Visser r^PE klinkhamer Waterschap wil vergunningen voor bedrijven minder detailleren BMU bouwt 'Buitenhof' in Soest-zuid H Start reconstructie T-aansluiting Vondellaan-Birkstraat Brandweer trekt in nieuwe kazerne Waterschapstarieven stijgen licht Waterschap wil af van vergunningskosten et Inspraakavond Boerenstreek eerste herziening Soester potloodventer moet eerst naar reclassering 1 ACTUEEL! Juridische teams draaien voor asielzoekers op volle toeren l\AAAfr Wafelverkopers aan de deur... Koppelen aan milieuzorgsysteem Met vertraging van vier jaar WIJ ZIJN WEER OPEN! E. VAN OEST PAG IN Ag [WOENSDAG 29 JUL11998 Officiële opening in november 12 Va jaar getrouwd? SOESTER COURANT PAGINA 3 229.000,- k.k. Zonnehemel te huur Zuiveringsheffing lager dan verwacht, waterschapsomslag hoger dan verwacht Bromfietser gaat driemaal in de fout 'Specialist Ook voor service moet u bij ons zijn Auto verdwenen Drukte bij Vluchtelingenwerk Soest Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant YOOV i/i, 'WW Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 De politie heeft vorige week uit o.a. Soest-Zuid en Baara klachten gekregen over het optreden van enkele jongelui, die langs de deur gingen om wafels te verkopen. Ze beweerden dat ze daar voor toestemming hadden, maar kon den de vereiste legitimatie niet laten zien. Ze gaven zich uit voor leerlingen van een Haagse bakkersschool, maar dat bleek bij navraag niet te kloppen. Woensdag 12 augustus om 20.00 uur wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een inspraak avond gehouden over het ont- werp-bestemmingsplan "Boeren streek, eerste herziening". Er zal die avond onder andere een toe lichting worden gegeven over de inspraakprocedure en de plan procedure. De herziening van het bestemmings plan "Boèrenstreek 1995" is om de volgende redenen noodzakelijk: Het plangebied Boerenstreek is bedoeld voor de uitbreiding van Soest met woningbouw voor een deel van de locale woningbehoef te. Deze behoefte bedraagt een kleine 200 woningen per jaar. Bij de verkaveling van het plange bied Boerenstreek is het aantal woningen, vooral in de tweede fase, iets groter uitgevallen dan was voorzien. Om dit ook planologisch te re gelen is een herziening van het be stemmingsplan Boerenstreek 1995 nodig. Tijdens deze inspraakavond zal er gelegenheid bestaan voor reacties. Door middel van het invullen van een inspraakformulier heeft men de mogelijkheid te reageren op de plan herziening. De inspraakformulieren moeten vóór 15 september 1998 bij de gemeente binnen zijn. Wanneer men niet in de gelegenheid is om de avond van 12 augustus bij te wonen, dan kan men de planher ziening vanaf donderdag 30 juli 1998 inzien in het gemeentelijk informatie centrum (hal gemeentehuis) en bij de balie bouwzaken (2e verdieping ge meentehuis). Ook daar liggen in spraakformulieren. "Tja, en daar staat u dan met uw erectie en vieze praatjes, en die me vrouw schrikt zich een ongeluk". De Utrechtse politierechter mr. D. Bak ker had het woensdag tegen een 33- jarige Soester, die werd beschuldigd van potloodventerij. De man gaf toe dat hij op 8 mei zijn ontblote geslachtsdeel toonde aan een voorbijgangster op de Inspecteur Schreuderlaan. "Maar ik kan me niet meer herinneren of ik ook wat tegen haar zei", voegde hij daaraan toe. Vol gens het slachtoffer was dat wel degelijk het geval geweest. Officier van justitie I. Hage maakte zich zorgen over de ontwikkeling van de Soester. Zij wees er op dat de man al eerder voor soortgelijke feiten was ver oordeeld. In 1981, bijvoorbeeld. "Ach, dat was jonge-hondsigheid", vond de verdachte. En ook een incident in 1997 had volgens hem niets om het lijf: "Ik pakte haar heel zachtjes beet, het was niet mijn bedoeling". Hage overtuigde hij er niet mee. "Ik vrees dat het steeds erger wordt, de in cidenten zijn steeds sneller na elkaar". Zij stelde voor dat de Soester eerst eens naar de reclassering zou gaan om meer over hem te weten te komen. Rechter Bakker was het daarmee eens. Hij hield de zaak aan tot 30 oktober, in de hoop dat er dan een rapport over de Soester is opgesteld. Waterschap Vallei Eem wil de vergunningen die het verstrekt aan bedrijven die afvalwater produce ren, zoveel mogelijk koppelen aan een milieuzorgsysteem dat bedrij ven vaak nu al hanteren. Veel bedrij ven hebben de afgelopen jaren der gelijke systemen ingevoerd omdat daardoor een besparing kan plaats vinden op grondstoffen en energie. Zo spaart men niet alleen geld uit, maar spaart men ook het milieu. Het koppelen van de waterschapsver gunningen aan het milieuzorgsysteem heeft zowel voor het bedrijf als voor het waterschap voordelen. Zo zal de be drijfsvoering zich voortdurend richten op het verbeteren van de milieupresta ties. De nieuwe werkwijze leidt tot een flexibeler bedrijfsvoering en minder overheidstoezicht op details. het interne milieuzorgsysteem aantoon baar goed werkt en dat het bedrijf zich houdt aan de lozingseisen en de vergun ningsvoorschriften. De koppeling ge beurt op vrijwillige basis. Dat betekent dat het bedrijf het zelf moet willen. Voorschriften die bij een gekoppelde vergunning kunnen vervallen zijn onder meer: laboratoriumvoorschriften, con trolevoorzieningen, bijhouden van log boeken, beheer en onderhoud van voor zieningen die afvalwater zuiveren en het melden van bepaalde wijzigingen. Ook de controle op de naleving moet worden aangepast op de minder gedetailleerde vergunningen. Wel moet het bedrijf op elk moment een goed inzicht in het rei len en zeilen kunnen geven. Het waterschap wil binnenkort de me dewerkers die zich bezig houden met het verlenen van vergunningen en de controle ervan, bijscholen om de nieu we aanpak tot een succes te maken. Nog dit jaar wil het waterschap ervaring opdoen met de nieuwe werkwijze door een of twee bedrijven van een vergun- ning-nieuwe-stijl te voorzien. Het water schap verwacht dat in de toekomst steeds meer bedrijven gaan werken met goedgekeurde milieuzorgsystemen en ook gebruik gaan maken van de mo gelijkheid om de waterschapsvergunning te koppelen aan het interne milieuzorg systeem. (vervolg) Het gaat niet goed met de Kunst en de Monumenten bij ons op Soest. Een echte miskleun is de plek waar het kunstwerk "It came out of the sky" (37.630 gulden) van beeldhouwer Ton Kalle ligt. Als je over de Lazarus- berg fietst of wandelt, zie je er niks van. De gemeente overweegt nu een andere plek. De twee stervormige steenklompen uit de ijstijd zijn beklad met graffiti en de gemeente heeft tussen de beide holle en bolle zwerfkeizen een knalgroene prul lenbak geplaatst. Er omheen liggen plastic zakken, lege sigarettenpakjes, lippen van blikjes, glaswerk en andere troep: een echte kunstjop. Een zootje is het ook op de Molenstraat waar de twee "Verdwaalde Dennennaal den" (8.902 gulden) staan van de Soes ter kunstenaar Rein Tupker. Een aardig beeld op een volstrekt verkeerde plaats. Veel opzien baarde de opdracht voor de Boerenstreek aan de beeldend kunste naar Nout Visser. Vanwege de vermeen de occulte uitstraling van zijn kunstob jecten maakte aan actiecomité van nog- niet-bewoners al bij voorbaat In de Ruimte - bezwaren tegen het ontwerp (26.469 gulden). Het gemeentebestuur ging door de knieën mede dankzij een ander verkavelingsplan voor de Boeren streek en moet/mag Nout Visser met nieuwe voorstellen komen. Ongelukkig is ook de relatie die het ge meentebestuur heeft met de Provincia le adviescommissie voor beeldende kunst en vormgeving en met de Hermen Molendijk Stichting van de provincie Utrecht. De Hermen Molendijk Stich ting in Amersfoort wordt geregeerd door een arrogante kunstpaus en het kunstbeleid van de provincie is ondoor zichtig. Volgens het Werkplan Beelden de Kunst Soest van mei 1998 worden er voor de toekomst nieuwe werkafspra ken gemaakt. Ik vrees dat het te laat is, want het Fonds Kunstaankopen in Soest raakt leeg. Aan het eind van deze raadsperiode in 2002 zit er nog maar 12.673 gulden in deze kunstpot. Uitlopend tot slechts 2.308 gulden in 2003. Een gemeenteraad kan daaruit in ieder geval onmogelijk nog een keer twee ton pikken t.b.v. het Fonds Stads- en Dorpsvernieuwing, dat inmiddels ook al is opgeheven. De 1%-regeling voor Kunst bij bouw projecten zet geen zoden meer aan de dijk. De wethouder van Financiën en Cultuur opperde onlangs in de Cultuur nota een 1%-regeiing in te voeren bij de aanleg van nieuwe wegen. De raads commissie aarzelde. Maar wie gelooft in deze oplossing als zelfs de rondweg van het CDA niet doorgaat? Het gaat niet goed met de Monumenten bij ons op Soest. Ik citeer het jaarverslag 1996/1997 van de Monumentencom missie: "De commissie vreest dat er, na de door de raad in 1997 vastgestelde nieuwe verordening, een tijdperk aan breekt waarin de zorg voor het Soester erfgoed op een onaanvaardbaar niveau belandt wegens gebrek aan financiële middelen." Toen "In de Ruimte" failliet ging, ver dween Herman ter Welle naar Zwitser land. Burgemeester en Wethouders hebben hun paspoorten voor 2002 al klaar liggen. Goede gebruikte FIETSEN. Fietsshop Soesterberg, Ra- demakerstraat 17, tel. 0346 - 35 15 64. Maandag 3 augustus beginnen we met leuke aanbiedingen. BLOEMISTERIJ Clemensstraat 82 - Soest I l TELEFOON: 601 21 42 J Maandag 10 augustus zal er een aanvang worden gemaakt met de re constructie van de T-aansluiting Vondellaan-Birkstraat De werk zaamheden worden in verschillende fases uitgevoerd. Gedurende de reconstructie zal er spra ke zijn van een verhoogde verkeersdruk in de wijk Soest Zuid met name op de Bartolottilaan, Van Beuningenlaan, Van Lenneplaan en Ferdinand Huycklaan. Deze wegen maken onderdeel uit van de omleidingsroutes. Vanaf 10 augustus wordt het verkeer ko mende uit Amersfoort richting Soest langs het werkvak geleid. Het verkeer komende uit Soest richting Amersfoort word omgeleid via de Soesterberg- sestraat, Van Beuningenlaan en Barto lottilaan. Medio week 37 (7 t/m 13 september) tot en met 24 september is het kruispunt volledig afgesloten voor het verkeer. Het verkeer komende uit Amersfoort richting Soest wordt omgeleid via de Van Lenneplaan en de Ferdinand Huy cklaan. Het verkeer komende uit Soest richting Amersfoort wordt omgeleid via de Soesterbergsestraat, Bartolottilaan en Van Beuningenlaan. Vanaf 25 september wordt het kruispunt weer vrijgegeven voor het verkeer. De omleidingsroutes zijn dan niet meer van kracht. Op een aantal momenten kunnen de bewoners die direct aan het werkvak wonen geen gebruik maken van hun in ritten. De bewoners worden door de aannemer tijdig in kennis gesteld op welke dagen het gebruik van de inrit niet mogelijk is. (Brom)fietsers en voetgangers worden zoveel mogelijk langs het werkvak ge leid. De bewoners van de betreffende wegen zijn door de gemeente schriftelijk geïn formeerd. fi/aa garantie] BWjII MAKELAARS I Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! 7 dagen per week geopend. 035 - 601 27 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest kringloopcentrum t SPULLENHULP V y Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. ïent (voorheen 4) op 5e verdieping en berging in de onderbouw. Inde- rij met voordeur, gang met vemieuw- te vernieuwde keuken, huurboiler. •alkon en open verbinding met voor- net vaste kasten, twee slaapkamers, chine-aansluiffng. het appartement bbele beglazing. Rustige ligging en ;eurd appartement met garantiever- indusief voorschot centrale verwar- Oopt wil zekerheid. over de bouwkun- >che staat, over de iventuele nadelen •aaide woning, laars bieden die ijn alle woningen gekeurd en heeft d tot het afsluiten tie-verzekering 9en gebreken, emakelaar zit u ed. Maak dus een 2er informatie of van één van de ro bij koop of gok, maar kies I tiemakefaar! I AJ.W. Bedrijfshygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel. 033-2462248/ 06-53446804 metgezicbtsbrumer 3 Weken f 150,- 6 weken f 250,- (ook voor de koop) TROPICAL (035) 542 23 92 Het Algemeen Bestuur van Water schap Vallei Eem heeft de ont- vverp-meerjarenbeleidsbegroting 1999-2003 vastgesteld. Deze be groting bevat het beleid voor de ko mende vijfjaar en geeft een indica tie van de belastingtarieven die no dig zijn om dat beleid te financie ren. Uit de meerjarenbeleidsbegroting blijkt dat de tarieven voor de zuiveringshef fing de komende jaren mogelijk lager uitvallen dan vorig jaar werd verwacht. De waterschapsomslagen (ingezetenen- omslag, waterschapsomslag gebouwd en waterschapsomslag ongebouwd) daar entegen, lijken iets hoger uit te vallen dan het waterschap vorig jaar verwacht te. Bij de behandeling van de begroting 1999 in oktober 1998 stelt het water schapsbestuur de belastingtarieven voor 1999 definitief vast. Het tarief zuiveringsheffing voor 1998 bedraagt 93,72 gulden per vervuilings eenheid (v.e.). Een v.e. is de hoeveel heid afvalwater die een persoon gemid deld in een jaar produceert. Een huis houden van twee of meer personen be taalt voor 3 v.e. per jaar. Het waterschap financiert met dit geld onder meer de zuivering van het rioolwater. Onlangs zijn de belastingtarieven van zestien van de ruim zestig waterschap pen in Nederland zijn vergeleken. Daar uit bleek dat het tarief zuiveringsheffing van Waterschap Vallei Eem iets ho ger is dan gemiddeld. Als alle Neder landse waterschappen alle kosten optel len die ze maken voor waterkwali teitsbeheer en deze kosten delen door het totaal aantal v.e., dan komt het ge middelde tarief uit op 91,11 gulden. Een van de laagste De ingezetenenomslag voor 1998 be draagt 18,60 gulden per huishouden. De waterschapsomslag voor eigenaren van gebouwen ("gebouwd") voor 1998 is 0,86 gulden per 5000 gulden economi sche waarde van een gebouw. De water schapsomslag voor eigenaren van grond ("ongebouwd") voor 1998 is 61,64 gul den per hectare. Bij de waterschapsoms lag "gebouwd" en "ongebouwd" gaat het om gemiddelde bedragen. Het water schap betaalt met de opbrengst onder meer het onderhoud van dijken en wa tergangen en het beheer van waterstan den. De tarieven waterschapsomslag van Waterschap Vallei Eem behoren in 1998 zijn een van de laagste in Ne derland. Inflatie 2,5% De tariefstijgingen van de zuiveringshef fing zijn onder meer het gevolg van loon- en prijsstijgingen (inflatie) en de steeds strengere eisen die de rijksover heid stelt aan de zuivering van afvalwa ter, waardoor het waterschap de rioolwaterzuiveringen moet aanpassen. Het waterschap houdt bij alle genoem de percentages rekening met 2,5% in flatie. De stijging is lager dan verwacht, doordat het waterschap bezuinigingen heeft doorgevoerd, en een preciezer beeld heeft gekregen van bepaalde in vesteringen en kosten. De stijging van de andere waterschaps belastingen zijn ook het gevolg van loon- en prijsstijgingen en daarnaast van onder meer het baggeren van het Vallei kanaal en de Eem, en de nieuwbouw van de stuw Balladelaan in Amersfoort. De extra tariefstijging is onder meer het gevolg van het natuurvriendelijk aanleg gen van watergangen (zogeheten ecolo gische verbindingszones) en het verbe terd beheer van waterpeilen. Zo wil het waterschap de verdroging van natuurge bieden en watertekorten in landbouwge bieden tegengaan. Kwijtschelding Opvallend is met name de stijging van de ingezetenenomslag in 1999. Dat ta rief stijgt volgend jaar met 11 terwijl het waterschap vorig jaar nog een stij ging met 4,5% verwachtte. De oorzaak van stijging is het ruimere kwijt- scheldingsbeleid dat het waterschap vanaf 1999 gaat hanteren. De ingeze tenenomslag is relatief laat ten opzich te van de zuiveringsheffing: een gezin van twee of meer personen betaalde in 1998 aan zuiveringsheffing 281,16 gul den en aan ingezetenentoeslag 18,60 gulden. Het ruimere kwijtscheldingsbeleid houdt het volgende in. Bij de beoordeling of iemand in aanmerking komt voor kwijtschelding van waterschapsbelasting bepaalt het waterschap de betalingsca paciteit van een huishouden. Het water schap gaat er van uit dat een huishou den een deel van die betalingscapaciteit gebruikt om de waterschapsbelasting te betalen. Het waterschap betaalt de be talingscapaciteit door de inkomsten van een huishouden te verminderen met een zogeheten "normbedrag". Het water schap gaat dat normbedrag in 1999 ver hogen, waardoor meer huishoudens in aanmerking komen voor kwijtschelding. Als het Algemeen Bestuur van Wa terschap Vallei Eem op 15 okto ber instemt met het voorstel van het dagelijks bestuur, zal het water schap vanaf die datum geen leges voor vergunningen meer heffen. Le ges zijn kosten die het waterschap in rekening brengt bij de aanvragers van een vergunning. Gemiddeld bedragen de hoogte van die kosten voor een vergunning zo'n 2000 gul den. Het waterschap volgt daarbij het beleid bij rijk en gemeenten. Zij heffen al eni ge tijd geen leges meer bij het verstrek ken van milieuvergunningen. Het is re kening brengen van de kosten stimuleert bedrijven niet om de benodigde ver gunningen aan te vragen en werkt dus slecht. Vandaar dat ook Waterschap Vallei Eem daar nu een einde aan wil maken. Verder wil het waterschap ook leges op schriftelijke stukken zoals vergaderstuk ken, begrotingen, verordeningen af schaffen. Het waterschap blijft wel een vergoeding voor kopieerkosten van om vangrijke stukken vragen om een drem pel in te bouwen. Door het afschaffen van de legesveror dening zal het waterschap zo'n 90.000 gulden aan inkomsten mislopen. Om deze kosten toch te kunnen betalen, zou het tarief zuiveringsheffing met z'n elf cent per vervuilingseenheid moeten stij gen. De waterschappen hebben aan de Minister van Verkeer en Waterstaat ge vraagd om deze lastenverschuiving van bedrijven naar huishoudens te compen seren. De waterschappen vinden die verschuiving niet gewenst. Als er een compensatieregeling komt, dan hoeven de waterschapsheffingen niet omhoog. in de komende dagen plaats. Wegens die verhuizing is het kantoor op donder dag 30 en vrijdag 31 juli niet te berei ken. Vanaf aanstaande maandag (3 au gustus) wordt er in de nieuwe kazerne gewerkt. Het officiële adres van de brandweer blijft ongewijdigd: Lange Brinkweg 71. Na de bouwvavakantie gaat de aanne mer weer met volle kracht verder met de afwerking van de stallingsruimte, de De karakteristieke daken van de nieu we brandweerkazerne vormen een van de opvallendste details. werkplaatsen, het oefenobject, de sloop van de oude stallingsruimte en de afwer king van het omliggende terrein. Bij de opening in november staat er een open dag voor het Soester publiek op het pro gramma. Het waterschap krijgt meer inzicht in de manier waarop het bedrijf de voorschrif ten wil naleven en krijgt daardoor meer vertrouwen in het bereiken van de doel stellingen. Het waterschap hoeft minder sturend op te treden doordat het bedrijf zijn eigen verantwoordelijkheid neemt. De vergunningen worden flexibeler, waardoor niet bij iedere wijziging de vergunning hoeft te worden aangepast. Voorwaarden voor de koppeling zijn dat Op de Nieuweweg hield de politie zater dag een 32-jarige bromfietser uit Soest staande. Bij controle bleek hij geen gele plaat te hebben. Bovendien droeg hij geen helm en had hij geen verzekerings bewijs. Dat leverde hem drie process- sen-verbaal op. "De bouw heeft al met al vier jaar op zich laten wachten," aldus Stan Uyland van Bouwmaatschappij Uy- land, "dus we zijn wel blij dat het eindelijk kan beginnen." Uyland doelt op de bouw van het pro ject met de verzamelnaam "Buitenhof', dat bestaat uit drie deelprojecten: "The saurier State" (27 luxe appartementen en 6 penthouses, "Schouten Promena de" (10 luxe appartementen en 6 pen thouses) en de "Heemraadvilla's" 8 luxe, halfvrijstaande villa's. Ze worden gerea liseerd op een plek die Uyland "het meest groene deel van Soest" noemt. De bouw begint zo snel mogelijk na af loop van de bouwvakvakantie. In de af gelopen weken is inmiddels wel het grondwerk uitgevoerd, zodat tussen het winkelcentrum en de Schoutenkampweg flinke bouwputten zijn ontstaan. Voor de bouw van de Schoutenprome nade zijn onlangs twee woningen ge sloopt: een aan de Verlengde Kolonie- weg en de ander (het bekende witte boerderijtje) aan de Soesterbergsestraat. De Thesaurierstaete en de Heemraad villa's komen op de plaats waar tot voor kort de timmerfabriek en de opslag van bouwmaterialen gevestigd waren. De bouwput tussen ft Soesterberg sestraat en de SchouteniamPwe8> wacjf straks de Schoutenprorienade zal verrij- zen. Naar verwachting nullen de projecten alle drie in het na^ar van 1999 gereed zijn. SOEST Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 De bouw- en inrichting van het kantoor- en verblijfsgedeelte is al wel zo ver ge vorderd dat de brandweer daarin haar intrek kan nemen. De verhuizing vindt Een 36-jarige Soester deed maandag morgen bij de politie aangifte van de diefstal van zijn auto. Hij had die de avond tevoren geparkeerd aan de Birk- straat. Toen hij ging kijken was de wa gen verdwenen. Het betreft een donker rode Dodge Ram Van met het kenteken VB-JX-66. Ook al is het zomervakantie, de spreekuren op de twee kantoren van Vluchtelingenwerk, aan de Smits- weg en binnen het Asielzoekerscen trum aan de Albert Cuyplaan, wor den druk bezocht. Zoals gebruike lijk wordt er door het Ministerie van Justitie in de zomermaanden een zogenaamde "Inhaalslag Nader Gehoren" uitgevoerd. Asielzoekers, die al lang wachten op een interview met justitie, worden over in het land opgeroepen. Vrijwilligers van Vluchtelingenwerk helpen hen zich goed voor te bereiden op dit Gehoor. Daarnaast zijn er de gesprekken met de uitgeprocedeerden; met mensen, die nu, na vier jaar, te horen krijgen dat ze toch terug moeten naar bijvoorbeeld Iran. "Soms is het een opgave, maar je moet het als een uitdaging zien om tot het laatst toe jouw cliënt te steunen", aldus Hans Moolenaar, één van de vrijwilli gers aan de Smitsweg. Een enkele keer is het feest, bijvoorbeeld toen vorige week twee Somalische jongens, Musta- fa en Omar Abdullahi, (18 en 20 jaar) na vier jaar toch nog hun verblijfsver gunning kregen. Ze woonden al jaren bij hun moeder, zusje en broers, die wel een verblijfsvergunning hadden. In de zeer langdurige juridische procedure moest bewezen worden, dat het om één fami lie ging. Door de gelijkenis met de twee lingbroer leidde dit soms tot lachwek kende situaties. De broers zijn blij. Omdat ze beiden al goed Nederlands spreken, kunnen ze per 1 september beginnen met hun beroepsopleiding voor beveiligingsmedewerker, resp. de tailhandel. De officiële opening vindt pas in november plaats en het gebouw is ook nog niet klaar, maar de Soester brandweer neemt deze week alvast een de^l van de nieuwe kazerne in gebruik.

Soester Courant | 1998 | | pagina 3