20% Beleggen en de euro, kansen en risico's Danscentrum Gerla 20% i LP P Q £i L O Hulleman optiek .GRIM Smeeing snapt starre gemeente niet Hele week feest bij Spullenliulp m PAGfef (MJSÏ 7 ACTUEEL Ringsteekwedstrijd van WPE PVO bereidt zich voor op groot eeuwfeest in 1999 21 september 1998 19:30 uur, de Speeldoos, Baarn Rabobank Soest-Baarn enpert Veel activiteiten bij Balans DOE MEE AAN HET WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT EURO-Styling foort zoekt voor team een F PARTTIME ER/STER 3-47 22 507 1 naar Thea :n MUZIEK "De wethouder heeft toegezegd dat ik mocht gaan bouwen" PAGINA 7 O NIJHOf Zondag folklore in Kerkebuurt - Uitnodiging lezing Sprekers: Bart van der Feen de Lille (Rabo Securities) Mascha van Straten (Amsterdam Exchanges.AEX) Reserveer nu uw plaats en bek (035)60963 99 uw euro-adviesbank SOEST COÏTIVTRY LINE-DA3VCE 85,-per persoon Kringloopcentrum viert 25-jarig bestaan Bloemkunst '98 in Groeneveld vanaf 12 september c SCHOEMAKEB Lezing Indonesië Reumavereniging Meisje (10) bij aanrijding gewond Nieuwe seizoen begint in de Schoof EN ONTVANG DE GRATIS* CD "MUZIEK VOOR ACHTER JE OGEN" loekhandeJ Open Huis) ïrnstraat 27 - Baarn 1035 - 541 82 53 m - feest in september iber van 11.00 -16.00 uur: ie met Liesbeth Sneep, en en feestelijk versierde i de hand van verschillende j ook de materialen gekocht 1 maand september staat oor u klaar. Er zijn allerlei i en voor alle bezoekers is de geschiedenis van onze iVnn^^* Ie garage (drive-in),op en tuin met uitstekende zon- 3. Totaal grondoppervlak 135 •mgeving met winkels, scho- idbereik. en hal. 1 e verd.: ruime woon- kitchen), toilet alsmede öal- achterzijde (nieuwe kunst kamers en badkamer. Staat p 1e verdieping met s in parkeergarage. Heerlijk sstaurants, winkels, musea, atuurgebieden die deze ka- nciestad omgeven. Bijzon- g, uitzicht op en toegang tot jde, hoog kwaliteitsniveau, rvicekosten. 'ui naar terras, luxe keuken 2 slaapkamers, badkamer, Dlledig gemoderni- n de rand van het karakte- rslavend is het vrije uitzicht, bedaard herkauwend bont- nfortabel ingericht en heeft tale grondoppervlak is 468 imer, luxe keuken met kook- )ilet en zeer ruime hal met verd.: 2 slaapkamers, berg-/ toilet en overloop. 2e verd.: kamer. -Jsw wintiger jaren met 'n het centrum van Soest, •ouwstijl aan de buitenkant itijdse kleurspel dat u bin- het sierlijke trappenhuis, rote living, de riante woon- ïteelt. uken in kersenhout uitvoe ren, kelder, toilet en hal. hadkamer met ligbad en >He hal. 2e verd.: grote zol- toilet en bergruimte. U BENT OOK 'AN HARTE WELKOM 0.00 TOT 14.00 UUR inswoning (1973), zonnige 9- ■nige woonk. (39 m2), keuken, aarvan 1 met v.w., luxe badk. let. 2e verd.: 2e douche, aan- -combi (1994), veluxdakraam, /.w.( veel kastruimte, 2e velux- 0,- k.k. 7 sn we graag. ■band groeit automa- contact, een persoon- continu terugkoppe Itooptraject zien onze ij de zaken oppakken, ian ook ons handels- De Soester G.J. Smeeing snapt de starre houding van de gemeente niet. De gemeente stelt dat ze hem wak genoeg heeft gewaarschuwd en is onverbiddelijk. "We staan in ons gelijk," zegt de gemeente. "Dit ga ik linnen, dat kan niet anders," zegt leeing. Jfrneeing had de schuur aan de Dorres- jinweg, die hij volgens de gemeente il- Igaal heeft verbouwd en is gaan bewo nen, uiterlijk op 27 augustus j.1. veria ën moeten hebben. Op straffe van een fiwangsom. Het gezin woont er nog jteeds. Kosten: 1.200 gulden per dag. Smeeing had zijn oog laten vallen op het Berceel aan de Dorresteinweg, wist dat er mocht worden uitgebreid en dat er en bedrijfsbestemming op lag. In het emeentehuis stak hij zijn licht op. Vol gens Smeeing heeft de toenmalige wet houder Pieter ten Hove van ruimtelijke ordening hem gezegd dat hij mocht gaan ouwen. "Dat is genotuleerd, ze ontken den het ook niet," aldus Smeeing die na de mondelinge toezegging van Ten ,love overging tot aankoop van de grond en aan het bouwen ging. En toen ging de gemeente dwars liggen. loofdelijke stemming De kwestie werd zelfs in de gemeente raad behandeld. Smeeing verloor met 13 tegen 14 stemmen, omdat Rob Jous tra (BAM) zich bij de hoofdelijke stem- ning vergiste. Smeeing liet het er niet bij zitten, omdat het College hem de toezegging had gedaan dat hij wél me dewerking zou krijgen, en spande een procedure aan bij de rechtbank. Hij wees erop dat Joustra zich had vergist. "We hadden een klein toe.zegginkje dat hij dat zou erkennen, maar vlak voor de verkiezingen heeft hij een brief ge stuurd, waarin hij schreef dat hij een weloverwogen besluit had genomen." Het beroepschrift van Smeeing bij de rechtbank werd ongegrond verklaard. En dus richtte hij zich tot de Raad van State. Tegelijkertijd vroeg hij een voor lopige voorziening aan om af te dwin gen dat hij in elk geval in de woning aan de Dorresteinweg zou kunnen blijven tot en met de behandeling van zijn be roep door de Kroon. Die had hij vast en zeker gekregen, stelt Smeeing. Maar zijn advocaat was een dag te laat met het betalen van de grif fierechten, waardoor de Raad van Sta te zijn beroep niet ontvankelijk verklaar de. De gemeente voelde zich door die uitspraak gesterkt en legde een dwang som van 1.200 gulden per dag op, in dien Smeeing op 27 augustus niet zou zijn verhuisd. Vormfoutje "Ze hebben de mazzel dat m'n raads man niet heeft opgelet. Hij heeft het geld naar het verkeerde adres overge maakt, waardoor er een dag vertraging was. Ik had meer clementie van de ge meente verwacht. Het gaat hier om een vormfoutje, ik had niet verwacht dat de gemeente zich zo star zou opstellen," zegt Smeeing die de gemeente vroeg om twee weken uitstel van het innen van de dwangsom, maar nul op het request kreeg. Hij is ervan overtuigd dat hij de zaak uiteindelijk toch zal winnen. "Ik probeer nu de gemeenschap te behoeden voor onkosten, wat het is niet een gering be drag dat de gemeente anders straks op tafel moet leggen." Onbehoorlijk Weinig begrip heeft Smeeing voor de opstelling van de gemeente. "Ik vind het onbehoorlijk wat de gemeente doet. Alleen al dat de wethouder heeft toege zegd dat ik mocht gaan bouwen, zou zo zwaar moeten wegen dat ze toch mede werking zouden hebben verleend. Ze willen het hier landelijk houden. Voor mij was hier een bedrijf gevestigd. De 4.100 vierkante meter was volledig be straat. Ik gooide er tweeduizend meter stenen uit en heb er weilandjes voor in de plaats aangelegd. Ik heb maar zeven tig vierkante meter bebouwd, in twee woonlagen. Ik lever de bedrijfsbestem ming in, de hele buurt is er blij mee." De kans dat de Raad van State hem als nog een voorlopige voorziening geeft, acht hij gering. Smeeing wil de zaak nu niet op het spits drijven en oriënteert zich. "Ik kan hier niet van de ene op de andere dag weg, de dieren hebben ver zorging nodig. Als ik binnen een rede lijke termijn vertrek, zie ik niet in waar om de gemeente de dwangsom zou moeten innen. Maar de zaak komt nog bij de Raad van State en die win ik al tijd. korting op alle whirlpools van Wilux BOUW WOONWAREN MINERVAWEG 3. BAARN Deze korting is geldig t/m 30 september 1998. De Kerkebuurt vormt zondag 13 september het decor van folkloris tische taferelen. Garant daarvoor staat de Warmbloed Paardenfokver- eniging Eemland (WPE) die de jaarlijkse ringsteekwedstrijd houdt. Tenminste 35 deelnemers binden de sportieve strijd aan, niet nadat ze tussen half elf en twaalf uur een rondrit door Soest hebben gemaakt. Het ringsteken speelt zich af tussen 13.00 en 15.30 uur af. De combinaties moeten twee omlopen van drie ronden maken, waarbij per ron de drie punten te verdienen zijn. Bij ge lijke eindstand wordt een derde omloop verreden. De ringen zijn dusdanig opge hangen, dat het publiek de wedstrijd goed kan volgen. Op veel plaatsen worden ringsteekwed strijden gehouden, waarbij de deelne mers op een ongezadeld paard rijden. In Soest wordt een rijtuig of een recreatie wagen achter het paard gespannen. Een jury beoordeelt welke aanspanning er het meest verzorgd uitziet, want ook op dat gebied zijn prijzen te winnen. De route die de aanspanningen rijden, is de Peter van de Breemerweg, de Kerkstraat, het erf van de familie Van de Grift, de Ferdinand Huijcklaan en we derom de Peter van de Breemerweg. In verband met de ringsteekwedstrijd zijn de genoemde wegen op de betreffende gedeelten tijdelijk afgesloten voor ver keer. Zo'n beetje de hele wereld bereidt zich voor op het volgende millen nium dat over 478 dagen aanbreekt. Nog ruim daarvoor viert muziek vereniging PVO het eeuwfeest. De bevolking van Soest en Soesterberg zal uitbundig bij de activiteiten wor den betrokken, beloven de organi satoren. In de aanloop naar de festiviteiten kan PVO nog wel wat nieuwe leden gebrui ken. De drumband heeft versterking nodig én daarom is PVO op zoek naar belangstellenden. De drumband repe teert elke dinsdagavond in het vereni gingsgebouw aan de Rembrandtlaan. Vrijblijvend kijken en luisteren mag. Het orkest van PVO heeft plaats voor een slagwerker. Dit onderdeel van de muziekvereniging oefent elke maandag avond van acht uur tot half tien aan de Rembrandtlaan. Wie volgend jaar het eeuwfeest intensief wil meebeleven, kan dus nu zijn slag al slaan. Bij voorzitter Rob Joustra kan men terecht voor infor matie, tel. 6010582. Deze korting is geldig t/m 30 september 1998. X 10 LESSEN Voor beginners t/m vergevorderden. INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur, t/m wo. 23 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. korting op alle wandtegels Deze korfing is geldig t/m 30 september 'M I Bij Spullenhulp, het Soester kring loopcentrum aan de Schans, staat deze week alles in het teken van het 25-jarig bestaan. Alle dagen is er wat te beleven en zaterdag is er een speciale markt voor de Derde We- reldgroep Soest. Het is inmiddels een kwart eeuw gele den dat Spullenhulp werd opgericht. Veel bekende Soester namen zijn aan die beginperiode verbonden geweest, waarvan er één zeker met respect ge noemd moet worden: Elly Joosten, die vanaf het begin een van de drijvende krachten achter het initiatief is geweest. Dat onderstreepte ook de huidige voor zitter van het kringloopcentrum, Ray- mond van Gelder, tijdens het feestje voor (oud)medewerkers en (oud)be- stuursleden, dat vrijdagavond j.l. in het Artishockgebouw plaatsvond. Ruim honderd gasten waren er, die allemaal op een of andere manier betrokkenheid hebben (gehad) bij het kringloopcen trum. Onder hen ook een aantal verte genwoordigers van het gemeentebe stuur, waarmee Spullenhulp in de loop der jaren een steeds betere verstandhou ding wist op te bouwen. Wethouder Pie ter ten Hove bracht de felicitaties van het College van B. en W. en de gemeen teraad over, vergezeld van een envelop met-inhoud. Boekje Als vertegenwoordigster van alle trou we klanten die Spullenhulp in de loop der jaren binnen zijn muren heeft gehad was mevrouw Herklots uitgenodigd. Zij ontving van Van Gelder het eerste exemplaar van het jubileumboekje, met een bos bloemen en een boekenlegger met de afbeelding van een vlinder - die een beetje het symbool van Spullenhulp is geworden. Het feest in Artishock, waar Spullen hulp als vanouds weer een gastvrij ont haal kreeg, werd opgeluisterd met live muziek van het Chris Monen Trio. Wil- ma Louwenaar en Semmy Prinsen wa ren actief achter de bar en zorgden voor koffie en andere versnaperingen. Een theatergroepje voerde tussen de bedrij ven door een aantal acts op, waarbij de :rs werden betrokken. Tijdens de receptie in Artishock kwam ook het gemeentebestuur zijn opwach ting maken. gelegenheid van deze historische mijl paal voor het Soester kringloopcentrum. Modeshow Vandaag - woensdag 9 september - is er vanaf 14.30 uur een speciale kindermid dag, met poppenkast, limonade en iets lekkers. Zaterdag wordt de feestweek afgesloten met een speciale, markt, waarvan de opbrengst - volgens de beste Spullenhulp-tradities - bestemd is voor een andere jubilaris: de Derde Wereld- groep Soest, die dit jaar haar 15-jarig bestaan viert. Er wordt dan ook een heel bijzondere modeshow gehouden, die om 10.30 uur begint. De tentoonstelling bloemkunst '98 - afscheid van de zomer in kasteel Groeneveld is een jaarlijks terugke rend evenement. Bloemkunste- naars en beeldende kunstenaars werken samen aan een indrukwek kende presentatie van kunst. Op het thema "Muziek" worden alle gebouwen en zalen voorzien van bloem- installaties geïnspireerd door de soort muziek en de werken van de beeldende kunstenaars. Er wordt in de tentoonstelling, evenals vorig jaar, uitsluitend gebruik gemaakt van milieuvriendelijk gekweekte bloe men en planten. De bloemen zullen tij dens Bloemkunst regelmatig ververst worden. Bloemkunst '98 - Afscheid van de zo mer; kasteel Groeneveld - Baarn; 121/ m 20 september; Toegangsprijs f 12,50, kinderen 6 t/m 11 jaar f 7,50; Museum- jaarkaarthouders f 7,50 en op maandag 14 september gratis toegang. Muziek Deze hele week is het ook feest in het kringloopcentrum zelf. Alle middagen is er live muziek van de bekende accor deonist Peter Bruis uit Amersfoort, wat de sfeer zal verhogen. De bezoekers mogen ook rekenen op een hapje en en drankje en natuurlijk is de winkel ver sierd. Voor alle gezinnen in Soest ligt er ook een gratis exemplaar van het spe ciale jubileumboekje klaar, dat in een oplage van 2000 stuks is gemaakt ter Plezier voor zes. Neem uw zes meest geliefde CD's. Of de zes nieuwste. Of zes waarvoor u in de stemming bent. Speel ze ach ter elkaar of spring van track naar track. En tussendoor kunt u altijd nog schakelen naar de ingebouwde radio. Geniet zoals u wilt. Daarvoor is de BeoSound 9000 bedoeld. BeoLab 8000 actieve luidsprekers. 3 jaar garantie BANG OLUFSEN BANG fi LUfSEN CENTER Burg, Grothestraat 9, Soest Tel. 035 601 03 44 De afdeling Baarn/Soest e.o. van de Vereniging van Reumapatiënten houdt op dinsdag 15 september een bijeen komst over Indonesië. Aan de hand van dia's zal de heer Coenraads over dit land vertellen. De lezing begint om 14.00 uur in De Speeldoos aan de Rembrandtlaan in Baarn. Bij een aanrijding op het kruispunt Laanstraat-Beetzlaan is vorige week donderdag een tienjarig meisje uit Soest gewond geraakt. Ze werd geraakt door een auto, bestuurd door een 61-jarige plaatsgenoot. Het meisje werd met klachten over pijn in de rug naar het zie kenhuis gebracht. Balans is uit haar vakantieslaap ge wekt en heeft onder andere diverse volwassenen-activiteiten georgani seerd die de komende maanden ge stalte krijgen. Op zaterdag 12 september is de eerste bingoavond van dit seizoen. Die begint om 20.00 uur in het buurthuis aan de Molenstraat. Een kaart voor tien ronden kost tien gulden. Vanaf 14 september wordt elke maan dag de soos gehouden van 19.30 tot 21.30 uur. Na de koffie of thee wordt er veel gedaan op het gebied van creativi teit en spel, soms wordt er ook gekookt of gebakken. Kosten: 4 gulden per keer. Iedere dinsdagmorgen kan men decora tief schilderen/sjabloneren. Deze bijeen komsten zijn van half tien tot half twaalf. Inschrijving hiervoor is noodza kelijk. De hobby-creatiefgroep verzamelt zich op donderdagmorgen (9.30-11.30 uur) in de Schoof. Voor twaalf ochtenden betaalt men 30 gulden. Tegelijkertijd is de hobby-zelfstandiggroep aanwezig (25 gulden voor twaalf ochtenden). Voor beide groepen geldt dat men zich moet inschrijven. In de Schoof is elke donderdag (19.30- 22.00 uur) de quiltgroep te vinden. Om vijftien avonden te kunnen meedoen, betaalt men 30 gulden. Ook hiervoor dient men zich van te voren m te schrij ven. De eerste bijeenkomst is 17 sep tember. Toneel De Gulle Glimlach is een enthousiaste amateurgroep van toneelspelers die elk halfjaar een voorstelling geeft. Vanaf 17 september repeteren ze iedere donder dag van 20.00 tot 22.00 uur. Deelname voor tien avonden kost 25 gulden. T'ai chi en chi kung Voor veertig-plussers worden in de Schoof t'ai chi lessen gegeven. Deze be wegingsleer is niet gericht op spier kracht, maar op het stromen van de le vensenergie. Ook kan men meedoen aan chi kung. Door de bewegingen, adem en aandacht wordt de chi opge wekt en gestuurd, waardoor vitaliteit en genezingskracht ontstaan. Op 17 sep tember, 3 december en 25 februari be ginnen blokken van tien lessen. Kosten: 50 gulden per blok. Verder wordt in de Schoof onder meer in competitieverband geklaverjast. Dat gebeurt elke donderdagavond van acht tot elf uur. Voor vier gulden per keer kan men aanschuiven. Voor informatie over of inschrijving voor een van de activiteiten van de Stichting Balans kan men contact opne men met het buurthuis aan de Molen straat, tel. 6017615. Ondei alle omstandigheden goed kunnen lezen en zien is plezierig. Hulleman Optiek laat u eenvoudig en snel zien hoe het met uw leesplezier is gesteld. Kom langs voor de gratis leestest en ontvang de CD! BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Register-optometristen - Contactlensspecialisten A.N.V.O. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 035 - 601 38 59 's Maandags gesloten *Kom snel want de voorraad is beperkt!

Soester Courant | 1998 | | pagina 7