M Hulleman optiek T IS! "i Mi 27.50 SWOS en Volksuniversiteit willen hun cursussen niet combineren ETA-theologenopIeiding gaat ook in Soest van start fscheid P. Moens van Daniëlschool Eerste 'openlucht-huwelijk' van Soest Waterschap gaat stabiliteit van dijken in Eemland onderzoeken Boston eltrestantei VAKANTIEBEZORGERS HONG KONG GARDEN Boston Advance vakantieverpakking Rinke Tolman-prijsvraag: 'Veranderend landschap' Hoofdkussen Doublé Class m 'Concrete samenwerking weinig zinvol' 'Weinig zinvol' DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 Steenhoff straat 58 in Soest voor de voor de maanden juli en augustus EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 Mogelijk onderdak in Mavo-Soest CHINEES KANTONEES SPECIALITEITEN RESTAURANT is t/m 15 juli wegens verbouwing GESLOTEN. iardi Beckmanstraat 479 - Soest - Tel. 035 601 01 01 TT 11 1 VOOR OOGZORG Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. 035-6036000 De Hypotheker Tassen gestolen uit vrachtwagen Politie nu ook actief 'te water' Cabrio-theater alternatief voor kerk Gemeentelijke poëzieprijs 1999 See you bij Toontje Snelheidscontrole Stadhouderslaan Parkeercontroles Van Weedestraat Service bij Schoemaker telaars zorgen voofae at» tal daarvoor geschikte 8 nstallaties. De inzameling kort via de farmaceutisch tl zelf, maar omdat dit tken behoorde zijn ze da, iee gestopt. "li ege veiligheid, gezondheid noet voorzichtig worden gen met spuiten en res,," en. Inzameling via de J omt dat deze afvalstoffen f8 ie huishoudelijke afval i* tm was het voor de Afvalt!*8 Utrecht (AVU) enT'VtB it van belang dat deze i blijven bestaan. DoorT? ig met de inzamelaars Rou sfoort en RHD in Utrecht, ekers is een goed lopend ii e apotheken ligt een pufc :t informatie over het inzamfe t/Centrale Voorlichting WOENSDAG 8 JULI 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en de plaatselijke Volks universiteit voelen er niet voor hun cursuspakketten eventueel te com bineren. De suggestie van wethou der Blommers, die daarop vorig jaar heeft aangedrongen, wijzen zij van de hand. Dat blijkt uit de brief van de voorzitters van beide instellingen - de heren J. van Bommel en G. Spruit - aan wethouder Ten Hove, die de "volwasseneneducatie" tegenwoordig in zijn portefeuille heeft. De organisaties hebben inmiddels twee gesprekken gevoerd en zijn daarbij tot de conclusie gekomen dat er - ondanks alle bereidheid tot samenwerking - een praktische "geen meerwaarde biedt", omdat er te grote verschillen zijn. Volgens zowel de SWOS als de Volks universiteit hebben die verschillen o.a. betrekking op de motivatie van de deel nemers. Bij de Volksuniversiteit kiezen de cursisten zeer doelgericht voor een bepaalde cursus, waar zij ook gekwali ficeerde eisen stellen. Bij de SWOS gaat het de deelnemers vooral om het onder linge contact en de gezelligheid. Er is ook een groot verschil in tempo, menen de voorzitters. De lesmethoden van de SWOS zijn ook heel anders, want bij de ouderen wordt rekening gehouden met het afnemende vermogen om nieu we dingen te leren en moet aansluiting gevonden worden bij herkenbare, eerde re ervaringen. Bij de Volksuniversiteit zijn de deelnemrs gemiddeld veel jon ger, waardoor ouderen zich in het alge meen ook niet thuis voelen. Verder spelen op de achtergrond ook financiële motieven en omgevingsfacto ren een rol. De prijzen verschillen nog al en de ouderen van de SWOS-cursus- sen hebben in het algemeen een beperk te financiële draagkracht; en verder wor den de SWOS-cursussen doorgaans in de "vertrouwde omgeving" van de dien stencentra gegeven, waar ouderen snel ler over de drempel komen. Het komt overigens wel voor dat oude ren een Volksuniversiteitcursus volgen; anderen kiezen met opzet voor een cur sus van de SWOS. "Maar in algemene termen zijn de verschillen zo groot dat concrete samenwerking op uitvoerend niveau door beide partijen weinig zinvol wordt geacht," aldus de voorzitters Van Bommel en Spruit. Ze zeggen overigens dat ze elkaar voortaan op de hoogte zullen houden van het wederzijdse cur susaanbod. En mogelijke toekomstige samenwerking wordt ook niet op voor hand afgewezen. 52 AV Soest 55 voor particulieren en'bedrijven Wegens vakantie gesloten van 11 t/m 19 juli INGEDIB middenspanningsruimte ng) 2241 en keuken 22-6-5 tuinhuisje 2545 :t woonhuis 234» I nderen van de gevels blokhut n woonhuis bergruimte tbreiden van broeikasje 24-64 entrees van •mplexen 22-64 en woning 2444 'ee woningen 2544 en winkel 2444! n balkon 24-6-Si entree (toegangspui) 24-64 lisplein 1, afdeling planologie e 12.30 uur. Naast Vlaardingen en Zwijndrecht krijgt ook Soest binnenkort een "af deling" van de Evangelische Theo logische Academie. Daar wordt een tnëologenopleiding gegeven in di verse varianten. Mits er voldoende aanmeldingen komen gaat de ETA-opleiding van start op de maandagavonden in Soest. De ETA is in onderhandeling met het bestuur van de Mavo-Soest over het gebruik van een aantal leslokalen, maar daarover is nog NINGEN paar dunne dorre bomen inlandse eik >r een eventuele vergunning kun- ïndmaking kenbaar maken bij d« 0, 3760 CA Soest, telefoonnum- Vanaf 16 juli is iedereen weer welkom in ons nieuwe restaurant, dezelfde plek als de afgelopen 5 jaar: naast Hoogvliet. geen definitief besluit gevallen. De op leiding is tot op zekere hoogte een ver volg op de parttime bijbelschool die In de Ruimte tot voor kort in Soest had, maar waar men na het faillisement niet meer terecht kan. De ETA-opleiding omvat o.a. een zes jarige opleiding theologie op HBO-ni- veau en tweejarige opleidingen voor praktische, bijbelse of systematische theologie, maar ook een cursus Grieks en een cursus Hebreeuws. Er kan ook een schriftelijke opleiding gevolgd wor den. Schakeltraject De ETA-opleiding geeft o.m. toegang tot gemeentewerk en zendingswerk, maar biedt ook een schakeltraject naar het academisch onderwijs (met name de Evangelische Theologische Faculteit in Heverlee). De toelatingsleeftijd is mini maal 21 jaar. Een bepaalde vooroplei ding is niet vereist, maar kennis op Havo- niveau moet er wel zijn. Daar naast wordt van de studenten verwacht "dat zij de Here Jezus kennen als hun persoonlijke Verlosser en bereid zijn Hem te dienen". Wie geïnteresseerd is kan voor informa tie terecht bij de Evangelische Theolo gische Academie, Piet Heijnstraat 53, 3333TM Zwijndrecht, tel/fax 078- 6190037. ippelboom n binnen 6 weken na verzending 'an burgemeester en wethouders ngegrond verklaren; appellant schrijven aanleg paardenbak laken; voor wat betreft bewo- perceel, procedure rond lag afwachten alvorens aan te ïn verlenen voor kamperen n Jeugdtoernooi LTV- nê verlenen aan kamperen tij- >ckeytoernooi MHC. °p basis van artikel 44 Drank wet verlenen aan het bestuur van Ouderen Soest t.b.v. trum De Drie Eiken. sidie ad f 4.007,50 te ken voor het project; 'is te brengen van de sies ABZ en SOWM. et verkoop; weth. Blommers Je bewoners mondeling; bewoners schriftelijk informeren. Ouders en leerlingen van de Daniëlschool, de reformatori sche basisschool aan de Smitsweg, hebben vorige week vrijdag afscheid moeten nemen van de directeur, Pieter Moens, en zijn vrouw Jolanda. Ze werden 's morgens met feestelijk versierde karretjes opgehaald bij hun woning aan de Ereprijsstraat en zo naar de school getransporteerd. Moens is acht jaar - vanaf de oprichting - directeur van de Daniëlschool geweest. Hij ver huist in de komende periode naar het Zuid-Hollandse Nieu we Tonge, waar hij directeur wordt van een christelijke basis school. CONTACTLENSCARE Uitsluitend verkrijgbaar bij uw opticien: BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK TEL. 601 38 59 's Maandags gesloten Steenhoffstraot 66, Soest Waarom naar De Hypotheker? Voor een overzichtelijk hypo theekadvies op maat en het afsluiten van de juiste hypo theek door een persoonlijke adviseur die u kosteloos al het werk uit handen neemt. Daarom naar De Hypotheker! Volledig objectieve en 100% onafhankelijke hypotheek bemiddeling Kosteloos advies op maat Keuze uit vele honderden hypotheekvarianten De meest gunstige voor waarden Alle fiscale aspecten tot op de gulden voorgerekend Begeleiding van A tot Z gedurende het hele aan kooptraject Ook na het afsluiten van de hypotheek volledige service Adviseur Evert-Jan Wijers en secretaresse Henriëtte Beijersbergen Maak een afspraak met De Hypotheker bij u in de buurt: Soest, Steenhoffstraat 66, 1 i Er is maar één Hypotheker. Dat is zeker. Uit een aan de Zuidergracht geparkeer de vrachtauto zijn vorige week twee tas sen met persoonlijke bezittingen gesto len. De chauffeur, een 23-jarige Hilver summer, had de cabine even verlaten. Hij deed aangifte bij de politie. R.M.F. Kleinegris PENSIOEN ADVISEUR Ook second opinion consult. Kleinegris Adviesgroep v.o.f. [ik Bosstraat 12 - 3766 AG Soest Hr\ Tel.: 035 - 601 32 60 Lid NBvA Ned. Bond van Assurantiebemiddelaars Sinds vorige week heeft de politie van het district Eemland-Noord de beschik king over een vaartuig. Het is een oranje rubberboot met buitenboordmotor, die gebruikt wordt voor controles op de Eem en de randmeren. Met name in de zomermaanden juli en augustus zal er toezicht gehouden worden op de recrea tievaart, waarbij speciaal wordt gelet op het vaargedrag en het bezit van vaarbe wijzen. De eerste "vangst" was zaterdagmiddag gelijk een goeie, toen twee Bunschoters op het Eemmeer werden betrapt op pa lingstropen. Ze hadden 15 kilo aan boord, die door de politie werden afge leverd bij Eemeroord. Antek Wojtkowsky en Siebina Kroes van het Gareel hebben afge lopen donderdag het eerste "open lucht-huwelijk" van Soest gesloten. De kerkelijke bevestiging van hun echtvereniging vond namelijk plaats in het Cabrio-openluchttheater. Antek en Siebina waren eerst "gewoon" op het gemeentehuis getrouwd. Daarna spoedden zij zich met de gehele aan hang naar het openluchttheater in de Soester bossen, om hun huwelijk door ds. Pieter van Winden (van de Juliana- kerk) te laten bevestigen en inzegenen. Het scheelde niet veel of de primeur was aan de neus van Antek en Siebina voor bijgegaan, want vorige maand had zich ook een bruidspaar gemeld voor de plechtigheid in Cabrio. De stromende regen verhinderde dat en het bruidspaar week uit naar de Wilhelminakerk. Ook Antek en Siebina wierpen van tevoren wel met bezorgde blikken in de richting van de lucht, maar het bleef op het "mo ment suprème" in elk geval droog. Bruid en bruidegom tijdens de kerke lijke viering van het huwelijk in Cabrio. Foto: Goos van der Wilt Het theaterpodium was voor de gele genheid veranderd in een soort drive-in liturgisch centrum, waar ook de trouw- auto een plaatsje kreeg, evenals een elektronisch orgel en de traditionele knielbank. "Een heel ontspannen aan gelegenheid en een mooie dienst," aldus ds. Van Winden na afloop. De Stuurgroep Markermeer heeft de minister van Verkeer en Water staat geadviseerd het Markermeer in de Wet op de waterkering de sta tus van "buitenwater" te geven. Dit advies heeft ook betrekking op de Randmeren tot aan de Nijkerker- sluis, die immers in open verbin ding staan met het Markermeer. De status "buitenwater" hangt samen met het overstromingsgevaar van het Markermeer. De Stuurgroep Marker meer acht deze vergelijkbaar met dat van het LJsselmeer. Het Usselmeer heeft al de status van "buitenwater". Dit ad vies sterkt Waterschap Vallei Eem bij de actie die het onlangs is begonnen rondom de dijken in het Eemland en in de polder Arkemheen. Bij deze actie treedt het waterschap op tegen overtre dingen die zijn begaan tegen regels die gelden op en bij dijken. Bovendien her stelt het waterschap achterstallig onder houd aan de dijken. Het waterschap is deze actie begonnen bij de dijk in Eem- dijk, waar de problematiek het meest ingewikkeld is. De rest van het 80 kilo meter lange dijkenstelsel wordt later onder loep genomen. Doel van de actie is om de laaggelegen gebieden achter het dijkenstelsel te be houden voor een overstroming. Het gaat daarbij met name om de gemeemten Eemnes, Bunschoten en Nijkerk en in mindere mate om Soest, Baarn en Amersfoort, Dat het overstromingsge vaar aanwezig is, wordt gestaafd door het advies van de Stuurgroep Marker meer. Dijken hoog genoeg Uit het onderzoeksrapport dat ten grondslag ligt aan het advies van de stuurgroep, blijkt dat de hoogte van de dijken in het Eemland en de polder Arkemheen hoog genoeg zou zijn. Hier bij is geen rekening gehouden met mo gelijke plaatselijke verzakkingen van delen van de dijk. Verder volgt uit het onderzoek dat er nader onderzoek no dig is naar de "geotechnische stabiliteit" van de dijk. Bij dat onderzoek wordt vooral gekeken naar de stevigheid van de dijk, en dat betreft aspecten als breedte, samenstelling, bekleding en opbouw van de dijk. Waterschap Vallei Eem start binnen een jaar met een onderzoek naar de ste vigheid van het dijkenstelsel in het Eem land en de polder Arkemheen. Verder zal het waterschap onderzoeken welk tracé de dijk aan de westkant van de Eem (tussen de Randmeren en de zuid kant van Baarn) het best kan volgen. Momenteel heeft de Wakkerendijk/ Meentweg in Eemnes de status van pri maire dijk, maar misschien moet de hui dige zomerdijk langs de Eem die status krijgen. De regering moet nog afwegen of ze het advies van de stuurgroep overneemt. Met name de bestuurlijke en financiële gevolgen van het advies zullen daarbij worden bekeken. De uitslag van deze afweging staat zeker niet bij voorbaat vast. Als de regering besluit tot de sta tus "buitenwater", moet ze vervolgens besluiten welke norm gaat gelden voor dijken langs het Markermeer en de Randmeren tot aan de Nijkerkersluis. Er is een behoorlijke kans dat dat de norm 1/1250 gaat worden. Dat wil zeg gen dat de dijken zo moeten worden vormgegeven dat er slechts één keer in de 1250 jaar een waterstand wordt be reikt, waartegen de dijken niet bestand zijn. Het is nog onzeker wanneer de re gering bovenstaande afwegingen maakt. Er is een essentieel verschil tussen de termen "veranderend" en "veran derd". In de aankondiging van de derde Rinke Tolman-prijsvraag (Soester Courant van vorige week) is dat per abuis over het hoofd ge zien. Het motto van de driejaarlijkse poëzie prijsvraag - goed voor de gemeentelijke poëzieprijs 1999 van Soest - luidt dan ook: "Veranderend landschap", en niet: "Veranderd landschap". Het thema sluit goed aan bij de vorige thema's: "Het verloren landschap" (1993) en "In de taal van het landschap" (1996). Dat het landschap telkens zo'n belang- Dagschotels woensdagGebakken kalfslever met aar dappelschijfjes en appelmoes donderdagScholfilet met frites en sla weekend: Roerbakschotel van varkens vlees, prei, wortelen, champig nons en rijst maandag: Kalkoenschnitzel met pommes parisiennesen bloemkool, dinsdagPreischotel met kip. Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 rijke rol speelt in de poëzieprijsvraag ligt voor de hand, omdat de wedstrijd een eerbetoon is aan Rinke Tolman (1891- 1983), de Soester bioloog, dichter en natuurvorser, die zijn hele leven lang getuigde van zijn grote liefde en bewon dering voor het landschap, vooral in en rondom zijn woonplaats Soest. Iedereen die mee wil doen kan vóór 15 maart 1999 (maximaal) twee niet eerder gepubliceerde gedichten insturen bij de SLAS - Stichting Literaire Activiteiten Soest - die de prijsvraag organiseert. Op vrijdag 16 april vindt de prijsuitreiking plaats door burgemeester De Widt, tij dens een feestelijke bijeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis. Drie prijzen Een deskundige jury van Vlaamse en Nederlandse letterkundigen kiest de prijswinnende gedichten. De eerste prijs bedraagt 500 gulden; de tweede 250 gulden; de derde 150 gulden. De drie winnende gedichten worden gepubli ceerd in de Soester Courant en op nog nader te bepalen wijze voor het Soester publiek uitgebeeld. Het volledige reglement kan nu al wor den aangevraagd bij het secretariaat van de SLAS: A.C. Post, Speenkruidstraat 5, 3765 AA Soest, tel. 035-6021297. De politie hield maandagochtend gedu rende een uur een snelheidscontrole op de Stadhouderslaan. Van de 311 passe rende auto's reden er 137 te hard. De top lag op 96 km/u. De boosdoeners krijgen nog bericht thuis... misa 60 x 70 cm ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Op de Van Weedestraat vielen bij een parkeercontrole donderdagmorgen drie bekeuringen voor het onterecht parke ren op een laad/loshaven. Acht autobe zitters negeerden de verplichting om de parkeerschijf in de blauwe zone te ge bruiken en eentje kreeg een bon omdat hij zonder vergunning op een invaliden parkeerplaats was gaan staan. Vrijdag morgen vielen er opnieuw drie "schijf bekeuringen en zaterdagmorgen nog eens 15. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! enne*! Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5