549. C> Asielzoekertjes even 'in de wolken' Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Duiventil discussiepunt in rechtzaal Soest heeft geen goedkope grond voor woonvoorzieningen Daelhoven Wij zijn dicht Wij zijn weer open 0 Wildschut Optiek 7 ACTUEEL Van Breukelen Vast-goed Assurantiën SOESTER COURANT PAGINA 5 Poppentheater verzorgt eerste activiteit in Soester azc Buren in Boerenstreek hebben last van postduiven Computer weg Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant voor verkoopinformatie: Verpleeghuis wil meer projecten a la Wiekslag Controle op A.P. Hilhorstweg Service bij „Schoemaker Meningen van lezers DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist Steenhoffstraat 58 Vouwdeurkast Vicky CENTRAAL VOORLICHTINGSBURO Vernielingen of inbraak bij C-drie Wü hebben het plan in de toekomst een huis te kopen en willen nu alvast een voorsprong op de hypotheek nemen d.m.v. het FUNDAMENTPLAN. Na twee jaar geeft ons dat al een besparing van zo'n 36.000,- WOENSDAG 22 JUL11998 m.i.v. maandag 27 juli maandag 10 augustus Zuidpromenade 14, Hartje Zuid, Soest Anders Motorrijder bij aanrijding gewond Blauwe zone Vraagprijs kosten koper Ongeveer dertig kinderen tot tien jaar van het asielzoekerscentrum (azc) in Soest beleefden woensdag middag in zekere zin een première. Voor hen was de eerste activiteit be stemd, die in het op 10 juni geo pende azc werd gehouden. Het betrof een voorstelling van poppen theater In-de-Wolken. De tot Nederlan der genaturaliseerde Adrijan Sinisa Raki maakte op het podium van de aula een muzikale wereldreis. Er kwam geen ge sproken woord bij aan te pas. "Ik laat de poppen dansen, dat begrijpt iedereen," aldus de poppenspeler die met 'De lief desverhalen van Kapitein John' een toernee maakt langs twintig asielzoe kerscentra. De optredens zijn gratis dankzij de sponsoring van een aantal fondsen, waaronder Kinderpostzegels, en enkele ondernemingen. Poppenspeler Adrijan Sinisa Raki trad op voor de kinderen tot en met tien jaar. Poppenspeler Adrijan, die bij vrijwel elke pop een andere techniek hanteert, heeft plannen om een poppencircus op te zetten. Hij wil dan dat de kinderen meedoen tijdens de voorstelling. Moge lijk dat hij tegen die tijd weer naar het azc aan de Albert Cuyplaan komt. Een duivenhok was vrijdag het ge spreksonderwerp bij een zitting van de Utrechtse bestuursrechter. De gemeente Soest had in mei vorig jaar een vergunning afgegeven aan R. Grift voor de bouw van het hok bij zijn woning aan de Evenaar. R. Smits de achterbuurman van Grift, vroeg de rechter vrijdag om die be slissing van de gemeente te vernieti gen. Hij vertelde veel overlast te hebben van de vogels, die zijn buurman als hobby houdt. Hun gekoer op vijf meter van zijn balkon en hun uitwerpselen verpes ten zijn woongenot. Ook is hij niet blij met de tijden waarop de vogels worden gelost: zondagochtend tussen zes en ze ven uur. "Natuurlijk vind ik het niet erg als ie mand een paar duiven houdt als hobby, maar dit zijn er heel veel", legde hij aan rechter J. Wolleswinkel uit. "Voor post duiven-begrippen is dit weinig", zei Grift juist over de tachtig tot honderd duiven die hij nu heeft. Hij is van plan de dieren onder te brengen in een hok van drie bij elf meter. A. van Lunteren, die vrijdag namens de gemeente aanwezig was, kon zich best voorstellen dat Smits was geschrokken van die afmetingen. Maar de gemeente moest de bouwvergunning wel afgeven. In het bestemmingsplan Boerenstreek, waar de Soesters wonen, is het geoor loofd een bijgebouw bij een woning te Het enige probleem dat zij zag met het afgeven van de bouwvergunning, was dat tevens in het bestemmingsplan staat dat zo'n bijgebouw alleen kan worden gebruikt als "huishoudelijke berg- of werkruimte, garage of tuinhuis". Dat was hier niet helemaal van toepassing, maar de gemeente had besloten een rui me uitleg aan die bepaling te geven. Volgens rechter Wolleswinkel viel het duivenhok dan onder een huishoudelij ke bergruimte, omdat de andere bena mingen in ieder geval niet golden. De vraag of de gemeente zo'n vrije uitleg kon geven aan die benaming, was het enige punt waarop hij de bouw van het hok kon afkeuren, legde hij Smits uit. "Maar als u overlast heeft van die die ren, dan kan u toch een beroep doen op de Algemene Politie Verordening?", raadde hij hem aan. Volgens Grift wa ren de klachten van zijn achterbuurman echter overdreven. Hij vertelde dat alle overige omwonenden hun bezwaren hadden laten varen. Zij hadden hem zelfs een brief gestuurd om hem succes te wensen. En ook Van Lunteren stelde dat controleurs weinig hadden gemerkt van de vogels. Maar, voegde zij daar aan toe, wanneer de rechter het besluit in stand zou houden, was de gemeente in ieder geval bereid om met beide buren om de tafel te gaan zitten, om afspraken over de duiven te maken. "Want er moet een einde komen aan deze onmin", vond zij. De rechter doet uitspraak over zes we ken. Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Koningsweg is maandagmorgen een computer ontvreemd. Het alarm ging om 05.45 af. De dader bleek op dat moment een ruit te hebben vernield. Ereprijsstraat SOEST Mooi gelegen ruime drive-in wo ning met garage. Zeer geschikt voor kantoor of praktijk aan huis (bouwjaar ca. 1969). Indeling; entree, inpand. gar., kan toorkamer. 1e verd.: entree, toil., ruime woonk. m. openh. en balk., keukeri "American Kitchen" met balk. 2e verd.: overloop, 3 sl.k., badk. m. ligb., douche, vaste wast. en 2e toil. CV. combiketel (1989), extra berging d.m.v, blokhut Grondopp. ca. 136 m2. Koninginnelaan SOEST TE HUUR; Winkel/kantoorruimte met keuken en tollet opp. ca. 175 m2. Deze ruimte is v,v. C.V. en eigen energie- Huurprijs 2.820,- per maand Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 ud»* Op de A.P. Hilhorstweg heeft de poli tie vorige week diverse malen proces verbaal opgemaakt tegen autobestuur ders die de geslotenverklaring negeer den. Dat gebeurde o.a. na klachten van omwonenden. Dinsdag was het zes maal raak, vrijdag gingen er twee bestuurders op de bon. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige L reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! eMR£it Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44 voor particulieren en bedrijven 035-6022871 «.„W Wegens vakantie gesloten van 11 t/m 19 juli beukeri/vanille front afm.201x180x59 cm kooflijst van vouw deurkast vicky 99,- ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Veenbesstraat 128 Soest Tel./Fax: 035-601 60 11 VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN BELEGGINGEN Bel gratis onze infolijn: 0800 - 0227477 en vraag naar de brochure. Of het om een inbraak ging of om "zo maar" vernielingen weet de politie niet, maar medewerkers van C-drie ontdek ten maandagmorgen dat er vier ruiten van het gebouw aan de Willaertstraat waren ingegooid. De daders waren ook in het gebouw geweest, want op de eer ste verdieping bleken enkele deuren ge forceerd te zijn. Vooralsnog wordt er niets vermist. Het College van B. en W. heeft de directie van Daelhoven, het ver pleeghuis aan de Graanakker, laten weten dat het geen grond heeft aan te bieden voor uitbreiding van de speciale woonvoorzieningen elders in Soest. Daelhoven wil in Soest nog meer projecten a la de Wiekslag (Veenbesstraat) realiseren. In de Wiekslag worden binnen afzienba re tijd - het gebouw is nog niet klaar - twaalf verpleeghuis-geïndiceerde bewo ners gehuisvest. Daelhoven heeft echter te maken met een hoge opnamedruk - volgens directeur A. Witlox de hoogste van de regio - en een lange wachtlijst. Het verpleeghuis wil dan ook graag nog ergens in Soest zo'n woonvoorziening realiseren, met name voor chronisch- somatische bewoners. In het verpleeghuis aan de Graanakker wonen twaalf patiënten uit deze catego rie en er staan er 16 op de wachtlijst. "Dat is relatief heel wat meer dan de verpleeghuizen met bijvoorbeeld 90 bedden, die heel wat minder dan 16 ge gadigden voor een plaats hebben," aldus Witlox. 'EEN VOORSPRONG OP UW HYPOTHEEK' Niet in de bossen Witlox - die de brief van het College overigens nog niet heeft ontvangen - wijst erop dat het inderdaad gaat om grond met een woonbestemming binnen de bebouwde kom. "Het maakt ons niet uit wéór het is, als het maar niet in de bossen is, zodat de bewoners ook ge woon naar Albert Heijn kunnen gaan of naar de markt, als er maar wat te doen is. Dat is heel erg belangrijk voor deie mensen. Als het om een plek met een zorgbestemming in de bossen gaat, had den we natuurlijk net zo goed in Zon negloren kunnen blijven zitten..." Het gemeentebestuur wijst er m een reactie aan Daelhoven op dat zij zelf geen grond heeft aan te bieden. Het College veronderstelt ook het Daelho ven uit is op een prijs die lager is dan de normale prijs van bouwgrond met een woonbestemming. Witlox bestrijdt dat niet. "Als wij de vrije-marktprijs moeten betalen wordt het veel te duur. Wij hebben de gemeen te verzocht om serieus met ons te gaan De Wiekslag (hoek Smitsweg!Veen besstraat) biedt is nu nog in aanbouw, maar biedt straks onderdak aan twaalf bewoners. kijken naar de mogelijkheden, gelet op het tekort dat vanaf 2000 gaat ontstaan, mede als gevolg van de nieuwe provin ciale richtlijnen. Ook na de realisering van de Wiekslag hebben we straks nog tientallen verpleeghuisbedden nodig. Dat duurt nog wel een paar jaar, maar daarom moeten we nü al op zoek naar geschikte mogelijkheden." Vraagprijs derh. 308.000,- kosten koper Heuvel AMERSFOORT Jn de wijk "Kattenbroek", gezellig gelegen hoekwoning met ruime geïsoleerde schuur en vrije tuin op ca. t4Q m2 grond, bouwjr. 1992. Indeling: hal, bijkeuk. m. aansl. wasm./dr„ toil., m.k. Ruime woonk., mod. Ikhte keuk. m. veel ingeb. kastruimte. Verdieping: 3 sl.k. en bergkamer. Royale badk. m. ligb., vaste wast. en 2e toil. Deze woning verk. In uïtst. st. van orv In de Soester van 1 juli schreef de heer Visser een stukje over de, bij vele Soes ters, bekende Jaap Altena. Daar wilde ik graag even op reageren. Wat me in dat stuk onaangenaam trof was de manier waarop hij over Evert schreef n.1. de "gekke broer" van Jaap. Evert was een groot kind die niemand kwaad zou doen. Hij had zijn muziek- instrumentje altijd in zijn zak! Dat was een kammetje met een stukje vloeipa pier, daar blies hij dan op, en vele psal men en geestelijke liederen liet hij dan horen. Hij kende de wijzen allemaal uit zijn hoofd! Hij heeft heel wat kopjes koffie bij mij gedronken, en ook bij an dere mensen. Hij was beslist niet gek, maar "anders"! Deze uitdrukking zou J. Visser tegen over de familie m.i. wel eens terug mo gen nemen! G. Smit Een 27-jarige motorrijder uit Baarn is maandag gewond geraakt toen hij op de Torenstraat werd aangereden door een auto, bestuurd door een 54-jarige man uit Driebergen. De automobilist kwam van de Kerkstraat en gaf de motor geen voorrang. De chauffeur verklaarde later dat hij de bestuurder niet had gezien. De Baarnaar werd met schaafwonden aan zijn been in Molendael behandeld. De politie controleerde vorige week ook weer de naleving van de blauwe zone op het Raadhuisplein en bet Dalplein. Drie autobezitters kregen een prent omdat ze de parkeerschijf niet gebruikten.

Soester Courant | 1998 | | pagina 5