ITÜNT College zal met buurtbewoners gaan praten over alternatieve speelplek Tammer achter BP-benzinestation (Basis)scholieren zijn weer aan de slag I Toekomst van Nomotta nog onzeker Asbestverwijdering Jongbloedlaan nden fïl 22P Behoud groen/speelveld Danscentrum Dellum PAGINA^ liefhebbers KEVEEN SCHUIF- 1 IAFEL I LOOGD 1 RENEN Nu ƒ1095.' xgZ WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998 College-partijen spreken vermeend 'onderonsje' tegen Overeenstemming bedrijf, gemeente en provincie Rondje langs de Soesterbergse scholen Workshops bij Groei en Bloei afdeling Zeist Kerkdiensten Medische dienst BurgerlijkeStandJl Hulpverlening Agenda Kunstbus info 'De Drie Eiken' 'Erop of eronder' na grote, uitslaande brand Bewoners tevreden over isolatiewerkzaamheden Telefoon uit auto Bezwaren tegen kantoorvilla's zijn ongegrond Odeon haalt spullen op voor jaarlijkse rommelmarkt Meer berichten over Soesterberg op pagina 8 STIJLDANSEN voor (echt)paren AERONETICS Rademakerstraat 24 - Soesterberg - tel. 0346-352213/352590 cl60x200 cm W voertaal strekt. ftlvtrd kleur en uitvoering) IN PUUR NATUUR wijn. Onze Elzas-wijnen en. Wij selecteerden een i van zo'n voortreffelijk tii raanjenever niels rrangelico Hazelnoot likeur 0-7 liter Wijnhandel //-rp\ 5-60124904 ZUIDfl soesterbergseHcourant Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Hel College gaat met de omwonen den van de weide op de hoek van de Buys Ballotlaan en de Anthonie van Leeuwenhoeklaan praten over een alternatieve speelplek. Die moet zijn ingericht, voordat eventuele bouwactiviteiten op de weide aan vangen. De gemeente wil het terrein afstoten en de opbrengst gebruiken voor het dich ten van het begrotingstekort. Om de zelfde reden wil het College nog meer onroerend goed van de hand doen. Bewoners van de Buys Ballotlaan en directe omgeving zijn fel tegen de ver koop, maar de College-partijen WD, CDA en PvdA hebben reeds ingestemd met de voorgenomen verkoop. De com missie financiën stelde daar donderdag wel de voorwaarde aan dat het College met de omwonenden gaat overleggen over een alternatieve voorziening. Wet houder Neks Blommers (VVD) zegde dat toe. Ze beloofde niet dat er meer ;zal worden uitgegeven, zoals D66 en de WD willen, dan de vijf mille dië het College denkt uit te moeten trekken voor een nieuwe speelplek. Dat de kwestie wederom ter sprake kwam, had te maken met een brief van GGS aan het College. Deze fractie wil dat de gemeente de verkoop afblaast t.. een kritische afweging maakt van het gemeentelijk bezit aan onroerend goed, alvorens terreinen en/of gebouwen in de verkoop worden gedaan. Volgens Blommers is daar al naar gekeken. 'Onderonsje' Parallel aan bovenstaande liep de dis cussie over het vermeende 'onderonsje' van de College-fracties. Volgens GGS hadden WD, CDA en PvdA in een achterkamertje de voorgenomen ver koop van het plantsoen beklonken, nog voordat die ter sprake was gekomen in de commissie ruimtelijke ordening. Hans van Wuijckhuijse herhaalde die stelling donderdagavond in de commis sie financiën. PvdA-er Kees Boerkoel 'speelde' de onschuld en bood Van Wuijckhuijse zijn agenda aan. Op 22 juni, toen de Colle ge-fracties in een achterkamertje zouden hebben vergaderd, zat hij in Marseille te kijken naar Nederland-Zuid Korea. CDA-er Teun Middelkoop vroeg of GGS voortaan ook de plaats en het tijd stip van deze 'onderonsjes' kon aange ven. "Want ik weet van niets." Van Wuijckhuijse wist Middelkoop ver volgens haarfijn te melden dat GGS de informatie had gekregen van iemand van de CDA-fractie, een vooraanstaand lid notabene. Hij wilde diens naam niet noemen, omdat de betreffende persoon op dat moment niet aanwezig was. "Maar ik zal hem verwijzen naar de heer Middelkoop," aldus Van Wuijckhuijse. Soesterberger Karei van Geet (VVD) toonde zich eveneens verbaasd over de aantijging van GGS, maar verklaarde wel op persoonlijke titel een keertje bij de wethouder te zijn binnengestapt. "Dat staat ieder raadslid vrij." Wethouder Blommers stelde dat er niet meer aan de hand is geweest, dan dat ze even met de Soesterbergse raadsleden van WD, CDA en PvdA heeft gespro ken over de kwestie. "Dat is alles, ieder raadslid maakt daar wel eens gebruik van," aldus Blommers. Maar een ander GGS-lid vertelde, buiten de vergadering om, dat volgens de informatie van de mysterieuze CDA-er ook andere fractie leden aanwezig waren geweest bij het gesprek met de wethouder. De 'achterkamerpolitiek', waarvan GGS de College-partijen beschuldigde, werd niet 'bewezen'. Maar Wim Roest van D66 herinnerde nog wel even aan de clustering van sportaccommodaties, waarbij hij WD, CDA en PvdA ver weet 'muziek te maken en het met z'n drieën uit te maken'. "Op die weg moet u zeker niet doorgaan," aldus Roest. Een gedeelte van de bedrijfsactivi teiten van de Gebr. Tammer bv zul len worden gevestigd op het terrein achter het BP-benzinestation aan de Amersfoortsestraat. Dat is al thans de bedoeling van Tammer, de gemeente en de provincie. Het gaat om het gedeelte tussen de Amers foortsestraat, de vliegbasis en Veld maarschalk Montgomeryweg. Bij de vaststelling van het bestemmings plan Soesterberg-Noord 1995 heeft de gemeenteraad een wijzigingsbevoegd heid opgenomen. Deze wijzigingsbe voegdheid houdt in dat burgemeester en wethouders het genoemde gedeelte van gronden met bestemming "multifunctio neel bos" mogen wijzigen in de bestem ming Grondbedrijf. Gedeputeerde Staten van Utrecht ont hielden gedeeltelijke goedkeuring aan de wijzigingsbevoegdheid, omdat de ontsluiting op de Amersfoortsestraat op grond van verkeersveiligheidsoverwe- gingen voor hen niet aanvaardbaar was. Daarop hebben de gemeente Soest, de provincie Utrecht en de Gebr. Tammer overleg gevoerd. Dit heeft geresulteerd in een oplossing waarin de ontsluiting van het bedrijfsterrein via een aan te leggen rotonde in de Amersfoortsestraat (ter hoogte van de aansluiting Banning- straat) plaatsvindt. Hierop wordt een ontsluitingsweg aangesloten naar het te ontwikkelen bedrijfsterrein. Burgemeester en wethouders hebben besloten de vereiste procedures te star ten om dit te realiseren. Voor de aanleg van de rotonde en de ontsluitingsweg is een vrijstelling op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) nodig en voor de wijziging van de bestemming moeten zij gebruik maken van de wijzi gingsbevoegdheid in het bestemmings plan (artikel 12 lid 1 sub e). Met ingang van morgen ligt informatie hierover ter inzage in de Dependance Publiekszaken, Dorpsplein 17 te Soesterberg, geopend dinsdag en don derdag van 14.00-16.00 uur en in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwza ken) dagelijks van 8.30-12.30 uur. Ie dereen kan tot en met 9 september 1998 schriftelijke bedenkingen indienen tegen het voornemen met toepassing van art. 19 WRO vrijstelling te verlenen. Be langhebbenden kunnen hun zienswijze over de voorgenomen wijziging van het bestemmingsplan vóór 24 september 1998 schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Soest indienen. Een schooljaar werd afgesloten. Dan vakantie en de voorbereiding voor het nieuwe schooljaar. Plan nen en systemen bespreken, overleg tussen leerkrachten en met ouders. Ouderraden geven lijnen aan en zo groeit het nieuwe schooljaar 1998/ 1999. De gebruikelijke files stonden met in gang van maandag 17 augustus weer op de gezette tijden bij de diverse plaatse lijke scholen, 's Morgens de grote stap van de vier-jarigen naar groep één. Moeders en vaders die hun kind toch maar 'afleveren' in handen van een nog even vreemde juf. Vooral de jongere kinderen, nog wat onwennig en vreemd om zich heen kijkend met hier en daar een traan en soms een luid schreeuwend protest. Het hoorde allemaal bij de eer ste dag van het nieuwe schooljaar. Carolusschool De RK Carolusschool is het nieuwe schooljaar begonnen met de nieuwe di recteur Harry Schmienk. Hij zal de ge schiedenis ingaan als de directeur die het kortst deze school heeft gediend. Schmienk: "Het was helemaal de bedoe ling om mijn laatste jaren voor het pen sioen hier in deze mooie Carolusschool uit te dienen. Maar ik kreeg tijdens de vakantie een uitnodiging om manager in een scholenfederatie in Almelo te wor den, een uitdaging die ik altijd graag heb willen doen. Die baan heb ik aan genomen met ingang van 1 september. In nauw overleg met bestuur en leer krachten hebben we een profielschets van een nieuwe directeur samengesteld 1 en zijn afgelopen zaterdag de nodige advertenties in de desbetreffende (vak)bladen geplaatst. We hopen dat iemand zo snel mogelijk hierop gaat rea geren en tot die tijd wordt de vacature waargenomen door de Stichting Katho liek Onderwijs Soest". Voor velen was dat even een verrassing, maar het onderwijs gaat gewoon door. Sterker nog, nieuwe ideeën worden ge realiseerd en leerkrachten zullen in sa menwerking met de Marnix Academie te Utrecht een bepaalde stage volgen. De school begint het seizoen met een nieuwe rekenmethode. Verder zijn er plannen voor nieuwbouw voor een mo derne grote school op de plaats waar nu de kleuterschool staat. Het overige ter rein staat gepland voor woningbouw. Eén en ander moet in overleg met de gemeente Soest worden besproken. "Verder zijn de leerkrachten weer en thousiast aan de slag gegaan," aldus Harry Schmienk. Postiljonschool Een zichtbaar gebruinde directeur Leo Kamphuis zat de eerste vrije woensdag middag nog even na te werken in het klaslokaal van groep acht. Kamphuis: "Ook hier is ruim voor de aanvang van het nieuwe schooljaar onderling overleg geweest. Binnen het team van leer krachten zijn wat verschuivingen ge weest om de juiste vrouw en man op de juiste plaats te krijgen. We gaan het tweede jaar in met het gebruik van een ruimte in het Kerkelijk Centrum naast onze school, terwijl groep vier medio september onderdak krijgt in het over blijflokaal van de Wethouder de Haan- school. Voor beide scholen niet de bes te oplossing, maar wel een teken van een goede onderlinge samenwerking, elkaar helpen als dat nodig isi We ho pen met ingang van het volgende nieu we schooljaar alles weer onder één dak te krijgen. Op geregelde tijden moet je bepaalde leermethodes vernieuwen om bij te blijven. Dit jaar gaan we met een nieuwe aardrijkskundemethode van start. Waar we blij om zijn is dat groep 5 tot en met 8 alle gymlessen van een vakleerkracht krijgen en groep 3 en 4 één keer per week. Voor het kind is dat een hele goede investering. Het zijn van leraar beperkt zich niet tot de uren op de school. Wil men met de tijd meegaan dan is nascholing een vereiste. Dus vol gen onze leerkrachten op de woensdag middag, de zaterdagen en 's avonds extra cursussen. Op grond van deze kennis en ervaring zien wij de toekomst zonnig tegemoet". Wethouder de Haanschool De altijd enthousiaste directeur Gerrit Stekelenburg is dit nieuwe schooljaar ingegaan als de directeur van één van de locaties van het Openbaar Onderwijs Soest. De zelfstandigheid van ook de Wethouder de Haanschool bestaat niet meer al is daar in de praktijk niets van te merken. Stekelenburg: "Ook onze school heeft weer een goede start gemaakt na heel wat voorbesprekingen. Alles staat weer goed op de rails en we verwachten dat het een goede rit zal worden. Binnen ons team van leerkrachten is per 24 au gustus Erica van Schaik toegevoegd. Tien jaar geleden verliet ze onze school en heeft nu een vernieuwde en goede start gemaakt. Een collega die we graag in ons midden hebben. Dit jaar gaan we ons richten op 'het zelfstandig werken met kinderen'. Alle te vernieuwen me thodes zijn hierop aangepast en het is ten dienste van een betere ontwikkeling voor het individuele kind. De leerkrach ten hebben of gaan deze cursus nog vol gen, waarvan wij veel resultaat verwach ten. Zoals te doen gebruikelijk gaan de groepen 7 en 8 aan het begin van het nieuwe schooljaar een kennismakings weekend in Giethoorn houden. Dit vond het afgelopen weekend en met succes plaats. Omstreeks 14 september mogen we groep 4 van de Postiljon- school als gasten ontvangen. Vanwege ruimtegebrek krijgen ze van ons voor een bepaalde tijd het overblijflokaal in gebruik. Een bewijs dat wij als scholen onderling goed kunnen samenwerken. Voor de rest zien we het nieuwe school jaar met veel plezier tegemoet". Bij de afdeling Zeist van Groei en Bloei beginnen in september en oktober ver schillende workshops. Het gaat om schelpentaart maken (start 16 septem ber), windlicht maken (vanaf 1 oktober) en pompoen decoratie (vanaf 13 okto ber). De kosten voor deelname variëren van 30,00 tot 45,00 gulden. Informatie over de workshops is verkrijgbaar bij Janny Appeldoorn, tel. 030-6920036, en Margriet van Denderen, tel. 030- 6960256. Bij hen kan men zich ook in schrijven. Zondag 30 augustus 1998 ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: zr. Marie-Anne Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Generaal Winkelmanstraat 99-101 De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. Buitenhuis, Utrecht STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: F.P. Prause Oude Tempellaan 6, tel. 351517 Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 16 augustus: Marie Catherina Mensink- Rempt (75), Dorpsplein. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grof vuil 035-6093666. Donderdag 27 augustus 09.00 en 15.00 info Soesterberg, Radio Soest Zaterdag 29 augustus houdt de Kunst- bus-werkgroep van 10.00 tot 11.00 uur weer zitting in het Dienstencentrum De Drie Eiken voor de voorinschrijving van de theaterprogramma's. Voor nadere informatie kan men bellen met de da mes G. Meijerink, tel. 352041, of M. Dusschooten, tel. 353338. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Maandag 7 september start om 13.30 het nieuwe handwerkseizoen. Vindt u het leuk creatief bezig te zijn en houdt u van gezelligheid? Dan bent u van har te welkom bij de handwerkgroep van Dienstencentrum "De Drie Eiken". On der deskundige begeleiding worden al lerlei handwerken gemaakt zoals truien, slofjes, tafelkleden etc. Deze werken worden verkocht op de "Creatiefmarkt". die tweemaal per jaar in het Dienstencentrum wordt gehouden. De opbrengst wordt na aftrek van de kos ten, gebruikt voor allerlei activiteiten voor alle 55-plussers van Soesterberg. Rommelmarkt Zaterdag 31 oktober wordt in het Dien stencentrum "De Drie Eiken" een rom melmarkt gehouden. Voor deze rom melmarkt kunnen allerlei spulletjes wor den gebruikt. Dus heeft u iets op te rui men en is het nog in een goede staat, dan willen wij dat graag hebben. Is het brengen een probleem, dan halen wij dat graag op. Even een telefoontje naar het Dienstencentrum onder 351402 en wij staan voor de deur. Helaas kunnen we geen grote meubels, koelkasten, for nuizen etc. gebruiken. De opbrengst van de rommelmarkt komt zoals gewoonlijk ten goede van diverse activiteiten in het Dienstencentrum. "Als slechts tien procent overblijft van alles wat je had, dan moet je stellen dat het een schijnbaar on mogelijke zaak is om nog te kunnen blijven bestaan. Maar op basis van die tien procent gaan wij er tegen aan. We staan met de rug tegen de muur, dus het zal wel moeten." Aldus een medewerker van Nomotta, het bedrijf aan de Sterrenbergweg dat nagenoeg geheel door brand werd ver woest. Directeur Wim Meier zei ook al dat de brand catastrofaal was. Ook de medewerkers van het bedrijf kunnen zich nog maar moeilijk in de nieuwe si tuatie schikken. Over de oorzaak van de brand, die werd aangestoken door een ex-medewerker die was ontslagen, zeggen ze: "We wer ken hier met bijna dertig mensen in een goede sfeer. Natuurlijk is er wel eens iets, maar dat heb je overal. Maar om zo'n mooi bedrijf, want dat was het, op deze wijze te vernielen is misdadig. Het duurt misschien wel jaren voor we weer op het oude niveau terug zijn. Het werk van ons wordt op deze manier op het spel gezet," aldus een verontwaardigde medewerker. De twee grote magazijnen stonden vol met wollen kleding, bestemd voor het nieuwe seizoen. De vrachtauto's moes ten nog enkel voorrijden om het naar de winkels te brengen. Werk van maanden bleek ineens voor niets te zijn geweest. De bedrijfsleiding kan en wil zich nog niet uitspreken over hoe groot de feite lijke schade is en het gevolg daarvan, 'Dat is koffiedik kijken', reageert één van hen. Lof voor brandweer De medewerkers van Nomotta zijn vol lof over de Soesterbergse brandweer, die bijzonder snel ter plaatse was en onver schrokken de toen al felle vuurzee met alle middelen bestreed, en de direct aan stormende korpsen uit de regio. De goe de en strakke leiding resulteerde dat heel wat huizen en gebouwen die nage noeg tegen het brandende gebouw ston den, bewaard konden blijven. Bij de puinhopen van wat eens het be drijf Nomotta was, stonden enkelen te kijken. Ook zij hadden de brand van het begin tot het einde meegemaakt. Terwijl een zware kraan de verbogen ijzeren spanten met oerkracht uit elkaar trok, werd nog even op die donderdagavond teruggekeken. Eén van hen was vroeger ook lid van de brandweer en kon het geheel vanuit deskundig oogpunt bekij ken. 'Niets anders dan lof, als leeuwen hebben ze gevochten en soms met ge vaar voor eigen leven. Weet jij veel wat daar in dat gebouw zit. Een ontploffen de gastank en ze zijn nergens. En laten we eerlijk zijn, dat is toch pas vrijwilli gerswerk. Want om die paar dooie rot- centen, waarvan je het meeste ook nog naar de belasting moet brengen, hou je misschien een paar pilsjes op een avond over. Petje af voor wat die jongens heb ben gedaan." Begin juli begon men aan het isole ren van de Jongbloedlaan. Dat is niet zo maar even een klus opknap pen, dat kost tijd en overleg. Han Hokke was de centrale figuur in deze operatie en hij gaf en geeft de bewoners de relevante informatie met gevolg een bijna perfecte werk uitvoering. In zijn geïsoleerde en daarna bijna he lemaal gerenoveerde woning aan de Jongbloedlaan vertelt Han Hokke over de vele schijven die nodig waren om tot een collectieve en optimale uitvoering van werkzaamheden te komen. Zijn in breng daarin noemt hij gering, maar zonder hem had het nooit zo gestroom lijnd gelopen zoals nu. Vooral het bestuurslidmaatschap van de 'Stichting Geluidwerende Voorzieningen Bosch en Duin en Soesterberg' is daar bij van groot belang, een functie die hij meer dan twee jaar verricht ten dienste van de bewoners van woningen in Soesterberg die geïsoleerd zijn of nog geïsoleerd moeten worden. Eén van de vele maatregelen die genomen moest worden, was het verwijderen van de as besthoudende gevelbeplating van de woningen aan de Jongbloedlaan. In nauw overleg met de aannemer en uit voerder van het geheel, Van Wijk BV uit Vleuten/De Meern, werd het bedrijf van Gebr. De Ruijter BV uit Baarn be naderd, gespecialiseerd in slooptechnie- ken waaronder het verwijderen en af voeren van asbest. Mannen in witte kleding en voorzien van maskers, weten het milieugevaarlij ke asbest op een veilige en verantwoor de wijze te verwijderen. Opvallend is daarbij de uiterst precieze wijze waarop de afvoer van dit toxisch afval ter hand moet worden genomen. Het bedrijf De Ruijter BV werd hierin als voorbeeld genoemd van deskundigheid. In gesprekken met het bedrijf werd een plan van aanpak besproken, waardoor alle risico's voor de bewoners volledig werd uitgesloten. Dit bestond uit een voorbereidend onderzoek, gevolgd door een uitgebreide voorlichting aan de be woners met als slot de vermelding van Op de Sterrenbergweg is in het weekein de een auto opengebroken. Een 43-ja- rige Soester meldde dat bij de politie. De dief veroorzaakte nogal wat lakscha- de aan de wagen. de algehele werkwijze van de asbestver wijdering. Intussen zijn de eerste woningen op dit punt met succes gepasseerd en zijn de betrokken bewoners vol lof over de hele gang van zaken. Een kritische brief van Gemeentebelan gen Groen Soest over de voorgenomen verkoop van 'ons' groene speelveld aan B&W en de gemeenteraad, zorgde er voor dat de verkoop van ons speelveld weer ter discussie kwam in de commis sie financiën. Vandaar dat we er weer met wat bewoners aanwezig waren. Wij hadden verwacht dat onze brief van 14 juli (geplaatst op 22 juli in deze krant) ook behandeld zou worden, want mon deling werd dat door een ambtenaar die al deze zaken behandeld, toegezegd. Maar helaas. De wethouder van finan ciën mevrouw N. Blommers begon op punt 9 van de agenda over ons veldje. Zij stelde dat zij op 30 juni met ons over deze zaak had gesproken. Zij heeft be slist geen overleg gepleegd, het was een kant en klare mededeling en die luidde aldus: 'Wij hebben binnen B&W ge sproken en hebben besloten in septem ber deze kavel te verkopen en jullie moeten als buurt maar naar een ander speelveld zoeken'. Wij waren verontwaardigd want op 14 mei tijdens de vorige vergadering van deze commissie is de raadsleden en de buurtbewoners toegezegd dat er wel overleg met de buurt zou worden ge pleegd en naar een goed alternatief zou worden gezocht. Overleg is er nooit ge weest en op 30 juni zijn er heel wat ar gumenten door de buurtbewoners naar voren gebracht. Er bestaat immers geen goed alternatief. Mevrouw Blommers bracht in de vergadering van 20 augus tus j.1. als alternatief diverse bomen van de Kerklaan te kappen en daar een speelveld van te maken. Dit zou onge veer 5500 gulden kosten. De heer P. Klandermans, ambtenaar van de afde ling groen van de gemeente Soest, heeft het bekeken en vond deze optie niet goed. Immers een ieder die een beetje verstand van bloemen en planten heeft, weet dat gras onder bomen niet goed kan groeien en dat het altijd vochtig blijft. Binnen de kortste keren is dat ka pot getrapt. Ook vinden wij het als buurtbewoners om verschillende rede nen geen veilige plek voor kinderen om op deze geplande locatie een speelveld te maken. Tel daarbij op dat een prach tige bomenrij van de Kerklaan gekapt zou moten worden. Dit is toch niet te rijmen met het logo: 'Soest Natuurlijk'. Het is weggegooid geld wat de gemeen te Soest volgens ons veel beter anders kan besteden. Waarom mevrouw Blom mers haar standpunt van verkoop toch door wil duwen is voor ons onbegrijpe lijk en niet te geloven. De vraag van GGS in de brief om eerst een afweging te maken over verkoop van andere stuk ken grond en onroerend goed, werd he laas niet genoemd. Van de drie Soester bergse raadsleden van de WD, CDA en PvdA hadden wij meer steun ver wacht Dit is toch duidelijk ook een stuk Soesterbergs Belang? Wij gingen na die laatste vergadering bijzonder teleurge steld naar huis. We vragen ons af of dit nog democratie is anno 1998, of gaat het om wie de meeste macht heeft. Is het soms een prestige kwestie van onze wethouder van financiële zaken me vrouw N. Blommers? Eén ding is heel zeker, het laatste woord is hier nog niet over gesproken en wij laten het er niet bij zitten. Namens het buurtcomité J. Jeehee, J. Klinkenberg, R. Blom en J. Knoops. De bezwaren die omwonenden te gen de bouwvergunning voor vijf kantoorvilla's aan de Amersfoort sestraat hadden ingediend, zijn door het College ongegrond ver klaard. Dat is vorige week meegedeeld door B. W. Het College houdt de vergunning dan ook in stand. Zeven omwonenden en Zon en Schild hadden bezwaar gemaakt tegen de bouw van de kantoorvilla's op perceel 124. Bij de president van de rechtbank hadden ze een verzoek om een voorlo pige voorziening ingediend, maar dat werd geweigerd. Op zaterdag 5 september houdt Mu ziekvereniging Odeon uit Soesterberg haar jaarlijkse rommelmarkt in en om het verenigingsgebouw aan de Radema kerstraat, tegenover de Caroluskerk. Van maandag 31 augustus tot en met donderdag 3 september gaan de leden van Odeon elke avond huis-aan-huis door Soesterberg om spullen voor deze markt te verzamelen. Een schema van het ophalen zal daarvoor huis-aan-huis worden verspreid, zodat men de goede ren tijdig kan klaarzetten. Heeft men veel spullen, of is men die avond niet thuis, dan kan men op één van deze avonden tussen 19.00 en 21.00 uur telefonisch contact opnemen met het Odeongebouw, tel. 353995. Op af spraak worden de spullen dan opge haald. Zoekt u voor het komende winterseizoen 1998-1999 gezelligheid en- gezonde beweging met persoonlijke aandacht, schrijft u dan nu bij ons in voor een cursus; Persoonlijk langskomen voor info of inschrijving kan op ma-, wo- en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur of bellen voor info: dagelijks van 12.00 tot 21.00 uur

Soester Courant | 1998 | | pagina 13