BV zet punt achter mooie serie Soest Waarschuwing Versteeg onderstreept Laatkomer SVE geeft Shot genadeklap Hilhorst houdt WZ'49 op de been Estafette nieuw onderdeel in Soester Pijnenburgcross Slechte prestatie Eemvogels Eemboys helpt Hees op weg WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1998 SOESTER COURANT PAGINA 19 - Lunteren ngeslagen status op Bosstraat-Oost na 17 maanden voorbij VOETBAL zondag j VOETBAL 2aterdag j SEC-zaterdag weet op Bosstraat-West net goed te vinden SCHAKEN Schakers starten met remise tegen Zoetermeer VOETBAL zaterdag KORFBAL ZAALVOETBAL Zeki Kurt pleit vanavond voor strafvermindering SCHAATSEN Receptie jarige schaatsvereniging Op zondag 4 oktober vanaf 11.30 uur ATLETIEK See yow bij Toontje. Ook voor al uw feesten en partijen. Laag tempo, weinig concentratie Baarnaars te voorzichtig in derby: 3-1 SEC krijgt realiteit onder ogen te zien bij VVZA: 5-1 VOETBAL zondag Eerste thuiswedstrijd eindigt in verlies: 4-6 Doelman stopt twee pingels; 2-0-achterstand omgebogen in 2-4 TAFELTENNIS waardoor SVE een 6-4 overwinning mee naar huis kon nemen. Of ze hun bestemming ditmaal zonder schade heb ben bereikt, is onbekend. Martin Fransen voldeed aan de ver wachtingen en won twee partijen. FotoGoos van der Wilt A.s. zaterdag aan de Eemweg AANVANG 14.30 UUR. Wedstrijdbal geschonken door: Mercurius De selectie wordt ook ondersteund door: Boutique des Fleurs Van 't Net verhuizingen G. v.d. Munt Automaterialen Harrie Toonen Assurantiën Bakker bedrijfswagengroep Van Hengstum apparatenbouw b.v. Wasiel Steitner Autobedrijf Bosboom W.W. Deelen b.v. - Café-Bar De Kuil - Procar - Linden Bedrijfskleding - ASBO-groep - Bosman loodgieters - Vini's Bar - Harry v. Es Recycling - Wilhelm, Hop en partners - Hooyer Bouw en Techniek p de kop af zeventien maanden as Soest op eigen veld ongeslagen n de competitie. Het was 20 april orig jaar toen Nijenrodes met 0-1 on en als kampioen de Bosstraat- ost verliet. Het seizoen daarop ood Soest de aanhang tien zeges n een gelijkspel en twee weken ge- eden debuteerde de ploeg met een -2-zege op AFC in de eerste klas- e. Op 20 september 1998 kwam KBV langs bij Soest dat na twee duels met vier punten zowaar lijstaanvoerder was. Met dezelfde filosofie als vorig seizoen begon Soest aanvallend aan de wed strijd, maar de Amsterdammers zetten een punt achter de mooie serie die de selectie van Peter Visee had neergezet: 3-4. Door de eerste competitieneder laag sinds 7 september 1997 (2-0 bij DWS) duikelde Soest de middenmoot fin- Soest baalde stevig, omdat het zich er van bewust was dat er meer had inge zeten. Voor rust speelden de blauwwit- ten bij vlagen goed en in de eerste mi nuut had Arjan Grapendaal al een doel punt moeten maken. KBV werd in de openingsfase overrompeld, leverde de bal telkens in, maar scoorde wel. Carlos Mormon zette vanaf de middenlijn een solo in, omzeilde op volle snelheid vijf Soesters - van wie niemand hem voetje durfde te lichten - en bood Ralph Pronk (vorig seizoen overgekomen van Zwar te Schapen) een niet te missen kans. Hulp Van scheidsrechter H. Adriaanz kreeg Soest hulp in de zeventiende minuut. Hij legde zijn loep op de spelregels toen KBV-doelman Mohammed Ouboulma- line in balbezit een halve stap te veel maakte en even later geen verweer had tegen de indirecte vrije trap van Paul van der Grift. Ouboulmaline mocht meteen nog een keer bukken om de bal op te rapen, die André Hufman met een kunstzinnige lob in het doel had gemikt. Foto: Goos van der Wilt André Hufman draait weg en zal even later met een perfecte lob voor 2-1 zor gen. Met een van de ruimste zeges van de laatste jaren heeft SEC-zaterdag zich bovenaan de laagste klasse ge nesteld. Tegen Sporting'70, dat evenals vorig seizoen niet veel voor stelt, mocht de formatie van Paul Muller zich naar hartelust uitleven. Zevenmaal werd de bal in het doel ge prikt, dat door de Utrechters werd ver dedigd. Meer door concentratieverlies en gemakszucht bij SEC dan door eigen inbreng mochten de geplaagde Utrech ters een keer scoren: 7-1. Het enige doelpunt van Sporting'70 viel na de vierde treffer van SEC. Moham med Hadaoui, Mohammed Touhami (tweemaal) en Robbie van Doorn had den de score opgevoerd, alvorens SEC meende het zich te kunnen permitteren terug te schakelen. Met de eerste thuiswedstrijd tegen Ra- diostad (6-4-zege na 5-0-voorsprong in de rust) in het achterhoofd hamerde Muller tijdens de verfrissing op meer inzet. De boodschap was aangekomen. Van Doorn pakte de draad op (5-1) en invaller Guido Versteeg deed hetzelfde als Touhami die hij was komen vervan gen: tweemaal scoren. Op de Bosstraat-^iVest weet SEC het net gemakkelijk te vinden. In twee thuis wedstrijden scoorde het al dertien keer en voorlopig staat het team op de eer ste plaats. CDW is echter de enige ploeg zonder verliespunten. De club uit Wijk bij Duurstede speelde een wedstrijd minder. Het debuut in dé landelijke compe titie heeft de schakers van Soest een gelijkspel opgeleverd. In Zoeter meer stond na vier uur schaken een 4-4 eindstand op het wedstrijd formulier. Aanvankelijk leek de ontmoeting met het tweede team van Promotie Zoeter meer de Soesters voor problemen te stellen. Van Aurich was nog op vakan tie en van Muis, vorig jaar veelvuldig kopman, was geen bericht van leven ontvangen. Door afzeggen van de vas te invallers moest Soest het doen met twee last-minute invallers. Voor Johan Kooger bleek dit niveau wat te hoog, maar desondanks speelde hij nog een heel aardige partij. Anton Hagens daarentegen verraste zijn teamgenoten door een goede partij met remise te bekronen. Toen daarna Koen Vegter (regelmatige verliespartij), en Bram Otto (miste in tijdnood een remi se-variant) verloren, leek Soest op een nederlaag af te stormen. Op de topbor- den scoorden Mare Vermulst, Hugo van hengel en Daniël Stellwagen alledrie een vol punt, waardoor het evenwicht was hersteld. Roderick Loeber bepaalde met een remise de pindstand op 4-4. In een minuut tijd waren de rollen om gedraaid. Het overheersende karakter van het spel van Soest was er daarna wel af en KBV herstelde zich in een mum van tijd. Pronk knalde in de 23ste minuut rake lings naast en nam in de 25ste minuut de bal vanuit de lucht ineens op zijn voet. Als een streep verdween de bal een meter of 22 verderop in de rechter benedenhoek. Michael van Ee mocht meteen nog een keer bukken om de bal op te rapen, die dezelfde Pronk even later voor het intikken had gehad: 2-3. Aan deze treffer ging een vermeende buitenspel-situatie van Mormon vooraf. De grensrechter van Soest vlagde, de spelers van Soest hielden in, Mormon ging door, Pronk ook. Op slag van rust had Jeroen van Veen- endaal de stand al gelijk kunnen trek ken, maar op een afstand van één me ter en 28 centimeter kreeg hij de bal er niet in. De tweede helft begon met een merk- Evenals op 5 september gebeurde het tijdens de thuiswedstrijd van Hees in de tweede helft. Voor de rust werd niet gescoord, daarna ge bruikten de Soesters en Eemboys munitie. De Eemlandse derby werd door Hees met 3-1 gewonnen. Dat hadden de Baarnaars een beetje aan zichzelf te wijten, want ze durfden na de openingstreffer van routinier Mare van Saet niet door te drukken. In de eerste helft was het najaarszonne tje aangenamer dan de wedstrijdbeel- den. Eemboys kreeg in die fase wel de beste kans, maar de bal caramboleerde via de voet van Dick Koops, de hand van Hans Uit den Boogaard en de paal Het eerste team van Eemvogels speelde zaterdag een slechte wed strijd in en tegen Woudenberg. Bi- anca Anema startte in de basis om dat Ischa Schalkx met een herstel lende gebroken vinger nog geen hele wedstrijd kon spelen. In de zesde minuut opende Anema na mens Eemvogels de score met een han dige omdraaibal. Hierna werd het ploe teren waarbij de eerste aanval niet tot scoren kwam tot de 22ste minuut. Ane ma scoorde wederom van kort onder de korf: 0-2. Binnen vijf minuten moest Eemvogels twee tegendoelpunten incas seren: 2-2. Het speltempo lag te laag en er was te weinig concentratie en daardoor te veel waardig incidentje, toen Ralph Pronk, goed voor drie treffers, tot zijn ontstel tenis werd gewisseld. Soest leek te gaan profiteren van de consternatie bij de Amsterdammers. Peter Wolfsen schoot een vrije trap tegen de lat, Hilmi Michi miste de bal in de rebound en Grapend aal schoot via een voet voorlangs. Uit de hoekschop kopte Michi net over en een minuut later maaide hij over de bal, na dat Wolfsen hem had vrijgespeeld. De missers bleken duur, de daaropvolgen de noodzakelijke wissel ook. Hendri Hagendoorn loste na een goed uur de licht geblesseerde Dennis Heij- kamp af en was drie minuten daarna nog met zijn gedachten bij de bank, toen Mormon achter een steekbal aanliep. De linker spits schoot tegen Van Ee op, maar kreeg de bal tegen zijn gezicht waarmee de toevalstreffer was gemaakt: 2-4. Daarmee verstomde het overleg in het spel van Soest dat louter nog de bal over lange afstand en moeilijk inspeelde. De het veld in. Uit den Boogaard stopte na de rust ook een vrije trap van Van Saet, maar de Baarnaar handelde snel in de rebound en maakte zo alsnog 0-1. Eemboys koos er voor de voorsprong te gaan verdedigen en hielp Hees zo een eind op weg naar het doel. Ongeveer een half uur voor tijd was het alweer gelijk door een kopbal van Jeffrey Dor- restein en toen Peter de Jong ineens uit haalde, stond het 2-1 voor Hees. Eemboys liep nog meer schade op. Ver antwoordelijk daarvoor was Tommy de Ligt die een voorzet van Dorrestein af rondde. Net als vorig jaar heeft Hees na drie wedstrijden al zeven punten en staat het derde op de ranglijst. Het is voor het elftal van Ron Daselaar nu zaak een te rugval te voorkomen en bovenin te blij ven meedraaien, opdat wellicht de vijf de klasse weer onderwerp van gesprek kan worden. balverlies. Willem Oldewarris brachi met een afstandschot zijn club weer op voorsprong, maar voor rust maakte Woudenberg gelijk: 3-3. Na rust was het spel van de meeste Eemvogel-spelers beter. De korf werd met slechts grote moeite gevonden, zo dat er ook de tweede helft weinig doel punten vielen. Henriëtte Wisse benutte na een goede actie van Almar Lijfering een strafworp 3-4). Woudenberg kwam terug en nam vervolgens de leiding (5- 4). Ischa Schalkx kwam in het veld voor de leeggespeelde Bianca Anema. Lon- neke Drop scoorde uit een vrije bal (5- 5). Vlak voor het eindsignaal kende de scheidsrechter een strafworp toe aan Woudenberg dat «vervolgens geen fout maakte en de ploeg aan de winst hielp (6-5). Eemvogels mag zich deze uitslag aanrekenen en kan zaterdag in de thuis wedstrijd tégen Minerva aantonen dat het beter kan. wissel (aanvaller Arjan van de Breemer voor verdediger Paul Hilhorst) sorteer de geen effect meer. Vier minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd mocht Michi nog wel doorgaan (dit keer negeerde Adriaanz het vlagsignaal van de KB V-grensrechter) en 3-4 scoren en een minuut later moest Ouboulmaline nog op een pegel van Hufman af, maar een gelijkspel zat er eigenlijk het laatste half uur niet meer in. Het was wennen voor Visee en zijn spe lers die niet meer gewend waren aan verliezen. "We moeten in deze klasse misschien toch wat voorzichtiger gaan spelen. We zijn gewoon op dezelfde weg als vorig seizoen doorgegaan, maar krij gen nu wel veel doelpunten tegen." Bij Soest liepen René de Bree (com mentaar), Michael van Ee (lichte over treding op Dettmer die het fluitsignaal negeerde) en Van der Grift (doorgebro ken speler geblokt) tegen een gele kaart op. Aan KBV-zijde kregen vijf spelers een bekeuring. Op het bondsbureau in Nieuwegein dient vanavond de beroepszaak die Zeki Kurt heeft aangespannen. De Soester voetballer hoopt op strafver mindering. Hij werd in februari dit jaar voor twee jaar geschorst en mag pas in het begin van de volgende eeuw weer spelen. Kurt liep de straf op naar aanleiding van een incident in Utrecht. Tijdens de wedstrijd Springboks-Firtina'93 zou hij zich volgens de tuchtcommis- sie ernstig hebben misdragen. In het rapport stond dat de Soester gewei gerd had het veld te verlaten, de scheidsrechter had bedreigd en een beker in diens richting had gegooid. Na het incident kreeg hij een voorlo pige schorsing, waardoor hij niet meer mocht uitkomen in wedstrijden van de KNVB. Kurt speelde voor Firtina'93 en SEC. Hij wordt van avond ter zijde gestaan door mede speler Saban Aksit en coach Charles Roest van het zaalvoetbalteam. Schaatsvereniging Eemland bestaat 25 jaar en viert dat op zaterdag 26 september met een receptie. Alle (oud)leden, donateurs, adverteerders en andere relaties zijn welkom in de Dissel in Hooglanderveen waar de feestelijke bijeenkomst wordt gehou den. De receptie van de schaatsers begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. De Dissel is te vinden aan de Van Tuijlstraat 36, tel. 033-2571725. Het programma van de jaarlijkse Pijnenburgcross is aangevuld met een estafetteloop. Hieraan kan door teams in verschillende samenstellingen worden meege daan. Ook zijn er prestatielopen voor de jeugd en senioren. De editie van 1998 krijgt beslag op zondag 4 oktober. Op het complex van AV Pijnenburg aan de Wiek- sloterweg klinkt om 11.30 uur het startschot voor de jeugd die 3,50 gul den inschrijfgeld moet betalen om 2 kilometer te mogen hardlopen. Een half uur later begint de estafet te voor dames-, heren- en gemengde groepen. Ook wordt onderscheid ge maakt tussen senioren en veteranen. Elk team bestaat uit vier lopers die ieder 3 kilometer dienen af te leggen. Deelname per team kost 25 gulden. Voor elke categorie zijn prijzen be schikbaar gesteld. Voor 5 gulden kan worden meege daan aan de individuele prestatieloop die om 12.05 uur begint en waarbij de deelnemers kunnen kiezen uit wedstrijden over 3, 6, 9 of 12 kilo meter. Evenals de start is de finish op de at letiekbaan van AV Pijnenburg. Wie meer informatie wil over de Pijnen burgcross op 4 oktober kan contact opnemen met Jan Veen, tel. 6017313, of Gé van Zal, tel. 6011722. Dagschotels donderdagCordon bleu, frites, doperwten, weekend: Kip in rode wijnsaus, pommes parisiennes, snijbonen, maandagBoerenomelet, frites, sla. dinsdagMacaroni (voor particulieren en bedrijven). Birkstraat 7 - Tel. 601 33 37 De waarschuwing die René Verst eeg een week 'eerder had laten ho ren, was niet zomaar een opmer king om zijn spelers scherp te hou den. SEC mocht toen met zes-uit- drie aan de leiding gaan, tijd om te juichen was het nog lang niet, oor deelde de trainer op basis van het vertoonde spel. "Genieten van de momenten, maar de realiteit niet uit het oog verhezen," klonk het welgemeend uit de mond van de Utrechter. In Amersfoort kreeg zijn formatie zondag de realiteit onder ogen. Het handschrift was van WZA: 5-1. Het spel van SEC was te pover geweest, ook in de twee gewonnen potjes. Dit maal kon dat gebrek niet worden ge compenseerd met inzet, terwijl de men tale weerbaarheid evenéens te wensen overliet. Alsof ze het gras inspecteerden, zo keken de Soesters na de eerste twee tegendoelpunten omlaag. SEC mocht zich de goals enigszins zelf aanrekenen. Nog.was er geen man overboord. Op een belangrijk moment kwam SEC na melijk dichterbij. In de rust wisselde Versteeg Jeroen van Dorrestein in voor Remco van Veenendaal. Er was nog maar net afgetrapt of de middenvelder verkleinde de achterstand: 2-1. Hoewel SEC via Peter van de Berg en Eric Looijsen wellicht op 2-2 had kunnen komen,' was er geen sprake van een op leving. Integendeel, WZA hield het beste van het spel. Toen de stand naar 3-1 was getild, was er niet veel meer over van het verzet van de tijdelijke koploper uit Soest. Dat werd met nog eens twee treffers door WZA onder streept. De streep werd doorgetrokken onder de waarschuwing die Versteeg een week eerder had geuit. Het zal niet zijn bedoeling zijn geweest dat hij zo nadrukkelijk gelijk kreeg. VOETBAL zaterdag Aan stof tot gesprek ontbrak het niet in Woudenberg-WZ'49. Zes doelpunten, waarvan Marcel van Essen er twee voor zijn rekening nam, Daniël Hilhorst die twee straf schoppen keerde en Ronald de Rooij die was gepasseerd, maar bij een 2-0-achterstand mocht invallen. WZ'49 won met 2-4 en gaat bru taal aan de leiding in de tweede klasse. De debutant heeft een beter doelsaldo (9-4) dan de mede-koplopers Advendo uit Ederveen en het Harderwijkse Zwart Wit'63, een goede bekende van de Soesters. De wedstrijd gaf Henri Kalk ook stof tot nadenken. Omdat hij een training had overgeslagen, moest De Rooij op de bank beginnen. In de rust kon Kalk niet meer om zijn libero heen. WZ'49 stond met 2-0 achter en Kalk moest ac tie ondernemen en deed dat. Met suc ces. En met dank aan doelman Hilhorst die de penalty-specialisten van Wouden berg een trauma bezorgde. In de eerste wedstrijd voor eigen pu bliek wilde Woudenberg wat laten zien. Toch bleef WZ'49 eenvoudig op de been in het offensieve dat na een kwar tier afnam. Pas daarna kwamen de Soesters in de problemen. Woudenberg liet zich terugzakken en counterde vlijm scherp. WZ'49 bleef het antwoord schuldig en werd onder de voet gelopen. Kristiaan Schouten rondde na 26 minuten een uit val doeltreffend af en gaf Hilhorst in de 32ste minuut wederom het nakijken, na dat Woudenberg een snelle tegenstoot had geplaatst, léssen de bedrijven door bewees Hilhorst een toegevoegde waar de te zijn door een trap vanaf elf meter onschadelijk te maken. De schrik zat erin bij WZ'49 dat via Ruben de Goe de en Ton Wolfsen kansen had gehad. Vliegensvlug In de tweede helft pakte WZ'49 de zaken anders aan. De Rooij verving Gert van de Munt en Kalk sommeerde zijn troepen naar voren te dekken. Dat lukte en meteen lag het initiatief bij WZ'49 dat vliegensvlug orde op zaken stelde. Marcel van Essen gaf in de 53ste minuut het voorbeeld met zijn eerste treffer van deze competitie. Vier minu ten later raakte Jordi Brouwer de bal zo hard, dat hij zowat het net doorboorde. De achterstand was weggepoetst. Boeiend en spannend bleef de wed strijd, omdat de ontwikkelingen zich in snel tempo opvolgden. Gerard Becker - ingevallen voor Wolfsen - miste moge lijkheden op 2-3 en halverwege de tweede helft wees de scheidsrechter voor de tweede maal naar de stip, maar Hil horst herhaalde het staaltje van de eer ste helft en hield zijn ploeg wederom staande. Vijf minuten daarna deed Van Essen de krachtsverhoudingen eer aan door WZ'49 met zijn tweede treffer op voor sprong te zetten. Amper twee minuten later vestigde hij opnieuw de aandacht op zich. Ditmaal trok Woudenberg aan de noodrem en liet Bas van Doorn de tegenstanders zien hoe een strafschop moet worden geomen: 2-4. Die marge was wel zo veilig, te meer daar Wobbe Jan Reitsma tien minuten voor tijd een rode kaart kreeg, omdat hij een doorgebroken speler liet kennisma ken met de grasmat. De nummerieke minderheid bracht WZ'49 niet in de problemen. Het eerste team van Shot ging zater dag voor het eerst dit seizoen thuis aan de slag. Na gelijk te hebben ge speeld tegen JCV uit Vught, moes ten de Soesters ditmaal aantreden tegen het tweede team van SVE uit Utrecht. Ondanks dat dit pas de tweede wedstrijd was in het nieuwe seizoen, mocht van tevoren dit duel als een degradatiepartij betiteld worden. Het leek er een lange tijd op dat de Utrechters maar met z'n tweeën zouden spelen, omdat de derde man maar niet kwam opdagen. Hij zou z'n auto van Schiphol gaan halen, maar deed daar in de ogen van zijn teamgenoten wel heel erg lang over. Pas anderhalf uur na het begin van de wedstrijd, met de stand van 1-3 op het scorebord, kwam de der de man, half in shock, de zaal binnen. Na de vraag gesteld te hebben, waarom hij er,zo lang over had gedaan, vertel de hij stotterend dat hij z'n motor van z'n auto had opgeblazen en ergens te genaan was gereden. Na enig medeleven te hebben getoond, zagen de mannen van Shot al snel mogelijkheden om van deze crisissituatie gebruik te maken. Marcel Jansen begon zijn wedstrijd dan ook snel tegen brokkenpiloot Van Rijns- oever. Deze was echter nog niet van de schrik bekomen en was kansloos, waar door Marcel Jansen zijn eerste en eni ge winstpartij kon noteren. Martin Fran sen voldeed weer aan de verwachtingen en wist weer twee potjes te winnen. Hij moest alleen, net als zijn teamgenoten, SVE'er Langejan feliciteren. Langejan was voor alledrie de Shotters net een maatje te sterk en speelde zich met een grote glimlach naar een hattrick. Fran sen wist later op de dag de supporters van Shot wel in een opperste staat van beroering te brengen, door in de derde game van zijn partij tegen Van Rijns oever van een 9-17 achterstand terug te komen en de partij nog te winnen. Sleutelpartij op de stand van 4-5, was de wedstrijd van Hans van Gooi tegen de brokkenpiloot. Van Gooi had zijn openingswedstrijd tegen Haring met succes afgerond en was op zoek naar meer. Van Rijnsoever had in zijn derde wedstrijd de zenuwen helaas overwon nen en wist zo de zege binnen te halen,

Soester Courant | 1998 | | pagina 19