it yoga Danscentrum Gerla Aqua Indoor heeft buik vol van gemeente uw s CAFÉ klinkhamer vCHINE r van! Pyrmontlaan krijgt 'rising-step' illegaal duivenhok mag door nieuwe procedure wellicht toch blijven staan Visser 'ACTUEEL! Het blijft genieten! Planschade voor rekening van aanvrager vergunning 'Onderhoudskosten hoger' PAGINA; WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998 een grootse SCHOTEL ivlees. kilo 18.50 SOESTER COURANT PAGINA 3 STM/V ikking oninssweg 33 'ROMP g advies rhandelin- ter naar insten Onze unieke spies van 1 meter? Onze ongeëvenaarde satéschotels? Bij afwijken van bestemmingsplan Jongeren maken op Bongerd ruzie tijdens feestje Soester trapt in oude verkooptruc Illegaal Turks meisje uit Soest land uitgezet Betrapte vandalen bekennen aantal vernielingen /rouw (77) breekt heup bij botsing Parkeerbonnen op drie locaties ada van de klok heeft nog enkele plaatsen vrij. SOEST COU3VTRY L.I3VE-33A3VCE 85,-per persoon "De gemeente durft niet met de billen bloot" Cijfers liegen niet volgens Aqua Indoor Buschauffeurs geven signaal door via verkeerslichtinstallatie Cc 1\A/V\Az Bezorger folders krijgt klappen Rechter geeft achterbuurman gelijk, maar niet meer dan dat Hersenschudding en scheur in heup bij aanrijding Utrechter rijdt rond in gestolen auto van Soester garage 12 Vk jaar getrouwd? Wensen Sirenemast bij monument nog een keer nieuws Alarm schrikt inbrekers af SOEST Ook voor service moet u bij ons zijn .00 TOT 14.00 UUR. kt deel uit van de ïreldwijd toon- iëteit aan verpak- s producent van Ie positie in. tgerichte benade- Dienst (12 mede- ïktrische onder- bent verant- van het vering. U maakt le productiesec- oor de optimalisa- ïllaties in verband onderhoud. -niveau, bij voor lijkbare opleiding, op het gebied van ;vende ervaring, t stressbestendig, is noodzakelijk. ;men met de heer >-609 5300. aan de heer W. lerstaand adres. t, Holland. VIRCOSMETICS, grootste iucent van professionele tica met vestigingen in e USA en export naar 46 agt wegens toename van eiten een: OR van de produktie, voert onze geautomatiseerde liddelen. iderhoud en handigheid Bovendien zult u in staat 'rodukfiemedewerkers en een technische opleiding la's. Wij bieden u een met een goed salaris, om door te groeien, isfoto, richten aan ons dhr. R.M. de Zeeuw. Tel. 035 - 601 8810 T~ BAR, GRILL RESTAURANT (al onze gerechten ook om af te halen). STEENHQFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 Bij bouwprojecten, waarvoor moet worden afgeweken van het bestem mingsplan, moeten de aanvragers van de vergunning voortaan op draaien voor eventuele planschade. De gemeenteraad zal morgenavond daarover een besluit nemen. In de contracten met de aanvragers zal hierover standaard een passage worden opgenomen. Weigert de aanvrager deze voorwaarde, dan zal het gemeentebe stuur geen medewerking verlenen aan de procedures, waarmee van het be stemmingsplan kan worden afgeweken, en een bouwvergunning afwijzen. Het komt met grote regelmaat voor dat omwonenden van (ver)bouwprojecten planschade claimen, omdat bijvoorbeeld hun woongenot is aangetast of de waar de van hun woning is verminderd. Meestal draaide de gemeente op voor deze kosten die wel eens opliepen tot enkele tonnen per jaar. De gemeente moet echter op de centjes letten, nu de rijksoverheid jaarlijks mil joenen guldens minder overmaakt op de rekening van Soest. Vandaar dat de nieuwe planschade-regeling morgena vond wordt aangenomen. Die geldt alleen bij bouwaanvragen, waarvoor een vrijstellingsprocedure no dig is. Als het bouwplan wel in het be stemmingsplan past, moet de gemeen te in principe een vergunning geven en kan de aanvrager niet verantwoordelijk worden gesteld voor eventuele plan schade. Tijdens een verjaardagsfeestje in een woning aan de Bongerd is het donder dagnacht tot een handgemeen gekomen. Drie jongelui kregen ruzie en gingen met elkaar op de vuist. Volgens de po litie heeft een 21-jarige man een gebro ken neus aan de vechtpartij overgehou den. Hen negentienjarig vrouw klaagde over een pijnlijk rechterbeen en een on geveer evenoude man had een pijnlijk scheenbeen. De Bongerd is onlangs opgeleverd. Het is een project van jongeren woningen op de plek waar voorheen de openbare ba sisschool De Schakel was gevestigd. Een inwoner van Soest heeft zich vori ge week laten oplichten door twee man nen van ongeveer dertig en veertig jaar. Het tweetal reed in een witte auto op de Albert Cuyplaan en sprak de wandelen de man aan. Of hij soms een videoca mera wilde kopen? Dat wilde hij wel en even later was hij 500 gulden armer, maar een doos met een camera rijker. Thuisgekomen was de blijdschap over het 'koopje' snel verdwenen. Nadat hij de verpakking had verwijderd, ontdek te de man dat de camera onbruikbaar is. Hij heeft aangifte gedaan bij de politie die in het verleden al regelmatig heeft gewaarschuwd voor dit soort verkoop praktijken. Al vier jaar verbleef ze illegaal in Soest. Dat bleef onopgemerkt bij de autoriteiten, totdat de politie een tip kreeg dat ze als kindermeisje zou werken. De politie nam poolshoogte op het op gegeven adres aan de Dalweg en trof daar een achttienjarig Turks meisje aan, die niet over een verblijfsvergunning geschikte. Ze werd aangehouden en na- £lat duidelijk was geworden dat ze bij haar ouders in Turkije terecht kon, het [and uitgezet. De Vreemdelingenpolitie 'iette haar vorige week op het vliegtuig. Dankzij een alerte bewoner van de Ti- tus Brandsmastraat zijn woensdagavond een dertienjarig meisje en een twee jaar oudere jongen uit Soest aangehouden. Hij had hen betrapt toen ze een ooie vaar in een tuin vernielden. Hij slaagde erin het meisje aan te houden en over te dragen aan de politie. Op het bureau bekende ze vaker vandalistisch gedrag te hebben vertoond. Dat deed ze, naar ei gen zeggen met een vriendin uit Amers foort, in tuinen aan de Klaarwaterweg en de Nieuwe weg. Op de Klaarwater weg hadden ze ook een tuinlantaarn vernield en op de Nieuweweg een auto ruit ingegooid. Een 77-jarige vrouw uit Soest is in Mo- jendael opgenomen met een gebroken fieup. Die kwetsuur hield ze over aan jen aanrijding op de Van Weedestraat. t)p het fietspad botste ze tegen een an- ïere fietser (23) die tegen de rijrichting breed en die ze niet had zien naderen. De politie heeft zaterdag acht parkeer bonnen uitgeschreven aan mensen die de parkeerschijf niet hadden gebruikt. Drie overtredingen werden geconsta teerd op de Van Weedestraat, eveneens drie op de Soesterbergsestraat en twee op de Smitsweg. soest, weegbreestraat 48 tel. 035-601 81 69 10 LESSEN Voor beginners t/m vergevorderden. INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag vanaf ma. 24 aug. t/m wo. 23 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. (Vervolg van voorpagina) Verschillende interpretaties over de onderhoudskosten lijken de groot ste obstakels te zijn, waardoor het betalingsverkeer tussen het Raad huisplein en de Dalweg is ontregeld. Aqua Indoor heeft, op z'n minst een beetje, de buik vol van het gemeen tebestuur. Die conclusie komt snel bovendrijven na het uurtje koffiedrinken, waarin de twee directeuren Anja van Raam en Geurt Vermeulen aan de verzamelde pers hun standpunten uiteenzetten. Het kort ge ding, dat Aqua Indoor heeft aangespan nen tegen de gemeente, is niet het eer ste conflict sinds de (uitgestelde) ope ning in 1991. De onderhoudskosten vormen de rode draad in de meningsverschillen en pa pieren ruzies. In 1995 stapte Aqua In door al naar de rechter omdat beide partijen er een afwijkende mening op nahielden. Het kort geding ging niet door, omdat per 1 januari 1996 een vaststellings-regeling overeengekomen werd. Daarin staat vermeld voor welke specifieke onderhoudskosten de ge meente, dan wel Aqua Indoor moet opdraaien. Van de overige onderhouds kosten neemt Aqua Indoor de eerste 50.000 gulden en de gemeente de rest voor haar rekening. Verplichtingen Volgens Van Raam en Vermeulen komt de gemeente niet alle verplichtingen na. "Wij melden altijd het noodzakelijke on derhoud en tonen de gemeente de offer tes, ook van wat niet in de planning staat. Pas als we de goedkeuring heb ben, laten we het onderhoud uitvoeren, maar vervolgens vergoedt de gemeente niet alle gemaakte kosten." Van Raam doelt onder meer op de inventaris die eigendom van de gemeente is en slechts door clubs worden gebruikt. De ge meente zou in sommige gevallen kapot te materialen niet eens willen vervan gen. Omdat het sport- en recreatiecentrum aan de Dalweg hierdoor in liquidi teitsproblemen dreigt te raken, heeft de directie de niet vergoede onderhouds kosten verrekend in de huur. De ge meente heeft dat vertaald als een beta lingsachterstand in de huur en op haar beurt die achterstand verrekend in de kwartaal-betalingen aan Aqua Indoor dat met ingang van juli is gestopt met de huur over te maken. 'Billen bloot' Van Raam en Vermeulen denken te weten waar de schoen wringt in het ge meentehuis. "De gemeente durft niet met de billen bloot. Ze heeft altijd ge zegd dat het onderhoud niet meer dan 100.000 gulden per jaar zou bedragen. Het College wist dat het meer zou zijn, is daarop gewezen door Sportfondsen, maar kon dat politiek niet verkopen. Het werd 200.000 gulden en dat betaal de wij uit onze liquide middelen. Op een gegeven moment liepen we 500.000 gulden achter. Toen we een kort geding aanspanden, betaalde de gemeente in eens, werd de vaststellings-regeling op gesteld en kwam er eindelijk een onder- houdsplanning. Voor die planning geeft de gemeente jaarlijks tien mille uit aan een bureau. Wij hebben zes jaar lang het verwijt gekregen dat we te veel aan on derhoud uitgaven, nu komt de gemeente ook tot de conclusie dat het veel meer is dan 100.000 gulden per jaar. De ge meente wil dat alleen onder het vloer kleed houden. Moret en onze advocaten komen ook niet meer uit de berekenin gen van de gemeente. Ze maakt het moeilijk. Kennelijk is het haar tactiek, zodat geen mens het meer snapt. Ze gooit het er nu op dat we een huurach terstand hebben, maar dat is onwaar. Nooit hebben wij de publiciteit gezocht over dit probleem. Maar het is te gek voor woorden dat de gemeente nu be weert dat we de huur niet betalen. We hebben al die jaren één fout gemaakt door ons niet harder op te stellen en naar buiten te treden." De directie van Aqua Indoor vindt het vreemd dat de gemeente niet de 100.000 gulden borg aanspreekt, die Dat de gemeente de onder houdskosten veel te laag heeft begroot, blijkt volgens Aqua In door uit de cijfers. Volgens de huurovereenkomst van 1996 zou het onderhoud 100.000 gulden kosten, inclusief de inventarissen en het groenonderhoud. In werkelijkheid bedroeg het 142.000 gulden, exclusief de inventarissen. Dit jaar zullen de onderhoudskosten volgens de actualisatie planning van Asset 384.000 gulden bedragen, ex clusief de inventarissen en het groen onderhoud. De komende jaren wordt rekening gehouden met 265.000, 273.000 en 301.000 gulden, terwijl in 2002 volgens Asset zelfs 845.000 gulden nodig zou zijn. De sporthal en het zwembad aan de Dalweg zijn eigendom van de ge meente. Die verhuurt het complex aan Aqua Indoor bv voor 26.000 gulden per maand. De tienjarige overeenkomst loopt af in 2001. De gemeente maakt jaarlijks gega randeerd ruim twee ton over voor het gebruik van de sporthal en het zwembad door sportverenigingen. Voor het schoolzwemmen wordt nog eens ongeveer 200.000 gulden aan Aqua Indoor betaald. Deze vaste in komsten zijn van belang voor Aqua Indoor dat financieel verder voorna melijk afhankelijk is van het recrea tief zwemmen. moest worden betaald voor het geval van huurachterstand. "Ze pakken ons nu meteen in de exploitatie. Je krijgt het idee dat de gemeente niet zelf een kort geding wil aanspannen, terwijl wij vol gens haar een achterstand hebben. Ze durft gewoon niet." Contract Het jongste conflict speelt net in de pe riode dat het College, op aandringen van de gemeenteraad, met Aqua Indoor om de tafel moet gaan zitten om te pra ten over eventuele verlenging van het huurcontract, dat in 2001 afloopt. "Dat is logisch in deze College-periode," zegt wethouder Neks Blommers die de kans op een verlenging van de verbintenis op vijftig procent schat. Volgens haar is de kans ook 'fifty-fifty' dat het conflict wordt opgelost vóór 4 september, de dag waarop het kort ge ding dient. Vermeulen en Van Raam beweren dat het gemeentebestuur niet voor rede vatbaar is. Omdat de kwestie nog 'onder de rechter' is, wil de gemeen te Soest inhoudelijk geen mededelingen doen over de zaak. "We krijgen nooit reacties van de gemeente op voorstellen van ons. Je leest alleen maar in de krant dat iets politiek onhaalbaar is." Het complex aan de Dalweg zomaar opgeven, is iets wat de directie niet wil. De vestiging in Soest is het eerste pro ject van de Aqua Indoor holding. "We hebben er veel energie ingestoken en nu eindelijk een positieve exploitatie ge boekt. We zijn denk ik een van de be tere zwembaden en dat geef je niet zo maar uit handen." Na zes jaar verlies leverde de exploitatie in de eerste zes maanden van dit jaar een batig saldo van 40.000 gulden op. Als het complex nog eens tien jaar in stand moet worden gehouden, is er vol gens de directie wel een 'face-lift' nodig. "We proberen alles schoon en goed te houden. Het ziet er nog steeds mooi uit, maar je moet wel nieuwe dingen gaan doen. Als je dan ziet wat de inspannin gen van de gemeente zijn. Het onder houd van het voorterrein hoort bij de gemeente, maar kijk eens hoe het erbij ligt." uitgezonderd vergunninghouders - "J Foto: Aldo Allessie De verkeerslichten bij de afsluiting zijn voor de hydraulische 'rising-stepdie er niet het gevolg van een grap, maar nodig komt te staan. Verkeerslichten bij de afsluiting op de Waldeck Pyrmontlaaan. Een grap van de gemeente? Nee hoor, de installatie heeft wel degelijk een functie. Over ongeveer anderhalve week zal die worden gebruikt om de zogenoemde 'rising-step' in bewe ging te brengen. Deze hydraulische voorziening vervangt het paaltje, waarmee auto's halverwege de Waldeck Pyrmontlaan een halt wordt toegeroepen. Via een signaal kunnen chauffeurs van de Midnet-bussen en de huisvuilauto's van de gemeente en enke le vergunning-houders, onder wie de SRV-man, de 'rising-step' in de grond laten zakken, zodat ze vrije doorgang hebben. Wanneer het voertuig is gepas seerd, komt de hydraulische paal weer uit de grond omhoog. Het signaal wordt doorgegeven via de verkeerslichtinstal latie die overigens eerder op de hoek van de Nieuweweg en de Molenstraat stond. Daar is de installatie niet meer nodig, omdat de bussen van Midnet er niet meer rijden. De gemeente gaat de installatie en de 'rising-step' vrijdag testen. Zodra alles naar behoren functioneert, wordt de route van de bussen gewijzigd. Die rij den dan voortaan over de Waldeck Py rmontlaan in plaats van de Hellingweg en de Korte Bergstraat. Op de Waldeck Pyrmontlaan komen haltes bij de Julianalaan en de Chalon- hof. De haltes Julianaplein (bij de Kor te Bergstraat) en Hellingweg (hoek Beetzlaan) worden verwijderd. De 'rising-step' op de Waldeck Pyr montlaan en bijbehorende installatie kosten ongeveer 80.000 gulden. De kos ten konden worden gedrukt door de verkeerslichtinstallatie van de Molen straat te gebruiken. a^>o v-vrve, 1AKELAAR/TAXATEUR 0. G. yOüV 1/1/ xrv Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 De medewerkers van het project HALT kunnen binnenkort vier jongens in de leeftijd van twaalf tot veertien jaar ver wachten. Zij vielen maandagmorgen een jongen (13) lastig die op de Schrikslaan folders bezorgde. Ze scholden hem uit, lieten zijn band leeglopen, schopten en sloegen hem en zetten even later een grote mond op tegen een bewoonster bij wie de jongen om hulp had gevraagd. De politie hield het viertal in de omge ving aan. De jongens komen uit Soest. Huizen, Bunschoten en Amsterdam. Een duivenhok is geen "huishoude lijke bergruimte", aldus de Utrecht se bestuursrechter J. Wolleswinkel. Daarom is het duivenhok van R. Grift aan de Evenaar strijdig met het bestemmingsplan, en is de bouwvergunning die de gemeente voor het hok had verleend, niet gel dig. R. Smits, de achterbuurman van Grift had bij de rechter bezwaar gemaakt te gen de bouwvergunning voor het hok van drie bij elf meter. Hij heeft overlast van de vogels, die zijn buurman als hob by houdt. Hun gekoer op vijf meter van zijn balkon en hun uitwerpselen verpes ten zijn woongenot. De gemeente Soest stelde echter dat zij de bouwvergunning niet kon weigeren, omdat het bestemmingsplan toestaat dat bewoners van de Boerenstreek bijge bouwen bij hun woningen te plaatsen. Het enige probleem was dat tevens in het bestemmingsplan staat dat zo'n bij gebouw alleen kan worden gebruikt als "huishoudelijke berg- of werkruimte, garage of tuinhuis". Dat was hier niet helemaal van toepas sing, maar de gemeente had besloten een ruime uitleg aan die bepaling te ge ven. Het duivenhok zou dan een huis houdelijke bergruimte zijn. De rechter vond dat te ver gaan. Hij wees erop dat in het dagelijkse spraakgebruik een die- renhok en een bergruimte voor huishou delijke doeleinden toch heel verschillen de dingen zijn. Het vernietigde het be sluit van de gemeente. Vrijstelling Dat betekent overigens niet dat het hok onmiddellijk weg moet. Een van de mo gelijkheden is dat Grift een vrijstelling van het bestemmingsplan krijgt, waar door er alsnog een bouwvergunning kan worden afgegeven. Hierover beraadt de gemeente zich echter nog. Tot er een nieuw besluit wordt genomen, mag het hok zo lang blijven staan. Het College beraadt zich hierover tijdens het weke- lijks overleg, op dinsdag 1 september. Indien besloten wordt vrijstelling te ver lenen, is Smits nog niets opgeschoten met de procedure en kan hij zich slechts troosten met de wetenschap dat de ge meente van de rechter alle gemaakte proceskosten aan hem moet vergoeden. "Inderdaad, als de duiven niet weggaan, heb ik er nog niets aan. Jammergenoeg is de uitspraak hierin niet duidelijk ge noeg." Smits vindt nog steeds dat de duiven elders zouden moeten worden onderge bracht. In ieder geval zo lang de ver moedelijke vrijstelling van het College er nog niet door is. Volgens Smits staat er nog een tweede illegaal bijgebouw op het erf van zijn achterbuurman. "Ik ver wacht dat de gemeente Grift een brief stuurt, waarin staat dat dat moet worden afgebroken. Een ambtenaar van de ge meente heeft dat bevestigd." Volgens een ambtenaar zullen de duiven worden gedoogd, zolang de vrijstel lingsprocedure loopt. Een dertienjarig meisje uit Soest heeft maandagmiddag een hersenschudding en een scheur in haar heup opgelopen. Het letsel ontstond bij een aanrijding op de Willaertstraat. Het meisje droeg rol lerskates en fietste vanaf het grasveld van de Dorpsstreek de Willaertstraat op. De auto, bestuurd door een Soester- bergse had ze niet zien naderen, waar na ze er frontaal op botste. Het voorwiel van de fiets werd door de klap vernield. De auto die eind mei werd gestolen bij een garage aan de Burgemeester Gro- thestraat is terecht. De politie van Utrecht zag de lease-wagen rijden en hield de 32-jarige bestuurder aan, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft. De man verklaarde de auto te hebben gekocht, maar gaf later toe dat hij ook wel wist dat de wagen gestolen moest zijn, omdat hij er slechts 1.500 gulden voor had hoeven te betalen. De werke lijke waarde is zeker vijftienmaal hoger. De man zal worden voorgeleid voor he ling. Vier uw feest in een originele Amsterdamse entourage! Z dagen per week geopend. 035-60127 39 Soesterbergsestraat 188 - Soest Ons College van B W stelt in de Nota van Aanbieding voor om de twee jaar vijfentwintigduizend gulden uit te trek ken voor een onderzoek naar de wensen van de burgers. Naïef als u bent, dacht u, dat een week vóór de raadsverkiezingen de doorge winterde dames en heren politici pre cies wisten wat u wilde en daarop wer den gekozen. Nog geen maand na de verkiezingen lie ten de lijsttrekkers in het collegepro gramma 1998-2002 noteren (ik citeer): "een regelmatig onafhankelijk deelon derzoek naar de mening van burgers etc. over de aard van de gemeentelijke dienstverlening, de problemen die wor den ervaren, de wensen die er bestaan, de prioriteiten die worden voorgestaan enz." Dat etcetera en dat enzovoort duidt de zwakheid en vaagheid van dit soort on derzoeken aan. Twee maanden later mochten de raads fracties hun jaarlijkse wensen aangeven. Deze lijst wordt van oudsher het zoge naamde "telefoonboek" genoemd of "de Gouden Gids van Hans de Widt". Het bevat 64 prioriteiten. Alle zeven fracties moesten met ja of nee aankrui sen wat zij belangrijk vinden. Alleen Gemeentebelangen Groen Soest deed uit balorigheid dit jaar niet mee en vulde niets in. Je zou denken dat de meeste stemmen gelden bij deze enquête en dat het Col lege "op basis van de voorkeuren" de thans gepubliceerde twaalf voornemens wil honoreren. Kosten: half miljoen. Maar zo werkt het niet. Zo zette alleen het CDA een dikke neen achter de gelden voor Verkeersveilig heid in 1999 en 2000 en vulden alle andere fracties een duidelijke ja in. Conclusie en beslissing van B W: niet doen. Afwegingen? Weggestemd? Handje klap? Er staat geen verhaal bij. Eén van de 12 gehonoreerde wensen is dus ook die vijfentwintigduizend weggegooide guldens voor "een regelmatig onafhan kelijk deelonderzoek onder burgers etc.", dat eind maart breed gesteund werd in het lijsttrekkersoverleg. Beloofd is beloofd. Maar vier maanden later vult alleen de WD in het "telefoonboek" nog een ja'tje in. Neen, meldden het CDA en GL/PS. Blanco, lieten D66, PvdA en GPV/SGP/RPF weten. De PvdA merkte hierbij nog cryptisch op in de kantlijn: wel/mits en Wiebe Meilof in dezelfde marge heel zuinigjes: één keer in de vier jaar. Te haastig besloten? Spijt? Handjeklap? Er staat geen verhaal bij. De uitkomst van de komende publieksenquêtes om de twee jaar kan ik u nu al gratis voor spellen: minder hondenpoep op straat, meer bestrijding van de criminaliteit, veiliger verkeer in de buurten en geen wild natuurbeheer. En zo kan ik nog 43.000 wensen, ver langens, prioriteiten en problemen be denken. Kosten: we hebben geen geld. Ik wens Soest het allerbeste en het ge meentebestuur veel sterkte toe. Bij het herdenkingsmonument op de Inspecteur Schreuderlaan staat al ruim twee jaar een sirenemast. Nog steeds komt deze mast van tijd tot tijd terug in de gemeentelijke stukken. Omwonenden maakten destijds be zwaar tegen de plaatsing van de sirene mast. Van twee van hen werden de be zwaren niet-ontvankelijk verklaard, omdat het bezwaarschrift buiten de ter mijn was ingediend. De twee buurtbe woners van de sirenemast lieten het er niet bij zitten en tekeqden hiertegen beroep aan bij de rechtbank. Die heeft het beroep inmiddels ongegrond ver klaard. Punt. Op de Koninginnelaan hebben, vermoe delijk twee inbrekers geprobeerd een winkel binnen te dringen. Het bleef bij een poging, want het alarm schrikte hen af. Het tweetal nam de been. Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis. Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60

Soester Courant | 1998 | | pagina 3