KIEZEN MET DEELEN 3 Een publikatie van de Soester NVM-makelaars. Woningen, bedrijfspanden. 0 f, Gevraagd 03 J 00 n Z 2 héb je ze weer" Hendrik Smit HS Makelaardij b.v. o tz: 3 n 3 o PT STRESS Belangstelling voor archief van Nederlandse Spoorwegen Groeneveld neemt met muziek 'afscheid van de zomer' Earth Alarm - schrijven helpt Hulpverle WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1998 SOESTER COURANT PAG IN Ai? jWOEN§DAGj12_Al Makelaars- en Assurantiekantoor W.W. Deelen bv Soesterbergsestraat 43 3768 EB Soest Telefoon 035 - 601 53 60 Zaterdags geopend van 9.30 - 13.00 uur. SOEST-ZUID SOESTDUK SOEST-ZUID SOEST SOEST Voor enkele van onze relaties zoeken wij vooroorlogse woningen in verschillende prijsklassen. Overweegt u uw woning te verkopen? Bel dan eens, voor een vrijblijvende afspraak en prijsindicatie. Hendrik Smit, uw thuisadviseur Hypotheek informatie Makelaars- en' Assurantiekantoor W.W. Deelen bv Soesterbergsestraat 43 3768 EB Soest Telefoon 035-601 53 60 Zaterdags geopend van 9.30 -13.00 uur. SOEST SOESTDUINEN QTQ O CL O SS n w A Jantje Beton "Daar Koop 'n lot in de "Lachen voor 'n Knaak Loterij" Internet Begrafenis Top Tien Soester Byzantiji Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers 1 VD ir VAN LENNEPLAAN Op schitterende lokatie aan de rand van Soest gelegen is te koop een helft van een dubbel woonhuis met garage. De diepe achtertuin 40 m) grenst aan weilanden. Ind.: entree, vestibule, kel der, hal, toilet, keuken met moderne kunststofinrichting en c.v.-installatie. Woonka mer met bergkast en dub bele openslaande deuren naar de tuin. Verd.: overloop met luik naar bergzolder, verouderde badkamer met toilet en douche, 2 sl.k. (w.v. 1 voorheen 2) met v.w. Openslaande deuren naar het balkon. Ruime bergzolder met stahoogte bereikbaar middels een vlizotrap. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 498.000,- k.k. DR. RUPERTLAAN Rustig in Soestdijk gelegen goed onderhouden royale middenwoning met ber ging, tuin en achterom. B.j. 1966. Opp. 195 m2. Inh. 350 m3. Indeling: entree, toilet, m.k., woonkamer met schuifpui naar achtertuin, open keu ken met inb.app., bijkeuken, berging. Verdieping: 3 slaapkamers w.v. 1 met log gia en v.w., originele badka- mer met douche, 2e toilet en v.w., overloop met vaste trap naar zolder met voorzolder en grote kamer met dakkapel. De wo ning is v.v diverse extra's als kunststof kozijnen, draai-kiep ramen etc. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 365.000,- k.k. SERVICE-APPARTEMENTEN SOESTERBERRGSE- STRAAT Op een unieke lok., nabij het natuurgebied "De Soester Duinen" gelegen 2-ka- mer-serv.app. Vanuit dit appartement -gel. op de parterre- heeft men een schitterend uitzicht op de parkachtige tuin en grote vijver. Op loopafst. bevindt zich het winkelc. Soest-Z. alsmede het openb. verv. j Ind.: entree/hal, toilet, woonk. met deur naar ter- ras, keuken, slaapk., badk. met bad en v.w. Het app. is v.v. 2 nieuwe electr. zonneschermen. In de onderbouw bevindt zich een berging alsmede een garage. De garage is niet bij de vraagprijs inbegrepen. Aan een koper zal een koopoptie voor de garage worden aangeboden voor f 25.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 189.000,- k.k. APPARTEMENTEN SOEST- RUBENSLAAN Op 3e woonlaag gelegen recent compleet gemo derniseerd 3 (v.h. 4) ka mer appartement met berging in de onderbouw. Indeling: entree, toilet, hal met lichte tegelvloer, m.k., luxe badkamer met douche, spatscherm en wastafel meubel. L-vormige keuken met lichte tegelvloer, gas- kookplaat, afzuigkap, a.s. vaatwasser en provisiekast. Bijkeuken met a.s. wasma chine en uitstortgootsteen. Ruime woonkamer met lichte tegelvloer en deur naar balkon. Twee slaapkamers met beiden een deur naar het balkon. De servicekosten bedragen f 407,43 p.m. (incl. voorschot c.v. en erfpacht). Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 182.500,- k.k. VAN GOYENLAAN Op 4e woonlaag van app.- complex gelegen recent gemod. royaal 2-ka- merappartement (v.h. 4- kamer) met berging in de onderbouw. Ind.: entree, toilet, hal, m.k., badkamer met douche en wastafelmeubel. Fraaie keu ken met div. inb.app. en a.s. wasm. Royale woonk. met deur naar het zonnige bal kon. Ruime slaapkamer (v.h. 2 kamers) met schuifkas- tenwand en dubb. deuren naar het balkon. Het balkon is v.v. houten vlonders en handbedienbare rolluiken. Het gehele app. is v.v. een laminaatvloer en ged. dubb. beglazing. Servicekosten f 325,- p.m. (incl. voorschot c.v.) Aanvaarding: in overleg. Vraagprijs f 185.000,- k.k. BEDRIJFS-ONROEREND-GOED VEENZOOM Gedeelte van een nieuwe loods te huur voor opslagruim te: afmeting ca. 8 x 25 meter. Hal is voorzien van een betonvloer. Schuin dak, oplopend van ca. 2.50 meter tot ca. 6 meter. Energie mogelijk. Bereikbaar vanaf de Wieksloot. Aanvaarding in overleg. Huurprijs f 1.500,- p. mnd. makelaars in en taxateurs van onroerende goederen, hypotheken, assurantiën. NVM Burg. Grothestraat 32 te Soest. Tel.: 035 - 60113 04 5 jaar vaste rente nationale hypotheek garantie Geldverstrekker Spaarhyp. effec- opge- tieve geven rente rente Annuïteit opge geven rente t Trad. Leven effec- opge- tieve geven Geldverstrekker rente rente AMEV 5,29 5,1 5,4 Zwolsche Alq. 4,92 4,75 Hooge Huys 5,29 5.1 4,9 Hooge Huys 5,08 4.9 PVF Hypotheken 5,29 5,1 5.0 Stad Rotterdam 5,17 4,95 VSB bank 5,29 5,1 4,9 AEGON 5,22 5,1 Zwolsche Alg. 5,29 5,1 4,9 Ohra 5,22 5,1 FBTO 5,33 5,2 5,2 ZwitserLeven 5,24 5,1 Stad Rotterdam 5,35 5,1 AMEV 5,29 5.1 Avéro 5,39 5,4 5,2 Levob 5,29 5,1 Westland/Utrecht Hyp. 5,40 5,2 5,0 ROYAL 5,29 5,1 Ohra 5,43 5,3 5.1 Amersfoortse 5,33 5,2 ABP-hypotheken 5,49 5,3 5,1 FBTO 5,33 5,2 Amersfoortse 5,49 5.3 5,3 Nationale Ned. 5,33 5,2 BLG Hypotheken 5,49 5,3 5,1 Avéro 5,34 5,2 HNG Hypotheken 5,49 5,3 5,1 Generali 5,40 5,2 Hypotrust 5,49 5,1 5.1 Zürich 5,40 5.2 Levob 5,49 5,3 5,3 Delta Lloyd 5,44 5,3 Spoorwegpensf. 5,49 5,3 5,1 Zwitserleven 5,49 5,3 5,1 Geldverstrekker opge Aegon Hypoth. Bank 5,61 5,4 5,4 Andere vormen geven Bouwfonds Hyp. 5,61 5,4 5,2 rente Direktbank 5,61 5.4 5,4 Hooge Huys Participatieplan 4,9 Friesland Bank 5,61 5,4 5,2 Generali Spaartoekomst 5,1 MNF Bank 5,61 5,4 5,1 Hypotrust Spaartoekomst 5,1 ROYAL 5,61 5,4 5.1 Van Nierop Perspect. Hyp. 5,1 Woonfonds Hypoth. 5,61 5,4 5,3 Delta Lloyd Beleggingspl. 5,3 Generali 5,71 5,5 5,2 ENG Beleqgershypotheek 5,4 Nationale Ned. 5,71 5,5 5,4 Royal Future Hypotheekplan 5,4 Postbank 5,71 5,5 5,3 SNS Netto Lasten 5,9 CVBBank 5,81 5.6 5,4 Bouwf. (PGGM) Loonvast 6,8 Delta Lloyd 5,81 5,6 5,6 GWK-Bank 5,81 5.6 5,4 varia ING Bank 5,81 5,6 5,4 Krediethypotheken bele RABO Hypoth.Bank 5,81 5,6 5.4 rente SNSbank 5,81 5,6 5,4 VSB Vermoqenshypotheek 4,4 ABN-AMRO 5,92 5,7 5,5 Roparco 4,8 Nederl.Hyp.Bank 6,05 5,7 5,6 Direktbank Doorloophyp. 4,9 IDM Hypotheekbank 6,14 5.9 5,7. SNS Rekening crt. hypoth. 6,0 Zonder garantie is de standaardhypotheékrente meestal 0,2% hoger. Voor tophypotheken gelden hogere opslagen. Om een vergelijking te kunnen maken is alleen het 5-i aarstarief vermeld. Per geldgever zijn andere rentevastperioden mogelijk. De effectieve rente is de opgegeven rente plus variabele elementen als afsluitprovisie, afboekingstijastip aflossing e.d. Peildatum: 20 juli 1998 Copyright NVM De Hypothcelcshop Bron: De Hypotheekshop W> LAANSTRAAT Aan de doorgaande weg gelegen vrijstaand woonhuis met aangeb. garage en riante besloten tuin. Perceelopp. 558 m2, inhoud 850 m3. Indeling: ruime hal 16 m2) met toegang tot een wijn kelder en met schuifdeuren naar de woonkamer, toilet. De L-vormige woonkamer meet 60 m2 en beschikt over een parketvloer en een open haard. Ruime eetkeu- ken met diverse inbouwap- paratuur en toegang tot bij keuken en garage. Verdieping: overloop, 4 ruime slaapkamers, gro te badkamer met bad, douche, dubbele wastafel en toilet. Vaste trap naar een ruime (berg)zolderverdieping. De woning is achterom te bereiken via de Nachtegaalweg. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs f 725.000,- k.k. DE BEAUFORTLAAN Op een unieke lokatie gele gen helft van een dub bel woonhuis met gara ge, kantoorruimte en diepe tuin. Ind.: entree, hal met provi siekast, toilet. Ruime L-vor mige woonkamer met par ketvloer en opensl. deuren naar oprit en tuin. Dichte keuken met een verouderde inrichting. Middels een por- taal heeft men toegang tot een kantoorruimte (t 20 m2). Verdieping: overloop, badkamer met ligbad, toilet en wastafelmeubel, 3 slaapkamers w.v. 1 met vaste wastafel en open slaande deuren naar het balkon. Vaste trap naar zolder met berg ruimte en een zolderkamer v.v. een v.w en een dakkapel. Aanvaar ding in overleg. Vraagprijs f 615.000,- k.k. HANDEL Wasiel Steitner, de grootste TAPIJTZAAK van Soest, 200 rollen in voorraad, Lange Brinkweg 38 t.o. Gasbedrijf, tel. 035 - 601 96 00. INFO PLUS computershop De zaak voor al uw compu ter-; printer- en fax benodigd heden. Dillenburglaan 2a Soest, 035-6032224. A.J.W. Bedrijfs hygiëne Ongediertebestrijding HOUTWORM/BOKTOR Bel. 033-2462248/ 06-53446804 Binnenkort komen de kinderen weer langs met hun olijke "knaak-praatjes". Gelukkig maar! Want zo maakt ook kans op die heerlijke cruise. Dus koop minstens één lot in de "Lachen voor 'n Knaak Loterij" van Jantje Beton. www.jantje-beton.nl Vergunning verleend door het Ministerie van Justitie ondernr. L.O. 730/0189/II6.97 Particulier wil (tegen vergoeding) op achter ruit van auto reclame maken voor bedrijven. Brief onder nr. 0283 Bur.S.Crt. "vanuit de praktijk van het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid" Werksituaties zijn voor veel mensen een bron van stress. De helft van alle werknemers vindt dat werk te veel spanningen veroorzaakt. In het alge meen wordt het gevaar van chronische stress, bij voorbeeld door spannin gen .op het werk, onder schat. Het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezond heid (NFGV) verstrekt u gratis themabrochures. Bel het NFGV: 030 - 297 11 97, of schrijf naar NFGV, postbus 5103, 3502 JC UTRECHT. Erover praten? Bel de Korrelatie Hulp lijn: 030 - 2331335 Het Utrechts Archief en de Neder landse Spoorwegen hebben een marktonderzoek laten uitvoeren naar potentiële belangstellenden voor de archieven van de Neder landse Spoorwegen. Deze archieven zullen naar verwachting in het na jaar van 1999 in Het Utrechts Ar chief ter inzage zijn. Op dit moment wordt het archief geïn ventariseerd. Het gaat om 3,5 km ar chiefmateriaal, waaronder veel ontwerp en bouwtekeningen van treinen, stations en infrastructuur. Verder zijn er onge veer 20.000 foto's. Onderzocht is wel ke mogelijke klantengroepen geïnteres seerd zijn in het Historisch Archief van de NS. Aan hen werd gevraagd op we ke wijze zij daarvan gebruik zouden wil len maken en naar welke producten hun interesse uitgaat. Het Utrechts Archief verwacht op basis van dit marktonderzoek in de eerste plaats lezers en redacties van vaktijd schriften op het gebied van spoorwegen en modelbouw. Maar ook genealogen, medewerkers van museumlijnen, restau rateurs, instellingen op het gebied van monumentenzorg, milieu-onderzoekers, landschapsinrichters, wetenschappelijke onderzoekers, regionaal-historische ver enigingen en de Nederlandse Spoorwe gen zelf zullen naar verwachting het ar chief raadplegen. Veel onderzoekers zijn geïnteresseerd in stamboomonderzoek en in de geschie denis van stationsgebouwen. De ge schiedenis van de spoorwegen kent noj een aantal hiaten. Enkele voorbeeldt daarvan zijn het personeelsbeleid, bir, grafieën van de leidinggevenden, de£. menwerking met buitenlandse spo0:. wegmaatschappijen en de invloed va, de spoorwegen op de regionale econc- mie. Als het materiaal in 1999 in HÉ Utrechts Archief beschikbaar is, kunne? onderzoekers zich in deze en ander- onderwerpen verdiepen. Het vele beeld, materiaal maakt bovendien de publb, tie van gedenkboeken met aantrekkelij ke informatie mogelijk. Het Utrechts Archief is op basis marktonderzoek van plan om materiaal uit de archieven van de Nederlands Spoorwegen en de inventaris van hei archief ook via het Internet ter beschik king te stellen. Er zijn plannen voor cur sussen en het uitgeven van bezoekers- gidsen over dit onderwerp. Tekeningen, foto's en ander archiefmateriaal zullen ongetwijfeld veel gebruikt gaan worden in tentoonstellingen over de Spoor wegen, zowel in Het Utrechts Archief, in het Spoorwegmuseum als op andere locaties. Met de aanbevelingen uit dit rapport zal Het Utrechts Archief voorbereidingen treffen om de in de Nederlandse Spoor wegen geïnteresseerde onderzoeker straks optimaal van dienst te kunnen zijn. Daarnaast is dit voor Het Utrechts Archief een uitgelezen kans om meeree nieuwe bezoekers te trekken. Van 12 t/m 20 september organi seert Kasteel Groeneveld weer de jaarlijkse Bloemkunsttentoonstel- Iing in alle gebouwen en zalen van de 18de eeuwse buitenplaats. Het thema van de tentoonstelling is dit jaar: muziek. Ook wordt dit jaar weer een wedstrijd georganiseerd voor professionele bloembinders. Afscheid nemen is daarbij het hoofdthe ma. De bloemkunstenaars wordt ge vraagd een inzending te verzorgen die gerelateerd is aan de Begrafenis Top Tien. Een Aalsmeerse jury van de Vas te Keurings Commissie voor de Sierteelt zal de inzendingen beoordelen. De eer ste prijs is een bedrag van duizend gul den en de door Mobach vervaardigde Groeneveldbokaal. De bezoekers ken nen de publieksprijs toe. Begrafenis Top Tien Bij crematies en bij begrafenissen wordt veelvuldig gebruik gemaakt van muziek afkomstig van een keur van compo nisten en solisten. De redactie van de tentoonstelling Bloemkunst '98 - Af scheid van de zomer heeft voor de wed strijd gekozen voor de muziek die bij het afscheid nemen past. Tien crematoria en twee grote begrafenisondernemingen leverden een lijst in met de meest ge vraagde muziek bij de plechtigheden. De aldus ontstane lijst leverde een Top Tien op. Op basis van deze lijst en van een opdrachtomschrijving kunnen een aantal meesterbinders meedoen aan deze wedstrijd. Groeneveldbokaal Een jury van drie, door de Vaste Keu rings Commissie uit Aalsmeer aan te wijzen deskundigen, zal de inzendingen beoordelen. Op zondag 13 september om 13.00 uur vindt de prijsuitreiking Om te komen tot een representatie ve lijst met de meest gevraagde mu ziek bij crematies/begrafenissen zijn tien crematoria in Nederland geraad pleegd, naast enkele grote begrafe nisondernemingen. Het resultaat: 1. Ave Maria, diverse uitvoeringen. 2. De Jaargetijden, Vivaldi. 3. Ave Verum, diverse uitvoerin- gen. 4. Morgenstimmung, Grieg. 5. We'11 meet again, Vera Lynn. 6. Waarheen, waarvoor? Mieke Tel kamp. 7. Air, Bach. 8. Con te partiro, Andrea Bocelli. 9. Slavenkoor, Verdi. 10. Adagio, Albinoni. II Silenzo, Nini Rosso. Agnus Dei, Bizet. Largo, Handel. Voor het Soester Byzantijns het zomerreces weer ten c gaan de repetities begin woensdag 19 augustus a. eerste repetitie-avond zal begonnen met zang- en s mingsoefeningen door de dagoge van het koor, Jai rends, teneinde de stemmei lange vakantieperiode we -los" te maken. Voor het nieuwe seizoen staar lende "items" op de agenda. js daar de medewerking aan dienst in de Open Kapel van trisch Centrum "Zon en Schilc dag 27 september. Verder lop onderhandelingen voor benefi ten voor de Vereniging Bes Ongeboren Kind - VBOK -1 foort en het Koningen Wilhelr kerfonds te Amsterdam. In ding is ook een Russisch C Vesperdienst te Soest, en wa loop van het seizoen nog op afkomt. plaats. De winnaar ontvangt de Groene veldbokaal, speciaal door Mobach uit Utrecht vervaardigd, en een geldbedrag van duizend gulden. Ook de bezoekers kunnen hun keuze kenbaar maken. Zij kennen de Publieks prijs toe. Woensdag 16 september om 14.00 uur wordt deze prijs, bestaande uit een speciaal door Mobach ver vaardigde vaas, uitgereikt aan de win naar. Onder de bezoekers die de Pu- bliekswinnaar hebben gekozen wordt eveneens een fraaie Mobach-vaas ver loot. Kasteel Groeneveld is dagelijks geopend van 10.00-17.00 uur. Toegangsprijs: f 12,50. Kinderen 6 t/m 11 jaar: f 7,50. Museumjaarskaarthouders: f 7,50 en op maandag (14.09.98) gratis toegang. Misschien lijkt het alsof de aan dacht voor en de bezorgdheid over het milieu in brede kring minder zijn geworden. Wei blijken de ge moederen bij plotseling opkomen de kwesties hoog op te lopen, maar men krijgt steeds het gevoel dat het maar weinig is dat we kunnen bij dragen tot verbetering van de situa tie. Weliswaar wordt op grote schaal afval gescheiden ingeleverd en doen bijvoor beeld groente-abonnementen en spe ciaalzaken in ecologisch en biologisch vlees en groenten het steeds beter. En gelukkig blijven er groepen actief tegen transporten van atoomafval of tegen milieuverloedering en het dumpen van schadelijke afvalproducten in ontwikke lingslanden; zij zorgen ook voor nieuwe impulsen voor al die anderen die niet in de gelegenheid zijn veel meer te doen dan natuur- of milieugroeperingen fï- nanciëel te steunen. Amnesty International is een groepering die geregeld acties onderneemt, o.a. door middel van brieven aan overheden en andere instanties om te protesteren tegen duidelijk omschreven schendingen van mensenrechten. Dit is een activiteit waaraan door briefschrijvers uit talloze landen wordt deelgenomen - en met succes. In navolging daarvan is al een aantal jaren een initiatief gaande van de beweging Earth Alarm: mensen schrij ven brieven om bezwaar aan te tekenen tegen gevaarlijke situaties en tegen aper te aanslagen op het milieu of op dier soorten die met uitsterven bedreigd wor den. Er is al in een aantal gevallen op deze wijze succes geboekt. Zo werden in 1996 brieven gestuurd aan Zweedse papierproducenten die hout kapten in oerbossen in Zweden: in dat land is nog maar 5% van de bossen oorspronkelijk, en door deze kap lopen 1700 plant- en diersoorten gevaar. Mede door organi saties als Friends of the Earth en ande re milieubeschermingsbewegingen werd gevraagd een moratorium van vijf jaar in te stellen op de kap in de oerbossen. Aanvankelijk zonder veel resultaat, maar tengevolge van de voordurende druk heeft de Zweedse bosbouwindus- trie intussen ingestemd met een bevre digende overeenkomst. In maart 1996 werd de Russische mi lieu-activist Alexander Nikitin door de geheime dienst gearresteerd, vermoede lijk omdat hij onderzoek deed naar de effecten van nucleair afval van gedump te onderzeeërs: hij werd beschuldigd van spionage en hoogverraad. Onder druk van wereldwijde acties, ook van Earth Alarm, werd hij in december 1996 vrij gelaten, maar de aanklacht werd niet ingetrokken. Het blijft dus nodig druk uit te oefenen om aan deze nog slepen de zaak een einde te maken. Zo is er ook nog de zaak van de in heemse volken van Irian Jaya (voorma lig West Nieuw-Guinea). Daar wordt een koper- en goudmijn (medegefinan cierd door de ABN-Amro) geëxploi teerd door Freeport/Rio Tinto. De in heemse volken Amungme en Kamoro protesteren al jaren tegen de aantasting van hun leefmilieu door de lozing van giftig afval in de rivieren waarvan zij voor hun levensonderhoud (visvangst, drinkwater) afhankelijk zijn. Zij kregen bijval van de kerken ter plaatse. De schrijvers van Earth Alarm richtten zich tot de ABN-Amro en vroegen de bank om zich publiekelijk uit te spreken over de onrust van 1997 en om de noodzaak van sociale en milieuverbeteringen te erkennen, mede om conflicten in de toekomst te vermijden. Helaas vond de ABN-Amro de milieu- en sociale gevol gen niet zo ernstig dat zij haar politiek zou moeten heroverwegen. Geen van de vragen van de briefschrijvers van Earth Alarm werd adequaat beantwoord. Ui teraard komt Earth Alarm hier nader op terug. De werkgroep Milieudefensie Soest wil graag inhaken op deze initiatieven. Wie wil deelnemen aan deze brievenactie kan zich rechtstreeks in verbinding stel len met Earth Alarm. Deze verstrekt de relevante gegevens en voorbeeldbrieven. Het adres is: Postbus 19199, 1000 GD Amsterdam. Desgewenst kan men zich bij de werkgroep opgeven om bijvoor beeld gezamenlijk op regelmatige tijden een brief te schrijven. Daarvoor kan men zich telefonisch aanmelden bij Eit Algra, secr. Milieudefensiegroep Soest, tel. 035-6016597. Weekend-opvangdienst Maatschappelijke Dienstverl Hulp in dringende moeilijk zaterdag, zondag en algemee feestdagen, tel. 6245555. Stichting Hulpdienst Soesl Hulp aanvragen dagelijks tuss 10.00 uur, tel. (0346) 352097. Nazorg borstkankerpatiër Informatie: Borstkanker info trum Utrecht (BIC), tel. 03( di. t/m. vrij. 10.00-13.00 uii Werkgroep Kind en Ziekenl Behartigt de belangen vai ouders vóór, tijdens en na huisopname. Informatie: me1 ling, tel. 6014470. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag 20.00-: Stadsring 31A (Vrouwenhu foort, tel. (033)4616612. Als wilt blijven kan dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjes Maandag 19.00-21.00 uur; 16.00-18.00 uur; donderc 21.00 uur, tel. (030)232202 Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen het terrein van de bijstand kunm terecht bij de werkgroep Vro Bijstand, telefonisch dagel 13.00 of na 18.00 uur. 6017431 of 6018555. Spreekuur: elke 2e vrijd maand, 10.00-11.30 uur, in tionaal Vrouwencentrum, Sr Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsbe brengt mensen bij elkaar di willen doen op het gebied v interesse. Postbus 3074,37f tel. 6013941 of 6014650. VTO-samenwerkingsver Vroegtijdige Onderkenninj lingsstoornissen bij kindei 240, 3800 AB Amei (033)4637285. Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak v< fers van misdrijven en verk len, tel. 6027719. Slachtofferhulp Eemlan 24 uur per dag telefonisc voor Soest, Soestdijk tussen 7.00 en 23.00 uur: tussen 23.00 en 7.00 uur: kamer van de Amersfoort: 033-4666666. Al Anon-groep Soest Steun aan familie van deg matig veel drinkt of dronk of 5415474 Baarn. Ouders van een overlet Landelijke zelfhulp-orgar Contactadres: Eveline N breestraat 543, 3765 X 6014310. Thuishulpcentrale Een De THC biedt partners dementerenden, van chroi ouders van verstandelijk gehandicapte kinderen hi °f passief oppassen doo informatie: tel. 033-4631 Contactpersoon Soest: T tel. 6022395. Thuiszorg/Maatschap Stichting Thuiszorg en M Werk N.O. Utrecht. 1 Burg. Grothestraat 74, 3 tel. 6036800, fax 60368 Jongerenspreekuur G Voor jongeren van 12 tot dag 15.30-16.30 uur, Amersfoort. Psycho-profylaxe Stichting Psycho-profyl ding op de bevalling. C< v.d. Poll, Clauslaan 23,1 tel. 6031396. Steunpunt Rouwverw» Contactadres: Nelleke Brinkweg 18, 3761 1 6022122 (9.00-11.00 6014310. Wie hulp zoekt, maar h ren bij het Centraal Mei 11.00 uur, tel. 603111' k

Soester Courant | 1998 | | pagina 12