Danscentrum Gerla 20% 20% 20% 20% Kerkpad e.o. in verzet tegen nieuw kantoor Rabobank aan Kerkplein Occasion Kantoormeubelen B&W gaan voortaan 'anders' praten Correspondentie in weiland-kwestie Wijzigingen reconstructie T-splitsing Gijs Klomp verlaat NS als Ridder 245.- i ACTUEEL Soesterse brengt vaccin tegen nekkramp naderbij •ster Courant wekelijks 30.000 rage lezers |V0B SOEST Eileene Rouppe van der Voort promoveert NIJHOf Comité vreest belangenverstrengeling AANBIEDING: kantoorefficiency (Openbare) praatavonden wijken voor (persoonlijke) spreekuren NIJHOf Gebruiker stuurt brieven overleden Soester naar rechter NIJHOf Tweede fase werkzaamheden gaat morgenvroeg in Reservewiel weg Zangpedagoge start cursus 'Muziek in de Zwangerschap' Soester beschouwd als motor en gezicht achter 0900-9292 Meningen van lezers Herinnering aan koningin Wilhelmina Service bij Schoemaker PAGINA 4 WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 en nodig om een beslissing vo'8' behaald' 1. Van Dijk, Amersfoort 2 ipfoon 3.Huijgen,Soest' 1. D. Wassenaar, Soest 2 ■ukelen, Soest. 3. F van 'est. d NVOB !tó Böüwgarnnt M6ERDAN3SJAAH EN BEGRIP IN DE BOUW HE ONDERHOUD 73 - FAX (035) $01 74 96 SOESTER COURANT PAGINA 5 Donhuis) ren van een onhuis n van een ïhuis vel lizen ge ;e pel op het VERZENDDATUM Hen Del art ij in de ipel ïhuis Dijgebouw sje iel op 28-8-98 28-8-98 28-8-98 26-8-98 26-8-98 28-8-98 28-8-98 iden een gemotiveerd be- worden gericht aan Bur- Het bezwaarschrift moet leling Planologie en Bou- lding in het kader van de ijf autowrakken in de in- voor de inrichting. ïstelling zal aan de i mber tot 7 oktober 1998 8.30 tot 12.30 uur. verklaren. Gezien de «anvragers omtrent een ilsnog een herplant- Je gerealiseerde stelling van iaf 1999 bij re Bibliotheek Soest; oting aan te passen jziging); iet contract >g; een ter inzage ;idieaanvraag 1999. act 1999 met de St. nd divisie AMW-Soest ;n van de commissie ontract budget toevoegen aan de te ;sstukken voor 1999. Clubs voor: - Beginners - Gevorderden - Vergevorderden - Zeer vergevorderden - Wedstrijdtraining Uiteraard voor elk wat wils: - jeugd echtparen - jongeren 20 tot 35 jaar (partner niet nodig) - kinderclub op woensdag middag (8 tot 12 jaar) - (beginners - gevorderden) - country line-dance EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. itrale Voorlichting Soest INGEDIEND ut 24-8-98 ren van een 27-8-98 :n van een keuken 26-8-98 luis 24-8-98 27-8-98 24-8-98 27-8-98 26-8-98 24-8-98 26-8-98 25-8-98 26-8-98 26-8-98 25-8-98 1, afdeling planologie en ïur. ^8FrR so estCrip,n Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur, t/m wo. 23 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. De Soester wetenschapper Eileene Rouppe van der Voort is vorige week aan de Vrije Universiteit in Amsterdam gepromoveerd op een onderzoek naar de beschermende werking van een experimenteel vac cin tegen nekkramp. In Nederland worden de meeste geval len van nekkramp (meningitis ofwel her senvliesontsteking) veroorzaakt door de bacterie meningococ B. In tegenstelling tot de - minder vaak voorkomende - varianten meningococ A en C is er tot korting op badlinnen en badtextiel BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 30 september 1998. dusver geen vaccin beschikbaar tegen variant B. Het Rijksinstituut voor Volksgezond heid en Milieu (RIVM) in Bilthoven, waar dr. Rouppe van der Voort haar on derzoek heeft verricht, heeft inmiddels een experimenteel vaccin tegen type B ontwikkeld. Zij heeft dit vaccin getest bij volwassenen en baby-aapjes. In haar onderzoek heeft zij aangetoond dat het vaccin specifieke afweerstoffen opwekt in mens en dier. Het nieuwe vaccin wordt binnen afzienbare tijd getest bij Britse zuigelingen en Nederlandse kin deren. Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035-601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Sinds kort heeft Soest er weer een nieuw bewonerscomité bij, dat zich verzet tegen nieuwbouw. Het gaat ditmaal om de bewoners van het Kerkpad en omgeving, die proteste ren tegen de nieuwbouwplannen. van de Rabobank op het Kerkplein. Het comité heeft inmiddels aan flink aantal schriftelijke bijvalsbetuigingen ontvangen op de brief, waarin het ge wag maakte van "meer dan een smet op de nabijgelegen woonomgeving: een massief gebouw, een groot aantal vier kante meters, bijna 11 meter hoog, mo derne materialen, een koperkleurig dak en een 'speelse' voorgevel". Het comité wijst erop dat de gemeente raad onlangs akkoord is gegaan met de nieuwbouwplannen, maar dat het nog niet te laat is om bezwaren in te dienen. Ook in de artikel 19-procedure wil het comité een duidelijk en beargumenteerd "nee" laten horen. De bewoners kunnen zich bij het protest aansluiten zoals dat is aangeven in een brief aan het College. Daarin worden de bezwaren van het comité puntsgewijs genoemd: het Kerkpad is beschermd dorpsge zicht. Het comité heeft de indruk dat het unieke karakter van het historische pad - "een van de trekpleisters van Soest" - wordt ondermijnd. "Wat grootschalige nieuwbouw op het Kerkpad kan aan richten zien we op het Kerkpad Noord zijde tussen de ING-bank en de voor malige Albert Heijn," aldus het comité. het karakter van het Kerkplein, nu nog een eenheid met het Kerkpad, wordt ook aangetast. "We hebben niets tegen de Rabobank, maar een modern kantoorgebouw zorgt ervoor dat het wankele evenwicht in z'n geheel ver dwijnt". de nieuwbouw past niet in het be stemmingsplan. de vrees bestaat dat deze nieuwbouw de weg vrijmaakt voor nog meer bouw projecten op of nabij het Kerkpad, in welk verband het comité spreekt over "inktvlekwerking" in dit stukje historisch Soest. enkele bewoners vrezen dat het bank personeel straks recht in hun woonka mers kan kijken, voorzover ze al niet in de schaduw van het 11 meter hoge pand komen te liggen. aantasting van het Kerkplein en het Kerkpad heeft consequenties voor de waarde van de nabijgelegen woningen. Het comité wijst er verder op dat de gemeente destijds, toen er sprake was van een verbreding van het Kerkpad (1970) al beloofd heeft het karakter van het Kerkpad niet verder aan te tasten. Het wil het College graag aan die belof te herinneren. Ongeloof Volgens het comité heerst er onder de bewoners "ongeloof" over de mogelijke belangenverstrengeling van twee kop stukken uit de gemeenteraad (CDA-er Middelkoop, voorzitter van de raad van bestuur van de Rabobank Soest-Baarn, en PvdA-er Boerkoel, die via zijn con structiebureau betrokken is bij de nieuwbouwplannen). Het tweetal nam overigens - daarom juist - niet deel aan de stemming in de gemeenteraad, maar het comité verwijst naar een publicatie in een regionaal blad waarin dat werd "gesuggereerd" en hoewel het zegt het mogelijke conflict met reserve te bekij ken, overweegt het zich nu tot de bestu ren van CDA en PvdA te wenden, zo dat ook die hun licht over de kwestie kunnen laten schijnen. "Is er voor lokale politici in dezen een gedragscode?", aldus het comité, dat zich tenslotte ook nog zorgen lijkt te maken over de zuiverheid van de loka le politiek, omdat alles al "rond" zou zijn, zoals diverse bewoners tijdens de voorlichtingsbijeenkomsten zouden heb ben opgevangen. Door inruil verkregen Emmein burotafels 180 x 80 cm.* Emmein rol-ladenblokken.* Drentea kantoortafels.* Drentea directieburo 100 x 200 cm.* Drentea tweedeurs en roldeurkasten.* Witte tweedeurskasten 195 x 100 cm. Diverse maten jaloeziedeurkasten. Tafels lichtgrijs 170 x 75 cm.* Verschillende conferentiestoelen. Ronde tafel 120 cm 0. Nieuwe meubels met lichte lakschade: Buro 160 x 80 cm. voorzien van 2 ladenblokken495,= Tweedeurskasten maat 195 x 95 cm3Z5,= Tweedeurskasten maat 180 x 80 cm255,= Jaloeziedeurkast 198 x 24 x 120 cm 795,= Leverbaar in zwart, grijs of antraciet. Beschikbaar begin oktober Alle prijzen excl. 17,5% btw AllOffice Nijverheidsweg 24a - 3762 ER Soest Tel. 035 - 601 01 15 Fax 035 - 602 20 22 De voertaal blijft Nederlands, maar burgemeester en wethouders van Soest gaan voortaan 'anders' praten met de bevolking. In plaats van de periodieke praatavonden in de wij ken houden ze in het vervolg spreek uur, te beginnen op donderdag 26 november in de Prins Willem Alexanderschool. De praatsessies van de laatste jaren sloe gen niet meer aan. Meestal waren de afgehuurde zaaltjes gevuld met ambte naren, bekende gezichten uit het politie ke circuit en een aantal notoire klagers. Verder bestond de indruk dat een groep burgers zich door het openbare karak ter van de bijeenkomsten niet wilden/ durfden te tonen of hun vragen voor zich hielden. Tijdens de spreekuren kunnen de inwo ners van Soest een persoonlijk gesprek voeren met burgemeester Hans de Widt of de wethouders Neks Blommers, Bart Krol en Pieter ten Hove. Zij worden niet meer bijgestaan door een hele batterij ambtenaren, maar worden geacht zelf de antwoorden op de vragen te kunnen ge- korting op alle douche- en badwanden ven. Mocht dat niet lukken, dan wordt eventueel een afspraak gemaakt voor een vervolg-gesprek of een schriftelijk antwoord toegezegd. Iedereen Wethouder Krol: "Iedereen is welkom. In Soestdijk mogen ook mensen komen, die bijvoorbeeld iets over de reconstruc tie in Soest-Zuid willen zeggen." Het College zal zich op 26 november in de PWA-school aan de Beetzlaan voltal lig melden. Mocht de opkomst niet bij zonder hoog zijn, dan wil het College in het vervolg steeds twee leden afvaardi gen. Krol: "Dan moeten we ook ant woord kunnen geven op zaken die niet in onze portefeuille zitten." Op de vraag of in die gevallen, zonder de aanwezig heid van ambtenaren, de gesprekken wel heel kort zullen gaan duren, zegt hij: "We achten dit een flexibel College dat daar op inspeelt." De gemeente zal zoveel mogelijk probe ren wachttijden te voorkomen, dan wel zo kort mogelijk te houden. Wie op het spreekuur komt, maar op zijn beurt moet wachten, kan zich door ambtena ren laten voorlichten over de nieuwe mogelijkheden van gemeentelijke infor matie op Internet en Teletekst. De spreekuren zijn telkens van 20.00 tot 22.00 uur. Na Soestdijk (26 november) is Soesterberg aan de beurt. Het Colle ge is op woensdag 24 februari in Dorps huis Burgstede te vinden. korting op alle badkamer- accessoires van Carlton, Studio, Vigo en Aresso BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 30 september 1998, Brieven van de overleden J.C. Brou wer zullen mogelijk worden meege wogen door vice-voorzitter mr. W. de Koning van de Utrechtse recht bank, die binnenkort een oordeel moet vellen over het weiland aan de Soesterbergsestraat in Soestduinen. De brieven zijn ingebracht door de Soester Paul Schneider. In december 1990 schreef Brouwer dat na zijn dood de drie pony's eigendom worden van Schneider. Hij verzorgt al twaalf jaar de pony's, eerst met zijn dochter, tegen woordig met hulp van een ander meis- je- Brouwer en Schneider hebben de brief ondertekend. Acht maanden later zette Brouwer zwart op wit dat de pony's tot hun dood op het weiland aan de Soes terbergsestraat (tussen de percelen 162 en 168) mogen blijven lopen. "Mocht dat weiland geheel of gedeeltelijk ver kocht worden, dan mogen de pony's in ieder geval tot hun dood op het achter ste deel van het weiland blijven lopen," schreef Brouwer. Het weiland vormt de aanleiding voor een familietwist. Zeven van de negen kinderen willen het weiland tegen op bod verkopen, twee dochters respecte ren hun vaders wil om het weiland in familiebezit te houden, zolang de drie dieren in leven zijn. Vier weken geleden stonden de erfgenamen tegenover el kaar voor de rechter in de hoop dat zij de knoop zou doorhakken. De Koning stelde dat de broers en zussen eerst nog maar eens met elkaar moesten gaan pra ten om te kijken of ze er onderling kun nen uitkomen. Schneider vraagt zich af of hij, na twaalf jaar gebruik te hebben gemaakt van het weiland, niet als eerste in aanmerking zou moeten komen om het tegen de taxatiewaarde te kopen. Hij is van me ning dat bij verkoop en/of veiling van het weiland rekening moet worden ge houden met zijn volledige gebruiksrecht over de wei tot de paarden dood zijn. Tevens stelt hij dat hij recht van overpad heeft over het voorste deel van het wei land, mocht daar ooit nog gebouwd gaan worden. Vorig jaar werd bij de ge meente geïnformeerd of het weiland een woonbestemming kon krijgen, omdat het kavel dan veel meer geld zou kun nen opleveren. Het College weigerde daaraan medewerking te verlenen. In die periode klom Schneider ook in de pen, waarmee het volgende 'ps-je' aan zijn brief toevoegde: 'In de afgelopen elf jaar hebben de kinderen en de kleinkin deren van de heer Brouwer zich nooit met de wei bemoeid, noch zich ooit om de paarden bekommerd.' Voor het weiland zou belangstelling be staan van iemand die er zijn dieren op wil laten grazen. Volgens Schneider is het niet mogelijk dat ander vee op het weiland wordt toegelaten. Omdat er te weinig gras is en de drie pony's geen andere dieren bij zich verdragen. korting op. badkamerkranen BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3, BAARN Deze korting is geldig t/m 30 september 1998. Vanaf donderdag 10 september wij zigt een aantal (tijdelijke) verkeers maatregelen bij de T-splitsing van de Birkstraat én de Vondellaan. De voornaamste is dat het verkeer uit de richting van Amersfoort nu niet meer de Vondellaan op kan, maar via de Birkstraat moet rijden. Deze korting is geldig t/m 30 september 1998 Een 39-jarige Soester ontdekte vorige week bij toeval dat het reservewiel van zijn auto gestolen moet zijn. Hij reed op de Dalweg over een verkeersdrempel, waarbij de ophangbeugel losschoot. Er kwam echter géén reservewiel tevoor schijn. Vermoedelijk is dat al meegeno men tijdens een autokraak in juli. Zangpedagoge Annelies Ekeler start binnenkort de cursus Muziek in de Zwangerschap. Daarvoor houdt ze in het gebouw van de Regionale Muziek school Amersfoort aan het Kerkplein zes bijeenkomsten voor groepen van maximaal acht aanstaande moeders. Vanaf de twintigste week van de zwan gerschap is het gehoor van het kind dus danig ontwikkeld, dat het geluid kan opvangen. Liedjes die vrouwen tijdens hun zwangerschap zingen, worden na de bevalling herkend door de baby en ge ven een gevoel van rust en veiligheid, aldus de zangpedagoge. Voor meer in formatie, tel. 6032978. 0900-9292. Dagelijks wordt dit te lefoonnummer van Openbaar Ver voer Reisinformatie (OVR) 50.000 maal gebeld, vorig jaar kozen niet minder dan 17,8 miljoen mensen dit speciale nummer. Zonder Gijs Klomp was dat niet mogelijk ge weest. De 61-jarige Soester wordt beschouwd als de motor, het gezicht en de stimule rende kracht achter en van het systeem van reisinformatie dat uniek is in Neder land en daarbuiten zijn weerga niet kent. Miljoenen mensen vinden hier door binnen een mum van tijd de weg op het spoorwegennet. De telefoon van OVR staat niet stil, vorige week woensdag werd wel stilge staan bij de verdiensten van Klomp die afscheid nam als directeur van OVR. In het Dolfinarium Harderwijk werd hem door minister T. Netelenbos van verkeer en waterstaat een koninklijke onder scheiding uitgereikt. Gijs Klomp is nu, bijna 44 jaar nadat hij voor het eerst bij de Nederlandse Spoorwegen binnen stapte, Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. In de loop der jaren oefende hij verschil lende functies uit, sinds 1991 was hij directeur van OVR. In dat jaar nam hij persoonlijk het initiatief tot de OVR- organisatie. Dankzij zijn onuitputtelijke overredingskracht slaagde hij erin alle 26 openbaar vervoerbedrijven in ons land te overtuigen van de voordelen van één centraal telefoonnummer dat van daag de dag niet meer weg te denken is. In zijn vrije tijd zit Klomp evenmin stil. In zijn vorige woonplaats Lunteren be kleedde hij diverse (bestuurs-)functies bij de gelijknamige voetbalvereniging en zette hij zich in voor de tennisclub. In Soest is Klomp actief binnen de vetera- nenafdeling van Soest. sportorganisatie Foto: Aldo Allessie Dit gaat morgenvroeg in. Deze maatre gel is het gevolg van de werkzaamheden die worden uitgevoerd en heeft zelf de volgende veranderingen als gevolg. Met omleidingsroute 2 worden alle au to's en motoren vanuit de richting Amersfoort tot de Soesterbergsestraat via de Birkstraat geleid en zal het ver keer via de Kerkstraat, de Torenstraat, de Middelwijkstraat en de Steenhoff- straat tot de Dalweg geleid worden om de overige delen van Soest te bereiken. Om te voorkomen dat de Eikenlaan als omleidingsroute wordt gebruikt, is het inrijden van de Eikenlaan vanaf de UITNODIGING Kom nü al kijken naar onze Kerstetalage met KUM .«T een ruime keus aan GESCHENKPAKKETTEN RELATIEGESCHENKEN ETC. DE TROMSLAGER Steenhoffstraat 58 - Soest 035 - 602 28 71 Ieder jaar gingen we met school OBL aan de Beetzlaan naar het défilé wan neer de koningin jarig was op 31 augus tus. Het was vroeger op 31 augustus erg warm. Het zal zo ongeveer 1932-'33 geweest zijn, toen ik de koningin een bloemetje moest aanbieden. De trap op naar het bordes en achteruit naar bene den. Het zal door de warmte en de ze nuwen gekomen zijn, maar toen ik be neden was, ben ik flauw gevallen. Toen ik weer bij kwam, lag ik onder een gro te beukenboom en wist totaal niet waar ik was. Toen ik weer goed bij was, kon ik weer met de school mee lopen naar de Beetzlaan. Will Soesterbergsestraat tot de (Verlengde) Kolonieweg richting station Soest-Zuid voor auto's en motoren verboden met uitzondering van lijnbussen en taxi's. De politie zal extra op de naleving van het verbod controleren. Uit de richting Amersfoort zullen de bussen van de lijnen 70 en 72 niet meer via de Vondellaan en de Soesterberg sestraat rijden, maar de Birkstraat blij ven volgen tot de Eikenlaan. Het bus bedrijf heeft een noodhalte geplaatst op de Eikenlaan nabij de Soesterberg sestraat ter vervanging van de halte "Zuidpromenade" bij het winkelcentrum in de richting Soest-Zuid NS/Hilver sum. De fietsers tussen Soest en Amersfoort zullen via de noordzijde van de aanslui ting van de Vondellaan op de Birkstraat blijven rijden. De fietsers tussen het oosten van Soest en Amersfoort moeten via de Soester bergsestraat en Vondellaan rijden. De Peter van den Breemerweg zal voor hen een veel aantrekkelijker verbinding zijn. Ook omdat auto' en motoren tijdens spitsuren deze routes niet in de meest gebruikelijke richting mogen gebruiken. De politie controleert extra op de nale ving van dit verbod. Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! expert Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035-601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5