Ook Boerenstreek straks niet meer beducht voor een fikse regenbui ife Behandeling in raad van beleidsbegroting en meerjarenbegroting Van het Raadhuisplein |\söesa. Zorgloket Soest: één loket voor al uw aanvragen Rondje Raadhuis Mijn vraag... De gemeenteraad behandelt op maandag 12 oktober, aanvang 's avonds om 19.00 uur in het ge meentehuis, de beleidsbegroting 1999 en de meerjarenbegroting 1999-2002. De algemene be schouwingen van de fractievoorzit ters zijn opgenomen in de extra uitgave van "Op 't Hoogt" van za terdag 10 oktober. Daarnaast krij gen de fractievoorzitters in de ver gadering op 12 oktober vijf minu ten voor een toelichting op de hoofdpunten van hun algemene beschouwingen. De leden van het college van burge meester en wethouders geven hier op vervolgens ieder een reacties voor zover het haar/zijn portefeuille be treft. Na een schorsing volgt even tueel een tweede ronde. Als hier voor te veel tijd nodig is, wordt deze op woensdag 14 november 's mid dags om twee uur voortgezet. Na afronding ervan volgt besluitvor ming over de eventueel ingediende moties en amendementen. De raad behandelt op mede basis hiervan de beleidsbegroting 1999 en de meerja renbegroting 1999-2002. Van 17.30 tot 18.30 wordt de verga dering onderbroken voor een'brood maaltijd. Om 18.30 wordt de verga dering hervat. Het is mogelijk dat bij afronding van de begrotingsvergade ring de bijeenkomst wordt voortge zet met de behandeling van de maandelijkse oktober-vergadering van de gemeenteraad. Indien dit door tijdgebrek niet mogelijk is, wordt deze -eventueel met het res tant van de begrotingsvergadering- op donderdag 15 oktober gehouden, 's avonds om half acht in het ge meentehuis. Actuele informatie van de ge meente Soest is op Radio Soest te beluisteren iedere woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De uit zending wordt de daaropvol gende zondag op hetzelfde tijd stip herhaald, dus van 11.00 tot 12.00 uur. Radio Soest is te ontvangen op de volgende frequenties: kabel 90.9 (mono) en 107.9 (stereo) en via de ether op 105.9 Mhz. Openingstijden gemeente Soest. De gemeentelijke afdelingen zijn in het gemeentehuis voor het pu bliek geopend op elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur. De balie van de afdeling Publiekszaken is geopend tot 16.30. Het informa tiecentrum in de hal van het gemeentehuis en het informatie punt aan de balie van de afde ling Publiekszaken zijn geopend tot 16.30 uur. Bij de afdeling Publiekszaken kunt u onder an dere terecht voor: de Gemeente lijke Basis Administratie perso nen, de burgerlijke stand, rijbe wijzen, identiteitskaarten, uittrek sels uit geboorteregister, woon ruimteverdeling, huursubsidie, voorzieningen voor gehandicap ten, vergunningen voor markten standplaatsen, zaken met betrek king tot de winkelsluitingswet. Op donderdagavond is het infor matiecentrum en de afdeling Pu bliekszaken geopend van 19.00 tot 20.00 uur. U kunt er dan ech ter geen zaken regelen die de bur gerlijke stand betreffen. Aanvra gen voor reis- en rij documenten kunnen op donderdag wel worden ingediend. Er geldt "klaar terwijl u wacht". Het gemeentehuis is telefonisch bereikbaar onder nummer (035) 60 93 411. Inwoners van Soester- berg die' een nummer in Soest willen bellen, bijvoorbeeld van het gemeentehuis, moeten altijd eerst 035 draaien of intoetsen. De dependance van de afdeling Publiekszaken in het Dorpshuis te Soesterberg is voor het publiek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. De dependance is telefonisch be reikbaar onder nummer (0346) 35 14 12 Spreekuren (politie, brandweer en ambulan- - 60.93.459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de ge meente niet of te laat beant woorde brieven, of het niet nako men van toezeggingen. - 60.93.665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aan gesloten met gemeentelijke infor matie over raadsvergaderingen en dergelijke, maar ook over opge broken wegen in de gemeente. - 60.93.666 Infolijn afvalstoffen en grof vuil ophalen. Voor al uw vragen over afval zoals klein che misch afval(KCA) groente-, fruit en tuinafval enzovoort. Aanmel den van grof vuil ophalen van 08.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. - 60.93.666 Meldpunt woonom geving (bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur) voor klachten over het onderhoud van de woonomgeving. Deze worden zo mogelijk binnen 24 uur verhol pen. - 60.93.593 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Voor noodgevallen telefoon 54.87411 (politie). Agenda 1998 donderdag 24 september, ge meenteraadsvergadering maandag 28 september, com missie algemene bestuurszaken, volksgezondheid en maatschap pelijke dienstverlening dinsdag 29 september, commis sie ruimtelijke ordening, volks huisvesting, openbare werken en recreatie woensdag 30 september, com missie sport, onderwijs, wel zijnszaken en milieu donderdag 1 oktober, commis sie financiën, economische za ken, sociale zaken en cultuur maandag 12 oktober, 19.00 uur, algemene beschouwingen en be antwoording door college woensdag 14 oktober, 14.00 uur, vervolg begrotingsvergade ring. Om 18.30 hervatting van dehegrotingsvergadering. Eventuele voortzetting op don derdagavond 15 oktober om 19.30 uur met aansluitend de maandelijkse raadsvergadering. Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische Burgemeester J. de Widt of wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische a spraak met secretaresse mevrouw S.J. Wolzak, telefoon (033) 60.93.443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno of K. w. Krol kan men regelen via secre taresse mevrouw L. Vogel, tele foon (035) 60.93.511. Alle vergaderingen worden ge ■EggfS&S&i&iV houden in het gemeentehuis aan r „„„mmers het Raadhuisplein en beginnen Belangrijke telefoonnumm 59 30 UUI.; tenzij anders Tl 2 Algemeen alarmnummer aangegeven Dat op 6 juni een deel van de nieuwe woonwijk Boerenstreek, met name de Sloothaak, als gevolg van een langdurige stortbui blank kwam te staan, was niet te voorkomen. De wijk is immers nog lang niet afgebouwd en het rioleringsstelsel dus ook nog niet voltooid. Waarnemend chef D. van Boven van de gemeentelijke afdeling wegen, grondzaken en verkeer: "Zo'n stelsel ontwerp je niet op een miezerbuitje waar je zelfs geen para plu voor nodig hebt, maar ook niet op een onvoorstelbare donderbui waaruit zoveel water valt dat zelfs de auto's op de weg stil komen te staan, de treinen niet meer rijden, het vliegverkeer stil ligt, noem maar op. Dan zouden er grote kanalen moeten worden gegraven. Dat doen we natuur lijk niet, dus ergens tussen dat miezerbuitje en die donderbui in wordt de riolering ontworpen." Zo'n bui komt volgens het KNMI eens in de honderd jaar voor. Het toeval wil dat we nu net in een paar jaar tijd drie, vier keer zo'n bui ge had hebben. De laatste, van 6 juni, was echt abnormaal. Toen viel er meer dan tien procent van het jaar gemiddelde. Er kwam in Soest in 11 millimptpr naar wezig. Het is de bedoeling dat ruim de helft van het afvalwater naar open water toe gaat, maar dit is nu nog niet mogelijk. Voor de berging van het regenwater is het -ook landelijk geaccepteerde- uitgangspunt dat tijdens een extreme Toogbrug legd om water op te vangen en zo te voorkomen dat de garages opnieuw onderlopen. In de wijk Boerenstreek bestaat een drie pijpensysteem: één voor afval water naar zuiveringsinstallatie aan de Maatweg; één voor regenwater dat op straat valt, en tenslotte één voor regenwater dat op daken valt. Dakwater wordt rechtstreeks afge voerd naar open water, de watergan gen die in de toekomst in het groe ne hart van de Boerenstreek komen. Dit is pas sinds kort mogelijk, nu de provincie niet langer de waterkwa liteitsbeheerder is, maar het water schap Vallei en Eem. Dit heeft een andere opvatting over 'schoon wa ter'. gemiddelde, c-r ttwam ui ouwu 7 7 jalix een paar uur tijd 77 millimeter naar bui een deel van het water tijdelijk beneden. Normaal valt er gemid- op straat blijft staan. Vooral op de deld in Nederland per jaar 750 mil limeter. Op zo'n bui kun je op geen enkele manier een rioolstelsel aan leggen. Ook niet met bijvoorbeeld de Parijse toestanden, waar ze riolen hebben waar je met een motorbootje doorheen kunt varen. Zelfs al zou den we hier zulke riolen hebben, dan zouden die zo'n bui niet kunnen verwerken. Dat is zo buitensporig, daar is geen enkel stelsel op bere kend." Een stelsel wordt ontworpen op een gemiddelde. Dat geeft het KNMI. Het meet al honderd jaar de regen val en houdt daarvan statistieken bij. Zo ontstaat de 'berekeningsregen'. Dat is een regen die gemiddeld één keer in de twee jaar voorkomt van 20 mm. Niet alleen de Boerenstreek kan die aan, maar in principe het grootste deel van Soest. E. de Beauveser van de afdeling wegen, grondzaken en verkeer: "Na de laatste rioolvergrotingen zijn er nog een paar plekjes waar theore tisch nog sprake zou kunnen zijn van overlast, maar op basis van die be rekeningsregen zijn de grootste pro blemen toch opgelost." Biezenveld Het biezenveld aan de Peter van den Breemerweg, aangelegd voor de af voer van gezuiverd water, heeft bij de laatste bui goed gefunctioneerd, evenals bij voorgaande extreme re genval, zegt Van Boven. Het veld kan 5.000 kubieke meter water (vijf miljoen liter!) verwerken. Daarnaast is er het bergbezinkbassin aan de Maatweg dat 2.600 kubieke meter kan verwerken. Ook dit heeft perfect gefunctioneerd. Het gevolg van deze twee randvoorzieningen is er mede oorzaak van geweest dat de overlast tijdens extreme buien een stuk min der is geweest dan wanneer deze voorzieningen er niet waren ge weest. Dan zou de ramp echt niet te overzien zijn geweest. In de Boerenstreek zijn nu zo'n 250 huizen gebouwd van de ongeveer 800 die er zijn geprojecteerd. Om dat de wijk nog niet klaar is, kan het rioolstelsel, omdat het nog niet vol maakt is, niet zo functioneren zoals het zou moeten. De Sloothaak voert het water aan een kant af, omdat het regenwaterriool daar, evenals een aantal andere, nog niet is doorgekop- peld naar het nieuwe gedeelte van de wijk. Onder normale omstandig heden is het mogelijk het water aan één kant af te voeren. Dat zou nor maal geen probleem zijn, maar op dit moment is de berging niet aan- Sloothaak in de Boerenstreek was de watermassa extreem, omdat het rioolstelsel nog niet klaar is. Mede daardoor liepen de alle garages on der omdat die beneden het straatni veau liggen. Inmiddels heeft Acht- goed Wonen en Bouwen in overleg met gemeente op openbare grond over de volle breedte van de afrit naar de garages extra roosters aange- Zoals gezegd wordt in het hart van Boerenstreek een watergang aange legd. De bedoeling is ergens een aandrijving te plaatsen die water oppompt zodat er sprake is van cir culatie en niet van stilstaand water. Het zal nog wel een paar jaar voor dat dit werk klaar is. Naar verwach ting is het eerste deel van die tien meter brede watergang, een soort kanaal, in 2001 klaar en het zal wel 2004 zijn voordat deze helemaal kan functioneren. Men is van plan 'er gens' een mooie gemetselde toog brug te maken en bovendien een mini-biezenveldje aan te leggen Voor extra reiniging van het water. In kader van anti-verdroging van het gebied (waarmee in Overhees al is begonnen) is het de bedoeling met een flexibel waterpeilbeheer te wer ken. Dit houdt in dat maatregelen worden getroffen om in de natte periode zoveel mogelijk water op te slaan, zodat in een droge periode voldoende water beschikbaar is. Is er in een natte periode een te veel aan water dan wordt dit afgevoerd naar Oude Grachtje en via via de naar Praamgracht. Inmiddels is een begin gemaakt met de uitvoering van fase 2 van Boeren streek. Dit gedeelte ligt op een stuw wal, dus hoger dan de eerste fase. Omdat bij de realisering van deze fase zoveel mogelijk de natuurlijke helling van het terrein wordt ge volgd, gaan de woningen langs het Veenpad en in de richting Vaarder- hoogt ruim anderhalve meter op lopen. Op 't Hoogt: voor boeren, burgers en buitenlui. Gelezen in Op 't Hoogt: 'In de laat ste week van juni en de eerste week van juli krijgt ieder huishouden een bedrag van honderd gulden uitbetaald, de zogeheten Zalm - snip Reactie van een Soester: "Bij mij klopte het in de laatste week van juni precies: honderd gulden op m'n giro, maar in de eerste week van juli niks meer gezien. Soestdijk: Nog zo gezegd: geen Bomhofje. Inspraak nieuwbouw Burg. Gro- thestraat: Buitenpraats. A(ltijd) P(olitie) Hilhorstweg. Loco-constructeur Kees Boerkoel. De Boerenstreek waar nu bij hevi ge regenval nog sprake is van wa teroverlast, moet daarvan straks verstoken blijven zodra de wijk is afgebouwd en ook de riolering en afwatering is voltooid. HOUDERS GEEN POEP OP DE STOEP DE J=J©N&IN DE GOOT Rabo(uw)bank. Verbouwing watertoren: buurt voelt nattigheid. AH op Smitshof overgeschakeld van super op gas. Frits en Karin Gerla in een inter view over oudere jongeren: „Deze mensen vielen altijd tussen wal en schip." - Ja, dan moet je wel leren de dans te ontspringen. Proces-verbaalplein. Aqua Indoor: schoolslag, rugslag of een slag in de lucht? Als u om wat voor reden ook zorg nodig heeft, dan bestaan er veel mogelijkheden. Ons land kent een uitgebreid en kwalitatief net van zorgvoorzieningen. Toch is er ook een minder prettige kant: er zijn zoveel mogelijkheden, dat het daardoor soms moeilijk is de weg te vinden in het doolhof van in stanties. Dit probleem behoort met ingang van 1 oktober in de ge meente Soest tot het verleden. Met ingang van 1 oktober kunt u in Soest voor al uw zorgvragen name lijk op één adres terecht. Dat adres is het ZORGLOKET SOEST. man/vrouw Naam: Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen vóór vrijdag 25 september aan Voorlichting, Antwoordnummer 120,3760 VB Soest. (Een postzegel is met nodig). U kunt zich melden bij het zorglo ket voor de volgende zorgvragen: 1. informatie en advies 2. thuiszorg 3. kruiswerk 4. opname of behandeling in ver zorgingshuis of verpleeghuis 5. woningaanpassing 6. rolstoel 7. vervoersvoorziening 8. invalidenpark,eerkaart en inva lidenparkeerplaats 9. maaltijdvoorziening 10. personenalarmering Aanvragen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten(WVG) moeten dus met ingang van 1 okto ber aanstaande uitsluitend via het zorgloket worden ingediend. Het zorgloket is ondergebracht bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS), Dalplein 6 (in het gebouw van Molenschot) in Soest. Het zorgloket is iedere werkdag te lefonisch bereikbaar van 13.00 tot 16.00 uur. Het telefoonnummer is (035) 60 900 04. Voor spoedeisende zaken wordt u buiten de werkuren doorgeschakeld naar het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO). Binnenkort zal huis aan huis een folder worden verspreid over het ZORGLOKET SOEST. In deze folder vindt u nog eens uitgebreid alle voor u noodzakelijke informa tie op het gebied van aanvragen van zorg. He maatje. Van den He(irta)ngel. Boekhandelaar Jongerius in een interview: "In het land der blinden is éénoog koning." - Hebben ze in zo'n land dan nog wel behoefte aan een boekhandel? We zien straks door de (draai)bomen het (Monniken)bos niet meer. Ook nog gelezen over de plaatsing van die draaibomen in het bos: "Dat heeft te maken met het sluipverkeer dat de geslotenverkla ring op grote schaal verbiedt.' - Omdat wij dat niet helemaal be grijpen een vraagje: wie verbiedt nu eigenlijk wat? Zwangersc-haptonoom. Of de ijsbaan in Soesterberg inder daad een pretpark wordt? 't Kan vriezen, 't kan dooien.

Soester Courant | 1998 | | pagina 29