SOESTERBERGSE .COURANT 1 Kerkelijk Centrum nu gerenoveerd Onderdak vluchtelingen Soesterberg Samen verder in 't kerkelijk centrum Persoonlijke benadering bij Rellum Qrti6h0(k Burgerlijke Standfr Skiclub houdt open dag Schoonmaakbedrijf Druppers Soesterberg Toespraak Prinses Margriet in Kontakt der Kontinenten Info dorpshuis Burgstede The Butcher Boy fr boefoök'een succmwii" Zondag a.s. ingebruikneming SoW-kerk WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1998 mm ach Cantorij in icolaaskerk ïbby/kunstbeurs Trits Baarn reus Sacred ice bij Paso Gemeente moet woningen toewijzen Iksuniversiteit ïst/Soesterberg Inbrekers proberen kluis te openen Kinderkleding- en speelgoedbeurs Afscheid van De Hoeksteen Kerkdiensten Medische dienst Hulpverlening MEISJE/JONGEN Zaterdag TNO-loop D66 in Soesterberg Elke avond dansmogelijkheid aan Rademakerstraat Wedstrijdteam in Kids Cup ZELFSTANDIGE SCHOONMAAKMEDEWERKER m/v Vrijdag workshop Internationale Rode Kruis 'De Drie Eiken' Info van De Drie Eiken Schoolvoetbal voortaan in september Agenda Steenhoffstraat 46, (el. 60195. naken. Neil Jordan heeft dat ïutcher Boy zeker voor ellaL"1®' ,en. De basis voor de film js ft j lamige boek van Patrick Mccï medeverantwoordelijk is voor het Zondag 20 september wordt het ge- [°- renoveerd Kerkelijk Centrum aan p.e.rsoon 's ^aalfjarige i de Gen. Winkelmanstraat met een ,rady, een jongen uit een Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 waar dfviderProb'eeibijïondere^kerkdienst in gebruik 'rfpr van türi f," geflOmeil. Het interieur heeft een toet worden om het lev^^ aanmerkelijke face',ift gekregen, ggji-eert: alsmede de toevoeging van een mo- ïoeder van tijd tot tijd toet worden om het levw setje aan te kunnen. We kri' msureuc uc iuc*ucgmg van cc» mu- ;eJd geschetst van het leven in?^erne opbaarruimte en vergader- dorpsgemeenschap in de jaren?! zaal. nog een bee Met ingang van 20 september kan men t?lakCn' Ver,ie* Soesterberg niet meer spreken van n fantasiewereld van strinK. een hervormde of gereformeerde kerk. i^r 00 j karnen met 5 In het kader van de landelijke actie Sa- dje en bloedbroeder Joe trekt hi: roen °P Weg zijn de beide plaatselijke issen m en spelen zij in hun sproot;.' gemeenten voor wat betreft het kerkge- 're xTanC!frS &rootste vijand is bi bouw één geworden. Het is niet meer ouw Mrs. Nugent, een snobisü 'die andere' of 'jullie kerk'; samen spre- ouw uit Londen. Wanneer zijn J ken ze nu over 'ons' kerkgebouw, r zeltmoord heeft gepleegd, zijn vai De volgende stap zal een federatie wor- het beeld is verdwenen en zelfs p den tussen de beide gemeenten, die men m heeft verraden, moet het we] ook kan vergelijken met een verloving. erd gaan. Francie ontwikkelt zichr^ia een onbepaalde tijd van federatie schrik van de straat tot een psycii' kunnen veel kerkelijke zaken op elkaar at. Het taalgebruik van de jongem afgestemd worden, met als einddoel een voice-over van Francie op latere ]J ^s'e- De SoW-kerk, die bestaat uit de 1 zijn de spil waar de film om dn hervormde, gereformeerde en lutherse die hem zijn bijzondere waarde ge kerken, stelt zich in haar belijden open t buitengewoon humorvolle vej voor alle gelovigen die samen met hen i de voice-over van Francie Ieve?f naar eenheid zoeken. Met de ingebruik- nbinatie met de verschrikkingend nen"n8 van het gerenoveerde Kerkelijk te zien krijgen een bizar en indr i Centrum aan de Gen. Winkelmanstraat kkend schouwspel op. De keuze heeft ook Soesterberg zich in deze rij twee jongens en in het bijzonder^ aangesloten. mmon Owens mag zeer gelukkige **et zal a.s. zondag een bijzondere fees- •md worden. Hij speelt de sterren v- tehjke kerkdienst gaan worden, want hemel. 1 elke zondag is het immers een viering, nvang 20.30 uur; Entree f 9,- Qp De dienst begint om 10.00 uur en wordt f 7,-. Reserveren op maandag J Seleid door dominee Bas Nawijn, een if*l 0-12.00 uur tel. 6019577. Bach Cantorij Baarn verleent» -0 september medewerking aan eer tatedienst in de Nicolaaskerk aandr kstraat in Baarn. De aanvang va: 'dienst, die wordt voorgegaandoorl M. Nieuwenhuis, begint om 19.Ï zondag 20 september wordt ii de Trits in Baarn een hobby/ O™ creatiefbeurs gehouden mei 90 deelnemers. Deze "thuiskunst- i vindt plaats van 10.30 tot 17.00 br is een grote variatie schilderwer- keramiek, poppen en beren, glas- Per^aman0' sieraden, papier- houtbewerken, snijwerk, droog- ncollages, naaJdkunst, boetseren, ralen, zijdeschilderen etc. Diverse kunstenaars demonstreren hun y en er zijn ook allerlei werkstuk- e koop. Toegang: f 7,-; voor kin- van 5 t/m 10 jaar f 3,50. J dance wil een weg zijn die we i gaan naar een bewustzijn van z°wel van lichaam en ziel als n de kring worden eenvoudige n geleerd op klassieke en religieu- ziek, afgewisseld met uitbundiger 1 op folkloristische muziek uit o.a. Griekenland, Rusland. De sym- yan de gedanste vormen - spiraal, kruis - kan voor de deelnemers preken. ™ing is niet nodig, de dansen schikt voor alle leeftijden. Cen- aat de beleving en het delen van ugde van de dans. De cursus gegeven door Fien Olthof op agmiddag 13.30-15.00 uur in De schap, Nachtegaahveg 8b. Inl. tel. 1'S;Pen les-' maandag 21 sep- v 15.30 uur. predikant die niet alleen liturgisch veel in zijn mars heeft. Om die reden zullen de leden van deze kerk met veel belang stelling naar de bijzondere kerkdienst uitzien. Na de dienst zal men alle ruim ten kunnen bekijken die door veel vrij willigers werden gerenoveerd. Vooral de beheerder, dht. Gert Meijerink, heeft enorm veel uren gewerkt aan de aankle ding en verlichting, die dan ook gezien mogen worden. Vertrouwde elementen uit De Hoek steen zal men aantreffen in het wand kleed, het pijporgel en de vernieuwde preekstoel. Het bekende schelpenpad is van een teerlaag voorzien en voor het kerkgebouw zal een klokkentoren wor den geplaatst met de twee klokken van De Hoeksteen en de ene van het voor malig Kerkelijk Centrum. Nieuwe naam In de dienst van a.s. zondag zal ook de nieuwe naam van het kerkgebouw wor den bekend gemaakt. Ook beschikt het gerenoveerde gebouw over een moder ne opbaarruimte, voorzien van alle be nodigdheden. Het opbaren in een ver gaderkamer, zoals voorheen, behoort daarmee tot het verleden. In totaliteit is het nieuw Kerkelijk Centrum een ruimte geworden waarop Soesterberg trots kan zijn. ssoslraat 65', tel. 6022195 'Bij herhaling heb ik gebeld of ik een bepaalde woning kan betrekken die volgens mij al maanden leeg staat. Steeds geven ze mij ontwij kende antwoorden, terwijl er met mij heel velen in dit vliegdorp zitten te springen om woonruimte. Het is toch bar en boos dat een woning meer dan een halfjaar leeg staat?' Het zijn opmerkingen die men de laat ste tijd hoort en een verklaring vereisen. Een echtpaar woonde aan de Prof. Lo- rentzlaan en kocht een woning in Alme- re. Het had hun bovenwoning in de loop der jaren voorzien van veel nieuwe din gen. Vooral vele jonge echtparen stonden te trappelen om deze woning te krijgen, echter zonder succes. De vertrekkende bewoners kregen geen enkele vergoe ding voor de duizenden guldens die men uiteraard op eigen risico had be taald voor een aanmerkelijke verfraaiing van de woning. De verhuurder kreeg vele soms mindet prettige telefoontjes te verwerken en stelde dat ook zij daar geen grip meer op had. Maar dan sta pelen de vragen zich ineens op elkaar. Wat is de reden van de ontwijkende ant woorden? Opvang vluchtelingen Als je in gesprek komt met B.G.M. .'ambtenaren' van de afdeling burgerza ken van de gemeente Soest, begint alles duidelijker te worden. Het is bekend dat Nederland per jaar veel vluchtelingen opvangt die om welke redenen ook hun land met de nodige zorgen hebben ver laten. Ze worden opgevangen en na een gedegen onderzoek als tijdelijke of per manente vluchteling toegelaten. Van de hele Nederlandse gemeenschap, en daar valt Soesterberg ook onder, wordt ge vraagd deze mensen, die het toch al zo moeilijk hebben, een onderdak te ver schaffen. Het is bekend dat velen niet direct staan te juichen als 'zo'n vreemdeling' ineens naast of boven hen komt wonen. De verhalen daarover zijn uiteraard bekend, maar dat zijn enkel de negatieve opmer kingen. Uit veel plaatsen in Nederland is bekend dat deze mensen juist goed functioneren en door de omgeving zijn opgenomen. Natuurlijk kan men dat nooit vooraf bepalen, maar dat is de gok die men bij elke nieuwe buur krijgt. Ook Nederlanders zijn soms onmogelijke buren, maar ja, zij zijn Nederlanders dus... Ook de gemeente Soest werd en wordt per keer gevraagd deze vluchtelingen een huis aan te bieden. Lang bleef Soesterberg buiten schot, omdat daar veel lokale woningzoekenden waren. Dat ging goed totdat de Provincie Utrecht dit ontdekte en onmiddellijk Soest op de vingers tikte. Derhalve wor den nu ook woningen in Soesterberg van de verhuurders geclaimd met de bedoeling deze aan asielzoekers te ver strekken. Onderzoek Maar waarom staan die woningen dan zolang leeg? Elke woning bestaat uit een twee-, drie- of vierkamerwoning. Echter melden zich veel eenlingen aan en dan is het zoeken wie samen met elkaar willen wonen. Dat is geen kwestie van aanwij zen en afmarcheren, dat moet na goed onderzoek worden gedaan om moeilijk heden te voorkomen. Het kan ook voor komen dat bijvoorbeeld een gezin een woning afwijst. Dat klinkt natuurlijk gek, want je zou juist als asielzoeker blij moeten zijn met elke kans die je gege ven wordt. Vergeet niet dat wij als Ne derlanders soms ook meer dan eens een aangeboden woning afwijzen. Een asiel zoeker die een woning weigert moet dat voor het gerecht waarmaken. Ook daar liggen stapels dossiers. Ook dat is een reden dat een woning zolang leeg blijft staan. Voor Soesterberg is het een zaak te weten dat het vliegdorp ook de toe komstige woonplaats wordt van vluch telingen. Hoe de mensen van het vlieg dorp daarop reageren is pas te beoorde len, nadat zij elke vluchteling de kans geven om zich aan te passen. Dat daar bij een vriendelijk gebaar en enige hulp in welke vorm ook, heel veel goed kan doen, is ook een gegeven. In een bedrijfsgebouw aan de Amers- foortsestraat is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken. De politie werd gewaarschuwd nadat het alarm was af gegaan. Met een medewerker die over een sleutel van het pand beschikt, nam de politie een kijkje. Bij aankomst ont dekten zij dat een deur was geforceerd. De inbrekers waren ook in de kelder ge weest, waar ze geprobeerd hadden een kluis te openen. Dat was niet gelukt. Zaterdag 3 oktober zal in Soesterberg de traditionele kinderkleding- en speel goedbeurs plaatsvinden. Van 10.00 tot 12.00 uur opent het dorpshuis 'Burgste de' hiervoor zijn deuren. Inbreng van kleding en speelgoed is mogelijk op vrij dag 2 oktober van 18.00 tot 20.00 uur, eveneens in het dorpshuis. Van de ingebrachte artikelen wordt ver wacht dat zij schoon zijn en in goede staat verkeren. De beprs biedt ruimte aan kleding vanaf maat 86 t/m maat 176. De ervaring heeft geleerd dat ei gentijdse kleding mits vriendelijk ge prijsd, uitstekend in de markt ligt. Wat betreft het tweedehands speelgoed, is vooral het kwalitatief betere speelgoed een zeer geliefd artikel. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen bedrag, 15% onkostenvergoeding ge vraagd. Ophalen van niet verkochte ar tikelen en afrekenen met de verkopers, vindt zaterdagmiddag plaats van 14.00 tot 15.00 uur. Niet opgehaalde artikelen worden geschonken aan diverse projec ten. Voor inlichtingen en/of verkoop nummer kan men contact opnemen met de telefoonnummers: 0346-352295, 351269, 352961 of 030-6924552. ssen 'derdag 1 oktober, van 10.30- Jr, wordt bij de Volksuniversiteit 1u Pezond met kruiden ge en leert hoe kruiden kunnen n aan een goede gezondheid, e workshop maakt men voor ete natuurlijke geneesmidde- Jg men handige tips om thuis ene kunnen gaan. Cursusprijs: ^'•(materiaalkosten), 'ag 1 oktober (20.30 uur) start Meer weten over eten. In vier uuf krijgt men op speel- mzicht in eigen voedingsge en leert men deze desgewenst f.ren- Cursusprijs: f45,- f 5,- tiemateriaal). nderdag 1 oktober (19.15 uur) m de cursus Tuinkeramiek in -n van 2,5 uur leren hoe men aas of plantenbak kan maken. Js- 50,- f 15^. (materiaal- andag 5 oktober (15.30 uur), ae Volksuniversiteit in het V 'ege de cursus Portugees- k°ken- Cursusprijs: f 120,- jent^n). De cursus bestaat 'Sen van 2,5 uur. matie en inschrijving: Volks- i>oest/Soesterberg, Di Las- 37.66 EB Soest, tel- Gpeningstijden: maandag "ar, dinsdag, woensdag en 10.00-13.00 uur. De SoW-gemeente Soesterberg en belangstellenden namen zondag 6 september afscheid van het kerkge bouw De Hoeksteen. Na ruim 32 jaar als zodanig te hebben gediend, is het verkocht en zal hoogstwaar schijnlijk plaats moeten maken voor de bouw van appartementen. Zondag 6 september klonken de beide .kerkklokken voor de laatste keer vanaf De Hoeksteen, als de bekende uitnodi ging om de kerkdienst van 10.00 uur bij te wonen. Deze keer hadden aanmerke lijk meer personen op deze uitnodiging gereageerd en zag men bekende gezich ten van vroeger. Het waren geen som bere gezichten, al zullen vooral de her vormde gemeenteleden even een diepe zucht hebben gelaten. Een ruimte waar men samen ruim 32 jaren veel lief en leed heeft gedeeld laat je immers niet zo maar achter je. De gereformeerde aan wezigen hoorden voor het laatst het be kende geluid van hun kerkorgel, het in strument dat wijlen dhr. Jan Venema, als organist kon laten huilen en juichen. De 'brug' die in deze bijzondere kerk dienst de toon zou zetten, lag in handen van de voorganger, dominee Bas Na- wijn. Voor de SoW-gemeente van Soesterberg is hij bijna 'hun eigen pre dikant', ondanks dat hij al weer vele ja ren geleden in deze gemeente hulpdien sten verricht. Op zijn rustige en ver trouwde wijze leidde hij deze viering, want zo kon men deze laatste kerkdienst noemen. Na de preek werd op een leuke wijze afscheid genomen van enkele kinderen die te groot waren geworden voor de kindernevendienst. Een fris intermezzo dat de positieve sfeer bevestigde. Een kort overzicht werd gegeven van bepaal de feiten die de 32 jaren geschiedenis van De Hoeksteen accentueerden. In het bekende oude gezang 'Eén naam is onze hope' konden velen als het ware een rustpunt vinden. Nog één keer klonken daar de bekende woorden van de Apostolische Geloofsbelijdenis en het Onze Vader. Op de wijze van 'Blijf bij mij Heer' werd als slot gezongen: 'Ga mee met ons, wie zijn wij zonder U? Een mens gaat dood, aan enkel hier en nu. Licht op in ons, wees vuur en vlam en hoop. Houd steeds in ons de toe komstmens ten doop'. Na de kerkdienst was er gelegenheid om onder het genot van een kopje koffie wat na te praten. Zondag 20 september ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Voorganger: pastor v.d. Zandt Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 cantores Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; ande re dagen 07.30; gebedsdiensten: dage lijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De ka pel is de hele dag open. HERVORMD/GEREFORMEERD (Samen op Weg) Generaal Winkelmanstraat 99-101 10.00 ds. M.A.A. Nawijn; ingebruikne ming kerkgebouw STERRENBERG 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10.30 mevr. Z. Hageman-Vos Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, 351200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, 352467; weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. GEBOREN 3 september, Justin, zoon van Max en Manon Fruyt van Hertog-van Doorn, Simon Stevinlaan 20; GEHUWD 7 september: Johan Oudesluis en Mar- ga van de Loo; OVERLEDEN 10 september: Christiaan Franciskus van dén Graaf (71), Kamerlingh Onne- slaan 33; 13 september: Wilhelmina Catharina van Beek-Jongerden (86), Amersfoort sestraat 108A. Opgaven: tel. 351252. Hulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Werkdagen 09.30-11.00 uur, 035- 6031119. Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, 351789, b.g.g. 351658 of 352626. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder 0900- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103, 352606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Veldm. Montgomeryweg 2 (Kon. Mare chaussee); werkdagen 12.00-13.00 uur; centrale meldkamer: 035-5487411; alarmnummer: 1.1.2. Grofvuil 035-6093666. Gevraagd vanaf 16 jaar voor weekendavonden. The Oriëntal Swan Soesterberg Tel. 0346-35 21 81 Zaterdag 19 september is om 14.00 uur de start van de jaarlijkse TNO-loop. Vooraf kan men zich inschrijven, voor 10 gulden, bij het TNO-gebouw aan de Kampweg in Soesterberg. De start en finish zijn ook Qp het terrein van TNO en het parcours heeft een lengte van 10 kilometer door de bossen en terrein van het Militaire Luchtvaart Museum, ten zuiden van Soesterberg. Op woensdag 23 september (20.00 uur) opent de afdeling Soest/Soesterberg van D66 het politieke seizoen in het Dorpshuis, Dorpsplein 17, Soesterberg. Christiaan de Vries, directeur van de Stichting Wetenschappelijk Bureau D66, komt spreken over zijn rapport "Inves teren in D66". Daarin worden toekomstgerichte sug gesties gedaan met betrekking tot in houd, organisatie en strategie van de partij. Ook worden enkele harde noten gekraakt over de gang van zaken in de afgelopen periode. De Vries mijdt de polemiek niet en staat open voor kritiek. Na zijn inleiding is er alle ruimte voor discussie. D66-ers en niet-D66-ers zijn van harte welkom. "Gezelligheid, veel plezier en lol tij dens de les, dat is de basis van ons succes. En dan na afloop aan de bar even napraten met elkaar onder het genot van een hapje en een drankje. Je lichaam is goed in beweging ge weest, fysiek kun je er weer tegen aan en dat alles in een avondje uit vlakbij huis". In de sfeervolle ruimte van Danscen trum Rellum aan de Rademakerstraat in Soesterberg, staan André en Leny Rel lum klaar voor de start van het nieuwe seizoen. De geplaatste advertenties van de afgelopen weken hebben succes ge had en de vele mogelijkheden, die dit dans-echtpaar bij uitstek bezit, zullen ten volle ontplooid worder. Alle avon den van de week worden gebruikt voor stijldansen, aeronetics, country line dan ce voor beginners, gevorderden en de topklassers in alle leeftijden. Het opvallende is dat André en Leny hun "dansvrienden", - want dat worden ze na verloop van tijd - niet alleen per soonlijk kennen, maar ook tijdens het dansen alle aandacht geven. De per soonlijke benadering staat bij hen voor op, want als men door oefening plezier in het dansen krijgt, is dat de grootste belóning dié men André en Leny kan geven. Dan is de dansavond iedere keer een heerlijk ontspannen feest. Daarom zijn de zo bekende Rellum-avonden van "vrijdansen", de diner-dansant avonden, hun kerstbal enz. zeer in trek, want dan weet het echtpaar van uitpakken. Naast inwoners uit het vliegdorp moet men niet vreemd opkijken ook mensen uit de hele regio daar aan te treffen. Hun naam en faam is via mond-op- mond-reclame in de wijde omtrek be kend. Totaal onbekenden voor elkaar werden via de dansvloer vrienden en soms zelfs voor het leven. "Uiteraard is de eerste stap vaak moei lijk. Maar daarom kan men elke maan dag, woensdag of vrijdag tussen 19.00 en 21.00 uur gerust even langs komen. Ze ontvangen dan alle informatie en kunnen zelf zien hoe gézellig het hier is", aldus het echtpaar Rellum, Rademaker straat 24 in Soesterberg en bellen mag ook: tel. 0346-352213 of 352590. Al vast een heel gezellig dansfeest! Skiclub Soesterberg is klaar met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. De goede resultaten van het wedstrijdteam in het afgelopen seizoen hebben hun vruchten afge worpen. Maar liefst zes kinderen hebben zich gekwalificeerd voor deelneme aan de Kids-Cup, de officiële jeugd-competitie van de Nederlandse Ski Vereniging. Vorig jaar was Aranka van de Wal de enige die aan de Kids-Cup mocht mee doen. Trainer Stephan Zoetelief: "De Kids-Cup is een behoorlijk niveau ho ger dan de Runners-Up-Cup, waarin het team vorig jaar buitengewoon goed heeft gepresteerd. We krijgen tijdens de Kids-Cup wedstrijden te maken met zeer snelle concurrentie, dus we zullen er hard tegenaan moeten." Open dag Om het seizoen goed in te luiden houdt de Skiclub Soesterberg op zondag 20 september een open dag. De skibaan ligt op het sportpark aan de Kerklaan in Soesterberg. De toegang is gratis. Van 11.00 tot 17.00 uur kunnen er proefles sen alpineskiën en snowboarden geno men worden, waarvoor een vergoeding van 15,- gulden per persoon wordt ge vraagd, inclusief de huur van het mate riaal. Dit is een ideale manier om eens kennis te maken met het skiën op een kunstskibaan. Om 14.00 uur zal het wedstrijdteam een ski-demonstratie ge ven, waarin alle facetten van het alpi neskiën worden getoond. De open dag wordt georganiseerd om iedereen te laten zien dat skiën een fan tastische sport is en dat je op een kunstskibaan je techniek aanzienlijk kunt verbeteren als voorbereiding op een wintervakantie in de sneeuw. Tij dens de Open Dag zullen er voldoende mensen van de ski-club aanwezig zijn om vragen van de bezoekers te beant woorden. zoekt voor bedrijfspand in Soesterberg. Werktijden: dinsdag en vrijdag van 9.00-12.00 uur (meer uren bespreekbaar). Bel voor meer informatie met Henny Druppers, tel. 0346 - 35 43 08. Prinses Margriet houdt op vrijdag 18 september in het Kontakt der Kontinenten een toespraak tijdens een workshop van het Internationa le Rode Kruis. Ze is voorzitter van de Standing Comniission van het Internationale Rode Kruis en de Rode Halve Maan en vice-voorzit- ter van het Nederlandse Rode Kruis. Thema van de workshop is de integra tie van alleenstaande, minderjarige vluchtelingen in de samenleving. Aan de bijeenkomst wordt deelgerfomen door een tachtigtal Rode Kruis-medewerkers uit diverse landen. Doel van de workshop is de ervaringen uit te wisselen die de verschillende lan delijke Rode Kruis-organisaties in de loop der tijd hebben opgedaan. De rol van het Rode Kruis bij de opvang van minderjarige asielzoekers verschilt van land tot land. In sommige landen ver leent de organisatie ook juridische bij stand, terwijl bijvoorbeeld het Neder landse Rodè Kruis zich vooral richt op sociale activiteiten, zoals gezamenlijke vakantiekampen voor minderjarige vluchtelingen en Nederlandse jongeren. Aan de workshop in Soesterberg gingen twee workshops over het thema 'inte gratie van vluchtelingen' in Denemarken en Duitsland vooraf. Aspecten van de integratieproblematiek die tijdens de komende bijeenkomst centraal staan, zijn het toelatingsbeleid, de woonvoor ziening en het onderwijs voor minderja rige vluchtelingen. Ook methoden om hun sociale netwerk te vergroten worden besproken. Open avond Op woensdag 23 september houdt dorpshuis Burgstede een open avond van 19.00 tot 21.00 uur. Men kan ken nis maken met het cursusaanbod en al vast daarvoor inschrijven. Verder ont vangt men alle informatie over de te houden activiteiten. Boeketten maken In zes lessen leert men via diverse me thodes boeketten maken. De lessen wor den elke dinsdagavond gehouden van 19.30 tot 21.30 uur. De start is op 6 oktober, kosten 55 gulden exclusief materiaal. Docent: Matthijs Verbruggen. Tai-Chi-Chuan Dit is een eeuwenoude Chinese bewe gingskunst die beoefend wordt ter be vordering van de gezondheid. De cursus wordt gebruikt als meditatieve oefening en als verdedigingskunst. De cursus be staat uit acht lessen die elke vrijdag avond worden gehouden van 18.30 tot 20.00 uur. Kosten 85 gulden; docent Erwin Dorf. Cursus gifaar In 15 lessen leert men op een snelle manier eenvoudige songs te spelen. De cursus is bedoeld als kennismaking met het instrument en wordt gegeven op elke woensdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur. Kosten 120 gulden, zelf in strument lenen of huren. Docent Huuk Huis. Meer berichten over Soesterberg op pagina 19 Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Opening Vrijdag 18 september wordt om 14.00 uur het nieuwe seizoen feestelijk geo pend. Alle 55-plussers zijn welkom in de grote zaal van De Drie Eiken. Na de koffie is er een optreden van het Neder lands Marionettentheater, met daarna een hapje en een dra'nkje. Het wordt georganiseerd door de ouderenbonden en Werkgroep de Drie Eiken. Verhalen vertellen Maandag 21 september is men om 10.00 welkom óp de 'vertel-ochtend'. Een ieder kent in zijn leven bepaalde voorvallen die aan elkaar doorverteld kunnen worden. Dat alles 'ter lehring ende vermaeck'. Onder het genot van een kopje koffie kan dat een heel gezel lige ochtend worden. Bingo Vrijdag 25 september start de eerste bingo in het nieuwe seizoen, aanvang 20.00 uur. Bingokaarten kosten zeven gulden per stuk. Activiteiten Het Dienstencentrum van De Drie Ei ken staat bol van activiteiten, cursussen en andere mogelijkheden voor 55-plus sers. Voor een goed overzicht wordt ver wezen naar 'het Eikenblaadje' van au gustus, verkrijgbaar in het dienstencen trum. Let op de affiches en verdere ver meldingen in deze krant. Rommelmarkt De najaars-rommelmarkt staat gepland op zaterdag 31 oktober. Een ieder die bruikbare spulletjes wil opruimen kan dat op werkdagen in De Drie Eiken kwijt, tussen 09,00 en 12.00 uur. Mede op verzoek van de basisscho len zal het schoolvoetbal toernooi om de 'Bert van As Wisselbokaal' voortaan in september worden ge houden. In mei is dit nieuw leven ingeblazen, maar door het drukke programma op de scholen uitge steld tot september. Het toernooi is gepland op 21,23 en 25 september. Naast de drie plaatselijke basisscholen zal ook Oud Zandbergen uit Huis ter Heide hieraan deelnemen. Per school worden er drie teams gevormd, bestaan de uit een jongenselftal uit groep 6, 7 en 8; een zevental uit groep 4, 5 en 6 en een meisjesteam. De wedstrijden wor den op het sportpark 'Dijnselburg' van de voetbalvereniging Zeist te Huis ter Heide gespeeld, aanvang 17.30 uur. De organisatie is in handen van Jolanda de Jonge, Henk Timmerman en Flip Werk hoven. Woensdag 16 september 19.00 politiek vragenhalfuur, biblio theek Vrijdag 18 september 14.00 seizoenopening, Drie Eiken Zaterdag 19 september 14.00 TNO-loop, Kampweg Maandag 21 september 10.00 vertel-ochtend, Drie Eiken 19.30 jubileum-klaverjassen, Drie Eiken Woensdag 23 september 19.00 politiek vragenhalfuur, biblio theek Opgaven: tel. 351252 (b.g.g. 06-53616331)

Soester Courant | 1998 | | pagina 11