Hartje Zuid wil parkeergarage MET TE GELOVEN O En dit zijn de knallers van deze week: T" 1098 299 198 149 jIJDA ROC Amerlanden-Soest luidt noodklok FEIKEN am a 'Van Lenneplaan lijkt wel racebaan' K H u rit Zorgloket op 1 oktober open JAN SLUYTER 6027493 VASTE BEZORGERS 'Aantalparkeerplaatsen moet verdubbeld' i8lSI!i Draait Soest subsidiekraan dicht? Aanbieding Centrale Verwarming HET VLEESCENTRUM BESPAAR 36.000,= Van Breukelen Vast-goed Assurantiën 3 Actueel 5 Actueel 5 Actueel 19 Sport Skaters botsen frontaal Soester levert autodief in Inbraak bij WV Begrip voor extra verkeer, niet voor hoge snelheden Centraal Meldpunt voor aanvragen van zorg 50% KORTING 50 verschillende parfums KLAREN fi Ook 's avonds en in 't weekend g§ NEFKENS AorS SOEST V/ie ««<fer OPEL -Q Magere runder- Kalfsentrecote Dunavar Pitloze druiven Iglo Pizza Witte sesam of maan- zaad bolletjes VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest A. van der Lee Gevraagd in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 V 035 601 14 56 DE KAPSALON BIJ U THUIS De winkeliersvereniging Hartje Zuid heeft een plan gelanceerd om op de plek van de huidige parkeer plaats aan de Zuidpromenade een parkeergarage te bouwen. Het aan tal parkeerplaatsen zou daarmee verdubbeld moeten worden. Hartje Zuid heeft het plan bedacht in antwoord op de vraag van het gemeen tebestuur, die de Federatie MKB (koe pel van alle winkeliersverenigingen) heeft uitgenodigd een toekomstvisie neer te leggen over de ontwikkeling van de winkelcentra in Soest na het jaar 2000. Hartje Zuid wil daarbij voorna melijk het accent leggen op uitbreiding van de parkeeraccommodatie. Daarvoor zal er in de-visie van Hartje Zuid een parkeergarage moeten verrij zen op het parkeerterrein achter de ABN-Amrobank, waardoor het aantal parkeerplaatsen wordt verdubbeld. Op dit moment zijn minstens 50 parkeer plaatsen "verdwenen" waarvan er na het gereedkomen van de Schoutenpromena de slechts 15 terugkomen. 40 minder Ook door het vergrote milieu-eiland - waar de winkeliers overigens heel blij mee zijn - en door de nogal fors uitge vallen standplaats voor de ambulante handel zijn al met al tenminste vijf par keerplaatsen kwijtgeraakt. Als alles straks klaar is zal de parkeerplaats in to- De Hartje-Zuidwinkeliers willen een parkeerdek boven de bestaande parkeer plaats aan de Zuidpromenade. Foto: Willem van Oosten. taliteit zeker 40 parkeerplaatsen minder tellen dan oorspronkelijk het geval was. De toenemende mobiliteit heeft nu al - maar in de toekomst nog grotere - con sequenties voor de parkeerdruk in het winkelcentrum, die zeker zal toenemen. Onlangs hebben de winkeliers voorbe reidende gesprekken gevoerd met Am- vest (eigenaar van de Zuidpromenade). Uiteraard moeten er met de gemeente Soest oök nog de nodige gesprekken gevoerd worden. Tenzij de gemeenteraad straks een andere beslissing neemt staat het voortbestaan van de unit educatie van ROC de Amerlanden-Soest (voorheen bekend als Trema '87) op de tocht. De instelling voor ba siseducatie dreigt voor het komen de jaar een subsidiebedrag van ca. 400.000 gulden mis te lopen. Dat is de ingrijpende consequentie van het feit dat het College van B. en W. bij de nieuwe begroting heeft nagelaten een voorstel voor de subsidiëring in te die nen, afgezien van een bescheiden bijdra ge'van 40.000 gulden. Het betekent een zeer drastische vermindering van de in komsten van het ROC de Amerlanden- Soest, ongeveer een derde van het totale budget (1,2 miljoen). ROC de Amerlanden verzorgt jaarlijks een groot aantal cursussen voor Neder lands- en anderstaligen in Soest. Het gaat onder andere om taal- en rekenles sen voor mensen met geen of weinig vooropleiding of mensen die van huis uit helemaal geen Nederlands spreken. Het lespakket is van groot belang voor de genen die de arbeidsmarkt opgaan en dus voor de werkgelegenheid. Drie jaar geleden heeft de gemeenteraad - bij de kerntakendiscussie - het besluit genomen om de gemeentelijke bijdrage geleidelijk af te bouwen. De inkrimping van de gemeentelijke subsidie komt dus niet geheel uit de lucht vallen. Wethou der ten Hove heeft onlangs tijdens een kennismakingsgesprek laten weten dat er van B. en W. geen voorstellen voor een gemeentelijke bijdrage op project basis te verwachten waren. Maar volgens de regiocoördinatoren Henny Visser-Dumoulin en Nelleke Streefkerk is voorheen van gemeentezij de altijd benadrukt dat dat geen al te ingrijpende gevolgen hoefde te hebben voor het cursuspakket. De gemeente zou voortaan alleen op projectbasis bij het ROC "inkopen". Op de begroting voor 1999 prijkt nu echter nog slechts een bedrag van 40.000 gulden aan* gemeentegeld, en dat betekent onver mijdelijk een zeer aanzienlijke inkrim ping van het totale budget en minima lisering van het aanbod. Gevolgen De totale huisvestingslasten in het Or- lando-gebouw - zo tegen de 200.000 gulden - blijven echter gelijk, dus nemen ze relatief een groter aandeel in beslag. Het inkrimpen van het lespakket zal onvermijdelijk ook gevolgen hebben voor de werkgelegenheid van de mede werkers. Al eerder heeft ROC de Amer landen het gemeentebestuur geschetst wat de feitelijke gevolgen van deze grootscheepse bezuiniging zouden zijn voor de lessen zelf. Het leidt onont koombaar tot toename van de groeps grootte en tot onverantwoorde niveau verschillen binnen de lesgroepen, waar door de leertrajecten langer zullen du ren - terwijl de overheid juist vraagt om kortere trajecten! Andere gevolgen: allochtone vrouwen zullen niet meer mee kunnen doen in een specifieke vrouwengroep; het wordt onmogelijk om aan de contractuele ver plichtingen voor de "inburgeraars" te voldoen; ook de examentraining voor het vak Nederlands als Tweede Taal (NT2-I) - 's avonds voor werkende mensen - staat op de tocht; moet reke nen geschrapt worden als onderdeel van de intensieve taalcursussen, terwijl dat vak door vervolgopleidingen en de ar beidsmarkt wordt gevraagd? Ook de kinderopvang en de logopedie komen in de gevarenzone, terwijl er in de organi satie- en materiaalkosten al helemaal niet meer te snijden valt. Kaasschaaf kan niet "De kaasschaaf kan écht niet meer, het grijpt allemaal in elkaar." Volgens de dames Visser en Streefkerk is het nog niet te laat om het College - met name wethouder ten Hove - op andere ge dachten te brengen. Ze rekenen daarbij op de Soester gemeenteraad, die nut en noodzaak van de basiseducatie tot nu altijd royaal heeft erkend. Ze maken deze week een rondgang langs de diver se fracties om de raadsleden te door dringen van de ernst van de zaak. "Er is ook een gemeentelijk belang mee gemoeid," onderstrepen ze. "Als men sen geen Nederlands meer kunnen leren komen ze niet aan het werk. De finan ciële consequenties voor de Sociale Dienst zullen toenemen, nog afgezien van de maatschappelijke implicaties." Complete-volwaardige-voordeel c.v.-installatie be staande uit een c.v.-ketel op zolder of een c.v.-haard in uw kamer (meerprijs 500,-) met 8 platte gelakte paneelradiatoren, radiatorkranen en alle onderdelen die u voor uw installatie nodig heeft. Voor doe-het-zelvers compleet met werktekeningen, montage-instructies en mondelinge voorlichting. U ontvangt uw c.v.-installaties op maat aangepast aan uw woning en uw wensen. Niet in de prijs begrepen zijn de materialen voor gas- en elektrische aansluiting. Heeft u een hoekwoning i.p.v. een middenwoning, dan komt er een radiator tegen een meerprijs van 500,- bij. Meerprijs warmwatervoorziening op c.v.-ketel 900,-. Profiteer nu dus van deze extra lage prijzen en bestel! ARNHEMSEWEG 149, 3817 CD AMERSFOORT. TEL: 033-4621162. FAX: 033-4655423. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 6012477 Biefstuk stroganoff 500 gram10. Zie onze adv. op pag. 2 00 Altijd kwaliteit en betaalbaar Zie adv. op pag. 7 zie pagina 5 Eerste hangplek binnenkort gereed. Balans wil actieve rol in Meldpunt Klachten. 'Verkering' Balans en Vrije Teugel. Mavo Soest praat over fusie met AOC. Artistiek conflict over kunstwerk Koningsweg. Zaterdag 26 september: open dag AZC. KBV zet punt achter mooie serie Soest. Politie en ambulance werden vorige week donderdag gealarmeerd wegens een ongeval op de skatebaan bij de Koningsweg/Bosstraat. Twee jeugdi ge skaters - beiden 11 jaar oud - wa ren bij het beoefenen van hun sport frontaal tegen elkaar gebotst. Daar bij waren van beiden enkele tanden gesneuveld. Een van de knapen werd door zijn vader voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht; de ander werd door de politie thuis afgeleverd. Zaterdagavond vervoegde zich bij het politiebureau aan het Raadhuisplein een 24-jarige Soester, die in gezelschap was van een 18-jarige plaatsgenoot. Hij had die "overlopen" bij een poging om de auto van zijn zuster te stelen (aan de Al- bert Cuyplaan) en kwam hem nu inle veren bij de politie. De dief had de auto samen met een kameraad uit de par keerhaven geduwd, toen de Soester hen betrapte. De knapen gingen ervandoor, maar hij ging er met zijn eigen auto ach teraan en op de Prins Hendriklaan kreeg hij een van hen toch te pakken. Bij de politie legde de jongeman een bekente nis af en onthulde ook de identiteit van zijn maat, die later kon worden aange houden. Omwonenden alarmeerden vorige week in de nacht van woensdag op donderdag de politie, omdat ze bij het VW-kan- toor aan de Steenhoffstraat een lange man in een zwartleren jas zagen lopen. Ze ineenden terecht dat er iets niet pluis was. De politie stelde nog een onder zoek in de omgeving in, maar trof nie mand meer aan. Aan de achterkant van het gebouw was een ruit ingegooid. RmmBI Dat er extra verkeer door hun woonstraat komt, dat kunnen de bewoners billijken. Maar dat de au to's in zulke hoge snelheden voorbij razen, dat vinden ze onaanvaard baar. "We hebben een racebaan voor de deur," zegt een bewoonster van de Van Lenneplaan. De oorzaak van het tijdelijk ongemak in de woonwijk wordt veroorzaakt door de reconstructie van de T-splitsing van de Birkstraat en de Vondellaan. Veel auto mobilisten kiezen daarom voor de Van Lenneplaan als sluiproute. Daarvoor hebben de bewoners nog begrip, maar Vanaf donderdag 1 oktober kunnen inwoners van Soest en Soesterberg op één adres terecht voor al hun aanvragen voor zorg. Dan wordt aan het Dalplein het Zorgloket geo pend. Het Zorgloket wordt ondergebracht bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) dat is gevestigd aan het Dal plein 6. Iedere werkdag zal het meld punt geopend zijn van 13.00 tot 16.00 uur. Telefonisch zijn de medewerkers bereikbaar via nummer 6090004. Soesters kunnen er, ongeacht hun leef tijd, terecht voor vragen over onder meer thuiszorg, kruiswerk, opname in verpleeghuis of verzorgingshuis, de wet voorzieningen gehandicapten (wvg), warme maaltijden en personenalarme- ring. Indien een indicatie nodig is, neemt het Zorgloket contact op met het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) dat binnen 24 uur de aanvrager belt voor een afspraak. Bij de volgende uitgave van 'Op 't Hoogt' wordt een informatiefolder over het Zorgloket gevoegd, die huis-aan- huis zal worden verspreid. Deze folder is eveneens verkrijgbaar bij de SWOS en in de hal van het gemeentehuis. Dat het loket voor zowel jong en oud is, zal blijken tijdens de officiële opening door wethouder Pieter ten Hove van welzijn. Hij wordt 1 oktober om 12.30 uur bijgestaan door een jonge en oude inwoner van Soest. DEZE MAAND op meer dan (dames en heren) Zuidpromenade 2° Soest Telefoon 035 - 601 59 62 Burg. Grothestraat 54 automobielbedrijf VOOR NIEUW EN GEBRUIKT Birkstraat 30 - 3768 HH Soest Telefoon 035 - 601 2364 100 gram 299 "11 Merlot en Pinot gris per fles 598 OQQO per doos 6 flessen Mm f f \J kilo Crossa, Milanese zak 6 stuks ze begrijpen niet waarom de bestuurders het gaspedaal zo diep moeten intrappen. "Op straat spelen is er voor de kinderen niet meer bij, dat is te gevaarlijk. Bij het speelveldje (ter hoogte van de Hartman laan) rijden ze ook te hard," aldus een bewoonster. Volgens haar is bij de ge meente het verzoek om snelheidsrem- meiide maatregelen neergelegd. "Maar die laat niets van zich horen en doet niets." Een ambtenaar van de afdeling verkeer laat weten dat het voor de gemeente moeilijk is om in een tijdelijke situatie de snelheid aan te pakken. Fysieke maatregelen zijn zeer kostbaar. Boven dien zou voor de aanleg daarvan de weg een poosje afgesloten moeten worden, hetgeen in de huidige omstandigheden grote, praktische problemen zou opleve ren. Na' de reconstructie zouden de dure voorzieningen ook nog eens moeten worden verwijderd. Beroep Hooguit kan, aldus de ambtenaar, een beroep worden gedaan op de automo bilisten, bijvoorbeeld door de plaatsing van de display (waarop de snelheid is af te lezen en die op wisselende locaties in Soest wordt opgehangen). Deze hangt Extra verkeer in de Van Lenneplaan is tot daar aan toe, maar de snelheid ervan roept wel reacties op bij de bewoners. Foto: Goos van der Wilt momenteel in de Bartolottilaan, die als ömleidingsroute wordt gebruikt voor het verkeer in de richting van Amersfoort. Vanaf morgen verandert er evenwel toch iets in de Van Lenneplaan. Dan wordt de T-splitsing (nu nog doorgan kelijk voor het verkeer in de richting van Soestdijk) volledig afgesloten vanwege de asfaltering. In de Van Lenneplaan zal daarom vanaf morgen eenrichtingsver keer gelden. Het verkeer vanuit Amers foort kan gebruik maken van de weg en via de Ferdinand Huycklaan zijn weg vervolgen. Om te voorkomen dat het (eenrichtings-)verkeer op de Van Len neplaan vastloopt, zal de gemeente op enkele plaatsen een parkeerverbod in stellen. Het verkeer dat vanuit Soest in de richting van Amersfoort wil rijden, wordt gewoon omgeleid via de Bartolot tilaan. Een compleet overzicht van de (tijdelij ke) verkeersmaatregelen die vanaf mor gen gelden, is te lezen in 'Werk aan de weg in Soest', elders in deze krant. VVVAN DENT7- accountancy l belastingadvies Koningsweg 29, Soest Telefoon (35) 603 70 00 Autobedrijf wi i nucn Officieel Citroën-dealer Kerkstraat 58 Soest - tel. 601 25 00 Zie pag. 22 HAIR - CARE - Top-haarstylisten - bezoeken u thuis - voor elke gewenste haarbehandeling - Ook 's avonds en op zaterdag .t' bel voor een vrijblijvende kennismaking.

Soester Courant | 1998 | | pagina 1