MAKELAARDIJ ;M| VERRIPS. DE SLEUTEL TOT EEN GOED HUIS. sa ca "Ik ben op zoek naar een hoekbank" Mooi bij Middelman rx O., k Verrips Makelaardij o.g. Een held uit de Koreaanse oorlog "Daar hèb je ze weer" J Basic Hendrik Smit HS Makelaardij b.v. te koop Maatpolder aan de Eem in 'De Plek' Saskia vakantie w WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 12 BURG. GROTHESTRAAT 11 - 3761 CJ SOEST - TEL. 035 603 00 25 Alleen achter een goede naam staat NVM. /f Gevraagd! Hendrik Smit, uw thuisadviseur nvm w0ENSDAG9_SE üp Zo heeft Middelman nog veel meer gezellige zitcombinaties! De 'SoldaatKetting Olivier Kazerne' Jantje Bstor, Koop 'n lot in de "Lachen voor 'n Knaak Loterij" Altijd dorst èn voortdurend moe... overgewicht... diabetes in uw familie? VRIJWILLIGERSHULP NODIG? V SPULLENHULP Textielinzameling en Spullenhulp Salsa/Merengue in Het Poorthuis Laatste voor CENTR/ Aanvaarding in overleg. F.C. KUYPERSTRAAT Op gezellige lokatie gelegen 4-ka- merappartement op de eerste woonlaag. Winkels en NS-station op loopafstand. Indeling: entree, hal, toilet, woonka mer, open keuken met inbouwappa- ratuur, 3 slaapkamers, badkamer met douche en vaste wastafel. Het appar tement is goed onderhouden en ge heel voorzien van thermopane be glazing. De voorpui is vernieuwd. Servicekosten f 200,- per maand. Koopsom f 245.000,- k.k. EREPRIJSSTRAAT Aantrekkelijk gelegen hoek drive- in woning met dakopbouw omge ven door een besloten tuin op het zuiden. Totale oppervlakte 287 m2. Indeling: entree, hal, toilet, inpandige garage, vergrote tuinkamer. 1e ver dieping: woonkamer met parketvloer, open keuken voorzien van allerlei in- bouwapparatuur. 2e verdieping: over loop, 3 slaapkamers, vernieuwde badkamer met ligbad, douche en toi let. 3e verdieping: 2 slaapkamers, stookruimte. Voorzien van gas c.v. (nieuwe HR ketel). Aanvaarding in over leg. Koopsom f 385.000,- k.k. Aanvaarding in overleg. TALMALAAN Nabij winkels -doch rustig gelegen- ruim halfvrijstaand woonhuis met garage en een vrije tuin op het zuiden. Bouwjaar 1960. Indeling: entree, ruime hal, toilet, woonkamer met open haard, keuken met inbouwapparatuur. Verdieping: overloop, 3 slaapkamers, ruime bad kamer met ligbad en vaste wastafel, waskamer met toilet, vaste trap naar zolder met kamer en bergruimte. Voorzien van gas c.v. Koopsom f 495.000,- k.k. LANGE BRINKWEG Landelijk gelegen beeldbepalende schaapskooi op 935 m2 eigen grond. De schaapskooi heeft een vloeroppervlakte van ca. 160 m2. Aanvaarding in overleg. Koopsom f 550.000,- k.k. Makelaar Verrips kent Soest en omgeving bij uitstek en is u optimaal van dienst als u een huis zoekt of uw huis wilt verkopen. NVM NVM makelaars in en taxateurs van onroerende goederen, hypotheken, assurantiën. In een rustige woonwijk ligt dit karakteristieke vrijstaande WOONHUIS met GARAGE en SCHUUR, v.v. lokale gasverwarming. De zonnige tuin geeft door haar aanleg een optimale privacy. Indeling: entree, gang, meterkast, 2 kamers en suite, keuken, douchekamer; verd.: 1 grote en 2 kleine re slaapkamers. Vliering. f SOEST KROMMEWEG) Gevraagde koopsom 448.000,- k.k. In kindvriendelijke buurt nabij NS-station, winkelcentrum "Overvecht" en scholen ligt deze fraaie MIDDENWONING MET GARAGE. Indeling begane grond: woonkamer, dichte keuken, gang, toilet en trapkast. Ie verdieping: 3 ruime slaap kamers, douche, 2e toilet en overloop. Zolder: totaal 3 kamers, stookruimte, vaste trap. Fraai aange legde achtertuin en voortuin. Ligging achtertuin op het zuidoosten, lengte 15 mtr. Bouwjaar 1969. De woning is in een goede staat van onderhoud. De woning is v.v. H.R. combiketel, dakisolatie en dubbel fUTBECHT HENRIËTTEDREEF) Voor enkele van onze relaties zoeken wij vooroorlogse woningen in verschillende prijsklassen. Overweegt u uw woning te verkopen? Bel dan eens, voor een vrijblijvende afspraak en prijsindicatie. Burg. Grothestraat 32 te Soest. Tel. 035 - 60113 04 Topform. Hoekcombinatie "Roma". In stof uitgevoerd. Aktie model 5365.-. NU 4995.- (excl. sierkussens). Hoekcombinatie met chaise lonque. In stof uitgevoerd. 3250.- Linteloo. Hoekcombinatie "Living". Met afneembare stoffen bekleding. 9465.- Topform. Hoekcombinatie "Expression". In geschuurd leren uitvoering. 9495.- Ook in stof leverbaar. Leolux. Hoekcombinatie "Antonia". Geheel in Akantara bekleding uitgevoerd. Incl. poef 11865." °ok in leer jCTerbaar- WONEN 5000 m2 Woonplezier aan de Birkstraat 99 te Soest. Tel. 035-6011004. Vrijdag koopavond. Particulier wil (tegen vergoeding) op achter ruit van auto reclame maken voor bedrijven. Brief onder nr. 0283 Bur.S.Crt. Binnenkort komen de kinderen weer langs met hun olijke "knaak-praatjes". Gelukkig maar! Want zo maakt ook kans op die heerlijke cruise. Dus koop minstens één lot in de "Lachen voor 'n Knaak Loterij" van Jantje Beton. www.jantje-beton.nl Vergunning verleend door het Ministerie van fusb'b'e onder nr. L.O. 730/0189/116.97 1 Sinds 24 juni 1992 werd het Kamp Zeisterspoor Noord omgedoopt in de 'Soldaat Ketting Olivier Kazer ne'. Velen passeren deze kazerne aan het Zeisterspoor en gaan er schouderophalend voorbij. Want wie was Johan Frans Ketting Oli vier? Johan Frans Ketting Olivier werd op 21 oktober 1926 te Batavia geboren als zoon van Frans Hendrik Theodoor Ket ting Olivier en Alice Olyve. Nadat hij de lagere school had doorlopen, volgde de Japanse bezetting en werd hij in Sela- bintana nabij Soekaboemi tewerkgesteld om theetuinen te rooien en geschikt te maken voor groenteteelt. Na de bevrij ding maakte hij deel uit van de Leger Technische Dienst van het Koninklijk Nederlands Indische Leger. Op 26 juli 1950 werd hij ingelijfd als vrijwilliger bij het Regiment Technische Troepen van de Koninklijke Landmacht. Op 7 oktober vertrok hij per vliegtuig naar Nederland, waar hij twee dagen later aankwam. Kort daarna op 26 ok tober 1950 vertrok hij met nog 635 vrij willigers van het Nederlands Detache ment Verenigde Naties met de Zuider kruis naar Korea. Op 15 februari 1951 sneuvelde Olivier in een hevig vuurge vecht op een heuvel te Manyong, nabij Wonjou. Voor zijn bewezen moed werd hij op 8 mei 1951 postuum benoemd tot Ridder der 4e klasse der Militaire Wil lemsorde. Het gevecht Het is dinsdag 24 oktober 1950 wan neer-het kersverse en goed getrainde regiment met een mars door Den Haag afscheid van Nederland neemt. Twee dagen daarna volgt de inscheping op de Zuiderkruis en op 23 november 1950 komen ze aan in de Koreaanse haven stad Pusan. Het is al bitter koud als ze zich in een open trein 120 kilometer richting het noorden verplaatsen. Via Taegu reizen ze door naar Suwon waar ze op 5 december aankomen. Dan vol gen diverse oefeningen met de andere geallieerden waarna ze op 14 december voor het eerst met de feitelijke plaatse lijke oorlog in aanraking komen. Op 23 december graven ze zich in bij 25 graden onder nul op ongeveer 15 kilo meter ten oosten van Chungju. De strijd golft heen en weer maar wordt op 3 ja nuari 1951 ernstiger en moeten ze zich vechtend via Hoengsong naar Wonju terug trekken met de opdracht deze stad te verdedigen. Dat gelukte en men kon op 5 februari 1951 zelfs oprukken naar Ga dan eens naar uw huisarts toe! Laat u controleren op diabetes mellitus. Een tijdige behandeling kan uw klachten én het risico op ernstige complicaties aanzienlijk verminderen. Vraag de gratis informatiebrochure aan bij het: Diabetes Fonds Nederland, Regentesselaan 39, 3818 HH Amersfoort. Bellen kan ook: (033) 46 22 055. In samenwerking met de VPRO or ganiseert Kasteel Groeneveld ten toonstellingen over "De Plek", een wekelijks radioprogramma, op dinsdag tussen 11.00 uur en 12.00 uur op radio 5, waarin door middel van interviews en verslagen één vierkante kilometer van Nederland wordt belicht. Kasteel Groeneveld haakt daarop in door naar aanleiding van dit program ma een tentoonstelling te maken over die plek. In Kasteel Groeneveld is van af 24 juli tot 2 februari 1999 (met uit zondering van de maand september i.v.m. de bloemkunsttentoonstelling) één vierkante kilometer van Eemnes te zien. Nederlanders zijn gewend aan polder land met boerderijen. Wie fietst door de polders bij Eemnes en bij Eemdijk het pontje neemt, vallen de boerderijen dan ook niet op. Wie beter kijkt, ziet dat de boerderijen splinternieuw zijn. Een en kele is zelfs nog niet bewoond. De boer werkt er al wel, maar zijn gezin heeft moeite het gezellige dorp te verruilen voor de 'kale' vlakte. Hinderwet en schaalvergroting in het agrarische bedrijf maakten ruilverkave ling noodzakelijk. De betrokken boeren zijn veelal afkomstig uit de voormalige boerendorpen Eemnes, Laren en Blari- cum. Daar trekt de mestlucht inmiddels op en wat rest zijn rustieke dorpen, in zwang bij de "nieuwe rijken". Voor veel agrariërs was de ruilverkaveling Eem- land een zegen; ze hoefden niet meer van hot naar her te rijden dankzij de aaneengesloten kavels. Of de laatste verplaatsing doorgaat hangt af van de Raad van State; bewoners van Eemnes wensen geen verdere aantasting van de leegte van de polder. Karakteristiek en uniek voor de Eempolder is dat hij on bewoond was. In de tentoonstelling, die een verbeel ding is van de radio-uitzending, wordt aandacht besteed aan deze ruilverkave ling Eemland en ook aan de mogelijk heden die hierdoor zijn ontstaan voor Natuurmonumenten. In Eemland zal een natuurreservaat van 500 hectare ge realiseerd worden. Verder wordt inge gaan op het agrarische karakter van het dorp. Hoe vroeger de koeien werden gemolken en hoe dit heden ten dagen wordt uitgevoerd. Ook zijn bijzondere vondsten te zien, die gevonden zijn in een waai (dijkdoorbraken). De tentoonstelling is te bezichtigen in de Orangerie van Kasteel Groeneveld, het Nationale Centrum voor bos, natuur en landschap in Baarn, telefoonnummer: 035-5420446. Het kasteel is geopend op dinsdag t/m vrijdag van 10.00 uur tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Maandag ge sloten. Hoengson. Er wordt ingegraven op Heuvel 325 in afwachting van de tegen aanval. De aanval komt van duizenden goed getrainde en bewapende Chinese mili tairen. In een grote verwarring moeten ze zich terugtrekken. Het blijkt dat de achter hen liggende stad Hoengsong ook al is ingenomen, maar het is de eni ge weg naar het zuiden. In een verbit terd gevecht van soms man tegen man weten ze met veel verliezen op 12 fe bruari 1951 hier doorheen te breken. Doodvermoeid hergroeperen ze zich ten zuiden van Hoengsong en krijgen ze 'opdracht een strategische heuvel nabij Manyong te veroveren. Twee, zelfs drie keer worden ze teruggeslagen en melden ze dat het onmogelijk is. De opdracht is keihard: 'Neem die heuvel of sneuvel'. Voor de vierde keer gaan ze op 15 fe bruari om 06.00 uur weer in de aanval. Voorop lopen luitenant Anemaet en soldaat Ketting Olivier. De Chinezen weren zich als leeuwen maar moeten voor de Nederlandse leeuw buigen. Onder wild geschreeuw rennen de Ne derlanders naar boven waar een onbe schrijfelijk handgemeen volgt, waarin geschoten, gestoken en geslagen wordt. Om 15 februari 1951, om 07.05 uur is de heuvel overwonnen maar sneuvelt soldaat Ketting Olivier. Zijn naam en de gedachten aan hem zullen voortleven in de Soldaat Ketting Olivier Kazerne. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX kringloopcentrum Oud textiel kan men tegenwoordig kwijt in de speciale textielcontainers in Soest. Goede (en schone) kleding en schoenen kan men - liefst in aparte zakken - echter beter recht streeks inleveren bij Spullenhulp aan de Schans 20. Wie toch gebruik wil maken van de containers wordt verzocht de textiel in stevige plastic zakken te doen, die goed dichtgebonden zijn. Losse kle ding wordt immers gauw vochtig en daardoor ongeschikt voor her gebruik. Voor een goed verloop van de in zameling ziet Spullenhulp op de zak ken graag duidelijk vermeld of het om goede, nog bruikbare textiel gaat of om vodden. Informatie: tel. 6018730. Op donderdag 17 september start jon gerencentrum de Plataan in Baarn met een cursus salsa-/merenguedansen. Deze cursus vindt plaats in het Poort huis. Op donderdag 3 september is er een gratis en voor iedereen (vanaf 14 jaar) toegankelijke introductieles. Begonnen wordt met de Merengue, een dans die zijn roots, erkenning en popu lariteit te danken heeft aan het volk van de Dominicaanse republiek. Het is een erg vrolijke dans met veel heup en schouderbewegingen. Waar de Meren gue klinkt is het altijd "fiësta". Vervolgens komt de Son aan de beurt. De Son is een typisch Cubaanse mu ziek- en dansvorm, die zijn beoefenaars ertoe dwingt te dansen volgens een be paald muziekritme; de Klave. De vele ritmevariaties van de Son maken dat de dansers zich op een sensuele of dynami sche wijze moeten voortbewegen. Van de Son zal worden overgegaan naar de allesovertreffende Salsa. De salsa is spectaculair, zeer dynamisch, vloeiend en bovenal heet. Salsa betekent letterlijk hete saus en is tevens de verzamelnaam voor verschillende Latijns-Amerikaan se muzieksoorten zoals de montuno, salsa antilliana, bolero en andere. De cursus staat onder leiding van Fren- kie Doesburg. Frenkie is in Paramaribo geboren en daardoor, zoals hij het zelf zegt vanaf zijn geboorte geconfronteerd met muziek en dans. Later is hij zich meer gaan verdiepen in de achtergron den van Caribische- en Latijns-Ameri kaanse dansvormen en het gevolg daar van was het behalen van het "diploma danlerarenopleiding Caribische en La tijns-Amerikaanse dansvormen". Sinds dien verzorgt hij vele danslessen, work shops, cursussen en demonstraties met veel plezier, passie en liefde. De cursus begint op donderdag 17 sep tember. Daarna is er 10 weken lang elke donderdagavond een les van anderhalf uur. Afhankelijk van het aantal deelne mers vinden de lessen plaats tussen 19.30 en 21.00 uur en/of van 21.00 tot 22.30 uur. De kosten voor de gehele cursus bedragen f 87,50 per deelnemer. Geïnteresseerd? Voor meer informatie en/of inschrijving kan men contact op nemen met De Plataan, tel. 5411177. 0e SLAS-jury heeft i week vier vakanlieverl kroond van de wedstrijc zomer werd uitgeschre Radio Soest, De Soeste en de Stichting Literai teiten Soest (SLAS). De eerste prijs ging n; Mouissie, Van Straelenl; Soest voor haar verhaal "V tie in Roemenië". Haar verhaal wordt van graal gepubliceerd in c Courant en uitgezonden tember in het programma Soest, met aansluitend ee SOEST VERMEI Gunstig op bovenste verdie gen ruim 3-kamerapparteir berging in de onderbouw e het zuiden. Indeling: entree, hal, mode (1 jaar oud), gemodernisee 2 slaapkamers, ruime dooi woon-/eetkamer met balkc bekast, toilet. Bijzonderheden: combiket servicekosten 147,- p/mri berging (4x4), vrij uitzicht vlakte ongeveer 80 m2, het ziet er zeer fraai uit! Ople\ ONROEREND GOED Soesterbergsestraat Tel. 035 - 602 90 61,1 De Basic en Full twee semi-professic pen uit de regio Ar ten komende zate september) het Cab het openluchttheat terbergsestraat. He om 19.30 uur. Voor de koren betel juist de start van he Basic Color zingt bew muziek met af en toe richting van musical i is wat serieuzer ge moeilijker repertoire: se harmony en a cap Het repertoire bestaé "EEN te kt hypotheek jaar ge VERZEKERING Bel gratis on

Soester Courant | 1998 | | pagina 12