QIT AL< C> tlJlJH Nazaten steggelen over weiland Opletten geblazen in Hartje-Zuid 'T-Splitsing verandert in racebaan' Reconstructie T-splitsing brengt verkeersmaatregelen met zich mee STRESS Gemeente gaat situatie bij nieuwe geleiders aanpassen expert (fi) Wand- kapstok Kwijtschelding Centraal Meldpunt Vrijwilligers Willem Van Oosfe, Onenigheid over erfenis brengt broers en zussen bij rechter fotose R. WESTRfl gesloten. SCHOEMAKER W Verkeersmaatregelen afhankelijk van bouwactiviteiten Omwonenden kloppen tevergeefs aan bij bestuursrechter CENTRAAL VOORLICHTINGSBURO Gestolen olifant nog niet terecht Gekneusde knie bromfietsster (17) Inhoud gestolen tas meegenomen Ruiter krijgt bon Fietser raakt twee tanden kwijt bij botsing met auto staalkleur met 4 beuken knoppen ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN DE TROMSLAGER PARTY-SERVICE WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1998SOESTER COURANTACTUEEL] PAGINA 7 Soest Dorresteinwweg 60 Soest Telefoon 601 32 g8 koopt LOMPEN, IJZER PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 w» INFO PLUS computershop ihool- Pe 2aal< v00r al uw comp hTHrrintn-,Pn,aXbe™<l l ,g heden. Dillenburgiaan -Soest, 035-60322?d Tand- Mer- iaarn. leids- 211A n dag 0717. 'SEN. Ra- 346 - "vanuit de praktijk van he, Nationaal Fonds Geestelijk Volksgezondheid" s, or- j alle, 3l en ment !Ook i een jedi- Bel 330. Werksituaties zijn vooi i veel mensen een bron van. H stress. De helft van alle werknemers vindt dat werk te veel spanningen Het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezond heid (NFGV) verstrekt i gratis themabrochures Bel het NFGV: 030 - 297 11 97, of schrijf naar NFGV, postbus 5103 3502 JC UTRECHT. Erover praten? Bel de Korrelatie Hulp lijn: 030 - 2331335 98 3 (oorspr. garage) van ichter- en zijtuin. Uitstekende ile zonligging. Totale grond- kelijk huis mede door de uit- 3 luxe keuken en eigentijdse open haard en schuifpui naar 'ouwapparatuur, toilet en hal. tamer en overloop. 2e verd.: ïer, dakkapel en bergruimte. ig met c.v.-gas en mdelijke woonwijk, grenzend 1978. Totaal grondoppervlak T toilet en doucheruimte. 1e Ikamer en overloop. 2e ver met grote kamer, voorzien streeks januari 1999. 't c.v.-gas, garage, '99'ng. Achter het Woonhuis toegestaan. Een schitterend mers. /ing met schuifpui naar tuin n hal. Dadkamer, overloop en toe- et wintiger jaren met in het centrum van Soest, •ouwstijl aan de buitenkant itijdse kleurspel dat u bin- it het sierlijke trappenhuis, rote living, de riante woon- iteelt. uken in kersenhout uitvoe- izen, kelder, toilet en hal. badkamer met ligbad en 'lle hal. 2e verd.: grote zol- toilet en bergruimte. U BENT OOK N HARTE WELKOM OO TOT 14.00 UUR Vis Johannes Brouwer zaliger het zou hebben kunnen voorzien, had hij uit voorzorg ongetwijfeld maat- regelen hebben genomen. Na zijn dood, in februari 1996, hadden zijn n negen kinderen een onbekend, Kmaar in elk geval behoorlijk vermo ts gen te verdelen. Nu zijn de nazaten jj in twee kampen verdeeld, zelfs in I die mate, dat ze donderdag tegen- over elkaar stonden voor de recht- I bank. Inzet van de familietwist is een weiland aan de Soesterbergsestraat, schuin te genover de inrit van 't Nest en, vanuit Soest, even voorbij het kantoor van de Stichting Nederlandse Export Combina tie (Neclenburgh). Zeven kinderen willen het weiland zo snel mogelijk verkopen. Vorig jaar vroe gen ze de gemeente of de bestemming van het weiland kon worden omgezet in bouwgrond. Als er huizen mogen woren gebouwd, zou de grond immers tonnen kunnen opleveren. Omdat de gemeen te medewerking weigerde, is het weiland nu niet meer waard dan de getaxeerde 50.000 gulden. Dat is de reden waarom zeven van de negen kinderen het terrein tegen opbod of via een openbare inschrijving willen verkopen. Dat zou de kinderen, die aan geld, onroerend goed en aandelen al heel wat te verdelen hebben gehad, toch weer enkele duizenden guldens per per soon extra opleveren. "Er mag toch niet op gebouwd worden en het onderhoud kost alleen maar geld. Maar het moet wel zoveel mogelijk opbrengen," aldus een van hen. Wens Twee dochters van Brouwer liggen ech ter 'dwars'. Zij respecteren de wens van hun overleden vader dat het grasland fa milie-bezit blijft, zolang de drie pony's die er grazen, in leven zijn. Hij zou hen dat, niet lang voor zijn overlijden, ken baar hebben gemaakt. Een Soester, die geen familie is, beschikt over een brief, waarin Brouwer verklaart dat de pony's tot hun dood op het weiland mogen blij ven. De Soester heeft de pony's geërfd, omdat hij ze met behulp van eerst zijn dochter en later een ander meisje al meer dan tien jaar liefdevol verzorgt. Deze 'bewijsmaterialen' zijn in het kort geding niet aan de orde geweest. Een van de zonen die makelaar is en wil ver kopen: "Zij moeten nog over de emotio nele waarde heen stappen." Brouwer kwam tijdens de laatste jaren van zijn leven vrijwel ieder weekeinde een kijkje nemen en een praatje maken bij het weiland. Hij was geen onbeken de Soester. Zijn wijnhandel legde hem allerminst windeieren en enkele jaren voor zijn dood werd Brouwer koninklijk onderscheiden vanwege zijn vele ver- Veel auto's passeren de geleider op de Koninginnelaan aan de verkeerde zijde, omdat geparkeerde auto's (links) in de weg staan. Verkeersgeleiders of -misleiders? De reacties van bewoners en gebrui kers van de Koninginnelaan op de nieuwste vondst van de gemeente zijn niet bepaald vleiend voor de be denkers. Vooral de geleider ter hoogte van café 't Hartje heeft, sinds de plaatsing eind vorige week, alleen maar gevaarlijke si tuaties opgeleverd. Dat komt doordat bij de geleider langs het trottoir geparkeerd mag worden en dat wordt vaak gedaan. Het gevolg is dat auto's, die uit de rich ting van het Nieuwerhoekplein komen, de geleider niet aan de rechter zijde kunnen passeren en gedwongen worden de linker helft van de rijbaan te kiezen. Buschauffeurs moeten vaak het uiterste van hun stuurmanskunsten aanspreken om er langs te kunnen. Een van hen vroeg zich maandagmiddag hardop af waar ze toch in hemelsnaam mee bezig zijn. Ook in het gemeentehuis zijn ze zich inmiddels gewaar geworden van de si tuatie. Twee ambtenaren zijn maandag een kijkje gaan nemen en hebben ge sproken met de uitbater van het café. Bedacht is om vóór, bij en voorbij de horeca-zaak een parkeerverbod in te stellen. Om deze plaatsen te compense ren, wordt het parkeerverbod, dat schuin aan de overzijde geldt, opgehe ven. De bedoeling hiervan is dat zowel auto's als bussen en vrachtwagens zon der problemen de geleider rechts kun nen passeren. Volgens een woordvoerder van de ge meente was het de bedoeling reeds gis teren de situatie te wijzigen, maar om dat het regende kon dat niet worden gedaan. "Het wachten is op droog weer." Over enkele weken worden op vier plaatsen op de Koninginnelaan drem pels gelegd. Dit vloeit nog voort uit de maatregelen die destijds zijn besloten na advies van de klankbordgroep. De drempels worden aangelegd door de le verancier. "Daarna zal de snelheid van de auto's naar beneden gaan en krijg je vanzelf een rustiger straatbeeld," aldus een medewerker van de gemeente. Mogen deze pony's hun oude dag op het weiland aan de Soesterbergsestraat slijten of niet? De negen kinderen die het grasland van hun vader hebben geërfd, komen er onderling niet uit. Donderdag stonden ze, verdeeld in twee kampen, voor de rechter. diensten als vrijwilliger in maatschappe lijke en roomskatholieke kringen. Kort geding Inmiddels is de erfenis-kwestie al veel meer dan een meningsverschil in de fa milie. De zeven kinderen.die willen ver kopen, spanden daarom een kort geding aan. Ze eisen dat de twee andere doch ters meewerken in de verkoop en stel den dat iemand al 75.000 gulden heeft geboden. De zeven willen dan ook mi nimaal dat bedrag ontvangen voor het weiland. Eventueel willen ze hun twee zussen het eerste recht van koop geven, mits ze het hoogste bod willen evenaren. De twee zussen zijn bereid het taxatiebedrag neer te tellen, zodat ze het weiland in bezit kunnen houden en een van de laatste wensen van hun vader uitkomt. De familie Brouwer is niet de enige die via tussenkomst van de rechter een er fenis probeert te verdelen, stelde vice- voorzitter mr. W. de Koning van de rechtbank. "Het is alleen al goed dat u hier een keer bij elkaar zit." Toch kwam hij er niet uit en hij hield de zaak voor vier weken aan. In deze periode moeten de broers en zussen er onderling maar uit zien te komen, opperde hij. Of dat lukt, is de vraag. De twee par tijen in de familie steggelen al geruime tijd over het weiland en communiceren met elkaar via hun advocaten. Komen ze er niet uit, dan verschijnen ze op 17 september wederom voor de rechter die vervolgens de knoop zal doorhakken. :J Muziek voor het oog. Wijs er naar met uw hand en de deurtjes glijden geruisloos opzij. Een zacht licht overstraalt het gehele paneel. Zo heet Bang Olufsen u welkom in een muziekwereld die blijft boeien. BeoSound Ouverture met CD-speler, cassette-recorder en AM/FM radio in één. BeoLab 6000 actieve luidsprekers. 3 jaar garantie BANG 8. OLUFSEN BA N G 0 LU F S EN CE NT ER Burg. Grothestraat 9, Soest Tel. 035 601 03 44 Rond winkelcentrum Hartje-Zuid wordt de verkeerssituatie er niet duidelijker op nu er op twee plekken wordt gebouwd en de herinrichting van de Soesterbergsestraat is hervat. Voor de automobilisten die van en naar de parkeerplaats van het win kelcentrum rijden, is het daarom extra oppassen geblazen de komende tijd. Want de verkeersmaatregelen kunnen van tijd tot tijd veranderen. De aannemer die de werkzaamheden uitvoert, zal afhankelijk van de opstelling van kranen en ander bouw- verkeer, de situatie vertalen in deze maatregelen. Tip aan de automobilisten en andere weggebruikers: Goed op de borden letten. Foto: Aldo Allessie (Vervolg van voorpagina) Door de reconstructie van de T- kruising Vondellaan/Birkstraat verandert de Vondellaan in een "ra cebaan". Dat was een van de bezwa ren die Soester H. Marcus maandag bij de Utrechtse bestuursrechter aanvoerde tegen de plannen van de gemeente Soest. De gemeente besloot op 6 augustus een vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen voor de wijziging van de krui sing. Het project is een onderdeel van het Koningsweg-tracé, ontworpen om minder verkeer door de Van Weede- straat te laten rijden. Door de nieuwe inrichting van de kruising zullen auto's min of meer automatisch vanaf de Von dellaan rechtdoor de Koningsweg op rij den. Maar omwonenden van de kruising zijn tegen de plannen. Marcus trad maandag namens een tiental van hen op. De weg komt dichter bij enkele wonin gen aan de Vondellaan te liggen. De bewoners vrezen de toename van de geluidsoverlast. Bovendien denkt Mar cus dat de nieuwe situatie zowel extra verkeer zal aantrekken als automobilis ten zal uitnodigen om de snelheidslimiet te overschrijden. In tegenstelling tot de gemeente denken de omwonenden dat de opstoppingen, die nu vooral in de ochtendspits voorko men, al zouden kunnen worden opge lost door nieuwe, moderne verkeers lichten te plaatsen. Verdere aanpassin gen van de weg zijn volgens hen niet nodig. Daarnaast maakte Marcus maandag be zwaar tegen de procedure die de ge meente had gevolgd. De omwonenden zouden per brief zijn toegezegd dat zij tijd genoeg zouden krijgen om bij de rechter protest aan te tekenen tegen de plannen. Die belofte had de gemeente volgens Marcus gebroken, omdat de omwonenden op 6 augustus te horen kregen dat de werkzaamheden op 10 augustus zouden starten. Fout Volgens J. Bouwman, medewerker van de gemeente, had Soest die fout inmid dels hersteld. Zij had toegezegd twee weken later met de bouw te beginnen, om zo de betrokkenen tijd te geven naar de rechter te gaan. De gemeente wil echter tijdig met het project beginnen, om eind van het jaar klaar te zijn. Al leen dan komt zij in aanmerking voor een subsidie van de landelijke overheid. Marcus wees er ook op dat de gemeen te had verzuimd het gezinsvervangend tehuis voor geestelijk gehandicapten (Vervolg van voorpagina) Nadat van vandaag tot en met vrij dag 21 augustus lichtmasten zijn verplaatst en de verkeersregelinstal latie en groenvoorzieningen verwij derd en de omleidingsroutes aange geven, wordt het verkeer richting Amersfoort met ingang van maan dag 24 augustus omgeleid. Met omleidingsroute 1 wordt het ver keer vanaf de Kerkstraat en Ossendam- weg via de Soesterbergsestraat, de Van Beuningenlaan en Bhrtolottilaan omge leid. Om ongewenst gebruik van de Hilde- brandlaan te voorkomen wordt op de kruising van de Hildebrandlaarfmet de Vosseveldlaan een zogenaamde diago nale afsluiting aangebracht. Vanaf de Hildebrandlaan kan het autoverkeer uit sluitend linksaf de Vosseveldlaan inrij den en vanaf de Vosseveldlaan kunnen auto's alleen rechtsaf de Hildebrandlaan inrijden. De bussen van de buslijnen 70 en 72 zullen van Soest naar Amersfoort ook via de Soesterbergsestraat, Van Beunin genlaan en Bartolottilaan rijden. Het busbedrijf zal op de Bartolottilaan na bij de Birkstraat een noodhalte plaatsen ter vervanging van de halte "Van Len- neplaan" richting Amersfoort. Voor de bussen tussen Soest en Amersfoort be tekent de omleiding een extra rijtijd van 2 a 3 minuten. Om te voorkomen dat de Bartolottil aan en de Van Beuningenlaan in beide richtingen als omleidingsroute worden gebruikt wordt het linksaf inrijden met auto's en motoren van de Bartolottilaan vanaf de Birkstraat verboden. Dit wordt aangegeven met het ronde bord met de pijl naar boven, dat verplicht om de Birkstraat te blijven volgen. De politie zal extra op de naleving van het verbod controleren. Fasel De werkzaamheden kunnen alleen aan de zijde van de Vondellaan worden ge passeerd. Op de aansluiting van de Vondellaan op de Birkstraat kan alleen het autover keer vanuit de richting Amersfoort pas seren en het (brom)fietsverkeer in bei de richtingen. Met omleidingsroute 2 wordt het ver keer vanuit de richting Amersfoort op de Birkstraat via de Vondellaan geleid en zal het via de Soesterbergsestraat de Kerkstraat moeten bereiken. De fietsers tussen het oosten van Soest en Amersfoort zullen via de Soester bergsestraat en Vondellaan moeten rij den. De Peter van de Breemerweg zal voor herf een veel aóntrekkelijker ver binding zijn. Ook omdat auto's en mo toren tijdens de spitsuren deze route niet in de meest gebruikelijke richting mogen gebruiken. De politie zal extra op de naleving van dit verbod controleren. Buschauffeurs moeten tot het uiterste hun stuurmanskunsten aanspreken om de nieuwe 'barricade'aan de juiste zijde te nemen. "EEN VOORSPRONG OP UW HYPOTHEEK Wij hebben het plan in de toekomst een huis te kopen en willen nu alvast een voorsprong op de hypotheek nemen d.m.v. het FUNDAMENTPLAN. Na twee jaar geeft ons dat al een besparing van zo'n ƒ36.000,- VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN t FINANCIERINGEN BELEGGINGEN Bel gratis onze infolijn: 0800 - 0227477 en vraag naar de brochure. Vanuit een hal op de eerste verdieping van een gebouw aan het Dalplein is vo rige week een olifant gestolen. Het beest is nog steeds niet terecht. Een 64-jari- ge vrouw heeft dat gemeld bij de poli tie. Het olifantje heeft een schofthoog te van slechts 60 centimeter en is ge maakt van papier-maché. Op de kruising van de Schoutenkamp weg en de Ossendamweg kreeg een bromfietsster (17) uit Soest vrijdagmid dag geen voorrang van een automobilist. Het gevolg was een botsing, waarbij het meisje ten val kwam en haar knie kneusde. Voor de bestuurder van de auto was dat geen reden te stoppen. Met piepende banden reed hij weg in zijn rode Volvo Sedan. De politie is naar hem op zoek. Een voorbijganger zag zaterdag op de Stadhouderslaan achter een bosschage een man rommelen. Aanvankelijk ver keerde hij in de veronderstelling dat deze zijn blaas aan het ledigen was, maar nadat de man was vertrokken, nam de argwanende voorbijganger toch maar een kijkje. Hij vond een tas die gestolen bleek te zijn uit een keuken van een winkel aan de Van Weedestraat. De gedupeerde is een zeventienjarig meis je uit Lelystad, dat geld, een telefoon en bankpasjes kwijt is. Stichting de Malvahoeve te informeren over de plannen. En dat terwijl de be woners menen dat ze door de nieuwe verkeerssituatie niet meer in staat zullen zijn zelfstandig naar het winkelcentrum te gaan. De stoep langs de Vondellaan wordt versmald, om plaats te maken voor een parallelweg. Die is nodig, omdat de uit ritten van vier huizen aan de Vondellaan rechtstreeks uit zouden komen op de geplande kruising. Over de smallere stoep kunnen de geestelijk gehandicap ten niet meer met hun driewielers rij den. Bouwman dacht dat het zo'n vaart niet zal lopen, omdat het verkeer over de ventweg gering zal zijn. Ook geloofde hij niet dat de nieuwe kruising meer verkeer zal aantrekken. De onderzoeken die de gemeente daar naar had laten doen wezen niet in die richting. De snelheidsoverschrijdingen zouden moeten worden tegengegaan door goede waarschuwingsborden bij het binnenrijden vari de bebouwde kom, vond hij. Een ruiter die niet in het bezit was van een ruiterkaart, maar toch was gaan paardrijden in de vrije natuur, is op de bon geslingerd. De politie hield hem vorige week dinsdag aan op de Wiek- sloterweg. Daar werden zeven ruiters en amazones gecontroleerd op het bezit van een ruiterkaart. Bij een ongeval op de hoek van de Bur gemeester Grothestraat en de Anna Paulownalaan is een inwoner van Amersfoort twee tanden kwijtgeraakt. Hij viel met zijn fiets toen hij werd aan gereden door een auto die rechtsaf sloeg en geen voorrang verleende. Het slacht offer werd, met de tanden in zijn hand, naar ziekenhuis Eemland, lokatie Lich tenberg, gebracht. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Om te voorkomen dat een aantal vrijwilligers in persoonlijke finan ciële problemen komen, heeft de gemeente het Centraal Meldpunt Vrijwilligers (CMV) een schuld van 1.331 gulden en dertig cent kwijtge scholden. Dat bedrag zou de instelling eigenlijk moeten terugbetalen aan de gemeente. Het gaat over de definitieve vaststelling van de subsidie voor 1997. In dat jaar kreeg het CMV een eenmalige subsidie van 6.000 gulden toegekend voor tele foonkosten, voorlichting en administra tie, verzekering en cursussen voor de medewerkers. Bij de toekenning van de subsidie had de gemeente gesteld dat het CMV met de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) contact moest opnemen over huisvesting. Na enkele besprekingen besloot het CMV echter in te trekken bij het Rode Kruis. Dat was niet de bedoe ling van de gemeente, die daarom niet de duizend gulden aan huisvestingsla sten wil vergoeden en dat bedrag, als mede de overgebleven 331 gulden wil de terugvorderen. Dan had het CMV maar moeten reageren op brieven van de gemeente en de SWOS, aldus de ge meente. Bovendien had, zo stelde het College, het CMV de gemeente op de hoogte moeten stellen van de ontwikke lingen rond de huisvesting. Het CMV tekende bezwaar aan tegen het besluit van het College. Het stelde dat de SWOS wel degelijk is gevraagd om kantoorruimte in de ochtenduren, maar dat de SWOS daar niet op zou hebben gereageerd. Om die reden klop ten de vrijwilligers aan bij het Rode Kruis. Het CMV stelde verder dat het de in stelling al grote moeite kost het hoofd boven water te houden, omdat die lou ter op de inzet van vrijwilligers draait. Indien de gemeente de 1.331 gulden zou blijven eisen, zou dat mogelijk het ein de van de instelling kunnen betekenen. Het College toonde zich niet gevoelig voor de argumenten van het CMV en bleef bij het besluit dat de subsidie over 1997 niet 6.000, maar 4.668,80 gulden is. Ondanks dat heeft het College de schuld kwijtgescholden, omdat anders de toekomst van het CMV op losse schroeven zou komen te staan. De Gooi en Eemlander meldde vrijdag dat het CMC er nu aan denkt een inza melingsactie te houden onder de inwo ners van Soest en Soesterberg om de be groting voortaan rond te krijgen. De in stelling heeft jaarlijks ongeveer vier mil le nodig. Het adres voor al uw feesten en partijen! Diverse soorten salades (uit eigen keuken). Luxe hapjes. Belegde broodjes. *r//k Koude- en warme buffetten. p <1 Voor particulieren en bedrijven! \1 035 - 602 28 71 Steenhoffstraat 58 - Soest ♦•rsv*

Soester Courant | 1998 | | pagina 7