M/ef aBAlB Vakantieweek voor herhaling vatbaar Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan HMG wil nieuw clubhuis realiseren VAKANTIEBEZORGERS Werk aan de weg in Soest SST"*'26 De Kunstbus gaat weer rijden Commode Box in Soest voor de voor de maanden juli en augustus EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 Honderden kinderen vermaken zich in De Vrije Teugel Geslaagden [KOEKJE v.d. week SCHRIK NIET SB 5.25 2.25 DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist 035-6022871 '««STv** Steenhoffstraat 58 Scoutinggroep zoekt restpartijen en afgedankte bouwmaterialen Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers BEVEILIGEN IS HET WERK VAN SPECIALISTEN Van Breukelen Vast-goed Assurantiën ANBO en PCOB nemen initiatief Rabobank geeft fiets aan winnaars prijsvraag Verkeersovertreders door politie betrapt GasmrkrkMd Service bij .Schoemaker SOESTER COURANT PAGINA 5 OENSDAG 15 JUL11998 lei College A'foort Jan Hagel o £L 50 2 ons flbanketbakkerij donderdag 16 juii Aardbei vlaai 15.- Van Weedestraat 76 Tel. 601 28 23 uw BANKETBAKKER versen 1,35 4 voor: Oer brood BROOD Uw kind jarig; uier het bij Verkley ia Ellen Heerdt, Chop Wine ■vithai Adriana Pieter. Pim Woute» i Yildmm. '"1 ;e van 't Holt (Soesterberg). Philippe Vossen. st/ Centrale Voorlichting 62 AV Soest 55 van 30 juni 1998 vergunning inge- beheer in verband met een veran- iet verhogen van het bescherming*- magazijn. 39 te Soest onden ter bescherming van het mi- tukken liggen ter inzage van fi ot 12.30 uur De volgende werkzaamheden zijn ge pland: Op de Koningsweg zal het fietspad tussen de Vrijheidsweg en de Dorres- teinweg worden opgebroken. Het fiets- pad wordt verandeid in rood asfalt. Het voetpad wordt herbestraat met grijze tegels. De werkzaamheden worden deze week voltooid. Er zal zo veel mogelijk rekening gehouden worden met de be reikbaarheid van de bedrijven. Op de Soesterbergsestraat worden in het kader van de herinrichting tussen de Korte Ossendam en de uitgang van het parkeerterrein van het winkelcentrum op 14-15-16 en 17 juli oversteekstroken aangelegd. Doorgaand verkeer is gedu rende deze dagen niet mogelijk. Het parkeerterrein achter het winkelcentrum blijft bereikbaar. De rijbaan van de Ossendamweg van af de Soesterbergsestraat tot de Eiken laan is tot half juli afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. Indien nodig irordt het fietsverkeer in beide richtin- jn over één van de beide fietspaden ileid. Het autoverkeer uit de richtingen lersfoort en Soesterberg wordt via de irkstraat, Torenstraat, Middelwijk- •aat, Steenhoffstraat en de Dalweg leid. Tijdens de afsluiting van de Os- sndamweg wordt het eenrichtingver- :er in de ds. 's Jacobstraat opgeheven. Op diverse wegen in Soest zal deze "week een oppervlaktebehandeling wor- en aangebracht. De bewoners van de etreffende wegen zullen één dag van ivoren middels een brief worden geïn- Drmeerd. de ontwerp-beschikking; >ij het geven van de ingebracht; vijs niet in staat in te brengen. ituursrechtspraak van de Raad van treffen van een VOORLOPIGE ïoemde termijn worden gericht .aad van State. voor particulieren en bedrijven Wegens vakantie gesloten van 11 t/m 19 juli Bereikbaarheid winkels, bedrijven en woningen en afvalinzameling tijdens werkzaamheden Tijdens de werkzaamheden worden de winkels, bedrijven en woningen aan af gesloten weggedeelten zo veel mogelijk bereikbaar gehouden. Als de huisvuil- auto's vanwege werkzaamheden niet langs de woningen kunnen rijden, zorgt het personeel van het aannemersbedrijf voor het verplaatsen van de containers naar een verzamelplaats. Voorwaarde is wel dat de afvalcontainers 's morgens op het troittoir van de woning of daar di rect bij staan. Ook moet het juiste huis nummer nog duidelijk leesbaar zijn om in het bezit te blijven van de eigen container. De verkeersveiligheid Ter plaatse van werkzaamheden wordt van het verkeer extra oplettendheid ge vraagd en een aanpassing van de snel heid. Dit in verband met de veiligheid van alle weggebruikers en degenen, die de werkzaamheden uitvoeren. Men wordt verzocht gebruik te maken van de aangegeven omleidingsroutes. Het is van groot belang dat stop- en parkeer verboden niet worden overtreden. Fiet sers en vooral bromfietsers moeten extra opletten op de fietspaden waar men tij delijk in twee richtingen rijdt. Over de bereikbaarheid van woningen en perce len worden, voor de uitvoering van de werkzaamheden, afspraken gemaakt met de betrokkenen. Overwegen Voor het vernieuwen van de bielzen en de rails zijn de volgende spoorwegover gangen op de daarbij vermelde nachten tussen 0.30 en 6.00 gesloten voor alle verkeer. Overweg Veldweg: dinsdag 15 op woensdag 16 september Overweg "de Gouden Ploeg": zaterdag 29 op zondag 30 augustus, zondag 30 op maandag 31 augustus, dinsdag 15 op woensdag 16 september Overweg Kaasfabriek: maandag 31 au gustus op dinsdag 1 september Overweg Molenstraat: maandag 31 au gustus op dinsdag 1 september kracht, tenzij voor die datum een ting. De beschikking wordt dan niet >035-6093593 NNINGEN ie ïr en 1 den i 5 sparren 'f en 1 ceder De Vrije Teugel heeft dit jaar een nieuwe 'energiebron' aangeboord. Anders kan niet worden vastgesteld nadat het kinderparadijs voor de eerste keer een vakantieweek hield. De activiteiten trokken vorige week gemiddeld 150 kinderen per dag en zijn ontegenzeggelijk voor herha ling vatbaar. Op deze manier gaf De Vrije Teugel een nieuwe invulling aan de eerste week van de schoolvakantie. Dat kwam veel ouders goed uit, omdat zij nog moeten werken of zich voorbereiden op de va kantie. "Ouders zijn nog aan het schoonmaken of de koffers en de cara van aan het inpakken en hebben geen tijd om de kinderen bezig te houden," aldus Titia Tabak van het kinderpara dijs. Dat laatste is de welzijnsinstelling wel toevertrouwd. De activiteiten waren, zoals men gewend is, divers en boeiend. De kinderen - voornamelijk afkomstig uit Soest, maar ook uit omliggende ge meenten - hadden geen tijd zich te ver velen. Ongeveer zestig van hen waren in het bezit van een passepartoutkaart. Die kostte 25 gulden en daarmee konden ze elke dag meedoen aan de activiteiten. Voor een dagkaart moest 7,50 gulden worden betaald. Voor dat geld kregen alle kinderen een lunch, snoep en limo nade. Titia Tabak: "Anders krijg je dat de één met een grote zak chips loopt en de ander niets heeft." Wilde Westen Zelf vond ze dinsdag de leukste dag. Toen stond alles in het teken van het Wilde Westen, bepaalden indianen en sheriffs het beeld op het terrein in Over- hees en werden er broodjes gebakken. Gekookt werd er op vrijdag, de vijfde >or een eventuele vergunning kun- tendmaking kenbaar maken bij de 30, 3760 CA Soest, telefoonnum- 1 esdoorn, 1 perenboom coniferen, 1 prunus, 1 eik ien binnen 6 weken na verzending van burgemeester en wethouders SG oncept-vergunning, toestemming )or het inrichten van een terras •menade 7a. iet twee borden. riten om in principe :rking te verlenen aan het door middel van toepassing kei 19 WRO; rager te berichten conform -brief. Deuren, (dak)raamkozijnen, bak stenen, radiatoren, keukenkasten en -apparatuur en nog veel meer. 3 KWie er - het liefst gratis - van af wil, vindt in de Hopman Masselman Groep (HMG) een gewillige afne- mer. De Soester scoutinggroep gaat ["nieuwbouw plegen en zoekt daar om restpartijen en afgedankte bouwmaterialen. Het stenen gebouw, dat een jaar of vijf geleden op het terrein aan de Sparren- laan werd gerealiseerd, blijft staan. De twee oude gebouwen maken in het na jaar plaats voor één nieuw clubhuis. Het leest opvallende daarvan zullen de Se- lum-planten op het dak zijn. Het is een idee van architect Astrid Rasch, dat di rect werd omarmd door de HMG-lei- ding, omdat het gebouw op deze manier litstekend past in de bosrijke omgeving, 'oor het bouwplan moet worden afge- 'eken van het bestemmingsplan, zodat »ehalve een vergunning van de gemeen te ook de goedkeuring van de provincie 'ereist is. De HMG hoopt dat de pro- :dure in oktober is afgerond en de vol tooiing van de nieuwbouw nog voor de inter kan plaatsvinden. De bouw zal ;een invloed hebben op het activiteiten programma, stelt Robert Vouté van de icoutinggroep nadrukkelijk. Hooguit llen sommige groepen tijdelijk in een indere ruimte worden opgevangen. Medewerking et verschillende bedrijven heeft de MG reeds contact gehad over het ge- ruik van restpartijen en afgedankte laterialen. De meeste reacties waren enthousiast en de scouts mogen al reke nen op de medewerking van een aantal (Soester) ondernemingen. Een bedrijf uit het oosten van het land staat waar schijnlijk garant voor de levering van onder meer buizen en leidingen en zo schraapt de HMG overal iets vandaan. Binnenkort verspreidt de vereniging een promotiefolder en probeert ze nog meer sponsors en 'gulle gevers' te vinden. "Beton ligt natuurlijk nergens klaar, maar we hebben het wel nodig," aldus Vouté. Het verzamelen van de materi alen zal vooral in augustus en septem ber plaatsvinden. Het is de bedoeling dat de bouw in oktober start. Daarvoor is een bedrag van ongeveer 100.000 gulden nodig, verwacht de HMG. De Scoutinggroep heeft al 80.000 gulden op de bank staan, waar van circa vijftig mille is gespaard. Het overige geld is gegenereerd uit acties, zoals een sponsorloop (tien mille) en de organisatie van de Oranje Vrijmarkt op de Eng (enkele duizenden guldens). Zodra de financiële kant van het nieuw- bouwplan op papier staat, vraagt de HMG giften aan bij fondsen. Het is niet de bedoeling leningen af te sluiten om de financiering van het plan rond te krij gen. Hiermee wordt voorkomen dat de vereniging straks met schulden wordt opgezadeld. Vouté Iaat weten dat de nieuwbouw evenmin gevolgen zal heb ben voor de contributie van de 150 le den. Groei Dat zijn er tachtig meer dan tien jaar geleden, waarmee meteen is aangegeven dat de scouting in Soest een bloeiende periode doormaakt. De groei van de HMG verklaart Vouté met de solide organisatie en de goede leiding, de mooie locatie aan de rand van de Lan ge Duinen en de toename van het aan tal kinderen in Soest. Daarnaast heeft de HMG enige tijd geleden een nieuwe speltak opgezet, zodat 25 kinderen van de wachtlijst lid konden worden. Inmid- Artist impression van het nieuwe club huis van de Hopman Masselman Groep. dels prijken op de wachtlijst alweer ruim dertig namen van kinderen, voor wie nog geen plaats is. Omdat ze te jong zijn en omdat de capaciteit dat niet toelaat. De HMG zou dan minimaal vijf leiders erbij moeten hebben, die een gedegen opleiding achter de rug hebben. Met minder nemen ze aan de Sparrenlaan geen genoegen. In het bestaande stenen gebouw zijn de activiteiten voor de verkenners (10-14 jaar) ondergebracht. Het nieuwe clubge bouw zal straks plaatsbieden aan de be vers (5-6 jaar), de welpen (7-9 jaar) en de rowans (15 jaar en ouder). Voor deze groepen worden in het pand drie speel lokalen met bijbehorende stafruimten ingericht. Een moderne keuken en sani taire voorzieningen, waaronder een doucheruimte, completeren het interieur van het nieuwe gebouw. en laatste dag. De kinderen deden boodschappen, maakten onder meer koksmutsen en menukaarten en namen vervolgens plaats achter de kookplaten, waar het vrolijk spetterde. Spetterend was het ook op maandag, al betrof het toen waterdruppels afkomstig uit de slangen van de brandweer. Tus sen het bouwen van hutten door gaf het Soester korps een demonstratie en tot hun grote vreugde werden de kinderen ook nat. Met als gevolg dat de kinderen bijna allemaal in hun ondergoed rond liepen, omdat hun kleren werden gecen trifugeerd en gedroogd. Dolle pret was het ook donderdag toen er aan verscheidene spelletjes kon wor den meegedaan. Vlinderfestival De woensdag was gereserveerd voor de finale van het Gouden Vlinderfestival. De drie beste van de zestien theater groepen uit de voorronde, die al in fe bruari was begonnen, mochten nog maals optreden voor de deelnemers aan de vakantieweek. De kindeijury, die ook de beoordelingen in de voorronde op zich nam, keek wederom toe en vond 'Het Pakje' van Daktheater Presenteert in aanmerking komen voor de eerste De finale van het Gouden Vlinderfes tival vormde woensdag een van de on derdelen van de vakantieweek. Het betrof een nieuwe meerdaagse activiteit van De Vrije Teugel die voor herhaling vatbaar prijs. De Arnhemse kindertheatergroep ontving de Gouden Vlinder, vervaar digd door de Soester smid Rein Tbpker, én een bedrag van 1.500 gulden. De Spiegelsteen uit Smilde werd tweede met 'Schat van de Rode Zeerover' en incasseerde 750 harde Nederlandse gul dens. Voor het Rijswijkse Tintel bleef 250 gulden over, nadat het derde was geworden met 'Kadetjes aan de bomen', een bijna twee uur durende voorstelling die (te) veel vergde van het uithoudings vermogen van het jonge publiek. Een inbraak brengt meer teweeg dan alleen schade en verlies. Een specialist kan u adviseren over inbraakpreventie. Want een gecertificeerd beveiligingsbedrijf weet precies wat er nodig is om een pand optimaal tegen inbraak te beveiligen. inbraakbeveiliging alarminstallaties brandmeldsystemen toegangscontrole camerabeveiliging terreinbeveiliging GECERTIFICEERD BEVEILIGINGSBEDRIJF JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 60 17 317 - Fax: 035 60 26 216 f2.820,- per maand 335.000,- Mooi gelegen kosten koper oning met garage. Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 'iVg°l - %i<4 Knpy/WWW.KHHJIL De Kunstbus gaat weer rijden voor Soest en Soesterberg. Op verzoek van veel theaterliefhebbers heeft een aantal leden van ANBO en PCOB uit genoemde gemeenten de schouders eronder gezet om er een geslaagd project van te maken. Of het een succes wordt hangt van vol doende deelname af. Initiatiefnemers en theatermedewerkers hebben in ieder geval laten blijken er al les aan te willen doen om de Kunstbus weer te laten rijden. Het project werd een aantal jaren geleden opgezet door Global Galerie in Amsterdam. Voor het seizoen 1996-1997 startte in Soest en Soesterberg dezelfde "Kunstbus". Het doel was extra mogelijkheden bieden aan 55-plussers voor het bezoeken van theatervoorstellingen. Van deze moge lijkheden werd veel gebruikt gemaakt, maar door het intrekken van de subsi die kon het in die vorm niet meer door gaan. Nu volgt een nieuwe poging om de Kunstbus weer te laten rijden. De prijs voor een theaterkaartje is geba seerd op eerste klas plaatsen met korting voor groepen en/of 65+ korting. Voorts betaalt iedere deelnemer slechts 10 gul den (in totaal) voor het vervoer, de or ganisatie en het versturen/bezorgen van de toegangsbewijzen. Hierdoor is het noodzakelijk dat de deelnemers ruim vier weken van te voren ingeschreven en betaald hebben. Dankzij de medewer king van de SNS-bank te Soest kan dit ook op het kantoor van deze bank aan de Van Weedestraat 5 gestort worden. De deelnemers worden met de bus zo dicht mogelijk bij hun huis opgehaald, naar het theater vervoerd en na afloop van de voorstelling weer thuis gebracht. Het programma voor dit najaar is geva rieerd. De prijzen hieronder genoemd zijn inclusief de f 10,- aan bus- en organisatiekosten. 18 September: "Je Maintiendrai", to neelstuk over koningin Wilhelmina met Anne-Wil Blankers in de hoofdrol, kersen-fineer 86x126x45 cm 12 laden I d T 9 1 i i|*6> ONGEWOON WONEN- GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan hield de Rabobank Soest- Baarn op vrijdag 12 juni een fietstocht. Ondanks dat de weersomstandig heden niet al te best waren, reden bijna driehonderd deelnemers de tocht uit. Veel lof was er van de fietsers voor de organisatie die een mooie route had uitgezet en onderweg voor versnaperingen zorgde. Volgend jaar weer!' was de algemene reactie na afloop. Wie weet. De deelnemers konden tijdens de fietstocht meedoen aan een prijsvraag met als hoofdprijs een Gazelle Trendy Montreal met drie versnellingen. Die werd vorige week woensdag overhandigd door algemeen directeur J. Por- te aan het echtpaar Bredewold. Op de foto v.l.n.r. de heerj. Bredewold, M. Peters van Jac. de Bruin, mevrouw H. Bredewold, J. Porte en F. Spoel van de Rabobank Soest-Baarn. Rabobank Soest - Baarn Stadsschouwburg in Utrecht. Prijs f 47,- p.p. 13 Oktober: "Heerlijk duurt het langst", musical van Annie M.G. Schmidt, De Flint in Amersfoort. Prijs f 82,50 p.p. 17 November: "The King and I", musi cal uitgevoerd door het Koninklijke Bal let van Vlaanderen, De Flint in Amers foort. Prijs f 67,50 p.p. 2 December: "Mini en Maxi", avondvul lende theatershow op hoog niveau, De Flint in Amersfoort. Prijs f 57,50 p.p. 20 December: "Dansen rond de feestda gen", decemberprogramma van het In ternationaal Danstheater. Prijs f 42,50 P-P- Voor meer informatie kan contact wor den opgenomen met mevrouw G.E. Trippaers-Zondag, Valeriaanstraat 125, 3765 EL Soest, tel. 6032577 en in de periode van 15 september tot en met 15 oktober mevrouw A. Borgers, Koper wiek 18, 3766 AK Soest, tel. 6029164. Bij diverse controles zijn donderdag in totaal acht bonnen uitgeschreven door de politie. Op de kruising van de Dal- weg en de Beukenlaan negeerden twee automobilisten het rode verkeerslicht. Iets verderop werden op het Dalplein en het Raadhuisplein twee mensen be keurd, die hun auto in de blauwe zone hadden geparkeerd, zonder de parkeer- schijf te gebruiken. Om dezelfde reden werden op de Soesterbergsestraat drie verbalen uitgeschreven. Uw totaalinstallateur RA. van den DIJSSELbv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035 - 601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid i en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs i verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eimeri Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44 Huurprijs Koninginnelaan SOEST TE HUUR: Winkel/kantoorruimte met keuken en toilet, opp. ca. 175 m'. Deze ruimte is v.v. C.V. en eigen energie meters.

Soester Courant | 1998 | | pagina 6