J rio m o Soest SRAMMA ucces huttenbouwweek geprolongeerd 'We doen dit omdat het een uitdaging is' Proefkelder beleefde iets groots mszxuKs RZICHT Verste ballon haalt Duisburg Tuinhuwelijk met kaasschaven Hulpverlening fc Oud-inwoner campinghouder in Zuid-Frankrijk Sport- en Jeugdvereniging Laetitia van start Zeilster uit de race gehaald PAGÏNAvl T) Van OosfeJ .fotoservid WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1998 Soester Courant in Soesterberg Jubilerende Klaverjasclub Ballonnenwedstrijd Luchtvaartmonument Het oude 'Centrum' weer bewoond n I Kunstbus-Nieuws Kerkdiensten Medische dienst Agenda Vakantieweken kinderen met verstandelijke handicap Soesterberg International Music Festival 1998 'Soesterbergers van harte welkom!' Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers Vijftien mille schade bedrijf door inbraak Diskwalificatie wegens reclame ichttheater was zondagmid-1 gevwW tijdens het optreden I en Co.; zondagmiddag 23 I -.30 uur) het Kamerorkest I net een Russisch program- september (14.30 uur) het antijns Koor met liturgische che zang uit Oekraïne. Let ndigingen in deze krant. 1 ber met: olgcursus Yoga kra-cursus iat79 602 26 80 T/M WOENSDAG ereo); ether: FM 105.9. O SOEST NON-STOP -CONTACT oenensteijn. O SOEST NON-STOP 'ÏOETING MET... (H) O SOEST NON-STOP iTHINGELSE nsen/Jelis Stam. 'g- O SOEST NON-STOP 3EMORGEN SOEST T ACTUEEL >rst. O SOEST NON-STOP OROOM ;ider. S UIT DE KAST (H) T ACTUEEL (H) ekpalet ■venkamp. 'g- O SOEST NON-STOP iemorgen SOEST r ACTUEEL O SOEST NON-STOP OUDEN UREN irt. OUDEN UREN X. hroom s. kVORlETE KEUZE 'ekplatenprogramma; pr. Jap fieke Boon (Aanvragen: post- 9 DB Soest). T ACTUEEL (H) ERLANDS OP RADIO 'der. G 19 AUGUSTUS O SOEST NON-STOP IEMORGEN SOEST rACTUEEL tz. O SOEST NON-STOP E& PLEZIER rsprek met De Kermisklanten hroom feijer. O SOEST NON-STOP r ACTUEEL (H) JNTRYSONG in Holland, g- 6093851/6093852. oesterbergseUlcourant Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 ^Gewoon le gek. De kinderen kun- lien zich hier uitleven en wat een [ruimte en natuur! Ze hebben een week lang dolle pret kunnen bele den, dat kun je trouwens ook wel taan de mooie hutten zien. En dan He thema's 'behoud van dier en na tuur', daar stekken ze zeker wat van lp'. Deze en soortgelijke reacties hoorde men afgelopen zaterdagmorgen bij de kinderboerderij van Sterrenberg. Vanuit He Stichting Balans was voor de twee- He keer een 'huttenbouwweek' op het jerrein van Sterrenberg georganiseerd, jestemd voor kinderen van 6 tot 12 jaar faie in principe niet elders op vakantie bijn geweest. Hiervoor hadden zich 160 kinderen opgegeven, waarvan 60 uit Koesterberg. Woensdag 5 augustus was [de start onder een nogal bewolkte he mel. Reden voor de jeugd om zo snel mogelijk een degelijke hut te bouwen, (want je kon nooit weten. Om die reden [waren diverse hutten voorzien van een waterdicht dak. Gelukkig bleef het [droog en nam het aantal zonuren per dag toe, met als besluit een stralende zaterdag. JVeel ouders en grootouders waren naar [Sterrenberg gekomen om de verrichtin- ■gen van het dierbaar kroost in ogen- Ischouw te nemen. Het werd voor allen leen feestdag. Zittend in het gras van het ■voetbalveld en een lekkere frisse wind lom de neus, genoten jong en oud van de |vele mogelijkheden. Vaders en moeders i niet alleen voor de prachtige hut- ten maar bekeken ze soms plat op de Ibuik ook nog van binnen. I De speeltuin had over bezoek geen kla- Igen. Op het voetbalveld stonden een I dierenambulance, een politieauto en di- I verse stands waar men spelletjes kon I doen. Bijzonder in trek was de oude le- I gerauto van Wareman, die tot groot ple- I zier van de jeugd grommend een tocht over het terrein maakte. Kennersverhaal I Eén van de hutten was gebouwd door Elvert Arnold en Sven Tammer, beiden 11 jaar. Trots als een pauw toonden ze hun bouwwerk, dat 'blokhut' als naam kreeg. 'Voor ons is dit de beste hut, want kijk maar, we hebben er zelfs een brie venbus in gemaakt. En dan echte stoe len en tafels, die zie je nergens. De grote mensen kunnen hier best zitten en wij I kunnen er zelfs rechtop in staan, wat wil je nog meer. Let op, dan komen nu de extra punten. Een luifel voor de deur, vanwege de warmte. Dan een echt vloerkleed en wat denk je van de mooie ronde ramen die we van wc-brillen heb ben gemaakt. Nee, dit is het einde. Het I was best leuk en we hebben ons geen moment verveeld. Ook het eten en de verdere verzorging was uitstekend. De leiding was prima, net zo goed als de vorige keer. Vooral de minikermis afge lopen vrijdag was gaaf joh', aldus Elvert en Sven. Het interieur van hun blokhut was voorzien van stickers en plaatjes waarin duidelijk een samenhang tussen dier en natuur was waar te nemen. Op het voetbalveld was mw. Nel Ruis, één van de coördinatoren, druk bezig om de legerauto van Wareman van de vele passagiers te voorzien. 'Zoals je ziet loopt het ook deze keer weer naar wens. Het grootste aandeel is het prachtige weer, dat maakt en breekt het. We heb ben éen heerlijke en ontspannen week achter de rug. De hutten zijn in bewolkt weer opgebouwd, dus de jeugd hoefde je niet te stimuleren het eens af te ma ken. Tegelijk was hier een vakantieweek van verstandelijk gehandicapte kinde ren. Met hen hebben we een zeer ge slaagde zeskamp gehouden. En dan de minikermis waarin de kinderen prijzen konden winnen in de vorm van ijs en frisdrank. Deze keer geen EHBO maar het Rode Kruis uit Baarn. Ze hoefden alleen in actie te komen als iemand zich met het hameren op een vinger had ge slagen. Vandaag wordt de beste hut uit gekozen en deze wordt met mankracht verplaatst naar MoIIy het varken, als een aandenken aan deze week. Dit is de tweede keer dat we de huttenbouwweek hebben georganiseerd en met succes. Het voorziet zeker in een behoefte en zal zeker worden herhaald. Een pluim voor de leiding van Abrona (voorheen Sterrenberg). We mochten niet alleen een stuk gastvrijheid genieten, maar ook hebben ze ons met heel veel dingen ge holpen', aldus een stralende Nel Ruis. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (0346) 351252. De Klaverjas- en Jokerclub De Drie Ei ken start op maandag 7 september a.s. met haar wedstrijdavonden, zoals altijd in het dienstencentrum De Drie Eiken, aanvang 19.30 uur. Op 14 september hoopt de Klaveijasafdeling haar twintig jarig jubileum te vieren en de Jokeraf- deling haar vijfjarig bestaan. Er zijn nog enkele vacatures waardoor men zich als lid van deze kaartclub kan opgeven bij mw. Pley, tel. 351612, mw. de Vlaming, tel. 351609, of dhr. Steert, tel. 352847, of vanaf 19.00 uur aan de zaal. Op 1 juli j.1. werd het luchtvaartmo nument 'De Vleugel' feestelijk in gebruik genomen. Eén van de acti viteiten was het oplaten van onge veer 400 ballonnen. Daarop werden vijftig reacties ontvangen van men sen die de ballon hadden gevonden en het bijbehorende kaartje hadden teruggestuurd. Het comité belast met de realisering en onthulling van het monument mocht tot 1 augustus j.1. precies vijftig kaartjes ont vangen. Hieruit bleek dat de ballonnen eerst in zuidelijke richting zijn gedreven om daarna hun weg in oostelijke rich ting te vervolgen. De meeste reacties kwamen uit de omgeving van Nijmegen, terwijl enkele ballonnen bij onze ooster buren neerstreken. De verste werd ge vonden in Duisburg en het kaartje was van Mare Simon, Wostok 22. Nummer twee werd Sharona Croeze, Prof. Lo- rentzlaan 152. En daar zit het comité voor eeri pro bleem, want de Prof. Lorentzlaan gaat in de even nummers niet verder dan 108. Ook staat geen Croeze in het tele foonboek, dus blijft Sharone onvind baar. Dat is pijnlijk, want met Mare Si mon en de als derde geplaatste Emma van Ee, Bloemheuvel 91, krijgen ze alle drie een rondvlucht boven Soesterberg aangeboden. Dus een ieder die het juiste adres van Sharona Croeze weet, wordt verzocht tel. 351252 te bellen, i Zaterdag 5 september a.s. gaan deze drie met hun ouders, als die dat willen, naar het vliegveld Hilversum waar ze elk om de beurt naast een Soesterbergse piloot in een Chesnavliegtuig stappen voor 'een rondje Soesterberg'. En wie weet mogen ze zelfs nog even de stuur- knuppel vasthouden, om thuis te vertel len dat ze echt zelf gevlogen hebben. Hun belevenissen lezen we in een vol gende editie van deze krant. Verder zijn er waardebonnen verdiend door Henkie Brink, Beukbergen 122, Alain Hein, Ant.v.Leeuwenhoeklaan 239 en Car- men van Ee, Apollo 100. Deze prijzen worden bij hen thuis gebracht. Het co mité probeert alle kaartjes op de betref fende adressen af te leveren, omdat er soms heel mooie reacties op staan. En wie weet, kan dit een leuke penvriend(in) worden. Naschrift: bij het ter perse gaan van deze krant kwam het verlossende telefoontje: Sharona Croeze woont op Prof. Lorent zlaan 109. Zaterdag 3 augustus 1996 leerde hij haar kennen, zondag 3 augustus 1997 was de verloving en op maan dag 3 augustus 1998 was het de hu welijksdag van Rienaldo Dokter en Christa Mansen. Nadat hij de Middelbare Hotelschool met succes had afgesloten, werd hij chef-kok en smaakmaker van Restau rant 'De Tuin' aan de Rademakerstraat in Soesterberg. In die branche leerde hij Christa kennen en samen gaan ze dit daar verder ontplooien. Het oude café 't Centrum van vroeger dat nu Restau rant De Tuin is, mag dit pas getrouwde paar in zijn bovenverdieping herbergen. Maandag 3 augustus gaven ze voor fa milie en vrienden een tuinfeest in hun De Tuin. Rienaldo was gevraagd waar mee ze hem blij konden maken. 'Met alles, als het maar geen kaasschaven worden', was zijn reactie. Van alle bijna honderd bezoekers kreeg hij een kaas schaaf. Staande in de bak van een gro te shovel van de fa. Tammer, werd het pas getrouwde paar in een rondrit aan de Rademakerstraat voorgesteld. Zaterdag 15 augustus a.s. houdt de Kunstbus-werkgroep zitting voor de plaatsbespreking van de musical 'Heer lijk duurt het langst', van Annie M.G. Schmidt, die op dinsdag 13 oktober zal plaats vinden. Kaartjes 85,00 p.p. all in. Wegens enorme belangstelling voor het najaarsprogramma 1998 is de werk groep erin geslaagd een aantal bijzonde re voorstellingen te kunnen aanbieden voor de eerste helft van 1999. Daar de theaters ruimschoots van te voren het aantal bezoekers wil weten, moet zij helaas gaan werken met voortijdige re serveringen. Dit geldt zowel voor de laatste programma's van 1998 als het hele programma van 1999. Deze vóórinschrijving geschiedt op naam en zal op extra zittingen moeten worden betaald. Niet leuk, maar helaas. De vóórinschrijving is voor de volgen de programma's. Dinsdag 17 november 1998: Musical 'The King and I', uitgevoerd door het Koninklijk Ballet van Vlaanderen, kaartjes 70.00 p.p. Maandag 7 december 1998: 'Mini en Maxi', een avondvullend theater-show van hoog niveau, kaartjes 57,50 p.p. Zondag 20 december 1998: 'Dansen rond de Feestdagen', een decemberpro- gramma met een dansante tocht door alle delen van de wereld, kaartjes f 42,50 p.p. Dinsdag 19 januari 1999: 'Ja, ja, de liefde', een komedie met o.a. Trudy La- bij en Peter Faber in de hoofdrollen, kaartjes 57.00 p.p. Woensdag 24 februari 1999: 'Annie', een musical met Wil van Seist en Nel- lie Frijda in de hoofdrollen, kaartjes f 82,00 p.p. Dinsdag 30 maart 1999: 'Drie keer twee is zes te veel', een klucht onder re gie van John Lanting, kaartjes 42,50 p.p. Donderdag 15 april 1999: 'Dansend langs de Zijderoute', een fraai schouw spel van vreugde en verlangen door het Internationaal Danstheater, kaartjes f 40,00 p.p. Zondag 16 mei 1999: 'Das Land des Lachelns', een wonderschone operette van Franz Lehar, uitgevoerd door de hoofdstadoperette, kaartjes 62,00 p.p. Woensdag 9 juni 1999: 'Anatevka', een musical met Henk Poort in de hoofdrol, kaartjes 95,00 p.p. Alle genoemde prijzen zijn inclusief ver voer en inschrijvingskosten! De vóórin schrijving geldt dus voor alle program ma's genoemd vanaf 17 november 1998. De Kunstbus-werkgroep Zondag 16 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) De Hoeksteen, Buys Baitotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P. Creutzberg, Dorpsplein 10, 351700. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Donderdag20 augustus 09.00 info Soesterberg, Radio Soest Van maandag 27 juli tot en met vrij dag 7 augustus was het Lichtpunt van Sterrenberg de opvang van circa vijftig kinderen met een verstande lijke handicap. Het werden twee prachtige vakantieweken waarin de kinderen enorm veel plezier beleef den en de ouders even hun handen vrij hadden. Mw. Jansen uit Maarsen stond in de deuropening van het gebouw 'Het Lichtpunt' van Sterrenberg om voor de vierde achtereenvolgende dag haar dochter Annie daar te brengen. Annie, een vrolijk meisje van zeven jaar, zwaai de nog even naar haar moeder maar was haar daarna snel vergeten. Ze werd omringd door haar vakantiemaatjes en samen zaten ze kort daarop te knippen en plakken voor het circus dat komen zou. Mw. Jansen keek haar dochter lachend na en schudde even haar hoofd. 'Ja, het is me nog nooit overkomen dat ik haar zo maar een dag ergens naar toe kan brengen. Weet je, we hebben het idee dat wij alleen weten hoe je met bijvoor beeld Annie moet omgaan. Omdat ze een verstandelijk gehandicapt kind is, neem je haar ook meer in bescherming. Ze is ons 'glimwormpje' in huis, altijd plezier, en dat mis je als ze er niet is. Maar voor ons als gezin is dit even een uitkomst. We kunnen in deze twee we ken samen een dagje ergens naar toe gaan, winkelen, het huis even onder handen nemen. En dan te zien dat het kind hier zo'n plezier heeft. Ik krijg haar 's avonds bijna niet meer mee naar huis. In één woord fantastisch', aldus mw. Jansen. Organisatie Geraldine Bom is coördinator van dit vakantieproject en normaliter begeleid ster in een gezinsvervangend tehuis in Utrecht. Haar ogen flitsen alle kanten op en er worden hier en daar aanwijzin gen gegeven waardoor het geheel als een soepel draaiende machine functio neert. 'We krijgen veertien dagen elke dag zo'n vijftig kinderen hier, die we met achttien vrijwilligers een plezierige dag proberen te geven. Dit gebouw Het Lichtpunt leent zich daar goed voor, vooral als het regenachtig weer is. Elke morgen worden de kinderen omstreeks 09.30 uur door hun ouders hier ge bracht en om 16.00 uur weer opgehaald. Ze komen uit de hele provincie Utrecht en beleven hier het thema sprookjes en circus van heel dichtbij. We zijn nu een week bezig en het gaat uitstekend, zelfs boven verwachting. Dat de kinderen thuis zijn is in princi pe het beste, maar er kunnen zich om standigheden voordoen dat ze eens uit die beschermde wereld moeten worden geplaatst. Met deze weken leren we ze dat spelenderwijs, maar ook voor Abro na is dit een soort stagetijd. Ook wij moeten wennen om op een juiste wijze met deze kinderen om te gaan. En het laatste maar wel het belangrijk ste zijn de ouders. Zij hebben nu even de handen vrij maar leren ook om hun kind even te missen. Dit zijn voor heel veel partijen gewoon oefenweken die we heel goed hebben voorbereid. En tot op heden gaat het uitstekend. Natuurlijk moet je daar heel wat voor inleveren, zoals een geplande vakantie en een normaal werkpatroon. Maar dat is juist de uitdaging, iets bijzonders doen en dan speciaal voor deze kinderen. Het is wel inspannend en behoorlijk pittig werk, maar prachtig als je het elke dag weer goed kunt afronden. Nee, er zijn geen uitvallers dan enkel een paar zie ken die uiteraard thuis zijn gebleven. We gaan deze veertien dagen straks evalue ren en ik moet me sterk vergissen als dit de laatste keer is geweest om zo met deze kinderen om te gaan', aldus Geral dine Bom. 'De Proefkelder' aan de Stemer- dingweg, de langzamerhand gewor den concertzaal van Soesterberg, beleefde een keur aan internationa le musici die het beste van hun kun nen in een groots concert lieten ho ren. De dinsdagavond van 4 augustus 1998 zal in de nog vrij jonge geschiedenis van de Proefkelder aan de Stemerdingweg te Soesterberg ingaan als een groots inter nationaal muziekfestijn. In het kader van Soesterberg Internationaal Music Festival 1998, met als basis het Kontakt der Kontinenten, bezocht men niet al leen kerken en theaters maar ook de kleine sfeervolle ruimte van de Proefkel der. Een uitdaging van het echtpaar Van Ee die een groot succes werd. De klei ne zaal, bestemd voor maximaal vijftig personen, telde deze avond ongeveer tachtig aanwezigen waaronder enkele kinderen van zes jaar. Na een kort openingswoord van dhr. Chris Schrijner werd het concert begon nen met de Frank Bridge Sonate, ge speeld door de Zuid Koreaanse Youn- ga Kim (cello) en de Britse Alexander Taylot (piano). Aan hun levendig en enthousiast optreden zag en hoorde men vooral de grote klasse. Het werd gevolgd door de Ierse pianist Owen Lorigan, die 'Waltzes chosen and arranged by Proko- fieff op een virtuoze wijze ten gehore bracht. De -Russische Philip Vaiman (viool), werd op de piano begeleid door de Russische Ekaterina Apekisheva. Zij werden bestempeld als leerlingen, maar hoe zij Ernest Chausson en Poème ten gehore brachten was indrukwekkend. Voor de pauze kon men bijna een half uur genieten van het solo optreden van de Russische violiste Rirama Sushans- kaya, die haar werkterrein ook in Enge land en Amerika heeft. Een docente die bekend is over de hele wereld liet horen wat een viool allemaal kan. Onder haar handen werd het instrument soms kla gend om daarop tot een jubelende uit barsting te komen. Terecht kreeg zij de handen op elkaar en gaf ze nog een extra recital als toegift die alleen echte kunstenaars beheersen. Na de pauze was het Franz Schubert in de piano-trio in Bes-majeur met allegro moderato, andante un poco mosso, Scherzo en Rondo - allegro vivace, uit muntend vertolkt door weer de Russi sche Rimma Sushanskaya (viool), de Amerikaanse Misha Quint (cello) en de Ier Deirdre Doyle op de piano. Acht internationale en meestal jon ge kunste naars in de muziek, toverden in de klei ne ruimte van de Proefkelder een con cert die menig bezoeker lang zal heu gen. 'Ik was ergens helemaal uitgekeken op wat ik deed en een nieuwe uitda ging kriebelde in mijn bloed. Met vrouw en twee kinderen trok in naar de Franse Dordogne en daar heb ben we een camping gekocht. Vlieg- dorpers en omgeving zijn van harte welkom'. Aan de telefoon Cornelis Bauer (55), oud inwoner van Soesterberg en destijds woonachtig aan de Vliegtuiglaan. Een man die hier een goede baan had, ge huwd was, een dochter van 10 en een zoon van zes jaar had die op de Postil- jonschool zaten. Je zou zeggen, wat wil je nog meer. 'Ik was op m'n werk uitgekeken, elke dag naar dezelfde ruimte en maar ja knikken. En ondanks mijn leeftijd ging dat op een gegeven moment niet meer. We hebben alles wat we hadden ver kocht en zijn naar Zuid-Frankrijk ge gaan. In Saint Cirq Le Bugue ligt de prachtige camping Brin D'Amour en ik kende de campinghouder goed. Ook wist ik dat hij het langzamerhand tijd vond om de zaak aan een ander over te doen. En zo stond ik ineens voor zijn neus. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar deze Cornelis Bau er is nu eigenaar van deze fantastische camping. En dat wil ik best weten, want dit is wat ik zo graag wilde. Heerlijk in de ruimte en in een prachtige natuur. Want laten we eerlijk zijn, waar kun je het beter hebben dan in de Dordogne, het hart van de pre-historie? Wel, daar zit ik dan en heb elke dag vakantie. En daar wil ik graag alle Soesterbergers en omgeving van mee laten genieten. Ze kunnen hier met de eigen caravan ko men, staanplaatsen voldoende. Maar verder luxe chalets, mobil homes, cara vans en niet te vergeten een zwembad en tennisbaan. Nog gekker, in de maan den mei, juni, september en oktober geef ik cursussen in porterie, de beken de Chinese beweging Taishi, honden puppytraining, schilderen enz. Als je dit als verhaal in jouw Soester Courant zet, dan plaats ik daarop helemaal vanuit Frankrijk een advertentie. O ja, als ze wat meer van mij willen weten dan kun nen ze me bellen 0033-05-53072373 of faxnummer: 0033-05-53541806. Mijn adres is: C. Bauer, Camping Brin D'Amour, Saint Cirq, Le Buge 24260, Dordogne-Périgord'. En via internet: http://www.finest.tm.fr/uk/dordong- ne/syndicat/camping/brin d'amour/ indes.html', aldus een enthousiaste Bau- De sport- en jeugdvereniging Laeti tia is opgericht 1 januari 1955. Oor spronkelijk als gymnastiekvereni ging, thans echter een omnium-ver eniging bestaande uit vijf afdelin gen: gymnastiek, ballet, judo, re creatie volleybal en een dames fit ness-afdeling. Het lesgeven aan de leden van de hier boven genoemde afdelingen wordt al leen verricht door gediplomeerde leer krachten of onder leiding van deze leer krachten. De lessen vinden plaats in de moderne sportzaal van dorpshuis Burg stede. Lesschema. Gymnastieklessen: dinsdag 18.00-19.00 uur 8 en 9 jarigen; 19.00- 20.00 uur 11 jaar en ouder. Woensdag 13.30-14.30 uur kleuters vanaf 4 jaar; 14.30-15.30 uur 6 en 7 jarigen. Donder dag 18.00-19.00 uur 9 en 10 jarigen; 19.00-20.00 uur selectie groep. Balletlessen: Dinsdag 18.30-19.15 uur meisjes van 7 tot 10 jaar; 19.15-20.00 uur meisjes van 10 tot 14 jaar; 20.00- 20.45 uur meisjes van 14 jaar en ouder; 20.45-21.30 uur dames fitnes. Woens dag 14.00-14.45 uur meisjes van 4 en 5 jaar; 14.45-15.30 uur meisjes van 5 en 6 jaar. Recreatie volleybal dames: woensdag 19.15-21.30 uur. Judo: zaterdag 09.00-10.00 uur leden van 5 tot 7 jaar; 10.00-11.00 uur leden van 8 tot 12 jaar; 11.00-12.00 uur leden van 12 jaar en ouder. Alle lessen beginnen weer in de week van 17 augustus a.s. Opgave van nieu we leden bij de ledenadministratie mw. D.G. Hagmeijer-v.d.Lienden, tel. (0346) 351705; bij geen gehoor opge ven bij de leerkrachten tijdens de les- Uiteindelijk werd er niets gestolen, maar door een inbraak heeft een bedrijf aan de Sterrenbergweg vijftienduizend gul den schade geleden. Dat zijn ongeveer de kosten van een computersysteem dat inbrekers vorige week wilden meene men. Ze namen de apparatuur mee naar buiten, maar ze namen het niet mee. Door de regen werden de achtergelaten computers en toebehoren onbruikbaar. De Soesterbergse zeilster Marjon Kooistra had flink de pest in. Ze kwam uit in 470-klasse en was als vierde geëindigd in één van de vele zeilraces op het Sneekermeer. Maar omdat ze een reclamesticker in haar zeil voerde werd ze gediskwalifi ceerd, aldus Het Sneeker Nieuws blad. 'Kinderachtig, ik heb de sticker van on geveer tien bij veertig centimeter direct na de start van het zeil verwijderd, om dat ik het had vergeten. Normaliter voer ik het altijd in mijn zeil, dus had ik er even niet aan gedacht', aldus de teleur gestelde zeilster uit Soesterberg. Het comité was evenwel onverbiddelijk, ondanks haar klemmend verzoek om een Soesterbergse landrot dit euvel te willen vergeven. Ze was enkele dagen daarvoor al gewaarschuwd dat het voe ren van reclame verboden is. 'Het was uiteraard ook stom van me, maar ik was het eerlijk helemaal vergeten. Maar dat ze je er dan direct helemaal uitgooien is volgens mij een veel te zware straf, al dus Marjon Kooistra in Het Sneeker Nieuwsblad.

Soester Courant | 1998 | | pagina 11