er van! SIAK ƒ99.0 Nazomeren met Jasmijn WvÊÊ Samen-op-Weg in Soest Noord daagt 'talenten' uit voor het kerkenwerk ■liken Danscentrum Modeshow bij zilveren Spullenhulp 1 ACTUEEL! Zaterdag 19 september a.s. PAGINA 4 WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 5 TROMP dig advies lerhandelin- Teer naar liensten! klapstoel Sheila oeutische leiding. cooling-down. n (max. 10 pers.). oepsverband. trainen. sfeer. theid doe je bij: estdijk Bekeuringen voor overtreders in Soester verkeer Originele aanpak van vacatureprobleem Zaterdag a.s. wordt weer een gezellige dag in Hartje- Zuid. Kom ook even nazomeren en laat u verrassen door de laatste najaarstrends. demonstraties van nazomerarrangementen, onze bloembindsters geven u graag div. tips. pómpoenenmarkt, een zeer ruime keuze in soor ten, kleuren en maten van div. sierfruit: kalabassen, pompoenen, Turkse mutsen, de nieuwste potten, manden, glaswerk, kaarsen, servetten en kado's. een unieke lelieproduktshow i.s.m. bloemenvei ling Flora in Rijnsburg laten wé u een scala aan de mooiste leliesoorten zien waaronder nieuwe soorten. Zin gekregen in de nazomer? U bent zaterdag a.s. van harte welkom op ons vernieuwde plein! BLOEMENHUIS Wat doen we niet, Aanvang cursussen 18 september Open dagen 11 september 19.30 tot 00.00 uur Weegbreestraat 205 in Soest, tel. 035 - 60179 54 Meningen van lezers Veiliger Tarieven Burgemeester, hoe doet u dat? Nietvoeren a.u.b. Geld gestolen uit woning boven winkel Hoofdwond meisje GESCHENKPAKKETTEN RELATIEGESCHENKEN f1750,- voor Derde Wereldgroep Soest De Soester Duinen tester Service bij Schoemaker stof in de kleuren rood, oranje of groen, frame verchroomd ONGEWOON WONEN GEWOON MEENEMEN Birkstraat 101 Soest naast Middelman Wooncentrum irop. /O. DA Soest 601 38 14 Bij de afslag Bartolottilaan op de Birk- straat heeft de politie vrijdagmorgen 22 automobilisten bekeurd. Zij sloegen vanaf de Birkstraat linksaf de Bartolot tilaan in en dat is momenteel verboden. De controle werd vrijdagmorgen tussen half acht en half negen uitgevoerd. De volgende morgen schreef de politie twee bonnen uit op de Wiardi Beck- manstraat voor mensen die een invali deparkeerplaats hadden ingenomen. Even later kregen op de Van Weede- straat tien automobilisten een boete, omdat ze hun parkeerschijf niet hadden gebruikt. i' De federatieve wijkgemeente (Sa men-op-Weg) van hervormd en ge reformeerd Soest Noord - kort ge formuleerd: Emmakerk en Juliana- kerk - heeft een originele manier gevonden om medewerkers te zoe ken voor allerlei soorten kerken werk. Met een "Talentenkrant", die afgelopen zondag werd gepresen teerd, worden de gemeenteleden uitgedaagd hun gaven in dienst te stellen van de kerk. Net als andere verenigingen kampen ook de kerken aan het begin van het winterseizoen met nogal wat vacatures voor wat in het kerkelijk jargon "ambts dragers" worden genoemd: ouderlingen en diakenen, die deelnemen aan het bestuur van de kerk en aan haar belang rijkste taken (pastoraat en diaconaat). Daarnaast zijn er tal van activiteiten die om "bemensing"' vragen, variërend van het jeugdwerk tot de cantorij, van de gebedskring tot de klusjesdienst, van de catechese tot de verzorging van de bloe men en nog veel meer. Volgens Marteke Vernhout, voorzitter van de werkgroep "Droom van een kerk" (die de Talentenkrant samenstel de), zijn al die mensen onmisbaar. Ze zorgen ervoor dat de kerkgemeenschap, ook die van Soest Noord, in al haar ge ledingen "draait". De kerk biedt ruimte voor een veelheid van activiteiten, maar daarvoor zijn - net als overal - mensen nodig die er een stukje vrije tijd in wil len stoppen, soms zelfs een aanzienlijk stukje... Enquête De werkgroep organiseerde vorig jaar eerst een enquête, waarin de gemeente leden werd gevraagd naar hun ideeën over hoe de kerk er in de toekomst - maar eigenlijk nu al - uit zou moeten zien (en dan niet het kerkgebouw, of schoon dat ook belangrijk is). Op de enquête kwam een redelijke respons binnen: een kwart van de gezinnen rea geerde. Uit de antwoorden viel op te maken dat de meesten verlangden naar een kerk waarin de leden elkaar in warmte en openheid ontmoeten en el kaar bemoedigen in een levend geloof. Wat concreter nog bleek de voorkeur uit te gaan naar meer gevarieerde kerkdien sten - informeler, praktischer, levendi ger. Ook de jongeren zouden meer aan bod moesten komen. Dat was natuurlijk mooi, maar hoe krijg je mensen nu zo ver dat ze zich inder daad beschikbaar stellen voor al die ac tiviteiten, die samen het geheel van het kerkenwerk vormen? De werkgroep be- MODE IS// Iburg/Harderw^k iesterberg. JWWA "Hartje Zuid": Zuidpromenade 9, Tel. 035 - 601 68 77, Soest "De Smitshof": Smitsweg 14, Tel. 035 - 602 23 00, Soest Fax 035-602 92 21 De werkgroep "Droom van een kerk" met de Talentenkrant, die zondag j.l. werd gepresenteerd. FotoAldo Allessie dacht daarvoor een origineel plan: de uitgave van een speciale krant, waarin de gemeenteleden werden uitgedaagd om iets met hun "talenten" te doen. De werkgroep -naast Marteke bestaande uit Elly Joziasse, Peter Jan Kuiper en Dick Toet - verzekerde zich daarvoor van de steun van twee professionele Soester journalisten: Lisette van 't Riet en Jo- chem Greven. Advertenties Mede door hun betrokkenheid is de Talentenkrant van Soest Noord heel wat aardiger geworden dan de wat flodderi ge stencils en kopietjes die je op het ker kelijke erf nog vaak tegenkomt. Het is een échte krant, met heuse redactione le artikelen en annonces - niet alleen ter promotie van de producten van een aan tal al dan niet geestverwante midden standers - maar ook zeer wervend ge stelde personeelsadvertenties ("Diaken, zeker wel wat voor u", of "Gebedskring zoekt bidders"). Via een inlegvel kunnen mensen zich opgeven voor een functie of nadere informatie vragen. "We wachten af wat er komt," aldus Marteke Vernhout. Voor half oktober moeten de formulieren worden ingele verd. Dat kan o.m. in een bus die in de kerk komt te staan. De werkgroep hóópt natuurlijk op een flink aantal po sitieve reacties. Hoe meer hoe liever, zodat mensen hun talenten ook kunnen inzetten op plekken waar ze het beste benut worden. Nieuwe impuls De aanwas van nieuwe ambtsdragers en andere medewerkers in Samen-op-Weg Soest Noord heeft met de Talentenkrant een nieuwe impuls gekregen. Dat komt goed uit, want tegelijkertijd wordt er ook driftig nagedacht over een andere organisatie, misschien wat "losser" van het traditionele ambtsdragerschap. "Dat moet je van onderaf opbouwen," aldus Marteke, "en dan moet je goed kijken wat er is en wat er leeft in de gemeen te." De Talentenkrant kan daarbij een be langrijke rol spelen, vindt ze. "We hopen op die manier te bouwen aan een spran kelende gemeente,' die ook openstaat voor de omgeving, voor de wijk, voor Soest en eigenlijk voor de hele wereld. Maar je kunt dat pas als je een enthou siaste gemeente bent, die iets uitstraalt naar buiten..." winging World I OANSENM.EVEH'LACHÉN I Voor inschrijving of informatie kom naar de open dagen, bel of kom langs maandag t/m zaterdag van 16.00 tot 21.00 uur. Prettig te lezen in de Soester Courant van 9 september dat de politie met het uitschrijven van bekeuringen een bij drage wil leveren aan het vergroten van de veiligheid en de leefbaarheid in onze gemeente. Weinig burgers zullen echter inzien, dat dit doel wordt bereikt door het uitschrij ven van een bon van f 90,- voor een automobilist, die er kennelijk even niet aan gedacht heeft op het half lege par keerterrein van Albert Heijn z'n parkeerschijf te gebruiken, terwijl onge twijfeld op dat zelfde moment vele au to's, motoren, scooters en brommers met snelheden van ver boven de 60 km door straten en over wegen scheuren, de laatsten zelfs met dergelijke snelheden over fietspaden. Over veiliger en leefbaarder maken ge sproken... E. Paur Tarieven Soest gaan fors omhoog. Ja hoor, het is weer zover. Allerlei be lastingtarieven gaan weer eens omhoog in deze gemeente. Zo ook de honden belasting, het melkkoetje van de ge meente. 21,4 omhoog die handel. Houd in dat we voor de eerste hond f 110,40 gaan betalen en voor de twee de hond f 163,80. Wat mogen we hiervoor??? Helemaal niets. Ja, je hond aan de lijn uitlaten of los in de daarvoor bestaande afgerasterde ter reinen. Plekken waar de hond zijn ener gie niet kwijt kan, of zoals mijn hond, zijn behoefte niet doet omdat het te vies is voor haar. Noodgedwongen trappen we elke dag de auto aan om naar het bos te gaan, zoals zoveel hondenliefhebbers dat doen. Ik kan wel weer over de katten belasting beginnen zoals ik al eens aangekaart heb bij de gemeente, maar daar begin ik niet meer aan. Nee, de hondenbelasting!!! Misschien is het een idee om massaal te gaan protesteren bij de gemeente om deze belasting (lees melkkoetje) af te schaffen. Wij worden als hondenliefheb bers gediscrimineerd. We kunnen begin nen met een handtekeningenactie en die opsturen naar de desbetreffende wet houder. Schrijf een briefje met de tekst: Ik protesteer tegen de zoveelste verho ging van de hondenbelasting en eis dat deze belasting afgeschaft wordt. Zet uw naam, handtekening en dateer deze brief. Stuur dit dan op naar: wethouder Blom- mers, Raadhuisplein 1, Soest. Met hondse groet, B. Veerman. Ieder mens heeft bij zijn geboorte talen ten meegekregen. De één op organisa torisch terrein, de ander op sociaal, po litiek, commercieel, diplomatiek of welk terrein dan ook. Nu hebben wij - bewo ners van de Noorderweg in Soest - met z'n allen toch wel enkele van deze eigen schappen meegekregen en toch is het ons (nog) niet gelukt om de gemeente te laten inzien dat het drukke sluipver- keer op de Noorderweg veel overlast veroorzaakt bij de bewoners en een ge vaar oplevert voor onze kinderen en de ruim elfhonderd scholieren die dagelijks over deze weg fietsen. Steeds meer automobilisten denken even snel de Noorderweg te kunnen nemen om daarmee de stoplichten en rotonde te vermijden. Ook het zware vrachtverkeer heeft de alternatieve route ontdekt sinds de Burgemeester Gro- thestraat van een rotonde is voorzien. Meerdere malen hebben wij de gemeen te verzocht maatregelen te nemen, tot nu toe zonder succes. Nu hebben wij vernomen dat ook de Regentesselaan enige last had van sluip- verkeer. Maar de bewoners daar wisten precies hoe ze dat moesten aanpakken, want - verkeersplan of niet - op de Re gentesselaan kon wel op korte termijn een effectieve oplossing gerealiseerd worden door middel van een inrij-ver- bod en een verplichte rijrichting. Blijkbaar woont daar iemand met de juiste talenten om de gemeente te over tuigen. Bent u dat soms burgemeester? En zou u ons dan kunnen uitleggen hoe wij dezelfde snelle aanpak op de Noor derweg kunnen realiseren? mevrouw M.J. van der Top Geachte lezers, Ik ben Patrick van Rijn en ik ben 18 jaar. Zoals sommige mensen weten ben ik een dierengek, zó gek dat ik zes gei ten, en twee minivarkens heb in het weitje op de hoek van de Koningsweg en de Biltseweg, bij de verkeerslichten. Nu zult u denken: waarvoor schrijft hij een stukje in de Soester Courant? Dat zal ik u uitleggen. Er zijn sommige mensen (ik weet niet wie) die vinden dat mijn dieren te ma ger zijn. Ze halen de bordjes "Niet Voe ren" weg en voeren de dieren wél. En dat word ik een beetje zat. Een beetje erg zelfs. Eind augustus ben ik met mijn geiten naar de keuring in Voorst geweest. De keurmeester zei dat ze er heel goed ver zorgd uitzagen, alleen een beetje aan de dikke kant. Dus zet ze op dieet. Maar de mensen gaan gewoon door met voe ren. Ik ben inmiddels al een paar keer met een aantal geiten naar de dierenarts ge weest, omdat ze verrotte groente en be schimmeld brood hebben gekregen. Met mijn angelo-nubische geit (met hang oren) was het bijna fataal afgelopen of tewel bijna dood. Ik kom twee keer per dag bij m'n die ren om ze te verzorgen. Dus ze worden goed verzorgd. Geiten zijn dieren die mager horen te zijn, omdat ze in de na tuur ook weinig eten hebben (in de ber gen boombladeren en een beetje gras, in Afrika gedroogd gras, door het warme klimaat). Geiten overvoer je al vrij snel, dus voer ze alsjeblieft niet! Met vriendelijke groeten, Patrick van Rijn Op de Nieuweweg is ingebroken in een woning boven een winkel. De dader sloop vorige week dinsdag overdag het huis binnen en nam geld mee. Een niet alledaagse diefstal werd ge pleegd elders in Soest. Het huisnummer bord (87) werd van de muur gehaald. Een 67-jarige bewoonster deed aangif te. Na behandeling in Molendael aan een hoofdwond kon een dertienjarig meisje vrijdagavond weer naar huis. Daarvoor was ze op de Koningsweg aangereden door een auto. Dat gebeurde ter hoog te van de Valeriaanstraat en de Obrecht- straat, Waar het meisje plotseling over stak met haar fiets. Een 51-jarige auto mobiliste uit Amersfoort kon niet tijdig remmen. UITNODIGING Kom nü al kijken naar onze Kerstetalage met een ruime keus aan ETC. DE TROMSLAGER Steenhofffstraat 58 - Soest 035 - 602 28 71 in een vernieuwde gezellige omgeving Proef deze week onder meer ons Brasseriemenu: salade van gerookte ham gebakken zalm /mosselen zeewolf, aardappeltjes, groente, knoflookolie vruchtensoep met roomijs 34,50 Soesterbergsestraat 188, Soest Telefoon 035 - 603 60 10 7 dagen per week geopend! De viering van het zilveren jubileum van Spullenhulp herleefde zater dagmorgen een hoogtepunt met de modeshow, die werd opgevoerd door een aantal vaste klanten van het kringloopcentrum. Uiteraard tooiden de mannequins zich met kleding uit de Spullenhulpcollectie. De bezoekers kregen dan ook een aar dig en eigentijds beeld van de laatste y tweedehandsmode, waarin uiteindelijk ook het traditionele bruidspaar niet ont brak. Veel waardering oogstte bijvoor beeld ook de "personificatie" van Mi- chael en Janet Jackson. De speciale markt die zaterdag ook werd gehouden leverde - ten bate van de (eveneens jubilerende) Derde Wereld- groep - het mooie bedrag van 1750 gul den op. De opbrengst werd na afloop per reuzencheque aangeboden aan het h Foto: Aldo Allessie bestuur van de Derde Wereldgroep. Opmerkelijk was ook het prachtige feestlied waarop de medewerkers van Spullenhulp door een groepje vrouwen - allemaal vaste klanten - werden ont haald: "Over 25 jaar, zal de Spullenhulp nog doorgaan. Ook al hebben wij grijs haar, ja wij blijven voor de deur staan..." Al meer dan 50 jaar repareert Schoemaker beeld, geluid en huishoude lijke apparaten. Eigen monteurs I verzorgen snelle en vakkundige reparatie. Nu ook op zaterdag! Kleuren TV defect; wasautomaat stuk; koel kast ontdooit? Bel Schoemaker, wij staan voor u klaar! exReri Schoemaker Burg. Grothestraat 9 Telefoon: 035 - 601 03 44

Soester Courant | 1998 | | pagina 5