49.95 Te koop Sepp Huis zekerheid Danscentrum Reconstructie T-splitsing gestart Noorderweg kondigt ludieke acties aan Leerplan In de Ruimte voortgezet Fietstochten Tempo Toer Programma Gildefeesten Verkeersmaatregelen en omleidingen in Soest-Zuid Ook klankbordgroepen voor Nieuweweg en Klein Engendaal Milieupakket: besparen tot 10% op papier en energie TOERKOOPlReisburo Hag en In kader van Gildefeesten Gratis vervoer van en naar ouderenmiddag Gilde krijgt vrijdagavond nieuw vaandel Gilde sleept veel prijzen weg uit Gassel In oktober volgt aanleg rotonde Kerkstraat/Birkstraat WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1998SOESTER COURANT 1 ACTUEEL! PAGINA 5 Bewoners zijn het wachten op verkeersmaatregelen beu Nieuwe stichting Kind Evangelie koopt rechten Wat doen we niet, Aanvang cursussen 18 september BEL! Open dagen Weegbreestraat 205 in Soest, tel. 035 - 60179 54 Service bij Schoemaker Soest/Centrale Vi 3762 AV Soest 3 34 55 st.nl Bij Toerkoop zijn de nieuwe wintel-programma's er weer met veel nieuws onder de winterzon. Waar u ook heen wilt, wat u ook wilt gaan doen. Kom snel eens langs bij onze winkel. het best ouders voornemens zijn 0D de voorschriften van h— ijgebouw op het perceel f is een ieder bevoegd bin™, us tot en met woensdag 23 «I t bij burgemeester en wethoj gedurende diezelfde termijni 1, afdeling planologie en boai,' So.tlefbtrgit[Jrüot 22 3768 EJ Soest Telefoon: (035) 60 22803 id met het bepaalde in artikel rkeer (BABW) bekend, data 'oorrang aan bestuurders ooi leidende wegen naar de aan ti aat.de Kerkstraat en de Soe»' eidende wegen voorrang moa in, verplichte rijrichting - van fc t, de Kerkstraat en de Soest* lat voor het verkeer de op D - Betsstrook - van het RW ES te reserveren als verkeersruit trekken de tot de realisatie gek oorrangsregeling op de aansluit i bij het college van burgemes dmaking. Het bezwaar dient '.000, 3760 CA Soest fdelingen 7.1 en 7.2 (bijzonde ït zijn van toepassing. >rziening worden gevraagd, alst ig op het bezwaarschrift kan wc t van de rechtbank te Utrecht; n natuurlijk persoon of 420,- srecht is van toepassing. trecht; erstaat in de provincie Utrecht Noord; Tempo Toer heeft ook voor zater dag 29 augustus fietstochten geor ganiseerd voor het programma van de Gildefeesten. Op zaterdag 29 augustus kunnen fiets- liefhebbers kiezen uit vier afstanden. Wie 150 kilometer wil trappen, moet tussen 8.00 en 9.00 starten vanaf de feesttent op de Blaak, het terrein van het Gilde op de hoek van de Ferdinand Huycklaan en de Peter van de Breemer- weg.fStarten voor de tocht over 120 ki lometer kan vandaar tussen 9.00 en 10.00 uur, voor de 80 kilometertocht tussen 9.00 en 11.00 uur en voor de 40 kilometer tussen 10.00 en 12.00 uur. De kosten bedragen vijf gulden voor de twee kortste afstanden en zes gulden voor de twee langste. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen een gulden korting én een verrassing. Leden van de NTFU hoeven 1,50 gulden minder neer te tel len. Wie een herinnering wil aan de fietstocht, moet dat bij de inschrijving aangeven en 8,50 gulden betalen. Woensdag 26 augustus 19.00 uur Gildeloop AV Pijnenburg over 2, 4, 6, 8 of 10 kilometer. 14.00 uur Oud-koningen kampen. 20.30 uur Hollandse Hitsfestival met Koos Alberts, Jacques Herb, Arne Jansen, gezusters Timmerman en Frontline Showband. Donderdag 27 augusus H Zondag 30 augustus 21.30 uur Concert Golden Earring met muzikale omlijsting van BeBo )isco (tent open vanaf 20.00 uur). Vrijdag 28 augustus 18.30 uur Afhalen koning Emst Kuyper vanaf Birkstraat 24. 19.30 uur Feestavond voor gildele- den en -vrienden. Zaterdag 29 augustus 08.00 uur Toertochten Tempo Toer over 40, 80, 100 en 150 kilometer. 09.30 uur Toernooi Allround brand weerteam van Nederland. 10.00 uur Volkspaardenfeest. 11.00 uur Kinderkennis. 12.00 uur Volksspelen. 13.30 uur Kampioen- en prijsschie ten. 09.30 uur Eucharistieviering in Pe trus en Pauluskerk. 12.00 uur Zondagmorgenconcert Eemlander Blaaskapel. 13.00 uur Koningsschieten en kin derkennis. 13.45 uur Optreden tamboer-, hoornblazer- en vendelkorps. 14.40 uur Entertainment met joeks- kapel 'Niks op de sok'. 19.30 uur Afhalen nieuwe gildeko- ning. 20.30 uur Koningsbal met Black Birds Show Band. Maandag 31 augustus 14.00 uur Ouderencontactmiddag met Bram Biesterveld alias Pomme- tje Horlepiep. 20.00 uur TROS Drive-in Show. 11 conifeer or een eventuele vergunning kir endmaking kenbaar maken bijt7' 0, 3760 CA Soest, telefoonliji Op maandagmiddag 31 augustus rijden ^verschillende bussen door de gemeente Soest, die bezoekers van de Ouderen- contactmiddag gratis naar de feesttent Bus 1 vertrekt om 13.00 uur vanaf De Drie Eiken te Soesterberg, en rijdt via De Heyberg rechtstreeks naar de feest tent. Bus 2 vertrekt om 13.10 uur vanaf j&Honsbergen en zal via de Vijverhof (13.20 uur) naar de feesttent rijden. Bus 3 vertrekt om 13.15 uur vanaf Ma- tiënburg en rijdt via Braamhage, Groot Engendaal en Molenschot (13.30 uur) naar de feesttent. Na afloop van de middag (rond 17.00 uur) wordt iedereen thuisgebracht. Ook voor rolstoelvervoer kan worden gezorgd. Dit vervoer wordt mogelijk Jgemaakt door de belangeloze medewer king van Taxi Klomp. Om hiervan ge- pruik te maken moet men zich uiterlijk norgen gemeld hebben, tel. 6020573. erken, 6x grove den, lx dougla5 Pomorika n binnen 6 weken na verzendt. an burgemeester en wethoudtf "ag ad 159.237,95 (voor 1997) 1 aar stellen voor de bijdrage ichting Kinderopvangfonds ector; ;n met verwerking van deze f 1998 in de jaarrekening bijzondere loonkosten. ften ongegrond verklaard. 4 april 1998 tot het verlenen vergunning voor het bouwen villa's aan de Amersfoortse- >tandhouden. •eedelen dat parkeren op bestemming Tuin aan de terkpad NZ t.b.v. privé dan -staurant niet is toegestaan. n schriftelijk uitsluitsel te toekomstig gebruik van de i isoleerkan Collare zeepdoseerder Jolly ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest krijgt vanaf vrijdag de beschikking over een nieuw vaandel. Tijdens de Eucharistieviering in de gildetent wordt het nieuwe vaandel door Ge- rard van Roomen, vaandeldrager van het gilde, gepresenteerd. Hij zal pas tor W. Veldhuis vragen het vaandel als teken van verbondenheid van het gilde met God en kerk te zegenen. Het vaandel is gemaakt door me vrouw J. Willigers van Heugten uit Liessel naar een ontwerp van L. van der Sange. Op het vaandel bevinden zich onder meer geborduurde afbeel dingen van Sint Agatha, de patrones van het gilde, de gildeboom en het wapen van het gilde. Het ontwerp wijkt af van het huidige vaandel, dat door slijtage niet bruikbaar is. Dit vaandel is inmiddels gerestaureerd en zal binnenkort worden ten-toonge steld in Museum Oud Soest. Het vaandel is voor het gilde, het duidelijkste symbool van de erkende zelfstandigheid. Bij elke officiële ge beurtenis van het gilde wordt het vaandel gepresenteerd. Tijdens de verschillende activiteiten op zondag 30 augustus is het vaan del te zien. Het is de bedoeling dat het vaandel weer enkele tientallen jaren meekan. De aanschaf van een vaandel is niet iets wat regelmatig gebeurd. Daarom dient ook een vaandel een relatie te hebben met de tijd waarin het is ontworpen. Dat is bij dit nieuwe vaandel zeker aan de orde. Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft aan de vooravond van de Gildefeesten op de Vrije Gildedag van de Kring van Schuttersgilde Land van Cuijk de Ere prijs gewonnen. In het Algemeen Klas sement waarin een waardering werd ge geven voor deelname aan Optocht en Tentoonstelling kwam het Soester gilde als beste tevoorschijn met een kleine voorsprong op het gilde uit Beugen. Ook bij de deelname aan de wedstrijden wisten de leden van het Soester gilde goed te scoren. De volgende prijzen werden behaald: le prijs bazuinblazen groepen le prijs korps met muziektrom en bazui nen klasse A le prijs Hans Kok individueel vendelen vaandelklasse jonger dan 49 jaar le prijs Edwin Kortekaas Muziektrom individueel Klasse B 3e prijs Wim Kok vendelen klasse B 4e prijs Bas van Doorn vendelen klasse C. Met een deelname van 32 gilden gingen er veel prijzen mee naar Soest. Zondag 30 augustus zullen de leden van het gil- dekorps tijdens een demonstratie hun kunnen aan het Soester publiek tonen, fa SOEST VERMEERLAAN 79 Gunstig op bovenste verdieping gele gen ruim 3-kamerappartement met berging in de onderbouw en balkon op het zuiden. Indeling: entree, hal, moderne keuken (1 jaar oud), gemoderniseerde douche, 2 slaapkamers, ruime doorgetrokken woon-/eetkamer met balkon, gardero- bekast, toilet. Bijzonderheden: combiketel (1993), servicekosten 147,- p/mnd, ruime berging (4x4), vrij uitzicht aan voor- en achterzijde, bouwjaar 1960, opper vlakte ongeveer 80 m2, het appartement is compleet gemoderniseerd en ziet er zeer fraai uit! Oplevering: in overleg. Vraagprijs f 245.000,- k.k. L^rooSI I ADVISEUR I ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN Soesterbergsestraat 61, 3768 EB Soest Tel. 035 - 602 90 61, Fax 035 - 602 90 85 De werkzaamheden voor de restructie van de T-splitsing Birkstraat- Vondellaan zijn vorige week begonnen. Nog geen etmaal nadat de bestuurs rechter het beroep van omwonen den afwees, is een begin gemaakt met de reconstructie van de T-split sing Birkstraat-Vondellaan. De werkzaamheden zullen tot ongeveer 10 oktober duren. De aannemer voert de reconstructie in drie fases uit. De eerste fase is dus be gonnen en wordt in de eerste week van september afgerond. Het is logisch dat de verlegging van de T-splitsing grote gevolgen heeft voor het verkeer. De gemeente heeft daarom een fiks aantal omleidingen gemaakt en maatregelen getroffen, die vorige week al in de Soester Courant werden aange kondigd. Eergisteren werden ze van kracht en als service voor de lezers van deze krant, staan ze bij dit verhaal nog maals afgedrukt. Rotonde Zodra de reconstructie van de T-split sing is afgerond, wordt begonnen met de aanleg van een rotonde op de T-split- sing van de Birkstraat, de Kerkstraat en de Soesterbergsestraat. Dat zal ongeveer medio oktober zijn. Vooruitlopend op de nieuwe rotonde, heeft de gemeente alvast de noodzakelijke verkeersbeslui- ten aangekondigd en gepubliceerd, zo als de wet voorschrijft. Tijdens de aanleg van de rotonde moet het verkeer wederom rekening houden met omleidingen en tijdelijke verkeers maatregelen. Die zullen tegen die tijd bekend worden gemaakt. Met omleidingsroute 1 wordt het ver keer vanaf de Kerkstraat en Ossendam- weg via de Soesterbergsestraat, de Van Beuningenlaan en Bartolottilaan omge leid. Om ongewenst gebruik van de Hilde- brandlaan te voorkomen wordt op de kruising van de Hildebrandlaan met de Vosseveldlaan een zogenaamde diago nale afsluiting aangebracht. Vanaf de Hildebrandlaan kan het autoverkeer uit sluitend linksaf de Vosseveldlaan inrij den en vanaf de Vosseveldlaan kunnen auto's alleen rechtsaf de Hildebrandlaan inrijden. De bussen van de buslijnen 70 en 72 zullen van Soest naar Amersfoort ook via de Soesterbergsestraat, Van Beunin genlaan en Bartolottilaan rijden. Het busbedrijf zal op de Bartolottilaan na bij de Birkstraat een noodhalte plaatsen ter vervanging van de halte "Van Len- neplaan" richting Amersfoort. Voor de bussen tussen Soest en Amersfoort be tekent de omleiding een extra rijtijd van 2 a 3 minuten. Om te voorkomen dat de Bartolottil aan en de Van Beuningenlaan in beide richtingen als omleidingsroute worden gebruikt wordt het linksaf inrijden met auto's en motoren van de Bartolottilaan vanaf de Birkstraat verboden. Dit wordt aangegeven met het ronde bord met de pijl naar boven, dat verplicht om de Birkstraat te blijven volgen. De politie zal extra op de naleving van het verbod controleren. Fasel De werkzaamheden kunnen alleen aan de zijde van de Vondellaan worden ge passeerd. Op de aansluiting van de Vondellaan op de Birkstraat kan alleen het autover keer vanuit de richting Amersfoort pas seren en het (brom)fietsverkeer in bei de richtingen. Met omleidingsroute 2 wordt het ver keer vanuit de richting Amersfoort op de Birkstraat via de Vondellaan geleid en zal het via de Soesterbergsestraat de Kerkstraat moeten bereiken. De fietsers tussen het oosten van Soest en Amersfoort zullen via de Soester bergsestraat en Vondellaan moeten rij den. De Peter van de Breemerweg zal voor hen een veel aantrekkelijker ver binding zijn. Ook omdat auto's en mo toren tijdens de spitsuren deze route niet in de meest gebruikelijke richting mogen gebruiken. De politie zal extra op de naleving van dit verbod controleren. Ludieke, spraakmakende acties op de Noorderweg. Ze zijn binnenkort te verwachten, maar het comité wil nog niet zeggen wanneer. Het moet een verrassing blijven. Dat er wat staat te gebeuren, staat echter vast, aldus een woordvoerster van de be- Recentelijk parkeerden de bewoners hun auto's om en om langs de trottoirs om zodoende automobilisten en vrachtwagenchauffeurs te dwingen min der hard te rijden. 'We zijn het zat' stond er óp de A-viertjes geschreven, die de bewoners achter hun autoruiten hadden geplakt. Volgens hen heeft deze prikac- tie ertoe geleid dat de tankauto's van de waterzuiveringsinstallatie nu een ande re route kiezen. Reeds geruime tijd dringen ze er bij de gemeente op aan maatregelen te treffen tegen het (sluip)verkeer. "Door de omleidingen die er nu zijn, is het nog drukker geworden. Het lijkt wel een ra cebaan. Hier wonen veel kinderen, maar veel buiten spelen is er niet meer bij", zegt de woordvoerster. De gemeente doet vooralsnog niets aan de situatie op de Noorderweg en heeft de bewoners laten weten dat de Noor- Spitsuur op de Noorderweg. De bewo ners bereiden momenteel spraakmaken de, ludieke acties voor. Foto: Aldo Allessie derweg pas in 2001 aan de beurt is. De bewoners hebben in de afgelopen week tweemaal "vergaderd over de te nemen stappen en zijn overeengekomen een aantal ludieke acties te organiseren. Bij de bespreking van vorige week in het Griftland College waren ook vertegen woordigers van deze middelbare school aanwezig. Het leerplan, waarmee In de Ruim te jarenlang zondagscholen en an dere instellingen bediende, wordt voortgezet door Kind Evangelie. Deze nieuwe stichting heeft de rech ten, de voorraden en de lesboeken in bewerking gekocht. Dat betekent dat kinder- en jongeren werkers en leraren kunnen blijven wer ken met het leerplan. Door de miljoe nenschuld van In de Ruimte, die leidde tot een faillissement, was het niet meer mogelijk de lesboeken te verzenden. Ook de productie en ontwikkeling van het plan stonden stil en het evangelische project dreigde verloren te gaan. Inmid dels staan alweer enkele nieuwe uitga ven voor de deur. Het bestuur van de Stichting Kind Evangelie wordt gevormd door ervaren mensen. Hans Hoeggee geeft al jaren leiding aan een grote zondagschool en reist regelmatig het land door om op uitnodiging instructies te geven. Groepsleerkracht Jaap Postma schreef vroeger lesboeken en was jarenlang be trokken bij de afdeling Kind en Jeugd van In de Ruimte. In die hoedanigheid was hij staflid van de kampen van In de Ruimte en een van de vaste schrijvers van kinderblad Goede Herder. Janny van Nederpelt zit ook in het be stuur van Kind Evangelie. Zij is de moeder van het project en zette het op vanuit haar diepe verlangen om verant woord materiaal voor godsdienstonder: wijs te realiseren. Belang Het bestuur onderstreept het belang van voortzetting en uitbreiding van het leer plan en is daarom druk bezig met de be werking van verschillende boeken. In september verschijnt reeds Christendom en Islam, bestemd voor kinderen van negen tot en met twaalf jaar. Een maand later wordt Engelen (9-12 jaar) uitgegeven en in 1999 komen nog enke le boeken uit. Het gaat om Bidden (9- 12 jaar), Sexualiteit (12-15 jaar), De Vrucht van de Geest (10-12 jaar) en Het Leven van de Here Jezus (6-8 jaar). De boeken worden voorzien van een nieuw jasje en wie voor 15 september bestel lingen plaatst, krijgt een korting van vijf tien procent. Ook biedt de stichting ondersteuning aan zondagscholen in de vorm van in structies. Daarbij kunnen alle facetten die in het kinderwerk aan bod komen, worden behandeld. Leerkrachten kun nen Kind Evangelie benaderen voor uitleg over de wijze waarop met het leer plan in de praktijk moet worden ge werkt. Ook kan een catalogus of een overzicht van uitgave van nieuwe les boeken worden aangevraagd: Stichting Kind Evangelie, p/a Klarinet 60, 3766 GV Soest, tel. 6020054. In Soest worden weer twee klank bordgroepen samengesteld. Zij gaan het gemeentebestuur advise ren over de ontsluitingsstructuur van Klein Engendaal en Hees en de route Nieuweweg/Beckeringh- straat. De klankbordgroepen worden gevormd door belanghebbende burgers die onder voorzitterschap van een externe deskun dige tot een advies moeten komen. Eer der gebeurde dat bij de Koningsweg en de wijk Soestdijk. Voor de Koningsweg verliep de proce dure vrijwel probleemloos, in Soestdijk leverde het veel problemen op, onder meer doordat de gemeente veel voor waarden had gesteld en de meningen en de belangen in de wijk nogal uiteen la gen. De PvdA wil dat ook een vertegen woordiger van het bedrijfsleven in de klankbordgroepen gaat zitten. Het is de bedoeling dat de twee nieuwe klankbordgroepen zo spoedig mogelijk van start gaan en dat het College op basis van de adviezen in januari kredie ten kan aanvragen bij de gemeenteraad. Voor de aanpak van de Nieuweweg en de Beukenlaan is maximaal 900.000 gulden beschikbaar. De infrastructuur voor de ontsluiting van Klein Engend aal en Hees mag niet meer kosten dan 690.000 gulden. Ruim twintig "kantoorhoudende" bedrijven in Soest hebben van de gemeente een brief ontvangen. De gemeente attendeert hen in de brief op een kant-en-klaar informatie pakket (toolkit) op het gebied van milieuzorg, waarmee zij twee vlie gen in één klap kunnen slaan. Met gebruikmaking van het pakket wordt niet alleen op de milieuaspecten van de bedrijfsvoering gelet, maar kun nen in één moeite door de bedrijfskos ten flink worden gedrukt. Zo kan een kantoor met 100 medewerkers al gauw tien procent besparen op de kosten van papier en energie. Dat komt neer op een bedrag van zo'n 7.000 gulden op jaarba sis. Het informatiepakket bestaat onder meer uit een stappenplan, een totaal plan van aanpak, een computerpro gramma per individuele kantoormede werker, en een computerprogramma om de resultaten voor het hele kantoor pe riodiek te meten. In een informatiemap wordt per thema (afval, energie, water, 5 september 14.00 tot 17.00 uur 11 september 19.30 tot 00.00 uur Voor inschrijving of informatie kom naar de open dagen, bel of kom langs maandag t/m zaterdag van 16.00 tot 21.00 uur. kantoorartikelen, -apparaten, schoon maken, enz.) ingegaan op wet- en regel geving, maatregelen en praktische tips. Dankzij subsidies van de ministeries van Economische Zaken en Milieu (VROM) bedragen de kosten van het pakket 100 gulden. Invoering De "toolkit" is ontwikkeld in opdracht van de provincies Utrecht en Zuid-Hol land. Na een succesvolle test doen in middels ruim 100 kantoren mee aan het project. Bedrijven in Soest en Soester berg die mee willen doen, worden niet aan hun lot overgelaten. Na aanmelding brengt het begeleidende adviesbureau een bedrijfsbezoek van 2 tot 3 uur, ge volgd door een advies op maat en twee dagdelen cursus. Van de zijde van het bedrijf moet hiervoor gemiddeld één medewerker drie dagen worden vrijge maakt. Voor eventuele vragen (ook in het ver- volg-traject) kunnen Soester bedrijven contact opnemen met E. de Kruijff van de gemeentelijke afdeling Groen Mi lieu (tel. 6093652). Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs 1 verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! esnea Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5