'Klaar-overs' weer de straat op Ex-werknemer steekt uit wraak bedrijfspand Nomotta in brand En dit zijn de knallers van deze week: 1098 598 Eis bonden en aanbod directie van Polychrome liggen nog ver uiteen O 169 Twintig mille schade door garagebrand Winterkoning lliirK 6027493 Zeeuwse mosselen 9QQ Drie daagse Massale Kortingen LET OP!!! DRIE DAGEN LANG: 20,21 en 22 augustus VASTE BEZORGERS WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1998 J C 76e JAARGANG NO. 52 Onderhandelingen over concept-sociaal plan gestart Scholen begonnen: 'Overstekende leerlingen' Dronken man maakt brokken met auto Van Breukelen Vast-goed Assurantiën HET VLEESCENTRUM kilo19.50 BESPAAR ƒ36.000, 3 Actueel 4 Varia 5 Actueel 7 Actueel 14 Op Soest Gemeente mag van rechter beginnen aan reconstructie Vrouw ramt vier bomen en raakt bekneld in auto 0Urn ZONNIGE 50% 50% TRADITIES HALVE PRIJS! NEFKENS ,erS SOEST Wie *n<Ser OPEL -0- Loodsen en voorraad verwoest: drie miljoen gulden schade BRANDWEER KLAREN ra TROMP Ook 's avonds en in 't weekend ffi Pinot Grigio uit Frinli 1995 Kipfilet extra groot 2 kilo Oio Raket waterijsjes Rond, wit of tarwe brood VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Zomer kolberts 50% korting Zomer pantalons ƒ79,- ƒ98,- 119,- Zomer truien 60% korting Overhemden korte en lange mouw, t/m maat 45; van 99,- en ƒ119,- nu VOOr 49,- Sloggie ondergoed 4 halen - 3 betalen Luxe Hom ondergoed 23,90, 27,90 en 32,50 nu voor 15,- per stuk. MODE Gevraagd in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 I I g Redactie en administratie Abonnement: Soest/Soesterberg Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest per halfjaar f 16 Buiten Soest f 32,- Losse nummers 85 ct Gecontr. opl. 11.750 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Telefoon 035-6014152 Telefax 035-6024904 Postbank 126156 De onderhandelingen tussen de di rectie van Kodak Polychrome Ma- nufacturing Graphics bv in Soest- duinen en de bonden FNV en CNV zijn maandagmorgen gestart. Het aanbod van de directie en de eis van de bonden en haar leden liggen nog mijlen ver uiteen. Wegens een reorganisatie in het concern zal de productie in Soestduinen zo snel mogelijk worden gesloten. Dat kost 202 mensen hun baan, zoals begin vorige week al duidelijk werd. De distributie blijft aan de Beaufortlaan. Op die afde ling werken momenteel veertien mensen en er is plaats voor nog elf krachten. De directie van de onderneming wil de nadruk leggen op begeleiding bij het vinden van een nieuwe werkkring. Voor wie gedwongen ontslag onontkoombaar is heeft de directie een aanvulling van tien procent op de uitkering in petto. De duur van die regeling is afhankelijk van de leeftijd en het aantal dienstjaren van de betrokken werknemers. Onaanvaardbaar Voor de bonden en de productie-mede werkers is dat onaanvaardbaar. FNV en CNV legden maandag hun eisen op ta fel. Zij willen van Polychrome een fi nanciële schadeloosstelling volgens de formule van de kanton-rechter. Die komt erop neer dat iemand tot veer tig jaar een bruto maandsalaris per dienstjaar mee naar huis krijgt. Voor 40- 50-jarigen is dat het brutoloon van an derhalve maand per dienstjaar en voor ouderen twee maanden bruto loon per dienstjaar. Wie er niet in slaagt zelf an der werk te vinden, moet bovendien in tensieve begeleiding van Kodak Poly chrome Manufacturing Graphics bv krijgen, vinden de bonden. Tegenbod De directie heeft nog geen tegenbod gedaan, maar afgesproken is dat de di rectie morgen met een reactie komt op de eisen van de bonden. "De piket-pa len zijn maandag geslagen, de standpun ten neergezet, nu is de directie aan zet," aldus districtsbestuurder Aad Haubrich van de Industriebond FNV na het over leg van tweeënhalf uur. Hij sprak maandagmiddag met de on dernemingsraad (or). Die zal, zoals vo rige week al min of meer vast stond, externe deskundigen inhuren om onder zoek te doen naar mogelijke alternatie ven voor de sluiting van de productie afdeling in Soestduinen. De or wacht op de uitkomst daarvan, alvorens ze advies uitbrengt aan de directie. Zonder het or- advies kan de directie geen collectief ontslag voor de 202 productie-mede werkers aanvragen. Onder de werknemers heersen, zacht uitgedrukt, grote twijfels over de nood zaak van de sluiting. Algemeen wordt aangenomen dat de vestiging in Soest duinen het slachtoffer is geworden van een drang naar nog grotere winsten. Het gaat allesbehalve slecht met Kodak Po lychrome Manufacturing Graphics, maar kennelijk heeft Eastman Kodak Company sinds de joint-venture per 1 januari jl. een dikkere vinger in de pap dan Sun Chemical Corporation dat tot 1 januari het moederbedrijf van Poly chrome was. Gesteld wordt dat Poly chrome overbodig is geworden, nu East man Kodak de kennis en de producten in handen heeft. De directie beweert dat de producten onder de merknaam Ko dak beter verkoopbaar zijn. Ander werk Een groot aantal bedrijven zou inmid dels te kennen hebben gegeven ander werk te hebben voor de werknemers van Polychrome die hun baan verliezen. Naar verluidt zouden ongeveer honderd mensen nu al elders aan de slag kunnen. Voor zover bekend heeft niemand daar nog gebruik van gemaakt. Het ligt voor de hand dat de werknemers willen wachten totdat ze worden ontslagen en van Polychrome een financiële genoeg doening hebben gekregen. Wie nu op eigen houtje ontslag neemt en ergens anders gaat werken, loopt die bijdrage wm r De vakantie-oorden zijn verlaten, uitslapen is er niet meer bij. Niet de koffer, maar de schooltas moet worden ingepakt. Het aantal caravans op de wegen neemt af, een parkeerplek in het dorp vinden wordt steeds moeilijker. Verenigingen en in stellingen pakken de draad op, het politieke circus draait weer op volle toeren. Langzaamaan komt iedereen weer in zijn da gelijkse ritme. Ook de 'klaar-overs' maken weer deel uit van het dagelijkse straatbeeld. De verkeersbrigadiers helpen de school kinderen bij het oversteken. Of u, als weggebruiker, daar reke ning mee wilt houden. 6 Foto: Aldo Allessie Een binnenbrand in een garage aan de Winterkoning heeft maandag nacht voor ongeveer 20.000 gulden schade aangericht. Doordat de brandweer snel werd ingelicht, kon vlug actie worden ondernomen. De melding kwam om twaalf over één binnen bij de brandweer die acht minu ten later ter plekke was en in vier minu ten tijd de brand meester was. De bewo ners van de woning werden uit hun slaap gewekt en konden hun huis verla ten op het moment dat er nog enig ge vaar was voor overslag van het vuur. De auto werd zo snel mogelijk uit de gara ge gereden. De brand werd met een straal middeldruk geblust. De woning aan de Winterkoning werd gespaard, maar liep wel rook- en roet- schade op. De rook werd door de brandweer afgezogen, waarna de Stich ting Salvage zorgdroeg voor de schade beperking van andere spullen. Over de oorzaak van de brand konden gistermorgen nog geen mededelingen worden gedaan. De technische recher che stelde gisteren een onderzoek in. Op het Nieuwerhoekplein heeft een 26- jarige Soester brokken gemaakt met zijn auto. De man, die onder invloed van alcohol was, wilde rechtsaf de Koningin- nelaan inrijden, maar verloor daarbij de macht over het stuur. Hij zou ongeveer 70 tot 80 kilometer per uur hebben ge reden. De Soester ramde twee lantaarn palen, voordat hij tot stilstand kwam. Hij had zoveel gedronken, dat de poli tie zijn rijbewijs invorderde. 1 zie pagina 5 Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Varkenshaas Zie onze adv. op pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar Zie adv. op pag. 7 'Kist aardappelen steeds zwaarder.' Huiskamerproject voor ouderen Mantel wordt Ernst Kuyper afgedaan. Traditionele sportieve opening Gildefeesten. Opletten geblazen in Hartje-Zuid. Cursussen bij ROC Amerlanden. Jongerenkoor verder als Oecumenisch koor. Dino'sinde Kwekerij. Kamerorkest in Cabrio. De bestuursrechter heeft gistermid dag het beroep verworpen dat een aantal omwonenden had ingesteld tegen de vergunning voor de recon structie van de T-splitsing van de Vondellaan en de Birkstraat. De ge meente heeft vandaag meteen voor bereidingen getroffen voor de werk zaamheden die tot ongeveer 10 ok tober in beslag nemen. Tijdens de re constructie moet het verkeer reke ning houden met omleidingen, ande re verkeersmaatregelen en extra drukte op de wegen in de wijk. De reconstructie wordt uitgevoerd in drie fasen. Over de eerste fase, die tot en met de eerste week van september duurt, valt meer te lezen op pagina 7 van deze krant. Daarop staat tevens een verslag van het kort geding dat maandag plaatshad in Utrecht. De gemeente had vorige week maan dag al willen beginnen met de aan passing van de T-splitsing. Dit in het kader van het verkeersbesluit over de Koningsweg-route. Omdat omwo nenden naar de rechter stapten, stel de de gemeente de aanvang voor de zekerheid uit. Met een open en zeer gecompliceer de armbreuk is een 22-jarige vrouw uit Blaricum vrijdagmorgen vroeg opgenomen in ziekenhuis Gooi- Noord. Kort daarvoor was ze door de brandweer bevrijd uit haar auto, waarmee ze op de Biltseweg tegen vier tot vijf bomen was gebotst. Om dat ze klaagde over pijn in haar nek en rug werd uit voorzorg het dak van de auto geknipt, zodat de vrouw per brancard uit haar voertuig kon wor den gehaald. Het ongeluk gebeurde om tien voor half twee, tussen de Wieksloterweg en het Spiehuis. De vrouw, die in de richting van Utrecht reed, verloor om onduidelijke redenen de macht over het stuur, botste tegen een boom en raakte vervolgens nog een stuk of vier bomen. Vanaf woensdag 19 augustus: Alle restanten van onze zomercollectie nu: Exclusieve damesmode, Byoux, k Beenmode, Leder-accessoires,^ Schoenen. ZUID PROMENADE 5 SOEST-TEL 6024314 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 Een felle, uitslaande brand heeft donderdagavond het bedrijfspand van Nomotta Wol en Handwerken aan de Sterrenbergweg in Soester- berg volledig in de as gelegd. De schade voor het bedrijf, dat wol, breigarens en handwerken ver koopt, wordt geschat op drie mil joen gulden. Het vuur is aangesto ken door een ex-medewerker die kort daarvoor was ontslagen. De dader, een 31-jarige Soester, ver schafte zich 's avonds toegang tot het pand, vermoedelijk via een raam van het kantoor en een roldeur. De brand weer constateerde kort na aankomst dat de ruit was ingeslagen en de deur ge deeltelijk was geforceerd. Benzine, mee genomen in jerrycans, sprenkelde hij uit in het bedrijfspand, waarna hij de brandstof aanstak. De vlambare goede ren zorgden ervoor dat het vuur zich in ijltempo verspreidde. Eenmaal buitengekomen waarschuwde de dader bewoners van de nabijgelegen woningen. Hij bonsde op de ramen en maakte de omwonenden duidelijk dat ze hun huis moesten verlaten, waarna hij zich wegspoedde. Dat was tegen ne gen uur, de brandweer kreeg om één minuut over negen de eerste brandmel ding. De man werd herkend als (ex)mede- werker en later op de avond door de politie in zijn woning aangehouden. Nog dezelfde avond bekende hij de brand stichting. Volgens een politiewoordvoer ster heeft hij verklaard te hebben gehan deld uit wraak voor zijn ontslag. Zeven korpsen Het vuur greep donderdag zo snel om zich heen, dat de brandweer niet de ge ringste kans had het gebouw van 1.500 vierkante meter of iets van de voorraad in het volgeladen magazijn te redden. Zeven korpsen rukten uit, twee andere hielpen de volgende dag met nablussen dat tot laat in de middag in beslag nam. "De beide loodsen lagen vol met wollen kleding, bestemd voor het nieuwe sei zoen en klaar om uitgereden te worden. Wat hier gebeurd, is verschrikkelijk. Dit is een zware klap voor het bedrijf. Ik heb dit eerder in Zeist meegemaakt, maar niet zo erg als dit," aldus directeur Wim Meier van Nomotta Wol en Hand werken donderdagavond tijdens de brand. De volgende dag was hij alweer Bij aankomst koesterde de bw*wr even de hoop het vuur in de kiem te kun nen smoren, maar vrijwel tegelijkertijd sloegen de vlammen reeds metershoog uit het dak van Nomotta Wol en hand werken. druk met het treffen van voorbereidin gen voor het bestellen van nieuwe spul len, die de komende maanden naar klanten in onder meer het buitenland moeten worden vervoerd, en het zoeken naar een alternatieve locatie. De brand bij Nomotta, die veel bekijks trok, bij Nomotta richtte eveneens scha de aan het bedrijfspand van Uyland aan. Een zijgevel vatte vlam, maar de brandweer kon erger voorkomen. Van omliggende panden sprongen ruiten door de hitte. Bewoners van de Postweg werd geadviseerd ramen en deuren ge sloten te houden. De politie sloot een aantal wegen in de omgeving af. Om half één 's nachts, werd de Amersfoort- sestraat weer opengesteld. Voor meer achtergronden over de brand, lees pagina 3. accountancy It belattingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 makelaar s Fris fruitige witte wijn, per fles 4,98 T^QQ 6 flessen KILO pak 8 stuks Mm W w HEEL Zuidpromenade 12 3768 EM Soest Telefoon: 035 - 602 35 30

Soester Courant | 1998 | | pagina 1