EST M,ef ZHKa Woonpassage Soest Fotozaak Loek van Walsem nu '1 uur Fotoservice Soestdiik' l m i LA "Het gaat veel verder dan de Top 10" Zondag 6 september Meubeldag van 11-17 uur Evangelische boekwinkel weer open HANDEL WmËL f igmAK BOOM 'HADE Wildschut Optiek V wh V Ultralicht en toch oersterk: super-titanium _PAGl|\|yi; WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 9 Boekhandel Jongerius profileert zich aan Van Weedestraat mland en VVZ'49 Boeken en platen voor Amnesty van uw hond ca @@ra KOEKJE v.d. week Jan Hagel o A 5° wara aam (HpaGfls SCHRIK NIET Kleine roomboter cake 3.95 DanKetDaKKerij Boterkoek 45° BROOD Waldkorn 2.' Amnesty verkoopt boeken en platen op 24 oktober Middelman uur 'Oioservice Soestdijk tóf? APS óók in een uur Bruidsreportages Portretfotografie (Familiefoto's tot 12 personen) Pasfoto's Digitale fotobewerking Foto copy service Ék 4 uur fotoservice Hk 1 Soestdijk Kodak Express, de mooiste foto's in 1 uur Tjm Kodak Zuidpromenade 14 SOEST, Hartje-Zuid Telefoon (035) 602 22 12 jEFEipkl/ÏNKEL Pa Pa Paa uit Afrika Winkelen zonder af te rekenen Vlooienmarkt en kleedjesmarkt op terrein de Engh Achtgoed Wonen en Bouwen verruimt openingstijden Echtpaar De Roos zet in De Fontein ook Postagentschap voort Actie kenteken graveren op 4 en 5 september VZ'49 een warm hart toe. Dat orn. Hij stak alle barmedewer- en gaf bovendien een donatie Eemweg viert volgend jaar het rt met een lotenactie, waarvan stallatie. "Het gaat veel verder dan de Top 10." Piet Jongerius wil maar aange ven dat de boekhandel - die hij en zijn vrouw Tiny vrijdag aan de Van Weedestraat openen - er eentje zal zijn met toegevoegde waarde. Het echtpaar vindt het daarom geen probleem dat er aan de Van Weede straat en de Zuidpromenade (drie) an dere boekwinkels te vinden zijn. In Bilt- hoven, waar ze al zeventien jaar een goed draaiende zaak hebben, zitten ze in een overeenkomstige situatie. "In het land der blinden is eenoog koning, nu kun je je profileren. Wij zijn een algeme ne boekhandel met een hogere service- aad," aldus de ondernemer, iarktonderzoek heeft volgens het echt- ipaar uitgewezen dat in Soest nog ruim te is voor hun zaak die wordt gevestigd in het vorige onderkomen van Het Kruidvat dat nu enkele deuren verder is terug te vinden. De nadruk in boekhandel Jongerius komt te liggen op literatuur, kinderboe ken, esoterie (zoals Medicijn- en Tarot kaarten) en Reisgidsen. Op boekenge- bied kan de klant vrijwel alles vinden en anders speuren Tiny en Piet Jongerius het op bestelling op. Dat lukt meestal, ook als het om uitverkochte boeken gaat. De Russische bibliotheek van Uit geverij Van Oorschot, literaire uitgaven van bijvoorbeeld Meulenhoff of Queri- do en nog veel meer zijn in ruime zin voorradig. Kwaliteits-tijdschriften, waar onder Engels- en Franstalige, comple teren het assortiment, waarin voor de roddelbladen en dergelijke geen Piet en Tiny Jongerius en de medewer kers treffen de laatste voorbereidingen voor hun nieuwe boekhandel aan de Van "fe"*"'"""- Foto: Aldo Allessie Multi Media Boekhandel Jongerius noemt zichzelf verder Multi Media-specialist. Tiny en Piet Jongerius gaan op dat gebied 'hoog in de markt zitten'. De zogenoemde 'platte spelen' zijn elders wel verkrijg baar, luidt de stelling van het onderne mers-echtpaar dat kiest voor de kwali- teits-spelen van educatieve en informa tieve aard. Talencursussen, het naslag werk van Brittannia en de Nederlandse variant zijn voorbeelden. Jongerius heeft verder een 'Whizzkid' in dienst geno men die elke vrijdagavond aanwezig zal zijn om klanten wegwijs te maken in de software-wereld en vragen op dat gebied te beantwoorden. "Dat ligt in de lijn van onze formule. We verkopen niet alleen boeken, we hebben ook de kennis in huis. Onze medewerkers weten allemaal waar ze het over hebben," aldus Piet Jongerius. 2 ons donderdag 3 september Van Weedestraat 76 Tel. 601 28 23 «jut «.BANKETBAKKER 25 Kom dan naar Dierenspeciaalzaak 111.00 tot 16.00 uur. idige zal aanwezig reegschaal om u te ■ndenvoeding. lansvoeding Onze specialiteit: lange Soesters Primeur Tiny en Piet gaan er voorts prat op een primeur naar Soest te brengen. Als eer sten zullen ze de boeken niet prijzen. De klant kan de prijs van het boek te we ten komen bij een van de opgestelde computers door de streepjescode met de scanner af te lezen. De prijs verschijnt dan op het scherm. "We gaan dat uitpro beren, de consument bepaalt of we er mee doorgaan." Door de drukke werkzaamheden voor de inrichting van hun nieuwe winkel zijn de twee Bilthovenaren de laatste tijd niet veel toegekomen aan lezen. Toch ontkomt vrijwel geen ingekocht boek aan hun deskundige inspectie. "We ne men het mee naar huis en lezen er een stuk van en als het ons erg aanspreekt, lezen we het helemaal," zegt Tiny Jon gerius. "Iedere maand zetten we een boek in de schijnwerpers, dat wij om een bepaalde reden mooi vinden." Activiteiten Boekhandel Jongerius zal verder maan delijks literaire bijeenkomsten houden, waarbij uitgevers en auteurs te gast zijn aan de Van Weedestraat. In de eerste periode ligt de frequentie van activitei ten zelfs hoger. "Als we de leestafels opzij schuiven, kunnen we honderd stoelen kwijt." Op zaterdag 19 september signeert Thea Beekman tussen 14.00 en 16.00 uur haar nieuwste werk 'Vrijgevochten' en Dribbel (bekend van Sesamstraat) komt een week later hoogstpersoonlijk naar de winkel om peuters en kleuters te be groeten. Op woensdag 30 september houdt mevrouw Van Ditzhuijzen een lezing over de Oranjes. Voor deze bij eenkomst dient men zich van te voren op te geven bij Jongerius, tel. 5880122 of 5880121. Boekhandel Jongerius opent op vrijdag 4 september. De openingstijden zijn: maandag tot en met donderdag van 9.30 tot 18.00 uur, vrijdag van 9.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 17.00 Op zaterdag 24 oktober houdt de afde ling Soest van Amnesty International een boeken- en platenmarkt. Een werk groep verzamelt reeds geruime tijd boe ken, elpees en cd's. Om het aanbod zo groot mogelijk te maken, wordt de in woners van Soest en Soesterberg ver zocht in eigen huis te kijken of ze nog boeken en platen beschikbaar willen stellen voor de markt. De opbrengst van de verkoop is be stemd voor Amnesty International die haar mensenrechtenwerk makkelijker kan voortzetten. De boeken en platen en cd's worden thuis opgehaald of kun nen op een afgesproken plaats worden afgegeven. Wie wat kwijt wil, kan con tact opnemen met Ina Erwich (tel. 6029474), Jos den Oude (tel. 6014622) of Trees Gerrits (tel. 6015098). 7000 m2 COMPLEET WOONPLEZIER fniddaimcii WONEN Birkstraat 99 te Soest. Telefoon 035 - 601 10 04. Vrijdag koopavond. MEENEEMMEUBELEN Birkstraat 101 te Soest. Telefoon035 - 601 34 03. Vrijdag koopavond. F0TÖ8ERVKX Van Weedestraat 147 - Soestdijk - Tel. 035 - 602 59 42 Es =3 CD CL Niet meer dan 6 gram, zo licht als een suikerzakje. Dat is alles wat je neus hoeft te dragen, wanneer je voor de nieuwe monturen van Ann- Kristin Brendel kiest. Voor haar op merkelijke serie "Super-Titanium", nu verkrijgbaar bij Wildschut Op tiek aan de Zuidpromenade 14, heeft de Duitse ontwerpster gebruik gemaakt van een titanium-legering, die ultralicht en tegelijkertijd ook superstabiel is. Zoals bij al haar monturen toont zij ook bij Super-Titanium haar uitgesproken liefde voor de paradox. Want Ann-Kris- tin Brendel is op haar best als ze tegen polen bij elkaar weet te brengen: "sim pel, maar met een scherp oog voor elk detail" en "tijdloos, maar steeds hyper modern". De serie Super-Titanium die het huis Brendel dit voorjaar introduceert is een typisch voorbeeld van de stijl die ervoor heeft gezorgd dat de Duitse ontwerpster al langer een internationale kijk geniet. Ann-Kristin Brendel heeft dan ook een uitgesproken kijk op brillen: "Ik maak brillen voor individualisten, die modern en eigenzinnig zijn. Wie van mijn ont werpen houdt, heeft geen pretenties, maar wél duidelijke verwachtingen van het leven. Mijn brillen onderstrepen zo'n persoonlijkheid, maar mogen zichzelf nooit op de voorgrond dringen. Daarom houd ik mijn ontwerpen bewust simpel, zodat ze moeiteloos één worden met je gezicht". Ideaal materiaal Dat geldt zeker voor de Super-Titanium modellen, die een perfecte pasvorm hebben en in diverse matte kleuren en doublé verkrijgbaar zijn. Brendel laat daarmee zien dat ook een heel licht en flexibel montuur opvallend stabiel kan zijn. "Dat is het mooie aan super-tita nium, dat ook in de ruimtevaart veel gebruikt wordt. Ideaal materiaal" vindt Ben Wilschut van Wilschut Optiek, "want het is ook nog eens corros- siebestendig én anti-allergisch. Die functionaliteit van een montuur vindt Ann-Kristin Brendel minstens zo be langrijk als de vorm. Daarom besteedt ze steeds veel aandacht aan de kleinste details die ertoe bijdragen dat de bril er niet alleen goed uitziet maar ook echt goed in elkaar zit. Basix look Ook in haar andere collecties laat Bren del zien waar haar hart naar uit gaat. De modellen uit haar recente collectie "Ba six" bijvoorbeeld, sluiten nauw aan bij de jongste trend op het gebied van "streetwear" en "techno". Ben Wildschut van Wildschut Optiek: "De Basix-col- lectie is duidelijk bedoeld voor een iets jonger publiek, de collectie biedt diver se correctiemonturen in acetaat en me taal, telkens in meerdere kleuren en met een aantrekkelijk prijskaartje". Beide collecties van Ann-Kristin Bren del zijn verkrijgbaar bij Wildschut Op tiek. De prijs voor een model uit de Su per-Titanium collectie ligt rond de f 675,-, voor een Basix-montuur betaalt u ongeveer f 350,-. yStichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 In het Twi, de taal die men in Ghana spreekt, betekent Pa Pa Paa "het beste van het beste". De levensmiddelen die in de wereldwinkel te koop zijn, verdie nen deze uitdrukking ten volle. Afrika heeft voor de consument in het Westen veel goeds in huis, wij kunnen daarvan genieten mits aan de Afrikanen kansen worden geboden en zij faire prij zen voor hun producten ontvangen. Het kennismaken met de producten uit dit continent is zeer aan te bevelen. Zoals de kilimanjaro, een Afrikaanse hooglandkoffie van de Unie van coöpe raties in Tanzania of de chocolade en hazelnootpasta met cacao uit Ghana en de Zuid-Afrikaanse wijnen van het landgoed "Ruitersvlei". Op dit landgoed worden de rechten van de arbeiders ge respecteerd. Ze zijn allen in vaste dienst en er wordt geld gestoken in kinderop vang en in verbetering van de huisves ting. Van dit landgoed komt de droge, rode Merlot en de frisse, witte Chenin Blanc. Zoals met alle producten het geval is, zijn ook Afrikaanse producten recht streeks en voor een faire prijs ingekocht bij coöperaties of bedrijfjes van boeren. Voor het kopen van deze producten kan men op maandag van 13.00-17.00 uur en op dinsdag t/m zaterdag van 09.30- 17.00 uur in de Wereldwinkel terecht. Een 41-jarige Soester heeft een proces verbaal gekregen, omdat hij zonder te betalen iets uit een winkel had meege nomen. De totale waarde daarvan be droeg ruim zes gulden. De man is al va ker aangehouden voor winkeldiefstal. Op zondag 6 september is op het evenemententerrein de Eng een grote hoeveelheid tweedehands spullen uitgestald. Verschillende particuliere handelaren bemannen dan hun kramen tijdens de vlooien markt. Kinderen kunnen tegelijkertijd gratis deelnemen aan de kleedjesmarkt, waar op ze hun waar kunnen tonen. Wie wil meedoen, dient zich van te voren op te geven bij de organisatie, tel. 0343- 442962. De entree voor bezoekers bedraagt 3,50 gulden (65+ 2,50 gulden). Sinds 1 september is het kantoor van Achtgoed Wonen en Bouwen in Soest vier dagen per week ook 's middags geopend voor bezoekers. Maandag tot en met donderdag is het kantoor geopend van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Als aspirant-lid van de Stichting Kwa liteitszorg Woondiensten Huursector (KWH) moet Achtgoed Wonen en Bou wen garanderen dat haar klanten tijdens kantooruren snel en direct geholpen worden door de juiste medewerkers. In ieder geval, wanneer er een afspraak is gemaakt; in bepaalde situaties (afhande ling IHS en dergelijke) ook daarbuiten. Bij een KWH-corporatie kan men tij dens kantooruren doorlopend "binnen wandelen". Desgevraagd wordt een tijdsindicatie gegeven voor het moment waarop men daadwerkelijk geholpen kan worden. KWH-corporaties zijn tij dens kantooruren permanent telefonisch bereikbaar. Deze verruiming van de openingstijden zorgt ervoor dat huurders van Achtgoed makkelijker even langs kunnen komen op kantoor om hun vragen te stellen. Voorheen kon men 's middags alleen op afspraak langskomen. Door een andere verdeling van de werkzaamheden kun nen de medewerkers aan de balie nu meer tijd aan bezoekers besteden. Op deze wijze werkt Achtgoed aan verbe tering van haar dienstverlening die vorm moeten krijgen in het behalen van het KWH-label. Op het terrein naast het postkantoor aan de Steenhoffstraat kan men op vrij dag 4 en zaterdag 5 september met de auto meer dan alleen parkeren. Daar bestaat beide dagen tussen 9.00 tot 17.00 uur de mogelijkheid het kente kennummer in de ruit te laten graveren. Hierdoor is het voor dieven onaantrek kelijk de auto mee te nemen. Ook wor den ruiten gerepareerd. Het graveren kost 25 gulden (35 gulden inclusief een reflecterende coating). i De evangelische boekwinkel en het Postagentschap aan de Soesterberg- sestraat zijn sinds gisteren weer open. De zaak is nu in de particulie re handen van Piet en Hetty Roos. De nieuwe winkel in Soest-Zuid heet De Fontein. Het echtpaar heeft een breder assorti- I ment boeken in huis dan destijds In de Ruimte. Volgens Hetty Roos is dat niet zomaar gedaan. De Fontein wil probe ren de eenheid te bevorderen tussen de gelovigen en alle stromingen bij elkaar brengen in De Fontein. In de evangelische boekwinkel is ook het Postagentschap in ere hersteld. Voor het Postagentschap gelden dezelfde openingsuren als de boekwinkel. De Fontein is op de volgende tijden ge- Piet en Hetty de Roos openden giste- ren hun evangelische boekwinkel De Fontein aan de Soesterbergsestraat. Foto: Aldo Allessie opend: maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Hissen de middag (en op koopavond van zes tot zeven uur) blijft de winkel open.

Soester Courant | 1998 | | pagina 9