bank 4^ i Kalma-collectie exclusief bij Mooi Meegenomen P™MER tlJIJll tecycle Centrum Soest BV zet poorten >pen op Open Bedrijvendag <iham WÈÊË%m imatjalan Tour" Wilhelm, Hop Partners verhuisd Thea Beekman signeert bij Jongerius Eén contactlens voor veraf en dichtbij 'I Den Oude londag 4 oktober: Fa. H. v. Asch mk @®@STF n. mo i-boerkoelb.v. INSTALLEREN IS HET WERK VAN SPECIALISTEN Dijsselb.v. itrale ^barttluugen 25 jaar getrouwd? De Soester Duinen KvK bereidt nieuwe ondernemers voor op zelfstandigheid 'Linksaffers' in Zuid op de bon De Soester Duinen Financiële Adviesgroep nu gevestigd aan de Laanstraat Meer activiteiten bij nieuwe boekhandel %m.i Rhh èm. Jas gestolen Nieuwe oplossing voor vermoeide ogen Willem Van Oosten fotoservice H5EZEHE323 PAGINA 12 [OENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 jesterbergsestraat 3sa slefoon 035 - 602 93 60 /oor de beste keuze! :h installatiebureau MAN ELCCTUA Jb.v. 3768 HJ Soest 3 67 - Fax: 035 - 602 55 68 SOESTER COURANT PAGINA 13 1KEN SLOOPWERKEN EN STRAATWERKEN ht 45-Tel: 609 90 20 Party- en Vergadercentrum jland. Tel. 033 - 480 1213 istingadvisettrs 9St - Tel. 6022054 Tel. 035-601 66 00 zax 035 - 602 66 91 w partner in logistiek ijverheidsweg 12, '62 ER Soest ïlefoon: 035 - 601 05 44 6019666 TECHNIEK B.V. ïfoon 035-601 11 37 zondag 4 oktober tussen 10.00 Jn 17.00 uur zetten 133 bedrijven in Nederland de poorten open voor ttet grote publiek. Dan wordt de veede Open Bedrijvendag in Ne- derland georganiseerd. Bij Recycle ¥entrum Soest BV gaan ook de oorten open van de drie voetbal- felden grote hal. Het grote publiek an dan zien hoe afval wordt be merkt, zodat het weer ingezet kan gorden als grondstof voor diverse producten. Lecycle Centrum Soest BV houdt zich fezig met het recyclen van diverse soor- En afval. RCS BV heeft zich gespeci- aliseerd in het ontvangen van bouw- en sloopafval en de monostromen hout, puin, asbest, groenafval, dakbedekking en asfalt. Het afval wordt grotendeels mechanisch van elkaar gescheiden met de zeer moderne sorteerinstallatie en deze uitgesorteerde materialen worden weer ingezet in nieuwe producten. Afvalhergebruik is zeer belangrijk om het milieu te sparen. Het mes snijdt im mers aan twee kanten. Ten eerste hoeft het afval niet meer te worden gestort op stortplaatsen (eeuwige zorg voor het grondwater en ruimte) en het hoeft niet te worden verbrand (giftige gassen). Ten tweede hoeven er minder primaire grondstoffen te worden gebruikt. Dat betekent dus dat er minder grondstoffen staal- en houtkonstrukties Telefoon (035) 6010444 Tel: 601 59 33 601 57 59 En met ruim 20 jaar ervaring mogen wij ons - zonder ons op de borst te kloppen - specialisten noemen op het gebied van: inbraakbeveiliging CV-installaties sanitaire installaties luchtbehandeling elektrotechniek dak- en zinkwerk datacommunicatie loodgieterswerk BORG-GECERTIFICEERD BEVEILIGINGSBEDRIJF JENSMA INSTALLATIE TECHNIEK BECKERINGHSTRAAT 29 - SOEST Tel.: 035 - 601 73 17 - Fax: 035 - 602 62 16 Impressie van de sorteerinstallatie bij RCS, die op de Open Bedrijvendag te zien is. uit de grond (uit het milieu) worden gehaald en dat er minder bomen gekapt moeten worden voor de houtproductie. RCS BV is een jong bedrijf (sinds 1995). Het bedrijf heeft in zeer korte tijd regionale en zelfs landelijke bekend heid gekregen in de markt van afvalver werking en grondverwerking. Sorteren Voor het sorteren van het gemengde af val wordt gebruik gemaakt van een mo derne sorteerinstallatie. Met een kraan die is voorzien van een speciale sorteer- knijper worden de grote stukken zoals pallets, deuren en grote puinbrokken uit het afval gesorteerd. Het afval wat over blijft wordt gelijkmatig op een sorteer installatie gebracht. Met transportban den wordt het afval over zeven en langs windzifters en magneetbanden geleid. Hierna wordt het afval over een lopen de band getransporteerd. Hieraan staan mensen (eigen opleiding) om de laatste stroom, die niet mechanisch kan worden gesorteerd, uit te sorteren. In 1997 is de grootste sorteerhal van Nederland gebouwd'in Soest voor Re cycle Centrum Soest. Deze hal heeft een oppervlakte van maar liefst 15.000 m2 (3 voetbalvelden)! De hal is 80 meter breed en maar liefst 180 meter lang. Recycle Centrum Soest is gevestigd aan de Zuidergracht 49. Informatie, tel. 035-6099060. )EST TEL: 035-6012883 W fop Partners ASSURANTIËN iypqtheken ENSfOENEN >2 59 15, Fax (035)602 93 43 lefoon 035 - 603 00 04 lefax 035 - 601 45 32 DEL EEMLAND 'est - Tel: 033 - 461 87 14 STALLATEUR trale verwarming ie installatie >on 035 - 60124 72 !ANT ilE iRCENTRUM 8 - 3768 MD Soest 6036010 iden dranken! - 601 24 90 i Vlees, Vleeswaren odukten. 18, tel.: 035 - 601 26 10 "Mooi Meegenomen" heeft alweer s moois meegenomen. Nog maar kort geleden opende Mooi Meege nomen haar deuren aan de woon boulevard Soest. Nauwelijks twee naanden later, is deze "wondere ivoonwereld" reeds een begrip. >Jiet helemaal ten onrechte, want er is geen "woonwarenzaak" in deze regio die I zó eigen is en zó veel moois te bieden heeft uit verre oorden. Wie op zoek is naar buitengewoon decoratief meubilair en gebruiksvoorwerpen voor huis, tuin of terras, komt in Mooi Meegenomen dan ook volledig aan zijn trekken, zeker nu Mooi Meegenomen haar assortiment heeft uitgebreid met een uitzonderlijk fraaie collectie meubilair uit de Filippij nen: de Kalma-collectie. Stuk voor stuk zijn het fraaie (salonta fels, stoelen, banken, buffetten en kabi netten met een heel herkenbare "loka le" Filippijnse signatuur die zich ken merkt door een tijdloze uitstraling, het gebruik van zowel bamboe als rotan en Party-Restaurant Soest '1*0 B.V. Ideale mogelijkheden voor bruilofts familie- en bedrijfsfeesten. Ook barbecue Tevens 4 kegelbanen, gezellig in combinatie met dinerbuffet. Prins Hendriklaan 1 - Soest - Tel. 035 - 601 38 07 Voorbeelden uit de Kalma-collectie. talloze kleine details: vondsten die u pas dan ziet als u erop wordt gewezen. Over vondsten gesproken. In Mooi Meegenomen valt er heel veel te ont dekken: kolossale koloniale kasten uit India, typische tafels uit Indonesië, luxe lijsten uit Maleisië, prachtig aardewerk uit Peru, kleden en linnen uit Zweden, tuinsets uit Thailand, Kalukasische kar petten, strakke Italiaanse serviezen, Duits design-bestek en nog veel meer moois, meegenomen uit alle (uit)hoeken van de wereld. Een groot deel van deze artikelen is ove rigens rechtstreeks afkomstig van loka le ambachtslieden, zodat zij een eerlij ke prijs voor hun producten krijgen en u, als klant van Mooi Meegenomen, te gelijkertijd bijzonder voordelig uit bent. Het loont dan ook om een bezoek aan Mooi Meegenomen te brengen, al is het maar omdat deze wondere woonwereld, dankzij vloerschilderingen van oude scheepskaarten, "wrakstukken" van bo ten, een feeërieke waterval en mediter rane wanddecoraties, tot de mooite woonwarenwinkels van Nederland be hoort. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Sebastiaan Rijnders van Mooi Meegenomen, tel. 5880080. Amsterdams café uit de jaren '50. Reserveer de hele avond uw eigen bruin café en nodig al uw vrienden en kennissen uit voor een onvergetelijk feest. Diverse arrangementen beschikbaar. RESTAURANTS PARTY- EN VERGADERCENTRUM Soesterbergsestraat 188 - Soest 035 - 603 60 10 In het Amersfoortse kantoor aan de Printerweg 6 houdt de Kamer van Koophandel Gooi en Eemland een bij eenkomst voor aanstaande onderne- De doelgroep kan op maandag 28 sep tember tussen 9.00 en 12.00 uur van alles te weten komen over de verschil lende facetten van het ondernemers schap, zoals vakkennis, organisatiever mogen, flexibiliteit en doorzettingsver mogen. De kosten van de bijeenkomst bedragen 55 gulden per persoon. Belangstellen den moeten zich van te voren aanmel den De politie hield vrijdag op de kruising Birkstraat-Bartolottilaan vier automobi listen aan, die het verbod om - komen de uit de richting Amersfoort - linksaf te slaan aan hun laars lapten. Ze kregen een proces-verbaal. RESTAURA N,T S PARTY- EN VERGADERCENTRUM BOURGONDISCH MIDDAG BUFFET MET LIVE MUZIEK Zondag 27 september Aanvang: 15.00 uur Onbeperkt genieten voor slechts f 32,50 p.p. We starten met een keuze uit overheerlijke soepen Culinaire parade van salades en diverse soorten koud vlees, vis en paté Als hoofdgerecht een keuze uit diverse warme vlees- en visgerechten. Met groente en aardappelgarnituur. Als feestelijk slot van dit overheerlijke buffet een keuze uit diverse smaken ijs en pudding. Bel en reserveer, dan zit u zeker Ook Bourgondisch buffet op: 25 oktober, 29 november. Telefoon 035 - 603 60 10 Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Wilhelm, Hop Partners heeft deze week zijn intrek genomen in het pand op de Laanstraat 46. De verhuizing van de Financiële Ad viesgroep was nodig, omdat de ves tiging aan de Vredehofstraat te klein was geworden. Aan de Laanstraat beschikt het bedrijf over een winkel, waar men terecht kan voor vragen over hypotheken, pensioe nen en alle soorten verzekeringen. Van af 3 oktober zal de winkel ook op zater dag van 9.00 tot 13.00 uur zijn geopend. De leiding van de vestiging in Soest is in handen van A. Hop. De Financiële Adviesgroep bestaat sinds de jaren zestig. Het heeft sindsdien een vestiging in Amsterdam. In 1991 veran derde de naam in Wilhelm, Hop Par- V.l.n.r. R.H. Wilhelm, mevrouw P.A. Hop-Van Barneveld, A. Hop, mejuf frouw N. van 't Net en mevrouw A. Bar- rink-Hop. ters en in 1994 breidde de adviesgroep uit met een vestiging in Soest. Die is in middels dusdanig gegroeid, dat verhui zing naar een groter gebouw noodzake lijk was. Niemand minder dan de bekende schrijfster Thea Beekman was afge lopen zaterdagmiddag te gast bij Jongerius, de nieuwe boekhandel aan de Van Weedestraat. De kopers stonden in de rij om haar nieuwste boek ("Vrijgevochten") te'laten sig neren. De aanwezigheid van Thea Beekman was de eerste van een serie activiteiten die de jonge boekhandel voor deze maand op het programma heeft staan. Komende zaterdagmorgen (26 septem ber) bezoekt Dribbel - "de populairste pup van Nederland" - de winkel. Dat gebeurt tussen 10.30 en 12.30 uur en alle kinderen mogen hem een handje of een pootje komen geven. Oranjes Op woensdagavond 30 september is er een "literaire ontmoeting" met de schrijfster drs. Reinildis E. van Dit- zhuyzen, kenner bij uitstek van Europe se vorstenhuizen. Ze studeerde o.a. ge schiedenis in Wenen, Salzburg en Bar- celona en is auteur van twaalf boeken. Verder schrijft ze voor diverse dag- en weekbladen en leidt ze academische rei zen. Het gaat ditmaal vooral om de Oranjes, naar aanleiding van het verschijnen van de paperback-editie van haar boek "Oranje Nassau, een biografisch woor denboek". De lezing begint om 20.00 uur in de boekwinkel aan de Van Weedestraat 29. Entree: f 5,-. In ver band met het beperkte aantal plaatsen reserveren: tel. (035) 5880122. De schrijfster Thea Beekman moest tientallen malen haar handtekening zetten. Een 16-jarige Soesterse deed bij de po litie aangifte van de diefstal van haar jas. Het kledingstuk, met een waarde van ca. 600 gulden, was van de kapstok weggenomen tijdens een "schuurfeest" aan de Peter'van den Breemerweg. Als u ook vaak vermoeide ogen hebt dan is het verstandig om een af spraak te maken met de contactlens specialisten van Hulleman Optiek en te informeren naar multifocale len- ft*!,* .iuU Misschien herkent u het wel. U kijkt tv of u leest de krant en hoe wel u lenzen of een bril draagt, merkt u dat uw ogen vermoeid raken. U hoeft zich hierover geen zorgen te maken, want het is heel normaal dat mensen rond hun veertigste meer moeite krijgen met het zien op korte afstand. NKL, een Nederlandse producent van contactlenzen, heeft recentelijk een nieuwe multifocale lens op de markt gebracht, de Oblong. Deze lens biedt veel voordelen en is ver krijgbaar bij Hulleman Optiek. De producent is erin geslaagd om het aantal mogelijkheden van de multi focale lens te vergroten. Met behulp van geavanceerde computergestuur de machines kunnen de technici het productieproces van de lens tot op een acht-miljoenste millimeter nauw keurig beïnvloeden. Alleen met deze nieuwe technologie is het mogelijk om deze lens te produceren. Op de tekening hierbij kunt u zien hoe zo'n multifocale lens is opge bouwd. Met uiterste precisie is er een traploze multifocale zone gecreëerd zodat de lens meerdere sterkten krijgt. Of u nu in de auto zit of ach ter uw computer, u blijft op elke af stand alles goed zien. Het aanpassen van deze lens gaat ge makkelijk en het comfort is zo hoog, dat u snel aan deze lens gewend bent. Met deze lens hebt u geen last meer van vermoeide ogen. Maak een afspraak met de contact lensspecialisten van Hulleman Op tiek en vraag naar deze contactlens. U zult merken dat van dichtbij zien voor u een stuk makkelijker wordt. Hulleman Optiek, Burgemeester Grothestraat 10, tel. 6013859. Bij aankoop van een lijst, een vergroting voor 20 x 30 cm Soesterbergsestraat 57, Soest-Zmd. (035) 601 31 09 Kodak Express, de mooiste foto's in 1 uur Bloemdecoraties Zaterdag 26 september van 10.00 tot 17.00 uur. Wij bereiden ons voor op de herfst. U bent van harte welkom om met ons mee te genieten! Natuurlijk kunt u zich opgeven voor één van onze workshops. Kerkstraat 13a - Soest - Telefoon: 035 - 602 97 98.

Soester Courant | 1998 | | pagina 13