l, 1 Danscentrum Gerla Fotozaak Loek van Walsem nu '1 uur Fotoservice Soestdijk' 1 [artje Zuid in teken van de Euro moede rs móeae rs Brasserie De Soester Duinen biedt actuele kaart in informele sfeer pp 245.- rLi6hOCK HANDEL tt WANDEL .#tv 0 .■*0-- Nieuw beleid gemeente bij schuldenproblematiek Een geruststellend bezit Opleiding tot natuurgids bij het IVN _PAGINA in iVOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT ïce of the Wind itana Red Dog us Meditatief deren start X i lerst zaaien, dan oogsten kis ft- Rabobank Soest - Baarn Data van de actie Door rood licht Terug van vakantie SOEST Informatieavonden op 13 en 14 oktober Grote variatie: 'van uitsmijter tot kreeft' Wie vergelijkt leest de Soester Courant Wijzigingen in uitlaatterreinen 4 fotoservice ■Soestdiik fl APS óók in een uur Bruidsreportages Portretfotografie (Familiefoto'stot 12 personen) Pasfoto's Digitale fotobewerking Foto copy service fm Kodak Kodak Express, uur fotoservice Soestdijk mooiste foto's in 1 uur nhoffstraat 46, tel. 60195 77 ■ulag 28 september fduizend jaar, doorgegeven vanl aan kind, van meester aan disci- hoën liederen van wijsheid door nd". Deze openingstekst geeft de an Dance of the Wind weer, die niet zozeer gaat over het vasthou-l n traditie, alswel over het Steeds! w uitvinden van die traditie. icesvolle zangeres Pallavi Sehgel' de schaduw van haar legenda- noeder Karuna Devi, die boven- lar lerares is. Op de sterfdag van ziet ze een oude man met een •mooi zingend kind. Wie het zijn, niet. dood van haar moeder verliest' haar stem. Ze kan niet meer zin- ze beseft dat ze haar moeder de en daardoor zelf niet tot ont- g kwam. Ze begint een obses- jektocht naar de leraar van haar die haar bijna tot waanzin 'o ziet ze op een bepaalde mo- :ogmaals de oude man en het Onduidelijk is of de man een is, een willekeurige zwerver of en de leraar van haar moeder. In ;val leert ze van deze oude man een eenduidige methode bestaat dek te leren, et kind ontdekt ze het belang van liteit, van een persoonlijke ma- muziek maken, ig 20.30 uur; Entree f 9,00 - i+ f 7,00; Reserveren op maan- 09.00 tot 12.00 uur, tel. 601 95 iag 26 september a Red Dog is een viermansfor- ie sinds 1990 meedraait in het ndse bluescircuit, weet en tranen is het kenmerk afwisselende repertoire van de e speelt de blues in de ruimste tiet woord: naast stevige R B >rengen ze ook vette Chicago et wat uitstapjes naar de Delta- >lues en soms een shuffle of een Hierbij valt zowel het rauwe, ijd gevoelige (slide) gitaarspel ist Demples en de bluesharpso- langer Floyd in positieve zin op, •ndersteund door een ritmesec- de vonken van afvliegen. Door variatie in bluesstijlen, instru- selingen en het aanstekelijke asme waarmee live gespeeld eet Montana Red Dog het pu- begin tot eind te boeien, niet itste plaats door de opvatting :>and dat de blues niet alleen en kwel is. 22.00 uur; Entree: 12,50 gul- u-verkoop: zaterdag 26 septem- J-15.00 uur. sdag 7 oktober begint een cur- itatief Schilderen voor begin- ze cursus geeft de deelnemers lijkheid meer in evenwicht en te komen en leert hen gedach- voelens beter te plaatsen. Me- childeren is wat iedereen kan, ;t niet om beeld en vorm gaat. :r informatie: Kiki van Ooster- 6024602. cen en durfde daarop niets te i is buiten in de regen zonder gaan wachten!!! Ik ben direct 'gegaan en heb u gevraagd wat ;den van is. U zei dat u last rondhangende jeugd en dat er ielingen zijn en diefstallen uit es. Ik vroeg u wat mijn zoon- had, u deelde mij mede dat zien had wat niet mocht, t met deze hele gang van za- ens. En ik vind het onverapt- een kind van 8 jaar oud zo op ier op straat te zetten, zonder ïoop dat u zich terdege bewust Ie mogelijke gevolgen die zich Iden kunnen voordoen. (Denk 'Ivuldige vechtpartijen en ver- n de directe omgeving van uw eft mijn echtgenoot u telefo- iderd en u ook medegedeeld onverantwoord vindt dat zo'n :en kind van 8 jaar zonder re- i de deur zet. Zo ga je niet kinderen om, die toch een e als voorbeeld zien. nstelling met uw "huisregels" rmeld staat dat een kind met i's A en B zonder begeleiding vemmen. Ik ben het ook niet Jw telefonisch antwoord om een aai over zijn bol te geven, tje is hierdoor dusdanig van bij niet meer durft te gaan len. met uw te volgen beleid niet al ik ook de pers hiervan in len. ing van uw antwoord verblijf >u\v Bonihof-van Schalkwijk PAGINA 11 '001 V? - Iet is een eeuwenoud gezegde: wie taait zal oogsten. Voor de klanten ran Hartje Zuid krijgt deze spreuk "e komende weken een extra di- ïensie. De week van het oogsten is tangebroken. afgelopen week startte bij het winkel centrum in Soest-Zuid de Hartje Zuid Euro Kortingsactie. Een actie die is op gezet om trouwe klanten te belonen, die 3e opbrekingen en chaos bij het winkel centrum trotseren. g even in het kort uitleg over de ac- Die loopt van 16 september tot en iet 31 oktober en is onderverdeeld in rondes van twee weken. De eerste /eek van elke ronde worden in de deel- ïemende winkels van Hartje Zuid, bij elke bestede 25 gulden. Hartje Zuid iuro kortingsmunten uitgedeeld. De /eek erna kan, tegen inlevering van po'n Hartje Zuid Euro, 50 procent kor ting worden verkregen op allerlei artike len. De korting wordt alleen gegeven tegen inlevering van een Hartje Zuid [Euro. Bij de winkeliers ligt een flyer waarin de ictie uitvoerig staat beschreven en waar in u kunt lezen wanneer u de Hartje Zuid Euro kunt bemachtigen en uitge ven. De deelnemende winkeliers zijn te herkennen aan speciale gele raambiljet ten. Paginagrote advertenties Vorige week woensdag begonnen de winkeliers met het uitdelen van de Hart je Zuid Euro's. Vanaf vandaag tot en met volgende week woensdag (30 sep tember) kan dus tegen inlevering van een munt 50 procent korting worden verkregen op diverse artikelen. Elders in deze krant staan twee paginagrote ad vertenties waarin de deelnemende win keliers aankondigen welke artikelen deze ronde voor korting in aanmerking komen. De artikelen worden ook in de winkels zelf op gele posters aangekon digd. Boodschappen combineren De winkeliers van Hartje Zuid zijn tot de actie overgegaan omdat zij meenden dat hun klanten beloond moesten wor den voor hun trouwe bezoek aan het winkelcentrum. Sinds de opbrekingen aan de Soesterbergsestraat, de nieuw- De gemeente Soest wil met in gang van 1 januari 1999 uitbrei ding van het schuldhulpverle- ningsbeleid. Bovendien wil de gemeente dat de schuldenproble matiek integraal benaderd wordt. Dit betekent dat er een nauwe sa menwerking moet zijn tussen de instellingen die zich met schuld hulpverlening bezighouden. Verder is het van belang dat degene die zich meldt met een problemati sche schuldsituatie niet alleen gehol pen wordt doordat er met de schuld eisers regelingen worden getroffen, maar dat er ook een plan van aanpak is om te zorgen dat men schuldenvrij blijft. Op 20 augustus heeft de gemeente lijke raadscommissie voor sociale za ken ingestemd met de uitgangspun ten voor het nieuwe beleid, zoals be schreven in de notitie "Integrale Schuldhulpverlening". Voordat het nieuwe beleid in de gemeenteraad wordt behandeld, krijgen inwoners en instellingen van de gemeente Soest de gelegenheid op de beleids voornemens te reageren. Met de reacties kan de gemeenteraad reke ning houden op het moment dat het beleidplan "integrale schuldhulpver lening" zal worden behandeld. Hier voor moeten de reacties op de noti tie voor 8 oktober 1998 binnen zijn bij de gemeente. Men kan de reactie sturen naar: Gemeente Soest, t.a.v. mevrouw A. Willems, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Op dit adres kan men ook de notitie opvragen. De notitie is tevens telefo nisch op te vragen bij mevrouw A. Willems, tel. 6093568. De uitgangspunten van het nieuwe beleid in het kort: Centraal aanmeldpunt voor schuldproblemen bij de Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk; Samenwerking met de Volkskre dietbank Hilversum; Spreekuur van de Volkskrediet bank Hilversum bij de Stichting Thuiszorg en Maatschappelijk Werk; Uitbreiding van de mogelijkheden voor budgetadvies, budgetbegelei ding en budgetbeheer; Een plan van aanpak bij een pro blematisch schuldsituatie; Uitbreiding van de mogelijkheden voor borgstellingen waardoor meer schuldsaneringen een kans van sla gen hebben. Zorgen over de toekomst De maatschappij wordt steeds harder en ingewikkelder. Daardoor krijgen we steeds vaker te maken met situatie swaarin juridische bijstand een nood zaak is. Bijvoorbeeld als u buiten uw schuld schade oploopt in het verkeer, problemen krijgt met een leverancier of een geschil heeft met uw werkge ver. Als u een goede rechtsbijstandverzekering heeft, hoeft u zich over de toekomst echter geen zorgen te maken. Recht hebben én recht krijgen U kunt een beroep doen op uw rechtsbijstandverzekering als u schade lijdt, als u de strijd moet aanbinden met officiële instanties of als u ver dedigd moet worden in een juridisch conflict. Deze verzekering zorgt dat er altijd een juridische specialist, een andere deskundige of, indien nodig, een advocaat beschikbaar Is. Ook als u juridisch advies wilt heb ben vóórdat er sprake is van een geschil, kunt u terugvallen op uw rechtsbijstandverzekering om precies te weten te komen wat uw rechten zijn. Alles in één Polis De rechtsbijstandverzekering kan worden ondergebracht op de Alles in één Polis van Interpolis. Dit is een 'pakketpolis' voor alle gangbare parti culiere schadeverzekeringen. De polis kent vijf rubrieken: wonen, ver keer, aansprakelijkheid, rechtsbijstand en recreatie. Naarmate in meer rubrieken verzekeringen zijn afgesloten, geeft Interpolis meer korting op de totale premie. Deze korting kan oplopen tot maar liefst 12%. Het loont dus de moeite om uw hele verzekeringsportefeuille eens door de Rabobank te laten bekijken. De Alles in één Polis heeft een looptijd van één jaar. Informatie Wilt u meer weten over de rechtsbijstandverzekering op de Alles in één Polis? Neem dan contact op met Rabobank Soest-Baarn. Tel. 035-609 63 33. Zij geven u graag meer informatie. Ook slager Pauw van Slagerij Klas horst deelde regelmatig Hartje Zuid Eu ro's uit. De komende week kunnen de munten bij hem, net als bij andere win keliers, tot aantrekkelijke kortingen lei den. bouw rond het winkelcentrum en de omleidingen vanwege de reconstructie aan de Birkstraat is Hartje Zuid slechts voor de echte 'diehards' te bereiken. Navraag bij wat bezoekers aan het win kelcentrum leert dat de opbrekingen wel degelijk als erg hinderlijk worden erva ren. Veel bezoekers proberen de ver keerschaos te omzeilen door per fiets het winkelcentrum te bezoeken. "Maar", zegt een oudere dame, "het is voor mij erg onhandig die zware boodschappen op de fiets mee te nemen. Ik kom toch liever met de auto. Ik probeer momen teel m'n boodschappen zoveel mogelijk te combineren zodat ik niet meer dage lijks bij het winkelcentrum vastzit." Trouwe klanten De winkeliers bezien de opbrekingen en chaotische verkeerssituatie met zeer ge mengde gevoelens. Enerzijds realiseren zij zich dat het winkelcentrum er straks veel beter zal uitzien, anderzijds merken zij dat het winkelend publiek erg veel last van de werkzaamheden heeft. Sla ger Pauw van Slagerij Klashorst had aanvankelijk niet de indruk dat zijn klanten wegbleven. "Maar", zegt hij, de laatste week is toch sprake van een om zetdaling. Dat ligt niet alleen aan de toestanden op de Soesterbergsestraat, want er is overal sprake van omzetda ling, maar ik denk wel dat de opbrekin gen en dergelijke bij ons een grotere daling tot gevolg hebben." Met de Hartje Zuid Euro Actie, met name met de zeer aantrekkelijke kortin gen die hij en zijn collega winkeliers de komende week in petto hebben, denkt Pauw wel klanten naar het winkelcen trum te lokken. "Daarnaast is het een manier om onze klanten te laten merken dat wij het op prijs stellen dat ze on danks het ongemak, toch naar Hartje Zuid komen. De actie start 16 september en loopt tot 31 oktober. Ronde 1: Uitdelen munten 16-23 september Kortingsacties 23-30 september Ronde 2: Uitdelen munten 30 september - 7 oktober Kortingsacties 7-14 oktober Ronde 3: Uitdelen munten 14-21 oktober Kortingsacties 21-31 oktober De politie heeft vorige week vrijdag zes automobilisten betrapt toen ze door het rode verkeerslicht reden op de kruising Ossendamweg/Soesterbergsestraat. De boosdoeners krijgen bericht thuis... i \/nnr A VUUi Als in september het normale leven weer op gang komt, is het goed Moe ders voor Moeders weer eens onder de aandacht te brengen. Het zal bekend zijn dat er hormoonstof in de urine van zwangeren voorkomt. Deze stof kan er uit gewonnen worden en dient als grondstof voor een medicijn waarmee in veel gevallen onvruchtbaarheid verhol pen kan worden. Het is jammer dat deze waardevolle hCG-stof vaak zomaar doorgespoeld wordt. Moeders voor Moeders wil graag dat vrouwen die zwanger zijn een aantal weken urine afstaan om aan de vraag naar deze medicijnen te kunnen vol doen. De eerste vier maanden van de zwangerschap zijn belangrijk; daarna loopt de hCG-productie terug. De informatrice voor Soest en Baarn wil graag meer vertellen aan vrouwen die meer willen weten of mee kunnen doen. Uiteraard wordt discreet gewerkt. Pak de telefoon en meld je bij mevr. G. van Benthem, tel. 5415802. Bij voorbaat dank, je maakt er andere paren heel ge lukkig mee! Clubs voor: - Beginners - Gevorderden - Vergevorderden - Zeer vergevorderden - Wedstrijdtraining Uiteraard voor elk wat wils: -jeugd - echtparen - jongeren 20 tot 35 jaar (partner niet nodig) - kinderclub op woensdag middag (8 tot 12 jaar) - (beginners - gevorderden) - country line-dance EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035 - 602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag van 19.00 tot 20.00 uur, t/m wo. 23 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Om de ca. vier jaar start het IVN een opleiding tot gediplomeerd Na tuurgids. In januari 1999 is het weer zover. Dan slaan de IVN-afdelingen De Bilt e.o. en Eemlnad (Soest, Baarn e.o.) de handen ineen om sa men de vernieuwde cursus voor. op leiding tot natuurgids te verzorgen. In deze cursus wordt een gedegen basis gelegd voor de kennis en vaardigheden die nodig zijn om als natuurgids te kun nen meewerken aan geleide natuurwan delingen, korte natuurcursussen, scho- lenwerk en vele andere activiteiten van het IVN. In de cursus komen onder meer aan de orde: natuur in de woon omgeving, ontstaan van bodem en land schap, planten en dieren in correlatie met hun leefomgeving, seizoensgebon den verschijnselen, wisselwerking tussen mens, natuur en milieu. Naast het ver werven van kennis, speelt ervaring en beleving van de natuur een grote rol, en wat heel belangrijk is: het overdragen daarvan aan verschillende doelgroepen. De cursusavonden vinden plaats eens per veertien dagen op woensdagavond. De "ombouw" van restaurant naar brasserie heeft De Soester Duinen, de landelijk bekende horecagele genheid in het bosrijkste gedeelte van Soest, beslist geen kwaad ge daan. Niet alleen de traditionele restaurantbezoeker, ook een jong publiek dat van een smakelijke maaltijd houdt komt er volop aan zijn trekken, evenals de toevallige "passant" die trek heeft in een hap je. Dat was ook exact de bedoeling van de ingrijpende verandering die van Fred en Mieke Klinkhamer van De Soester Dui nen op het oog hadden. Het begon een paar maanden terug met een interne verbouwing, waarbij het établissement op smaakvolle wijze werd omgetoverd in een brasserie die op het eerste gezicht nogal wat Brusselse en Antwerpse ele menten bevat: de houten vloer, de schoolborden aan de wand en de onge dekte tafels (al zijn er voor de liefheb bers nog steeds keurig gedekte tafels in het vroegere a la carte-gedeelte en het petit restaurant) dragen sterk bij aan een enigszins Vlaamse sfeer. In plaats van diverse plates worden in de brasserie ook nu nog gerechten in scha len geserveerd, maar de kaart is duide lijk "actueler", o.a. met het tweeweke lijks wisselende lunchmenu en de spe cialiteiten. Bij De Soester Duinen is het verschil tussen een restaurant en een brasserie duidelijk: de aankleding is meer "open" en de sfeer is levendiger, informeler en minder oubollig - "iemand die in een spijkerbroek komt hoeft zich niet opgelaten te voelen" - en de (iets minder omvangrijke) kaart biedt nog steeds een grote variatie. "Van een uit smijter tot kreeft," vat Mieke Klinkha mer samen. Nieuwe kok Ook in de keuken, die al jaren onder leiding staat van chefkok Jacques Smedts en souschef Remco Koopmans (vijf jaar in dienst), is de verandering zichtbaar. Binnenkort versterkt een nieuwe kok - Sander Reyers - de keu kengelederen. "Door de nieuwe menu kaart is het in de keuken allemaal wel wat bewerkelijker geworden," zegt Mie ke Klinkhamer. "Daarom zijn we zo blij met de komst van de nieuwe kok." De "ombouw" komt ook tot uitdrukking in de vele verse producten en de kwalita tief uitstekende ingrediënten die in de keuken worden gebnruikt. Bedrijfsleider Gijsbert Uilenbroek en gastvrouw Magda Duykers (resp. 7 en 11 jaar lid van de staf) zorgen als van ouds voor een perfecte bediening. Zo véél is er dus - gelukkig - ook weer niet veranderd bij de Soester Duinen, al wordt er met de kaart wat meer inge speeld op de wensen van een modern en ietwat "trendy" publiek. Magda is ove rigens ook de ontwerper van de kunst zinnige omslag van de nieuwe kaart. Smakelijke selectie De kaart toont een voortreffelijke selec- Binnenkort gaat de gemeente Soest een nieuw besluit nemen over de uitlaatter reinen voor honden. Ten opzichte van de oude kaart uit 1994 is er een klein aantal wijzigingen. De kaart hangt vanaf heden ter inzage in het gemeentehuis (in het informatiecentrum). Belangstellenden kunnen tot 23 oktober 1998 hun reactie kenbaar maken bij het college van Burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. De voorgestelde wijzigingen hebben betrekking op de volgende straten: Banningstraat Batenburgweg Boerenstreek Chalonhof Choristenpad Eigendomweg Heideweg Insingerstraat Mercury Na afloop van de inspraaktermijn zal de kaart definitief worden vastgesteld en worden verspreid onder alle inwoners van Soest. Nachtegaalweg Plesmanstraat Simon Stevinlaan Soesterengweg Stadhouderslaan Sterrenbergweg Varenstraat Vrijheidsweg f;'/ tie van smakelijke gerechten, van een voudig en beslist goedkoop tot wat meer luxe en dus wat duurder. Zoals gezegd, wie alleen een uitsmijter, inswinger of twaalfuurtje wil - of een van de rijkbe- legde ciabatta's - wordt op zijn wenken bediend, maar ook voor gebakken tong of tournedos, zalmfilet en eendenbout, mixed grill, varkenshaas en sateh kan men bij de Soester Duinen uitstekend terecht. Ook voorgerechten, soepen en desserts zijn er in een smakelijke en goedgekozen variatie. Op de schoolborden aan de wand is het regelmatig wisselende menu-van-de- maand (f 34,50) te zien, bijvoorbeeld tomatencarpaccio met olijfolie en ansjo vis; friander kalfsbiefstukjes in kaasbe slag met basilicum en tomatensaus, ver se groentensla en tagliatelli, gevolgd V.l.n.r. souschef Remco Koopmans, gastvrouw Magda Duykers en bedrijfs leider Gijsbert Uilenbroek van de bras serie. door chocoladeijs met vanillesaus en slagroom. Ook specialiteiten van het seizoen staan erop, bijvoorbeeld een gebakken zonnevisfilet met groene pe persaus, verse groenten, sla en pikante aardappeltjes (f 22,50). Een voorbeeld van het lunchmenu (f 28,50) is gebon den kervelsoep, reepjes kalfslever in rode-wijnsaus, met verse groente, sla en tagliatelli en koffie toe. Een bezoek aan brasserie De Soester Duinen, Soesterbergsestraat 188 (tel. 6012739) - elke dag geopend vanaf 10.00 uur, op verzoek ook eerder - is dan ook een ware "aanrader". Regelmatig zijn er excursies op zater dagmorgen, meestentijds in de omge ving van Soest of De Bilt. Het tijdsbe- tek waarover de cursus zich uitstrekt is 16 maanden. In de schoolvakanties zijn er geen lessen. De kosten zijn f 295,-, waarbij inbegre pen het cursusboek, het materiaal dat tijdens de cursus uitgedeeld wordt, kof fie/thee op de lesavonden en het lid maatschap van het IVN over 1999 met het daarbij behorende landelijke blad Mens en Natuur en het afdelingsblad. Een uitgebreide folder over de cursus ligt bij de VW en in de bibliotheken, ook aan te vragen bij onderstaande adressen. Het IVN, Vereniging voor natuur en milieueducatie, is een landelijke vereni ging van vrijwilligers met ca. 17.000 le den. Met allerlei activiteiten streeft het IVN ernaar de kennis van en de waar dering voor de natuur te vergroten en de noodzaak van natuurbehoud uit te dra gen. De toenemende bedreiging van de natuur die toch ons leefmilieu is, maakt natuurbehoud tot iets dat ver uitgaat boven het werk van een handjevol idealisten: het is een levensopdracht voor iedereen. Bij veel mensen is het IVN bekend door zijn regelmatig gehouden wandelingen onder leiding van natuurgidsen. Zelf de natuur ontdekken geeft veel meer vol doening dan het zien van een film op de televisie, hoe mooi die doorgaans ook is. Met deze cursus wil het IVN zijn aan tal natuurgidsen niet alleen in stand houden, maar ook uitbreiden. De cursus is nadrukkelijk bedoeld om er in de af delingen natuurgidsen "van eigen kweek" bij te krijgen. Voor degenen die geïnteresseerd zijn in de Natuurgidsencursus, worden twee informatieavonden georganiseerd: dinsdag 13 oktober in De Bilt, in het Rode Kruis gebouw, Sint Laurensweg 15, .woensdag 14 oktober in Soest, in het NME-centrum De Kwekerij, Molen straat 157. Beide avonden beginnen om 20.00 uur. Informatie: Gera Berends, tel. 6023189, of Henk Bosma, tel. 6014410. volgende week zaterdag naar onze gezellige Herfstmode-en niake-un dag Met medewerking van de visagisten RENATA MIRANDA OïOBtRVfCE tLWCKDIitó /^igV^NCEflX. Van Weedestraat 147 - Soestdijk - Tel. 035 - 602 59 42

Soester Courant | 1998 | | pagina 11