M/ef Ivies. Fotozaak Loek van Walsem nu '1 uur Fotoservice Soestdijk' 1 'De Soester' het klantvriendelijkst van alle Daewoo-dealers SOEST 'atiëntenstroom m.c. Molendael in 1997 fors toegenomen 1 HANDEL Et WANDEL 7 DANSLES VAïVfiOURIK Christelijke boekhandel Baarn bestaat vijfentwintig jaar Bert Gefeliciteerd met je nieuwe boot! Sophia van Amersfoort: tien jaar vernieuwend! Gilde bijzonder dankbaar WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT Bedrijf komt in landelijk onderzoek als beste uit de bus PAGINA 9 KOEKJE v.d. week Juffertje 4.50 frtitflïïiTm Ibanketbakkerij SCHRIK NIET Boter- liefjes 4.5° Soester turf 6.95 Oer brood BROOD erenpark «m m -r ff Geen wachtlijsten door inzet specialisten en medewerkers Geef je nu op voor DANS-EN PARTYCENTRUM OTAK cadeaubon. ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN *s Namens je oude bemanning WBÊBÈË (Succes met het vinden van een nieuwe bemanning) Hoogvliet sinds vandaag weer in eigen supermarkt Gevonden voorwerpen gildefeesten Voor medewerking van velen 4 fotoservice 1 Mm S APS óók in een uur Bruidsreportages Portretfotografie (Familiefoto's tot 12 personen) Pasfoto's Digitale fotobewerking Foto copy service Van Weedestraat 147 - Soestdijk - Tel. 035 - 602 59 42 uur fotoservice Soestdijk Kodak Express, de mooiste foto's in 1 uur RN ;r t op woensdag 23 september 1995, ui; najaarsmodeshow ng modeshow 20.00 uur jaarna koopavond :n uw gratis plaatsen voor de modf 1 reserveren via nr. 033-46249] 1 overdag 1 deshow is Catwalk op 23 september :egracht 8 3811 KH AmeiA. ijving een bouw- >ek van de rengweg. ing Verlengde Talma- n oppervlakte van cir- vrijstaande woning schitterende locatie 0,- per m2 exclusief ia; echt van gunning e landag 7 september 1998. I vindt plaats op vrij- in het gemeentehuis. fit het inschrijfformu- Jkken, is vanaf 7 sep- Jssen 08.30 en 16.30 de hal van het ge- ekt door de heren ling wegen, grondza- 'T 217 en 219) en wel ?foon 035-6093654 itomobieJbedrijf "De Soester" B.V. is reeds jaren bekend in Soest en omstreken als zijnde een familie bedrijf waar de klant nog steeds als koning behandeld wordt. Dat bleek onlangs uit het nieuwe "NIPO- klantvriendelijkheidsonderzoek" onder de nieuwe Daewoo-rijders. Was "De Soester" in 1995 en 1996 nog j tweede geëindigd van de toen 80 tlers, nu mogen zij zich als eerste ge- laatst zien van de 92 dealers die er nu in Nederland gevestigd zijn. Daarom wil "De Soester" al zijn klanten van harte feliciteren en bedanken voor hun posi tieve uitlatingen over hun nieuwe Dae woo en de dienstverlening van het team. "De Soester" is blij dat zich nog steeds veel nieuwe Daewoo-rijders aanmelden bij het bedrijf. Dat komt deels door de mond-op-mond reclame die de bestaan de Daewoo-rijders aan hun familie, ken nissen en buurtbewoners doorgeven. Onlangs heeft Daewoo een aantal van zijn trouwe rijders (klanten die voor een tweede keer een nieuwe Daewoo heb- Het team van "DeSoester" van het be drijf aan de Kostverlorenweg/Laanstraat. 2 ons donderdag 10 september Van Weedestraat 76 Tel. 601 28 23 vuiuwBANKETBAKKiR Uw kind jaris? Vier het bij Verkley! ben gekocht) een reis aangeboden naar Korea, om daar met eigen ogen te zien hoe de Daewoo's geproduceerd worden. Deze groep is met leuke verhalen al weer teruggekeerd in Nederland. Dat Daewoo nog steeds aan het groeien is, blijkt uit de nieuwste aanwinst, "De Matiz", waarvan er al weer een aantal verkocht zijn. Het loopt! Dit betekent dat Daewoo nog steeds de markt aan het veroveren is. De mensen hebben meer vertrouwen en stappen steeds makkelijker in de nieuwe modellen, die vergeleken met de concurrentie nog al tijd goedkoper en standaard completer zijn uitgevoerd. Dat blijkt al bij de Dae woo Matiz, die al te koop is vanaf f 16.995. Het team van "De Soester1' denkt dat het op de goede weg zit, hoewel het ook nog elke dag leert van de ervaringen en opmerkingen van de "trouwe" klanten. Het bedrijf bestaat reeds meer dan 40 jaar en is doorgegeven van vader op zoon. De cliëntvriendelijkheid en dienstverlening staan hoog in het vaan del. Daarnaast helpt Daewoo ook een handje met de 3 jaar garantie of 100.000 kilometer op de nieuwe auto's, inclusief de 3 jaar of 100.000.kilometer Euro Service-verzekering. U bent toe aan een Daewoo! De koffie wordt vers gezet op de Kost verlorenweg 1 (hoek Laanstraat). Het telefoonnummer is 035-6021064. en knuffelen. r Paddington net unieke en Paul de Leeuw fzen gton teddybeer in tichting Berenbos Rhenen. J 0317650 200 1 uur. In Medisch Centrum Molendael is sinds het betrekken van de nieuw bouw eind 1996 de patiënten- stroom met ruim 25 procent toege nomen. Deze aanzienlijke toename heeft het ziekenhuis opgevangen zonder de bijbehorende budgetuit breiding. Hierdoor zijn de patiën ten van het ziekenhuis niet met wachtlijsten geconfronteerd. De schaduwkant van dit succes is dat het ziekenhuis het jaar 1997 met een fors exploitatietekort heeft afgesloten. Dat weer heeft geleid tot een serie be zuinigingsmaatregelen en een "schrale" begroting voor 1998. In 1997 is het niet mogelijk gebleken een "normaal" budget voor de sterk toe genomen activiteiten van het ziekenhuis te krijgen. Dit budget wordt namelijk vastgesteld aan de hand van de resulta ten van het jaar daarvoor, Het budget loopt dus altijd een jaar achter. Omdat het ziekenhuis geen groeiende wachtlijs ten wilde, ook geen lege bedden en geen afdelingen wilde sluiten, hebben directie en medische staf besloten om in 1997 zonder budgetuitbreiding alle pa tiënten waar mogelijk toch te behande len. Specialisten hebben daarvoor geen extra honorarium ontvangen en de extra kosten voor meer personeel en midde len voor het ziekenhuis hebben een ex ploitatietekort opgeleverd. Vooruitzichten Medisch Centrum Molendael verwacht dat de patiëntengroei in 1998 nog wat doorzet tot een stabiel niveau. Omdat meer exploitatietekorten niet kunnen, is er veel aandacht voor doelmatigheid (zuiniger én beter). Daartoe werkt het ziekenhuis aan een intensivering van de samenwerking met Ziekenhuis Eemland in Amersfoort. Beide ziekenhuizen ver wachten, samen met de ziektekostenver zekeraars, structurele oplossingen te vinden voor de financiële problemen ten gevolge van de uitbreiding van het aan tal patiënten. Kwaliteit In 1998 verlegt het ziekenhuis het ac cent naar de kwaliteitszorg in de breed ste zin van het woord. Hierbij is een belangrijke plaats ingeruimd voor het klantenperspectief. In het ziekenhuis staat persoonlijke aandacht voor de patiënten centraal. Dat betekent dat de activiteiten van het ziekenhuis nog meer afgestemd worden op de (zorg-)vragen van de patiënten. Kernthema's zijn sa menwerken, kwaliteit en doelmatigheid. Groepen voor: Jongeren én (Echt)paren van beginners t/m topklasse UHTRV Ook voor: Country-line daijsen Introductie cursus f 42,50 Kom even langs of bel: (035) 54-1 33 19 Tussen 15.00 - 17.00 en van 19.00 - 21.00 uur Lt. Gen. van Heutszlaan 10, Baarn In september 1973 opende boek handel Open Huis in Baarn voor het eerst haar deuren. Veel vaste klanten hebben gedurende al die ja ren de groei meegemaakt van een winkel met een hele beperkte voor raad naar de huidige: een volledig assortiment van boeken, muziek en cadeau-artikelen. Een paar jaar ge leden zijn daar ook hobby-materia len bijgekomen. Dit jaar is zij toegetreden tot Pelgrim Boeken Muziek, een landelijke groep van christelijke boekhandels. Hierdoor is het assortiment nog verder toegeno men, onder andere met Engelse boeken. Vanwege het 25-jarig bestaan is het de hele maand september feest. Elke zater dag is er iets bijzonders in de winkel. Op zaterdag 12 september is er een hob by-demonstratie met Liesbeth Sneep uit Soest. Zij is op het gebied van hobby's zeer veelzijdig en geeft ook veel cursus sen. Komende zaterdag zal zij in de win kel laten zien hoe je allerlei soorten wenskaarten en kerstkaarten kunt ma ken. Ook demonstreert zij het maken van feestelijk versierde boeken. Ze doet dit aan de hand van allerlei soorten technieken. Op zaterdag 19 september komt de il lustrator/striptekenaar Willem de Vink en op zaterdag 26 september is er een OTAK heeft voor elke gelegenheid een leuk cadeau. Kunt u geen keuze maken? Geef dan een Het bedrag kunt u zelf bepalen. Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum Ë- naar een nieuwe 'et u zeker eens bij tgaan kijken. e kollektie in vele assen. I09 belangrijker is, 'e*t krijgt u een over inbouw- 'ver de installatie eid en vertrouwen :hte keukenspecia- nten. Peter Harald Hans Wil Paul demonstratie van de Online-Bible op computer. Op woensdag 23 september is er van 14.00-17.00 uur een kindermiddag met Ome Gerrit Verdouw voor alle kinderen tot 12 jaar. Gedurende de hele maand september wordt koffie of thee aangeboden. Er zijn in de winkel allerlei leuke aanbiedingen en voor alle bezoekers is er een boekje over de geschiedenis van de winkel. De verbouwing bij Hoogvliet is afge rond en sinds vandaag is de super markt weer te vinden op het ver trouwde adres aan de Wiardi Beck- manstraat. Om acht uur vanmorgen ging de deur van de uitgebreide en gemoderniseerde winkel open. Vooral de versafdelingen krijgen nu meer aandacht en ruimte. Voor de kinderen is in het midden van de zaak een speelplein ingericht en bij diverse afdelingen zijn zingende pop pentheaters te vinden. De prijzen van de producten worden voortaan elektronisch vermeld. Vol gens Hoogvliet kunnen er daardoor geen verschillen meer voorkomen tussen de prijs op het kaartje bij het product en de prijs die op de kassa bon staat. Hoogvliet stelt dat ze de tweede winkel in Europa is, die dit systeem hanteert. 1 kinderring 1 bos sleutels (4, waarvan 1 met wit kapje) 2 sleutels aan sleutelhanger met hou ten lieveheersbeestje 8 fietssleutels 1 paar Adidas sportschoenen 1 trainingspak 1 trainingsbroek 3 jassen 1 paar bootschoenen 1 paar zwarte schoenen 1 kindertruitje 1 geruite bloes 1 paraplu Deze voorwerpen zijn af te halen bij de politie Soest aan het Dalplein. Vernieuwend! Zo is de indruk die men heeft overgehouden van een bezoek aan de open dagen bij Sophia van Amersfoort. Zoals elke keer als Sophia iets extra's organiseert voor haar vaste en aankomende klanten was er weer veel te zien. Het zijn de vele verschillende stijlen die maken dat er bijna voor elke vrouw, van welke leeftijd dan ook, iets passends te vinden is. Van jog ging tot klassiek, van jeans tot uit- gaanskleding. Naast de bestaande labels die men al gewend is van Sophia, zoals PartTwo, Inwear, Josephine en Co, Festoon en Mare O'Polo is er een nieuw merk bijgekomen: Turnover. Geheel ver nieuwd hangt dit merk op een eigen plek te pronken en de klanten zijn er zichtbaar blij mee. Een goede aanvulling op de collec tie van Ravens is Duo, dat met Sa- moon voor het maatje meer, de klas sieke hoek van de winkel compleet maakt. Nieuw zijn ook, naast Hebbe ding, Dhio en Zaek, twee labels die een totaal andere uitstraling hebben en de vrouw die zich niet thuisvoelt in de "gangbare" kleding zullen aan spreken. Het maritieme label Red/Green komt evenals PartTwo en Inwear uit Denemarken en geeft veel fleur aan de winkel, naast de gematigde kleu ren van dit seizoen. In de broeken- hoek zijn alle pasvormen te vinden die nodig zijn om de vele verschillen de figuren aan een passende broek te helpen. Naast Deijk, Brax en Michele zorgt Mac, met katoen en stretch, voor een volledige collectie. Een aantal mannequins liet afwisse lend en eventueel op aanvraag de verschillende modellen en stijlen zien. Van diegenen die nog nooit bij Sophia van Amersfoort zijn geweest zal de nieuwsgierigheid geprikkeld zijn. Sophia is vernieuwend, al tien jaar lang! Het bestuur van het Groot Gae- sbeeker Gilde is zeer erkentelijk voor de inzet en medewerking van velen bij de Gildefeesten. Het is een feest geworden voor en door de Soester gemeenschap, dat breed gedragen wordt en duizen den plezier heeft bezorgd. Aangezien het onmogelijk is allen persoonlijk dank te zeggen voor hun aandeel in het welslagen van de Gildefeesten Soest 1998 wil het bestuur dit op deze wijze doen. Een klein aantal van degenen die hieraan een bijdrage hebben gele verd wil het bestuur hier met name noemen: College van Burgemeester en Wet houders van de gemeente Soest, politie Eemland-Noord, VVV Soest, de familie Van der Grift, de adver teerders in het huis-aan-huis ver spreide programmaboekje, de sponsors van enkele individuele evenementen, de in de Gildefees ten Soest 1998 participerende ver enigingen (AV Pijnenburg, Tempo Toer, Wandelcomité Jacob van Gaesbeek, Stichting Balans, C- drie, Plattelandsgenotsknotsen, RKJS, Warmbloedpaardenfokver- eniging Eemland, zangkoren Co'ro Medi'ante en St. Caecilia, scouting groep Don Bosco, Eemlander Blaaskapel, de gezamenlijke oude renbonden Soest en Soesterberg, Vereniging Vrijwillige Brandweer. EHBO Soest, Radio Soest, Taxi Klomp (voor het rolstoelvervoer), Slagerij van Asch (voor de attentie op de ouderencontactmiddag), de medewerkers bij de verschillende programma-onderdelen, de deel nemers aan de verschillende acti viteiten, het in zeer grote getale aanwezige publiek, de buurtbewo ners die in hun anders zo rustige en rustieke buurt veel verkeer en bedrijvigheid te verwerken hebben gekregen en alle anderen, die op de één of andere wijze hun steen tje aan de organisatie van dit eve nement hebben bijgedragen. Het Groot Gaesbeeker Gilde hoopt ook in 1999 op aller inzet en mede werking te mogen rekenen en er weer een feest van te maken voor en door de gehele Soester ge meenschap. TOTOSerVK; uaasaötó

Soester Courant | 1998 | | pagina 9