ze hadden hun uiterste best gedaan om via een liedje of een toneelspel hun ge voelens duidelijk te maken. Vooral mu zikaal werden ze daarbij heel goed on dersteund door Ben van de Mark met zijn synthesizer. De middag was één brok heerlijke humor waarin de kinde ren opvallend slaagden in het neerzet ten van het karakter van de beide schei dende leerkrachten. Treffend was het duo kind en oma. "Dag oma, hoe is het met u? Goed mijn kind, alleen ben ik wat dovig en ik zie en loop ook niet meer zo goed. Waarom bent u hier op school? Om afscheid te nemen van meester Van Wolferen. Heeft u ook bij hem in de klas gezeten? Jazeker, het lijkt wel honderd jaar geleden. Hoe oud bent u dan? Foei, dat vraag je niet aan een dame. Was u op deze school? Na tuurlijk zat ik op de Carolusschool. Was Van Wolferen een lieve meester? Jawel hoor, maar ook een beetje stijfjes. La ter, toen mijn achterkleinkinderen bij hem in de klas zaten, werd het beter. Is de meester wel met zijn tijd meegegaan? Nou en of. Hij doet nu zelfs in compu ters geloof ik. Had u ook computers in uw tijd? Nee, ik schreef nog op een lei tje. Heeft u veel van meester Van Wolf eren geleerd? Nou en of, ik heb drie jaar bij hem in de klas gezeten. Bleef u dan steeds zitten? Ja, ik had een vaste plaats en ik mocht er niet vanaf komen. Kijk oma, daar zit de meester. O, is dat hem, ik zie het niet zo goed. Kunt u even bij mij komen? Meester, bedankt, bedankt nog voor al die mooie jaren voor mijzelf, mijn kinderen, mijn kleinkinderen en mijn achterkleinkinderen." Uiteraard waren er veel cadeau^ van de kinderen, leerkrachten en later bij de receptie vanaf 16.00 uur van de ouder raad, ouders, vrienden en bekenden. Men kon niet zien dat Nederland op datzelfde moment tegen Mexico voet balde. Wel was het eerste doelpunt te horen, omdat ergens in een klaslokaal een paar mensen de wedstrijd via een televisie volgden en de 1-0 gillend be kend maakten. Het kon het feest alleen maar goed doen. Na 17.30 uur was er nog een informeel samenzijn dat Ria Kagenaar was medegedeeld met de woorden: 'Je hoeft geen aardappelen te schillen...!' Anneke Vestering. Elke maandagmorgen kan men van 11.00 tot 12.00 uur luisteren naar het radio-programma 'Rondje Soesterberg' voor Radio Soest. Een uur per week even alle schijnwerpers op het vliegdorp met zijn bijzonderheden en die zijn er altijd. Meer dan zes jaar lang wordt het gepresenteerd door Anneke Vestering, die dit puur als vrijwilligerswerk doet evenals Wil Stekelenburg die haar waar neemt. Maandag 29 juni was het de laatste keer van dit seizoen dat dit rond je in de ether was, want het team gaat op vakantie. In die tijd worden nieuwe krachten op gedaan en mensen gezocht voor een re dactie-team, bestaande uit mensen die het programma mee willen presenteren en uiteraard de zogenaamde waterdra gers. Mensen die onderwerpen willen aandragen en mogelijk wat voorberei den. Kortom, Rondje Soesterberg is wel twee maanden uit de ether maar intern werken ze voort. Een ieder die zich ge roepen voelt hieraan medewerking te willen verlenen wordt uitgenodigd con tact op te nemen met Anneke Vestering, tel. 351272, of even in Restaurant 'De Tuin' binnenlopen kan ook. Pas op maandag 7 september a.s. zal om 11.00 uur vanuit Radio Soest weer klinken: 'Dit is Rondje Soesterberg'. Ziek, zwak en misselijk. Zo voelden de werknemers van het Soesterberg se bedrijf F.J. Stands- en Interieur zich begin november na het eten van een zelfgebakken taart waarop een 'vertrekkende collega trakteerde. Vier personeelsleden waren er zelfs zo slecht aan toe dat ze naar het zie kenhuis moesten. De taartenbakker, een 23-jarige Baar- naar, werd vrijdag door de Utrechtse politierechter, overeenkomstig de eis, veroordeeld tot zevenhonderdvijftig gul den boete en een maand voorwaardelij ke gevangenisstraf wegens het opzette lijk verspreiden van schadelijke waren. De man had vijftien gram wiet in de taart gestopt. De Baarnaar zei op de zitting dat de wiettaart als grap was bedoeld. "Dat mensen naar het ziekenhuis moesten was echt niet de bedoeling. Ik had er tweeënhalf jaar gewerkt en een hele goede band met mijn collega's. Ze wa ren als familie voor me". Bovendien had hij bij het aansnijden van de taart nog gezegd dat het een "spacecake" was. "Misschien heeft niet iedereen dat ge hoord." Ook vertelde de verdachte niet te heb ben geweten dat vijftien gram wiet veel te veel was. "Ik had het niet gewogen, maar het leek me op het oog niet te veel. Zeker niet in verhouding tot de klomp deeg. Ik had ook nog nooit een spacecake gemaakt of zelf gegeten", al dus de Baarnaar. Dat het als grap bedoeld was, wilde of ficier van justitie mr. Ph. van Logten wel geloven. "Maar het was ook zeer onverantwoord. Het moet voor de on wetende slachtoffers zeer beangstigend zijn geweest toen ze zomaar van de we reld raakten." Ook rechter mr. M. Grapperhaus ging er vanuit dat de Baarnaar met zijn bak sel geen kwaad in de zin had. Wel had de man zijn collega's duidelijker moeten waarschuwen dat er wiet in de taart zat. "In elk geval vier personen hebben dat niet gehoord." Ze legde daarom de Baarnaar de geëiste straf op. Sinds enkele jaren functioneert VW Soesterberg als dependance van VW Soest in Restaurant De Tuin. Was het eerst even wennen, uit statistieken blijkt dat vakantiegan gers in toenemende mate dit VYV- centrum in het vliegdorp weten te vinden. 'We staan elke dag van 12.00 tot 22.00 uur elke vakantieganger te woord die hier informatie vraagt over Soesterberg en omstreken. Een puur stuk vrijwilli gerswerk waar wij niets aan verdienen, maar gewoon leuk is om te doen', aldus Anneke Vestering. Enkele jaren geleden werden zij en haar man door het bestuur van VVV Soest gevraagd of zij hun restaurant ook voor VW-doeleinden wilden gebruiken. Een vraag waarop ze direct ja zeiden. Sinds die tijd hebben velen deze bistro bezocht en kregen ze vooral veel informatie over het vliegdorp Soesterberg. Dat werd ge daan via wandel- en fietsroutes die spe ciaal voor Soesterberg zijn gemaakt en nu met het nieuwe Luchtvaart Herinne- --Vi' Het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg herbergt sinds giste ren tot eind september de tentoon stelling: 'Verborgen vliegtuigen: ca mouflage en kentekens van de mili taire luchtvaart'. De spanning tussen de herkenbaarheid in onzichtbaarheid van vliegtuigen voor al in oorlogstijd, is een interessant the ma uit de luchtvaartgeschiedenis. Op de tentoonstelling wordt aandacht besteed aan zowel de officiële kentekens van vliegtuigen als bijvoorbeeld de onoffi ciële tijgersymboliek van het 313 Squa dron. Opvallende beschilderingen op de F-16's, een zwart-geei gespoten Tra- bantje zijn enkele uitingen van de 'tijger gezindheid' van het squadron die er te zien zijn. Daarnaast de camouflage van: 'Hoe verberg je een vliegtuig?' Naast oude camouflagetechnieken worden ook de nieuwste snufjes op het gebied van camouflage getoond. rings Monument weer worden aange past. Een geheel nieuwe wandelroute met veel geschiedenis over het dorp Soester berg is in voorbereiding. 'We konden vooral de wandelroutes bijna niet aan slepen, zoveel gebruik werd daarvan gemaakt. Vooral de leuke verteltrant sprak de mensen aan en gaf hen een duidelijk beeld van Soesterberg van toen en nu', aldus Anneke Vestering. Voorts is men in het bezit van wandel en fietsroutes van de omgeving, kan men diverse VW/ANWB brochures verkrijgen en zijn er diverse gratis va kantiegidsen. Uiteraard moet men reke ning houden dat het geen hoofdkantoor is zoals in Soest, waar speciaal opgelei de deskundigen alle voorlichting geven. Maar er is een goed contact met dit kantoor en regelmatig worden folders en andere zaken aangevuld of gewijzigd. "Onlangs werden wij betrokken in de landelijke fietsdag. Dat betekende wel dat er meer dan 200 fietsers hier kwa men stempelen en even op verhaal kwa men.'Velen van hen wilden graag meer van Soesterberg weten, dus dat zijn onze gasten voor de toekomst," aldus een enthousiaste Anneke. In dit verband wordt ook de bibliotheek genoemd waar men VW-bonnen kan verkrijgen en ook de plaatselijke wandel- en fietsrou tes voorhanden zijn. Zondag 5 JULI ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. Marie-Anne Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15,15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. P. van Breugel, Scherpenzeel STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 drs. T. Zijlstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgers, Paltzerweg 227, DEN DOLDER, tel. 030-2280626 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur:4 eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GETROUWD: 19/6 Ronald Dijkhuis en Saskia Huize- bos, Mercury 231. Toen de kranslegging op de vliegba sis en een helikoptervlucht binnen het organiserende comité aan de orde kwam, was de zes-jarige Hidde Jansen bij toeval de gelukkige. Hij was die dag een Very Important Person (VIP) en dat vond hij best gaaf. Je zult maar een opa hebben die jaren geleden op de vliegbasis Soesterberg in die grote F-27 Fokkervliegtuig vloog en op grond daarvan sta je nu met je oma in het middelpunt. Of het de gewoon ste zaak van de wereld is, accepteerde Hidde Jansen al die toch wel hele bij zonderheden. Op woensdag 1 juli stond om half tien een auto voor en stapte hij en z'n oma in. Via de ingang Huis ter Heide, het vroegere Camp New Amster dam, ging het naar de Onderofficiers Mess, vlak bij de startbaan. Hidde zag z'n ogen uit. Veel heren in het blauwe luchtmacht uniform, voorzien van heel veel mooie 'blinkertjes' zoals hij dat noemde. 'Weer zo'n blinkertje', riep hij toen een commodore met een grote snor binnenstapte. Een niet direct vriendelij ke blik werd op Hidde gericht, maar die grijnsde van oor tot oor. Toen kwam die hele hoge militair, tenminste dat hadden ze hem verteld. Hij had iets gehoord over een generaal Droste, maar wist hij wie dat was. 'Dat is de hoogste chef van de hele luchtmacht', was iemand zo vriendelijk om hem te vertellen. Hidde keek die lachende generaal eens goed aan en toen was het eruit: 'Jij bent he lemaal niet zo hoog, mijn pappa is nog veel hoger'. Met z'n allen gingen ze in de bus die hen naar het monument van de vliegbasis bracht. Hidde keek onderweg z'n ogen uit, al die bunkers, opslagplaatsen, radar en ga maar door. En dan die hele bre de weg die ze startbaan noemden. 'Knap rustig hier, je ziet geen auto rij den', was zijn reactie. Bij het monument werden ze naar hun plaatsen gebracht, bij een groep mensen, allen afkomstig uit het vliegdorp. Tijdens de onlangs gehouden Isa car Rally 1998 heeft een Cougarbe- manning van het op de vliegbasis Soesterberg gestationeerde 300 Squadron, de Politie Luchtvaart dienst Prijs én de Martinair Prijs in de wacht weten te slepen. Het Isacar Comité Nederland heeft ten doel de vliegveiligheid, het vliegerschap en de geoefendheid van de vliegers en navigatoren te stimuleren en te bevorde ren. Om de twee jaar wordt een vliegral- ly georganiseerd, die beoogt de deelne mers op een verantwoorde wijze hun geoefendheid en vaardigheden met be trekking tot de doelstelling te doen toet- Luchtvaart Herinneringsmonument Soesterberg rek. nr. 3752.11.667 Rabobank Zeist Op de Oude Tempellaan zijn zondag morgen vroeg vier auto's beschadigd. De daders vernielden buitenspiegels en ruitenwissers. Op zoek naar de snelste bijverdienste? Word dan bezorger van de Volkskrant en Algemeen Dagblad. Elke dag een uurtje werk. Dat verdient prima, tenminste fl 260,- per 4 weken. Plus veel entra's en elke dag een gratis krant Ben Je 15 jaar of ouder dan kun Je nu aan de slag in Soesterberg, voor de vakantie of voor vast. Bel voor informatie en aanmelding: (Gratis!'Altijd bereikbaar) 't Komt in de bus falf met Koplopers! sen op basis van bekwaamheidsaspec ten. Aan de rally nemen burger- en militai re vliegtuigen en helikopters deel en zo ziet men privévliegers, beroepsvliegers, vliegers van de Koninklijke Marine en - Luchtmacht, de luchtvaartscholen en de Politie Luchtvaartdienst door elkaar heen lopen. De vliegbasis Soesterberg kwam uit met de Cougar bemanning van het 300 Squadron, bestaande uit de eerste luitenant Valette Kloppenburg (vlieger) en Roger Hilbers (navigator). Loadmaster was de sergeant-majoor Hans de Weijer. Als helikopter-team moesten zij onder andere een gesimu leerde noodlanding maken, een ster- vlucht naar het Marine Vliegkamp De Kooy en een navigatievlucht naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Van de deelnemende helikopters werd het Soesterbergse team als hoogste ge klasseerd en won de Politie Luchtvaart dienst Prijs. Maar omdat ze tweede wer den in het algemeen klassement kregen ze ook nog de Martinair Prijs. Hidde en zijn oma hadden een gereser veerde plaats. Maar dat was natuurlijk omdat hij vandaag zo belangrijk was. Ineens begon iemand heel hard te schreeuwen. Hidde wilde opstaan en roepen: 'Wat zei je?', maar hij hield zich nog maar even in. En dan dat stampen op de grond van sommige militairen, het leek wel of ze boos waren. Ineens zag hij de generaal, die in zijn richting liep. 'Ho, wacht eens even, die ken ik', dacht hij en het leek of hij zo op hem af wilde stormen. 'Sssst', hoorde hij oma fluiste ren. Maar deksels nog aan toe, die man bleef een heel eind voor hem staan, maar zwaaide met zijn hand aan de pet. Hidde keek eens om hem heen. 'Dat is toch oerstom. Staat iemand te zwaaien en niemand doet wat terug. Om daar ook staan te zwaaien, leek hem wat te gek. Je wilt natuurlijk niet voor joker staan. Nee toch? Dan maar heel voor zichtig met zijn hand voor de buik zwaaien. Ja, je kunt die hele dure me neer daar toch niet voor gek laten staan'. Daar stond me toch een vent met een grote toeter en glimmen dat ding. 'Oma, hoe zwaar zou die toeter zijn? Oma schrok van de vraag, want ze zat midden in het verhaal van één van de sprekers. 'Ssst, nog even stil zijn', was haar reac tie. En toen kwam er ineens weer bewe ging in het geheel. Het muziekkorps speelde heel behoorlijk volgens Hidde. En toen kwamen de mensen die het monument opliepen om een krans te leggen. 'Kom maar mee', zei de meneer van het comité tegen Hidde en samen- met zijn oma liepen ze naar het monu ment. Hidde wilde rechts omhoog lo pen, maar de meneer zei dat hij die an dere trap moest hebben. Knap stom, want dat was weer een eind verder lo pen. Ze moesten heel statig lopen, maar hoe doe je dat eigenlijk? Kon hem ook wat schelen, de laatste twee treden was even iets sneller en zo was hij het eer ste boven. Ineens kwamen twee militairen met wit te helmen die een krans droegen en voor Hidde, zijn oma en de meneer gin gen staan. 'Pak hem maar beet' zei de meneer, en dat hoefden ze geen twee keer tegen Hidde te zeggen. Met z'n i Hidde Jansen. drieën plaatsten ze de krans op een stuk ijzer. Een prachtige krans met heel veell blauwe bloempjes. De meneer had all gezegd: 'Dan gaan we een paar passen! terug en blijven even staan en kijken! naar de krans'. Of er geen eind aan datI kijken en stilstaan kwam. Je benen be ginnen te kriebelen, het jeukt ineens opl je rug. Gelukkig, eindelijk de trap weerl af en nu rennen naar m'n stoel. 'Rustigl blijven lopen', zei de meneer en daarf liep Hidde. Zes, bijna zeven jaar oud en j als vip betrokken bij een militaire her denking. Hij keek langs al die rijen mi litairen die doodstil stonden en het leek net of ze allemaal naar hem keken. Hij, Hidde Jansen, zes jaar oud. Z'n borst ging iets verder naar voren en zijn p sen leken warempel als die van de neraal. Oma keek glimlachend naar haar I kleine Hidde en haar gedachten gingen even naar haar overleden echtgenoot. Wat zou de kapitein-vlieger Jaap Jan sen, die vorig jaar in de leeftijd van 69 jaar overleed, trots zijn op zijn klein-1 zoon. Hidde Jansen had namens de hele Nederlandse jeugd zijn opa en alle luchtmacht militairen die in de afgelo- pen 85 jaren waren overleden, geëerd. Hidde vond dat 'gaaf en allen die hem hebben gezien vonden het Pen inbraak brengt meer t pen specialist kan uadvisi „eertificeerd beveiligingsber 9e pand optimaal ti inbraakbeveiliging brandmeldsystemen camerabeveiliging GECERTIFICEERD B beckeringhstra/ Tel.: 035 60 17 317 - F dinsdag 23 juni tot en Ldag 20 juli is er een ten Hing ingericht in de bibiiol [laarn, Hoofdstraat 1, mei luit de collectie van de Kur LSoest. De tentoonstelling Inbeeld van de grote, zeer d Mectie kunstwerken van de I Heen Soest. L„ werken bij van Nicola Ro< Jacomijn den Engelsen, P idv Lucebert, Dik Gerrits, Si «èton, I.A.G. van Reek. Coi ten H. van Kruimngen. De: Ltelling kan de inwoners van Leren tot een oriënterend Ede Kunstuitleen Soest, die m i kunstwerken in haar collecti t collectie wordt twee keer i Levuld met nieuw werk. Iiwege een grootscheepse verl J«ert" de Kunstuitleen Soest tin de leeszaal van de bibiiol ïst, Albert Cuyplaan 202. I Lstijden zijn dezelfde als die Motheek: woensdag- tot en ir Lichtend van 10.00 tot 1 Lidag- tot en met vrijdagmit Global Galerie in Amsterdam heeft een aantal jaren geleden een project opgezet onder de naam "Kunstbus". Voor het seizoen 1996-1997 werd dit project ook voor Soest en Soesterberg opgestart. De organisa tie had tot doel om extra mogelijk heden te bieden voor 55-plussers voor het bezoeken van thea tervoorstellingen. De deelnemers werden per bus zo dicht mogelijk bij huis opgehaald, naar het theater vervoerd en na afloop weer thuis gebracht. De kosten voor de deelnemers bedroegen uiteraard de entreekosten voor het theater en een kleine bijdrage (f 7,50) voor de vervoerskosten. De res terende kosten en de kosten van de me dewerkers van de organisatie werden gedragen door de provincie Utrecht. Gedurende het seizoen 1996-1997 slaagde men erin om hiervan veelvuldig gebruik te maken en telkens met een behoorlijk grote groep deelnemers. Door het beëindigen van de subsidie is, na één laatste druk bezochte voorstel ling, het project stopgezet. Veel mensen blijven vragen of "De Kunstbus" weer gaat rijden. Een klein aantal mensen van ANBO en PCOB uit Baarn, Soest en Soesterberg heeft hier de schouders ondergezet om "De Kunst bus" voor deze gemeentes te laten door gaan. Of het slaagt ligt aan het aantal deelnemers. Bij voldoende deelname gaat het project door. Bij iedereen, ini tiatiefnemers en theatermedewerkers, is veel animo om van dit kunstproject iets te maken. De Kunstbus gaat weer rij den! De prijs voor het theaterkaartje is gebaseerd op eerste klas plaatsen met korting voor groepen en/of 65+ korting voor iedereen. Daarnaast betaalt men 10 gulden voor het vervoer en een rijks daalder voor de organisatie, inclusief het thuisbezorgen (toezenden) van de kaart jes. In de toekomst wordt uitsluitend over inclusiefprijzen gesproken d.w.z, dat bij het noemen van de prijzen het theaterkaartje en de 10 gulden onkosten zijn inbegrepen. Voor het programma tot en met decem ber kan men terecht bij de dames G. Meijerink (tel. 352041) en M. Dus- schooten (tel. 353338). Op maandag 2 november kunnen belangstellenden naar "Holiday On Ice" in Utrecht. Hier voor moeten vroegtijdig kaarten worden besteld. Wie mee wü kan op zaterdag 4 juli tussen 10.00 en 11.00 uur reserve ren in De Drie Eiken, waar de organi satoren van de Kunstbus dan aanwezig zijn. Op zaterdag 25 juli (10.00-11.00 uur) kan in De Drie Eiken worden gereser veerd voor de toneelvoorstelling "Je Maintiendrai" in de Stadsschouwburg in Utrecht. Die wordt gegeven op 18 sep tember. De directeur van het Militaire Luchtvaart Museum, de luitenant kolonel Dick Piëst en een lid van het organiserend Luchtvaart Herin- nerings Monument bezochten de drie plaatselijke scholen en keurden de ingeleverde stukken. Daaruit werden per categorie drie prijzen gekozen. In het kader van de onthulling van het Luchtvaart Herinnerings Monument op 1 juli, kregen de onderbouw, tussen- bouw en bovenbouw van de drie plaat selijke basisscholen een werkopdracht waarmee prijzen waren te verdienen. De onderbouw, bestaande uit de groepen 1 tot en met 4, kreeg kleurplaten die ze thuis konden inkleuren. "Sommigen hebben er zelfs werkstuk ken van gemaakt die verdienen om aan de muur te hangen. Wie weet dagen wij als museum de Soesterbergse jeugd nog eens uit om tekeningen te maken die we in het museum tentoon kunnen stellen," aldus de directeur van het Militaire Luchtvaart Museum. De groepen 5 en 6 hadden misschien een ietwat te zware opdracht, gekregen. Een bouwplaat omtoveren in een vlieg tuig is een hele opgaaf. Om die reden hebben enkelen ook maar afgehaakt, maar de ingezonden werkstukken stel den de jury voor een moeilijke keus. Tot slot moest de bovenbouw een luchtvaart examen afleggen. De goede oplossingen correspondeerden met punten in een tekening, waaruit een silhouet van een vliegtuig naar voren kwam. Ook hierin vielen de mooiste drie exemplaren in de prijzen. Voorzover aanwezig worden de prijswinnaars op 1 juli 's middags bij het monument bekend gemaakt. Voorzover zij niet aanwezig zijn worden de prijzen bij de respectievelijke scholen ingele verd. De prijswinnaars van de Carolusschool: bo venbouw: le Arjan Gever; 2e Milou van Kerkhof, 3e Gilian v.d. Boon. Tussenbouw: le Johan K, 2e Johan Es en 3e Niek. Onder bouw: le Gregory Lindens, 2e Steven. De prijswinnaars van de Postiljonschool bovenbouw: 1. Jeffrey Groenenboom, 2. Martijn van Woudenberg, 3. Michiel Knijff. Tussenbouw: le Evert, 2e Maryn en 3e Nie- ky. Onderbouw le Allisson van Haren, 2e Maureen Elmensdorp en 3e Liane van Eek- eren. De prijswinnaars van de Wethouder de Haanschool: bovenbouw le Irene van Esse- veld, 2e Ronald Lensink en 3e Jeroen Werk hoven. Tussenbouw: le Frank Stegwey, 2e Simone Willemsen en 3e Jasonik van Westre- nen. Onderbouw: le Brian Keja, 2e Merel Brouwer en 3e Michel Mok. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Chr. College Zeist: Havo Thessa Simon Woensdag 1 juli 10.10 Vertrek bussen vliegbasis vanaf Dorpsplein 14.00 Stertocht Drumfanfare Lucht machtkapel Dorpsplein 15.00 Onthulling Luchtvaart Herinne rings Monument Vrijdag 3 juli 18.00-21.00 Chemokar Buijs Ballotlaan 14.00 Oranje gevoel, 3 Eiken Zaterdag 4 juli 09.00-12.00 Oud papier thv Rabobank Maandag 6 juli 11.15 Zitting Rabobank Drie Eiken Electrotechnisch installatiebu Lichtstudio Gas, water en c.v. inst Gesloten gaswandke met warmwatervoorz Vaillant Type CWK 24-12 nu f 1985,- (ine Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-35150 De Soester Jan Jansen ge I juli een concert in de Utrecht. Op het grote Bat hij 'Gloria' uit de orgelmt Couperin en de zesde Charl Marie Widor. Het om 15.30 uur, de toegan R.M.F. Kleine Ook second opinie i Kleinegris Adviesgroei Bosstraat 12 - 3766 AG Tel.: 035 - 601 32 60 Ned. Bond van Assuranti I In september begint ee dediging en weerbaarhi vrouwen. Het inschrijf] lessen kost 50 gulden. 1 I wat daar eventueel nc hankelijk van subsidie: De cursus wordt georg Vrouwenraad Soest ei derdagmiddagen gel 1 EHBO-zaal aan de Pa j ste les is op donderd Voor inschrijving of i werkdagen tussen 17 contact worden opg< vrouw R. Vermunt, t

Soester Courant | 1998 | | pagina 14