035-6028598 19 3 Muzikanten van vijftig jaar en ouder lm Secretariaat: <5 Albert Cuyplaan 136 arLtóhocKl CULTUUR WELZIJNI SENIOREN DANSSCHOOL Gerdie van Kooten te Soest Bijeenkomst Vrouwen voor Vrede over conflictsituaties Geheugencursus in Soest F!eece veet 79,95 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 :manstraat Orkest speelt belangeloos in centra voor ouderen SOESTER COURANT PAGINA 11 Stijldanscursussen vanaf 55 jaar; u kunt nok zonder partner inschrijven! Muziek in Utrecht Dinsdag 22 september in De Schoof NNe^pI/I/inkel INSTALLEREN IS HET WERK VAN SPECIALISTEN Samenwerking SWOS en Thuiszorg Een geurig verhaal Gevraagd VASTE BEZORGERS 'Les Chanteurs de Noël' repeteert Koran I Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Nieuwe cursussen muêMë Natuur O) Nabij Wandeling Lezing over witte en zwarte magie bij PASO 'The Big Lebowski' Ook verkrijgbaar als pullover met ritskraag yj CD (f) O cc Z2 O cc Soesterbergsestraat 49a Soest - Telefoon 035 - 602 35 84 Ondersteuning NGVbij stamboom-onderzoek Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen ntehuis en politieburo aan de engweg gelegen vrijstaande 'ale vrije tuin en hoog net tuin grenzend aan tuinen ilmalaan en garage met t royale hal, toilet, meterkast kamer (circa 45 m2) met aard. Openslaande pui naar ibouwkeuken voorzien van 'tuitend bijkeuken circa 7 m2 aheel in spouw, afzonderlijk 2e toilet, royale en afzonderlijke douche n luxe afwerking. 4 met balkon. Vlizotrap naar et circa 12 m2 stahoogte. i aanzien van kap, spouw izing. Hardhouten kozijnen slijke afwerking. Rjant 'timale privacy en diverse er G.I.W.-garantie. GARANTIE MAKELAARS ïl en Veenendaal n, maar toch rustig IING MET BER- EIGEN GROND, jnkam., half open Jlavuizen, verd.: 3 I en douche, vaste en bergruimte. JS: f335.000,- k.k. 'bonnen verkrijg vanaf 25,00, ns accepteren wij ^dinercheques ndvoortweg 132 •'ingang) BAARNl -5430044 of S414414 CL Discodansen vanaf 55 jaar voor dames en heren. Beat Ballet voor dames vanaf 35 jaar, ook 's ochtends. Aanvang oktober. Informatie: Wil Koch en Femy en Wim van Boeijen uit Soest behoren tot de achttien leden van de Puntenburger Muzikanten. Het is een orkest dat in de regio met veel plezier én be- langenloos concerten geeft voor ouderen. Het bijzondere van de muzikanten, woonachtig in Soest en omgeving, is dat ze allemaal de vijftig zijn gepasseerd. Op aanvraag van bijvoorbeeld bejaarden centra en wijkverenigingen komen ze gratis langs om te spelen. Het repertoi re is veelzijdig met nummers van bij voorbeeld 'My Fair Lady' en werken van Strauss. Ook meezingers brengen de Puntenburger Muzikanten ten gehore. Dat bleek vorige week dinsdag in dien stencentrum Honsbergen aan de Wiar- di Beckmanstraat. Daar viel het concert in goede aarde. Tot de vaste instrumen ten behoren onder meer een piano, een mandoline, een gitaar, een fluit, een ac cordeon en een drumstel. Het orkest kan nog trompettisten en klarinettisten Zaterdag 12 september, Domkerk: wer ken van Johann Sebastian Bach en Ge- org Friedrich Handel, ter ingebruikne ming van het kistorgel, door Jan Jansen (orgel), Janine Jansen (viool) en Miene- ke v.d. Velden (viola da gamba). Aan vang 15.00 uur. Toegang vrij. van vijftig jaar of ouder gebruiken. Wie hierover informatie wil inwinnen, kan contact opnemen met het echtpaar Van Boeijen, tel. 6021717. De Puntenburger Muzikanten traden vorige week op in dienstencentrum Honsbergen. Foto: Aldo Allessie. \\stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 En met ruim 20 jaar ervaring mogen wij ons - zonder ons op de borst te kloppen - specialisten noemen op het gebied van; elektrotechniek dak- en zinkwerk datacommunicatie loodgieterswerk inbraakbeveiliging CV-installaties sanitaire installaties luchtbehandeling BORG-GECERTIFICEERD BEVEILIGINGSBEDRIJF JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 - 601 73 17 - Fax: 035 - 602 62 16 Op dinsdag 22 september (in de Vredesweek) organiseert Vrouwen voor Vrede Soest een ochtendbij- eenkomst over het thema: Wat ge beurt er in een conflictsituatie? Er gebeurt van alles tussen mensen die een conflict hebben, zowel in het dage lijks leven als in een conflict tussen be volkingsgroepen of staten. Inzicht in dat proces kan verhelderend werken en hel pen bij de oplossing van het probleem. Mevrouw Magda van der Ende van "de Expeditie" (centrum voor geweldloze verandering, in Amersfoort) zal het the ma inleiden en vertellen over haar werk in Nederland en andere landen. De plaats van samenkomst is sociaal- cultureel centrum De Schoof, Molen straat 142. De bijeenkomst begint om 9.30 uur met een kop koffie. Om 11.45 uur wordt de bijeenkomst afgerond. Het belooft een interessante ochtend te wor den. Een ieder is welkom; de toegang is Al duizenden jaren geleden was wierook een veel gebruikt artikel. Wierook bete kent "gewijde of heilige rook". Het was een belangrijk ingrediënt van reukoffers. Ook in de tijd van de was wierook een onderdeel van rituelen. In die tijd kon de prijs van wierook die van goud be naderen. Wierook was ook belangrijk door het effect op negatieve invloeden van buiten. De zenuwen kwamen wat tot rust te midden van het jachtige le ven! In de Wereldwinkel verkoopt men de wierook van Mira International. Het is een product dat internationaal is. De bamboe komt uit Assam, de Ylang Ylang olie uit Indonesië. Gommen en harsen uit het Midden Oosten en Zuid- Amerika, geraniumolie uit Afrika. Deze wierook is speciaal ontwikkeld voor gebruik in huis. Omdat onze hui zen gesloten zijn en wij gewend zijn aan de geur van bloemen en de subtiele geur van parfums, is deze wierook zacht en mild van geur. De geuren zijn niet zwaar en de nageur is heerlijk. De openingstijden van de Wereldwinkel zijn: maandag van 13.00 tot 17.00 uur; dinsdag t/m zaterdag van 09.30-13.00 uur. DeSoester Kring Tel. 035-6017001 Voor 55-pIussers uit Soest en Soesterberg wordt vanaf 5 oktober een geheugencursus gegeven. Een speciaal opgeleide docent verzorgt de lessen van de cursus die is geor ganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) en de Stich ting Thuiszorg Eemland. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 4152 Haal meer uit uw geheugen' is de titel van de cursus, waarin 55-plussers de conditie van hun geheugen kunnen ver beteren. De cursus bestaat uit tien les sen van vijf kwartier. Voorafgaande aan de eerste les wordt op maandag 21 september van 10.00 tot 11.15 uur een informatiebijeenkomst gehouden in dienstencentrum Honsber gen aan de Wiardi Beckmanstraat. Bij deze gelegenheid kan men zich inschrij ven, maar ook telefonisch kan men zich voor de cursus aanmelden bij Thuiszorg, tel. 0900-8344. De cursus gaat door bij voldoende deel name. De cursuskosten van 75 gulden moeten voor de eerste les zijn overge maakt. Wie het lidmaatschapspakket van Thuiszorg heeft, hoeft slechts 67,50 gulden te betalen. 601 38 Het kerstkoor "Les Chanteurs de Noël" is zaterdag j.1. begonnen met de repeti ties voor een kerstconcert op 12 decem ber. Zoals gebruikelijk worden er inter nationale kerstliederen gezongen. Daar voor wordt in elke stemgroep nog aan vulling gevraagd. De repetities vinden plaats op zaterdag morgen of zaterdagmiddag in eeni van de zalen van het verzorgingshuis Johan- nishove in Laren. Belangstellenden kun nen zich in Soest telefonisch aanmelden bij Berna Kousemaker, tel. 6015999. Op woensdag 16 september leest drs. Harry Mintjes in de Koran met de Soes- ter Kring. Dat gebeurt in de Schoof aan de Molenstraat. De Koran wordt door velen vrouwonvriendelijk, militant en een "tweedehands" - bijbel genoemd. Dat zijn nog veelvoorkomende vooroor delen over moslims en de Koran. We hebben steeds meer te maken met an dere religies in onze samenleving. Over het algemeen is er weinig bekend over deze godsdienst bij Nederlanders. Tij dens het lezen komt ook de verhouding christendom-islam ter sprake. Mintjes heeft godsdienstwetenschappen gestudeerd in Amsterdam met afstu deerrichting Islam, waarvoor hij een korte studiereis naar Egypte maakte. Hij heeft ruim zes jaar in Pakistan gewoond en gewerkt in een dialoogcentrum. Mo menteel doceert hij aan de Theologische Universiteit in Kampen. Het gaat deze morgen niet om hoogdravende discus sies. Het is de bedoeling om meer te weten te komen over de Islam en waar moslims hun inspiratie vandaan halen. Dit voorproefje bij de Soester Kring kan een inleiding zijn op de cursussen die Mintjes in Amersfoort en omgeving geeft. De bijeenkomst begint om 10.00 uur, zaal open met koffie 9.30 uur, sluiting ca. 11.30 uur. Bijdrage in de kosten f 4,- incl. koffie of thee. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Activiteiten-programma Donderdag: 's Ochtends en 's middags natuureduca- tie, 's ochtends knutselen voor dames en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardagspartijtje. Vrijdag: Natuureducatie ('s ochtends) en 's mid dags de mogelijkheid voor een verjaar dagspartijtje. Elke le en 3e vrijdag van de maand or ganiseren wij 's avonds van 19.00 tot 21.00 uur een kinderdisco, kosten f 3,- per kind en de 2e en 4e vrijdag van de maand is er 's avonds de gelegenheid om een kinderveijaardagsdisco te boe ken, ook van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdagmiddag: Gelegenheid om een verjaardagspartij tje te boeken van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten van een verjaardagspartijtje zijn: t/m 10 kinderen f 125,-, elk kind meer f 12,50, inclusief een cadeautje voor de jarige, limonade en een zakje snoep. Maandag en dinsdag: In de ochtend en middag Natuureduca tie voor de basisscholen en 's middags de mogelijkheid voor een verjaardags partijtje. Woensdag: Peuter-ouderochtend en 's middags in stuif voor kinderen uit de buurt in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. Kosten f 3,- per kind. Di Lassostraat 65% tel. 6022195 Op dinsdag 22 september (9.30-11.30 uur) start de cursus Voetreflexmassage. De voeten zijn volgens de theorie van de voetreflexologie de spiegel van het lichaam. In deze cursus wordt duidelijk heid gegeven over de energiebanen in het lichaam die uitkomen in de voeten. Als deze banen geblokkeerd raken kan er een verslechtering van de conditie ontstaan. Voetereflexologie helpt om de bloedsomloop, de hormoonwerking en de lymfewerking te activeren. Hierdoor wordt het lichaam aangezet om te gene zen. In deze cursus leert u de handgre pen hanteren voor het opzoeken en masseren van de reflexgebieden op de voeten. Daarna zal in kleine groepjes met elkaar geoefend worden. De cursus bestaat uit negen lessen van 2 uur. Cursusprijs: f 130,- f 17,50 (syllabus), In de cursus Chinese taal en cultuur maakt men in vogelvlucht kennis met 4000 jaar Chinese beschaving. In vijf lessen van 2 uur komen we van de eer ste keizers via de barbaren uit in het hui dige China. Startdatum: maandag 28 september, 20.00-22.00 uur. Cursus prijs: f 75,- f 17,50 (boek). Voor de wijnliefhebber start woensdag 30 september, 19.45-21.45 uur, de cur sus Van wijnrank tot glas. Het gaat hier om een basiscursus, waarin de klassie ke wijnlanden worden behandeld Frankrijk, Duitsland, Spanje, Portugal en Italië. De cursus heeft een theoretisch deel (druivensoorten, grondsoort, wet geving enz.) en een proeftechnisch deel. De geproefde wijnen (6-8 per avond) worden aan de hand van proefnotities met elkaar besproken. Ook de combina tie van wijnen en spijzen wordt nader toegelicht. De cursus bestaat uit zes lessen van uur. Cursusprijs: f 100,- f 70,- (boek, wijn, e.d.) Deze wijncursus krijgt, bij voldoende deelname, een vervolg in ja nuari 1999. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 035 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Extra ope ningstijden: woensdag 9 september, 19.00-21.00 uur, en zaterdag 12 septem ber, 10.00-13.00 uur. Party-Restaurant Si Soest Ideale mogelijkheden voor bruilofts familie- en bedrijfsfeesten. Ook barbecue Tevens 4 kegelbanen, gezellig in coméinatie mei dinerbuf'et Steenhoffstraat 46, tel. 601 95 77 Zaterdag 12 september Jazzconcert met White House Het gebeurt niet vaak dat een Neder landsejazzformatie met eigenzinnige en gedurfde muziek een groot publiek weet te bereiken - althans groter dan dat van de doorgewinterde jazzliefhebbers. Een groep die hiermee wel succes heeft ge boekt is White House. De musici in White House, met name saxofonist Yuri Honing en pianist Michiel Borstlap, zijn al jarenlang actief. Daarbij ging het altijd om muziek waar aan een flinke dosis inventiviteit te pas kwam, maar die toch ook sterk gewor teld was in de jazztraditie. Met White House worden geheel andere wegen in geslagen. Na een eerste beluistering roept hun muziek associaties op met sommige rockjazz uit de jaren zeventig, met name Weather Report. De muziek van White House is onmis kenbaar bedacht en uitgevoerd door jazzmusici, er is veel ruimte voor impro visatie, maar er worden ook elementen uit de rockmuziek verwerkt. Onder meer in de verrichtingen van de ritme sectie is dit te merken, maar vooral in het gebruik van elektronica, iets waar tegen in de jazzwereld nog altijd enige aversie lijkt te bestaan. Zo bespeelt Michiel Borstlap naast acoustische pia no ook zo nu en dan de Fenderpiano (waardoor de verwijzingen naar de rock jazz uit de jaren zeventig nog worden versterkt) en allerlei synthesizers. Pogingen om fusion-muziek te maken zijn niet altijd even geslaagd en het op vallende aan White House is nu juist het ontbreken van een aantal voor dat genre typerende zwakheden. Zo klonken veel rockjazzgroepen nogal gespleten door dat jazzy solo's werden gespeeld over een strakke rockbeat, terwijl in de mu ziek van White House juist een verbluf fend fraaie integratie wordt bereikt tus sen solo's en begeleiding alsook tussen compositie en improvisatie. Ook wordt hun muziek nergens ontsierd door het niet altijd even zinnige vertoon van virtuositeit waaronder veel fusion-mu ziek gebukt ging. Ondanks de verwantschap met Weather Report klinkt White House onmisken baar eigentijds. Hoe dat precies komt is moeilijk aan te wijzen - wellicht toch Prins Hendriklaan 1 Tel. 035 - Op zondag 13 september houdt IVN Eemland de maandelijkse wandeling door het natuurgebied "de Zoom" in Soest. Het beginpunt vindt men aan de rechterzijde van het spoortraject Soest richting Den Dolder bij de overweg naar het Berkenlaantje waar de gidsen gereed staan om 14.00 uur. Voor meer infor matie, tel. 6011186. Op maandagavond 14 september houdt Linda Wormhoudt een lezing over wit te en zwarte magie. Met vragen over dit onderwerp kan men ook bij haar te recht. De avond wordt gehouden in het clubgebouw van De Vriendschap aan de Nachtegaalweg. De zaal gaat om 19.30 uur open en de avond begint om 20.00 uur. Entree bedraagt voor leden 2,50 gulden en voor niet leden 7,50 gulden. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tei. 601 76 22 Fietsen Op vrijdag 11 september hervatten de verenigde huisvrouwen hun activiteiten met een fietstocht. Om 10.00 uur wordt vertrokken vanaf de parkeerplaats te genover paleis Soestdijk. Onderweg wordt een koffiestop gemaakt. Voor de lunch is iedereen weer thuis. Het geheugen Om te onthouden: op dinsdag 15 sep tember is het geheugen het onderwerp van de lezing die mevrouw Simon Tho mas geeft. Ze vertelt van alles over ons geheugen in diestencentrum Honsber gen aan de Wiardi Beckmanstraat. De aanvang is 14.00 uur. niet door de sporen van niet-westerse muziek die hier en daar kunnen worden aangetroffen, want die zijn daarvoor te onnadrukkelijk aanwezig. De cd "Whi te House" (VIA JAZZ 992.017.2) blijft na herhaalde beluistering boeiend en maakt benieuwd hoe de groep live klinkt. En dat is een reden te meer om het eerste jazzconcert van dit seizoen in Artishock te bezoeken! White House bestaat uit: Yuri Honing - tenor- en sopraansaxofoon; Michiel Borstlap - piano en keyboards; Boude- wijn Lucas - basgitaar; Joost Lijbaart - drums. Aanvang: 21.00 uur. Toegang f 15,-. Maandag 14 september Regie: Joel Coen. Scenario: Joel en Ethan Coen. Camera: Roger Deakings. Muziek Carter Burwell. Met: o.a. John Goodmann, Jeff Bridges, Steve Buscemi, Julianne Moo- re e.a. USA 1997, 113 minuten. In 1984 debuteerden de broers Joel en Ethan Coen met "Blood Simple", een moderne film noir-thriller die opviel door het ingenieuze scenario, de vaak adembenemende visuele perfectie van de filmbeelden en een zeer persoonlij ke (zwarte) humor. Het bleken de ka rakteristieke kenmerken te zijn voor de opvolgers van dit veelbelovend debuut. Na het succesvolle "Fargo", waarvoor de broers twee Academy Awards in ont vangst mochten nemen, weten Joel en Ethan Coen met "The Big Lebowski" opnieuw een uiterst originele en eigen wijze vertelling op het witte doek te zet ten. Een gestolen Perzisch tapijt zet het nieuwste filmische raderwerk van de Coens in beweging. Het behoort toe aan Jeff Lebowski (Jeff Bridges), alias "The Dude". Jeff slijt zijn dagen in een geluk zalige staat van ledigheid. Naast het drinken van cocktails en het roken van jointjes, speelt "The Dude" graag een potje bowling. Het gestolen tapijt door breekt op wrede wijze zijn bestaan en voert hem naar een andere Lebowski, "The Big Lebowski". Deze blijkt in al les de tegenpool van "The Dude". Hij is schatrijk en heeft een knappe vrouw, die plots spoorloos verdwijnt. Als "The Dude" zich voor het karretje van "The Big Lebowski" laat spannen om de verdwenen vrouw op te sporen, ontstaat al snel een onontwarbare klu wen van misverstanden, manipulaties en intriges. Gedurende zijn speurtocht stuit "The Dude" op een stoet marginale fi guren in het duistere Los Angeles. Het blijft echter nog lang onduidelijk op welke manier de kleurrijke figuren met elkaar in verband staan. De verrassen de afloop wordt hier uiteraard niet ver klapt. "The Big Lebowski" is een onderhou dende en soms spannende, maar voor al buitengewoon grappige film. Aanvang 20.30 uur. Entree f 9,-; CJP/ 65+ f 7,-. Reserveren: maandag 9.00- 12.00 uur, tel. 6019577. Agenda: ma. 21 "The Butcher Boy"; ma. 28 "Dance with the wind". LH CC LH CC -I LH CC De Nederlandse Genealogische Vereni ging stelt zich ten doel onderzoekers te ondersteunen bij het onderzoek naar familiegeschiedenis en het maken van een stamboom. Op zaterdag 12 septem ber houdt de afdeling Amersfoort en omstreken haar jaarlijkse contactmid dag. Er wordt dan informatie verstrekt over de activiteiten van de N.G.V. en de onderzoeksmogelijkheden in het (lande lijk) documentatiecentrum van de ver eniging. De contactmiddag wordt ge houden van 14.00 tot 17.00 uur in het conferentiecentrum Onze Lieve Vrouw Ter Eem, Daam Fockemalaan 22, Amersfoort. Belangstellenden zijn van harte welkom. Informatie: mw. J. Sick- mann, tel. 033-4611474. Di Lassostraat 65", tel. 6022195 In de week van 21 september starten bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg de eerste najaarscursussen. Men kan zich daar nog steeds voor inschrijven. Er is nog ruimte op de "Bridgecursus voor beginners", die start op dinsdag 22 september van 14.00-16.15 uur. Deze beginnerscursus is zeker ook geschikt voor mensen die nog nooit gekaart heb ben. In 12 lessen wordt het meest ge speelde biedsysteem (ACOL) op een voudige wijze aangeleerd. Cursusprijs: f 180,- boek Leer bridge met Berry Westra dl.1 f 19,-. Ook op de cursus "Klusjes in en om de woning" zijn nog plaatsen vrij. Dit ge beurt in zes lessen van 2 uur. Start: dins dag 22 september om 19.30 uur. Cur susprijs: f 110,- f 25,- materiaal/sten cils. Om een bestaande tuin grondig te reno veren of een nieuwe tuin in te richten is de cursus "Tuinontwerp - het ontwerpen van de indeling" de stap in de goede richting. De cursus bestaat uit tien les sen van 1,5 uur. Start: woensdag 23 sep tember om 20.30 uur. Cursusprijs: f 135,- f 15,- syllabus. Cursussen, die starten in september en waarvoor men zich nog kan inschrijven, zijn verder: Genealogie, Inleiding in presentatietechnieken, Chinese taal en cultuur, Van wijnrank tot glas, Vis... ver rukkelijk, Mensendieck, Omgaan met je eigen lichaam, Voetreflexmassage en talencursussen op verschillende niveaus. Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Las sostraat 65, 3766 EB Soest, tel. 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. P. A

Soester Courant | 1998 | | pagina 11