OESTERBERGSE Knelle ambulance voor Soesterberg blijft gegarandeerd Jle Vierdaagselopers gedecoreerd Verjaardagsfeest in het museum r. X* 1 Motortoertocht gezegend op pad m4 Circus en sprookjes in Sterrenberg Pompidoe vierde zomerfeest ■I m HI Gratis advies Afspraken gemeente Soest en VSB Na 1 januari 1999 nog beter \Michiel was even een echte vlieger' Bromfietser met verkeerde kleur Bromfietser gevat Rijbewijs kwijt Bestuurders fout op Ossendamweg Kerkdiensten Medische dienst 'Burgerlijke stand' Hulpverlening 1| Diefstal gereedschap Agenda Wie vergelijkt leest de Soester Courant Extra concert in De Proefkelder Soester Courant in Soesterberg WOENSDAG 29 JUL11998 Vakantie verstandelijk gehandicapte kinderen Ruimtegebrek grote boosdoener Speciale aanbieding Vaillant Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Nieuw! istsysteem afgestemd en van AUPING. Js is Ouwehands 7 Dierenverzorgers dierenarts neemt naar vleermuizen de speciale entree- r ook weer een P P- Reserveer wel '200. li De nachtdienst van de ambulance- [enst van Amersfoort, waaronder ok Soesterberg valt, is verplaatst in de Zonnehof naar Schothorst bord. Voor Soesterberg is dat nog frder weg, dus een nog langere Ichttijd dan voorheen. Geldt het |irm telefoonnummer 1.1.2. 'als seconde telt', dan niet meer jor Soesterberg? ize vraag werd voorgelegd aan de di- Keur van GGD-Eemland, dhr. J.C.G. lomsma. Hij beaamde dat er met in- Sig van 20 juli geen nachtdienst meer fcGD-Zonnehof wordt verricht, maar jhet voor Soesterberg veel verder ge len Schothorst-Noord. 'Maar laten we mdelijk stellen dat de wegen 's nachts iet zo vol zijn van verkeer als overdag vervolgens hebben we dat al een en kele keer getest. Daaruit bleek dat de aanrijtijd geen hinder had van het nor male verkeer. Wel ben ik het met u eens dat de bereikbaarheid naar Soesterberg vanuit Schothorst-Noord langer duurt. Maar dat hadden we voor die tijd ook ten aanzien van Nijkerk. Waarom wij naar Schothorst-Noord zijn gegaan is omdat de locatie daar aanmer kelijk beter is. We hebben per nacht de beschikking over één ambulance-auto. Stel dat die net in Bunschoten zit als er uit Soesterberg een 1.1.2.-bericht komt. Dan schakelen wij onmiddellijk onze collega's uit Zeist of Doorn in, die het in voorkomend geval van ons overne men. Echter zijn wij in vol gesprek met onze collega's in de regio Utrecht en ik kan u stellen dat we samen als GGD's uit de regio, met ingang van 1 januari 1999 in een soort 'groot Utrecht' gaan fuseren. Dat is nodig voor een kwali teitsverbetering en om meer aandacht te besteden aan de opleiding. Met andere woorden zal de totale paraatheid aan merkelijk verbeterd worden. Met ingang van 1 januari 1999 is alles ook onder gebracht in één stichting en wordt tevens GGD-Zonnehof ook 's nachts weer be zet. Dat betekent dat we dan niet één, maar zelfs twee wagens per nacht bij de weg hebben; plus is dan in één oogop slag te zien welke ambulance uit de re gio het dichtste bij is. Dan kunnen we nog sneller reageren en meer service geven. Tot die tijd garandeer ik u dat wij binnen acht a negen minuten in Soester berg zijn en dat is binnen de verplichte 15 minuten, dus hoeft men zich in Soesterberg niet ongerust te maken', al dus Boomsma. 9Alle Soesterbergse Vierdaagselopers hebben de zo fel begeer- ne medaille in ontvangst mogen nemen. Op de foto de voeten pie veel hebben geleden. Hun verhaal vertellen ze een volgen- me keer. Aan het totaal voegen we gaarne Maas Jan Plantagie toe, die het voor de tweede keer haalde. Zijn commentaar was: 'De eerste keer veel blaren. Deze keer de sokken binnenste buiten aangedaan en slechts één blaar. Dus het helpt!' Elke woensdagmiddag en vrijdag- niddag vieren kinderen hun ver jaardag in het Militaire Luchtvaart Museum. Zo ook de 7-jarige ilichiel uit Baarn. Met zijn vriend ges en ouders werd het volgens /lichiel een knalfeest. det zijn acht vriendjes wordt Michiel jdoor mw. Toetie Nijs welkom geheten in de kleine cantine van het museum, ver sierd met slingers en uiteraard een vlieg tuigje met achter de stuurknuppel een Hachende beer. Begonnen wordt Michiel Tuit volle borst toe te zingen dat er één Ijarig is vandaag, hoera. Voor iedereen is er een verrassingspakket vol met kleine [leuke hebbedingetjes. Als ze het onder [vreugdekreten uitpakken komt Toetie net een taart voorzien van zeven bran dende kaarsjes. Michiel moet heel diep [ademhalen om al die kaarsjes uit te bla zen. Het is daarna smullen met ranja en cola en voor pappa en mamma een kop Koffie. JToetie weet de kinderen goed aan zich te binden door een bepaalde spanning in haar verhaal op te bouwen. De jari ge krijgt een enorme poster waarop een [straalvliegtuig hem a.h.w. gillend geluk wenst. Als ze het gebak opgepeuzeld hebben, moeten ze allemaal de blauwe bet opzetten die ook in het verrassings pakket zit. 'Want we gaan nu naar de [echte vliegtuigen en dan moet ik jullie [tussen al die mensen kunnen herken- jnen, want jullie mogen in een echt vlieg tuig zitten en de anderen niet en ook in de vlucht-simulator', aldus Toetie. ;In een oogwenk hebben ze de petten opgezet, want dat moeten ze niet mis- fsen en onder de bedrijven door wordt nen verteld wat een 'simulator' is. De [spulletjes die ze hebben gekregen, gaan fin een luchtmachttas. Omdat Michiel Jjarig is mag hij een echt vliegerspak aan- Itrekken. Alleen voor deze keer mag hij lop een stoel staan en onder ogen van ■zijn vriendjes wordt hij een echte vlieger, ■voorzien van een helm met witte en ■bijna zwarte bril. ■Terwijl Toetie hem helemaal in het vlie- Igerpak zet, vertelt ze wat er straks gaat I gebeuren. De spanning is om te snijden, B want Michiel gaat een echte vlucht ma- jken. De zuurstofslang bengelt aan de I helm van Michiel, 'dat is voor de stink- I lucht', weet een vriendje te vertellen en I hij kijkt daarbij of hij er alles van weet. Eindelijk is het zover en Michiel balt I zijn vuist terwijl hij 'yes' brult. Direct daarop even een vraag aan Toetie: 'maar I het is toch spel hé?'. I Echte vliegers E Trots als een pauw lopen ze door de j hangar en komen bij de NF-5B Northrop. Toetie loopt de trap op naar de cockpit waar een pilotenpop hen al opwacht met de linkerduim als groet i opgeheven. Ineens slaat de motor aan. I Natuurlijk niet zo'n denderend lawaai als normaal, maar toch voldoende om I de kinderen vol ontzag een paar passen naar achteren te laten gaan. Dan stapt Michiel zonder enige angst naar het I vliegtuig en neemt achter de vlieger plaats. Onder aanwijzing van Toetie ge- bruikt hij diverse handels en knoppen. De vleugelklappen gaan op en neer. Lampen gaan aan en uit en zelfs het lan dingsgestel wordt met een harde knal ingetrokken. De handen van de kinderen gaan voor de mond, het is bijna net echt. Eén voor één mogen ze zien hoe Michiel als een echte vlieger zijn werk doet en ze zijn vol ontzag en verbazing. Maar eenmaal weer op de grond wordt hun aandacht door veel meer dingen getrokken. Voor Toetie het sein om afscheid van hen te nemen. Met hun ouders mogen ze nog even rondkijken waarna de middag er weer op zit. En Michiel? 'In het begin was ik wel even bang, maar toen was het hartstik ke mooi. Dat vliegen is niet zo moeilijk, je drukt maar op een paar knopjes en de rest gaat vanzelf. En dat na één middag feesten in het Militaire Luchtvaart Mu seum. Op de A.P. Hilhorstweg hield de poli tie vorige week bij een controle een jon gedame op een bromfiets aan. Bij on derzoek bleek dat ze niet de voorge schreven gele maar een oranje sticker op de brommer had. Ze kreeg een bekeu ring. De politie hield vorige week op de Amersfoortsestraat een 17-jarige jonge man uit Nieuwegein staande, omdat hij opvallend snel reed. Bij controle bleek dat de motor van zijn bromfiets was opgevoerd. Hij kon ook geen certificaat laten zien. Dat leverde hem een dubbele bekeuring op. De politie hield zondagmorgen om streeks 03.00 uur op de Van Weerden Poelmanweg een automobilist staande, omdat zijn rijgedrag de aandacht had getrokken. De man, een 61-jarige Soes- ter, had te veel gedronken. Hij kreeg een rijverbod van zeven uur en moest bo vendien zijn rijbewijs afgeven. De politie noteerde vorige week woens dag acht automobilisten voor een prent, omdat ze vanaf de Ossendamweg de Eikenlaan en de Kastanjelaan inreden, hetgeen verboden is. Drie bestuurders werden betrapt op het niet-dragen van de veiligheidsgordel. Zondag 2 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Ra de ma kerst raat 75 Voorganger: zr. M.A. v. Erven Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: D.W. van Lier (Den Dolder), Paltzerweg 299, 030-2284555. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 21 juli: Edwin Hibbe Antonius, zoon van Nicole en Martin Selles, Mercury 1. GEHUWD 27 juli: Anco Gerssen en Arieta Len sing, Carolusplein 20. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal, Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Op klaarlichte dag en in het bijzijn van werknemers heeft een man op een bouwplaats aan de Stemerdingweg twee kabelscharen en twee electrische schroefmachines ten nadele van een fir ma uit Heusden ontvreemd. Aangezien daar meer bedrijven werkzaam zijn dacht men dat het een werknemer van een ander bedrijf was. Ze zagen wel dat de man in de lunchpauze de steiger op liep en daar het kostbare gereedschap meenam, maar dachten dat hij dit elders in het gebouw moest gebruiken. Zaterdag 1 augustus 09.00-12.00 oud papier thv Rabobank Maandag 3 augustus 11.15 zitting Rabobank Drie Eiken Opgaven: tel. 351252 (b.g.g. 06-53616331). In het kader van het Soesterberg Inter national Music Festival wordt ook in De Proefkelder een concert gegeven. Dat gebeurt op dinsdagavond 4 augustus. Op het programma staan werken van Schubert, Tsjaikovsky en Dvorak, uitge voerd door Rimma Sushanska (viool), Deirdre Doyle (piano) en Misha Quint (cello). Entree: f 17,50; CJP f 10,- in clusief consumptie. Informatie: tel. 035- 6037804. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. COURANT Van maandag 27 juli tot en met vrij dag 7 augustus krijgen kinderen met een verstandelijke handicap twee vakantieweken in Sterrenberg. Met een aantrekkelijk programma wordt aan circa negentig kinderen veel plezier geboden en ingevuld met de thema's circus en sprookjes. Voor het organiseren van de activiteiten verbonden aan de thema's, wordt ge bruikt gemaakt van alle faciliteiten die op Sterrenberg voorhanden zijn. Zo zal daarin de kinderboerderij een grote rol spelen, alsmede de speeltuin, zwembad, sportzalen en -velden alsmede de be schikbare zalenruimte. Ook de ouders van de kinderen worden, voorzover zij daarvan gebruik willen maken, hierbij Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Bameveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 nauw betrokken. Echter is het ook be grijpelijk dat zij de kans nemen om die twee weken even op adem te komen. Voor het opvangen en begeleiden van de 90 kinderen is een projectgroep in het leven geroepen die veel voorberei dend werk heeft gedaan. Een groep ouders uit Woerden stelde aan het be gin van dit jaar de vraag of er mogelijk heden waren om een zomer-vakantie voor deze kinderen op te zetten. Daar na meldden zich veel ouders met de vraag of ook zij hierin konden partici peren. Daarop werd besloten dit jaar experimenteel te starten met vakantie weken voor verstandelijke gehandicap te kinderen. Het werd mogelijk gemaakt dankzij subsidie van de Provincie Utrecht. Ondanks dreigende wolken waren veel ouders met hun peuters naar het kinderdagverblijf 'Pompidoe' aan de Amersfoortsestraat geko men, om daar het seizoen af te slui ten met een groots zomerfeest. Het werd van 10.00 tot 15.00 uur een heerlijk spektakel voor zowel de kleintjes alsook hun ouders. Alle kleine en grote gasten werden door leidster mw. Ria Hoffmann hartelijk be groet in de versierde kinderdagverblijf Pompidoe ter gelegenheid van de afslui ting van het jaar 1997/1998. Alle ruim ten van dit veel te klein geworden kinderoord gaven een vrolijk beeld van speelgoed en andere attributen in alle kleuren. Duidelijk was te zien hoe men met de ruimte moet woekeren en nage noeg alle hoeken en gaten zo optimaal mogelijk worden benut. Ondanks een nogal bewolkte hemel scheen zo nu en dan de zon, maar fi guurlijk zeker bij de gasten in de lange tuin achter het huis. Kinderen zagen el kaar, waarop een enthousiaste begroe ting volgde die door de ouders van de weeromstuit ook werd overgenomen. Mw. Ria Hoffmann ontving haar gasten op de voor haar bekende charmante wijze, waarna haar andere medewerk sters hen thuis brachten in de vele din gen die te zien en te doen waren. Een circuit was aangebracht van tien soorten spelen waarin de kinderen zich konden uitleven, iets waar ze direct spontaan tegenaan gingen onder het ui ten van heel wat vreugdekreten. Een springkussen trok wel de meeste belang stelling, waar ze de gekste capriolen maakten. Aan het eind van de lange tuin liepen enkele paarden. In eerste instantie was het hollen naar deze on langs tot huisdieren bevorderde viervoe ters. Maar vlakbij waren ze toch wel heel erg groot. Een rondje op zijn hoge rug best, maar dan moet mamma ook mee. Reacties Ria Hoffmann: 'We vieren hier nu al weer het derde zomerfeest en ook deze keer weer met veel succes. We zijn in staat om veel meer kinderen hier de ruimte te geven, alleen we zitten al een hele tijd vol. Een wachtlijst is haast niet meer mogelijk, omdat elke wijziging vrij miniem is. We sturen alles door naar Soest, helaas kan het niet anders. Het zomerfeest is weer traditioneel als afslui ting van het seizoen. Twee van onze kin deren zijn geslaagd voor het examen van de basisschool, dus die gaan ons verla ten. Daar komen er maar twee nieuwe kinderen voor terug. Het blijft prachtig werk wat we met elkaar met plezier doen. Alleen hopen we in de toekomst toch op wat meer ruimte om aan de gro te vraag het hoofd te kunnen bieden'. Ook de familie Elverding uit Hoevela ken is vol lof over Pompidoe. 'Dit is het tweede seizoen dat ons dochtertje hier dagelijks verblijft. Sinds zij hier is zien wij haar in positieve zin veranderen. Ook leert ze hier veel dingen die van direct belang zijn. Het is een perfect verblijf voor ons kind vanwege een goe de begeleiding, ondanks alle beperkin gen'. Pappa en mamma Pieternel uit Hoog land beleefden veel plezier met hun dochter op de glijbaan. 'Ons kindje heb ben we naar Pompidoe gebracht omdat dit als een particuliere instelling alle aandacht aan het kind besteedt die het nodig heeft. We vernemen aan ons dochtertje dat ze hier liefdevol wordt opgevangen en begeleid. Gerichte acti viteiten vinden hier plaats die uniek zijn voor de kinderen. Heel belangrijk is dat de leiding de ouders hierin betrekken. Het zijn echt deskundigen die hier de leiding hebben en dat mag ook wel eens gezegd worden', aldus het echtpaar Pieternel. Op grond van deze opmerkin gen heeft Pompidoe het recht om haar bestaan nog beter te kunnen uitvoeren. Electrotechnisch installatieburo Lichtstudio Gas, water en c.v. installaties Gesloten gaswandketel met warmwatervoorziening Type CWK 24-12 nu f 1985," (incl.BTW) Apollo 92 Soesterberg Tel: 0346-351502 In een gesprek tussen de gemeente Soest en de Vereniging Soesterbergs Belang (VSB) werden de navolgen de onderwerpen besproken. Jongeren Ontmoetings Plek (JOP) De VSB acht Bloemheuvel niet de ge schiktste plaats voor de hangplek. Er is niet met de bewoners gepraat. Naar het oordeel van het gemeente bestuur was dit wel de bedoeling. Met Balans wordt contact hierover opgenomen. In elk ge val worden de bewoners in de planolo gische procedure gehoord. De Hoeksteen Er zijn nog geen uitgewerkte plannen bekend. Het gaat hier om twaalf wonin gen, waarbij op eigen terrein wordt ge parkeerd. Overleg tussen VSB en B&W Afgesproken werd dat bij het begin van een nieuwe college-periode overleg met de VSB wordt gevoerd. Daarnaast kun nen, wanneer er belangrijke bespreek- punten zijn, afspraken met de desbetref fende portefeuillehouders worden ge maakt. Dit kan ook in klein comité. Kamp van Zeist Heeft Zeist hier plannen voor industrie? Voor zover bekend heeft Zeist het voor nemen om industrie te verplaatsen; het gaat niet om zware industrie; een per centage van het terrein moet groen blij ven; de ingang loopt over grondgebied van Soest; er zal dus met Soest worden gesproken; ook kan gedacht worden aan Soesterbergse bedrijven; de routering van vrachtverkeer zal ook besproken moeten worden. Reconstructie Rademakerstraat Het huidige plan stemt niet overeen met de beschikbare middelen. Er wordt ge werkt aan een plan dat binnen het be schikbare krediet en overige dekking smiddelen kan worden uitgevoerd. Dit betekent in ieder geval een half jaar extra tijd. Er zullen prioriteiten worden gesteld en een fasering worden aange geven. Ook zal gekeken worden naar de mogelijkheid van externe subsidies. Buijs Ballotlaan Op dinsdag 30 juni heeft wethouder mw. Neks Blommers de bewoners van de Buijs Ballotlaan over de toekomst van het perceel grond geïnformeerd. 'U heeft mij gevraagd een zegen over uw motoren uit te spreken. Maar ik denk meer aan u als berij ders van deze voertuigen. Zo'n ze gen betekent niet dat u nu roekeloos zo maar uw gang kunt gaan. Nee, het is, altijd een samenspel tussen God's zegen en de menselijke inzet en die zegen geef ik u graag'. Aldus de openingswoorden van aalmoe zenier Joop Smies op een zonnige mor gen op het exercitieterrein van de Du- moulinkazerne. Om hem heen stonden circa dertig motoren en hun bestuurders luisterden in stilte naar deze woorden. Vooraf waren ze in de manschappen- cantine welkom geheten door adjudant Meijering, de organisator van deze tweejaarlijkse motor onderdeelsrit. In een korte briefing deelde hij de aanwe zigen mee hoe de motortocht zou wor den gehouden. Hij ging even terug in de historie van het onderdeel en noemde de datum 13 februari 1814, toen de her tog van Saksen Weimar opdracht gaf tot het formeren van een Regiment Lichte Cavalerie. Het werd gelegerd in de stad Mechelen en kreeg de naam Regiment Lichte Dragonders met hun commandant Graaf van den Burch. Na veel naams wijzigingen kreeg het op 1 juli 1950 de naam Prins Alexander met hun regi mentscommandant, de luitenant-kolo nel J. Hoytema van Konijnenburg. Het zette de traditie voort van het 3e Regi ment Huzaren en het le Regiment Hu zaren Motorrijders, dus was deze motor toertocht op basis van het verleden ge legaliseerd. Zegening Daarop gingen ze in hun meer of min der stoere leren motorkleding naar de tweewielers. Hier werden diverse papie ren nog even bekeken en gecontroleerd om dan over te gaan op de zegening door aalmoezenier Joop Smies. Deze stond al in vol ornaat klaar en kort daar op kon men zijn stem via enkele speak ers over het hele exercitieterrein horen. Hij gaf duidelijk aan om welke reden hij aanwezig was. De aanwezigen luisterden in een opvallend eerbiedige stilte. De aalmoezenier las een gedeelte voor uit Lucas 14 waarna hij voorging in gebed en vroeg om veiligheid en voorzichtig heid. Daarna richtte hij zich tot de mo torrijders. 'Gaarne wil ik uw motoren zegenen, niet alleen met woorden, maar ook met een gebaar, een ritueel zo oud als de kerk van Christus Jezus. Misschien zou één van u denken: doe het maar met benzine, dan vliegt m'n motor de weg over, in vuur en vlam. Laten we een wat ouder ritueel handhaven: ik besprenkel u en uw voertuig met water dat leven geeft, water dat reinigt en verfrist. Daar om: laat uw leven vervuld zijn met le- vensenthousiasme, met geluk en altijd weer nieuwe vormen van ontmoeting In deze geest zeg ik met volle overtuiging- De Heer zij met u op al uw wegen'. Hierna passeerden ze stuk voor stuk de aalmoezenier die motor en berijder de zegen gaf. Tegen het eind van de mid dag kwamen allen gezond en wel weer terug na een prachtige rit van bijna 200 kilometer.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9