L/ADT BEN Al J 1 BEZORGERS GEVRAAGD 0800 0230351 Verkoop speelveld veroorzaakt woede ELER ft!1 'Ach meester, geen huiswerk meer' Concert British Columbia Boys Choir Volop Oranje in De Drie Eiken Politie terecht verontwaardigd Eén keer een cavalerist, altijd een cavalerist' Musical met hindernissen Ragïna^ uwen waard! Sewoners voelen zich bedrogen Belediging of vernieling onbekend Reünie Huzaren van Boreel Agenda Snelheidscontrole Amersfoortsestraat De Kosmoswinkel van Sterrenberg Kerkdiensten Medische dienst 'Burgerlijke stand' Hulpverlening |j Groep 8 Postiljon nam afscheid Automobilisten rijden te hard Radio-informatie Soesterberg Zaterdagavond in de Caroluskerk Eindfeest op Carolusschool Apparatuur ter waarde van 30 mille gestolen Koplopers verdienen meer «nw, SOESTERBERGSEmCOURANT eer sportief sport uitv. roofroil orm, etc. M.«S0. 9.9S0. '1.S00, '5.950, 15.950, «•950, ■•"9.950, 19.950, 12.S00, 10.950, J 1.950, 28.950, 02.500, 13.500, 13.950, 8.950, 32.950, 32.950, 34.950. 23.500, 22.950, 3on: 033-4650450 WOENSDAG 15 JULI 1998 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 AANBIEDING Wettelijk en juridisch kan de ge meente Soest wel gelijk hebben, naar het is onbeschoft om ons als letvoners zo te behandelen. Je aan iet lijntje houden en mogelijkhe- en voorspiegelen, terwijl ze achter rug je in het gezicht uitlachen. )jt is beneden de maat om zo als emeente met je bewoners om te De bewoners van de Buijs Ballotlaan en ingeving zijn woedend op de gemeen- e Soest. Het trapveldje voor de jeugd ïordt ondanks al hun inzet toch ver acht om er woningen op te bouwen, ({eren daar staan ze in groepjes en het onderwerp is allemaal hetzelfde. 'Waar- ons een rad voor de ogen draaien terwijl ze vooraf wisten hoe het zat. Nee, maar als wij dat en dat zouden doen dan toner nog over gepraat worden. Larie- ;,je reinste verlakkerij'. |De stemmen verheffen zich en handen gesticuleren. 'Waarom juist dit kleine (stukje grond terwijl ze een zee van ruim te hebben aan de Kampweg en tussen Soest en Amersfoort? Nee, juist dat ikleine stukje grond van ons moet het zijn. Niet te begrijpen. Het is net het verhaal van de rijke man die het enige La®J!an ee° a™15 sloeber afpakte', rea- geerden enkele bewoners. Procedurefout? RÜSfn'ubSUW VLan de wonin8en aan de Buijs Ballotlaan had het stukje grond de bestemming groen. In 1989 heeft de ge meente dat gewijzigd in woningbouw, zonder de buurtbewoners hiervan in Jfnn£te steHen- Uiteraard is dat wel in de officiële stukken vermeld en moet het met misschien heel kleine lettertjes of verborgen in een totaalpakket in de Kranten zijn vermeld. Bewoners bewe ren ten stelligste dat het pertinent niet met name is genoemd, maar onder de noemer van 'enkele kavels binnen de bebouwde kom van Soesterberg'. 'Kijk, dan hebben ze je natuurlijk altijd te pak ken, want dan moetje straks op alles en nog wat reageren. Maar dat is toch geen overheid meer? In het gemeentehuis werken ambtenaren, dat betekent letter lijk 'dienstbaar zijn ten opzichte van de inwoners'. Kun jij hieruit een stuk dienstbaarheid halen? Soesterberg stikt bijna, zo vol is alles gebouwd. Maar het is uiteraard weer Soesterberg. Ze heb ben toch maling aan alles wat over de bult zit!' Alternatieven De bewoners hebben een gesprek gehad met wethouder mw. Neks Blommers en hoofd afdeling groen, dhr. Piet Klander- mans. 'Luid en duidelijk werd ons ver teld dat we hoog en laag konden sprin gen, maar met ingang van 1 september wordt het veldje verkocht als bouw grond. Ze hadden wel een paar alterna tieven. Het speelveldje ernaast door midden delen en de helft als trapveldje te gebruiken. Leuk voor de hele kleine kinderen die regelmatig een keiharde bal tegen hun hoofd kunnen krijgen en buurtbewoners die mopperen omdat voor de zoveelste keer een bal in hun tuin ligt. Dan beneden in het sportpark een terrein aanleggen. Een plaats waar honden worden uitgelaten en men ande re plannen heeft. Ook een plaats waar geen direct toezicht is op de kinderen. Ten slotte wilden ze bomen aan de Kerklaan kappen om daar een veldje aan te leggen. Dus zo maar een paar prachtige oude bomen kappen. Het is niet te begrijpen wat voor verstand men gebruikt. Voor ons weten we één ding, we gaan tot het uiterste. En de gemeen te Soest heeft het voor ons goed kapot gemaakt. Behoorde Soesterberg maar tot de gemeente Zeist, daar hebben ze alle begrip voor ruimte en behoud van groen', aldus de nu echt woedende be woners. ^"-bekleding >er/-sproeier :ulatie gor- ■n verstelba- i u dacht: september 1998, wordt -eS de Opel dealer. ln de Soester Courant van 8 juli j.1. maakte een mevrouw op pagina 11 en onder de kop 'Vernieling van au to's wekt wrevel', nogal negatieve opmerkingen richting de politie. Het blijkt dat zij geen aangifte van vernieling heeft gedaan, maar wel gt. Een gegeven waartegen de politie zich niet kan weren en waar over zij terecht verontwaardigd is. Een niet met name bekende mevrouw uitte haar misnoegen over het gedrag van kinderen. Daarin liet zij voorkomen dat de politie hiervan in kennis was ge steld. Een directe vraag naar de politie omtrent dit gegeven kon toen vanwege afwezigheid van betrokkenen niet wor den beantwoord. Na het verschijnen van het artikel blijkt dat haar verhaal bij de politie onbekend is en zij geen aangifte daarvan heeft gedaan. Het is dan ook niet terecht om de politie ergens van te beschuldigen als zij daarvan geen ken nis draagt. Immers kan de politie pas na een melding of aangifte tot actie over gaan en zou dat in dit geval ook hebben gedaan. Om die reden is de politie te recht verontwaardigd en verzoekt derge lijke opmerkingen in het vervolg niet meer te maken. 'iii iiiliiF 'Het is meer dan vijftig jaar geleden dat wij als cavaleristen onder de wa penen werden geroepen. En sinds die tijd zijn we elkaar trouw geble ven. Door al die jaren heen is er een enorme onderlinge band ontstaan, die we één keer per twee jaar onder houden'. De 71-jarige Willem Palsgraaf, autohan delaar uit Rhoon, straalde toen hij de stram marcherende militairen aan zich voorbij zag gaan. Het gebeurde op een zonovergoten middag op het grote exer- titieterrein van de Dumoulinkazerne. Het Nederlandse 103 Verkenningsbatal- jon was even uit zijn standplaats Duits land naar Soesterberg gekomen om een bepaalde feestelijke gelegenheid op te luisteren. Het volgend jaar zal het hui dige personeel van 101 TankBataljon hun plaats in Duitsland innemen en borden zij in de Dumoulinkazerne ge legerd. Het 103 Verkenningsbataljon heette ^eger 'Huzaren van Boreel', het legen darisch wapen met zijn kleine verken- uingstanks en hun bekende wapenlied: Wij zijn huzaar, wij zijn huzaren van Horeel!' Enkele oudgedienden van deze Huzaren van Boreel waren bij dit gebeu- 1 ten uitgenodigd 'en dat hoeven ze maar i dén keer te vragen, want dat slaan we [riet over', aldus de bejaarde maar zeer Krasse Palsgraaf. Naast hem stond zijn teaat van toen en nu, dhr. Jan van Hel- Vert uit Rotterdam, en ze luisterden met glimlach naar hun Trompetterkorps Van de Cavalerie, dat na ontbinding in 1^75 zich weer opnieuw formeerde als bet Reünie Orkest van de Cavalerie'. Een koips bestaande uit circa 70 oud- dienstplichtige militairen van de Cava- 'er|e> die één zaterdag per maand uit het Ie land komen en in de Bernhardka- zenie met elkaar musiceren en, zoals nu, ®jbtaire parades opluisteren. at nebben we er graag voor over, al- een worden we allemaal wat ouder reageerde één van hen lachend. 'Spelen gaat uitstekend, maar een lang stuk lo- pen gaat ons in de benen zitten'. En dat ze spelen konden was duidelijk te horen en voor kenners een streling voor het Oud-cavaleristen op de Dumoulin kazerne. gehoor. 'Dat zijn ook onze maatjes', rea- Diensttijd Vraag aan Palsgraaf: wanneer zijn dienstplicht begon? 'Breek me de bek niet los, want dan kan ik je nog wel wat vertellen. In 1946, dus kort na de ooi- log, werden we opgeroepen en hebben we onze opleiding in de oude Koning Willem III kazerne in Amersfoort ge had. Ze hebben me verteld dat die ka zerne niet meer bestaat, maar wees er van overtuigd dat ik precies weet waar heel wat zweetdruppels van mij liggen. We werden klaargestoomd voor Indië, waar we tot 1950 waren. Onze tank was toen de Stuarttank, een verkleinde ko pie van de Shermantank. Met het be kende schip 'Kota Baru' maakten we de grote oversteek naar Bandoeng. Laat ik niet verder ingaan op wat we daar heb ben gedaan. Wel wil ik duidelijk stellen dat we er veel goede dingen hebben ver richt. Ik weet dat er ook negatieve ver halen de ronde doen, maar in ons on derdeel heersten bijzondere strenge dis cipline en teamgeest. Je zorgde dat je zaakjes schoon bleven, geen gedonder in de tent. Juist die discipline zorgde dat we er nu nog met veel plezier op terug kunnen kijken. Na onze debarkatie in 1950 zijn we als Huzaren van Boreel bij elkaar gebleven De goede onderlinge band bleef door al die jaren heen. Natuurlijk zijn velen ons ontvallen en wordt het aantal elke twee jaar kleiner. Van de 120 man van toen zijn er nu nog 43 over, maar dat is het leven. Weet je, als je dat huzarenbloed één keer in je aderen hebt, dan raak je het nooit meer kwijt. Eén keer een ca valerist, altijd een cavalerist. Volgend laar worden onze opvolgers hier gele verd We hebben elkaar nu gezien; als jij hier over twee jaar weer bent zul je ons hier ook treffen. Daarom, graag tot over ™ee jaar'. En alsof ze het uniform nog aanhadden marcheerden ze beiden strak in de pas naar hun gereserveerde plaats in een overdekte tent om van het mtli taire spektakel intens te genieten. Zaterdag 18 juli 19.00 concert British Columbia Choir, Caroluskerk Zes automobilisten zijn vorige week betrapt op te hard rijden. Eén van hen reed 104 kilometer per uur, terwijl 80 kilometer is toegestaan. Tijdens de con trole van een uur passeerden bijna acht honderd voertuigen. Op het terrein van Sterrenberg staat de Kosmoswinkel, waarin allerhande arti kelen worden verkocht die afkomstig zijn uit Abrona-ateliers. Producten uit de houtwerkplaats, het naaiatelier en uit de zeep- en kaarsenmakerij zijn er tegen niet te höge prijs te verkrijgen. Kleine geschenken met een heel bijzondere waarde. Naast deze winkel start op 4 september a.s. in het centrum van Zeist, aan de Montaubanstraat 84, een cadeauwinkel en lunchcafé van het project Antares. Dit project bestaat uit een aantal am bachtelijke werkplaatsen. Om de deel nemers van de winkel in Antares erva ring op te laten doen zijn de winkeltij den van de Kosmoswinkel met ingang van heden verruimd. Men kan er terecht dinsdag en woensdag 13.15 - 16.00 uur, donderdag 09.30 - 12.00 uur en 13.30 - 15.30 uur en vrijdag 09.15 -11.45 uur. Zondag 19 juli ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 10.30 pastor v.d. Zandt; gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause, Oude Tempellaan 6, 351517. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 7 juli: Hendrik Johannes van Geest (79), Veldm. Montgomeryweg 65. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. 'Ach meester toe, geen huiswerk meer. Dat vroegen wij al zeventig keer. Toch geeft u het ons altijd weer. Ach meester toe, geen huis werk meer'. Het was één van de vele liederen die groep 8 van de Postiljonschool tijdens haar afscheidsfeest ten gehore bracht. De voor deze gelegenheid even opge ruimde hal van het kerkelijk centrum was tot op de laatste plaats bezet met ouders en soms grootouders om hun kind in die bepaalde rol te zien. De ope ning was zoals men van de Postiljon- school kan verwachten, duidelijk geba seerd op haar identiteit. Daarvoor staat de directeur Leo Kamphorst en zo deed hij het ook deze keer. Het straks los zijn van de basisschool en als een jonge arend op zoek naar verder. Echter steeds met de zekerheid dat ze be schermd blijven door hun ouders om hen te bewaren voor een te vroege val. Maar toen de kop eraf was, barstte de ruimte bijna uit haar voegen van een enthousiaste groep 8 in hun 'Feestlift'. Een vrij pittig stuk, ingestudeerd door juf Hannie en de moeders Ineke en Mies. Zes weken lang waren ze één middag even bij elkaar geweest om het in te studeren en eigengemaakte decors te maken. Koster Gert Meijerink moest dwars door de verbouwingsdrukte hier voor ruimte scheppen, waarin hij mees terlijk was geslaagd en waarvoor hij een bijzondere ovatie kreeg. In een vlot tem po werden de diverse sketches uitge voerd, afgewisseld met muziek en vooral zang. Het publiek werd door middel van een bord gewaarschuwd wanneer er geap plaudisseerd kon worden en honoreerde dat ook bijzonder gul. Hier en daar werd de baard in de keel gehoord als een zangstuk een bepaalde hoogte kreeg. Een gegeven dat nu eenmaal bij groep 8 hoort. Tegen 21.00 uur werd de climax van het optreden bereikt met een daverende slotscène. Het bordje 'ap- Bij een snelheidscontrole op de Amers foortsestraat zijn vrijdagmorgen twaalf automobilisten tegen een bekeuring 'op gelopen'. Ze reden te hard. De topsnel heid bedroeg 103 kilometer per uur. Eén bestuurder kreeg een bon, omdat hij bij een inhaalmanoeuvre over de doorgetrokken witte streep reed. De controle werd tussen half tien en half elf uitgevoerd. Rondje Soesterberg, elke maandagmor gen van 11.00 tot 12.00 uur voor Radio Soest, is tot maandag 7 september met vakantie. Om die leemte enigszins op te vullen wordt elke donderdag in de uit zending van Soest Aktueel van 09.00 uur en de herhaling daarvan om 15.00 uur extra informatie over Soesterberg opgenomen. Hierin wordt de Soester- (bergse) Courant van de dag daarvoor besproken en de agenda voor de ko mende week. Opgaven van eventuele onderwerpen kan men kwijt via telefoon 351252. Zaterdag 18 juli a.s. kan men vanaf 20.00 uur in de Caroluskerk aan de Rademakerstraat het bijzondere concert bijwonen van het befaamde British Columbia Boys Choir. Het uit circa veertig zangers bestaand jongenskoor (leeftijd 8-24 jaar) komt uit de omgeving van Vancou- ver (Canada). Het is één van de weinige 4-stemmige niet liturgische koren uit Noord-Ameri ka en bestaat sinds 1968. Zij hebben een eeuwen omspannend en veeleisend repertoire, bestaande uit Gregoriaanse gezangen tot hedendaagse soms zeer moderne werken. Het wordt in de Ca roluskerk gedirigeerd en op het orgel begeleid door hun eigen dirigent Gerald van Wijk, muziekmeester van beroep en dirigent van meerdere koren van naam. Van Wijk is tevens een veel gevraagd ju rylid en adviseur van koren voor volwas senen, jongeren en kinderen. De kerk is open vanaf 19.30 uur en de kaarten a 20,00 p.p. (kinderen tot 12 jaar, CJP en 65+15,00 p.p.) zijn aan de zaal ver krijgbaar. Het dienstencentrum van De Drie Eiken was een middag één grote oranjewedstrijd. Diverse hindernis sen moesten worden genomen voor dat de finale was bereikt. Als toegift kreeg men niet alleen lekker eten, maar ook nog een daverende voet baltopper op een vergroot scherm te zien. De recreatiezaal van De Drie Eiken was door enkele vrijwilligsters omgedoopt in een oranjekleurige arena, waarin de cir ca vijftig deelnemers een middag eikaars krachten in snelheid en behendigheid konden meten in verschillende soorten spelletjes. Dat oranje 'besmettelijk' kan zijn, bewezen de vrijwilligers en de deel nemers door deze kleur in vele variaties te voeren. Zoals het oranjeteam niet alle maar wel vele tegenstanders in het zand liet bijten, zo was ook de opzet van deze middag. Ondertussen werd voor een hapje en een drankje gezorgd en kon men raden hoeveel stukjes wortel in een fles zaten. Mw. Van Vulpen won, hoe kan het ook anders, een fles Oranjebitter. Weten voetballers aan het eind of ze het wel of niet gehaald hebben, hier moest men op de uitslag wachten. De kam pioen van deze middag werd het dames koppel Jasperse en Sweers en hun belo ning was een oranje pet. Daarna volg de de voetbalwedstrijd met uiteraard gegil bij een doelpunt. In de pauze van de wedstrijd werden patat, kroketten en ijs geserveerd, een waardig besluit van een goed georganiseerde en uitgevoer de Drie Eiken "Orangerie". «ft. plaus' aan het slot was niet nodig om de jeugd een staande ovatie te geven. Dat ouders en leerkrachten ook wat in hun mars hebben, bewees de ode aan de Postiljonschool op de wijze van Berend Botje. De leerkrachten zongen de ver trekkende groep 8 'Het is voorbij' nog toe met onder andere de woorden: 't Is voorbij, 't is afgelopen. Je bent nu ein delijk vrij. Er kan niets meer bij. Je tas is leeg, je hoofd zit vol. Geniet van de wijsheid en de lol'. Bezwete maar stra lende koppies van de 'emeritus groep 8', genoten van alle aandacht. Het was een prachtige afsluiting van hun jaren op de Postiljonschool. 'We hebben wel pech gehad, hoor. Nou, als je een musical met 24 leer lingen begint en halfweg gaan er 8 weg, dan kun je opnieuw beginnen. Toen we een ander stuk bijna inge studeerd hadden, kreeg de hoofd rolspeler een hersenschudding en stonden we vlak voor het eind weer op niks. Toch heeft onze meester Jan het nog geklaard'. De leerlingen van groep acht van de Carolusschool stonden ietwat bedrem meld bij elkaar. Het zal je ook maar ge beuren dat een opgezette musical voor Uit een bedrijfspand in Soesterberg is voor 30.000 gulden aan computer-ap- paratuur gestolen. Daarvan is vorige week aangifte gedaan door een 43-jari- ge man. De inbraak moet zijn gepleegd in het daarvoorafgaande weekeinde. De apparatuur werd ontvreemd uit de kan toorruimte. het eindfeest twee keer in het water valt. Dank zij de enorme inzet van de schei dende meester Jan van Wolferen, ston den ze op de avond van de uitvoering toch nog op het podium. Kennelijk lie ten een paar ouders het ook maar voor gezien, want de anders zo propvolle zaal telde diverse lege stoelen. Toch was er weer die bekende sfeer van 'we doen het' en 'een vol verwachting klopt mijn hart'. Het tafereel bestond uit een on derlinge rivaliteit tussen een kinder sportclub en een kinder-muziekclub die beiden in één zaal van het Dorpshuis moesten optreden. Uiteraard werd dat bonje. Een Duitse circusdirecteur kwam ineens met de vraag of ze belangstelling hadden om in een kindercircus mee te doen. De beide groepen reageerden daarop positief, maar niet met elkaar. En zo beleefden ze diverse nare dingen, totdat ze begrepen dat ze met elkaar veel sterker waren. En dat was 'de' op lossing die uiteindelijk een groots succes ging worden. Een thema dat de leerlin gen goed uitvoerden ondanks het ge noemde handicap, en applaus oogstte bij de overige aanwezigen. Het werd tra ditie getrouw een gezellige avond en een waardig afscheid van groep 8 met haar meester Jan. Op zoek naar de snelste bijverdienste? Word dan bezorger van de Volkskrant en Algemeen Dagblad. Elke dag een uurtje werk. Dat verdient prima, tenminste fl 260,- per 4 weken. Plus veel extra's en elke dag een gratis krant. Ben Je 15 jaar of ouder dan kun je nu aan de slag in Soesterberg, voor de vakantie of voor vast. Bel voor informatie en aanmelding: 't Komt in de bus (Gratis/Altijd bereikbaar) met Koplopers!

Soester Courant | 1998 | | pagina 12