O Hulleman optiek mstreden pand Vredehofstraat mag tóch uitgebreid worden Het Toch terras voor vlaaienzaak Zuid OFE klinkhamer Uitverkoop zomerkollektie Lady Spring field The Outpost nu halve prijs nu 40-60% korting Vis§er Schut blijft verzegeld Achtgoed let op wensen huurders 1 ACTUEEL VAKANTIE- BEZORGERS ■is Vergunning Café Bar Zuid ingetrokken door gemeente mosselavonden! Soester inbrekersbende gaat voor maanden de cel in Hil-ton herenmode OENSDAG 15 JUL11998 SOESTER COURANT PAGINA 3 emeente geeft foutje toe CENTRAAL VOORLICHTINGSBURO Gevraagd Soester Courant Politie houdt ook laden en lossen in de gaten Bij herinrichting eventjes vergeten k A vtxyv Rijverbod man 50 jaar getrouwd? Bromfietser licht gewond bij botsing Vanaf 16 juli gaan we weer van start met onze beroemde Van Weedestraat 4/8 Telefoon: 035 - 602 33 24 Parkeerbonnen op Van Weedestraat VOOR O O G Z O R G Corporatie blijft betaalbare woningen aanbieden Ook voor service moet u bij ons zijn Het College van B. en W. heeft een foutje gemaakt bij het weerleggen van de bezwaren van omwonenden tegen de bouwvergunning voor het omstreden pand Vredehofstraat 7. De voorgenomen uitbreiding is na melijk geen achter-uitbouw maar een zij-uitbouw. v Bij nader inzien is de afdeling Planolo gie en Bouwen tot de overtuiging geko men dat de eerder ongegrond verklaar de bezwaren daarom ten onrechte zijn weerlegd. Een bezoek aan de rechtbank is dan ook "verloren moeite", aldus het ambtelijk advies aan het College. De gemeente heeft overigens ingestemd met de uitbreiding van het pand als "wo ning", conform de nog altijd op het per ceel rustende bestemming eengezinshui zen. "Het is alleen vreemd dat dit ge deelte voor woondoeleinden wordt ge bruikt nu de woning op de eerste ver dieping zit, maar het is niet in strijd met het bestemmingsplan," aldus het advies van de betrokken ambtenaar. Het blijkt nu dat er geen sprake is van een "achteruitbouw", omdat de voorge- vel-bouwgrens niet aan de Vredehof straat ligt, maar aan de Regentesselaan. Er is dus sprake van een "zij-uitbouw". Vanaf die gevel mag de diepte maximaal 12 meter zijn, en dat betekent volgens P. B. dat het pand - met inachtne ming van de zijdelingse afstand - nog drie meter kan worden uitgebreid. Vanaf de Regentesselaan gezien wordt het pand slechts 11 meter diep en bedraagt de afstand tot de naastgelegen woning bijna vier meter. Geen kapvergunning Het College reageert ook op de brief van de Regentesselaan-bewoners, die zich onlangs bevreemd afvroegen of er met een bouwvergunning impliciet ook Foto: Goos van der Wilt een kapvergunning wordt gegeven. Dat is meestal ook zo, blijkt uit het ambte lijk advies, tenminste als de betreffende boom binnen een afstand van twee me ter van de nieuwbouw staat. In het ge val van Vredehofstraat 7 staat de boom op een afstand van 1,60 meter, maar de eigenaar is juist niet van plan om hem te kappen, hoewel hij daartoe formeel het recht zou hebben. In dit geval wordt de bouwaanvraag niet beschouwd als een aangevraagde kapvergunning; de eigenaar krijgt die vergunning dus ook niet en de boom mag derhalve niet wor den gekapt, is de redenering. Het gemeentebestuur zou de rechtbank - die het beroep had aangehouden in afwachting van nadere inlichtingen van de gemeente - onverwijld mededeling doen van het "nieuwe" besluit, waarbij het vorige besluit formeel wordt inge trokken. "EEN VOORSPRONG OP UW HYPOTHEEK" Wij hebben* het plan in de toekomst een huis te kopen en willen nu alvast een voorsprong op de hypotheek nemen d.m.v. het FUNDAMENTPLAN. Na twee jaar geeft ons dat al een besparing van zo'n 36.000,- VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN BELEGGINGEN Bel gratis onze infolijn: 0800 - 0227477 en vraag naar de brochure. in Soest voor de voor de maanden juli en augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 Niet alleen het parkeergedrag van het winkelend publiek, ook het laden en lossen van goederen in de Van Weede- straat wordt in de gaten gehouden door de politie. Tijdens een controle bekeur de de politie vier chauffeurs, omdat ze hun vrachtwagen op een verkeerde plek hadden neergezet. In dezelfde blauwe zone werd een bon uitgeschreven, om dat iemand de parkeerschijf niet had gebruikt. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week als nog vergunning verleend voor de aanleg van een terras bij de Super vlaai aan de Zuidpromenade. Dat was bij de opzet van de herinrich ting per ongeluk over het hoofd ge zien. d t Al sinds 1995 beschikt eigenaar A. Ree horst van Supervlaai over een terrasver- gunning op gemeentegrond, jaarlijks van mei tot en met september. Het ter ras mag zowel aan de zijde van de Zuid promenade als aan de zijde van de Soes- terbergsestraat worden ingericht, maar niet allebei tegelijk. Het nieuwe terras mag van de gemeen- Foto: Goos van der Wilt te zelfs nog iets groter worden ten op zichte van de huidige oppervlakte. De begrenzing zal worden aangegeven met kleine rode steentjes op de hoekpunten. Alleen als er op het "evenemententer rein" activiteiten plaatsvinden mag Su pervlaai z'n terras niet inrichten aan de kant van de Zuidpromenade. 1AKELAAR/TAXATEUR 0. G. i/V rv Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Een Amersfoorter is maandagnacht aangehouden op de Birkstraat, waarna hij een boete en een rijverbod van een uur kreeg. Het alcoholpercentage in zijn bloed was net iets hoger dan is toege staan tijdens het autorijden. Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! 7 dagen: per week geopend. w 035-601 27 39 A Soesterbergsestraat 18B- Soest Nadat ambulancepersoneel hem had behandeld aan schaafwonden, kon een zestienjarige Soester zijn weg weer ver volgen. Hij raakte maandagmiddag om half zes betrokken bij een ongeval op de kruising van de Prins Hendriklaan en de Prins Bernhardlaan. De jongeman reed met zijn bromfiets de kruising op, maar vergat voorrang te verlenen aan een au tomobiliste die voor hem van rechts kwam. Een botsing was het gevolg. De vergunning op grond van de Drank- en Horecawet van Café Bar Zuid wordt ingetrokken. Dat is al thans de bedoeling van het College. De horecazaak aan de Soesterberg- sestraat werd eind vorige maand op last van burgemeester Hans de Widt geslo ten, omdat er werd gehandeld in hard drugs. De sluiting geldt in ieder geval tot 23 december. De kans dat dezelfde vergunning-hou der de zaak heropent, is uiterst gering. Het College had vergunning verleend aan mevrouw De Klerk uit Amsterdam. Die vergunning wordt nu sowieso inge trokken, omdat ze bij de aanvraag on juiste gegevens had verstrekt. Volgens de bepalingen van de Drank en Horecawet moet de vergunninghou der minimaal een bepaald aantal uren in de zaak aanwezig zijn. In de praktijk was het iemand anders die het café run de. De onderneemster was niet of nau welijks aanwezig. De gemeente wist niet dat iemand anders de dagelijkse leiding in handen had, omdat daar bij de aan vraag voor de vergunning niets over was gemeld. Dat is reden om de vergunning in te trekken. Veel problemen zal mevrouw De Klerk daarmee niet hebben. Volgens de ge meente heeft ze telefonisch meegedeeld dat ze afstand wil doen van de vergun ning. Ze had toen tevens gezegd dat ze dat schriftelijk zou bevestigen, aldus de gemeente. /BAR» GRILL. RESTAURANT STEEN HO T47 SOEST 11918252 Vier leden van een Soester inbre kersbende zijn dinsdag door de Utrechtse rechtbank tot onvoor waardelijke gevangenisstraffen ver oordeeld. De straffen voor de Soes- ters liepen uiteen van vijf tot elf maanden cel. Hoewel de vier verdachten op de zitting vrijwel alles ontkenden, achtte de recht bank toch bewezen dat zij zich aan een groot aantal inbraken, autodiefstallen en autokraken hadden schuldig gemaakt. De leden van de bende waren verslaafd aan harddrugs. Een 21-jarige Soester die de meeste strafbare feiten had begaan, moet elf maanden de cel in. De drugsdealer van de groep, een 23-jarige verdachte die de gestolen goederen in Bar Soest Zuid ruilde tegen harddrugs, kreeg negen maanden opgelegd. Twee andere leden van de groep achtte ESPRIT I O M E X X JACKPOT BIANCA A'RTICLES CARTOON RIVER WOODS E.V^A. de rechtbank onder meer schuldig aan inbraak in een woning aan de Middel- wijkstraat in Soest. In de afgelopen nieuwjaarsnacht maakten de twee daar enkele tienduizenden guldens buit. Deze verdachten werden veroordeeld tot ne gen en vijf maanden cel. Volgens de politie van Soest is het aan tal inbraken na de arrestatie van dit vier tal sterk afgenomen. De straffen waren iets lager dan de eis. De vier mannen waren eerder veroor deeld. Op de Van Weedestraat heeft de poli tie maandag zeven parkeerbonnen uit gedeeld. De ontvangers hadden ver zuimd hun parkeerschijf te gebruiken of hun auto stond al langer dan een uur op de betreffende plek. Het leukste winkeltje van Soest zit op de hoek van de Molenstraat. Je kunt door de vóórdeur naar binnen, maar je mag ook omlopen door de achterdeur. De ruimte binnen is beperkt, maar het as sortiment aan graatproducten is rijk geschakeerd. Vaak puil je de zaak uit en moet je goed op je beurt letten, want de eigenaar verdomt het om een moderne trekpaal met volgnummertjes neer te zetten zoals in het postkantoor. Zoiets hoort er ook niet thuis. Het houten bankje is een uitkomst voor de wachten den, die moeilijk te been zijn. De scepter in dit Hoekje wordt er als een vlijmscherp fileermes gezwaaid door Thomas ter Haar, een hard wer kende middenstander. Hij is een visboer van het zuiverste IJs- selmeenvater. Zijn levensopvatting is recht door zee en zijn politieke mening zo mals als een hollandse nieuwe met uitjes. Of het nu gaat over de verkeerslichten vóór zijn deur of over de milieubelas ting voor zijn afvalputje: hij poneert een nuchtere kritiek waar moeilijk wat tegen in te brengen is. Zijn humor is zo volks als zijn Soester publiek en van een eenvoud waar zijn vaste klanten graag op inhaken. De gezelligheid en ontspannen sfeer wordt vooral ingevuld door twee prachtige matrones achter de toonbank. Waar vind je nog zulke aardige verkoopsters als Geesje en Tini. Kom er eens om in dit dorp van zakelijkheid en design. "Als je hier sacherijnig binnenkomt, knap je meteen op", merkte onlangs een bezoekster op. De ene keer zet Thomas een gekke bril op, de andere keer een voetbalpetje met de tekst: "Ik ben de weg kwijt". Als hij er is, want meestal vist hij achter in zijn abattoir, waar hij het zeebanket schoonmaakt voor de consumptie. De vorige week nam Thomas het woord achter zijn vitrine, als een Spakenburg- se dominee en las hij streng zijn acht geboden. Thema van zijn herderlijk schrijven: "Vanwege drastisch gestegen kosten moeten wij de kosten van onze dienst verlening met ingang van heden als volgt doorbelasten." Namens het "management" preekte hij een nieuwe aflaat, doorzichtig en opge klopt als de reclameruiten van zijn éta lage. Ik citeer: 1. eenvoudige antwoorden: drie gul den. 2. antwoorden waarbij we moeten na denken: zeven gulden. 3. eerlijke antwoorden: twaalf gulden. En wat veel vaker voorkomt: 4. antwoorden op domme en onnodige vragen: twintig gulden. Ook onze standaard reactie kunnen we helaas niet meer kosteloos aan bieden: 5. schouder ophalen: één gulden. 6. dom gezicht zetten: twee gulden. 7. heel dom gezicht zetten: vijf gulden. 8. chef erbij halen: vijftien gulden. Waar vind je in Soest nog zo'n winkel? Ik hoop, dat het "Hoekje" blijft zitten tot de zee is leeg gevist. Ze mogen mij thuis regelmatig om een blijde bood schap sturen naar Thomas. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG.GROTHESTRAAT 10-3761 CM SOESTDIJK-TEL.601 3859 's Maandags gesloten Het terrein van de firma Schut aan de Industrieweg blijft verzegeld. De ondernemer had bezwaren aangete kend tegen de verlenging hiervan, maar die zijn door Gedeputeerde Staten (GS) van Utrecht ongegrond verklaard. Schut mag zijn activiteiten pas hervatten als hij het aantal autowrakken op het terrein heeft teruggebracht tot vijf. Dat hadden GS eerder al bepaald. Op dit moment zijn er 110 wrakken aan de In dustrieweg opgeslagen. In een brief aan Achtgoed Wonen en Bouwen richt zich in haar jaarbericht over 1997 op de toekomst. In het afgelopen jaar is nieuw beleid ontwikkeld. Door het afsluiten van nieuwbouw- convenanten in Vathorst en de Boe- renstreek kan Achtgoed de komen de jaren voldoende betaalbare huurwoningen blijven aanbieden. De nadruk zal ook liggen op het verbeteren van de leefbaarheid van buurten. Als kwaliteitscorporatie hecht Achtgoed aan tevreden bewoners. Achtgoed wil als eerste Eemlandse corporatie het KWH-label, een kwaliteitskeurmerk, behalen. Dit label vereist dat er gekeken wordt "door de ogen van de klant". Ver betering van de kwaliteit van de woon- werk- en leefomgeving is één van de speerpunten van het Achtgoed-beleid. Dit is vastgelegd in een beleidsnota Leefbaarheid (wijkgericht beheer). In 6 zeven wijken werkt Achtgoed al samen met wijkbeheerteams (WBT) en meld punten. De ervaringen zijn positief. Opbrengsten De exploitatie van huurwoningen blijft de komende jaren onder druk staan. De redenen zijn het wegvallen van over heidssubsidies en het gematigde huurbe leid dat Achtgoed voert. Door de ver koop van 800 huurwoningen wil Acht goed haar financiële positie voor de ko mendejaren verbeteren. De verkoopop brengst wordt gebruikt om voldoende betaalbare woningen te kunnen blijven aanbieden. Ook de uitvoering van on- derhoudsprojecten en de matiging van de huurverhoging worden uit de op brengsten betaald. Woonwensen Achtgoed doet mee aan onderzoek naar de woningbehoefte in de regio Eemland. Deze gegevens zijn nodig om de komen de jaren veranderende woonwensen A vorm te geven. Achtgoed loopt voorop met alternatieve woonvormen, zoals de meergeneratie- en duo-woningen en de milieuvriendelijke en energiezuinig gebouwde nieuwbouwwoningen. Spe ciale regelingen als de "terugkoopre geling" en de "groenfinanciering" voor kopers van nieuwbouw behoren ook tot het dienstenpakket van Achtgoed. Toezicht De overheid heeft via het Besluit Beheer Sociale Huursector (BBSH) het toezicht op corporaties gewijzigd. De ver antwoordelijkheid voor het toezicht op corporaties gaat weer terug naar de rijksoverheid. De relatie tussen gemeen te en corporatie spitst zich in de toe komst toe op de inhoudelijke kant van de volkshuisvesting Achtgoed stelt ieder jaar een activiteitenplan op en gemeen ten maken een volkshuisvestingsplan. Dat resulteert in een jaarlijkse serie af spraken over nieuwbouw en beheer van woningen en wijken. de Soester ondernemer hebben GS on langs nog gemeld dat de verzegeling van kracht blijft, zolang hij in overtreding is. Niettemin is het dagelijks bestuur van de provincie bereid Schut de gelegen heid te bieden de autowrakken te verko pen of te verwijderen. Daarvoor zou de provincie de verzegeling tijdelijk willen opheffen. Dat kan eenmaal per twee weken op vrijdagmiddag van twee tot vier uur. Voorwaarde is dat Schut uiterlijk 24 uur van te voren bij de provincie meldt dat hij behoefte heeft aan openstelling. De provincie zal dan toezicht houden bij de verkoop of het verwijderen van de wrak ken. De voertuigen die in loods C zijn opgeslagen, mogen overigens niet wor den beroerd. Die zijn in beslag geno men. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 4