coup? LIHE DANCE r\ DNUS t! in? rER" lat Simon Stevinlaan uitgebrand Danscentrum Dellum Open dag zwembad bij eerste lustrum GGS blijft ageren tegen verkoop van plantsoen Buijs Ballotlaan I Internationaal toernooi van KVO mondt uit in succes Koorzang van grote klasse Creativiteit ih De Drie Eiken Krijgsmacht professioneler PAGINA 14 model: ƒ4.500,-. -602.10.64 0e brand richt veel schade aan Kerken starten gezamenlijk nieuw seizoen Ondanks groot aantal afzeggingen Vocal Jazz in Caroluskerk Cursus reanimatie van Eerste Hulp Bij Ongelukken Kerkdiensten Medische dienst Vlooienmarkt op 4 oktober achter Banninghal BIC krijgt andere telefoonnummers Cursussen van Irmgard Lensink Rademakerstraat 24 - Soesterberg - tel. 0346 - 352213/352590 Vragenhalfuurtje WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 De Waterman vanAbrona voorziet in behoefte Medezeggenschaps Commissie denkt mee Tuinset weg TNO-loop dit jaar ook gedeeltelijk over museumgrond 1 l SPULLENHULP Agenda 'De Drie Eiken' [cedesJSterOctfasfon met burogarantie OESTERBERGSEÜLCOURANT Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 maanden Eurogarantie we 24h hulpgarantie Mobiliteitsgarantie meter-kostprljsgaranUe nafe Autopas: kilometer garantie Geld-terug-garantie Mercedes-Benz Daewoo Leganza VA ƒ44.995,- f nieuwe >°g niet oplopen doen! 4 september werd de Soes- bergse brandweer te hulp geroe- abij een felle brand in een fïatwo- igaan de Simon Stevinlaan. Door ddel van twee stralen was de ds uitslaande brand snel geblust, van de bewoonsters moest met [ernstige brandwonden naar het jU worden over gebracht, leden van de 75 jaar bestaande Ver ding Vrijwillige Brandweer Soester- [2 hebben nu reeds een heel bijzon jubeljaar achter de rug. Nog maar bekomen van de grote brand aan de rrenbergweg werden ze vrijdag 4 sep- aber omstreeks 20.45 uur gealar- erd met de melding 'brand in een ning aan de Simon Stevinlaan'. Zo- van hen bekend is waren ze zeer snel plaatse en zagen dat het zelfs een slaande brand was. Vanwege de hit- was het grote raam van de woonka- :r gesprongen, waardoor de vlammen j spel hadden. Onmiddellijk werden overige eigen brandweerwagens in- rschakeld en de ladderwagen uit Soest pstand-by gezet. Gelukkig bleek deze et nodig te zijn, want met twee stra- awas men de brand snel meester, ifrmoedelijk is het vuur ontstaan door brandende sigaret in de bank. Eén de beide bewoonsters trachtte het uur te blussen en liep daarbij ernstige irandwonden aan de handen op. Met :ulp van de buren werd zij via de dienst- loende huisarts naar het AZU overge bracht. De flatwoning is ernstig beschadigd door rook en hitte. Die zochten via de hal en keuken een uitweg waardoor ook daar schade ontstond. De woning boven het appartement had, hoewel de ramen tijdig werden gesloten, veel last van de rook en moest worden geventileerd. De schade worden geschat op ongeveer een ton. Zondag 13 september is men om 10.30 uur (en niet om 10.00 uur zo als elders is vermeld) welkom in de Caroluskerk. De plaatselijke kerken willen het nieuwe seizoen gezamen lijk als christenen beginnen en een zegen vragen over het kerkelijk werk dat verricht moet worden. 'Oecume nisch', omdat zij als gelovige mensen zoeken naar eenheid en op weg daar naar toe van elkaar willen leren en elkaar in het geloof willen herken nen. Deze feestelijke viering met Eucharistie en/of Heilig Avondmaal, wordt geleid door aalmoezenier Crooymans en dominee Nawijn. Me dewerking wordt verleend door het gemengd koor van de Caroluskerk. Het korfbalrecreantentoernooi van KVO werd een Duitse aangelegen heid. In de finale bleek HKC Alba tros uit Castrop Rauxel de sterkste te zijn en kon de KVO-wisseltrofee mee naar huis nemen. Veel teams moesten afzeggen, omdat op het laatste moment veel dames afhaak ten. Toch was Jan Spenkelink tevreden over het verloop van het weekeinde. Vrijdag 4 september arriveerden de eerste ploe gen en konden met droog weer de ten ten worden opgezet. Daarna kregen de gasten een warme maaltijd, verzorgd door leden van KVO. Een feestavond volgde tot diep in de kleine uurtjes. Na de korte nacht zat de stemming er, ondanks een enkele regenbui, direct goed in. "Zeker acht teams moesten tot hun spijt op het laatste moment afzeggen, omdat ze niet over voldoende dames beschik ten. Dat is bij heel veel korfbalclubs een probleem. Ondanks de korte nacht werd er goed gespeeld, al zagen sommigen de bal voor een doedelzak aan. Maar ja, dat heb je van ietwat teveel gerstenat," aldus Spenkelink die op dat moment vliegensvlug naar zijn KVO-ploeg moest om tegen een Duitse ploeg te spelen. De scheidsrechter had nog geen tien seconden gefloten of KVO liet de bal met een kringloop in de korf van de tegenstander ploffen. Maar dat was al leen het begin, ondanks fel verzet en goed spel moesten ze in de Keulse ploeg hun meerdere erkennen. Omstreeks 16.00 uur was ook de finale gespeeld en kon de .HKC Albatros uit Castrop Rauxel met veel gejuich de KVO-wissel- beker voor het eerst in ontvangst. 'Normaal oefen je een paar uur per week met een koor. Nu werd dat soms meer dan tien uur per dag, ge durende een week lang en dan ook nog met begaafde zangers. Dat was niet alleen voor hen een belevenis, maar vooi* ons als dirigenten nog meer.' De Britse dirigent Simon \Carrington was razend enthousiast tijdens de uit voering van Vocal Jazz in de Carolus kerk te Soesterberg. Het liturgisch cen trum van deze kerk was volledig bezet door ongeveer zeventig jonge zangers u,t het Caraïbisch gebied, België, Frank rijk, Duitsland, Engeland, de Verenigde^ Staten van Amerika en Nederland. Ze waren op uitnodiging van de Ko- ninkJjjjfe Bond voor Zang- en Orato riumverenigingen Nederland (KBZON) naar het Kontakt der Kontinenten geko men om de kunst van zingen te oefenen en uit te voeren. Na een week werden de repetities onderbroken door een con cert in de Caroluskerk, al was daar geen publiciteit aan gegeven. Toch zaten nog ruim honderd bezoekers in de kerk. In een bijzonder vlot tempo wisselden zangers en de dirigenten Hans van de Brand, Harold Lenselink, de Duitser Christoph Schönherr en van de master class de Britse dirigent Simon Carring- ton elkaar af. Uit de circa zeventig kelen werd begon nen met het zo bekende: 'You are the Sunshine' en 'Shall I compare thee'. De a capella gezongen stukken toonden een intro die er mocht zijn. Zestien zangers brachten vervolgens 'Holy, holy,' 'Meis je van kantoor' en 'Zombie Yamboree ten gehore. Gospel en moderne muziek wisselden elkaar af met als klapper de v bekende kakofonische klanken van de Yamboree dat ondanks ogenschijnlijke chaos toch strak in de maat bleef. In het jaar 2000 komt Vocal Jazz weer naar het Kontakt der Kontinenten, om vast te noteren. Op woensdag 16 septerhber start de EHBO Soesterberg een basiscursus EHBO. In de lessen komen ook ver bandleer en reanimatie aan de orde. Voor deze cursus kan men zich tot ui terlijk 15 september opgeven bij me vrouw R. Boender, tel. 354049. Bij haar kan ook meer informatie verkregen wor den. Zondag 13 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores; aalm. I. Crooymans Zondag 10.30 gemengd koor; oec. start- dienst; aalm. I. Crooymans en ds. M.A.A. Nawijn Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.30 zie Caroluskerk DE DRIE EIKEN Dorpsplein 18 10.00 ds. T.S. van Leeuwen, Amers foort; H.A. STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 ds. H. Henstra Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, 030-2293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Achter de Banninghal wordt zondag 4 oktober een vlooienmarkt gehouden. Het organisatie- en evenementenbureau De Heuvelrug heeft hiervoor een ver gunning gekregen van het College. Het bureau betaalt daarvoor 350 gulden. Dit bedrag zal overigens de. komende jaren telkens met 50 gulden worden verhoogd totdat hét tarief van 500 gulden is be reikt. De vlooienmarkt aan de Banningstraat begint om 12.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Het Basis Informatie Centrum - de VW van de vliegbasis - heeft ande re telefoonnummers gekregen. De majoor Jan Rijnhart, de adjudant Henny Blind en Hans Rademaker zijn met ingang van heden respectie velijk telefonisch te bereiken via (0346-)336100, 336101 en 336102. Hun fax is geworden: 336105. Het email adres is bicssb@thgssb.af.disp.mindef.nl. In het dienstencentrum 'De Drie Eiken' worden aan ouderen diverse mogelijkheden ter ontspanning aangeboden. Naast sport en spel kan men onder andere ook cursus sen volgen die de creativiteit in de mens tot leven brengen. Mw. Irm gard Lensink, één van vele vrijwil ligsters van De Drie Eiken, heeft de gave om het begrip creativiteit op een ander over te brengen. Het werken met natuurlijke materialen is één van de bezigheden die mw. Len sink in haar vingers heeft. In een och tend of middag kan men van boom schors, gedroogde bloemen, grassen of blaadjes leuke kaarten of zelfs een schil derij maken. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor een cursus die op dinsdag 29 september en 27 oktober wordt gehouden. De kosten zijn slechts vijf gulden per persoon. Ook is van haar bekend de cursus figu ren van brooddeeg maken. Deze keer is het thema: kerst. Voor deze cursus, die op donderdag 15 en 22 oktober van 13.30 tot 16.00 uur wordt gehouden, dient men bloemmeel en zout mee te nemen. De kosten hiervan zijn dertig gulden per persoon. Men kan zich tele fonisch opgeven bij mw. Lensink, tel. (0346-)351252 (na 20.00 uur) of via 'De Drie Eiken', tel. 351402. Creatiefmarkt Irmgard Lensink is ook de geestelijke moeder van de zo langzamerhand be kend geworden creatiefmarkten in het dienstencentrum. De bedoeling is vooral ouderen te laten zien dat er diverse hob bymogelijkheden zijn om de tijd in po sitieve zin te kunnen doden. Het is be kend dat er vele hobbyisten zijn die hier voor in aanmerking komen. Mw. Len sink doet een dringend beroep op voor al deze mensen met hun hobby naar de creatiefmarkt te komen. Een bijzonde re interesse gaat uit naar hen die hun gaven kunnen etaleren in modelbouw, modewerk, porselein beschilderen, houtsnijwerk, stofbewerking, het werken met natuurproducten enz. 'Het belangrijkste is om anderen te la ten zien dat er veel mogelijkheden zijn om in je vrije tijd uit te voeren. Veel mensen zijn van mening dat wat zij doen niet zo belangrijk is. Juist hen zou ik willen vragen aan de creatiefmarkt mee te doen. Een hobby is niet het tonen van een stukje perfectie, maar van huisvlijt dat gezien mag worden. Het kan ande ren stimuleren om ook iets te doen, vooral hen die daarin een stuk eenzaam heid kunnen verdrijven. Wil men daar eerst eens over praten, dan ben ik graag bereid hen te bezoeken. Op zaterdag 28 november a.s. houden we weer de crea tiefmarkt in de grote zaal van De Drie Eiken. Dus er is nog voldoende tijd', aldus Irmgard Lensink. Men kan haar bellen: tel. (0346) 352205 of via het dienstencentrum De Drie Eiken, tel. 351402. Schrijven mag ook: mw. Irm gard. Lensink, Chr. Huygenslaan 129, 3769 XT Soesterberg. lesuren: maandag en dinsdag van 21.00 tot 22.00 uur woensdag van 20.00 tot 22.00 uur vrijdag van 19.30 tot 20.30 uur Persoonlijk langskomen voor info of inschrijving kan op ma-, wo- en vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur of bellen voor info: dagelijks van 12.00 tot 21.00 uur Aangesloten bij: DCWDA - CWU - WIDO Met ingang van vandaag houden de Soesterbergse raadsleden mevrouw Ste kelenburg en de heren Van Geet, Van 't Holt en Storimans, hun afgesproken 'wekelijks woensdag-halfuurtje'. Van avond is men van 19.00 tot 19.30 uur welkom in de bibliotheek aan het Dorpsplein. Zowel persoonlijke als alge mene zaken die een relatie met de ge meente Soest hebben, kunnen - uiter aard vertrouwelijk - aan de orde worden gesteld. Onderling houden ze elkaar op de hoogte, zodat de ontvangen vragen en opmerkingen een brede politieke aandacht krijgen. Het is een proef die drie maanden zal duren, waarna een evaluatie zal plaatsvinden. Het was in 1993 dat op locatie Ster- renberg in Huis ter Heide, 'Zwem bad De Waterman' in gebruik werd genomen. Onlangs werd het eerste lustrum gevierd met een open dag, waarin naast zwemmen en sport, ook demonstraties werden gegeven van de afdeling fysiotherapie van Abrona. Vrolijke accordeonklanken klonken van uit de kleine kantine van De Waterman, het bewegingscentrum van Abrona van locatie Sterrenberg. Een modern ge bouw met achter haar muren een zwem bad, sportzaal en een goed ingerichte afdeling fysiotherapie. Eén van de vier therapeuten is Tineke van den Berg die haar lunch onmiddel lijk onderbrak voor een deskundige rondleiding. Vol trots toonde ze hun hydrobad waarin zorgvragers - want zo worden de mensen met een verstande lijke handicap tegenwoordig genoemd - die ook lichamelijk gehandicapt kunnen zijn een speciale therapie krijgen. In het water van 36 graden Celsius zag men aan hun gezichten dat ze zich als een vis in het water voelden. Rolstoelen Mensen met een meervoudig complexe handicap vinden bij Tineke van den Berg en haar collega's een juiste opvang. Niet alleen de directe behandeling is daar aan de orde, ook wordt gezorgd voor een optimaal verplaatsingsmiddel. Vele mensen met een handicap kunnen zich alleen verplaatsen in aangepaste (elektrische) rolstoelen. In nauwe samenwerking met personeel van Welzorg Amersfoort - een landelijk opererend bedrijf dat is gespecialiseerd in onder andere revalidatietechnieken - wordt voor elke zorgvrager een juiste stoel aangemeten. Harm Kiezebrink, technisch adviseur van Welzorg en tij dens de Open Dag aanwezig, heeft ve len aan een aangepast verplaatsings- middel geholpen. Dit gaat in nauwe sa menwerking met de fysiotherapeuten van Abrona. De rolstoel wordt speciaal voor de betrokken zorgvrager gemaakt en volgens Kiezebrink is dat steeds een uitdaging om het zo goed mogelijk te doen. De moderne fysiotherapie telt vier behandelkamers en een grote oefenzaal. Een aangepaste tuin waarin men loop trainingen houdt en in een rolstoel leert op verschillende soorten wegdek uit de voeten te kunnen. Kleine hindernissen, zoals een heuvel en een drempel, wor den daarbij gebruikt. In de oefenruim te is Tineke van de Berg met één van haar klanten bezig. Het is Tiny Arkes (45) die ruim 25 jaar op Abrona woont. Tiny is niet alleen verstandelijk gehan dicapt maar kan ook niet lopen. Wel zorg heeft voot haar een speciale elek trische rolstoel gemaakt. Op de foto is te zien hoe ze zittend in haar rolstoel haar bovenlichaam leert uit te strekken. Vanaf haar geboorte tot ze ruim zeven was, werd ze thuis verpleegd. Daarna volgde een instelling in Nijmegen en vervolgens in Venlo. Toen haar vader een functie bij de gemeente Soest kon krijgen, verhuisde het gezin naar Soesterberg en Tiny naar Abrona, een instelling waarin ze het uitstekend naar de zin heeft. Gemeentebelangen Groen Soest (GS) blijft zich verzetten tegen de plannen van de gemeente om het plantsoen op de hoek van de Buijs Ballotlaan en de Anthonie van Leeuwenhoeklaan te verkopen. Volgens de fractie is het helemaal niet nodig dit perceel af te stoten en zijn er 'minder pijnlijke' alternatieven. Soest wil grond verkopen om jaarlijks 100.000 gulden aan extra inkomsten te hebben, waarmee het gat op de begroting een klein beetje kan worden gedicht. Uit gaande van 7 procent is hiervoor een eenmalige opbrengst van 1,4 miljoen gulden nodig. Volgens GGS heeft de gemeente in maart van dit jaar reeds onderhandelin gen over de verkoop van een ander ter rein in Soesterberg, dat meer dan 1,4 miljoen gulden zou opleveren. Over welk terrein het gaat, wil de fractie niet zeggen. Als dit terrein wordt verkocht, zou het overige onroerend goed, dat op de ge- Per 1 januari 1999 wordt binnen de krijgsmacht een nieuwe wet van kracht, waardoor grote veranderin gen voor de 'medezeggenschap' ont staan. Volgens de belangenvereni gingen zijn de veranderingen een grote stap voorwaarts. Tot op heden is elk militair onderdeel verbonden in een medezeggenschapsor gaan dat Geïntegreerd Overleg Orgaan (GOO) wordt genoemd. Dit orgaan be staat uit een Onderdeels Overleg Or gaan (OOO) alleen voor militairen en een Dienst Commissie (DC) voor alleen burgerpersoneel. Het GOO voert over leg met de commandant van de eenheid op het gebied van werk- en leefomstan digheden. Hierdoor kan invloed op het beleid worden uitgeoefend. Individuele personeelszaken, opleidingsaspecten en oefeningen zijn van het overleg uitgeslo ten. Nieuwe wet Volgens de nieuwe wet heet het GOO vanaf 1 januari 1999 Medezeggenschaps Commissie (MC). De reden van de naamsverandering is dat de splitsing tus sen het OOO en de DC komt te verval len. Uit onderzoek en ervaring blijkt dat militairen en burgers niet zo veel van elkaar verschillen wat betreft de arbeids voorwaarden. Om die reden had het geen zin meer om langer een scheiding aan te brengen. Vervolgens geeft de wet veel meer mo gelijkheden om tijdens het overleg hun stem te laten gelden. Nieuw is dat op alle overlegzaken het instemmingsrecht van toepassing is. Dat betekent dat een commandant wettelijk verplicht is om naar het advies van de MC te luisteren. Bovendien moet dit medezeggenschaps orgaan akkoord zijn gegaan met een voorgestelde maatregel, voordat deze kan worden doorgevoerd. Als geen overeenstemming wordt bereikt wordt het voorgelegd aan een college van ad vies, die bekijkt wie van de partijen ge lijk heeft. De uitslag hiervan is bindend. Het verschil is dat een commandant bij voorbeeld een voorstel tot invoeren van een tropenrooster vanwege de warmte, naast zich neer kan leggen. Straks is hij verplicht om met de MC te overleggen om tot een overeenstemming te komen. Volgens de militaire belangenverenigin gen is dit een aanmerkelijke verbetering voor de sfeer binnen de krijgsmacht. Een 61-jarige bewoonster van Apollo miste zaterdagmorgen de witte tuintafel en de bijbehorende stoelen. De meubels waren weggehaald onder de carport aan de voorzijde van de woning. De vrouw deed bij de politie aangifte van de dief stal. Zaterdag 19 september wordt de jaarlijkse TNO-loop gehouden waaraan vele hardlopers van naam aan de start zullen verschijnen. Het parcours is dit jaar uniek, omdat het gedeeltelijk over het terrein van het Militaire Luchtvaart Museum loopt. TNO Technische Menskunde en AV Triathlon uit Amersfoort organiseren dit jaar de 11e TNO-loop. Het parcours heeft een lengte van 10 kilometer en loopt door de bossen ten zuiden van Soesterberg. Voor het eerst gaat men via het terrein van het Militaire Luchtvaart Museum in het Kamp van Zeist. Het parcoursrecord voor de heren staat sinds 1997 op naam van Alex van Til burg (THOR): 30.55. De snelste dame was tot nu toe Carolien ten Bosch. In 1996 liep zij de afstand in 39.20. De start en finish is op het terrein van TNO aan de Kampweg. De categorieën zijn verdeeld in heren senioren, vetera nen 40+ en veteranen 50+, dames en TNO-ers. Het parcours wordt over as falt en verharde bospaden gelopen. De inschrijving van tien gulden (inclusief herinnering) is ter plaatse. kringloopcentrum V V Telefoon 6018730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spüllen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9,00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. Woensdag 9 september 19.00 politiek vragenhalfuur, biblio theek Donderdag 10 september 14.00 scholen-brandweer-zeskamp, Sterrenberg Zondag 13 september 14.00 koersbal, Drie Eiken Maandag 14 september 11.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest Woensdag 16 september 19.00 politiek vragenhalfuur, biblio theek Opgaven voor de agenda: tel. 351252 (b.g.g. 06-53616331) meentelijke lijst staat, niet meer ver kocht te hoeven worden. Dat zou dan eveneens gelden voor het plantsoen aan de Buijs Ballotlaan. Bezwaar Zoals bekend zijn de omwonenden fel gekant tegen de verkoop. Zij willen het speelveld behouden en maken bezwaar tegen eventuele woningbouw. Het ge meentebestuur stelt zich op het stand punt dat het plantsoen een woningbe stemming heeft en het dus als zodanig kan worden verkocht. GGS laakt de wijze waarop de gemeen te het overleg met de omwonenden heeft gevoerd. "De mensen zijn 'ge hoord', maar blijkbaar zonder te luiste ren," schrijft GGS in een brief aan het College. GGS is tevens ontstemd over het feit dat het College en de fracties van WD, CDA en PvdA geen kritische afweging willen maken van het gemeentelijk be zit aan onroerend goed en een discussie uit de weg gaan. "Onze conclusie is dat het College op het gebied van het ge meentelijk onroerend goed beleid ont wikkelt, zonder dat de gemeenteraad een oordeel wordt gevraagd. Het baart ons zorgen dat dit gebeurt onder stil zwijgende instemming van een meerder heid van de raad," aldus GGS. De fractie wenst een openbaar debat in de raad als het College van mening is dat meer Soester grond te gelde moet worden gemaakt." Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Seizoenopening Zoals gebruikelijk wordt ook dit jaar het nieuwe activiteitenseizoen met een feestmiddag geopend. Op vrijdag 18 september zijn alle 55-plussers om 14.00 uur welkom in de grote zaal van De Drie Eiken. Als welkom ontvangt men koffie of thee met iets lekkers. Daarna is er een optreden van het Ne derlands Marionettentheater, dat de bekende operette 'Die Lustige Witwe' zal presenteren. Na afloop is er een hap je en een drankje. De middag wordt aangeboden door de ANBO, PCOB, KBO en dienstencentrum De Drie Ei ken. Weetje nog wel... Dat zou het motto kunnen zijn van een gezellige vertel-ochtend, die op maan dag 21 september om 10.00 uur in de grote zaal van De Drie Eiken van start gaat. Alle ouderen van Soesterberg zijn van harte welkom dit mee te maken en mee te doen. Onder het genot van een kopje koffie kan men haar/zijn verhaal vertellen over bijvoorbeeld hoe het vroeger ging op school, in het gezinsle ven, bepaalde belevenissen enz., maar ook verhalen over de crisistijd van de jaren dertig en de oorlogsjaren. Onder werpen voldoende om voorlopig aan de praat te blijven. Het is de bedoeling dat al die verhalen worden gebundeld om daarna als een boekwerkje te worden uitgegeven. Om die reden worden de verhalen van alle ouderen zeer op prijs gesteld, want een ieder heeft immers zijn/haar herinnerin gen uit het verleden. In feite zijn voor al de ouderen wandelende romans, en romans worden graag gelezen. Bingo Op vrijdag 25 september wordt om 20.00 uur een bingo in de grote zaal van De Drie Eiken gedraaid. De entreeprijs is zeven gulden per persoon, incl. kof fie. Vele prijzen zijn weer te winnen. Zaal open vanaf 19.00 uur.

Soester Courant | 1998 | | pagina 15