I m En dit zijn de knallers van deze week: 598 Vi J Meer huizen in Boerenstreek-II Bejaard echtpaar geboeid en geslagen O Krol 'opent' bouwproject De Bongerd 279 1798 Voorwaardelijke straf voor ex-medewerker van C-drie VERSE MOSSELEN 6027493 Runder gehakt Soester Courant HEDEN INBRENG KUNST EN ANTIEK 76e JAARGANG NO. 47 WOENSDAG 15 JUL11998 Bestemmingsplan wordt enigszins 'ingedikt' Recherche Bijstands Team jaagt op lafhartige overvallers BESPAAR ƒ36.000, RUUD SMIT visspecialiteiterf 3 Actueel 5 Actueel 9 Cultuur 11 Soesterberg ,Jj?5 13 Sport Inbrekers plunderen juwelierszaak Reizigers helpen conducteur bij aanhouding man Bekeuringen op Ossendamweg Soester verleent geen voorrang - Van Breukelen 1 Vast-goed fc Assurantiën KLAREN <5 Ook 's avonds en in 't weekend 11 koophuizen, 21 huurhuizen, 12 kamers NEFKENS jprS SOEST «f OPEL-©- A. van der Lee CITB0M HET VLEESCENTRUM Sukadelappen 10.£ Roombrie 60+ Port Salut kilo Del Monte bananen Witte Reus VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Gevraagd VASTE-, INVAL- EN VAKANTIE BEZORGERS in Soest voor de (op woensdagmiddag) Voor informatie: tel. 6014152 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16,- Buiten Soest f 32,- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG -t r. rjt De tweede fase van de nieuwbouw wijk Boerenstreek wordt iets dichter bebouwd dan aanvankelijk de be doeling was. Dat houdt in dat er in het plan enkele tientallen woningen extra kunnen worden opgenomen. Dat blijkt uit de eerste herziening van het bestemmingsplan Boeren streek. Deze "actualisering" van het bestem mingsplan komt in het komende najaar aan de orde. Op woensdag 12 augustus is er in het gemeentehuis een inspraak avond, waar belanghebbenden hun me ning over de wijzigingen kunnen geven. Dat kan overigens tot ongeveer medio september ook schriftelijk gebeuren. De hele inspraak- en goedkeuringsprocedu re loopt tot het najaar van 2000 en be vat onder meer driemaal een zgn. "ter- visielegging". Volgens CDA-wethouder Bart Krol (Ruimtelijke Ordening en Volkshuisves ting) gaat het om een relatief kleine uit breiding van het aantal woningen. Die is een uitvloeisel van de overeenkomst die het gemeentebestuur vorig jaar sloot met de bouwbedrijven G.W. van de, Grift en BAM enerzijds en de woning bouwcorporatie Achtgoed anderzijds. In de eerste fase, inmiddels afgerond, zijn in de nieuwbouwwijk ongeveer 250 huizen gerealiseerd. De tweede fase Boerenstreek gaat 283 woningen om vatten, in nagenoeg alle mogelijke cate gorieën van omvang en prijs. In totali teit zal de Boerenstreek zo'n 799 huizen omvatten. De planning loopt tot het jaar 2001. Ruimtelijk gezien en qua groen voorzieningen heeft de "indikking" nau welijks of geen gevolgen voor de totale opzet van de nieuwbouwwijk. Op speciaal verzoek De "eerste herziening" van het bestem mingsplan vindt plaats op speciaal ver zoek van de provincie. Die vindt dat de De tweede fase van de Boerenstreek wordt iets dichter op elkaar gebouwd op het terrein dat nu nog 'woest en ledig' is. Foto: Goos van der Wilt veranderingen ten opzichte van het oor spronkelijke bestemmingsplan - vastge steld in 1995 - ook formeel moesten worden vastgelegd. Het gemeentebe stuur van Soest werkt daar loyaal aan mee, aldus Krol, "al brengt het voor ons wel een jaar extra werk met zich mee". De wethouder wijst erop dat de veran deringen in de verkaveling van de twee de fase niet meer dan marginaal zijn. "De percelen worden allemaal ietsjes kleiner, maar de herschikking blijft bin nen de aangegeven grenzen." Het ge plande "wijkpark" in het midden blijft ook in het herziene bestemmingsplan volop aanwezig. Op klaarlichte dag is vorige week woensdag een bejaard echtpaar in zijn woning aan de Laanstraat over vallen. De 77-jarige man en zijn 74- jarige echtgenote werden geboeid en liepen verwondingen op toen ze in hun gezicht werden geslagen. Twee overvallers gingen er met een onbekend geldbedrag vandoor. De lafhartige en brutale overval vond vermoedelijk rond het middaguur plaats. Twee mannen drongen toen het huis aan de Laanstraat binnen. Nadat ze de slachtoffers hadden vastgebonden en toegetakeld doorzochten ze de woning. Ze verdwenen pas nadat ze geld hadden gevonden. Vervolgens duurde het nog enige tijd voordat het echtpaar zich wist te bevrij den. Rond één uur slaagden de Soesters erin de politie te waarschuwen. Het echtpaar werd naar een Hilversums zie kenhuis gebracht voor behandeling aan de verwondingen, maar mocht in de loop van de dag weer naar huis. Buurtonderzoek Na de overval werd een Recherche Bij stands Team (RBT) van tien mensen samengesteld. Algauw werd het team uitgebreid met nog eens tien recher cheurs. Dit was nodig voor het intensie ve buurtonderzoek. Sommige omwo nenden werden twee of drie keer be zocht en ondervraagd door de mensen van het RBT. Op de dag van de overval hebben ver schillende buurtbewoners een aantal malen twee mannen zien lopen op de Laanstraat. Het zou kunnen gaan om de twee overvallers. De leeftijd van de da- Een oud-werk nemer van C-drie is vrijdag door de Utrechtse politie rechter, overeenkomstig de eis, ver oordeeld tot twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf. De man, een 21-jarige Soesterberger, had zich schuldig gemaakt aan diefstal en verduistering. De Soesterberger stal tussen maart en mei in totaal 3809 gulden van het cul tureel centrum, waar hij als technisch medewerker werkte. Ook verduisterde hij enkele mengpanelen, een versterker en een microfoon. De Soesterberger werd direct na zijn aanhouding door het centrum ontslagen. De verdachte gaf op de zitting als ver klaring voor zijn handelen dat het "al lemaal zo makkelijk was gegaan." Zo werd het geld nooit in de kluis bewaard, maar op verschillende plekken in het gebouw verstopt. Door een moedersleu tel had de Soesterberger toegang tot het hele pand. Omdat de man de veroorzaakte schade op eigen initiatief had vergoed, vond politierechter mr. J. Kruijff de gevraag de voorwaardelijke celstraf wel voldoen de. Ook hield ze rekening met het blan co strafblad van de Soesterberger en het feit dat hij was ontslagen. "Het is een dure les geweest", aldus Kruijff. ders wordt geschat tussen de twintig en dertig jaar. De één is ongeveer 1.75 meter lang, de ander circa 1.85. Buren hebben verklaard dat ze woens dag wel een hond hoorden blaffen, maar verder niets hebben gemerkt wat zou kunnen duiden op onraad. Niet bekend is of de overval verband houdt met en kele (pogingen tot) inbraken die in het afgelopen jaar plaatsvonden in de wo ning van het bejaarde echtpaar. Verklaringen Het RBT heeft het buurtonderzoek maandag afgerond. Elf rechercheurs zit ten nu nog op de zaak en trekken de verklaringen en eventuele tips van buurtbewoners na. Het onderzoek is nog in volle gang. Mededelingen daar over worden niet gedaan. Mensen die mogelijk iets hebben gezien of gemerkt wat verband kan houden met de over val en die nog niet contact hebben ge had met de politie of het RBT, wordt verzocht zich alsnog in verbinding te stellen met het RBT. Dat is te bereiken in het politiebureau in Baarn, tel. 5487411. Zie adv. op pag. 3 a.s. donderdag zijn ze er weer! 1e kwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten Van Weedestraat 149 - Söest - tel. 035 - 601 52 88 Omstreden pand mag toch worden uitgebreid. Vakantieweek voor herhaling vatbaar. Verkoop speelveld veroorzaakt woede. Vergunning Café Bar Zuid ingetrokken. HMGwil nieuw clubhuis bouwen. 'Ach meester, geen afscheid meer.' Soester inbrekers voor maanden de cel in. De Kunstbus gaat weer rijden. Provincie: 'Schut blijft verzegeld.' Werk aan de weg in Soest. 'It's magie' in het Cabrio-theater. Soest en WZ'49 zetten voet op vreemde bodem. Uit een juwelierszaak aan de Zuid promenade is in het weekeinde voor tenminste tienduizenden guldens aan sieraden gestolen. De inbrekers na men een groot aantal plateaus met onder meer colliers en armbanden mee. Ook plunderden ze verschillen de vitrines, gevuld met onder meer horloges. De nog voortvluchtige daders gingen op brute wijze te werk. Nadat ze de rolluiken hadden geforceerd, verniel den ze diverse vitrines, die ze vervol gens leeghaalden. Het alarm van de juwelierszaak ging zaterdagmorgen om drie uur af. Toen de politie ter plekke kwam, waren de daders al met de noorderzon vertrok ken. Een man uit Maarssen heeft aangifte gedaan van de inbraak, maar de politie kon nog geen mededelin gen doen over de winkelwaarde van de buit. Treinreizigers zijn dinsdag een conduc teur te hulp gesprongen, die een man wilde aanhouden. De passagier had eerst een vals kaartje getoond en gaf daarna een valse naam op, toen de con ducteur hem wilde bekeuren. De man verzette zich vervolgens tegen de aan houding, maar de conducteur kreeg de helpende hand toegestoken van enkele andere mensen in de trein. De politie haalde de lastige man dinsdagavond rond acht uur op station Soest-Zuid op en nam hem mee naar het bureau. Hij was in het bezit van verschillende valse strippen- en telefoonkaarten. De zoveelste verkeerscontrole op de Ossendamweg heeft vorige week dins dag negen bekeuringen opgeleverd. De politie schreef ze uit aan automobilisten die inrijverboden voor de Kastanjelaan, de Ossendamweg en de Eikenlaan aan hun laars lapten. Op de kruising van de Laanstraat en de Nieuwstraat zijn vrijdagmiddag twee auto's tegen elkaar gebotst. De aanrij ding werd veroorzaakt door een 46-ja- rige Soester die vanuit de Nieuwstraat kwam en geen voorrang verleende aan een 44-jarige Baarnse automobilist. Hij klaagde over pijn aan beide knieën, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. zie pagina 5 fc nakolmart Burg. Grothestraat 54 "Het jongste buurtje van Soest". Zo omschreef algemeen directeur Jim Schuyt van de SCW (waarin opge gaan de Soester woningbouwvereni ging Sint Joseph) het bouwproject De Bongerd, ruwweg tussen de Dal- weg en de Klaarwaterweg, dat vori ge week met enig feestelijk vertoon werd opgeleverd. De Bongerd is verrezen op de plaats waar tot voor kort de basischool De Schakel stond en omvat 11 koophuizen, 21 huurhuizen en 12 kamers. Het bij zondere van het unieke project is dat al deze woningen speciaal bedoeld zijn voor jongeren beneden de dertig jaar. Schuyt hoopte dat de SCW ook elders in de regio dergelijke jongerenprojecten van de grond kan krijgen, maar voorlo pig is Soest daarmee nog tamelijk uniek. automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 rVAN DEN1 accountancy t belastingadviea Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 10 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 kilo 95 Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar vers van het mes 1 AQ 100graml98 I vers van het mes 100 gram 269 kilo 4 kilo Voor de meeste bewoners is het ook hun eerste eigen woning. En voor hou semuziek, elke avond feesten en fietsen op de stoep hoeft ook niet gevreesd te worden, vermeldde de uitnodiging voor de openingsplechtigheid al, want het zijn gewoon werkende of studerende jongeren die dolblij zijn met hun onder komen. Die opening werd dinsdagmiddag ver richt door wethouder Bart Krol, die de Volkshuisvesting in zijn portefeuille heeft en volgens ingewijden zelf de jongste wethouder van de hele regio is, of tenminste van Soest. Krol was heel erg blij dat de gemeente Soest dit aanbod kon doen aan een flink aantal jongere woningzoekenden, die nu eindelijk óók eens aan bod konden ko men. Hij vond het een uitstekend idee van de vorige gemeenteraad om in dit geval nu eens niet de ouderen te laten voorgaan, al zouden sommigen andere jongeren - in de leeftijd van bijvoorbeeld 31, 32 of 33 jaar - het "die rotgemeen- te" waarschijnlijk wel kwalijk nemen dat zij nu juist achter het net visten... Krol wees overigens op de prima kwa liteit van de woningen (en hun "betaal bare" prijs), al maakte hij ook een kri tische opmerking over de bovenramen die zo ontworpen zijn dat de bewoner vanaf kniehoogte tot hun kin van buiten De jeugdige bewoners van De Bongerd gingen zelf met de fles rond na de feeste lijke opening. Foto: Goos van der Wilt zichtbaar zijn. "Dit is het enige woon project van Nederland waar je als bewo ner liggend uit het raam kunt kijken..." Niet in het riool Hij toonde zich ook gelukkig met de speciale voorzieningen voor de opvang van het schone regenwater. Dat ver dwijnt niet zomaar in het riool, maar wordt verzameld in een grote onder grondse bak, zodat het niet de omweg moet maken via de de zuiveringsinrich ting om aan het lokale grondwater te worden toegevoegd. De opening verrichtte de wethouder niet door (zoals hij eerst had gevreesd) bungeejumpen of andere gevaarlijke capriolen, maar met het blazen op een toeter. Dat was voor de ca. 25 aanwe zige nieuwe bewoners het sein om rond te gaan met glazen schuimende wijn, waarmee het project ook officieel werd "natgemaakt". Van Jim Schuyt kreeg Roger Duist - als "oudste" bewoner - een platenbon van 50 gulden aangebo den. Die was trouwens ook beschikbaar voor zijn medebewoners van De Bon gerd. Tussen 10.00-12.00/13.00-17.00 uur kunt u uw antiquiteiten inbrengen voor één van onze veilingen. Is het een totale inboedel of zijn de goederen te groot om zelf te brengen, dan komen wij geheel vrijblijvend bij u aan huis voor een taxatie en het transport. eilinggebouw Van Zadelhoff Vaartwel: 109 1217 SM Hilversum Tel: 035 - 6247170

Soester Courant | 1998 | | pagina 1