Uitvoering clustering uitgesteld OFE klinkhamer Visser Nieuwe computer en 55+ Gids SWOS 20% 20% Hummel-eiland in het Baarnse bosbad Zomerdienstregeling bussen gestart 20% 20% 5ZEB3SF ACTUEEL T apac Soest kan gaan plaggen op terrein Soesterhoogt Project 'Nee bedankt' slaat goed aan bij schooljeugd PAGINA WOENSDAG 8 JULI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 Gift van 7.500 gulden van Fonds Ouderenpostzegels 1 55 88 ERKER 3PER iKWERK BHliili er m/v NIJHOf Ministerie geeft f25.500 subsidie College wil eerst financiële kant nog eens narekenen wist u dat a\ onze beroemde 't Luijkje- gerechten ook afgehaald kunnen worden? Gameboy foetsie 25 jaar getrouwd? Nog geen uitspraak in verkrachtingszaak Lintje aanvragen vóór 1 augustus De kracht van de reclame ligt in de herhaling Subsidie toegekend NIJHOf Artistieke prestatie van Soester meisjes f\ NIJHOf NIJHOf Wie vergelijkt leest de Soester Courant ^Specialist* Ook voor service moet u bij ons zijn ploegendienst ied doorwerken, een een jaarcontract (na jit Soest naar je werk jaar of ouder en wil je gdienst ben je van 9 werken krijg je een ing. leding worden vers- Voor het project Vereenzaming Ouderen Soest heeft de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) 7.500 gulden ontvangen. Het be treft een gift van het Fonds Oude renpostzegels. De projectgroep van de SWOS zal het geld aanwenden voor de aanschaf van aangevende ^happen met n Nederland, wij op >te Je Doe-Het-Zelf achte gaat daarbij merciële opleiding Dma heeft gehaald. kunt u nieten. team te versterken, ROVAK Ceelen 50 AL SOEST ïHAPPEN ïtnum molendael oudt met de hotelmatige voedingsdienst. de kamer. ij per 1 augustus a.s. een: stellingen en van het iensten en de interne klant, n copieervverkzaamheden. atievermogen en u beschikt ft recente werkervaring en aris bedraagt op basis van aximaal f 3.182,- bruto oldcrdijk, teamleider tie kunt u binnen 10 dagen Baam. korting op alle plaatmaterialen BÓUW WOONWAREN 'MINERVAWEG 3.-BAARN Deze korting is geldig t/m 31 Juli 1998. een computer en de 55+ Gids. Deze gids zal informatie bevatten over alle activiteiten, diensten en (zorgvoorzie ningen die in Soest en Soesterberg wor den aangeboden. Ouderen krijgen zo een overzicht van alle mogelijkheden in hun omgeving en kunnen zich op de hoogte stellen van hetgeen er in de ge meente voor hen te doen is. Door goe de informatie te geven in de 55+ Gids kunnen de ouderen zelf een keus maken uit het totale aanbod. Volgens de projectgroep bevordert dit de deelname aan activiteiten en sociale verbanden. Ook is de zelfredzaamheid van ouderen erbij gebaat en kunnen ze langer en op een prettige manier zelf standig blijven wonen. De gids zal worden voorbereid met be- V.l.n.r. de heer Van Steijn, Margöt Bultink (project Vereenzaming) en SWOS-coördinator Martin van Weelden. Foto: Goosvan der Wilt hulp van de nieuwe computer, waarmee ook andere werkzaamheden voor het project Vereenzaming Ouderen Soest kunnen worden uitgevoerd. De overhandiging van de symbolische cheque vond vorige week plaats. Vrijwil liger Van Steijn van het Fonds Zomer- postzegels/Ouderenpostzegels kwam voor die gelegenheid naar Soest. Jaar lijks levert de verkoop van ouderenpost zegels en wenskaarten meer dan drie miljoen gulden op. Dit bedrag wordt be steed aan allerlei projecten voor oude ren in Nederland. Het ministerie van Landbouw, Na tuurbeheer en Visserij heeft de ge meente Soest een subsidie toege kend voor het plaggen op het terrein Soesterhoogt. Soest ontvangt daar voor een bijdrage van 25.500 gul den. De subsidie komt uit de pot "Effectge richte maatregelen in bossen en natuur terreinen". Soest had daarop ook een beroep gedaan voor het beheer van de Korte en de Lange Duinen, maar die bedragen vallen te klein uit voor de sub sidieregeling. De werkzaamheden moe ten voor 1 juli 2000 zijn afgerond. De ministeriële bijdrage dekt maximaal 80 procent van de kosten (bijna 32.000 gulden), zodat er nog 6000 gulden el ders gevonden moet worden. Op advies van de afdeling Groen en Recreatie stelt het College van B. en W. dat bedrag beschikbaar uit de beheerbegroting van de bossen als het reguliere heidebeheer een jaar wordt uitgesteld. Dat zal vol gens de afdeling niet tot onoverkomelij ke problemen leiden. De clustering van sportaccommo daties loopt vertraging op. Pas na de zomervakantie bepaalt het College wanneer het startsein voor de uit voering wordt gegeven. Het wil eerst de financiële aspecten nog eens op een rijtje zetten. In de komende periode bekijken burge meester en wethouders of voor de trai ningsvelden van Soest en SEC ster- grasso of het duurdere grassmaster wordt gebruikt. Hoe dan ook, de uitvoe ring mag niet meer kosten dan de 5,5 miljoen gulden die beschikbaar is ge steld. Kennelijk heeft het College hier in niet alle vertrouwen. Anders had het nu reeds het raadsbesluit kunnen laten uitvoeren. Het College - kennelijk ge schrokken door recente krediet-over schotten op andere terreinen (zoals het riool) - heeft ervoor gekozen eerst nog eens alle cijfers op een rijtje te zetten. De vertraging heeft voor de betrokken clubs gevolgen. Het duurt ongeveer een jaar voordat een stergrasso-veld bespeelbaar is, als gekozen wordt voor een grassmasterveld moeten de vereni gingen vijf, zes maanden wachten voor- BAR» CS RBIJL. RESTAURANT STEENHOFFSTHAAT 47 SOEST 035-6018252 Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien een gameboy te stelen uit een caravan, die aan de Oude Utrechtseweg geparkeerd stond. De ca ravan stond op het erf van de woning geparkeerd. Met de computer verdwe nen ook twee bijbehorende spelletjes. Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! 035 - 601 27 39 v Soesterbergsestraat 188 - Soest De Utrechtse rechtbank heeft donder dag besloten voorlopig nog geen uit spraak te doen in de rechtszaak tegen een 39-jarige Soester die een Amers- foortse vrouw zou hebben verkracht. De rechtszaak is terugverwezen naar de rechter-commissaris voor nader verhoor van het slachtoffer. Volgens de rechtbank moet eerst de raadsman van de Soester gelegenheid krijgen om de vrouw vragen te stellen. Dat was tot nu toe nog niet gebeurd omdat de vrouw daar te geëmotioneerd voor was. De Soester zou de Amersfoortse in ja nuari hebben gedwongen tot orale seks en geslachtsgemeenschap in een bosper ceel aan de Soesterweg in Amersfoort. Volgens de Soester, tegen wie anderhalf jaar celstraf is geëist, had de vrouw ech ter ingestemd met de vrijpartij. Wanneer de rechtszaak wordt hervat, is nog onbekend. dat ze erop kunnen trainen en spelen. Onderhoud Om te voorkomen dat Soest speelruimte tekort komt, blijven de velden 5 en 6 voorlopig in onderhoud. Soest kan deze velden blijven gebruiken totdat het nieuwe wedstrijd-trainingsveld (Wetra) bespeelbaar is. Omdat ook het Wetra- veld van SEC op zich laat wachten, mag deze club voorlopig op de bestaande velden blijven trainen en spelen. Tot nu toe is alleen de verplaatsing van jeu de boulesvereniging De Gemshoorn naar het handbalcomplex van Smeeing/ BDC aan de Henriëtte Blaekweg gerea liseerd. Met WZ'49 en het Bentinck Fonds zijn inmiddels afspraken gemaakt en met de honk- en softbalvereniging (die van de Koningsweg naar de Bos straat-Oost moet verhuizen) is een pro gramma van eisen vastgesteld. Het pro gramma van eisen van MHC Soest (van de Koningsweg naar de Bosstraat-West) is op een oor na gevild, aldus welzijns- ambtenaar Sjaak Pot. Het uitstel op de Bosstraat-West mag niet te lang duren, omdat daar tevens rekening moet worden gehouden met de verplaatsing van bestaande verlichting (SEC) en installatie van de nieuwe ver lichting (MHC Soest). Volgens traditie worden op Konin ginnedag, 30 april, koninklijke on derscheidingen uitgereikt aan hen die zich verdienstelijk hebben gemaakt voor de samenleving. Omdat er altijd een lange periode van voorbereiding aan voorafgaat voordat een besluit genomen kan worden of degene die is voorgedragen ook werkelijk in aanmerking komt voor een konink lijke onderscheiding, is een termijn gesteld voor het aanvragen van een "lintje" voor Koninginnedag 1999. Voor 1 augustus moeten de aanvra gen voor Koninginnedag 1999 bij de burgemeester zijn ingediend. Sinds 1996 wordt bij de toekenning van een koninklijke onderscheiding de nadruk gelegd op bijzondere per soonlijke verdiensten en prestaties. Verenigingen, instellingen en maat schappelijke organisaties kunnen een onderscheiding aanvragen voor men sen van wie zij weten dat zij zich ge ruime tijd op een bijzondere wijze hebben ingezet voor de samenleving. Het is aan te raden eerst contact op te nemen met mevrouw Sonja Wol zak, secretaresse van de burgemees ter. Zij is telefonisch te bereiken on der nummer (035)-6093443. |makelaar/taxateur 0. G. Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Het criminaliteitspreventieproject "Nee bedankt", dat dit voorjaar in samenwerking met de politie werd georganiseerd op de Van der Huchtschool in Overhees, is goed aangeslagen. Ook andere basis scholen hebben veel interesse. Het College van B. en W. heeft daarom besloten ja te zeggen op het dringende verzoek van zeven directeuren van ba sisscholen om ook daar uitvoering te geven aan het project. De gemeente be taalt dan de materiaalkosten - 4000 gul den - en de politie neemt de personele lasten voor haar rekening. Met twee schiolen wordt nog onderhandeld. Uit het evaluatieverslag blijkt dat het project "Nee bedankt" goed ontvangen is door de kinderen, de leerkrachten en de ouders van de Van der Huchtschool. "Voor de politie is het o.a. een winst punt om op een redelijk jonge leeftijd en onder niet-bezwarende omstandigheden kennis te maken met de jeugd," staat er merkwaardigerwijs in het ambtelijk ad vies. Vermoedelijk zal bedoeld zijn dat de jéugd op jonge leeftijd etc. kennis maakt met de politie, en niet andersom. 'Criminele feiten' "Voor de kinderen levert het bewust wording op, waardoor een drempel wordt opgeworpen voor het plegen van criminele feiten," klinkt het verder hoopvol. Het project past in elk geval uistekend in het Lokaal Preventief Jeugdbeleid, waar nog een potje van een dikke 3000 gulden voor aanwezig is. Gezien het belang en het nut van het project kent de gemeente 4000 gulden subsidie toe: 2000 gulden uit het pre ventiepotje en nog eens 2000 gulden uit de post "openbare orde en welzijn". korting op al het timmerhout BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN Deze korting Is geldig t/m 31 juli 1998. Afgelopen zaterdag is bij het Baarn se bosbad - in de bossen van de Hoge Vuursche - het nieuwe "hum mel-eiland" in gebruik genomen. Het eiland bevat het vertrouwde kleuterbad, dat nu is voorzien van leuke kindertekeningen. Die zijn gemaakt door drie 14-jarige Soester meisjes: Rozemarijn Kouwenho- ven, Martina Sanders en Yvonne Kwok, die alle drie net de tweede klas van het Griftland College achter de rug hebben. Rozemarijn maakte de meeste ontwer pen, ontleend aan allerlei dierenverha len, die in een brede rand rondom het "pierenbadje" zijn aangebracht. Ook staan er diverse levensgrote dierenfïgu- ren rondom het eiland. Bedrijfsleider Sebo Luursema van het Baarnse bosbad - waar al jarenlang ook heel veel Soesters in de zomermaanden hun vertier in en rondom het water vin den - is zeer te spreken over de "face lift" van het kleuterbad. De meisjes zijn er enkele maanden mee bezig geweest. Het hummel-eiland werd officieel geo- Rozemarijn Kouwenhoven en Martina Sanders op het hummel-eiland, dat ze op een artistiek manier hebben versierd. Foto: Aldo Allessie pend door de kleinkinderen van me vrouw Bouman, de Baarnse ambtenaar sportzaken. Zij knipten het lint door op de houten brug die het eiland met de rest van het bad verbindt. Het Baarnse bosbad wil zich graag presenteren als het "gezinsbad" voor de hele regio. Van maandag 6 juli tot en met vrijdag 21 augustus rijden de bussen volgens een zomerdienstregeling. Sinds de nieu we overeenkomst met het busbedrijf om de busbediening in Soest opnieuw uit te breiden, heeft dit beperkte gevolgen. Op buslijn 70 - Soestdijk-Noord naar Amersfoort - vervallen de extra ritten in de ochtendspits: Buslijn 72 - tussen Soestdijk-Noord en Soest-Zuid NS - rijdt niet tussen Soest-Zuid NS en Amersfoort; Op buslijn 73 - Eemnes - Baarn - Soestdijk-Noord - rijdt in plaats van de ritten van kwart over zeven en kwart over acht één rit om kwart voor acht naar Soest-Zuid NS. De ritten van 7.00 en 18.00 uur vanaf Soest-Zuid NS naar Soestdijk-Noord en van 7.30 uur naar Soestdijk-Noord en Baarn vervallen. korting op alle schuifpuien BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3 BAARN Deze korting is geldig t/m 31 juli 1998. Nieuw is dat buslijn 71 - tussen Soest- Zuid NS en Soestdijk via de Veenbes- straat en de bedrijventerreinen - nor maal blijft rijden en ook de buslijnen 72 en 74 de gebruikelijke routes blijven rij den. Sinds 24 mei is de busbediening 's avonds en op zon- en feestdagen uitge breid met een snellere halfuurdienst tussen Soestdijk-Noord en Amersfoort via Overhees; een extra buslijn 72 op gedeelten van routes van de buslijnen 71 en 72/74 via de Veenbesstraat en de Van Weede- straat; ieder uur een busverbinding tussen Soest-Zuid en Soesterberg; de aanvulling van de busverbinding Soesterberg-Amersfoort tot een halfuur- dienst van de uurdienst van buslijn 56. Uit de eerste telcijfers blijkt dat het to- telijk huis-aan-huis-blad Op 't Hoogt blijken busreizigers nog vaak blij verrast met een extra aanbod aan busverbindin gen. In de loop van het jaar kan het ge bruik nog aanzienlijk stijgen. Een van de onbekende mogelijkheden is dat de passagiers van buslijn 72 rond het hele uur vanaf Soest-Zuid met bus lijn 70 via Soestdijk-Noord bij hun hal te kunnen worden gezet, omdat de bus van buslijn 70 dan als lijn 72 terugrijdt naar Soest-Zuid. Een andere extra mogelijkheid is de goede busverbinding tussen Soest en Zeist, die 's avonds en op zon- en feest dagen bestaat. Na vertrek rond het hal ve uur met buslijn 74 vanaf Soest-Zuid heeft men een prima overstap in Soesterberg op buslijn 56 en bereikt men rond het hele uur Zeist-busstation. Daar kan op een viertal andere buslijnen tale busgebruik ten opzichte van vorig Kan °P viertal anaere nusujnen jaar opnieuw steeg. Burijn 70 - Anrers? IM' foort-Soest-Hilversum - vervoerde zo'n 12% meer reizigers. Buslijn 71 - via de Veenbesstraat en de bedrijventerrein - trok zo'n 15% meer passagiers. Buslij nen 72 en 74 - tussen Soestdijk-Noord en Soest-Zuid via de Van Weedestraat en Nieuweweg - vervoerden een kwart meer reizigers. Sinds het vervallen van de treinstop in Soestduinen vervoert buslijn 74 tussen Soest-Zuid en Soesterberg via Soestdui nen ruim 30% meer reizigers. Het ge bruik van buslijn 73 - Eemnes - Baarn - Soestdijk-Noord - Soest-Zuid blijft zorgelijk. Het gebruik van de nieuwe buslijnen 's avonds is bemoedigend. De nieuwe bus lijn 72 is goed voor zo'n 30 tot 40 rei zigers per avond. Van de busjes tussen Soest en Soesterberg via Soestduinen maken 5 tot 10 mensen gebruik. De extra ritten tussen Soesterberg en Amersfoort worden gebruikt door zo'n 15 tot 20 reizigers. Blij verrast Ondanks de publicatie in het gemeen- richting vertrek men rond het hele uur uit Zeist en komt men na de overstap in Soesterberg rond het halve uur op Soest-Zuid aan. De laatste bussen van en naar Soest en Soesterberg rijden op de volgende tijd stippen: Buslijn 70: uit Amersfoort om 23.47 uur en uit Hilversum om 0.02 uur; naar Amersfoort om 23,43 uur vanaf Soest dijk-Noord. Buslijn 72: om 0.17 uur vanaf Soestdijk- Noord naar Soest-Zuid NS en op maan dag tot zaterdag om 0.30 uur vanaf Soest-Zuid NS naar Soestdijk-Noord, op zon- en feestdagen is dat 23.30 uur. Buslijn 74: om 23.16 uur vanuit Soester berg naar Soest-Zuid en om 23.30 uur vanaf Soest-Zuid NS naar Soesterberg en vandaar om 23.43 uur naar Amers foort; Buslijn 56: Om 0.10 uur vanuit Soester berg naar Amersfoort en om 0.30 uur vanuit Amersfoort naar Soesterberg; Om 0.00 uur vanuit Zeist naar Soester berg en om 0.47 uur vanuit Soesterberg naar Zeist. Onderwerp van gesprek in de wandel gangen van de raadsvergadering van 25 juni is het matige spel van het Neder lands elftal (Nederland-Mexico: 2-2) en de motie van wantrouwen tegen wethou der Blommers. In de commissiekamer naast de raad zaal toont een televisietoestel beelden van de WK-wedstrijd Duitsland-Iran. Daar zit bij het fraaie schilderij van Eg- bert de Rooij een vrouwelijke inval- bode. Zij waakt tijdens deze laatste raadsvergadering van dit seizoen over het karretje met witte wijn, rode wijn, limonade en bier. De tijd van de droog legging in het gemeentehuis is gelukkig voorbij. Wim Roest (D66) stelt in zijn motie dat de wethouder vanaf 28 april 1997 wist dat de openingstijden van de biblio theekafdeling Overhees vanaf 1 juli 1997 zouden worden gehalveerd. Zij ontkende dat bewust of onbewust op vragen van de democraat tijdens de raadsvergadering van 15 januari 1998. Daarmee heeft zij de raad, volgens de eenmansfractie van D66, bewust onjuist en onvolledig geïnformeerd. Zoiets is een politieke doodzonde, zowel in Den Haag als in Soest. In de rust van de wedstrijd Duitsland- Iran is de stand nog nul-nul. De wethou der ontkent ook dat zij tussen 28 april 1997 en 15 januari 1998 overleg heeft gehad over de halvering van de ope ningstijden met de directeur van de Bi bliotheek. Deze laatste, mevrouw R. Luiks, kan zich dat desgevraagd tijdens een persconferentie in C-drie vorige week allemaal niet meer zo goed herin neren... In de vijftigste minuut scoort Bierhoff voor Duitsland: 1-0. De bibliotheek- brief van 28 april 1997, die Roest ach ter de heisdeuren vandaan moest halen, was gericht aan de afdeling SOW. "Ik wist het niet en u mag niet van mij ver wachten dat ik alle correspondentie ken die ambtenaren voeren", zegt mevrouw Blommers. Je als bestuurder verschuilen achter een ambtenaar is ook een doodzonde in de (lokale) politiek. Uit ervaring weet ik dat de ambtenaar met zo'n belangrijke brief onmiddellijk naar de wethouder holt, want hij moest reageren vóór 1 juli 1997. WD, CDA en PvdA weten dat ook, draaien er omheen en houden de wethouder de hand boven het hoofd. De motie wordt verworpen met 17 stem men tegen en acht stemmen vóór. In de achtenvijftigste minuut zorgt Klin- sman voor 2-0. Enkele andere opmerkelijke uitslagen in deze raadsvergadering: "Zo waarlijk helpe mij God Almachtig", (het nieuwe VYD-raadslid Bordewijk). "Het woord is aan de fractie van GPV, enzovoort," (de voorzitter). "Ik ben ervan overtuigd, dat mevrouw de wethouder ons geen kunstje heeft willen flikken," (Kees Boerkoel-PvdA). "Je huiswerk niet goed doen wil niet zeggen dat de raad wordt misleid," (T. Middelkoop-CDA). "Er is hier sprake van bestuurlijk onver mogen," (Hans Wuijckhuijse-GGS). "Ik vind de hele discussie poppenkast," (Bert Krijger-WD). "Het kan toch niet zo zijn dat het CDA over bovennatuurlijke krachten be schikt," (Wim Roest-D66). "Ik blijf gewoon zitten," (Mevrouw Blommers-WD). "Ik ga in de vakantie een bezoek bren gen aan mijn geboorteland Indonesië." (burgemeester Hans de Widt). Na afloop van de vergadering en de wedstrijd is het televisietoestel plotse ling verdwenen en worden de flessen ontkurkt. De raad geniet maar drinkt met mate. korting op alle ladders en huishóudtrappen BOUW WOONWAREN MINERVAWEGA BAARN Deze korting is geldig t/m 31 juli 1998. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3