t DONCBl Naar school in het buitenland p™*m Politiek en politie op één lijn Man gewond bij laswerk aan kabel Inbreker hoort 20 maanden cel eisen Danscentrum m STRIPPEN KAART i ACTUEEL Niet werkende commissie minderheden nu opgeheven Het blijft gemeten! D66-vragen over duurdere 'ontsluitingsweg AH' WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 3 Brandalarm verstoort commissievergadering Brandwonden na ontploffing aan de Beukenlaan Onder invloed 10 (dag)films voor 65, en bespaar 35,= op*°p De Klimop en Overhees verwelkomen kinderen van azc Verdachte bekent in rechtbank nog meer misdrijven Automobilist onder invloed Amsterdams café uit de jaren '50. 50 jaar? WÊÊmerie «fv °ester Aanrijding op Amersfoortsestraat Zonnedak weg bij autokraakje Tas gestolen Fietser gewond Wat doen we niet, Aanvang cursussen 18 september BEL! Open dagen 11 september 19.30 tot 00.00 uur Weegbreestraat 205 in Soest, tel. 035 - 60179 54 Roest vindt uitgave onverantwoord Specialist^ Ook voor service moet u bij ons zijn Soesterbergsestraat 35a Tel. 035 - 602 93 60 De politie van het district Eeniland- Noord en de Soester politiek zitten op vrijwel één en dezelfde lijn als het om de aanpak van een aantal speerpunten gaat. Dat bleek maan dagavond in de vergadering van de raadscommissie ABZ (Algemene Bestuurszaken), die halverwege plotseling onderbroken moest wor den. Reden daarvan was het brandalarm, dat om vier minuten voor acht door onbe kende oorzaak in werking werd gesteld, vermoedelijk door een onbedoelde han deling van de schoonmaakploeg die op dat moment werkzaam was in het ge meentehuis. Burgemeester De Widt aar zelde geen moment en liet de raadzaal direct ontruimen. Daarin bevonden zich behalve de com missieleden, enkele ambtenaren en de pers ook vertegenwoordigers van de politie en het openbaar ministerie, in de persoon van officier van justitie me vrouw J. Hoogendijk en de politiemede werkers R. Meinema en mevrouw C. Oskamp. Publiek was er niet. Het oponthoud duurde op de kop af zeven minuten, want om drie minuten over acht (dus ruim binnen de voorge schreven tien minuten, zoals de politici nu zelf konden constateren) verscheen de motorspuit van de brandweer en kon vastgesteld worden dat er geen vuiltje aan de lucht was. De "bemanning" van de brandweerwagen was er - met parti culier vervoer - overigens wel een paar minuten eerder dan de wagen zelf. Speerpunten Het gesprek met mevrouw Hoogendijk was vooral bedoeld als een nadere ken nismaking. Onderwerp van discussie was het onlangs gereedgekomen "be drijfsplan 1999-2002" van de politie, waarin o.a. als speerpunten van het po litiebeleid worden genoemd de aanpak van de jeugdproblematiek, het verkeer en woninginbraken. Het bedrijfsplan - een nogal bureaucratisch document, vol met bestuurskundig jargon - moet uit eindelijk leiden tot zgn. "activiteiten plannen". De commissie toonde in het algemeen - behoudens enkele kanttekeningen - haar waardering voor de (papieren) aanpak die de politie voor ogen staat. Het korps is inmiddels met 147,6 for matieplaatsen op volle sterkte. Er is vol op aandacht voor de aanpak van het jeugdprobleem en volgens de politie is er - ook na deze relatief "rustige" zomer - wel degelijk nog behoefte aan JOP's (Jongeren Ontmoetings Plekken) ofwel "hangplekken". Huisbezoek Volgens inspecteur Meinema was de overlast van jongeren in de afgelopen maanden "best wel meegevallen". Na de hectische zomer van vorig jaar had de politie de zaken nu redelijk onder con trole, meende hij. "Het is nog niet over, dus we gaan door." In dat verband had hij ook tamelijk hooggespannen ver wachtingen van het nieuwe instituut van de wijkagenten. Die zullen volgens Mei nema op huisbezoek gaan bij de ouders van lastige jongelui, "want ze vertellen thuis heus niet alles..." Over de nogal onevenwichtige man- vrouw-verhoudingen (86 - 14 binnen het korps maakte Meinema zich geen zorgen. "We zijn redelijk voorzien," vond hij, "en we doen ons best." Gezien het aantal vrouwen in de hogere regio nen van het district had commissaris Schutzmann volgens hem zelfs de bij naam "directeur van Vrouwenvleugel" verworven. Geen messenverbod Burgemeester De Widt vertelde desge vraagd nog dat een "messenverbod" voor kroegen en scholen, zoals in Am sterdam van kracht is geworden, in Soest niet aan de orde is. "De situatie is hier niet zo ernstig of alarmerend dat we op dat punt iets moeten ondernemen, en ik hoop dat dat ook in de toekomst zo zal blijven." Mevrouw Hoogendijk liet weten dat het zgn. lik-op-stuk-beleid (waarbij een aantal zaken al op het politiebureau jus titieel wordt afgehandeld) goed loopt. Het openbaar ministerie wil dat beleid nu ook toepassen op minderjarigen, maar er zijn tot dusver veel te weinig "kinderzittingen" bij de rechtbank. "Daardoor kunnen we een groot aantal zaken gewoon niet bij de rechtbank kwijt," aldus de officier. Het probleem wordt veroorzaakt doordat de rechtbank te weinig capaciteit heeft door gebrek aan personeel. rV De commissie minderheden wordt definitief opgeheven. Aanleiding hiervoor is dat het adviesorgaan van het gemeentebestuur niet meer functioneerde. Voortaan wordt over minderheden-zaken informeel overleg gepleegd. In de commissie minderheden waren leden van het Turks Platform Soest, het Marokkaans Comité en het Turks Vrou wen Comité vertegenwoordigd. Het aantal leden liep terug, doordat vacatu res niet werden opgevuld en de animo bij de resterende leden nam af met als gevolg dat de vergaderingen door steeds minder leden werden bijgewoond. De besprekingen kwamen daardoor nauwe lijks nog uit de verf. Als alternatief werd begin 1997 het min- derhedenoverleg Soest ingesteld. Deze groep is sindsdien tweemaal bijeen ge weest en kwam in juni van dit jaar tot de conclusie dat deze vorm van infor meel overleg goed functioneert. Boven dien komen specifieke minderheden- zaken ook in andere overlegorganen van de gemeente en instellingen ter sprake. Informeel overleg is er dus voldoende en het voortbestaan van de commissie minderheden is overbodig geworden. "Het is jammer dat de commissie min derheden niet meer werkte, positief is dat uit de informele contacten voldoen de adviezen komen," aldus wethouder Bart Krol. De gemeenteraad zal binnen kort de commissie minderheden offici eel opheffen en voorzitter Dik Stroband ontslag verlenen. Iedere lens lijkt hetzelfde. Het verschil blijkt bij nader inzien. Wanneer u contactlenzen gaat dragen, is deskundig advies van een gediplomeerd contactlens specialist onmisbaar. Hij informeert u over verschillende typen lenzen en kijkt wat specifiek voor uw ogen de beste oplossing is. Bij Donker brillen - contactlenzen bent u aan het juiste, betrouwbare adres (gediplomeerd optometrist-contactlensspecialist ANVO). brillen - contactlenzen Smitsweg 30 3765 CT Soest Tel. 035 - 601 86 26 Een 23-jarige man uit Hattem is vorige week donderdagmiddag gewond ge raakt bij een ontploffing op de Beuken laan, waar hij laswerkzaamheden aan de telefoonkabel verrichtte. Vermoedelijk heeft hij daarbij ook een gasleiding doorgebrand. Hij liep bij het ongeval brandwonden op aan zijn handen en armen, waarvoor hij naar het Amers- foortse ziekenhuis werd overgebracht. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek m' Foto: Brandweer Soest Schaakschool Soest SCHAKEN VOOR KINDEREN leeftijd: 6-16 jaar 25 september starten er nieuwe groepen om 17.00 en 18.30 uur. Int: EHBO-gebouw, Parallelweg 7A. Kosten: f 25,- periode sept.-jan. Info/aanmelding: 035-6014694 De politie hield in de nacht van maan dag op dinsdag op de Stadhouderslaan een 57-jarige Soester automobilist staande, die door zijn rijgedrag de aan dacht trok. Hij bleek te veel gedronken te hebben en kreeg een dagvaarding en een boete van 900 gulden. Op de Molenstraat werd even later een 45-jarige Soester om soortgelijke rede nen aangehouden. Hij kon niet blazen en moest de bloedproef afleggen. Hij kreeg een proces-verbaal en het maxi male rijverbod van 12 uur. MAKELAAR/TAXATEUR 0. G. t/t- Vrv Alle werkzaamheden op het gebied van (ver)koop, taxaties, (ver)huur en beheer, worden niet alleen professioneel, maar ook met enthousiasme en betrokkenheid uitgevoerd. En dat verschil merkt u direct. Want naast de belangrijke zake lijkheid, is het menselijke aspect bij onroerend goed aangelegenheden natuur lijk ook belangrijk. Een vrouw heeft in deze mannenwereld ook op dat gebied meer in huis. Interesse in een nadere kennismaking? Bel voor een vrijblijvende afspraak. Speenkruidstraat 55 3765 AB Soest Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Maak nu gebruik van onze t.g.v. de geboorte van onze dochter Cheyenne Koop deze strippenkaart voor geldig t/m 31 december 1998 SILVER STAR VIDEO CD Dillenburglaan 12 - Soest (naast Randstad) Telefoon 035 - 601 23 40 Ze zijn nog steeds in het buitenlandmaar ook voor hen zit de vakantie er op. Twee weken na de start van de basisscho len, hebben de kinderen van het asielzoekerscentrum (azc) hun plaatsje in de klas gevonden. De meesten van de ruim veertig jonge leerlingen kennen elkaar reeds van het azc in Utrecht en anders wel van hun nieuwe woonomgeving aan de Albert Cuyplaan. Op de locatie De Klimop aan de Weegbreestraat van de Open bare Basisschool Soest OBS) hebben twee groepen onderdak gekregen. De bovenbouw-groepen zijn ondergebracht op de locatie Overhees aan de Willaertstraat. Zodra ze onze taal vol doende beheersen en de lessen in de Nederlandse groepen kun nen volgen, verlaten de kinderen uit onder meer Kosovo, Af ghanistan en bak deze speciale opvangklassen. De ouders mo gen dan bepalen naar welke school ze hun kind sturen. Op de foto maakt jufSigrid een kennismakingspraatje met haar nieu we leerlingen. "Even een huisje pakken." Officier van justitie mr. H. Hoogendijk er gerde zich vrijdag aan het gemak waarmee een 27-jarige Soester en drie minderjarige maten in hun woonplaats inbraken pleegden. Te gen de oudste eiste ze voor de Utrechtse rechtsbank twintig maan den celstraf. Toen de vier door de politie werden aangehouden, daalde het aantal inbra ken in Soest drastisch volgens Hoogen dijk. En er werden veel diefstallen op gelost. De rechtszaak tegen de minder jarigen vond vrijdag plaats achter geslo ten deuren. Daarvoor biechtte hun oudere plaatsgenoot inbraken op die hij tegenover de politie nog verzwegen had. "Ik was bang om alles te bekennen." Daarom was hij na tien bekentenissen gestopt. Op die lijst inbraken in Soest en Baarn, voornamelijk in woningen en Op de Amsterdamsestraatweg heeft de politie zaterdagavond een 62-jarige au tomobilist uit Soest aangehouden. Zijn rijgedrag trok de aandacht en bij onder zoek bleek hij te veel gedronken te heb ben. Hij kreeg een boete van 900 gul den. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. Soesterbergsestraat 188 - Soest 035 - 603 60 10 7 dagen per week geopend! Een 21-jarige Amersfoorter en zijn 17- jarige plaatsgenoot zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag licht gewond geraakt toen ze met hun auto op de Amers foortsestraat tegen een lichtmast bots ten. Volgens de bestuurder moesten ze op het kruispunt met de Veldmaarschalk Montgomeryweg plotseling uitwijken voor een onbekende auto, die van rechts kwam. De wagen slipte en de beide in zittenden raakten licht gewond. Ze kon den zelf uit de auto komen en werden voor onderzoek naar het Elisabeth-zie- kenhuis overgebracht. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Dorpsstreek is vorige week een atta chékoffertje gestolen. De dader bleek daarnaast het complete zonnedak te hebben weggehaald. Aangifte deed de eigenaar, een inwoner van Amersfoort. Bij een bezoek aan een supermarkt aan de Zuidpromenade is een 57-jarige Soesterse vrijdagmorgen haar handtas kwijtgeraakt. Ze had de tas in haar win kelwagentje gelegd tijdens het bood schappen doen. In de tas zat o.a. een portemonnee met geld. Bij een eenzijdig ongeval op het fietspad langs de Birkstraat is vrijdagmiddag een 14-jarige jongen uit Soest gewond ge raakt. Hij fietste ter hoogte van de Maarschalkersteeg tegen een boom en kwam in de berm terecht, waarna hij vervolgens in een greppel belandde. Hij werd met een gebroken been overge bracht naar het ziekenhuis in Baarn. WINGING WORLD Voor inschrijving of informatie kom naar de open dagen, bel of kom langs maandag t/m zaterdag van 16.00 tot 21.00 uur. wat kelderboxen, ging de rechtbank ver der niet meer in. Maar ze besteedde alle aandacht aan de misdrijven die de Soes ter tijdens de zitting toegaf, omdat hij schoon schip wilde maken. Met zijn drie vriendjes samen had hij half februari ingebroken bij een huisart senpraktijk aan de Prins Hendriklaan. Daar verdwenen een printer, laptop, art- senstempel en medische apparatuur. De Soester nam alleen de laptop voor zijn rekening. De andere spullen hadden zijn maten gestolen toen ze later zonder hem teruggingen. Wie het slachtoffer werd, kon hem in die tijd niet schelen. Zo trof zijn buurman hem op 23 maart aan op zijn balkon. De ongenode bezoeker vertelde dat hij ach ter een inbreker aangegaan was. De ge stolen staatsloten had hij snel over het balkpn gegooid en een horloge ergens verstopt. Diezelfde dag had hij uit een schuur aan de Weegbreestraat vier au toradio's gestolen. De Soester zit sinds mei in voorlopige hechtenis. "In die tijd ben ik echt veran derd", verzekerde hij de rechtbank. Maar de officier zei daar weinig vertrou wen in te hebben. Want de man is in elk geval al twee keer veroordeeld. Hoe lang zijn strafblad in werkelijkheid is, is moeilijk te achterhalen. Waarschijnlijk staat hij onder verschillende namen ge registreerd. Proeftijd Nog in de proeftijd van zijn laatste ver oordeling, op 23 mei, probeerde hij weer in te breken bij shoarmazaak Toe- tanchamon. Die inbraak mislukte door dat het alarm afging. Maar voor Hoogendijk telt een poging net zo zwaar als een voltooide inbraak. Behalve twin tig maanden cel eiste ze nog de tenuit voerlegging van vijf weken gevangenis straf die de verdachte eerder voorwaar delijk kreeg. Waarom de Soester al die diefstallen pleegde en ook nog een fiets over een muurtje gooide, kon hij moeilijk verkla ren. Tot zijn zeventiende was hij een keurige jongen geweest. Tien jaar gele den op de havo had hij de verkeerde vrienden gekregen en zich laten meesle pen. Zijn medeverdachten zijn nu tien jaar jonger dan hij. Verslaafd is hij niet en hij verdiende genoeg om van te le ven. Wat de inbreker dan met zijn buit deed? "Leuke dingen kopen". BAR, GRILL RESTAURANT (ol onze gerechten ook om ofte halen). STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 035-6018252 D66 vindt het onverantwoord om de ontsluitingsweg van Albert Heijn naar de Stadhouderslaan (Beek en Daalselaan) door te trekken, vooral nu de financiële positie van Soest weer verslechterd is. Volgens raads lid Wim Roest worden de kosten (2Y2 miljoen) nog heel wat hoger. Roest heeft daarom bij het College een aantal schriftelijke vragen ingediend. De investering (uitgaande van 2xh miljoen) bedraagt 150.000 gulden per jaar, en daarvoor kun je ook andere en nuttiger dingen doen. "In plaats van deze onno dige weg kan er ook nieuw beleid wor den ontwikkeld of de OZB minder ver hoogd," aldus Roest. Hij wil bij de komende begrotingsbe handeling de juiste informatie op tafel hebben, waarom hij trouwens ook al eerder heeft gevraagd. Roest zegt over aanwijzingen te beschikken dat het be drag van 2V2 miljoen belangrijk hoger kan uitvallen in verband met schade of zelfs mogelijke onteigening van aan grenzende bedrijven. Hij vraagt het College om te beginnen of het juist is dat de geplande weg dich ter langs de bebouwing komt te liggen dan eerder was voorzien. Hij wil weten wat dat extra gaat kosten (aanleg, ont eigening, bedrijfsverplaatsing, planscha- de, etc.). Verder wil hij een opgave van de jaar lijkse exploitatielasten (onderhoud, ver lichting, etc.) en van de extra kosten die de juridische procedures met zich mee brengen. Ook wil hij precies weten wan neer de weg in gebruik wordt genomen als die procedures inderdaad gevolgd moeten worden. Tenslotte vraagt Roest welke "verkeers kundige of planologische meerwaarde" het College ziet in de uitvoering van het aanlegbesluit, "afgewogen tegen de noodzaak tot bezuinigingen en lasten verzwaringen voor de Soester burgers". Eigen technische dienst met 24- uur service. Geen voorrijkosten. Gratis bruikleen app. Alle reparaties aan huis.

Soester Courant | 1998 | | pagina 3