En dit zijn de knallers van deze week: 699 498 Vi Reconstructie Ossendamweg klaar Hui-K O Soest wordt zuinig op hemelwater VERSE MOSSELEN Soester Courant Rubens kaas WOENSDAG 22 JUL11998 76e JAARGANG NO. 48 Nieuwe voorsorteerstroken, middengeleiders en maatregelen Van Breukelen Vast-goed Assurantiën RUUD SMIT visspecialiteitep BESPAAR 36.000,= NEFKENS AorS SOEST W □PELS 3 Actueel 5 Actueel 7 Varia 11 Soesterberg Van Weedestraat: 90 bestuurders gebruikt de schijf Autokraak Vlooienmarkt op 6 september op terrein De Eng KLAREN la TRQMP Ook 's avonds en in 't weekend §3 6027493 Nieuwe aanpak van opvang en afvoer Sloopvergunning voor Darthuizen A. van der Lee Gevraagd VASTE-, INVAL- EN VAKANTIE BEZORGERS in Soest voor de Voor informatie: tel. 6014152 Gambellara 1995 Vigneti Monte Faldeo 7-up Sisi Pepsi VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest HEDEN INBRENG KUNST EN ANTIEK 1 Redactie en administratie: Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 16 Buiten Soest f 32,- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Van Weedestraat 22 7 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 Ruim vijf weken heeft het verkeer hinder ondervonden van de recon structie van de Ossendamweg, maar sinds eind vorige week is de drukke, doorgaande weg weer opengesteld. De weg kent een aantal nieuwe ele menten. Hier en daar is de rijbaan verbreed. Dat was nodig voor onder meer de voorsor- teerstrook voor het verkeer dat vanaf de Ossendamweg linksaf de Schouten kampweg wil inrijden. Het voordeel hiervan is dat het doorgaande verkeer niet meer wordt gehinderd door stil staande auto's. Om dezelfde reden is voor de bewoners en bezoekers van de drive-in woningen langs de Ossendam weg een invoegstrook aangelegd. Voor (brom)fietsers en voetgangers zijn middengeleiders aangelegd ter hoogte van de dr. 's Jacobstraat, de Schouten kampweg en de Korte Ossendamweg. Zij kunnen voortaan gefaseerd overste ken als dat nodig is. Verder heeft de gemeente een verkeersmaatregelen ingevoerd. Het eenrichtingsverkeer in de dr. 's Jacob straat is omgedraaid, zodat deze straat vanaf de Ossendamweg niet meer be reikbaar is voor snelverkeer. Vanuit de dr. 's Jacobstraaat mag het verkeer al leen rechtsaf de Ossendamweg inslaan. Vanaf de Ossendamweg de Braamweg of Korte Ossendamweg inrijden, is voortaan eveneens onmogelijk. Beide wegen worden afgezet met paaltjes, zo dat omgekeerd verkeer evenmin moge lijk is. De maatregelen zijn uitgevoerd om de doorstroming op deze belangrij ke hoofdweg te bevorderen. De Ossen damweg maakt immers deel uit van de Koningswegroute (Biltseweg-Birkstraat). Toen Van de Soester H.H. Huiten kreeg de redactie de beschikking over een foto die de Ossendamweg aan het eind van De Ossendamweg na de reconstructie in juli 1998, met onder meer middenge leiders en een voorsorteerstrook. de jaren twintig laat zien. Huiten woont in het witte boerderijtje, dat links op de foto is te zien. Huiten is de derde bewo ner van de woning. Een kopie van de door hem geleende foto komt in het bezit van elke nieuwe bewoner. De twee woningen, rechts daarvan, staan er nog steeds. Ook het huis rechts staat er nog. Het is te vinden op de hoek van de Os sendamweg en de Schoutenkampweg. In het midden ligt de spoorwegover gang. Station Soest-Zuid was toen nog niet gerealiseerd. De Ossendamweg aan het eind van de jaren twintigdestijds niet meer dan een zandpad waar niet of nauwelijks auto's reden. accountancy It belestingadviei Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 zie pagina 5, ZE ZIJN ER WEER VOLOP! 1 e kwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten Van Weedestraat 149 - Soest - tel. 035 - 601 52 88 Zie adv. op pag. 5 autom obielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 6012364 'Geld is niet belangrijk, maar een goed leven wel.' Asielzoekertjes even 'in de wolken'. Duiventil discussiepunt in rechtzaal. Soest heeft geen goedkope grond meer voor woonvoorzieningen van Daelhoven. Vrolijk gespetter in kinderparadijs. Monument De Vleugel is geaccepteerd Soesterbergers in Vierdaagse Nijmegen. Boerendag op De Postiijonschool. Eindfeest Wethouder de Haanschool. De politie controleerde in de afgelo pen week ook weer aan de Van Weedestraat, waar woensdag zeven bekeuringen werden uitgereikt voor het zonder schijf in beslag nemen van de blauwe zone en eenmaal wegens het parkeren op een laad/loshaven tijdens de uren dat deze gereserveerd zijn voor het vrachtverkeer. Zaterdagmorgen werden aan de Van Weedestraat opnieuw 12 parkeerzon- daars bestraft met een proces-ver baal, en zaterdagmiddag bedroeg de oogst nog eens vijf bekeuringen. Vol gens de politie was het goed vol in de winkelstraat en zij stelde met vreug de vast dat ongeveer 90 van de automobilisten zich aan de blauwe zone en de daarbij behorende voor schriften houdt. Uit een auto die aan de Energieweg ge parkeerd stond is maandagmiddag een telefoon weggenomen. De bestuurder, een 51-jarig Hagenaar, had de wagen slechts vijf minuten verlaten. De dader had een van de portierruiten vernield. Op zondag 6 september wordt op het evenemententerrein De Engh een vlooienmarkt gehouden. Het Maarnse organisatie- en evenemen tenbureau Jo-Jo beeft daarvoor ver gunning gekregen. Die kon door het College worden afge geven, omdat zondag 6 september is aangewezen als zogenoemde 'bijzonde re verkoopdag'. Op dergelijke dagen kan worden afgeweken van de Winkel tijdenwet. De commerciële snuffelmarkt zal begin nen om 12.00 uur en mag tot vijf uur 's middags duren. Jo-Jo moet 350 gulden aan de gemeente betalen voor het ge bruik van het terrein. Daarnaast dient het bureau duizend gulden borg over te maken. Als het terrein schoon wordt achtergelaten, wordt dit bedrag terugge stort. Burg. Grothestraat 54 zie pagina 2 Schoon regenwater wordt langza merhand een kostbaar bezit. Het is in elk geval zonde om het zomaar in het riool te laten wegspoelen. Sinds kort staat daarom in elke (nieuwe) bouwvergunning die in Soest wordt afgegeven dat het "hemelwater" apart moet worden opgevangen. Het College heeft een sloopvergun ning afgegeven voor Darthuizen. Het restaurant aan de Prins Hendri klaan gaat volgend jaar tegen de vlakte om plaats te maken voor twaalf vrije sectorwoningen. Het betreft acht vrijstaande en vier dub bele woonhuizen die worden gereali seerd door BBA. De bouw start ver moedelijk in maart 1999. Restaurant Darthuizen blijft tot 1 januari a.s geo pend voor partijen en recepties (op af spraak). De sloopwerkzaamheden zul len worden uitgevoerd door Sloopbe drijf J. de Ruijter uit Soest. Voor het gebouw van de fysiotherapie- praktijk op het terrein is nog geen sloop vergunning aangevraagd. De praktijk is op zoek naar een alternatieve locatie. Autobedrijf Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 (op woensdagmiddag) Nieuw in ons assortiment: een volle belegen Friese kaas. Kom proeven! Ter introductie.' 500 gram Italiaanse droge witte wijn met een vineus typisch bouquet. 12% vol. fles 75 cl slechts per tray a 24 blikjes 1176 Liga brunchy melk, framboos, banaan, choc. Pakje 175 gram melk, framboos, banaan, choc. M Ook de gemeente Soest zélf neemt die verplichting serieus. Bij nieuwbouwpro jecten wordt daarom een nieuw infiltra- tiesysteem toegepast, waarbij het apart gehouden regenwater gebruikt wordt om de plaatselijke grondwaterstand op het juiste peil te houden en verdroging tegen te gaan. De Bongerd, het onlangs "geopende" nieuwbouwproject voor jongeren in de wijk Klaarwater, is als eerste wijkje van Soest voorzien van zo'n systeem, legt ing. A.E de Beauveser van de gemeen telijke afdeling Wegen, Riolering en Vervoer uit. Het komt erop neer dat het regenwater dat op het verharde opper vlak valt via de straatkolken wordt op gevangen in een grote ondergrondse bak, die bestaat uit honderden kunststof elementen (die min of meer doen den ken aan een soort plastic boodschap- penkratje). Het geheel is ingepakt in worteldoek, waardoor het doordringen van boomwortels en zand wordt voorko men. Het worteldoek zal naar verwach ting pas over een jaar of twintig ver schoond moeten worden. 3000 kuub Op ongeveer 80 centimeter onder het centrale plein van De Bongerd ligt sinds vorige week zo'n ingepakte bak met een inhoud van om en nabij 60.000 liter. Dat water wordt vervolgens gefilterd en daarna langzaam en geleidelijk afgege ven aan de omringende bodem. Als de Dak helemaal volloopt wordt het over tollige water via een klep alsnog geloosd op het riool, maar dat zal niet vaak voorkomen, verwacht De Beauveser. Het nieuwe systeem is niet veel duurder, maar vanuit milieu-oogpunt verre te verkiezen boven de bestaande afvoer- methode, waarbij het water via het riool wordt vermengd met het huishoudelijk afvalwater (uit keukens, badkamers en wc's) en lands de omweg van de riool waterzuivering weer schoon gemaakt moet worden. Bij De Bongerd is overi gens door deze nieuwe aanpak een be sparing gerealiseerd op het gewone riool, dat toekon met minder capaciteit. "En er wordt minder schoon water ver spild," aldus De Beauveser. De aanleg van de hemelwater-opvang- bak onder het plein van De Bongerd. Door de aanleg van het opvangsysteem is in zekere zin de "natuurlijke" afvoer van het water dat de Eng afstroomt in de richting van het Soesterveen voor een deel hersteld. Daarmee wordt ook de voortschrijdende verdroging van de la ger gelegen gebieden voorkomen. De Bongerd is het eerste project dat op deze manier gestalte heeft gekregen. De Binnenhof, het nieuwe woonwijkje in het Hart, krijgt het tweede. Boerenstreek In de "milieuvriendelijke" woonwijk de Boerenstreek is het nieuwe systeem niet toegepast. De Beauveser: "Daar kan het niet, omdat je daar al gauw op het grondwaterpeil zit. De opvangbak moet daar bóven liggen." In de Boerenstreek is bovendien sprake van fluctuerende grondwaterstanden. Die kunnen door de gemeente als het ware handmatig bestuurd worden met een regelbare stuw. Het hemelwatersysteem van de Boerenstreek zal overigens pas in de volgende eeuw helemaal klaar zijn, als de woonwijk is volgebouwd. Het waterbeheer - met name over de "primaire" watergangen als sloten en vij vers - komt overigens binnen afzienba re tijd (rond het jaar 2000) voor de ver antwoordelijkheid van het waterschap Vallei en Eem. De gemeente houdt de zeggenschap over het beheer van de kleinere watergangen. Wat daaronder precies moet worden verstaan is nog voorwerp van onderling overleg. Het nieuwe systeem is in principe over al toepasbaar waar het hemelwater op harde oppervlakten moet worden opge vangen. Volgens De Beauveser kan daarbij ook gedacht worden aan par keerplaatsen e.d. Ook Rijkswaterstaat past de methode toe langs de rijkswe gen, waar het hemelwater direct wordt aangewend voor de bomen langs de weg. Het is voor de gemeente een be langrijke optie bij de vervanging van de bestaande riolen, in straten die daarvoor geschikt zijn (bij een neerslag van maxi maal 5000 millimeter). Tussen 10.00-12.00/13.00-17.00 uur kunt u uw antiquiteiten inbrengen voor één van onze veilingen. Is het een totale inboedel of zijn de goederen te groot om zelf te brengen, dan komen wij geheel vrijblijvend bij u aan huis voor een taxatie en het transport. eilinggebouw Van Zadelhof!" Vaanweg 109 1217 SM Hilversum Tel: 035-6247170

Soester Courant | 1998 | | pagina 1