Asbo wijst WZ'49 de weg 3 VVZ'49 wil na halve eeuw eigen licht Theatercursussen in De Boemerang Soester 'klimgeiten' in zware Jungfrau-marathon Schieters eisen podium op Bekkeninstabiliteit in de zwangerschap ISPORTI Soesterbergers geven toon aan in bridgekampioenschap Eemvogels moet traagheid bekopen met teleurstelling Eerste buit Firtina binnen WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT ATLETIEK Rennen door zompige weilanden ATLETIEK ATLETIEK 'Powerwalking' bij Pijnenburg VOETBAL Basisscholieren voetballen om kampioenschap Soest College koopt eerste loten van jubileumcommissie PAGINA 18 VOETBAL Gevraagd VASTE BEZORGERS soesterScourant TENNIS Tot en met zaterdag inschrijven voor tenniskampioenschap 'Linksaffers' gaan massaal op de bon Tas gestolen ^porüiitsllagen^l s.v. VVZ'49 - Blauw-Geel BRIDGE KORFBAL SEC verliest van tweede team in derby ZAALVOETBAL Jeugdnieuws Loodgieterswerk Duivenberichten i Bromfietser gewond bij botsing ft De zwaarste en hoogste mara thon ter wereld is ongetwijfeld die op de Jungfrau. Jaap van den Berg uit Soest kan er sinds het weekeinde over meepraten. 'Eens maar nooit meer,' luidde de eerste, telefonische reactie van de Soester 'klimgeit' uit Zwitser land. Van den Berg heeft bijna dertig ma rathons in de benen. Normaal duurt dat loopavontuur drieeënhalf uur, maar tijdens de helse beklimming in Zwitserland verstreken tussen start en finish vijf uur en een kwartier. Daarmee was de Pijnenburger geen vreemde eend in de bijt, want de winnaar van de Jungfrau-marathon deed er zondag drie uur over, terwijl hij een p.r. heeft van 2.13. Maar de Zwitserse versie op de klas sieke afstand is een speciale, waarvan het begintraject over asfalt het een voudigste gedeelte is. De marathon begint op een hoogte van 560 meter en eindigt 1.645 meter hoger op de Eiger-gletsjer. De deelnemers moe ten zich vrijwel voortdurend bergop waarts begeven, waarbij land- en bergweggetjes en alpenweiden het parkoers vormen. De laatste acht ki lometer komen overeen met traplo pen. Loodzwaar is de marathon. Van den Berg toonde zich blij dat hij deze uitdaging is aangegaan en de mara thon tot een goed einde heeft kunnen brengen. Ook Eddy Sevink van de HV Fun Runner uit Soest doorstond de be proeving in Zwitserland. Hij deed er vijf uur en twintig minuten over. 'Eens maar nooit weer,' was de ge dachte die Sevink na afloop had. Vooral de laatste 16 kilometer ervoer hij als loodzwaar, maar de Zwitsers met hun koeienbellen en de Schotse doedelzakspeler, vlak voor het hoog ste punt van het parkoers, sleepten hem erdoorheen. Toch is de Jung frau-marathon volgens Sevink een 'aanrader' voor iedere marathonloper die zijn grenzen wil verleggen. Informatie over de editie van vol gend jaar is verkrijgbaar op internet via www.jungfrau-marathon.ch of men kan inschrijven via faxnummer 0041 31 951 75 62. Snelheid is gebo den, omdat maximaal 1500 buiten landers mogen meedoen. De startbe wijzen voor hen waren dit jaar al in februari uitgegeven. Op het programma in het feestende Eemnes stonden twee ronden van twee kilometer door zompige weilanden. De lopers moesten zelfs tweemaal 25 meter zwemmen om hun weg te vervolgen en dat was de triathleten wel toevertrouwd. In Eemnes hebben ze het geweten dat leden van de Schieter deelna men aan de prutmarathon. Drie v^n hen eisten de plaatsen op het po dium op. Dennis Moerman (26.35), junior Chris- tian Rietveld (26.54) en Frank de Groot (27.08) waren de eerste drie van de der tig deelnemers die finishten. Fred ter Horst werd achtste in 29.42. De overige Schieter-leden lieten zich regis treren in 31.15 (Iwan vanTooren), 31.34 (Gerrit Willigenburg) en 31.42 (Frans Jansen), voordat ze zich door de brand weer lieten schoonspuiten. Een aangepaste manier van looptraining is 'powerwalking'. Het gaat hierbij om een rustige manier van conditietraining, waarbij de benen en de armen worden ingezet. Door de verhoogde inspanning van armen en benen wordt extra ener gie verbruikt, zodat (overtollig) vet ver brandt. AV Pijnenburg heeft een deskundige trainster ingezet die elke maandagavond van zeven tot acht uur lesgeeft. Dat ge beurt op de atletiekaccommodatie aan de Wieksloterweg. Belangstellenden kunnen zich ter plekke aanmelden. Op woensdag 30 september zullen ongeveer duizend paar voeten over de velden van sportorganisatie Soest draven. De voetballen ver dwijnen dan uit het zicht in een woud van benen. Op de Bosstraat-Oost wordt die middag het jaarlijkse voetbaltoernooi gehouden voor basisscholieren uit de groepen drie tot en met zes. De aftrap is om 13.30 uur, de prijsuitreiking rond de klok van vijf uur. Met enige regelmaat treft de lezer in de Soester Courant een nieuwe rubriek aan, waarin specialisten van Medisch Centrum Molendael uitleg geven over bepaalde (veel voorkomende) aandoeningen. Dat gebeurt zoveel mogelijk in begrijpelijke en leesbare taal. In deze aflevering behandelen A.B.F. Crane- Elders, gynaecoloog en J. de Heer, fysiotherapeut bekkeninstabiliteit. Bekkeninstabiliteitis de laatste tijd behoorlijk in opmars. Zo'n een tot negen procent van de zwangere vrouwen krijgt er last van. Er wordt dan ook veel onderzoek gedaan naar de oorzaken ervan. Dé oor zaak van bekkeninstabiliteit is nog steeds onbekend. Wel weten we steeds meer hoe we bekkenin stabiliteit tijdens en na de bevalling het beste kunnen behandelen. Onder bekkeninstabiliteit in de zwan gerschap verstaan we het verschijnsel dat de normale vergrote beweeglijkheid van het bekken gepaard gaat met pijn en bewegingsbeperking. In de zwanger schap verslappen de bekkenbanden on der invloed van hormonen. Hierdoor komen de botten van het bekken iets uit elkaar te liggen. Dit is nuttig en nodig voor de bevalling, want er is zo meer ruimte voor het kind om te passeren. Meestal merkt een zwangere vrouw wei nig van dit proces. Hoogstens heeft zij wat last van pijn laag in de rug. Soms geeft de toegenomen beweeglijkheid van het bekken duidelijke pijnklachten en bewegingsbeperking. Dit noemen we "bekkeninstabiliteit" Oorzaken Naast de toegenomen beweeglijkheid van het bekken is er in en vooral na de zwangerschap sprake van zwakte van de buikspieren door uitrekking. Hierdoor ontstaan er problemen in de overdracht van krachten van de romp op de benen. Omdat tegenwoordig veel vrouwen een druk leven hebben (baan, huishouding, eventueel kinderen) is hun belasting groot, terwijl het bekken in de zwanger schap minder aan kan. De activiteiten die voor de zwangerschap normaal wa ren, kunnen tijdens de zwangerschap dus teveel zijn. Soms kan een moeiza me bevalling bekkenklachten achteraf veroorzaken. Klachten Bij bekkeninstabiliteit heeft de vrouw vooral pijn op de plaats van het scbaam- been of de verbindingen tussen heilig been en darmbeenderen (laag in de rug). De pijn wordt vooral ervaren bij plotselinge bewegingen. Opvallend is dat soms de pijn niet tijdens de activi teit optreedt, maar pas enige tijd daar na. De pijn wordt erger bij vermoeid heid. Klachten van bekkeninstabiliteit kunnen soms al zeer vroeg in de zwan- ontstaan. Behandeling Tijdens de zwangerschap zijn er weinig oefeningen te doen die het herstel be vorderen. Het is belangrijk een balans te vinden tussen rust en bewegen. Als pijn niet afneemt, of zelfs toeneemt, is vaak de zijligging met een dik kussen tussen de benen de beste houding. Een bek kenband geeft het bekken wat meer sta biliteit en vermindert vaak de klachten. Soms is het nodig dat bij het lopen krukken gebruikt worden. In het algemeen geldt dat bij de dingen die gedaan worden, de rug in zijn na tuurlijke holling gehouden moet worden en de spieren rond het bekken moeten aangespannen zijn. Dus zo min moge lijk met gebogen rug doen. Na de bevalling Het is verstandig een echt ouderwets "kraambed" aan te houden, dat wil zeg gen veel bedrust en pas zitten en staan als het bekken dit aan kan. De activitei ten moeten weer geleidelijk opgebouwd worden, zodat de spierkracht versterkt. Hiervoor heeft de fysiotherapeut of Ce- sar-therapeut specifieke oefeningen. Het is belangrijk dat u een therapeut kiest die specifieke nascholing heeft gedaan over bekkeninstabiliteit. In ons zieken huis zijn wij zeer ver gevorderd met onze behandeling van patiënten met bekkeninstabiliteit. Dit komt door de goede samenwerking tussen de gynae cologen, de orthopaedisch chirurgen, de revalidatie-arts, de fysiotherapeut en de verpleegkundigen. Ook kunt u bij een gespecialiseerde fysio- of Cesar-thera- peut in uw woonplaats terecht. Genezing Bij vrijwel alle vrouwen gaat bekkenin stabiliteit over, meestal al na zes weken. Toch is het niet abnormaal als de klach ten na die periode nog wel bestaan. Fy siotherapie helpt dan om de spierkracht langzaam te herstellen en de pijn te doen afnemen. Na zes tot 12 maanden zijn bij de meeste vrouwen de klachten over. Soms hebben zij wel in de week voor de menstruatie of bij verminderde weerstand weer pijnklachten. A.B.F. Crane-Elders gynaecoloog Medisch Centrum Molendael J. de Heer fysiotherapeut WZ'49 is 'pas' 49 jaar, maar heeft vorige week min of meer het start sein gegeven voor het halve eeuw feest. Op de vijftigste verjaardag van de groenwitten hoopt de jubileum commissie de club een lichtinstalla tie voor het hoofdveld aan te kun nen bieden. Om dat doel te bereiken worden dui zend loten van honderd gulden per stuk op de markt gebracht. Het College van Burgemeester en Wethouders gaf dins dag het goede voorbeeld en nam de eer ste kansbriefjes op een van de 41 prij zen af. De hoofdprijs is een auto, verder kun nen de kopers van een lot hopen op onder meer weekendreizen, fietsen, vi deorecorders, audiosets, gereedschap en geluidsapparatuur. De trekkingen zijn in januari, februari, maart en april volgend jaar. De bekendmaking van de eerste tien prijswinnaars is op zaterdag 2 januari 1999 tijdens de nieuwjaarsreceptie. Henk Strietman van de jubileumcom missie hoopt bij die gelegenheid het clubbestuur ervan te kunnen verwittigen dat het geld voor de lichtinstallatie bin nen is. Het College, links 'aangevoerd' door wethouder Bart Krol, kocht vorige week de eerste loten van de jubileumcommissie van VVZ'49 (rechts). Foto: Roeland de Bruyn Het zwaartepunt van de festiviteiten ligt in de periode van maandag 12 tot en met zaterdag 17 april. Op het voorlopi ge programma staan onder, meer een jeugddag, wedstrijden tussen oud-spe lers, een receptie, een tentoonstelling en een film over 50 jaar WZ'49 en een afsluitende feestavond, waarop het de bedoeling is dat de licht-installatie om het hoofdveld voor de eerste keer wordt ontstoken. B.tf. v/fi Fa. H.'van Asch Tol. lnl:«n»efc ww>v.viïni«ssh;nt .'.sV.- Henk van Asch van Asbo en Antonio van den Hengel van Broodje van Toontje zorgen ervoor dat de jonge selectie van WZ'49 zich met een bus naar de uitwedstrijden kan begeven. Afgelopen zaterdag reed de bus voor de eerste keer voor aan de Eemweg, waarna de spelersgroep en begeleiding zich naar Horst liet vervoeren. Ook de komende tien uitwedstrijden kan WZ'49 de luxe van dit vervoersmiddel gebruiken. Onze dank gaat uit naar Asbo en Broodje van Toontje. In De Boemerang in Baarn worden een theatercursus en een theater- vormgevingscursus opgezet. Maitta Tegenbosch (professioneel drama docente) en Juns de Haas (profes sioneel theatervormgever) zullen samen al hun kunnen in de strijd werpen om een hele mooie voorstel ling te maken. Uiteindelijk zal er een spetterende voor stelling in De Boemerang en eventueel ook op andere podia worden gegeven. De theatercursus zal gaan werken aan een voorstelling die de werktitel "Liai sons Dangereuses" (gevaarlijke verbin dingen) heeft meegekregen. Tijdens het werken zullen er gezamenlijk allerlei thema's onderzocht worden b.v. kwets baarheid, macht, erotiek, etc. d.m.v. rol lenspellen en improvisaties (lichaams taal, stem, tekst, dans en muziek). Er wordt gestart met een speltraining, waarna er verder ingegaan wordt op de verschillende aspecten van het toneel spelen. De theatervormgevingsgroep, zal zich voornamelijk bezighouden met het de cor, het licht, de kostuums, de rekwisie ten en natuurlijk het geluid en de mu ziek. Deze groep zal een belangrijk on derdeel zijn van het totaalbeeld: ener zijds ter verduidelijking van personages/ karakters anderzijds om de eigenheid en sfeer van het theaterstuk neer te zetten. De cursus Theatervormgeving zal aan dacht besteden aan perspectief/kleurge bruik, decor, kostuums etc. En werkt met de meest uiteenlopende materialen (het kan niet gek genoeg) en bouwt en experimenteert net zo lang tot het goed is! Duidelijk mag zijn dat het hier om twee verschillende cursussen gaat. De thea tergroep start op dinsdag 22 september van 20.00 tot 22.00 uur. De theater vormgevingsgroep start vrijdag 25 sep tember ook van 20.00 tot 22.00 uur. Eind november gaat de theatervormge vingsgroep naar de dinsdagavond ver huizen, zodat de cursisten ook de mo gelijkheid wordt geboden aan beide cur sussen deel te nemen zonder extra kos ten. Op deze manier is er sprake van een optimale samenwerking. Er worden veel enthousiaste mensen verwacht, dus wees er snel bij en meld je aan voor een van de cursussen. Beide cursussen zullen 30 lessen in be slag nemen en de kosten zijn f 10,- per keer. Indien gewenst kan het cursusgeld in drie termijnen worden voldaan. Voor informatie en aanmeldingen bel De Boemerang en vraag naar Louise Heu- wekemeijer of Erwin Lammers of spreek in op: tel. 035-5411177. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 Tot en met zaterdag 12 september bestaat nog de mogelijkheid zich in te schrijven voor de Soester Tennis kampioenschappen. Dat kan op alle tennisparken in Soest en Soesterberg. De formulieren liggen klaar. Ingeschreven kan worden voor het dames- heren- en/of gemengd dub belspel. De deelnemers worden op speelsterkte in twaalf tot vijftien poules verdeeld, zodat iedereen evenveel kans maakt op de eindronde en tenminste vijf wedstrij den kan spelen. Het organisatiecomité verwacht dat van zaterdag 19 september tot en met zondag 4 oktober ruim vier honderd partijen worden afgewerkt. Decor voor de wedstrijd vormen de ten nisparken in de gemeente. Voor de fina les op 4 oktober is LTC Soestdijk aan de Schrikslaan gastvrouw. Bij een verkeerscontrole op de kruising Birkstraat-Bartolottilaan heeft de poli tie vrijdagmiddag in nauwelijks drie kwartier tijd 24 automobilisten betrapt, die vanaf de Birkstraat, uit de richting Amersfoort komend, linksaf de Barto- lottilaan inreden. Dat is in verband met de werkzaamheden aan de kruising met de Vondellaan tijdelijk verboden. De 24 bestuurders werden op kenteken gever baliseerd. Een 74-jarige Soesterse deed maandag j.1. aangifte van de diefstal van haar schoudertas. Die had ze enige tijd laten staan in de hal van de Vijverhof aan de Klarinet. Toen ze terugkwam bleek de tas verdwenen, met daarin o.m. haar autopapieren en wat geld. VOETBAL Soest SO Soest Bl-Elinkwijk B2 1-5; SO Soest B2-TOV BI 1-9; SO Soest B3-Cobu Boys BI 0-11; SO Soest Cl-Elinkwijk C2 6-1; Cobu Boys Cl-SO Soest C2 2-5; Greenstars C2-SO Soest C4 1-6; Cobu Boys C3-SO Soest C5 1-8; Quick Dl-SO Soest Dl 7-0; Roda'46 D2-SO Soest D2 8-0; Greenstars D2-SO Soest D3 2-5; SO Soest D4-APWC D3 19-0; CJW D4-SO Soest D5 0-8; Nieuwland D3-SO Soest D6 8-1; SO Soest El-KWA El 2-3; Achterveld El-SO Soest E2 4-6; Roda'46 E6-SO Soest E3 6-3; SO Soest E4-Roda'46 E7 7-2; WZ'49 E3-SO Soest E5 4-2; SO Soest E6-Hoogland Ell 4-1; SO Soest E7-Hoevelaken E5 11-0; Hoogl.veen E3-SO Soest E8 6-1; IJ'vogels Fl-SO Soest Fl-2-2; SO Soest F2-De Glind F1 17-0; TOV F3-SO Soest F3 0-3; SO Soest F4-HVC F1 8-1; ASC Nieuwland F3-SO Soest F5 4-5; SO Soest F6-Cobu Boys F4 5- 6; SO Soest F7-IJ'vogels F8 5-0. WZ'49 CJW Bl-WZ'49 BI 13-0; IJsselmeervo- gels Dl-WZ'49 Dl 0-9; WZ'49 D2-HVC Dl 5-10; WZ'49-Eemdijk El 4-5; APWC E2-WZ'49 E2 3-6;WZ'49 E3-SO Soest E5 4-2; Hoevelaken E4-WZ'49 E4 4-4; WZ'49 E5-Hoevelaken E5 4-2; Eemdijk F1-WZ'49 F1 0-8; VVZ'49 F3-Nieuwland F4 3-2. A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: van 't Net verhuizingen Hoofdsponsor VVZ'49: Procar Subsponsor: Bosman Loodgieters BV De selectie wordt ook ondersteund door: d'Oude Enghe/Vini's Bar G. van de Munt Automaterialen BV Van 't Net Verhuizingen ASBO Groep Broodje van Toontje Hooyer Bouw en Techniek Bouwbedrijf E.A. van den Hengel Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding Bakker Bedrijfswagengroep - Wasiel Steitner - Autobedrijf Bosboom - Café Bar "De Kuil" Boutique des Fleurs Café Brasserie De Faam - Van Hengstum Apparatenbouw W.W. Deelen b.v. V.d. Meer Dakbedekkingen - Wilhelm, Hop en partners Soesterbergse paren hebben de toon aangegeven tijdens het Soester bridgekampioenschap. De win naars (Berkhof/Bloem) en de num mers 2 (Plugge/Lucassen) zijn allen lid van BC Soesterberg. Met een score van respectievelijk 64,67 en 63,89 procent bleven zij de 48 ove rige paren voor. Van Amerongen/Pronk en Groen/Groen, allen van BC Eem- land, volgden op de derde en vierde plaats in het eindklassement. In de Vijverhof werden vorige week woensdag 24 spellen gespeeld. Onder de deelnemers bevonden zich drie paren die geen lid zijn van een van de vijf bridgeclubs die in de gemeente Soest actief zijn. Van hen deed het paar Ja gers/Van de Kant het met een achtste plek uitstekend. De organisatie van het Soester kam pioenschap voor paren was ditmaal in handen van BC Soest. Omdat voor het eerst een rookverbod was ingesteld, werd tweemaal een pauze gehouden voor de deelnemers die hun nicotine gehalte op peil moesten brengen. Na vier uur bridgen kon in de zaal van het dienstencentrum de balans worden opgemaakt. Voorzitter Armand Trip- paers van BC Soest reikte na afloop VW-bonnen uit aan de nummers 1, 2, 3, 10, 20, 30, 40 en 50. De eerste tien paren van de eindrangschikking namen bovendien meesterpunten van de Ne derlandse Bridge Bond mee naar huis. Eindstand: 1. Berkhof/Bloem (Soester berg), 2. Plugge/Lucassen (Soester berg), 3. Van Amerongen/Pronk (Eem land), 4. Groen/Groen (Eemland), 5. Landstra/Landstra (ONI), 6. Moonen/ Uittenbogaard (Soest), 7. Van Dalen/ Van de Kant (Eemland), 8. Jagers/Ter Rele (thuisbridgers), 9. Bosboom/De Gier (Soesterberg), 10. Kelderman/Van de Wielen (ONI). Omdat het te langzaam uit de start blokken kwam, verspeelde Eemvo gels de kansen op de eerste zege van de competitie. Aan de Staringlaan moesten de korfballers de traagheid met een teleurstelling bekopen. Het vierde team van SKF won met 9-10. In de ploeg was de communicatie nog niet optimaal. Een van de SKF-heren profiteerde daarvan door zesmaal te scoren. Het eerste verdedigingsvak van Eemvogels kwam in defensief opzicht goed uit de verf, maar had problemen in de aanval. In het andere Soester vak was dat andersom. Het was mede daarom niet verwonder lijk dat er om-en-om werd gescoord en het verschil nihil of gering was. In het begin van de tweede helft koesterde Eemvogels de grootste voorsprong (6- 4), de beslissende klap kon niet worden uitgedeeld. In het laatste kwartier, Eemvogels leid de met 9-8, werden Pieter de Laat en Kathja Rauch in de ploeg gebracht voor Almar Lijfering en Daniëlle Ras. Het gevolg was dat de Soesters het tempo opvoerden, maar tevens paniekeriger gingen spelen. SKF boog daarop de stand om in 9-10. Eemvogels liet in de slotfase een ideale kans op de gelijkma ker liggen door een strafworp te missen. Firtina'93 heeft de eerste drie pun ten in de hoofdklasse binnen, maar het scheelde weinig of de zaalvoet- ballers hadden met minder genoe gen moeten nemen. Veensche Boys profiteerde bijna van een scheids rechterlijke dwaling. De stand was 5-5 toen er nog minder dan tien minuten te spelen waren en de Soesters scoorden. De bal ketste via de stang terug in het veld. Terwijl de spe lers van Firtina'93 juichten, gebaarde de scheidsrechter dat er moest worden doorgespeeld. Firtina'93 maakte zich daarover zo kwaad, dat Veensche Boys meteen daar na niet al te veel moeite had tot scoren te komen: 5-6. In de slotfase trok Firti na'93 de zaken nog recht. De winnen de treffer viel in de laatste minuut. Haci Sen, die vijf jaar bij FC Twente speelde en nu rechten in Utrecht studeert, bleek een aanwinst. Hij scoorde driemaal. De vier overige treffers werden verzorgd door Mustafa Aksit. Ook het tweede team van Firtina'93 be gon de competitie met een overwinning. De ploeg klopte SEC 1 in de eerste van zes lokale derby's in de tweede klasse: 3-2. Eemvogels De BI had het waar te verduren tegen Revival. Na een 10-0-ruststand verloor de ploeg met 19-0. In Soest klopte de Cl Wolderwijd C2 met 5-1. De nieuwe F1-ploeg slaagde er niet in te scoren in de eerste wedstrijd. Spirit vond de korf eenmaal. VOETBAL Soest Bij de F-pupillen werden verschillende overwinningen behaald, waaronder de 17-0 voor de F2. De El verloor nipt van KWA El. De Dl was een maatje te klein voor Quick Dl, de D4 won spec taculair (19-0) van APWC. De C-junio- ren deden het goed. De Cl speelde voor het eerste regionaal en won met 6-1 van Elinkwijk. De B-l leed een nederlaag tegen Elinkwijk, ook de overige B- teams konden het niet redden. Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (035) - 601 30 14 Wedvlucht: St. Ghislain Hornu; Datum: zaterdag 5 september 1998. DE VRIENDSCHAP C. Bokma 1 15 25 31 48 57 89 95 120; Al- tenaar/Reijerse 2 11 16 20 21 29 33 34 35 41 54 55 69 72 83; B.G. Schimmel 3 4 5 6 7 26 37 74 92 109 110; J.C. Wijnands 8 14 18 28 39 60 63 70 106; A. Dijkstra 9 32 58 68 85; Mw. Altenaar en Zn. 10 19 22 30 38 64; J.W.S. Buchner 12 23; A. Wijnands 13 115 121; W. Cochius 17 71 79 88 90 96 100 103 111 119; R. de Ruyter 24 50 51 75 81 84 93 113 122; Vaessen/Veenendaal 27 40 53 87 104 108 116 118; W. Hoffmann 36 52 101 102 105 112; Comb. Zijtveld/Krol 42; J. Kortland Zn. 43 44 61 91 94; J. V. Groningen 45 49 56 67; R. v. Groenestein/ Zn. 46 59 97 99; G.K.H. Holdijk 47 66 76; Z.K.H. Pr. Bemhard 62 65 82; W.H. van Drie 73; J. Beijer 77 107 114; Kamerbeek/ Rauch 78 123; Comb. Westerveld 80 86 98 117. Een 25-jarige bromfietser uit Soest is vrijdagavond gewond geraakt bij een frontale botsing met een andere brom mer, bestuurd door een 18-jarige plaats genoot. De botsing deed zich voor op de Rubenslaan. De oudste raakte bij de val gewond aan zijn hand. Hij droeg overi gens geen helm en was ook niet verze- kerd, zodat hij nog op de bon ging ook.

Soester Courant | 1998 | | pagina 18