'Samen wonen/leven in Smitsveen' Antonio Kwartet in de Proefkelder Hartje Zui Een geri aru6hoch CULTUUR WELZIJNl Werk aan de weg in Soest Nieuw b bij schuld WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT Volksuniversiteit Soest/Soesterberg Cursussen oktober Colenso Consort bereidt zich voor op zes concerten Humanisten over perspectief 21e eeuw 1 '1 Brochure komt zaterdag uit de lucht vallen Nieuwe serie concerten begint op 4 oktober Auto's gestolen Lichtcontrole en nog wat JE^PM/INKEL Vredesweek 1998 PAGINA in WOENSDAG 23 SEPTE Eerst zaaien, dan o< Ska-band opent concertseizoen Gordelcontrole Dance of the Wind Montana Red Dog Cursus Meditatief Schilderen start 'Kind en Evangelie' Stichting Parel Open brief aan Aqua Indoor Di Lassostraat 65% tel. 6022195 "Beter omgaan met jezelf en anderen" U zegt ja en bedoelt nee? U hebt moeite met het geven van uw mening, omdat u conflicten wilt vermijden? Kortom u hebt het gevoel dat u wordt geleeft!? Dan bent u heel aardig voor uw omge ving, maar u komt in conflict met uzelf. De cursus "Beter omgaan met jezelf en anderen" is bedoeld om uw eigen wen sen voor uzelf duidelijk te maken, er voor te durven kiezen en er vervolgens voor uit te durven komen. Dan is het makkelijker om met de wensen van de ander rekening te houden zonder met uzelf in conflict te komen. Dat is beter omgaan met jezelf en anderen. Deze cursus start dinsdag 6 oktober, 19.30-22.00 uur. Hij bestaat uit tien les sen van 2,5 uur. De cursusprijs bedraagt f 195,-. "Effectief managen van het huishou den" Hebt u het gevoel dat u continu tijd te kort komt in uw huishouding? Het blijft rommelig, terwijl u dagelijks aan het opruimen bent. Wellicht hebt u niet ge noeg grip op uw manier van "huis-hou den". In de cursus "Effectief managen van het huishouden" leert u uw huis houden op een effectieve manier te ma nagen. Aan de orde komen onder ande re: Hoe gaat u met huis en spullen om? Hoe ruimt u op? Hoe kunt u uw kinde ren bij het huishouden betrekken? Waarom bewaar je iets en hoe bewaar je dat. Het nut van plannen en hoe doe je dat. Door middel van oefeningen, uit wisseling en thuisopdrachten gaan we hiermee aan de slag en zult u merken dat een goed georganiseerd huishouden iets is wat u kunt leren! Wilt u uw agen da meenemen!? De cursus wordt gegeven door mevrouw M. Anthonisse. Zij leidt een adviesbu reau voor woon- en werkplekorganisa tie. De cursus start dinsdag 6 oktober, 8.45-11.45 uur. Hij bestaat uit vier les sen van 3 uur. De cursusprijs bedraagt f 100,- f 22,50 (materiaalkosten). Op donderdag 8 oktober kunt u bij de Volksuniversiteit in één dag (van 10.00- 15.00 uur) een complete bodywarmer maken. Daarvoor hebt u nodig 1 meter namaak bontstof of een oude bontjas. Verder dient u mee te brengen: 1 meter voeringstof, naaimachine, naaibeno- digdheden, eventueel vlieseline (is ook verkrijgbaar bij de docent) en een lunchpakket. Het patroon brengt de docente mee. De cursusprijs bedraagt f 45,- f 6,- (materiaalkosten). Voor informatie en inschrijving: Volks universiteit Soest/Soeterberg, Di Lasso- straat 65, 3766 EB Soest, tel. 035- 6022195. Openingstijden: maandag 13.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Het Colenso Consort onder leiding van Gregory Hubert, dat zich toelegt op het spelen van barokmuziek, heeft haar re petities hervat. In het komend seizoen zal een aantal nieuwe werken op het programma staan, zoals Concerti grossi van Handel en Geminiani, de vijfde symfonie van William Boyce, het alt vioolconcert van Telemann en het harp- concert van Handel. Er zullen concerten gegeven worden in Huizen, Amersfoort, Soest (17 januari), Diemen, Bodegraven en Kortenhoef. Naast de solisten uit het eigen ensemble zullen ook enige solis ten van buitenaf medewerken. Barok muziek is "in" gezien de belangstelling die voor de concerten bestaat. Ook dit seizoen hoopt het Colenso Consort weer vele concertbezoekers te kunnen begroeten. Het Humanistisch Verbond (Soest/ Baarn en Eemland) laat op 29 septem ber leden en belangstellende niet-leden in de regio kennis maken met het eerste concept van: "Een Humanistisch per spectief aan het begin van de 21e eeuw". In onze razendsnel veranderende sa menleving op tal van terreinen acht het Humanistisch Verbond een (herbezin ning op humanistische waarden en nor men vaak met betrekking tot nog onge kende en onverkende nieuwe ontwikke lingen van groot belang. Uitgangspunt voor het te bespreken concept van het Humanistisch Perspectief zijn de bijzon der inspirerende stukken van o.a. Wou ter Achterberg, Dieuwertje Bakker, Govert den Hartogh; Frans Jacobs, Har- ry Kunneman, Annemarie Mol, en Adriaan van der Staay. De in het con cept gegeven visie in hoofdlijnen betreft een aantal belangrijke thema's: identiteit en diversiteit, persoonlijke ontwikkeling en culturele vorming, gezondheid, zorg; economische ontwikkelingen, technische ontwikkelingen, en milieu. Kees van Rooijen, lid van het landelij ke team dat de lokale afdelingen onder steunt, zal een inleiding verzorgen, om een zinvolle eerste discussie over dit concept in eigen kring mogelijk te ma ken. Vragen als - is dit concept niet te breedvoerig, wel voldoende richtingge vend en biedt het echt perspectief - kun nen daarbij aan de orde komen. Gege ven commentaar kan verdere menings vorming helpen en bijdragen aan een versie voor besluitvorming. Graag tijdig aanmelden. Ter voorbereiding kunnen deelnemers, dus ook belangstellende niet-leden, een kopie van het 10 pagina's tellende con cept aanvragen. Dat kan voor Soest/ Baarn bij Annie Meilink, Ir. Menkolaan 33, 3761 XJ, in Soest (035-6016010). Er'wordt f 5,- gevraagd als bijdrage in de kosten incl. koffie. Plaats: Melkpad .17 in Baarn. Zaal open: 29 september 19.45 uur. Komende zaterdag (26 september) is er sprake van een bijzondere ge beurtenis in het Smitsveen. Als het weer meewerkt zullen omstreeks 12.00 uur 's middags één of meer parachutisten op het sportveldje langs de Smitsweg landen. Zij heb ben een paar boekjes bij zich. Om dat boekje - de brochure "Samen wonen, samen leven in het Smitsveen" - gaat het. Het is opgezet en uitgegeven door de bewonerswerkgroep "Leefbaar Smitsveen" en bevat allerlei tips en re gels (in drie talen: Nederlands, Turks, Arabisch) voor het omgaan met elkaar en met de leefomgeving in deze drukbe volkte Soester flatbuurt. In de brochure worden aan de hand van duidelijke illustraties o.m. aanwijzingen gegeven hoe om te gaan met geluids overlast, rolschaatsen op de galerijen, spelen in de liften, het sleutelen aan au to's of brommers, hondenpoep, graffiti en zwerfvuil op straat, verkeerd parke ren en te hard rijden en nog een stuk of wat anderen vormen van al dan niet da gelijks ongerief. Praten-met-elkaar De opzet van de brochure is dat er over al die problemen "te praten moet zijn", voordat er zo nodig andere instanties worden ingeschakeld. Om dat praten- met-elkaar gemakkelijker te maken staan in de brochure de leefregels die de bewoners van de 913 flats met elkaar hebben afgesproken en een aantal tips om het "leefbaar" te houden, ondanks de zo verschillende achtergronden van de meeste bewoners. De bewonerswerkgroep Leefbaar Smits veen heeft ca. anderhalf jaar aan de voorbereidingen gewerkt. Ook de poli tie, het wijkcentrum, de woningbouw vereniging Achtgoed en anderen hebben eraan bijgedragen. Komende zaterdag vindt de presentatie plaats, op een heel spectaculaire manier. Het eerste exem plaar dat de parachutist (en/of zijn ka meraden) meebrengt wordt aangeboden aan mevrouw Pieters van de Varen straat, die daar sinds 1 september 1968 woont en dus de "oudste" (d.w.z. langst wonende) inwoonster van het Smitsveen is. Achter de huisdeur "Een van de problemen hier is dat de mensen nauwelijks gewend zijn om met elkaar te praten," aldus buurtwerker Pieter Henke en Achtgoed-medewerker Willem Richter. De meesten stormen het trappenhuis of de lift in en trekken zich terug achter hun huisdeur. Ze leven soms compleet langs elkaar heen." De vergelijking met flatbuurten als Lombok (Utrecht) of de Bijlmermeer (Amster dam) is niet geheel uit de lucht gegre pen, geven ze toe. "Maar het Smitsveen heeft wel heel wat meer groen..." Ook het grote verloop - binnen een jaar ver- Een deel van de bewonerswerkgroep "Leefbaar Smitsveen" tijdens een verga dering in het wijkcentrum. huist zo'n 20 a 25 procent van de flat bevolking - draagt niet bij tot saamho righeid en samenwerking. De brochure is een eerste aanzet om daarin verbetering te brengen. De werk groep heeft nog wel een paar ideeën voor projecten, bijvoorbeeld een spel- project als op de Eng, maar wacht eerst even af of de brochure aanslaat. Volgens de werkgroep is het boekje uiterst bruik baar gebleken, ook in andere steden met soortgelijke problemen. Feestprogramma Het parachutisten-spektakel van zater dagmiddag is een onderdeel van een compleet feestprogramma, waarmee het Smitsveen de totstandkoming van de brochure viert. Vanaf 11.30 uur is er muziek. Uiteraard komen er ook een paar sprekers met uitleg over de dag en de brochure. Na de landing van de pa rachutisten gaan de speelactiviteiten voor de jeugd en voor de ouderen van start, met o.a. een minikermis en een springkussen, volksdansen bij het Vrou wencentrum, een voetbalwedstrijd tus sen de Smitsweg "hoge nummers" en "lage nummers", stoeptekenen (prijsuit reiking 14.45 uur), ballonnenwedstrijd (15.30 uur oplating). De Smitsweg is zaterdag tussen 11.00 en 16.00 uur ge deeltelijk afgezet met dranghekken. Het Antonio Kwartet verzorgt op zondagmiddag 4 oktober het eerste van een nieuwe serie klassieke ka merconcerten in de Proefkelder in Soesterberg. De vier musici spelen werken van Haydn, Dvorak en We- bern. Voor het tweede achtereenvolgende jaar vormt de Proefkelder aan de Stemer- dingweg in Soesterberg het decor voor een serie concerten, die door kenners en liefhebbers uit Soest en omgeving hoge lijk wordt gewaardeerd, niet het minst door het genoeglijke glaasje wijn na af loop, waardoor de muzikale ontmoeting nog meer een "sociale functie" heeft. De sfeervolle Proefkelder is door haar akoestiek zeer geschikt. Op klassiek gebied is Soest tot nu toe allerminst verwend. In het verleden zijn er wel eens pogingen ondernomen om bijvoorbeeld in Artishock een traditie op te bouwen, maar dat is - door de betrekkelijk "hoge drempel" van Artis hock - nooit een succes geworden. Het is vooral aan de Soester emeriti- musici Gustav Kraut en Jan Wittenberg dat er sinds vorig jaar op Soester grond gebied weer te genieten valt van uitvoe ringen op hoog niveau. Zij kenden el kaar van hun actieve periode bij het Radio Filharmonisch Orkest en besloten samen met de Soester wijnkoopman Mick van Ee - die de kelder in Soester berg beschikbaar stelt - hun professio nele schouders onder het initiatief te zetten. Ook de echtgenoten spelen een belangrijke rol bij de organisatie. Vorig jaar trokken de in totaal zes con certen in de Proefkelder gemiddeld zo'n 50 bezoekers. Maar er is plaats voor bijna honderd muziekliefhebbers en daarom maken Kraut en Wittenberg graag wat extra propaganda voor de nieuwe serie, die in totaal vier concer ten gaat omvatten. Antonio Kwartet Voor zondag 4 oktober staat een optre den van het Antonio Kwartet op de agenda. Het bestaat uit Jan Hulst (viool), Wouter Heering (viool), Gustav Kraut (altviool) en Jamie McLaren (cel lo). Het viertal is - met uitzondering van McLaren - al sinds 1988 bij elkaar, dankzij een grote dosis inzet en toewij ding. Na successen in Nederland werd het kwartet diverse malen uitgenodigd voor toemees in Frankrijk, Engeland en Duitsland. Jan Hulst was leerling van Jan Damen en Jo Juda. Hij behaalde het solistendi ploma aan het Amsterdams Conserva torium en volgde daarna directielessen bij Felix Hupka. Hij was jarenlang van het Amsterdams Strijkkwartet en is thans hoofdvakleraar aan het Rotter dams Conservatorium. Wouter Heering volgde zijn viool-oplei ding aan de conservatoria van Hilver sum en Maastricht, o.a. bij Jo Juda en Jan Wittenberg. Hij volgde daarna ka mermuzieklessen bij Jaap Spaander man. Momenteel is hij 2e concertmees ter bij de Hoofdstad Operette. Het Antonio Kwartet, op 4 oktober in de Proefkelder te beluisteren. Gustav Kraut studeerde aan het Conser vatorium van Jeruzalem bij Heinrich Jacoby. Aan de Hochschule für Musik in Keulen ontving hij kamermuziekles sen van Mauritz Frank. Hij was jaren lang lid van het Radio Filharmonisch Orkest. Jamie McLaren werd in Canada gebo ren en deed het grootste deel; van zijn studie in New York, aan het Mannes College of Music bij Timothy Eddy: Daarnaast volgde hij masterclasses bij Janos Starker, Aldo Parisot en Anner Bijlsma. Hij is nu plaatsvervangend aan voerder van in het kamerorkest Musica Ducis en remplacant in diverse ensem bles. Bij een garagebedrijf aan de Kerkstraat is vorige week een auto van een parti culier bedrijf uit Baarn weggehaald. De eigenaar, een 49-jarige Baarnaar, deed aangifte bij de politie. Het gaat om een zwarte Jeep Wrangier met het kenteken VN-42-PS. Ook bij een garagebedrijf aan de Soes- terbergsestraat werd een auto ont vreemd. De eigenaar, een 46-jarige Baamaar, had de auto daar zondag avond neergezet. Hij belde dinsdag met de vraag of de wagen al klaar was, ter wijl het personeel van niets wist. Het gaat om een VW Sharan van 80.000 gulden met het kenteken TL-FZ-68. Vrijdag was het opnieuw raak, nu bij een garagebedrijf aan de Birkstraat. Op de parkeerplaats naast de showroom moet daar in de loop van de week al een blauwe Chrysler Voyager zijn ont vreemd, met het kenteken HN-RP-33. i Han Reiziger Verder staan in de Proefkelder de vol gende concerten gepland. Op 22 no vember: Han Reiziger met een voor dracht over de stem, getiteld "van bo ventonen tot tandeloze mannetjes met hoedjes op" en videobeelden van zijn tv- programma van voorgaande jaren. Op 17 januari: een optreden van het Nieuw Amsterdam Piano Trio met werken van Brahms, Ravel en Shostakovich. Op 14 maart: opnieuw het Antonio Kwartet met een gastoptreden van de nieuwe concertmeester van het Concertge bouworkest, met werken van Schubert, Barber en Resphighi. De concerten beginnen telkens om 15.00 uur. De toegang (inclusief een 'consumptie) bedraagt f 17,50, voor stu denten f 10,-. Reserveren kan men via Therese Kraut, tel, 6017388, of Kitty van Ee, tel. 6037804. De politie voerde donderdagavond een controle op de (brom)fïetsverlichting uit op de Nieuweweg ter hoogte van de Parklaan. Vijf fietsers kregen een bekeu ring omdat hun verlichting niet deugde. Een 18-jarige snorfietser werd aange houden omdat hij met een geopend blikje bier reed; dat leverde hem ook een proces-verbaal op omdat alcohol in Soest niet op de openbare weg mag worden gebruikt. Vrijdagavond controleerde de politie de fietsverlichting op de Nieuwe weg/Beu kenlaan. Daarbij gingen 11 fietsers op de bon. ^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Zou er ooit een einde komen aan de onvrede die in onze wereld leeft? Ook dit jaar zullen weer, ter gelegenheid van de Vredesweek, verschillende bijeen komsten worden georganiseerd, waarbij stilgestaan wordt bij dit grote probleem. Hoe komen we af van de verdeeldheid en de vijandigheid? Hoe bereiken we interesse voor de ander en hoe voorko men we onrechtvaardige behandeling? Het is eenvoudig om anderen of ande re omstandigheden daarvan de schuld te geven, maar we kunnen ons afvragen of we zelf iets kunnen doen aan vrede en gerechtigheid. Voor het bereiken daar van spannen verschillende organisaties in ons land zich in. De wereldwinkels proberen rechtvaardigheid en eerlijkheid een grote rol te laten spelen bij de han del in producten uit de ontwikkelings landen. Door het betalen van een eer lijke prijs en rechtvaardigheid in de han- delsvoorwaarden kunnen de levensom standigheden van de producenten sterk verbeteren. Als iemand werk heeft en er zijn verbeteringen in bijvoorbeeld on derwijs en gezondheidszorg kan zeker de onvrede weggenomen worden. In de wereldwinkel kan men informatie krijgen over de producenten; wat over de ander, weten, weten wat hun manier van werken is, kennis hebben van hun problemen en belemmeringen is erg be langrijk. Heel zeker is het dat wij hen direct kunnen helpen door hun produc ten te kopen. Door deze rechtstreekse benadering kunnen we er persoonlijk aan meewerken om hen uit een soms uitzichtloze situatie te halen. En mis schien dienen we er ook een heel klein beetje de vrede in hun omgeving mee. Een vredig bestaan voor henzelf is er zeker mee te bereiken. De wereldwinkel is op maandag van 13.00-17.00 uur geopend. Dinsdag t/m zaterdag van 09.30-17.00 uur. Inmiddels is iedereen na een verdiende break weer aan school of werk begon nen. Om de zomerse tendensen nog even aan te houden opent "Shock-Inn" het concertseizoen op vrijdag 25 sep tember met een optreden van de Utrechtse ska-band "The Snotling Pump Wagon Crew". Deze zevenmansformatie, waarvan drie blazers, staat in deze regio bekend om zijn "recht-voor-zijn-raap"-manier van spelen. Met invloeden van de echte klassieke ska, zoals Madness, de Skali- tes en de Specials, zorgen deze gerouti neerde mannen voor een onvervalst pot je dansen. Iedereen die bang is zijn vrijdagavond te verdoen met de zoveelste herhaling van Kamasutra is dus in ieder geval welkom in Artishock aan de Steenhoffstraat 46a. De deuren gaan om 21.00 uur open en de entree is voor de gelegenheid een schijntje: f 5,-; leden, 65+ en CJP beta len f 2,50. Bij een controle op het gebruik van de autogordels heeft de politie vorige week dinsdagmorgen drie bekeuringen uitge deeld op de Soesterbergsestraat. 's Mid dags gebeurde hetzelfde op de Becke- ringhstraat, waar 19 automobilisten in de fout gingen. Reconstructie De reconstructie van de aansluiting van de Vondellaan op de Birkstraat wordt uitgevoerd. In verband hiermee wordt het verkeer omgeleid. Voor de wegen, waarover het verkeer wordt omgeleid, betekent dit extra drukte. Naar ver wachting zullen de werkzaamheden on geveer tot half oktober duren. Het (brom)fietsverkeer wordt op wisselende manieren langs het werk geleid. Alle auto's en motoren zullen van omlei dingsroutes gebruik moeten maken. Aan de hand van de planning van de werkzaamheden worden hieronder de gevolgen voor het verkeer beschreven. De tijdstippen zijn afhankelijk van de voortgang van het werk. Op donderdag 24 september wordt de route vanuit Amersfoort aangepast en ontstaat de volgende situatie: Met omleidingsroute 2 wordt het ver keer vanuit de richting Amersfoort van af de Birkstraat via de Van Lenneplaan en de Ferd. Huycklaan naar de Birk straat geleid en wordt via de Kerkstraat, de Torenstraat, de Middelwijkstraat en de Steenhoffstraat tot de Dalweg geleid om de overige delen van Soest te berei ken. Om te voorkomen dat de Van Len neplaan in beide richtingen en ook de daarop aansluitende straten als omlei dingsroute worden gebruikt, wordt op de Van Lenneplaan éénrichtingsverkeer ingesteld. Auto's en motoren mogen al leen richting de Ferd. Huycklaan rijden en niet in de richting van de Birkstraat. Vanwege de beperkte breedte van de Van Lenneplaan wordt een stopverbod ingesteld aan de rechterzijde van de weg als men in de richting van de Ferd. Huycklaan rijdt, dus de kant van de Eempolder. Om te voorkomen dat de Eikenlaan als omleidingsroute wordt gebruikt, blijft het inrijden van de Eikenlaan vanaf de Soesterbergsestraat tot de (Verlengde) Kolonieweg richting station Soest-Zuid voor auto's en motoren verboden met uitzondering van lijnbussen en taxi's. De politie zal extra op de naleving van het verbod blijven controleren. Uit de richting Amersfoort zullen de bussen van de lijnen 70 en 72 ook via de Van Lenneplaan en de Ferd. Huyck laan naar dé Eikenlaan rijden. Een noodhalte op de Eikenlaan nabij de Soesterbergsestraat vervangt de halte "Zuidpromenade" bij het winkelcentrum in de richting Soest-Zuid NS/Hilver sum. Voor de bussen tussen Amersfoort en Soest betekent de omleiding een extra rijtijd van minimaal 1,5 a 2 minu ten. De fietsers tussen Soest en Amers foort zullen via de noordzijde van de aansluiting van de Vondellaan op de Birkstraat blijven rijden. De fietsers tussen het oosten van Soest en Amersfoort moeten via de Soesterbergsestraat en Vondellaan rij den. De Peter van den Breemerweg zal voor hen een veel aantrekkelijker verbinding zijn. Ook omdat auto's en motoren tijdens de spitsuren deze rou te niet in de meest gebruikelijke richting mogen gebruiken. De politie controleert extra op de naleving van dit verbod. Voor de bebouwing van Boerenstreek fase II wordt het gebied bouwrijp ge maakt. Hierdoor zal men op de Dorres- teinweg enige hinder kunnen ondervin den van het werkverkeer. Op en rond het winkelcentrum Zuid promenade vinden diverse bouw- en re constructiewerkzaamheden plaats. De reconstructie van de Soesterbergsestraat beperkt de ruimte, die voor het verkeer beschikbaar is. De bouwwerkzaamhe den leggen beslag op parkeerplaatsen. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Maandag 28 september "Al vijfduizend jaar, doorgegeven van ouder aan kind, van meester aan disci pel, echoën liederen van wijsheid dooi mijn land". Deze openingstekst geeft dc kern van Dance of the Wind weer, die echter niet zozeer gaat over het vasthou den van traditie, alswel over het steeds opnieuw uitvinden van die traditie. De succesvoilé zangeres Pallavi Sehge! staat in de schaduw van haar legenda rische moeder Karuna Devi, die boven dien haar lerares is. Op de sterfdag van Karuna ziet ze een oude man met een wondermooi zingend kind. Wie het zijn, weet ze niet. Na de dood van haar moeder verlies) Pallavi haar stem. Ze kan niet meer zin gen en ze beseft dat ze haar moeder imiteerde en daardoor zelf niet tot ont plooiing kwam. Ze begint een obses sieve zoektocht naar de leraar van haar moeder, die haar bijna tot waanzin drijft. Zo ziet ze op een bepaalde mo ment nogmaals de oude man en het meisje. Onduidelijk is of de man een visioen is, een willekeurige zwerver of misschien de leraar van haar moeder. In ieder geval leert ze van deze oude man dat er geen eenduidige methode bestaal om muziek te leren. Door het kind ontdekt ze het belang van spontaniteit, van een persoonlijke ma nier van muziek maken. Aanvang 20.30 uur; Entree f 9,00 - CJP/65+ f 7,00; Reserveren op maan dag van 09.00 tot 12.00 uur, tel. 60195 77. Zaterdag 26 september Montana Red Dog is een viermansfor matie die sinds 1990 meedraait in het Nederlandse bluescircuit. Blues, zweet en tranen is het kenmerk van het afwisselende repertoire van de band. Ze speelt de blues in de ruimste zin van het woord: naast stevige R B covers brengen ze ook vette Chicago Blues met wat uitstapjes naar de Delta- en Folkblues en soms een shuffle of een ballade. Hierbij valt zowel het rauwe, maar altijd gevoelige (slide) gitaarspel van gitarist Demples en de bluesharpso- lo's van zanger Floyd in positieve zin op, daarbij ondersteund door een ritmesec tie waar de vonken van afvliegen. Door de grote variatie in bluesstijlen, instru mentwisselingen en het aanstekelijke enthousiasme waarmee live gespeeld wordt, weet Montana Red Dog het pu bliek van begin tot eind te boeien, niet in de laatste plaats door de opvatting van de band dat de blues niet alleen kommer en kwel is. Aanvang: 22.00 uur; Entree: 12,50 gul den; Voorverkoop: zaterdag 26 septem ber 14.00-15.00 uur. Op woensdag 7 oktober begint een cur sus Meditatief Schilderen voor begin ners. Deze cursus geeft de deelnemers de mogelijkheid meer in evenwicht en harmonie te komen en leert hen gedach ten en gevoelens beter te plaatsen. Me ditatief Schilderen is wat iedereen kan, omdat het niet om beeld en vorm gaat. Voor meer informatie: Kiki van Ooster hout, tel. 6024602. Het is een eeuwenoud gezegde; zaait zal oogsten. Voor de klai van Hartje Zuid krijgt deze spi de komende weken een extrc mensie. De week van het oogst aangebroken. Afgelopen week startte bij het wi centrum in Soest-Zuid de Hartje Euro Kortingsactie. Een actie die gezet om trouwe klanten te belone de opbrekingen en chaos bij het w centrum trotseren. Nog even in het kort uitleg over i tie. Die loopt van 16 september met 31 oktober en is onderverde drie rondes van twee weken. De week van elke ronde worden in d< nemende winkels van Hartje Zi elke bestede 25 gulden, Hartje Euro kortingsmunten uitgedeel week erna kan, tegen inleverii zo'n Hartje Zuid Euro, 50 proce ting worden verkregen op allerlei len. De korting wordt alleen g tegen inlevering van een Hartj Euro. Bij de winkeliers ligt een flyer w; actie uitvoerig staat beschreven c De gemeente Soest wil gang van 1 januari 1999 ding van het schuldhu ningsbeleid. Bovendien gemeente dat de schuldei matiek integraal benadei Dit betekent dat er een n menwerking moet zijn ti instellingen die zich mei hulpverlening bezighou Verder is het van belang d die zich meldt met een pi sche schuldsituatie niet alk pen wordt doordat er met eisers regelingen worden maar dat er ook een plan v is om te zorgen dat men sc blijft. Op 20 augustus heeft de Iijke raadscommissie voor ken ingestemd met de uil ten voor het nieuwe beleh schreven in de notitie Schuldhulpverlening". V nieuwe beleid in de gei wordt behandeld, krijge en instellingen van de Soest de gelegenheid op voornemens te reagere reacties kan de gemeent ning houden op het mor Stichting Parel. Onder deze naam wor den voortaan legboeken van het leerplan voor godsdienstonderwijs, van voorheen In de Ruimte, uitgegeven. De naam waarvoor in eerste instantie was geko zen: Kind en Evangelie, bleek al meer dan 50 jaar gebruikt te worden. Na ge sprekken met betrokkenen heeft de nieuw te starten stichting besloten de naam te wijzigen. Stichting Parel stelt zich ten doel zoveel lesboeken te produceren dat kinderen in de basisschoolleeftijd in ieder geval de hele Bijbel door zijn geweest. De erva ring leert dat op veel zondagsscholen en in kindernevendiensten steeds dezelfde bijbelverhalen worden verteld, terwijl andere prachtige geschiedenislessen blij ven liggen. De stichting gelooft dat het belangrijk is met een goed doordacht bijbelleerplan te werken en biedt zo'n plan ook aan. Zij heeft reeds een heel aantal lesboeken voor kinderen van 4- 12 jaar gereed. O'ndertusen wordt er hard gewerkt aan het uitgeven van nieu we boeken, om zo het doel te verwezen lijken. In het bestuur van de stichting Parel zit-' ten o.a. mensen uit het onderwijs. Ook hebben zij ruimschoots ervaring in het zondagsschoolwerk. Al heb je mooi materiaal, toch is het niet eenvoudig de kinderen enkele uren te boeien. Hoe houd je hun aandacht? Hoe vertel je een verhaal? Hoe zing je met kinderen? Hoe ga je om met moeilijk gedrag? Hoe leer je kinderen bidden? Over deze en nog vele andere onderwerpen worden cur sussen gegeven. Voor info: Stichting Parel, tel. (035)6020054 of (0346)212990. A Soest, 14 september 1998 Aan de directie van Aqua Indoor, Naar aanleiding van het gebeuren, vrij dag 11 september 1998 j.1., wil ik hier bij officieel een klacht indienen tegen het beleid dat u voert. Kort samengevat, mijn dochter is elke vrijdagmiddag van 16.00 tot 18.00 uur op zwemles voor haar B-diploma. Als ik haar naar zwemles breng, dan gaat mijn zoontje van 8 jaar altijd vrijzwemmen. Dat is al zo sinds hij zijn B-diploma heeft (voorjaar 1997). Vrijdag j.1. bracht ik mijn dochter naar zwemles en mijn zoontje van 8 ging toen vrijzwemmen, daarvoor gebruikt hij zijn strippenkaart. Na het zwemmen moet hij van mij binnen wachten en kan dan iets lekkers kopen. Normaal haal ik mijn kinderen om 17.45 uur op. Toen ik ze kwam ophalen, stond mijn zoontje bui ten overstuur te huilen. Ik vroeg hem waarom hij huilde. Mijn zoontje vertel de mij dat hij uit het "zwembad" was gezet. Nadat ik mijn dochter had aangekleed, ben ik de kantine ingelopen en heb daar gevraagd wat er gebeurd was, zo ook bij de kassa. De caissière vertelde mij dat de directie mijn zoontje van 8 jaar heeft buiten gezet, omdat hij in de hal stond te wachten op mijn komst. Volgens mijn zoontje kwam er een gro te meneer naar hem toe die vroeg: "wat doe jij hier?" Mijn zoontje antwoordde: "ik wacht op mijn moeder". "Heb jij ge zwommen?" "Ja". "Waar zijn je zwem spullen dan?" "In de tas van mijn zus je". De grdte meneer ging toen weg en even later kwam hij terug en zei: "Eruit, maak dat je hier weg komt!" Mijn zoontje van 8 jaar is hier erg van T geschrokken en durfde daarop niets te zeggen en is buiten in de regen zonder jas op mij gaan wachten!!! Ik ben direct naar u toegegaan en heb u gevraagd wat hier de reden van is. U zei dat u last heeft van rondhangende jeugd en dat er vaak vernielingen zijn en diefstallen uit kleedhokjes. Ik vroeg u wat mijn zoon tje gedaan had, u deelde mij mede dat u niets gezien had wat niet mocht. Ik ben het met deze hele gang van za ken niet eens. En ik vind het onverant woord om een kind van 8 jaar oud zo op deze manier op straat te zetten, zonder reden. Ik hoop dat u zich terdege bewust bent van de mogelijke gevolgen die zich buiten hadden kunnen voordoen. (Denk aan de veelvuldige vechtpartijen en ver nielingen in de directe omgeving van uw zwembad). Hierna heeft mijn echtgenoot u telefo nisch benaderd en u ook medegedeeld dat hij het onverantwoord vindt dat zo'n instelling een kind van 8 jaar zonder re den buiten de deur zet. Zo ga je niet met kleine kinderen om, die toch een volwassene als voorbeeld zien. Dit in tegenstelling met uw "huisregels" waar in vermeld staat dat een kind met de diploma's A en B zonder begeleiding mag vrij zwemmen. Ik ben het ook niet eens met uw telefonisch antwoord om hem maar een aai over zijn bol te geven. Mijn zoontje is hierdoor dusdanig van streek dat hij niet meer durft te gaan vrijzwemmen. Daar ik het met uw te volgen beleid niet eens ben zal ik ook de pers hiervan in kennis stellen. In afwachting van uw antwoord verblijf ik, Mevrouw Bonihof-van Schalkwijk Zorgen over de toe De maatschappij word we steeds vaker te mak zaak is. Bijvoorbeeld al problemen krijgt met e ver. Als u een goede rr toekomst echter geen Recht hebben én i U kunt een beroep dc lijdt, als u de strijd me dedigd moet worden dat er altijd een juridi nodig, een advocaat ben vóórdat er sprak' rechtsbijstandverzeke zijn. Alles in één Polis De reebtsbijstandver één Polis van Interpc culiere schadeverzek keer, aansprakelijkhi rubrieken verzekerir de totale premie. D< loont dus de moeitr Rabobank te laten I één jaar. Informatie Wilt u meer weten Polis? Neem dan o Tel. 035-609 63 3

Soester Courant | 1998 | | pagina 10