Constanze 30-60% KORTING Visser CAFÉ klinkhamer Uitverkoop zomerkollektie Financiële zorgen rond Willaert-gebouw Start verbouwing Willaert-gebouw Soesters ruilden buit voor harddrugs gieke (oper Ladtf Spring field The Outpost Hil-ton herenmode iACTUEEL [alf jaar tot jaar cel voor lishandeling van agenten zeiaar bv Jarig brandweerkorps geeft historisch boek uit Ji^Q!NA2 WqÈnsDAGTjULI1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 looijeweerd <undig tekenaar Het blijft genieten! NG ig advies Jerhande- neer naar ensten! Van Weedestraat 4/8 Telefoon: 035 - 602 33 24 Hoge lening, verhoging tarieven en dreigend begrotingsgat Taakstelling bespaart Soest elk jaar 3 ton Motorrijder (27) gewond na val op Soesterbergsestraat Parkeerbonnen voov Pand wordtin voorjaar 1999opgeleverd Celstraffen geëist tegen vier verdachten van veel misdrijven Tuinmaterialen weg 12 xk jaar getrouwd? Ook voor service moet u bij ons zijn DAG 8.00 TOT 14.00 UUR. i personen: até - erde karbonade JAB> CSRIt-L RESTAURANT ïrieurarchitectuur bna/bni 187 3768 hd soest ft plaats voor: MTS Bouwkunde et automatisering tr Arkey-386 i (actuele eigenschappen 25 jaar werksfeer heid volgens architecten-CAO aan bovengenoemd buro. Onze l tt-de-wok geserveerde roerbakgerechten? Onze regelmatig wisselende nieuwe specialiteiten? Onze ongeëvenaarde spareribs? (al onze gerechten ook om af te halen STEENHOFFSTHAAT 47 SOEST 035 -6018252 Supplies n gereedschap materiaal en restauratiewerken kt voor toopwerkzaamheden rvaring vereist. >te persoon een in een groeiend bedrijf. in sollicitatiebrieven richten aan: 3766 AG Soest laximaal een jaar celstraf kregen de vijf Soesters die in februari vorig jaar in snackbar Walk Inn een poli tieagent onder handen namen. De Utrechtse rechtbank achtte woens dag bij alle verdachten poging tot zware mishandeling en openlijk ge weld bewezen. De vijf kwamen die dag zwaar aange schoten een patatje eten in de snackbar. Een van hen, een man van 28, kreeg met de eigenaar onenigheid over een drankvergunning. Omdat hij maar door bleef treiteren, belde de eigenaar de politie. Twee agenten, een man en een vrouw, probeerden de zaak in alle rust op te lossen. In plaats daarvan stortten de vijf ver dachten zich op de politieman. Ze sloe gen hem tegen de grond en trapten hem terwijl hij daar lag. Pas toen hij een schot wist te lossen, gingen ze er van door. Ook de vrouw werd hardhandig opgepakt en tegen een muur gesmeten. Getuigenverklaringen wezen in de rich ting van een 27-jarige verdachte, maar de rechtbank sprak hem bij gebrek aan bewijs vrij. PERSONEELS ADVERTENTIES OP PAGINA 8 ge producten van Yves Rocher is daardoor In Parijs en vestigingen n haar succes vergeten: ingspunten in het beleid. ;d te Soest, met 170 ibutie van meer dan 500 n verpakkingsmaterialen erd.Vanzelfsprekend heeft Jaarnaast kunt u i verpakkingsmaterialen verrichten. Onze nimaal f uur en maxi men van een 'aanpakkers- i met meerdere mensen waarden. In eerste en zal dit worden Wel kreeg de man 240 uur dienstverle ning en een half jaar celstraf, nadat er een jaar was geëist. De hoogste straf, een jaar cel, was voor de man die de ruzie had veroorzaakt, een drievoudig Nederlands kampioen judo. Op weg naar de snackbar had hij eerst nog een willekeurige voorbijganger in het gezicht geslagen. Ook een 26-jarige verdachte werd voor meerdere misstappen veroordeeld. In maart vorig jaar drong hij 's nachts de woning van een plaatsgenoot binnen, samen met een ander. Die man mishan delde de bewoner met een knuppel en sloeg de boel kort en klein. De 26-jari- ge ging er met vijfhonderd gulden aan cd's vandoor. Hij kreeg woensdag een jaar celstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk, na een eis van vijftien maanden. De overige twee verdachten (24 en 26) wer den veroordeeld tot vier maanden voor waardelijk en tot 240 uur dienstverle ning. Met zijn vijven moeten ze de agent tweeduizend gulden schadevergoeding betalen. De Vereniging Vrijwillige Brand weer van Soest staat tijdens een re ceptie voor genodigden, die zal wor den gehouden vrijdag 3 juli, stil bij het feit dat de vereniging op die da tum precies 75 jaar geleden is opge richt. Een gebrekkige organisatie, een tekort aan materieel en bluswater was voor het toenmalige gemeentebestuur aanleiding om de brandweer te structureren. In de afgelopen 75 jaar is de brandweer ge groeid naar een volwassen korps met uitstekend opgeleide en geoefende brandweermensen en hebben zij de be schikking over uitstekend blus- en hulp- verleningsmaterieel. Vele branden zijn bedwongen en de brandweer heeft o.a. in de Tweede We reldoorlog een rol van betekenis ge speeld. Een rode draad in het 75-jarig bestaan is het vrijwilligerschap. Een be langrijke pijler voor de instandhouding hiervan is het beschikbaar stellen van kennis, uitrusting en materieel. Daar naast zijn saamhorigheid en het bieden van gelegenheid tot het vergroten van sociale betrokkenheid van de vrijwillige brandweerman met het gezin, de ande re pijlers om een vrijwilligerskorps in stand te houden. Ter gelegenheid van dit jubileum zullen tal van activiteiten voor de,vrijwilligers met gezin worden georganiseerd. Ook zal de bevolking van Soest hier in be trokken worden. Er zal in het najaar o.a. een open dag worden gehouden, gekop peld aan de traditionele seizoensmarkt van de gemeente Soest. Tevens zal de bevolking dan kennis kunnen maken met de nieuwe brandweerkazerne. Een hoogtepunt in het jubileumjaar is het uitgeven van het boek "Van hand pomp tot haakarm" dat is geschreven door Jan van Steendelaar en Eric van den Hoek (vrijwillig brandweerman) in opdracht van de Vereniging van Vrijwil lige Brandweer. De auteurs zijn, door gebruikmaking van het rijke archief van de brandweer, er in-geslaagd om een reëel beeld te geven over 75 jaar Brand weer Soest. Vele verslagen, anekdotes, hoogte- en dieptepunten en vele foto's zijn in het boek opgenomen. Tijdens de receptie op 3 juli a.s. zal het eerste exemplaar worden overhandigd aan de burgemeester van Soest. Het boek is in beperkte oplage gedrukt en zal medio augustus te koop zijn voor de bevolking van Soest, liefhebbers en verzamelaars. SCHOONHEIDSSALON v. Weedesüraat 211A (achter Valkenberg) Soest Tel: 60 1 O 71 7 ESPRIT X O M E X X JACKPOT B I A N C A ~o X I A'RTICLES CARTOON RIVER WOODS E.V.A. Lenen bij de bibliotheek wordt duurder en toch dreigt een gat in de begro ting. De lesgelden van de cursussen van C-drie moeten kostendekkend worden en de tarieven voor de theatervoorstellingen gaan omhoog. Daar naast heeft de Stichting Willaert nog eens 1,8 miljoen gulden extra moe ten lenen voor de verbouwing van het Willaert-gebouw (voorheen C-drie) in Overhees. De bibliotheek, C-drie, de horeca en de bowlingbanen en de sportzaal komen dan onder één dak te zitten. De kosten van de verbouwing zijn met 6,6 miljoen gulden bijna tweemaal zo hoog als waarmee aanvan kelijk rekening was gehouden. De meerkosten zijn het gevolg van ge wijzigde bouwplannen en enkele tegen vallers, waaronder de onvoorziene ver vanging van de centrale verwarmings installatie. Al dit soort zaken was voor de opposi tie-partijen in de gemeenteraad aanlei ding om niet akkoord te gaan met een gemeentegarantie voor de lening van 1,8 miljoen gulden. Maar de College-frac ties en GPV/RPF/SGP gaven hun steun wel, omdat ze van mening zijn dat de integratie van C-drie en de biblio theek niet meer kunnen worden terug gedraaid. Overtrokken Dat de toestand zorgwekkend is, zoals de oppositie stelde, vindt voorzitter Harry Jonker van de Stichting Willaert, die het gebouw gaat beheren, enigszins overtrokken. "Dat iemand zei dat het een bodemloze put is, daar erger ik me aan. Vooral als blijkt dat dezelfde per soon het verschil niet weet tussen inves- terings- en exploitatielasten." Volgens Jonker is aan de hand van toekomst projecties aangetoond dat exploitatie haalbaar is. Overigens zijn de hogere cursus- en theatertarieven het gevolg van de taak stelling van de gemeente. Als de bibli otheek aan de Albert Cuyplaan was ge bleven, zou ook daar de cv-installatie vervangen moeten worden. Leengeld En dat het leengeld van de bibliotheek omhoog gaat, is iets waar de bibliotheek niets aan kan doen. De bibliotheek wordt jaarlijks geconfronteerd met ho gere kosten, zoals huur, waarvoor de gemeente sinds 1995 geen compensatie meer geeft. Daarom wordt het abonne mentsgeld voor de volwassen klanten van de bieb (de jeugd mag gratis lenen) voorlopig met vijf gulden per jaar ver hoogd. Dat levert netto telkens twintig mille op. Daarbij komt nog eens dat de biblio theek vorig jaar ineens 75.000 gulden in plaats van 23.000 gulden moest betalen aan leenrecht. Dat geld is bestemd voor de auteurs van de uitgeleende boeken. Dit bedrag zal gefaseerd oplopen tot 100.000 gulden per jaar. Deze hogere uitgave kan de bibliotheek niet zomaar zelf ophoesten en daarom heeft directeur Riana Luiks al een af spraak gemaakt vóór een gesprek met de gemeente. Of dat zoden aan de dijk zet, is twijfelachtig. Kaasschaaf Als de gemeente niet over de brug komt, zal de bibliotheek genoodzaakt zijn voor de zoveelste maal de kaas schaaf over de begroting te halen. Luiks: "Het wordt spannend, de financiële si tuatie is zorgelijk." Ze hoopt dat een toename van het aantal klanten extra geld in het laatje brengt. Statistisch ge zien is dat mogelijk, want met tien- tot elfduizend klanten op bijna 44.000 in woners zit de Soester bibliotheek net onder het landelijk gemiddelde van 28 procent. Daarnaast hopen Luiks en directeur Jacques Janssen van C-drie dat de twee instellingen elkaar versterken, zodra ze samen aan de Willaertstraat zijn geves tigd. "Lezers van de bibliotheek zien: hé er is een cursus of een voorstelling in C- drie. Andersom kan het net zo werken. Het moet een goed effect hebben," al dus Janssen. Wie straks de eenkoppige directie van de 'C-bieb' gaat vormen is nog niet be kend en zal zeker niet per 1 maart vol gend jaar, wanneer het gebouw wordt opgeleverd, gestalte krijgen. "Je hebt te maken met twee culturen, die moeten samensmelten. Dat vergt veel overleg met en voorlichting aan de medewerkers van beide instellingen," verklaart Jans sen. Ter kennismaking wordt tegen woordig regelmatig een nieuwsblaadje onder de medewerkers van de biblio theek en C-drie verstrekt. Medewerkers De reorganisatiecommissie buigt zich intussen over de formatieplaatsen. C- drie, waar 35 docenten en achttien staf medewerkers gezamenlijk 8,5 formatie plaatsen invullen, moet inleveren. Maar ontslagen zullen er niet vallen. Gekozen is voor natuurlijk verloop, ofschoon tot nu toe niemand heeft aangegeven te willen vertrekken. Als iemand weggaat, wordt bekeken hoe de functie opnieuw kan worden ingevuld. Dan zal veel met tijdelijke medewerkers worden gewerkt. De huidige medewerkers moeten er, al dus Janssen, rekening mee houden dat ze wellicht ook andere taken krijgen. In het najaar brengt de reorganisatiecom missie rapport uit, maar Luiks verwacht dat dat na interne behandeling pas rond de jaarwisseling openbaar wordt ge maakt. "Er zijn mensen bij betrokken." Bij de Stichting Openbare Bibliotheek werken veel parttimers, in totaal zijn er ruim negentien formatieplaatsen. Twee fulltime banen die onlangs vrijkwamen, zijn al niet meer opgevuld. In de nieuwe situatie zal zo efficiënt mogelijk worden gewerkt. Een voor beeld is dat de administraties van zowel C-drie als de bibliotheek door één per soon zullen worden gedaan. De integratie van C-drie en de open bare bibliotheek in het Willaert-ge bouw in Overhees is het gevolg van de taakstelling van de gemeente Soest. Die moet de hand op de knip houden, nu het rijk elk jaar miljoe nen guldens minder uit het gemeen tefonds naar Soest laat vloeien. Evenals andere instellingen en vere nigingen moeten C-drie en de bi bliotheek daarom geld inleveren. De twee kwamen overeen samen aan de Willaertstraat te gaan zitten, zodat in ieder geval op bijvoorbeeld over- head-kosten kan worden bespaard en er zo min mogelijk in de activiteiten en de voorzieningen hoeft te worden gesnoeid. De twee instellingen moeten geza menlijk 300.000 gulden inleveren. Als 'tegenprestatie' heeft de gemeen te eenmalig drie miljoen gulden be schikbaar gesteld voor de investerin gen in het Willaert-gebouw. Dat geld is afkomstig van de opbrengst van de verkoop van de centrale antenne in richting aan de Remu. Een motorrijder uit Soesterberg is don derdagmiddag gewond geraakt op de Soesterbergsestraat. Met een gebroken enkel en voet én een ingeklapte long werd hij eerst naar ziekenhuis Eemland gebracht en later vervoerd naar het AZC. Zijn toestand was vrijdagmorgen stabiel, aldus een politiewoordvoerder. De man (27) reed donderdag, iets na half drie, in de richting van Soesterberg. In de bocht voor het voormalige Zon negloren-terrein gleed hij onderuit. Daarbij gleed hij met zijn lichaam tegen een verkeersbord. De motorfiets gleed voor hem uit en botste twee meter vóór hem tegen een naderende bestelauto, bestuurd door een 32-jarige Soester. Die bleef ongedeerd. Beide voertuigen raak ten beschadigd. De politie heeft maandagmorgen bij een controle op het Raadhuisplein en het Dalplein tien bekeuringen uitgedeeld aan de bestuurders van daar geparkeer de auto's. Ze hadden in de blauwe zone geen gebruik gemaakt van de verplich te parkeerschijf. MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. iAr m Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Ongeveer tien uur nadat de ge meenteraad akkoord ging met een gemeentegarantie voor een lening van 1,8 miljoen gulden is vrijdag morgen begonnen met de verbou wing van C-drie, voortaan aan te duiden als het Willaert-gebouw. De werkzaamheden worden in maart volgend jaar afgerond. Dan integreren C-drie en de openbare bibliotheek. De Joanneskerk, de sport zaal en het bowlingcentrum blijven be staan. "Het wordt geen luxe paleis, maar een plezierig, functioneel gebouw," al dus voorzitter Harry Jonker van de stichting Willaert die het pand gaat be heren. In het stichtingssbestuur zitten ook de directeuren Riana Luiks (bibli otheek) en Jacques Janssen (C-drie). Al begin juni was duidelijk dat een meerderheid van de raad zou instem- men met de gemeentegarantie. Om geen tijd te verliezen begon aannemer Van Schaik Breukelen de volgende dag met de bestellingen en stond de ochtend na de raadsvergadering de eerste shovel al klaar. Vertraging Toch heeft de verbouwing van C-drie/ bibliotheek veel vertraging opgelopen. Eigenlijk had het nu al Waar moeten zijn. Door tegenslagen en nieuwe plan nen ontstond enkele keren uitstel. Zo werd de uitbreiding gezocht en gevon den boven de vijver in plaats van in de richting van omliggende woningen. Over de vijver komt ook een brug, waarover de bezoekers de weg vinden naar de hoofdingang die van de achter- naar de voorzijde wordt verplaatst. Daarmee komt volgens Jonker een ein de aan het zoeken van bezoekers naar de ingang aan de achterzijde. "Hoe men A mper tien uur nadat de gemeenteraad zich garant stelde vooreen lening van 1,8 miljoen gulden werd begonnen met de verbouwing van het Willaert-gebouw. dat twintig jaar geleden ooit zo heeft kunnen bedenken!?" In verband met de verbouwing van het Willaert-gebouw is het pad tussen C- drie en de basisscholen gedeeltelijk met bouwhekken afgesloten. Het biblio theek-filiaal is reeds gesloten. Het hoofdgebouw aan de Albert Cuyplaan is wel open, maar gaat dicht, zodra de bibliotheek zijn intrek in het Willaertge- bouw heeft genomen. Dat zal op zijn vroegst in het voorjaar van 1999 gebeu ren. Het horeca-gedeelte en de bowlingba nen zijn sinds 22 juni dicht en gaan in september weer open. Het theater en de jeugdfilms gaan vanaf oktober draaien en medio november wordt de draad opgepakt met de cursussen. Sinds de aanhouding van vier Soes ters is het aantal inbraken in Soest volgens de politie aanzienlijk ge daald. Tegen het viertal werden vo rige week gevangenisstraffen van vijftien tot negen maanden geëist. Ze worden beschuldigd van een groot aantal misdrijven. De politie constateerde in november dat het aantal inbraken explosief steeg. Pos ten leverde in eerste instantie weinig op, maar wel zag de politie steeds dezelfde gezichten als er iets aan de hand was. In maart werd de eerste verdachte, een 23- jarige Soester, gearresteerd toen hij na een vechtpartij in een café in een gesto len auto was gevlucht. Hij werd aange houden, omdat hij een verkeersovertre ding beging. Deze 'toevalstreffer' zou de politie op het spoor brengen. Harddrugs De man bleek de gestolen spullen, die de bende verzamelde, in Bar Zuid tegen harddrugs te ruilen. Dit café aan de Soesterbergsestraat is inmiddels op last van de burgemeester gesloten. Officier van justitie, mr. R. Schoute, legde hem daarom ook handel in harddrugs te las te, maar de verdachte ontkende dit. De drugs zouden slechts voor het eigen ge bruik van de verslaafde leden van de groep zijn. Na de aanhouding van deze man hield de politie binnen enkele weken drie an dere Soesters van 24,23 en 21 jaar aan. Tevens werd een stapel getuigenverkla ringen verzameld, waaruit zou blijken dat de groep bij tientallen autodiefstal len, autokraken en inbraken in wonin gen, scholen en bedrijfspandeil was. De bende gebruikte het huis van een schizofrene man in hun wijk als opslag plaats en verzamelpunt. Rechter Van Buitenen wees er vorige week op dat de man, die met veel moeite op eigen be nen was komen te staan, door de groep psychisch en lichamelijk zo is mishan deld, dat hij is opgenomen in Zon en Schild. De grootste slag sloegen twee leden van de groep in de nieuwjaarsnacht bij een inbraak aan de Middelwijkstraat. Daar werden veel luxe goederen én tiendui zenden guldens ontvreemd. Volgens de politie kocht een van de ver dachten enkele dagen na de inbraak een nieuwe bromscooter, die hij contant kon afrekenen. Hij verklaarde op de zitting dat hij het geld deels had geleend van een andere verdachte en deels had ge wonnen met gokken. Escortdames De andere 'fortuinlijke' verdachte nam in de dagen na de inbraak zijn intrek in een duur hotel in Amsterdam. Volgens getuigen liet hij daar enkele escortdames opdraven, die hij ruimschoots met fooien bedeelde. Dit laatste ontkende de verdachte. Hij had geld gespaard om daar een nachtje te kunnen slapen, ver telde hij. De buit van de bende bestond verder uit een groot aantal (waardevolle) spullen, zoals huishoudelijke apparatuur, siera den, muntstukken, bestek, geluidsappa ratuur, computers en geld. V Op de zitting ontkenden de vier ver dachten vrijwel alle feiten, maar hadden ze er weinig moeite mee om elkaar za ken in de schoenen te schuiven. De bontste ontkenning kwam van de 21-ja- rige Soester die wordt beschuldigd van twaalf misdrijven, waaronder vier auto diefstallen. Hij bevestigde volmondig de uitspraak van rechter Van Buitenen dat hij een blanco strafblad zou hebben. Officier Schoute vond dit een interrup tie waard en beschikt over een lange lijst van strafbare feiten, waarvoor de man is veroordeeld. Hij eiste vijftien maanden cel tegen deze verdachte, waarvan vijf voorwaardelijk. 'Leugenachtig' Schoute vond veel verklaringen van de verdachten 'leugenachtig' en meende dat hij door de getuigenverklaringen en po litierapporten over voldoende bewijs beschikte om onvoorwaardelijke gevan genisstraffen te eisen. Tegen de drugsdealer eiste hij een jaar celstraf, waarvan vier maanden voor waardelijk met verplicht reclasserings- contact. Schoute wilde deze verdachte nog wel een kans geven. Maar de twee inbrekers, die de meeste veroordelingen achter hun naam hebben staan, hoorden vijftien en negen maanden eisen. De uitspraak is op 7 juli. Vanuit een winkel aan het Weteringpad zijn tuinmaterialen gestolen, waaronder een aantal houten schuttingen. Daarvan is aangifte gedaan door een 36-jarige ipan uit Almere. De bekende Soester Jaap Altena (1906- 1998) is de vorige week plotseling over leden. Hij woonde zijn leven lang in een huisje (gekocht voor 850 gulden) naast zijn geboortehuis, op de hoek van de Wieksloot en de Insingerstraat. Zijn va der was ook een geboren Soester. In zijn jonge jaren strekte het Soesterveen zich nog uit tot aan de Nieuweweg. Een prachtig landschap met diepe sloten, die met de hand moeten zijn gegraven. Vóór zijn deur ving hij snoeken van bijna een meter en zette hij fuiken waar mee hij honderden ponden paling bin nen haalde. De Wieksloot was toen een voetpad met berkenbomen, 's Winters als de Zuiderzee overstroomde, schaat ste hij in het Soesterveen tot zover het oog reikte. Daar woonde ook in een plaggenhut Jan Muis, die hondenvlees at en van de wind leefde. En Gart Koops, waar Jaap en zijn vriendjes binnen gluurden en hem betrapten met een pop in bed. En Dirk van Zweden, die buiten in bet zand poepte. Hees werd in de volksmond 'het afge brande dorp' genoemd. De bewoners waren niet in tel in het nette, Roomse Soest. Nu wil iedereen er wel wonen. In het bos, waar het wemelde van de eek hoorns, konijnen, herten, fazanten en wilde zwijnen, werd hout gesprokkeld voor de kachel. In hete zomers was er wel eens een bosbrand. Dan hielp Alte na met blussen en daar kreeg bij geld voor van mijnheer Insinger. Die was ei genaar van het schooltje waar Jaap op gezeten heeft. En ook van het kerkje (Heeskapel), dat elke zondag vol zat, want iedereen was er protestant. Jaap vertelde mij twaalf jaar geleden, hij was toen tachtig: "Als onze kippen in zijn bos liepen, kwam mijnheer Insin ger zelf ons huis binnen lopen en vroeg om een stuk draad. Waarom? vroeg mijn vader. Ja, om de kippen tegen te hou den, zodat ze niet mijn bos in kunnen lopen. Nee, zei vader, ik heb geen draad." Zijn ouders hadden zes kinderen: drie jongens en drie meisjes. Vader Altena werkte bij het spoor in Bussum. Te voet ging hij naar zijn werk. Later werd hij grasmaaier in Amsterdam voor zes har de guldens en bleef hij een week van huis. Daarna werd hij 'nachtwacht' op een hereplaats voor twintig gulden. Een hele verbetering. Thuis had hij een ca feetje, achter in de schuur. De klanten zaten op kisten met planken om je glas op te zetten. Het is altijd een cafeetje gebleven: '"t Praothuus van Japie de Kraai". Nadat hij zijn vader was opgevolgd als café baas, heeft Japie-van-de-hoek ook nog in een zeepfabriek gewerkt in Den Dol- der, was hij tuinman bij een dure villa en zat hij in de sloop of in de bouw. Vijfen zestig jaar lang hield hij bijen. Nooit is hij getrouwd. Wel had hij de zorg voor zijn 'gekke' broer, die vier jaar geleden is gestorven. "Evert is anders", zei Jaap altijd. Met Jacob Altena is de vorige week donderdag ook een stukje Soest begra ven. Hij ruste in vrede. Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! I dagen per week geopend. 035-60127 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3